Oficiální zpravodajská média

Jste vymytí! Šichtařová vrací úder, jde o Rusko a „ruské agenty“
Ekonomka Markéta Šichtařová napsala, že ekologická aktivistka Greta Thunbergová rozhodně nemá pravdu ve všem, co říká. A dostala odpověď, která ji zvedla ze židle. Šichtařová si to však nenechala líbit a přešla do protiútoku. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman se rozjel u Soukupa: Mediální smečka včetně ČT. Šaroch má odvahu. Němcová? Tu nemá smysl ani komentovat
Po letní prázdninové pauze prezident Miloš Zeman opět usedl před kamery TV Barrandov, aby v pořadu Týden s prezidentem odhalil divákům své názory na aktuální dění hýbající nejen českou politickou scénou. A že ožehavých témat k diskusi nebylo vůbec málo. S moderátorem Jaromírem Soukupem se dotkli například sporu okolo sochy maršála Koněva na Praze 6, ale také Šarochova rozhodnutí navrhujícího zastavit trestní stíhání premiéra Babiše. Mluvili i o Staňkově rozhodnutí, jež učinil v poslední den svého ministrování, či o klimatických změnách v souvislosti s Trumpovým záměrem koupit Grónsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Toto řekl Babiš Orbánovi. To budete koukat. A už vzbudil ohlasy
Demografové již delší čas upozorňují na to, že Evropa vymírá. Populace tohoto kontinentu stárne a rodí se méně dětí, než by stačilo k prosté reprodukci populace. Někteří vidí řešení v přílivu migrantů na starý kontinent. Babiš však v maďarské Budapešti nabídl řešení jiné. Podle někdejšího politika za ODS a TOP 09 Františka Laudáta Babiš v Maďarsku jen blouznil. Zato hradní mluvčí Jiří Ovčáček premiérovi zatleskal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petice: Penziony nebo příroda Zhůří?
Petice proti výstavbě na loukách na Zhůří u Rejštejna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Socha maršála Koněva není jen kus nějakého mosazného předmětu
Otevřený dopis starostovi městské části Prahy 6 Kolářovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Naštvaný Gazdík: Ať žalobce Šaroch vysvětlí Čapí hnízdo
Státní zástupce Jaroslav Šaroch, který dlouhodobě zastával jiný právní postoj, než ke kterému nakonec v kauze Čapí hnízdo dospěl – nechce premiéra Andreje Babiše poslat před soud – spustil touto změnou právního názoru vlnu pochybností. Jeho počínání v této věci velmi kriticky komentuje poslanec STAN Petr Gazdík. „Šaroch má co vysvětlovat, o Čapím hnízdě nám říkal přesný opak,“ říká v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV. Ve studiu byl přítomen také ministr školství Robert Plaga (ANO), který Šarochovo rozhodnutí plně respektuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jste natvrdlí! ČT vysílala o EU: A už zase je z toho křik
Hudebník, spoluzakladatel ODS a někdejší předseda Alternativy pro Česko Petr Štěpánek se rozčílil na Českou televizi. Zase prý šíří fake news. A publicista Tomáš Vyoral se k němu s vervou přidal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ještě k tomu přechylování...
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman vyhrožuje, že zasáhne do Čapího hnízda? Špatně, píše Neff
Publicista Ondřej Neff se na Neviditelném psu tentokrát zaměřil na čtvrteční výstup prezidenta Miloše Zemana na TV Barrandov. Zde se vyjadřoval ke krokům státního zástupce Jaroslava Šarocha, jenž dohlíží na vyšetřování kauzy Čapí hnízdo a také k lynči, kterému nyní podle Jaromíra Soukupa čelí. Neff zdůrazňuje, že prezident neurčitě v reakci na moderátorovy výzvy, že by měl v této věci zakročit, naznačil, že do věci vyšetřování Čapího hnízda zasáhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petra Paroubková promlouvá: Nikdo mě nechtěl zaměstnat. Kromě...
Zákulisí obchodní války, která kolem firem stíhaného podnikatele Tomáše Horáčka vypukla po kauze „cinknutých zakázek“ pro pražské nemocnice, líčí pro Lidové noviny Petra Paroubková, manželka někdejšího premiéra Jiřího Proubka. Lobbista Horáček byl podle jejích slov jediný, kdo ji zaměstnal. „Ten, komu jednou pomůžete, vás po čase zařízne – namísto aby vám byl vděčný,“ komentuje současné dění kolem Horáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Už mě v ČSSD za lídra nechtějí, říká hejtman Bernard, který kritizuje vládnutí s ANO
Podle kritiků má Josef Bernard jinou představu o podobě ČSSD než většina ostatních.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.9.2019 v 06:36, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vědecky dokázáno
Komentář na facebookovém profilu k postoji společnosti k migrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svržení Zemana! Nová cesta! Z TOP 09 zazněl jasný vzkaz
Někdejší první místopředseda TOP 09 připomněl, že česká Ústava nabízí více možností, jak sesadit prezidenta, který řádně nevykonává svůj mandát. Ženíšek má za to, že Zeman už nejedná v zájmu České republiky a pokud to nepůjde jinak, vidí cestu k jeho sesazení přes zdravotní důvody. Prý by se to mohlo podařit nejpozději po sněmovních volbách v roce 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Výsledky kampaně „Chci sluneční energii“ – přechod na solární energii
Spotřebitelská organizace dTest zveřejnila výsledky kampaně „Chci sluneční energii“, která spočívá v hromadném nákupu a instalaci fotovoltaických panelů včetně příslušenství a souvisejících služeb. Jedná se o neziskový projekt podpořený Evropskou unií, do nějž se přihlásilo téměř 15 tisíc domácností z celé ČR. dTest poptal několik desítek společností, porovnal jejich nabídky a vybral tu nejvýhodnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Pokud se potvrdí portfolio pro Věru Jourovou v EK, bude to selhání Babišovy vyjednávací strategie
Podle dosavadních informací se má Věra Jourová na návrh nastupující předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen stát místopředsedkyní Evropské komise, do jejíž gesce by spadal zejména dohled nad dodržováním principů demokratického a právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne o žalobě na Babiše kvůli výrokům o demonstrantech
Okresní soud Praha-západ dnes rozhodne o žalobě, kterou podala demonstrantka Jana Filipová na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výrokům o tom, že lidé na loňských demonstracích proti vládě byli zaplacení. Po Babišovi se domáhá omluvy. Babišův právní zástupce tvrdí, že premiérovy výroky nemohly do práv ženy zasáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Natvrdlí jako Greta.“ Robejšek po volbách v Německu: Lžou, je to jinak
Hudebník, spoluzakladatel ODS a někdejší předseda Alternativy pro Česko Petr Štěpánek se rozčílil na Českou televizi. Zase prý šíří fake news. A publicista Tomáš Vyoral se k němu s vervou přidal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Díky očekávaným srážkám dojde ke stabilizaci či zmírnění sucha na našem území
I když v minulém týdnu převládalo velmi teplé počasí, došlo opět k mírnému vylepšení půdního sucha, tzn., že se nám opět zmenšila plocha území zasažená půdním suchem, především díky nočním srážkovým epizodám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nový systém ministerstva práce bude dražší, místo 1,5 mld může stát až 2,5 mld
Nové informační systémy ministerstva práce budou zřejmě o půl miliardy až miliardu dražší, než se původně počítalo. Místo 1,5 miliardy by mohly vyjít na dvě až 2,5 miliardy korun. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl náměstek ministerstva práce pro ekonomiku a ICT Jan Baláč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: VZP nemocnici podpoří speciálním úhradovým mechanismem
Komentář na facebookovém profilu k situaci v rumburské nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fotbalový expert z Kosova: Václav Havel, to je velký přítel všech Albánců
Česko se v sobotu utká v kvalifikaci o mistrovství Evropy ve fotbale s Kosovem. A právě před tímto zápasem promluvil jeden z kosovských novinářů se serverem iDnes.cz. „Havel byl náš přítel, ale teď chceme Čechy porazit,“ řekl mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Adámkova maminka je také zdravotní sestra
Asi každý z vás zná případ malého Adámka, kterému nebyla včas poskytnuta pomoc pro krvácení po operaci mandlí (č. den po operaci). Zarazilo mne, že policie stíhá dvě zdravotní sestry, lékařku pardubickou nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Manžel Maláčové a náměstek Petříčka Chmelař promluvil v Rozhlase. Evropská unie prý své členy přes palubu nehází
Evropská komise tento týden už pošesté vyzvala členské země, aby se připravily na variantu rozchodu s Velkou Británií bez dohody. Jaký vývoj odhadují unijní vyjednavači? A byla by EU ochotna přistoupit na případný další odklad brexitu? Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl Aleš Chmelař, náměstek ministra zahraničních věcí a bývalý vládní zmocněnec pro evropské záležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hynek Lichý: Jak uniknout strukturální nezaměstnanosti? Posilujme dálkové školy
Co kdyby stát outsourcoval část školní rozpočtové kapitoly do rukou Hospodářské komory, která by pak provozovala své vlastní vzdělávací systémy? Ty by se pak dokázaly rychle přizpůsobit změnám na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jak se to, novináři, vyjadřujete? Juchelka si chce posvítit na veřejnoprávní média
Poslanec ANO Aleš Juchelka si posvítil na vyjadřování pracovníků veřejnoprávních médií. A dospěl k závěru, že se mu nelíbí, jak se vyjadřují. Rád by proto jejich veřejné vystupování reguloval. Prý proto, aby veřejnoprávním médiím vrátil prestiž. Publicista Štěpán Kotrba k tématu doplnil, že stačí vycházet z již dnes existujících dokumentů. Prý není třeba vymýšlet nové regulace. Stačí prý vyměnit členy mediálních rad, pokud toto nechápou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rosatom: Palivová společnost TVEL bude i dále dodávat palivo pro výzkumný reaktor v Budapešti
Společnost TVEL a Institut energetického výzkumu maďarské Akademie věd podepsali smlouvu o dodávkách jaderného paliva pro výzkumný reaktor v Budapešti. Smlouva je dlouhodobá a zahrnuje dodávky paliva od roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„A vy máte rádi Zemana?“ Emma Smetana to schytala. Sorošovská kráva, zaznělo po rozhovoru o prezidentovi
Moderátorka Emma Smetana to na sociální síti pořádně schytala. Pozvala si na rozhovor návrháře Ponerovy. Víc než módu samotnou s nimi řešila prezidenta republiky Miloše Zemana. Na sociální síti se pak o sobě mohla dočíst, že kádrovala. Došlo však i na mnohem hrubší slova. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To zas bude: Zeman vystoupil ve věci Kosova, primátora Hřiba, EU i „čuráků“ od Hřebejka
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Stojí za hackerským útokem na naše ministerstvo Rusové? Podle prezidenta těžko, nic by prý nezískali. Pořad ČT o dezinformacích bude dle Miloše Zemana zbytečný. A bylo přijetí představitelů KSČM na výročí sovětské okupace záměrnou provokací?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Totální chaos! zlobí se soudce Baxa nad vývojem kolem Čapího hnízda
Ať už politicky citlivá kauza Čapí hnízdo skončí jakkoliv, bude to mít podle bývalého předsedy a nynějšího soudce Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy dopad na důvěru v justici. Postupy žalobců v této kauze označuje za hrubě nezvládnutou komunikaci. „Státní zastupitelství vyvolalo totální chaos,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.CZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Platina včera překonala hranici 1000 dolarů za unci. Letošní mánie po drahých kovech se tím dále stupňuje
Platina v posledním týdnu nebývale zdražila. Okamžitá cena drahého kovu vyskočila od minulé středy o více než třináct procent. Termínový kontrakt na platinu pak dnes překonal psychologickou hranici 1000 dolarů za unci, poprvé od loňského února. Letošní mánie po drahých kovech se tak dále stupňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Další mezinárodní protesty proti norskému Barnevernetu
V sobotu 7. září se uskuteční další mezinárodní protesty proti norské sociální službě Barnevernet. Epicentrem protestů bude Bulharsko, kde tamní hnutí občanů „Zastavme ideologii barnevernetu“ organizuje protesty hned v 21 městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi v červenci s chutí utráceli, za auta i mobily
Komentář k vývoji maloobchodních tržeb v ČR v měsíci červenci (čísla vydal ČSÚ), který vsazuji do kontextu dnešního zásadního zahraničního dění (čísla k červencovým továrním objednávkám v Německu a nadále napjatá vnitropolitická situace v Británii).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ulejt se ze školy, to chcete! udeřil Zeman na „mládež proti klimatu“. Psychicky labilní! A řekl své ke Koněvovi
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Studenti ať za klima klidně protestují, ale v sobotu, když není škola. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Komentoval i některé kroky ministra Petřícka nebo nedávné spory o sochu maršála Koněva v pražských Dejvicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Poslanec ANO sleduje křik kolem „čapáku“: Redaktoři ČT už se ani nesnaží přetvařovat
Poslanec za hnutí ANO Milan Feranec napsal na svůj facebookový profil pár poznámek k návrhu státního zástupce na zastavení kauzy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Press: Jak si muž v nejlepším věku může pořídit ženu v nejlepším věku - 3. díl
Po několika dnech jsem se sešel se zbývajícími Filipínkami, přivezl jim drobné dárky a omluvil se. Moje Filipínka byla dost nervózní, ale vše vydržela, čímž v mých očích velmi stoupla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fischer vyzývá poslance. Jde o prezidenta
Senátor Pavel Fischer se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k ústavní žalobě na prezidenta. Obhajuje ji, i přestože Zeman tvrdil, že text žaloby je ústavně negramotný. Podle Fischera jsme si před zákonem všichni rovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výbor: Sněmovna by měla projednat žalobu na Zemana veřejně
Sněmovna projedná senátní ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana bez stanoviska ústavně-právního výboru. Případné návrhy na schválení, nebo zamítnutí žaloby žádný ze členů výboru při dnešní debatě nepodal, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivana Jungová: Tanec posiluje tvůrčího ducha
Nejnovějším trendem je spojení pilates, boxu a tance ve fitness programu Piloxing.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček: Nebořte Koněva! Osvobodil Osvětim. Ale ti nacionalisté, „vlastenci“ a komunisté...
Co dál se sochou sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva stojící na náměstí Interbrigády v Praze 6? Tak taková otázka dlouhodobě rozděluje nejen politickou scénu na dva názorové tábory. Svou odpověď na ni připojil i předseda ČSSD Jan Hamáček, podle kterého nemá smysl tento pomník bořit. „Pražští politici nemají program a vizi, co s hlavním městem, tak to zakrývají pseudoproblémy a přepisováním historie,“ píše v komentáři ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hovado, grázlové! Jan Hrušínský se čílí kvůli Zemanovi a Koněvovi. Zaútočil i na ParlamentníListy.cz
Principál divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se velmi kriticky zpětně ohlíží za shromážděním pro zachování sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích. Zde se podle jeho slov sešli extremisté, komunisté, stalinisté a neonacisté s požehnáním prezidenta České republiky. „Je třeba se hlasitě ohradit, když kdejaké komunistické hovado bere do pusy slovo Osvětim,“ dodává ve svém komentáři, zveřejněném na sociální síti Facebook. A rovnou se pustil i do ParlamentníchListů.cz, které označil za dezinformační proruské médium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Přípravy elektronické známky jsou v plném proudu
Ministerstvo dopravy má jasno, jak bude probíhat kontrola v provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Na veletrhu Sběratel bude k vidění letoun Jana Antonína Bati na známce i ve skutečnosti
Přes deset poštovních správ z celého světa, mincovny a více než 200 vystavovatelů poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalších sběratelských předmětů zamíří už tento týden od pátku 6. do soboty 7. září do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor Ivo Budil: Listopad? Přijde pokus o revoluci. V roce 89 jsme nečekali, že to dopadne takto. Západ se zbláznil
ROZHOVOR Odevzdávat kus svého území uprchlíkům, o čemž se vážně debatuje v Norsku, je na první pohled bohulibá aktivita. Kdo si ale vzpomene na původní evropské národy a kultury, které jsou potlačovány staletí. Představa globální identity, překračující národní státy, povede pouze k násilí. Pokračováním migrace může vzniknout „apartheid s lidskou tváří“. To mj. uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mezinárodně uznávaný filozof Ivo Budil. Podle něj je klimatický aktivismus začínající nové sekulární náboženství s apokalyptickými prvky. Západ se jako již v minulosti mnohokrát „zbláznil“ a následky tohoto šílenství budou opět napravovat konzervativní realisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): V Česku má vyšetřovat pouze Policie ČR
Již delší dobu se nemohu ubránit dojmu, že takříkajíc „svou“ policii by chtělo mít pomalu každé ministerstvo – obrana vojenskou policii, finance - celní správu a o vnitru v kontextu reorganizace celorepublikových útvarů služby kriminální policie snad hovořit raději ani nebudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Unikátní rozšířená realita obohatí zážitek z pravěké vesnice ve Všestarech
Návštěvníci Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové si ode dneška mohou užívat pravěk na vlastní kůži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Natvrdlí jako Greta.“ Robejšek po volbách v Německu: Lžou, je to jinak
Analytik Petr Robejšek se vrátil k německým zemským volbám v Braniborsku a Sasku. Tyto volby prý ukázaly, že padl další mýtus liberálů o tom, že Alternativu pro Německo volí především staří bílí muži, zatímco mladí Němci v duchu hnutí Grety Thunbergové volí Zelené. Takto svět popisují tradiční německá média. A politici, kteří jim naslouchají, ztrácejí podle Robejška podporu voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Parkování u ZOO je možné zařídit ke spokojenosti všech
Vedení města zahájilo proces, na jehož konci by měl být parkovací dům na místě dnešního lesoparku a dětského hřiště ve Fibichově ulici. Parkování pro návštěvníky ZOO je ale možné zajistit mnohem elegantněji. Jen je potřeba uvažovat o chytrých řešeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Protiimigrační Alternativě pro Německo dal hlas každý čtvrtý volič
Stále více Němců nesouhlasí s proimigrační politikou, což potvrdily zemské volby v Sasku a Braniborsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Otevřením mostů se řidičům uleví
Začátkem týdne byly v Plzni po dvouměsíční rekonstrukci otevřeny pro veškerou dopravu Rooseveltův i Wilsonův most. Most přes Radbuzu byl otevřen pro osobní vozidla již minulý týden a nyní na něj opět vjela i městská hromadná doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Směrnice o copyrightu je protiústavní
Piráti apelují na premiéra, aby se ČR připojila k polské žalobě k Soudnímu dvoru EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vnitro odeslalo do připomínkového řízení nový zákon o zbraních
Snížení administrativní zátěže, ale i celkovou modernizaci stávajícího zbraňového práva si Ministerstvo vnitra slibuje od návrhu nového zákona o zbraních, který úřad odeslal do připomínkového řízení. Vnitro o tom informovalo na svých stránkách. Norma například ruší papírové doklady, zavádí také nové kategorie zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Otevřeli jsme volnočasové centrum za 197 milionů
Středisko volného času Trutnov se dočkalo nového zázemí. Město nechalo zrekonstruovat areál Na Nivách, který teď bude sloužit více jak 60 zájmovým kroužkům a nejen jim. Investiční akce radnici vyšla na 197 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petříček vyzývá ruského ministra, ať se omluví starostovi Kolářovi
Omluva ruského ministra kultury Vladimira Medinského za výroky o starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) by pomohla uklidnit situaci, uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Medinskij Koláře přirovnal k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP, když kritizoval vedení pražské městské části za záměr odstranit památník ruského maršála Ivana Koněva. Petříček vyzval všechny strany k věcnému dialogu, Medinského vyjádření nepovažuje za vhodné, napsal v SMS zprávě na dotaz ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Orchestr, který nepustili do Číny, zahraje americkému velvyslanci. Bude to prý mít „vyšší princip“
Americké velvyslanectví v Praze příští týden uspořádá koncert orchestru PKF – Prague Philharmonia. Konat se bude v době, kdy Čína kvůli neshodám s vedením Prahy zamítla domluvená turné již čtyřem českým hudebním souborům, PKF je jedním z těchto těles. Koncert bude mít podle tiskové zprávy americké ambasády zvláštní symboliku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Smrdí, smrdí, smrdí. František Laudát napsal o Babišovi a vyšetřovateli Šarochovi
Exposlanec za TOP 09 František Laudát se vyjádřil k informacím ze státního zastupitelství, kdy dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch podle všeho změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby i premiér Andrej Babiš (ANO). Žalobcův nadřízený z pražského městského státního zastupitelství nyní zjišťuje, zda je změna zákonná a důvodná, uvedla instituce. Podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání. Babiš zopakoval, že je přesvědčen o své nevině a že pevně věří, že státní zástupce stíhání skutečně zastaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 25,6
25,6 miliardy Kč odvedl ČEZ na speciální jaderný účet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Nemocnice Královéhradeckého kraje zahájily jednání s odbory o mzdách v roce 2020
Vedení krajského zdravotnictví vyzvalo zástupce odborových organizací jednotlivých nemocnic zřizovaných Královéhradeckým krajem zahájit jednání o mzdových podmínkách na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Dnešní rozhodnutí soudu - Smlouva DPP se společností Rencar je neplatná
Obvodní soud pro Prahu 9 dnes rozhodl ve prospěch Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP) ve sporu o platnost smlouvy s firmou Rencar, která se týká pronájmu reklamních ploch na majetku DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tatínek Kolář vám vyhlásí válku. Psyachopatická nenávist k Rusku. A z Německa přichází humor jak ze zvláštní školy, kroutí hlavou Tomáš Vyoral
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Tentokrát Tomáš Vyoral účtuje zejména s pražským starostou a novou hvězdou TOP 09 Ondřejem Kolářem. Syn bývalého diplomata Petra Koláře, který před dvěma lety stál za prezidentskou kandidaturou Jiřího Drahoše, se podle něj dostal do takové fáze, že už mu zbývá jen aby slovy slavného filmu zvolal „tatínek vám vyhlásí válku“. Z jiného soudku je pokus německého státu Severní Porýní- Vestfálsko čelit šířící se islamistické propagandě mezi migranty satirou. Vyoral zkonstatoval, že po takové náloži humoru by snad bylo pro diváka nejlepší se uchechtat k smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výběrové řízení kolem budoucnosti Šlechtovy restaurace. Čižinský jej obhajuje
Budoucnost slavné Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce dostává sice jasnější obrysy, jelikož Praha už vybrala jejího provozovatele v uzavřeném výběrovém řízení. Otazníky však zůstávají viset nad tím, jaké mělo toto výběrové řízení podmínky. Vítězem se stala společnost, kde má podíl kandidát za Prahu sobě Matěj Turek. „Firma by neměla být automaticky vyloučena jen proto, že je spoluvlastníkem politik,“ shodují se předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský a předseda představenstva městské společnosti Obecní dům, a. s., Vlastimil Ježek, která výběrové řízení zajišťovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Liberec škrtl další spoje na nejvytíženějších linkách MHD
Od ledna byly kvůli nedostatku řidičů omezeny některé linky MHD. Vedení radnice tehdy slibovalo rychlý návrat k původnímu stavu. Místo toho rada města schválila nové jízdní řády s platností od 1. září, které dokonce ruší ještě řadu dalších spojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmyslu se opět naplňují zakázkové knihy
Červencové výsledky průmyslu stejně jako v případě maloobchodu ovlivnil o dva dny vyšší počet pracovních dnů. Výroba se tak zvýšila meziročně o 5,6 % a hlavní zásluhu měl na tomto výsledku zpracovatelský průmysl. Po očištění o vliv vyššího počtu pracovních dnů výroba v našem největším odvětví podle očekávání v podstatě stagnovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Ministerstvo zdravotnictví by mělo hájit zájmy pacientů, ne zdravotních pojišťoven
České zdravotnictví je v krizi, ČSSD o něm chce jednat na koaliční radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Výzva pro kandidáty na funkci soudce Soudního dvora EU
Ministerstvo spravedlnosti vyhlásilo výběrové řízení pro kandidáty na funkci soudce Soudního dvora Evropské unie. Zájemci o tuto prestižní funkci mohou předkládat svou kandidaturu do 11. října 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Čermák (Piráti): Vřídlo opět dražší
Oprava Vřídelní kolonády se městu prodražuje. To není samo o sobě překvapující, neboť komplikace se během rekonstrukce daly předpokládat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Soud: Babiš se má omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech
Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na loňských protestech proti vládě zaplacení. Dnes o tom rozhodl Okresní soud Praha-západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Podruhé zdaňovat už zdaněný majetek občanů je nemravné
Komentář na facebookovém profilu k dani z nabytí nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
JE Temelín: Zájem o elektrárnu pokračuje. Energetici už připravují laserovou show
Zájemci o energetiku, snoubenci nebo i cyklisté. I taková byla struktura návštěvníků Infocentra Jaderné elektrárny Temelín během léta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman navštíví Srbsko, doprovodí ho na 50 podnikatelů
Prezidenta Miloše Zemana příští týden na jeho oficiální návštěvě Srbska doprovodí pět desítek zástupců českých firem. Do delegace se zapojí energetické, potravinářské či strojírenské firmy. V delegaci prezidenta, který se setká s nejvyššími politickými představiteli země, budou i čtyři čeští ministři nebo poslanec Jaroslav Foldyna. Během příštích týdnů se čeští politici setkají ze zástupci Srbska hned několikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Má eutanazie opravdu podporu zdravotníků?
Lékařka a poslankyně Věra Procházková (ANO) vytáhla do boje za konec utrpení nevyléčitelně nemocných a připravuje zákon o eutanazii. Žádost o ni by mohl podat kdokoli starší 18 let, o aplikaci by rozhodla komise právníků a lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Archeologické objevy v Galerii Klementinum
Praha, Klementinum: Historie na každém kroku, to je areál bývalé jezuitské koleje v centru Prahy Klementinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty spolupracuje s kraji na přípravě VRT Moravská brána
Během srpna podepsala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) smlouvy s Moravskoslezským a Olomouckým krajem, které jsou nezbytné pro aktualizaci Zásad územního rozvoje v obou regionech. Cílem je vymezení koridoru a stanovení veřejné prospěšnosti stavby pro úsek budoucí vysokorychlostní trati mezi Prosenicemi a Ostravou-Svinovem (VRT Moravská brána).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek zrušil Staňkovo výběrové řízení. Olomoucké muzeum bude řídit stejný tandem, jako dříve
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes uklidňoval situaci v Muzeu umění Olomouc (MUO). Oznámil, že zruší výběrové řízení na ředitele Muzea umění v Olomouci (MUO), jež vypsal v červenci před svým odchodem z funkce ministrův předchůdce a spolustraník Antonín Staněk. Zaorálek také oznámil, že ředitelem MUO jmenuje Ondřeje Zatloukala, dosud pověřeného vedením instituce. Jeho zástupcem se stane odvolaný ředitel Michal Soukup. Vedení MUO to uvítalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bojoval za Zdravé Karlovarsko, teď s Klausem rozjiždí Trikolóru: Vlády se sestavují ve sněmovně podle voleb, ne na demonstraci
ROZHOVOR Karlovarský podnikatel, sportovec, předseda dobrovolnického spolku Zdravé Karlovarsko a koordinátor Trikolóry za Karlovarsko Ing. Matěj Drbohlav poskytnul rozhovor ParlamentnímListům.cz, kde vysvětlil, proč vstoupil do Trikolóry, a co čekat od ustavujícího sněmu v Brně, jak vypadá zájem o členství v kraji či komu pomáhá spolek Zdravé Karlovarsko, jehož je předsedou. „Škola má děti a mladé lidi naučit myslet samostatně, aby se sami rozhodli, co považují za relevantní, a co ne. Podobné aktivity, na které se ptáte, často zavánějí indoktrinací tím ‚jediným správným‘ názorem a v konečném důsledku jsou kontraproduktivní,“ odpověděl Drbohlav na dotaz, zda by měli být studenti vzděláváni v oblasti dezinformací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 9. září
Stručný výčet senátních akcí na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátorka Palkovská: V Třinci se jednalo o důležitých projektech v kraji
Třinecká radnice v úterý 3. září 2019 hostila výjezdní zasedání Řídicího výboru ITI ostravské aglomerace, který v Třinci jednal o významných projektech, jak za podpory evropských fondů zvýšit kvalitu života obyvatel měst a obcí v našem kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Britská politika ve slepé uličce?
Britský premiér Boris Johnson má brilantní klasické vzdělání. Studoval na nejprestižnějších britských univerzitách. Dokáže údajně citovat římské a řecké autory v originále. Má za sebou také brilantní politickou kariéru. Jako starosta Londýna byl velmi úspěšný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Ozvučná deska se sešla k vltavskému meandru
Ve středu 4. září se z iniciativy prvního náměstka primátora hl. m. Prahy Petra Hlaváčka sešla po delší pauze pracovní skupina pod názvem Metropolitní ozvučná deska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lagardeová v čele Evropské centrální banky? Dojde k podpoře zelené Evropy
Do čela Evropské centrální banky (ECB) se pravděpodobně postaví žena – Christine Lagardeová. Poslancům Evropského parlamentu sdělila, že by svou novou funkci chtěla využít k podpoře zelené Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Návrh na obžalobu za vystavování prázdných osvědčení
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v těchto dnech ukončili vyšetřování korupčního případu s pracovním názvem FITKO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Letos poprvé mohou návštěvníci nahlédnout do červeného kostela na třídě Svobody
Dny evropského dědictví mají letos podtitul Svobodná Olomouc a odkazují k událostem, které nastaly na podzim před třiceti lety. V tomto znamení se kulturní dění ve městě ponese od 2. do 8. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V Senátu zahrají The Plastic People of the Universe s filharmonií
V senátní zahradě budou mít společný koncert undergroundová skupina The Plastic People of the Universe a Filharmonie Brno. Příští úterý představí po pěti letech znovu živě v orchestrální verzi písně z alba Co znamená vésti koně. ČTK to dnes oznámila senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Na vinobraní není nutné jezdit vlastním vozem
Vinobraní na Kuksu, které se letos uskuteční v sobotu 14. září, navštěvují tisíce lidí. Královéhradecký kraj jim nabízí možnost dostat se na místo pohodlně veřejnou dopravou. Posílí spoje a přidá i mimořádné přímé spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Hrabálek: Schodiště Bono publico se otevírá veřejnosti
Po celkové opravě se dnes veřejnosti znovu otevřelo schodiště Bono Publico v historickém centru Hradce Králové. Rekonstrukce empírové stavby byla rozdělena do několika etap.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Rekonstrukce Mánesovy ulice v Českých Budějovicích by měla skončit o měsíc dříve
O celý měsíc dříve. Předpokládáme, že zhruba v polovině září letošního roku by měla skončit rekonstrukce Mánesovy ulice v Českých Budějovicích. Dobrou zprávu pro řidiče v dopravně přetíženém krajském městě potvrdil první náměstek hejtmanky Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 94. díl. My s nimi vyběhneme
Sergej Chelemendik (9. srpna 1957, Kyjev– 5. května 2016, Bratislava,) byl ruský spisovatel a také bývalý slovenský politik. Od roku 2006 byl poslancem Národní rady Slovenské republiky za Slovenskou národní stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Den otevřených dveří
Česká národní banka při příležitosti letošního 100. výročí zavedení československé koruny otevírá v sobotu 21. září prostory své hlavní budovy veřejnosti. Tématem Dne otevřených dveří je přiblížení činností centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Když je ideologie víc než fakta - DeníkN a jeho překrucování ohledně Ayn Rand
Tak se mi dostal do rukou paskvil od Deníku N známý pro své překrucování faktů a dojmologii. Ráda rozepíšu pár lží a nesmyslů, které se zde objevují. Sprostě a nepravdivě se navážejí do objektivistické autorky Ayn Rand.
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 6.9.2019 v 06:48, zobrazit podobné
Sněmovní právní výbor dnes projedná senátní žalobu na Zemana
Poslanci sněmovního ústavně-právního výboru dnes projednají senátní ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy. Výbor by měl doporučit plénu, jak se má k iniciativě horní komory postavit. Sněmovna se bude žalobou zabývat ve čtvrtek 26. září. Očekává se, že souhlas s podáním žaloby nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zoo Praha má novou, geneticky cennou tapířici z francouzské Guyany
Ve výběhu v dolní části Zoo Praha se od čtvrtka zabydluje nová samice tapíra jihoamerického – Taluen, která vytvoří pár se zdejším samcem Texem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení Praha: Stavba druhé plavební komory v centru města postrádá jakoukoliv logiku
Vodoprávní úřad povolil záměr výstavby nové plavební komory na Vltavě v centru města u dětského ostrova. Šedesát metrů dlouhá a jedenáct metrů široká stavba uprostřed řeky má vyjít na 530 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy v pondělí slavnostně zahájí výstavbu protipovodňové ochrany Kunovic
V pondělí 9. září 2019 bude slavnostně zahájena stavba protipovodňové ochrany města Kunovice. Akce se uskuteční za přítomnosti starosty Kunovic Pavla Vardana, generálního ředitele Povodí Moravy, s. p. Václava Garguláka a zástupců stavebních firem Strabag a IMOS Brno, které budou stavbu provádět. Výstavba potrvá 28 měsíců a vyžádá si investice za 320 mil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
A tohle jste o maršálu Koněvovi a jeho armádě věděli? Vojenský analytik přehledně shrnuje, jak to skutečně bylo v květnu 1945
ROZHOVOR Bezpečnostní analytik Martin Koller se pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje ke kauze sochy maršála Ivana Koněva na Praze 6. Napadlo jej například, jaká by byla reakce, kdyby se vandalové a posléze radnice příslušného obvodu vyřádili na památníku prvního amerického prezidenta Washigtona, neboli vzbouřence, násilníka a rasisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Českolipští senioři přijeli do Jablonce na Turnaj čtyř měst
Necelá třicítka seniorů z České Lípy v čele se starostkou Jitkou Volfovou navštívily Jablonec nad Nisou. V obřadní síni je přijel náměstek primátora pro oblast humanitní a sociální David Mánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Prosazujeme elektronické potvrzení o studiu
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj v čele s Ivanem Bartošem dnes schválil usnesení požadující po Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR prioritní zavedení digitálních potvrzení o studiu pro vysokoškolské studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Jméno Ženy regionu drží do poslední chvíle v tajnosti
Do posledního prázdninového dne mohli lidé posílat hlasy jedné z deseti žen z Libereckého kraje, které byly nominovány do regionálního kola soutěže Žena regionu 2019. Záštitu nad událostí převzala členka rady kraje Radka Loučková Kotasová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
DPP chce omezit počty nehod tramvají. Otestuje unikátní antikolizní systém
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje na září letošního roku další testy antikolizního systému tramvají, tentokrát od izraelské firmy Mobileye. Testy budou prováděny na tramvaji typu 15T v areálu Opravny tramvají v Hostivaři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: V lipenském pohraničí si 5. října připomenou pád železné opony
Oslava svobody, takové je motto pochodu, který se uskuteční u příležitosti 30. výročí pádu železné opony. Bude mít tři různé začátky – v Čechách, Rakousku a Německu, ale všechny trasy skončí na Třístoličníku. Výšlapem, který se bude konat v sobotu 5. října, oslaví jeho účastníci třicáté výroční možnosti svobodného pohybu přes státní hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Stádlecký most dostane novou mostovku
Jihočeský kraj opraví Stádlecký most. Cena je 10 162 147,21 Kč včetně DPH. Rozhodla o tom tento týden rada kraje, která zároveň schválila dodavatele stavby firmu Dřevotvar – řemesla a stavby, s.r.o.. Práce začnou příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Garanční výbor podpořil zákon o právu na digitální služby
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj, kterému předsedá Ivan Bartoš, jednomyslně podpořil zákon o právu na digitální služby. Ten má občanům garantovat právo do pěti let od jeho schválení požadovat od státu veškerou komunikaci elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Jde o to konečně zneatraktivnit kouření pro děti a mladistvé
Státu se budování bariér pro kuřáky vyplácí, shodli se odborníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pohonné hmoty jsou nejlevnější od poloviny dubna
V uplynulém týdnu cena ropy na světových trzích nejprve zlevňovala. Mohla za to patnáctiprocentní cela, která jsou nově uplatňována Spojenými státy na vybrané spotřební zboží vyvážené z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tatínek Kolář vám vyhlásí válku. Psychopatická nenávist k Rusku. A z Německa přichází humor jak ze zvláštní školy, kroutí hlavou Tomáš Vyoral
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Tentokrát Tomáš Vyoral účtuje zejména s pražským starostou a novou hvězdou TOP 09 Ondřejem Kolářem. Syn bývalého diplomata Petra Koláře, který před dvěma lety stál za prezidentskou kandidaturou Jiřího Drahoše, se podle něj dostal do takové fáze, že už mu zbývá jen, aby slovy slavného filmu zvolal „tatínek vám vyhlásí válku“. Z jiného soudku je pokus německého státu Severní Porýní-Vestfálsko čelit šířící se islamistické propagandě mezi migranty satirou. Vyoral zkonstatoval, že po takové náloži humoru by snad bylo pro diváka nejlepší se uchechtat k smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sviták (SLK): Začala rekonstrukce silnice III/26836 mezi Cvikovem a Lindavou
Za rok by měli obyvatelé Cvikova a Lindavy jezdit mezi těmito dvěma místy na Českolipsku po lepší silnici. Začíná totiž rekonstrukce silnice III/26836, která tudy prochází. Hotovo má být v polovině příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist