Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Politik STANu se fakt činil. Původně domov pro důchodce, teď tam soukromník prodává vilky za 29 milionů
Redakce ParlamentníchListů.cz byla upozorněna na projekt výstavby rodinných a bytových domů v pražských Lysolajích. „Pozemky, které byly svěřeny do péče Prahy Lysolaje, jejichž starostou je Petr Hlubuček (Starostové a nezávislí), získal podnikatel Hošták. Ačkoli se Lysolaje Praze zavázaly, že tyto plochy neprodají. Sami se podívejte, že celý proces je poněkud podivný,” uvedl náš zdroj z prostředí pražské politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Souložení na pracovním stole…“ Pražská starostka si prý tajně nahrávala úředníky
ParlamentníListy.cz získaly poměrně zásadní informace, které se týkají městské části Prahy 10. Té se věnujeme pravidelně. Informovali jsme o nepořádku, rozdělování placených funkcí neúspěšným kandidátům, ale i o řadě dalších témat. Nyní se nám do rukou dostal otevřený dopis, jehož autorkou je letitá pracovnice téhle vršovické radnice. Dopis obdrželo hned několik významných politiků městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Exprezident Klaus, Markéta Šichtařová, proděkan Ševčík, Václav Krása, elitní bojovník Němec... Trikolóra představila program a svůj hvězdný tým
Hnutí Trikolóra poslance Václava Klause mladšího v úterý představilo svůj program i jména těch, kteří budou jednotlivá témata řešit. Mimo jiného by hnutí rádo zrušilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Negativně se Trikolóra staví k účasti našich vojáků v misích. “Armáda je tu primárně pro obranu celistvosti naší země, jinak nemá smysl,” řekl Klaus. Ten odmítl i “válečnickou” zahraniční politiku některých stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Koudelka: Ústavní soud zasáhl do kauzy Zadeh
Ústavní soud nálezem z 28. 8. 2019 zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Brně o vazbě našeho občana perského původu Shahrama Abdullaha Zadeha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bartík, který šířil o Zemanovi, že má rakovinu, smlouval o odškodné. U prezidenta ale narazil
Městský soud v Brně dnes zahájil proces s bývalým radním městské části Brno-střed Svatoplukem Pavlíkem. Toho žaluje prezidentská kancelář za pomluvu, kdy před prezidentskými volbami napsal na svém facebooku, že Miloš Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Hrad požaduje omluvu a odškodné pět milionů korun. Ke smíření mimosoudní cestou na návrh soudce Radka Malenovského nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Předseda ÚOHS Rafaj musel poslancům vysvětlit pořízení pracoviště v Praze
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) investoval téměř 14 milionů korun do rekonstrukce svého nového detašovaného pracoviště v Praze. Dalších zhruba devět milionů by měl ještě investovat. Úřad, který sídlí v Brně, tyto prostory v Českomalínské ulici v Bubenči získal v roce 2014 bezúplatným převodem od Ministerstva obrany. Důvodem zřízení pracoviště v Praze je lepší komunikace s pražskými úřady. Poslance z hospodářského výboru o tom dnes na jejich žádost informoval předseda ÚOHS Petr Rafaj. Úřad však přitom zřejmě porušil usnesení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Noční starosta před dvěma lety škemral u Krnáčové. Chtěl miliony na "společenství propojující činnost několika různých aktérů". Z přidělené sumy se vám protočí panenky
Podpora neziskových organizací, kulturního života a umění, zejména pořádáním koncertů, to je podle oficiálního výpisu smyslem obecně prospěšné společnosti Containall, o které jsme už několikrát psali. Vždy šlo o souvislost s takzvaným nočním starostou Janem Šternem, který patří mezí její zakladatele a téměř pět let byl člen její správní rady. Tentokrát se naše redakce dostala k podkladům z doby, kdy Prahu řídila primátorka Krnáčová (ANO) a mezi koaličními partnery byl rovněž Jan Čižinský (tehdy Trojkoalice, nyní Praha sobě a ve Sněmovně pak klub KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Česká vláda dál usiluje o ekonomické portfolio, nebo místopředsedu EK, uvedl Petříček
Česká vláda dál usiluje o ekonomické portfolio v Evropské komisi, nebo o místopředsedu komise, sdělil ČTK ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Reagoval tak na spekulace portálu Politico o možném dosazení české kandidátky Věry Jourové do čela dohledu nad dodržováním principů demokratického a právního státu. Informace portálu vyvolaly u českých politiků rozporuplné reakce včetně podezření, že jde o žert či popíchnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Staro–nová rizika (2)
První část příspěvku pojednávala o paradoxu a příčinách konce liberalismu s krátkou zmínkou o federalismu. Obdržené reakce čtenářů, za které tímto děkuji, indikují potřebu doplnit zmínku o federalismu. Rozlišují tři formy: a) USA, Brazílie. 2) Belgie, Švýcarsko. 3) Ruská federace, jako kombinace typů a) a b).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: My přece máme právo!
Středeční glosa Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci zasednou nad návrhem na zvýšení daní z alkoholu a cigaret
Poslanci ze sněmovního rozpočtového výboru dnes začnou projednávat vládní daňový balíček, který především zvyšuje spotřební daně na lihoviny a tabákové výrobky, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Buď je státní zastupitelství slabé, nebo nekompetentní, udeřil komentátor kvůli „osvobození“ Babiše
Komentátor týdeníku Echo Petr Holub se vyjádřil k možnému zastavení kauzy Andreje Babiše (ANO). Bude-li opravdu zastaveno, naznačuje to podle Holuba, že je státní zastupitelství buď slabé, nebo nekompetentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Publicista: Generace nihilistů. Nechají se vytlačovat muslimy z městských čtvrtí, protože na tabletech nebudou znázorněni jako nepřátelé. Zato Rusové ano
„Proč socha maršála Koněva nevadila třicet let a dnes najednou vadí? Co se změnilo v postkomunismu?“ ptá se publicista Vlastimil Podracký. „Bohužel nihilistická výchova mládeže vychovala dnešní generaci bez hodnot, bez minulosti a bez budoucnosti, hlavně však bez vztahu k realitě. Složité věci neřeší,“ myslí si. „Nepřítelem nejsou panáčci na virtuálním poli, ale ti, kteří s námi manipulují už dnes, a velmi silně. Nezapomeňme, že oni mají v rukou i ty vandaly, kteří budou sochu tak dlouho barvit, až se bude muset odstranit. Že je to navíc provokace, která někomu slouží, je viditelné. Někomu mocnému, který má na to platit lidi a barvu,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Slyšel jsem, že se na Hradě spekulovalo o obsazení citlivých resortů. Jako třeba vnitra, vrací se Jelínek do času bojů o Šmardu
ROZHOVOR „V české politice je velmi málo silných hráčů a ti, kdo ve výrazných pozicích jsou, mají velký problém s dodržováním psaných i nepsaných pravidel,“ hodnotí poslední politické dění politolog Lukáš Jelínek. Domnívá se, že prezidentu Miloši Zemanovi šlo o tři základní věci: o další díl v soustavném ponižování sociální demokracie, o posouvání kompetencí prezidenta republiky a o ztrátu nervů ČSSD, která by odešla z vlády a umožnila hlavě státu ještě přímější personální vliv. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž vysvětlil, proč se prezident s premiérem v české politice stále potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hlaváček (Trikolóra): Tolik ke Koněvovi
U nás na vsi se o pomníky či památníky staráme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Press: Jak si muž v nejlepším věku může pořídit ženu v nejlepším věku - 1. díl
Maminky je rozmazlily a přesvědčily, že jsou princezny, ale ony jimi nejsou. Navíc jim zatajily, že manželství je vzájemně výhodná výměna služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Hnilička to schytal ze všech stran
Prázdniny jsou fuč a sezónní okurky ještě stále nesklizeny. Natěšení novináři mají stále o čem psát a občané sociálně diskutovat, v tomto aktuálním případě o navršených problémech na novinkách.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP došla trpělivost, podal trestní oznámení na Rencar
Kontinuální útoky ze strany společnosti Rencar na Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přesáhly únosných mezí a největší městská firma se proto rozhodla pro rázná řešení. DPP dnes podal na Rencar trestní oznámení z důvodu poškození cizích práv, pomluvy a křivého obvinění. Současně v předžalobní výzvě DPP vyzývá firmu Rencar, aby se zdržela protiprávních zásahů do jeho pověsti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD: Je potřeba už konečně zvednout platy ve veřejné sféře
Komentář na facebookovém profilu k návrhu dalšího navyšování minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Milion chvilek si přisadil k „osvobození“ Babiše a nastala řežba: Stádo vzhlížící k Babišovi. Jsme na úrovni Rwandy. Jste anarchisti...
Pod včerejším statusem Milionu chvilek pro demokracii k zastavení trestního stíhání Babiše se lidé v diskuzi rozepsali. „Začíná mi to připomínat neblahá devadesátá a nultá léta (Vesecká, Grygárek), kdy spousta případů předaných policií státnímu zastupitelství skončila zde zastavením trestního stíhání. K soudu se tyto případy vůbec nedostaly,“ zaznělo od Aubrechtové a zazněl i vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Bude vybíráno mýtné pro osobní vozidla v Praze?
Vedení Prahy zamýšlí zavést mýtné pro osobní vozidla. Chce proto jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, který by to umožnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česko příští týden navštíví generální tajemník OBSE
Českou republiku příští týden u příležitosti Ekonomického a environmentálního fóra Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) navštíví generální tajemník organizace Thomas Greminger a úřadující předseda OBSE a slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák. Setkají se s českým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Vyplývá to z dokumentu, kterým se bude příští týden zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Koněv byl masový vrah. Tátovi píší, že měl používat kondom, říká starosta Prahy 6 Kolář
Podle starosty městské části Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) by měla být přesunuta socha maršála Koněva, protože budí vášně a přitahuje extremisty. „Ta socha tady opravdu nemá, co dělat. Nechci, aby z Prahy 6 bylo poutní místo extremistů ať už z levého nebo z pravého spektra,“ řekl Kolář s tím, že mu chodí zprávy, kde vyhrožují smrtí jemu a jeho rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Neuvěřitelná šikana živnostníků
Komentář na facebookovém profilu k problémům živnostníků, podnikajících v gastronomii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: O “excesech” minulosti
Před nedávným časem proběhla tiskem zpráva, že máme novou zmocněnkyni pro lidská práva. Je tolik oblastí, ve kterých jsou v dnešní společnosti ohrožena lidská práva, že nebudu unavovat čtenáře jejich „úplným“ výčtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, toto Vám připomenu. Profesor Chýla, kritik Milionu chvilek, zapátral v minulosti
Profesor Jiří Chýla z Fyzikálního ústavu Akademie věd napsal názor na Kalouskovo tvrzení, že politická kultura se změnila až s příchodem babišismu. Chýla však přinesl důkazy, že to bylo mnohem dříve a hrál tam svou roli i Kalousek. Šlo o Čunka. Tehdejší Topolánkova vláda se objednala zastavení jeho stíhání, řekl profesor. „Tak jednoduché a veřejnosti to bylo fuk, žádné Staromáky, Václaváky či Letná a demonstrace za nezávislost justice se nekonaly,“ šokoval Chýla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš, StB a Čapí hnízdo? Čarnogurský přichází s přesným svědectvím a silným tvrzením
ROZHOVOR „K nadávání na Zemana mě nezískáte,“ říká Ján Čarnogurský, někdejší předseda první porevoluční slovenské vlády, ministr zahraničních věcí a především ministr spravedlnosti. Jak se po letech dívá na rozdělení Československa? Co říká na současnou slovenskou prezidentku? A proč způsobil případ Andreje Babiše zmatek ve slovenském soudnictví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce chystá místo reformy penzí adaptaci důchodového systému, zahrnuje devět změn parametrů
Ministerstvo práce připravuje místo penzijní reformy adaptaci důchodového systému. Zahrnuje devět změn parametrů. Patřit mezi ně má dřívější důchod pro náročné profese, úprava penzí pečujících osob či přenastavení třetího pilíře. Záměry musejí ještě projednat vedení koaličních stran. Vláda by pak měla návrhy novel dostat v polovině prosince. Sněmovnímu rozpočtovému výboru to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní soubor změn přizpůsobí český systém 21. století a stárnutí společnosti. Opatření ale přiblížit nechtěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nějakou rudou pietu, nebo naopak rudý atak sneseme. Historik navrhuje, co se sochou Koněva
Novinář a komentátor Jan Lipold se ve svém komentáři pro server Seznam Zprávy připojil k názoru na zanechání pomníku maršála Koněva na dosavadním místě s tím, že za ideální by viděl ponechat na místě původní model, a to „precizní vysvětlující tabulku“. To je prý „adekvátní“. „Socha pro vážné zájemce, už ne falešný symbol jako v roce 1980, ale zpráva o historii. Nějakou rudou pietu, nebo naopak rudý atak snad tu a tam společně uneseme,“ píše Lipold. Dodává, že podobných „připomínek“ na období komunismu máme mnohem více, přičemž jmenuje stanici metra Anděl a dvoujazyčnou destičku o „československo-sovětském přátelství“. Obavy z Putina prý „nerozetneme tím, že takovou desku sundáme, ale tím, že jí porozumíme“. Zastupitelstvo Prahy 6 má o dalším osudu sochy maršála Koněva jednat 12. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Helena Válková k „osvobození“ Babiše: Ten únik informace se musí vyšetřit!
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zkritizoval své kolegy z pražského městského státního zastupitelství, kteří dozorují vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Podle něj je nešťastné, že na veřejnost unikla informace o tom, jak chce státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodnout. Podle bývalé ministryně spravedlnosti, nyní poslankyně hnutí ANO Heleny Válkové, ohrozil únik této informace důvěru veřejnosti v justici. Ve 20 minutách Radiožurnálu také prozradila, zda souhlasí se slovy ministryně spravedlnosti Marie Benešové, že „postup státního zastupitelství v kauze Čapí hnízdo je nepochopitelný, neuchopitelný a rozpačitý“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert: Trump chce asi dovést Čínu ke krachu. Ale historie nás varuje... Hroutící se režimy začínají války
ROZHOVOR „Donald Trump pouze plní sliby. Tvrdý postoj vůči Číně sliboval během celé volební kampaně a šlo o jedno z jeho hlavních témat,“ komentuje zahraniční dění vojenský a bezpečnostní expert Lukáš Visingr. Otázka za pět bludišťáků je, o co americkému prezidentovi ve skutečnosti jde? Možností prý je plán Čínu vyřídit a dotlačit ji ke krachu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Visingr hodnotil i poslední úder Američanů v Sýrii a význam Vladimira Putina v čele Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České firmy mají nakročeno k dalším zakázkám v Turecku
Zástupci 40 českých firem, kteří dnes v nočních hodinách přiletí z podnikatelské mise organizované Hospodářskou komorou při příležitosti státní návštěvy předsedy vlády Andreje Babiše a místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka v Turecké republice, do ČR přivezou příslib několika lukrativních zakázek. Mezi nimi např. dodávku částí dvou válcoven nebo možnost podílet se na dostavbě obří turecké elektrárny Soma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Očekávejme puč
Hysterická reakce celé opozice, na návrh Dr. Šarocha na zastavení trestní trestního stíhání premiéra Babiše a volání po zásahu ze strany Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ukazuje, že pečlivě připravovaný puč proti premiérovi se zadrhl a opozice volá o pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Řízený únik informace z dosud nedokončeného případu? Unie advokátů vstupuje do dění kolem kauzy Čapí hnízdo. Je to vážné!
Únik informací? „Protizákonné!“ Unie advokátů s předsedkyní Klárou Samkovou se zostra pustila do Městského státního zastupitelství v Praze. „Pokud o zastavení trestního stíhání není dosud rozhodnuto a JUDr. Šaroch předložil spis svému nadřízenému pouze ke kontrole a konzultaci, což přímo uvádí tiskový mluvčí, pak ovšem nejde o veřejné sdělení o stavu trestního řízení, ale o řízený a oficiální únik informace z dosud nedokončeného případu.“ Unie reaguje na aktuální informace o kauze Čapí hnízdo, kdy se má rozhodnutím dozorového státního zástupce zabývat Městské státní zastupitelství v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Andrej Babiš se zúčastní demografického summitu v Budapešti
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se ve čtvrtek 5. září zúčastní Demografického summitu v Budapešti a setkání českých a maďarských měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vědecko-technický kroužek Energie jinak pro mladé vědátory v Přelouči v novém pololetí rozšiřuje výuku
Letování tištěných spojů, sestavování elektrických obvodů, počítání Kirchhoffových rovnic či programování robota. To není momentka ze středoškolského vyučování, ale ze dne otevřených dveří dětského vědecko-technického kroužku, který běží pod záštitou neziskové organizace Energie jinak. Projekt pro děti od 8 do 13 let se těší čím dál tím větší oblibě, proto organizátoři rozšiřují výuku na starší děti od 14 do 16 let a připravují spolupráci se školami z Přelouče i dalších měst z regionu. Kroužek vznikl z iniciativy společnosti SUMO a Elektrárny Chvaletice, které celý projekt také financují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ To je darda! Kníže dokončil činžák v centru Prahy. Prodává byty 2 1 po 15 milionech
Projekt obytného domu s podzemní garáží, jehož investorem je známá tvář české politiky a strany TOP 09 Karel Schwarzenberg, je zřejmě čerstvě dokončen. V nabídce realitních kanceláří se totiž objevily nabídky na prodej bytů v tomto objektu za skutečně „knížecí ceny“. Za celkem padesátimetrový byt 2 1 s dvacetimetrovým balkonem totiž kupec bude muset zaplatit celkem 15 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To se nemělo dostat na veřejnost. Pavel Zeman vystoupil k poslednímu vývoji kolem Čapího hnízda
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dnes na tiskové konferenci reagoval na průběh kauzy Čapí hnízdo. Podle Zemana je nynější postup zcela běžný a zajišťuje se jím „jednotnost a kvalita rozhodování“. Aprobace v rámci státního zastupitelství prý není nic nového a je to věc, která zajišťuje kvalitu rozhodnutí. Co se týká medializace nejnovějšího postupu v šetření případu ze strany městského státního zastupitelství, Zeman poukázal, že posun měl zůstat interní. Veřejnost by prý měla být informována až poté, co by bylo rozhodnutí o případu doručeno všem oprávněným subjektům. To, že je vázán svým setrváním v pozici nejvyššího státního zástupce na vládu, Zeman okomentoval slovy, že si „nepokazí čistý štít, aby setrval na nějaké pozici“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Vyjděte na náměstí! vyzval Milion chvilek. A čtyři ženy poslechly. Toto se dělo
Přesně v poledne se jako každou středu rozezněly sirény. Během jejich jekotu se před libereckou radnicí shromáždila čtveřice žen držíce transparenty Stejný metr pro všechny. Liberecký Milion chvilek sem svolal protest proti návrhu zastavení trestního stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. „Je to ostuda. Stotisícové město a jsme tu jen čtyři ženské. Osamělé jako ty Zoubkovy sochy tady vedle,“ ukázala jedna z nich na vedle stojící vystavovaná díla Olbrama Zoubka. „Přitom je hrozné, co se děje. Lidem je to ale asi jedno a jsou neteční,“ dodala ještě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Musíme klubům pomoci!“ vzkazuje slovácký Senátor Ivo Valenta, který přichází s řešením
Stovky sportovních klubů nedosáhnou na peníze pro mládež
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sezemice otevřely rozsáhlý workoutový a parkourový areál
Jedinečné propojení streetworkoutu a parkouru nabízí nový sportovní areál, který v Pardubickém kraji právě otevřelo město Sezemice. Na hřišti tak mohou společně cvičit vyznavači streetworkoutu a parkouru. Hřiště vybudovala společnost RVL13 a vzniklo díky podpoře města Sezemice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: O co jde v „případu Koněv“?
V posledních dnech rozvířilo jinak celkem poklidný konec prázdnin poškození (polití červenou barvou a popsání nápisy) pomníku maršála Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6 v noci z 21. na 22. srpna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ne podřízenosti Německu, stop neziskovkám! Vytáhl Klaus ml. program. Problém pro Babiše. A co EU?
Trikolóra poslance Václava Klause veřejnosti představila svůj program. Předseda hnutí Václav Klaus mladší všem svým spoluobčanům sdělil, že je to program zcela unikátní, který nemá žádná jiná politická strana. Poznamenal navíc, že Trikolóra stojí na straně dobra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„To je tak blbé a hnusné, pane Mitrofanove!“ Jde o Babiše a Zemana
Publicista Ondřej Neff se pořádně pustil do svého kolegy Alexandra Mitrofanova. Má ho prý rád, ale to, co Mitrofanov posledně napsal o dnešní české společnosti, bylo prý zcela mimo mísu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Byl Babiš příčetný? Šéf Unie státních zástupců Lata promluvil o premiérově kauze
Komentátor týdeníku Echo Petr Holub se vyjádřil k možnému zastavení kauzy Andreje Babiše (ANO). Bude-li opravdu zastaveno, naznačuje to podle Holuba, že je státní zastupitelství buď slabé, nebo nekompetentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Které národy EU v Česku utrácí nejvíce? Němci, Poláci a Francouzi
Komentář k novým číslům Eurostatu ohledně toho, které národy EU v Česku utrácí nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Třetina (TOP 09): Vzdělání je to nejcennější, co si přinášíme do života
Nové učebny, technika i pavilon přírodních věd. Pro TOP 09 je vzdělání prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Soud projedná žalobu demonstrantky z Milionu chvilek na Babiše
Okresní soud Praha-západ se dnes bude zabývat žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ženě podle České televize (ČT) vadí výroky premiéra o tom, že lidé byli na loňských demonstracích iniciovaných spolkem Milion chvilek pro demokracii zaplaceni. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Opravdu za vše může kůrovec?
To si jde člověk takhle na vycházku do lesa na houby, nebo načerpat trochu pozitivní energie, a hle! Kde byl včera krásný les, tak dnes už není. Místo lesa planina, rozrytá koly těžké techniky, a podrost praktický žádný! Je to byznys, nebo prasečina? Projevuje se takto pitomost lesních hospodářů a ekologů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj chce spojit Krajský statek Frýdlant se školou
Rozhodnutím rady kraje dojde 1. ledna 2020 k zahájení formální likvidace společnosti Krajský statek Frýdlant, s.r.o. Liberecký kraj, pokud by uspěl v žádosti o případnou evropskou dotaci, zvažuje vybudovat v jeho historické části například Centrum odborného vzdělávání. Liberecký kraj rozhodnutím o likvidaci společnosti zároveň prohlašuje, že převezme závazky likvidované společnosti tak, aby nedošlo k prodeji nemovitých věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš i Milion chvilek dostali v ČT vyčiněno. Za své komentáře k vyšetřování kauzy Čapí hnízdo
Hostem dnešního pořadu Interview, odvysílaném na ČT24, byl prezident Unie státních zástupců Jan Lata. Podle Laty je důležité, aby bylo rozhodnutí ostře sledované kauzy Čapí hnízdo, v níž jsou trestně stíháni premiér Andrej Babiš a členové jeho rodiny, po prošetření dostatečně osvětleno veřejnosti. To, že dojde ke změně názoru v průběhu trestního řízení, se prý stát může. Došlo i na výrok Babiše, že pokud bude jeho trestní stíhání zastaveno, tak to bude „důkaz, že žijeme v právním státě“. Lata uvedl, že takovéto tvrzení naopak „důvěru v právní stát podrývá“, a pronesl, že obrácené prohlášení uvedl i spolek Milion chvilek pro demokracii. Vše má podle Laty být odůvodněno tak, jak předpokládá zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klouzavý mandát pro členy vlády, kteří jsou současně poslanci, by mohl být dobrovolný
Takzvaný klouzavý mandát pro členy vlády, kteří jsou současně poslanci, by mohl být dobrovolný. Doporučila to dnes sněmovní ústavní komise formou pozměňovacího návrhu k ústavní novele Pirátů, podle níž by členové vlády po dobu svého působení v kabinetu členy Poslanecké sněmovny být nesměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chartista Černý: Mediální a umělecká fronta, která nežije za své. Politické neziskovky, nátlakové think-tanky... Jediná obrana? Nekrmit je!
ROZHOVOR „Respekt si nezískáme škemráním o drobty, které spadnou od stolu velmocí, ani bezduchým následováním jejich politiky, ale deklarováním pozic nezávislého státu, který si o mezinárodních aktivitách a vnitřní politice bude rozhodovat sám podle svých potřeb, ne podle potřeb jiných. Na to už jsme doplatili vícekrát,“ říká signatář Charty 77, politický vězeň minulého režimu a oceněný účastník třetího odboje Otto Černý. Sám se teď podílí na budování nového politického hnutí Trikolóra. Opětovné použití cenzury je podle něj dnes přejmenováno na boj s dezinformacemi, proto se vedou urputné bitvy o vliv v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Kdo z vás to má, přátelé?
Komentář na facebookovém profilu k pozici premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Že státní zástupce náhle změnil právní názor v kauze Čapí hnízdo? Je to prý zcela jinak
Státní zástupce Jaroslav Šaroch podle Hospodářských novin připouštěl zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo už v květnu 2018. Tehdy prohlásil, že pokud policie nedoloží důkazy pro některá svá tvrzení, může k tomu dojít. V případě Šarochova nedávného návrhu na zastavení trestního stíhání tak nemusí jít o náhlou změnu názoru, jak je v některých kruzích prezentováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Sbíráme informace a navazujeme kontakty
Druhý pracovní den oficiální návštěvy Turecka strávila česká delegace vedená premiérem Andrejem Babišem v Istanbulu. Na programu byla především ekonomická témata, premiér Babiš i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček při jednáních s tureckou stranou podpořili zájmy českých firem na tureckém trhu. Členy vlády v Turecku doprovází početná podnikatelská delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dlouhý: ČR a Turecko mají zájem o spolupráci v obranném průmyslu
Česká i turecká strana mají obě velký zájem o spolupráci v obranném průmyslu, míní prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Turecko disponuje obrovským rozpočtem a Česká republika solidními nabídkami, řekl dnes novinářům Dlouhý, který vede podnikatelskou delegaci doprovázející na pracovní cestě v Turecku českého premiéra Andreje Babiše a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Strategická iniciativa podle hnutí ANO
Sociální demokracie má kromě programové prázdnoty, kdy není schopna opravdu revolučně inovovat svůj obstarožní program, kromě fádní personální nabídky a neustálých vnitrostranických půtek provětrávaných v médiích, ještě jeden závažný problém. Má ho už od okamžiku, kdy po mně introvertní B. Sobotka převzal v červnu 2010 vedení ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Telemedicína pomáhá nemocným i zdravotníkům, šetří čas a peníze
Šance pro srdce, tak se jmenuje projekt Zdravotní pojišťovny RBP, na kterém se významně podílejí Moravskoslezský kraj a Národní dohledové centrum. Pomůže lidem se srdečně-cévními obtížemi, zejména vysokým krevním tlakem, předcházet infarktu a snížit riziko mozkové mrtvice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Vyhlášením výherce soutěže Česká biopotravina roku 2019 odstartovala kampaň Září - Měsíc biopotravin
Vyhlášením absolutního vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2019 byla dnes oficiálně zahájena každoroční edukační kampaň Ministerstva zemědělství Září - Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství. Patnáctý ročník si klade za cíl přiblížit českým spotřebitelům důvody, proč nakupovat biopotraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jourová – šéfka cenzury EU! udeřil Zahradil. A oslovil Babiše
Zatímco předseda vlády Andrej Babiš (ANO má radost z toho, že by se Věra Jourová mohla stát místopředsedkyní Evropské komise a dohlížet na to, zda jednotlivé členské státy skutečně ctí právní stát, europoslanec Jan Zahradil bije na poplach. Varuje, že by se z Jourové mohla v podstatě stát komisařka pro cenzuru, ale fakticky by její pozice byla velmi slabá a neměla by vliv na žádnou z oblastí, která je po Českou republiku důležitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Dáte si burčák, nebo částečně zkvašený hroznový mošt?
Na přelomu léta a podzimu se začíná burčák prodávat na každém rohu a nechybí prakticky na žádném trhu, jarmarku či podobné akci. Nabízejí ho také vinárny a další kamenné provozovny. Prodávat se smí od počátku srpna do 30. listopadu. Ne vždy jde ale o pravý nefalšovaný burčák. Na co si dát při nákupu burčáku pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pozor: Babišův žalobce Šaroch odchycen, co řekl médiím? A vystoupila naštvaná Benešová
Redaktor Ondřej Kundra z Respektu popsal chování státního zástupce Jaroslava Šarocha, který pravděpodobně navrhne zastavení kauzy firmy Čapí hnízdo a tím i definitivní očištění premiéra Andreje Babiše (ANO) v této věci. Naštvaná ministryně spravedlnosti Marie Benešová mezitím řekla, že nerozumí postupu pražského městského státního zastupitelství v kauze Čapí hnízdo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Francie: Migrace? Nezvladatelné. Žluté vesty? Povstání venkova. Vědec předložil fakta
V pořadu Kupředu do minulosti byl hostem politolog Jan Eichler, který mluvil nejen o žlutých vestách, ale rozhovor zamířil i na přistěhovalce nebo ke vztahu k Evropské unii. „Ve Francii nevědí, kolik tam mají přistěhovalců, a no-go zóny se rozšiřují. Kdo se narodil ve Francii, je pokládán za Francouze. Podle odhadů je to deset procent obyvatel, kteří neuznávají normy státu, do kterého se narodili, a nesou si s sebou normy státu, ze kterého přišli,“ šokoval docent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hrozí migrační krize. Obrovská vlna. Jako 2015, píší noviny
V roce 2015 přes Řecko do EU mířily stovky tisíc žadatelů o azyl. Od té doby sice migrační krize notně zeslábla, jenže podle středeční MF Dnes teď hrozí, že se přes Řecko může opět vrátit v plné síle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Halík: Duku už nemohu brát vážně
Profesor Tomáš Halík prý už nemůže brát vážně českého kardinála Dominika Duku. Zdá se mu totiž, že církve pod Dukovým vedením démonizuje homosexuály, na čemž se odmítá podílet, neboť se domnívá, že sama církev má kostlivce ve skříni, se kterými se musí vypořádat. Do tahání kostlivců ze skříně se však mnohým představitelům církve nechce. Raději se vyjadřují jako „rozzlobení zahořklí staříci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Soud v Brně začne řešit spor o údajnou rakovinu prezidenta Zemana
Městský soud v Brně se dnes začne zabývat žalobou kanceláře prezidenta republiky na bývalého radního Brna-středu Svatopluka Bartíka (za Žít Brno) kvůli jeho tvrzení, že má prezident Miloš Zeman rakovinu, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Střednědobý výhled je základ pro sestavení celého krajského rozpočtu
Krajští radní včera odsouhlasili návrh střednědobého výhledu rozpočtu Libereckého kraje na období let 2020–2023. Ten se stane stěžejním dokumentem pro sestavení krajského rozpočtu na rok 2020. V příštím roce by celkové příjmy a výdaje kraje měly podle návrhu činit bezmála 3,55 miliardy korun, což je o 170 milionů korun více než v loňském roce. Návrh střednědobého výhledu musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mistrovství Celní správy ČR v bězích již tuto sobotu
Tuto sobotu změří na úpatí hradu Doubravka, dominanty lázeňského města Teplice v Čechách, své síly celníci z různých koutů České republiky i Evropy. Koná se zde jubilejní 35. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Někteří ochránci si dělají byznys z ekologie, ta jejich biopaliva a podobně, to jsou nesmysly, uvedl odborník na zemědělství
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval poradce v oblasti zemědělství, životního prostředí, rozvoje venkova, podpory rodinného podnikání a zaměstnanosti na venkově Františka Havláta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Křetínský se scházel s politiky, aby investoval do energetické firmy, uvádí francouzský deník
Podnikatel Daniel Křetínský se už od roku 2016 scházel s francouzskými politiky, aby lobboval za možnost investovat do polostátní energetické firmy EDF. Na základě svých rešerší to tvrdí deník Le Monde, jejž český miliardář Křetínský od loňska spoluvlastní. Tato zjištění odporují opakovaným podnikatelovým tvrzením, že jeho následné investice do francouzských médií nesouvisejí se zájmem o tamní energetický sektor, zdůrazňuje list.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Žalobu na Babiše kvůli výrokům o demonstrantech dnes začal projednávat soud
Okresní soud Praha - západ se dnes začal zabývat žalobou na ochranu osobnosti, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ženě vadí výroky premiéra o tom, že lidé byli na loňských protivládních demonstracích zaplacení. Soudkyně o žalobě rozhodne v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš s ministrem Havlíčkem ocenili zázemí firem v technoparku v Istanbulu
Zázemí pro začínající podnikatele i větší firmy a pro jejich spolupráci s vědci a inovátory dnes v istanbulském technologickém parku Teknokent ocenili premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Park, který je v kampusu istanbulské technické univerzity, dnes oba politici navštívili spolu s českými podnikateli při své státní návštěvě Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Znechutit kouření dětem je polovina úspěchu
Nová fakta a světlo vnese do ekonomiky kouření senátní veřejné slyšení ve čtvrtek 5. září. „Několikahodinový prostor dostanou v Senátu domácí i světoví odborníci znalí ekonomických aspektů kouření. Dobrá orientace v ekonomice tabáku nám dává do ruky účinné nástroje, jak v boji s touto společenskou nemocí uspět,“ říká za pořadatele prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senát: Koncert a slavnostní zahájení výstavy k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce
The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno společným výjimečným koncertem, v úterý 10. září 2019 v 17 hodin ve Valdštejnské zahradě, slavnostně zahájí výstavu k 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce. Expozici může veřejnost navštívit o vybraných víkendech a státních svátcích až do 5. ledna 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Ne zvyšování hranice věku pro odchod do důchodu! Je pro to důvod…
Nelze zaměňovat zvyšující se průměrný věk dožití s věkem, dokdy je člověk schopen podávat plnohodnotný pracovní výkon. Ten se nijak dramaticky nemění, jelikož je určen přirozenými faktory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Salvini a jeho Liga mimo novou italskou vládu. Panují obavy: Otevřou se brány migraci. Rozkazovat bude Brusel
Nová italská vláda bez Mattea Salviniho otevře brány migraci a bude poslouchat Brusel. To si myslí dva europoslanci Salviniho Ligy, Paolo Borchia a Mara Bizzoti v reakci na vývoj v Itálii. Tam místo očekávaných předčasných voleb vzniká nová vláda bez účasti protimigrační Ligy Mattea Salviniho, který byl ministrem vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Předsedkyně EK Von Der Leyen má zjevně smysl pro humor
Komentář na facebookovém profilu k pověření Věry Jourové dohledem nad dodržováním zásad právního státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká centra: Růžový tank Davida Černého ve Stockholmu
Růžový tank Davida Černého byl až doposud k vidění v rámci bienále na centrálním náměstí ve švédském Örebro. Nyní se však nově přesouvá do Stockholmu na náměstí Raoula Wallenberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Schodek státního rozpočtu 40 miliard korun bude dodržen
Ministerstvo financí vyhodnocuje pokladní plnění státního rozpočtu průběžně. Na základě analýzy dosavadního vývoje je přesvědčeno, že rozpočtovaný schodek nebude překročen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Zlín: Tři mláďata tygrů ussurijských už uvidíte ve venkovním výběhu
Tři malí tygříci, dvě samičky a jeden sameček, kteří se narodili na začátku června, už opustili zázemí expozice a zamířili do prostorného výběhu. Jejich matka Tanja je velmi pečlivě sleduje, sem tam se však také zapojí do tygřího dovádění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Instalace obrazu Františka Kupky - kulturní událost roku
Ve výstavní síni Františka Kupky a Luboše Sluky na zámeckém nádvoří v Opočně bude vystaven Kupkův obraz Plochy příčné II. Obdivovatelé umění mohou ve dnech 21. a 22. září vidět nejdražší obraz tohoto opočenského rodáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Nechceme, aby se naše krajina měnila ve vyprahlou poušť
Na pražských polích se bude hospodařit ekologicky a zodpovědně. Praha má unikátní plán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš tvrdí, že si rozumí s exkancléřem Kurzem. A mezitím v Rakousku...
Rakouští lidovci (ÖVP) vyzvali všechny politické strany v zemi ke společnému postupu proti plánovanému rozšíření jaderných elektráren Dukovany v Česku a Krško ve Slovinsku, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme Babišovu vládu s ČSSD ze zásadních důvodů
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Maláčová: Politika pro lidi stojí peníze. Proto jsem našla úspory na ministerstvu
Šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová oznámila, že po více než roce pobytu v úřadu šetří. Zrušila Fond dalšího vzdělávání, u kterého prý už za časů její stranické kolegyně Michaely Marksové nebylo jasné, co všechno vlastně dělá. Jedním dechem však Maláčová také dodala, že sociální stát, který bude opravdu plnit funkce, které plnit má, rozhodně není zadarmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Flóru zmapuje na obou stranách hranice česko-německý projekt
Projekt s názvem Květena Šumavy, na němž spolupracují botanici z České republiky i Německa, unikátním způsobem propojí a rozšíří dostupná data o cévnatých rostlinách na Šumavě bez ohledu na státní hranice. Projekt je podpořen z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cil EÚS 2014-2020 i ze státního rozpočtu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Chceme-li kvalitní sociální politiku, něco to stojí
Ministryně Maláčová informovala vládu o ukončení činnosti Fondu dalšího vzdělávání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pravice se dívá dál než na jedno volební období
Komentář na facebookovém profilu k financování vědy a školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
A tomu fakt věříte? Generál Šándor tvrdě o Koněvovi, Hitlerovi a Stalinovi. Mnohé naštve
Bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby se vyjádřil k soše Koněva. Na svém Facebooku popsal roli Koněva, napsal: „Koněv byl jenom jedním z vykonavatelů Stalinovy politiky. Nebyl zdaleka brilantním vojevůdcem, o to bezohledněji hnal vojska 1. ukrajinského frontu k vítězství nad Hitlerem. Pokud jde o jeho účast na vojenském tažení v Československu, pak má na svých rukou krev Němců, nikoli Čechů. Krev statečných Maďarů na jeho rukou z roku 1956 nic nemůže ospravedlnit,“ a dodal ještě něco…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Balte kufry, Babiš vyhrál, teď je vykope! Drsně o „osvobození“ premiera
Někdejší poslanec František Laudát kroutí hlavou nad tím, co předvádí státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo. Zdá se mu, že předseda vlády Andrej Babiš nedosáhl jen jednoho vítězství, ale v podstatě hned dvou. Advokát Petr Kolman nabídl na celou kauzu trochu jiný pohled. Všem lidem, ze kterých se přes noc stali samozvaní experti na trestní právo, poslal vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: V Nové radnici je otevřené nové Bistro Mezi řádky. Práci dá lidem s handicapem
Se začátkem školního roku se znovu otevřelo bistro v Nové radnici na Mariánském náměstí v Praze 1. S novým provozovatelem, skupinou sociálních podniků Etincelle, která v roce 2018 získala ocenění EY společensky prospěšný podnikatel roku, přichází do prostor bistra i zcela nový koncept a řada pozitivních změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Kostely jsou důležitou součástí našeho světa
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o potřebnosti kostelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská a sociální rada Mostecka se po prázdninách vrací k jednání
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) se po prázdninové přestávce 9. září opět sejde ke svému pravidelnému jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Novela řeší problematiku těhotných a vězenkyň s dětmi do jednoho roku
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová dnes ve světelské věznici představila změny trestního řádu připravované Ministerstvem spravedlnosti a poslanci Petrem Sadovským a poslankyní Andreou Babišovou. Novela řeší problematiku těhotných vězenkyň a vězenkyň s dětmi do věku jednoho roku. Tiskové konference po jednání se zúčastnil také generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal, spoluautor novely poslanec Petr Sadovský a ředitelka světelské věznice Monika Myšičková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty spouští pilotní projekt inteligentních přejezdů
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se rozhodla aktivně bojovat proti řidičům, kteří svým riskantním a bezohledným chováním na přejezdech nejen porušují silniční zákon, ale především ohrožují zdraví a životy nevinných lidí ve vozidle či ve vlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Bankovní daň v Česku – dočasné příjmy pro stát, nepříznivé důsledky pro spotřebitele a ekonomiku
Další skryté poplatky nebo nevýhodné úroky u poskytnutých úvěrů pro spotřebitele. Takové dopady čekají zdejší bankovní trh, pokud se vláda rozhodne prosadit bankovní daň. Její podstatou je, aby banky působící v Česku odvedly ze svých finančních prostředků další daň. O její zavedení usiluje hlavně ČSSD, a to z toho důvodu, aby se výrazně zvýšily příjmy do státní rozpočtu. Hnutí ANO je zatím proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti se sportovní akcí Birell Grand Prix 2019
V sobotu 7. září 2019 se v Praze uskuteční již 43. ročník významné mezinárodní sportovní akce Birell Grand Prix. Tato událost má dvě části - Adidas Běh pro ženy na 5 km a Birell Běh na 10 km. Závody budou doprovázet v sobotu od 16:00 do 22:00 hodin dopravní opatření včetně změn v trasách linek MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Vývoj mezd se odtrhl od vývoje ekonomiky
„Trh práce zpravidla mívá zpoždění za vývojem ekonomiky. Mohou za to regulace v zákoníku práce, které zvyšují náklady na přijímání a propouštění pracovních sil. Firmy reagují na tržní signály s rozvahou a změny ve struktuře zaměstnanců provádí jen v případě krajní nutnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Čest národa občané obhájili
U památníku maršála Koněva, jejž v pražské Bubenči dlouhodobě nesmyslně poškozuje a dehonestuje skupina choromyslných, nočních vandalů, se sešli občané znalí historie a se ctí v těle. Z rathausu P-6, kde stojí v čele hřib (tímto slovíčkem jsou označováni lokální politici hl. města na počest jména současného primátora Hřiba, vyznávajícího pirátské praktiky vládnutí nad „plebsem“) Kolář se neobjevil nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Kultura potřebuje kulturní platy
Komentář na facebookovém profilu k platům v kultuře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vlakem na oslavy „30 let bez železné opony“
O víkendu 7. a 8. září se v Novém Údolí konají oslavy 30. výročí otevření česko-bavorských hranic. Při této příležitosti bude vypraven přímý vlak z Prahy do Nového Údolí a zpět, který v úseku z Českých Budějovic k bavorským hranicím poveze historická dieselová lokomotiva „Bardotka“. Slavnosti se ponesou v duchu jihočeského a bavorského folkloru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hrubý (Svobodní): Zdražování jídla
Značná část české veřejnosti je stále přesvědčena, že se nám členství v Evropské Unii vyplácí. Z tvrdých faktů však stále jasněji vyplývá, že tomu tak není. Věděli jste například, že kvůli EU má každý z nás dražší potraviny?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
AOPK: Středohoř podruhé učil děti úctě k přírodě
v sobotu 31. srpna 2019 přivítala obec Hlinná spolu s nedalekou přírodní památkou Hradiště stovky návštěvníků. Agentura ochrany přírody a krajiny, regionální pracoviště Správa CHKO České středohoří zde spolu s místními představiteli a partnery z řad Stráže přírody a Lesů ČR uspořádala další ročník Slavností pastvin. Akce pro celou rodinu představila zdejší unikátní přírodu, péči o ni, lidová řemesla a regionální produkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Digitalizací chceme lépe chránit včely a snížit administrativní zátěž zemědělců
Piráti dnes na Zemědělském výboru představili návrh, který má digitalizovat ohlasˇova´ni´ aplikace nebezpečných prostrˇedku° pro vcˇely ze strany zemědělců. Novela má snížit administrativní zátěž zemědělců a zároveň zlepšit ochranu včelstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Historická akce v historickou chvíli - Den za obnovu lesa
V jeden den, 19. října, pomůže veřejnost ve všech krajích na dvanácti místech v zemi obnovit lesy postižené kůrovcovou kalamitou. Jedná se o největší akci svého druhu v historii státního podniku. Přijďte taky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci kontrolovali vozidla, směřující na hudební festival
Vozidla, přijíždějící na jeden z největších hudebních festivalů v Ústeckém kraji „Rock for Churchill", kontrolovali ústečtí celníci společně s německými kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: U nás se staví, přivítali bychom turecké firmy
Předseda vlády Andrej Babiš v doprovodu ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a podnikatelské delegace navštívil Turecko. Během jednání s nejvyššími představiteli státu včetně prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana představitelé české vlády akcentovali především ekonomická témata, směřující k posílení vzájemné hospodářské spolupráce, ale řešili i otázky migrace, boje s terorismem či problém s dostavbou elektrárny Adularya.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Klaus představil program Trikolóry: Je napsaný tak, aby mu rozuměla paní poštmistrová
Na programu Trikolóry se podílí také bývalý prezident Václav Klaus starší, má na starosti zahraničí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Náhradních rodičů je dlouhodobý nedostatek
V Královéhradeckém kraji přibývá dětí, které by mohly vyrůstat v náhradní rodinné péči. Náhradních rodičů je však dlouhodobý nedostatek. Kraj proto ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi pořádá na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství, který se uskuteční od 8. do 13. září a nabídne program pro širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Stát bude chovatelům hradit veškeré náklady na zabezpečení chovů proti dravcům a šelmám
Změnu výše podpory z 80 na 100 % v květnu schválila Evropská komise, nyní je již systém po nutných formálních úpravách i několika administrativních komplikacích na žadatele připraven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist