Oficiální zpravodajská média

Dlouhá kariéra v armádě vynesla Opatu až do velení vojska
Náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata je vojákem 32 let. Postupně prošel řadou různých funkcí od velitele tankové čety, velitele praporu, velitele 4. brigády rychlého nasazení až po ředitele sekce na generálním štábu a zástupce náčelníka. V letech 2014 až 2017 byl národním vojenským představitelem na vrchním velitelství spojeneckých sil v Evropě. Opata, držitel řady vyznamenání, oslaví 9. září pětapadesátiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Česká televize překročila zákon, to už je šíření poplašné zprávy. Zdeněk Zbořil ukázal, jak funguje spolupráce s „Bakala- press“
Zdeněk Zbořil se pořádně obul do České televize. Pokud chce točit pořady o fake news, měla by prý v první řadě ohodnotit svou vlastní práci. Ta podle Zbořila není nijak slavná. Podívejte se sami, co politologa, kterého vyznamenal prezident Miloš Zeman, rozzlobilo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mediální incest. ČT už otevřeně označuje Babiše za „bývalého premiéra“, povšiml si Petr Žantovský
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize tentokrát zašla hodně daleko. Ve svém hlavním zpravodajském pořadu Události odvysílala vstup svého redaktora Jiřího Hynka, který celkem třikrát označil Andreje Babiše za bývalého premiéra. Ve studiu tuto blamáž veřejnoprávního média přešla elitní moderátorka Světlana Witowská bez mrknutí oka. Na webových stránkách České televize, kde jsou běžně pořady k vidění, je tato pasáž překryta oznámením, že tato část není dostupná. Petra Žantovského neudivuje, že ČT svoje pořady sama maže, ale připomíná, že už je do éteru jednou poslala. Jde o další z případů, kdy Česká televize prokázala, že jedná nikoli jen diletantsky a amatérsky, ale také jednoznačně stranicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bartoš počítá s tím, že jej Piráti navrhnou na premiéra. Babiš se prý chová jako prvňáček
Ivan Bartoš předpokládá, že po příštích volbách bude Pirátskou stranou navržen na předsedu vlády. Piráti prý už teď prokazují, že pracují odpovědně, a po příštích volbách tomu nebude jinak. V rozhovoru pro deník Právo se vyjádřil také k žalobě na prezidenta Zemana, k počínání současného premiéra Andreje Babiše a k práci pirátského pražského primátora Zdeňka Hřiba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Co všechno si od nich necháme líbit? Jiří Drahoš zaútočil na Moskvu
Z pomníku sovětského maršála Ivana Koněva na pražském náměstí Interbrigadistů se definitivně stala mezinárodní kauza. Ostré vyjádření k chování starosty šestého pražského obvodu Ondřeje Koláře totiž poskytl ruský ministr kultury. A z Prahy přišla reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pravice v průšvihu. ODS stagnuje, koalice je navíc velmi nejistá, spočítal expert na průzkumy
O situaci na pravici píše ve své analýze server Info.cz. Podle něj v současné době nevýrazná ODS pod vedením Petra Fialy stagnuje. Sdružování pravice pro sněmovní volby má tak nejistý výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Denně chodí do práce, můžete se na něj přijít podívat! Odměna? 1,5 milionu. Pražský politik ANO se nedostal do vedení radnice, ta mu ovšem vytvořila báječnou náhradu
Příběh, na který byly ParlamentníListy.cz upozorněny, je zajímavý hned z několika úhlů pohledu. Naznačuje, že být politikem hnutí ANO může mít své velké výhody. To přesně lze konstatovat o muži, který byl v minulém období ve vrcholné pozici, ale s obměnou radnice o tento svůj vlivný post přišel. Litovat ovšem nemusí, získal totiž poradenskou smlouvu s toutéž radnicí, kam byl současně zvolen na kandidátce hnutí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Obránce nespravedlivě stíhaných: Máme čím dál více práce. Víme o desítkách případů, kdy opravdu nevinný člověk šel do vězení
Justiční omyl není v České republice žádnou výjimkou. Podle spolku na podporu nezávislé justice v České republice Šalamoun jsou dokonce desítky případů, že se za mřížemi ocitne opravdu nevinný člověk. „S těmito případy máme čím dál tím víc práce,“ říká pro Týden Václav Peričevič ze spolku Šalamoun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Elfové, čtěte. Mluvčí Kartous stvořil novou sérii posměšných nálepek pro Zemana, Babiše, oba Klause i odpůrce Grety
Mluvčí Českých elfů, kteří bojují proti dezinformacím, Bohumil Kartous na sociální síti sepsal kritickou reakci na reportáž 168 hodin Nory Fridrichové, v ní došlo na Václava Klause mladšího i na studenty, kteří na pátečních demonstracích vyjadřovali obavy, že za čas nebudeme mít kde žít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil k soše Koněva: Mám řešení. Vládo, konej!
Spory kolem pomníku maršála Koněva, které vede zejména starosta Prahy 6 Ondřej Kolář s ruskou ambasádou, přivádějí již dva týdny na místo množství příznivců i odpůrců a prakticky každý den se tam něco děje. Občané Prahy 6, kterým se tato bitva odehrává přímo pod okny, už z toho začínají být unaveni. Jedním z nich je i Jan Zahradil, europoslanec za ODS. Pro ParlamentníListy.cz se k věci vyjádřil jako občan šestého pražského obvodu, nikoliv jako politik. Do dění by podle něj měla vstoupit vláda a Ministerstvo zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Česká reprezentace míří na Mistrovství světa v požárním sportu do ruského Saratova
Již 15. Mistrovství světa v požárním sportu se koná od 8. do 16. září 2019 pod hlavičkou Mezinárodní sportovní federace hasičů a záchranářů. Kromě soutěže v mužské kategorii profesionálních hasičů proběhnou soutěže také v kategorii žen a juniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivo Budil: Týdeník Euro dezinformoval o Vlasteneckém setkání v Příčovech
Svým založením se nejvíce blížím sociálnímu konzervatismu. Zároveň se hlásím k ideálům demokracie, svobody a humanismu. Jakékoliv spojování s ultrapravicovými silami rozhodně odmítám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vy si myslíte, že genderové menšiny budou mít plnohodnotné manželství? Tak to je zásadní omyl, upozorňuje právník Křeček z ombudsmanství
O manželství se rozepsal zástupce ombudsmana Stanislav Křeček na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Odborář Středula vyzývá politiky, aby začali lidem přidávat: Přidali jste deset procent sobě, tak můžete i ostatním
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula vysvětlil, proč si přeje, aby platy rostly lidem o osm procent. Když mohou růst o deset procent politikům, mohou podobným tempem stoupat i ostatním českým státním zaměstnancům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Návrh zákazu propagace islámské ideologie vláda blokuje už rok
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákazu propagace islámu a zahalování
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Staněk se pustil do Zaorálka. Jde o zrušené výběrové řízení
Bývalý ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) považuje za vážnou chybu, že jeho nástupce a spolustraník Lubomír Zaorálek zrušil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění Olomouc (MUO), které vypsal v červenci před svým odchodem z funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Ženy mají po rodičovské proti mužům až o 40 procent nižší mzdu
Komise pro spravedlivé důchody navrhla možnosti, jak ocenit ty, kteří pečovali o děti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
David Rath: Pilíře naší nové justice
Médii zmítají obavy o nezávislost naší justice. Trápí to i některé spoluobčany a neváhají proto demonstrovat. Z vlastní empirie si dovolím popsat nové zásady naší justice, které se v posledních letech vyvinuly a v každodenní praxi vytlačily ústavu a zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Hrubá porušení ústavy vidím hned dvě
Komentář na facebookovém profilu k podpoře žaloby na prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Přichází další vlna migrace? Čísla z řecké hranice straší
Publicista a nakladatel Lukáš Lhoťan se v komentáři pro Reflex.cz rozepsal o další masivní vlně migrace do Evropy. Čísla z turecko-řeckých hranic znějí varovně, poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
65 mega za tento obraz? Další příběh z Fajtova hodování v Národní galerii
Podnikatel Richard Fuxa koupil obraz od Mistra vyšebrodského cyklu za 1,8 milionu korun. Půl roku poté jej od něho chtěla koupit Národní galerie za 65 milionů korun. A exředitel Jiří Fajt tak má co vysvětlovat. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šafrovo fórum přitvrzuje: Zeman musí být sesazen
Komentátor Vilém Besser se ve svém komentáři pro server Forum24.cz rozepsal o prezidentu Miloši Zemanovi. Podle jeho slov musí být sesazen, a to kvůli tomu, že je třeba se postavit diktátu Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Peníze do bezpečnosti nikdy nejsou vyhozené z okna
Ministr vnitra Jan Hamáček jednal se zástupci odborů bezpečnostních sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lynčování státního zástupce Šarocha? Pokud nevyslyší hlas ulice, má důvod se obávat, říká natvrdo právnička Hamplová
ROZHOVOR „Je tady ovšem jedno velké ALE…“ Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová analyzuje aktuální vývoj v kauze Čapí hnízdo. „Podle mého názoru v tom nechtěl být pan Šaroch sám, a proto to hodil lidově řečeno ‚vejš‘...“ Zmiňuje, že v současných zvláštních poměrech se může i bát toho, že pokud nevyslyší volání ulice, bude lynčován. „Výroky o vině prostě musí říkat soudy, ne politikové do mikrofonu ve Sněmovně nebo do mikrofonu na Letné. To by za chvíli mohli starosty odsuzovat na návsích a rovnou je přivazovat na pranýř.“ Roli užitečných idiotů v této kauze podle advokátky hraje více subjektů. I Milion chvilek. Konstatuje, že o práci státního zastupitelství si už právní veřejnost dlouho nedělá iluze. „Sama se setkávám s prací státních zástupců v případech dotýkajících se samosprávy, a je to v některých kauzách opravdu tragédie.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Soukup se vrátil z dovolené a začalo to práskat: Průvod blbosti s pány na vodítku! Pak přišel krutý vtip s Halíkem a peticí a nakonec Kalousek s padáky
Týden podle Jaromíra Soukupa. Jeden z pravidelných pořadů, které přináší TV Barrandov. A nejinak tomu bylo i tento týden. „Tenhleten týden byl týden Andreje Babiše,“ poznamenal úvodem Soukup. Více se však věnoval například problematice LGBT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Boom stavebnictví neutichá
Stavebnictví si může připsat další solidní výsledek v řadě. V červenci se jeho produkce reálně zvýšila o 3,7 % a stejně jako v průmyslu je I toto číslo ovlivněno o dva dny vyšším počtem pracovních dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Nový školní rok ve znamení projektů IROP
S novým školním rokem přichází Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, s velmi dobrou zprávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Stránský: Subject - lidské vědomí sebe sama, vznik
Pokud duše (vědomí jsoucnosti) existuje, musí se jednat o entitu, která existuje na úrovni kvantového mikrosvěta. Nejedná se zřejmě o shluk nějakých tajemných částic, ale spíše o tvar v kvantovém poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Klementinum po sedmi letech opět otevřelo západní bránu
Pražské Klementinum, sídlo Národní knihovny ČR, po několika letech opět otevřelo svou západní bránu, která ústí do Křižovnické ulice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident jednal s Havlíčkem a experty na hospodářství. Řešily se i Dukovany
Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) a další zástupci hospodářského sektoru dnes více než čtyři hodiny jednali s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Právní historik Kuklík ke kauze Koněv: Tak zaprvé, bez zapojení Sovětského svazu bychom nacistické Německo nikdy neporazili
ROZHOVOR Být, či nebýt! Takto osudově se vyhrotil zprvu zdánlivě malicherný spor kolem památníku maršála Koněva v Praze-Bubenči, jenž připomíná osvobození naší země Rudou armádou v roce 1945. Vyjadřuje se k němu celá řada lidí, které historie ve skutečnosti nikterak netíží, ale jejím prostřednictvím sledují pouze své sobecké politické zájmy. Nastal čas – poslechnout si zcela nezávislý a maximálně erudovaný názor uznávaného odborníka! Jak říká děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy profesor Jan Kuklík: „Události dvacátého století rozhodně nelze vnímat takto černobílé...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Praha na smutném konci, a ještě vlastní vinou
Je až zarážející, jak neskutečně vedení města Prahy zaspalo dobu. A nejedná se o žádný krátký čas. Hovořme o deseti letech, ve kterých vedení pražské radnice prokázalo mimořádnou neschopnost v oblasti ekologické dopravy, zde tedy míněno v oblasti trolejbusů, parciálních trolejbusů a elektrobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): AutoBrexit
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření expremiéra Browna o dopadu brexitu na automobilový průmysl
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Podle Fialy by kvůli sporu o Koněva měl být předvolán velvyslanec
Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy by měl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) kvůli pátečnímu slovnímu výpadu ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) předvolat k vysvětlení ruského velvyslance, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bolševismus, svazáci, propagandistická zvrhlost. To odmítám platit, pane řediteli rozhlasu, zuřil Štěpánek
Kdo nebo co je vlastně troll šířící dezinformace? Český rozhlas přinesl informace o lidech, kteří šíří lži, nesmysly a polopravdy po sociálních sítích. Novinář Ondřej Golis popsal, co trolly motivuje k jejich práci a kdo je asi nejznámějším proruským trollem v Česku. Když Golisovo vystoupení slyšel bývalý předseda Alternativy pro Česko a hudebník Petr Štěpánek, napsal pár řádek o eurobolševicích a udavačích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V Kosovu zatkli české fotbalové fanoušky kvůli srbské vlajce. Provokace, píší tamní noviny a český svaz dává ruce pryč
Kosovská policie zatkla osm českých fotbalových fanoušků s odůvodněním, že na předehru kvalifikačního utkání fotbalistů chystali politickou provokaci. Podle informací serveru iDNES.cz měli s sebou srbskou vlajku, transparent i dron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa odhalila přepravu stovek kilogramů potravin v nevyhovujících podmínkách
Inspektoři Státní veterinární správy z Jihomoravského kraje odhalili na konci srpna při společné kontrole s dálniční policií přepravu bezmála 400 kilogramů krevetího masa a masných polotovarů a také 360 ks vajec za nevyhovujících podmínek. Veterinární inspektory přizvali policisté ke kontrole na základě zjištění při kontrole vozidel na silnici D 46 (poblíž sjezdu na Olomouc).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Státní zastupitelství shodilo žalobu na exministra Pelikána. Vydáním hackera Nikulina do USA žádný zákon neporušil
Někdejší šéfka ERÚ Alena Vitásková chtěla vědět, zda někdejší ministr spravedlnosti za hnutí ANO Robert Pelikán postupoval správně, když nechal vydat údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA, i když o jeho vydání současně žádala také Ruská federace. Teď dostala jasnou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Britská sága na pokračování
Sledovat v těchto dnech činnost britského parlamentu a tedy britské politické elity, je jako přihlížet fotbalovému zápasu v závěru prodloužení. S tím, že se vlastně blížíme do posledních minut prodloužení, nežli dojde k penaltám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna oslaví desáté výročí
Národní technická knihovna oslaví v pondělí 9. září desáté narozeniny. Moderní budova v pražských Dejvicích získala řadu architektonických ocenění a slouží nejen studentům nebo vědcům, ale také široké veřejnosti. Při příležitosti svých narozenin chystá bohatý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vydáním čtvrtého aršíku Česká pošta uzavírá řadu o zoologických zahradách
Česká pošta 4. září představila příležitostný poštovní aršík Ochrana přírody: Zoologické zahrady IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Vyjednali jsme přesun části evropských prostředků na podporu zdravotnictví
Zdraví je to nejcennější, co člověk ve svém životě má, a tak i kvalita a dostupnost zdravotnictví přímo ovlivňuje život obyvatel. Životní úroveň a kvalita života je přitom hůře hodnocena ve strukturálně postižených krajích, jimiž jsou Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj. Proto se program RE:START zaměřuje i na tuto problematiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Zbylo jen Johnsonovo mlácení hubou
Komentář na facebookovém profilu na adresu britského premiéra Johnsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci se chystají projednávat žalobu na Zemana. Ódéesák utrousil bonmot o hrochovi
Poslat prezidenta Miloše Zemana před Ústavní soud? Poslanci se na tom neshodnou. Žádné doporučení v pátek od ústavně-právního výboru nedostali – jen to, aby byla celá věc projednána veřejně a včas. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senát odpoledne nabídne trojici koncertů k listopadu 1989
Trojici koncertů dnes nabídne tradiční setkání senátorů s občany ve Valdštejnské zahradě. Během odpoledne se postupně představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Václav Neckář se skupinou Bacily a HarmCore Jazz Band.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Otevíráme památky, abychom s nimi žili
Ministr kultury Lubomír Zaorálek zahájil Dny evropského dědictví v Litomyšli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Davida Ratha trápí nezávislost justice. Takže navrhuje, jak ji lépe zajistit
Médii zmítají obavy o nezávislost naší justice. Trápí to i některé spoluobčany, a neváhají proto demonstrovat, všímá si David Rath. Z vlastní zkušenosti proto pro server VašeVěc.cz popsal nové zásady naší justice, které se v posledních letech vyvinuly a v každodenní praxi vytlačily ústavu a zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Milíčovský rybník prošel revitalizací, od října bude mít i opravenou cestu
Milíčovský rybník, který se rozkládá u Milíčovského lesa na jihovýchodě Prahy, má za sebou celkovou revitalizaci. Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku hlavního města Prahy a kterou spravuje naše organizace, prošla od loňského listopadu výraznou změnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sníží se počet zemí, jejichž občané musejí mít v ČR tranzitní vízum
Bez tranzitního víza by se v blízké budoucnosti mohli na českých letištích pohybovat občané Turkmenistánu a Kyrgyzstánu. Počítá s tím novela vyhlášky Ministerstva vnitra. Národní seznam zemí, pro něž platí toto bezpečnostní opatření, by se tak zkrátil na šestnáct. Podle ministerstva pominuly důvody zařazení Kyrgyzstánu a Turkmenistánu na seznam, který doplňuje obdobný platný pro celou Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Už ani nepotřebujeme zvláštní soudy
V uplynulém týdnu jsem si na seznamu.cz přečetl, že bývalý ministr spravedlnosti Jan Kalvoda upozornil na jednodušší cestu, jak se zbavit prezidenta Zemana, a to podle článku 66 ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Konec předražených hrnců? Roky se to neřešilo, ministryni Benešovou téma zajímá. Poslanec Nacher a lovec šmejdů spustili akci
ROZHOVOR Poslanec ANO Patrik Nacher se spolu se soukromým detektivem a „lovcem šmejdů“ Zbyňkem Prouskem pustil do akce, jejímž cílem je ztížit v Česku život takzvaným šmejdům, tedy pochybným podnikatelům, kteří s prodejem zboží nevalné kvality cílí převážně na seniory. Co se na šmejdy chystá a jaká řešení by byla možná, odkrývá Nacher v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ŘSD zahajuje modernizaci dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje modernizaci dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Během soboty a neděle bude provedena instalace dopravního omezení, následovat budou v letošním roce přípravné práce a provizorní rozšíření pravého jízdního pásu (směr Brno).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Porada expertního týmu prezidenta republiky
V sobotu se konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Vyhozené peníze za zbytečnou změnu územního plánu
Na konci roku 2016 odvolal ex-primátor Batthyány (exANO) za podpory hlasů zastupitelů ze Starostů pro Liberec a ODS z agendy územního plánování Karolínu Hrbkovou ze Změny pro Liberec. Následně vyslyšel volání svých i opozičních zastupitelů a změnou územního plánu začal řešit domnělý nedostatek ploch pro výrobu na území města. Výsledek se dostavil po 2,5 letech a je takřka nulový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Navrhuji, abychom šli cestou rakouského modelu
Komentář na facebookovém profilu k účasti ministrů v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Učitelé se učí i během prázdnin
Tři desítky učitelů ze základních a středních škol se v srpnu 2019 zúčastnily tradičního Letního vědeckého kempu Akademie věd ČR. Na workshopech si pedagogové vyzkoušeli pokusy, které využijí při hodinách a laboratorních cvičeních se svými žáky. Zároveň získali průvodní didaktické materiály. Ty jim pomohou nové vědomosti uplatnit při výuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Inovační strategie dostává jasné obrysy
Národní značka The Country For The Future, polytechnická výuka, internacionalizace české vědy. Rada vlády revidovala plnění klíčových úkolů Inovační strategie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kam se pod rouškou tolerance a módních trendů posouváme
Komentář na facebookovém profilu k soutěži stejnopohlavních párů v britské StarDance
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Schodek 40 miliard je téměř rozpočtový zločin
Komentář na facebookovém profilu k plánovanému schodku státního rozpočtu pro příští rok
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Tři dny s Shahramem Zadehem
Po dlouhé prázdninové přestávce nastal pohyb v kauzách obž. Shahrama Zadeha (dále jen SAZ), stíhaného u brněnských soudů ve dvou řízeních: jako hlavní obžalovaný ve „velké daňové kauze“ kvůli krácení daně z přidané hodnoty se škodou ve výši 2,5 miliardy Kč a u Městského soudu v Brně v „malé kauze“ kvůli zřízení organizované zločinecké skupiny, přípravě ovlivňování svědků, podplácení a nadržování. „Malá“ kauza je ve fázi odvolacího řízení u Krajského soudu v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Zákazník jako zákazník
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru Emmy Smetany s módními návrháři Ponerovými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Ambulantní rehabilitace v nových prostorách NsP Karviná-Ráj
Ve čtvrtek 5. září 2019 byly slavnostně otevřeny a uvedeny do provozu nové prostory ambulantní rehabilitace, která se nachází v rekonstruovaném pavilonu následné péče v areálu NsP Karviná-Ráj. Ta původní se nacházela na poliklinice nemocnice v části Karviná-Mizerov, kde prostory byly již zcela zastaralé a nevyhovující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): V regionu se bude více točit, filmaři mohou kraj požádat o podporu
Moravskoslezský kraj podpoří filmaře, kteří si pro natáčení vyberou právě náš region. Na tvorbu dokumentů, filmů nebo seriálů kraj přerozdělí celkem 5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Vrácení DPH za rok 2018 z jiných členských států
Finanční správa upozorňuje plátce daně z přidané hodnoty, kteří chtějí za rok 2018 požádat o vrácení DPH z jiných členských států dle § 82 zákona o DPH, že nejzazší lhůta pro tato podání je 30. září 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MŽP: CITES kvůli kritickému vymírání zpřísní podmínky mezinárodního obchodu s ohroženými druhy
Mezinárodní úmluva CITES se po 18. konferenci v Ženevě rozšíří o další druhy živočichů i rostlin. Projednáno bylo celkem 57 návrhů na zařazení druhů v přílohách CITES. Delegáti ze 169 států světa se věnovali i úpravám naplňování cílů úmluvy včetně opatření k zefektivnění boje s nelegálním obchodem. Za ČR vystoupili odborníci z Ministerstva životního prostředí, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a České inspekce životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tři tisíce témat za 1100 dní. Redakce vědy České televize slaví tři roky existence
Redakce vědy České televize nabídla ve vysílání divákům za tři roky své existence už více než tři tisíce témat. Redaktoři přispívají do pořadů napříč celým spektrem České televize, připravují tematické speciály pro ČT24 i pořady týdeník Věda 24 a Hyde Park Civilizace. A právě v Hyde Parku přivítá již zítra moderátor Daniel Stach držitele Nobelovy ceny fyzika Kipa Thorneho, který se podílel třeba na filmu Interstellar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Kladensko již druhý rok nakupuje vodu ze zdroje Želivka
Důležité otázky spojené se životním prostředím, například vývojem nakládání s odpady, dopravními opatřeními nebo s hospodařením s pitnou vodou, chtějí Kladno a okolní obce řešit společně. Dohodli se na tom zástupci starostů obcí v ORP na prvním setkání na toto téma, které se uskutečnilo tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček přijal nového prezidenta Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda
Ministr Tomáš Petříček přivítal nového prezidenta Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda Jamie M. Flye v ČR, jenž se své zdejší funkce ujal v polovině srpna tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Nežmoulejme poddanskou čepici, narovnejme záda
Slova nadporučíka Lukáše ze světoznámého románu Jaroslava Haška, „buďme Češi, ale nikdo o tom nemusí vědět! “ Lukáš považoval totiž češství za jakousi tajnou organizaci, které je lepší se vyhnout. Jeho vyjádření bylo přesným obrazem poddanského postavení českého národa v rakouské monarchii. Také dnešní vystrašená česká politika vůči Evropské unii, se blíží k názoru npr. Lukáše. Vlastenectví je téměř vydáváno za spiknutí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pražský železniční den na Smíchově a Regionální den PID v Hostivici
Dnes proběhnou od 10:00 do cca 18:00 dvě velkolepé dopravní akce, které budou vzájemně propojeny historickými i moderními vlaky, tramvajemi a autobusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist