Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.997x, což odpovídá cca 156.379-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Budíček, společnost se změnila, burcuje Cyril Svoboda tradiční strany. Pokud se nezmění i ony, doplatíme na to všichni
ROZHOVOR Lidovec Cyril Svoboda věří v nezávislost české justice i v řádné posouzení kauzy Čapí hnízdo, protože se nejedná o rozhodnutí jediné osoby. Hlavní je čekat na finální verdikt a respektovat výsledek. „Je zcela v pořádku, že se lidé v otevřené demokratické společnosti vyjadřují k čemukoliv. I k tomu, k čemu mají i jen emocionální nebo politický postoj. Ale státní zastupitelství a soud musí udržet svoji nezávislost, nestrannost a nehledět na to, co se děje, jaký tlak přichází z té či oné strany. To by nemělo ovlivnit žádný stát,“ řekl mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Scénář listopadových „oslav“ se možná píše na americké ambasádě. Lídr KSČM Kavij o ignorantu Kolářovi z plzeňských práv i mnohém dalším
ROZHOVOR Jidáš Daniel Herman, puberťák a ignorant, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, Karel Schwarzenberg pracující na zakázku Spojených států – to jsou novodobí čeští politici? Vedení Milionu chvilek, pracující na zakázku USA, to je vše po třiceti letech polistopadová česká realita. Věčně opilý Boris Jelcin, Američany dosazená loutka Václav Havel – to jsou takzvané ikony sametové revoluce? Pro ParlamentníListy.cz hovoří plzeňský krajský komunistický lídr a člen ústředního výboru KSČM Miroslav Kavij.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Tak tohle je bomba!
Komentář na facebookovém profilu k hodnocení výběru daní v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Moravce, nad kterým mnozí začali jásat: Komunisté poprvé pod čarou
Komunisté by ve volbách historicky poprvé spadli pod pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Vyplývá to ze srpnového průzkumu společnosti Kantar CZ, který dnes zveřejnila Česká televize a zúčastnilo se ho 847 respondentů, kteří nevyloučili účast ve volbách. Proti červnu si KSČM pohoršila o procentní bod. Vítězem voleb by s 30 procenty bylo hnutí ANO, které si od června polepšilo o 4,5 procentního bodu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Starosta Čižinský Hip hop
Graffiti se stalo jedním z negativních projevů kultury Hip hopu, označované za kulturu protestu (přestože jde většinou o jev zcela nekulturní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Meda Mládková slaví sté narozeniny
Sběratelka umění Meda Mládková, zakladatelka Nadace Jana a Medy Mládkových a Musea Kampa, v němž se nachází významná kolekce děl umělců z moderní doby, slaví sté narozeniny. Její jméno je pro veřejnost známo jako synonymum mecenášky a dámy, která „objevila“ nejdražšího českého malíře, píšou Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Koněv byl výsostný profesionál, na východní frontě se zapsal do dějin. A s tím Maďarskem to bylo jinak, než se povídá, upozorňuje autor historických knih Junek
ROZHOVOR Maršál Koněv byl výsostný profesionál, říká v rozhovoru spisovatel, autor historických knih Václav Junek, podle nějž neměl Koněv příliš možností, jak své angažmá ovlivnit během nyní mu vyčítaných událostí (maďarské povstání 1956, invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa 1968). Koněvova role na východní frontě byla jen těžko zastupitelná, podotýká Junek s tím, že bez Koněva by Rusové měli boj s nacistickými vojsky „nesrovnatelně těžší“. Koněv se do dějin podle Junka zapsal „možná sporným, ale klíčovým“ způsobem. „Nikdo z nás nemůže soudit počínání jiného za situace, kterou osobně nepoznal," říká Junek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Političtí extremisté opovrhují zákony
Připravují se političtí extremisté v čele se starostou městské části Praha 6 Ondřejem Kolářem ke spáchání trestného činu? Podle jeho prohlášení a konkrétních akcí radnice šesté městské části pravděpodobně ano: Chtějí totiž z Náměstí Interbrigády odstranit sochu maršála I. S. Koněva, velitele sovětských jednotek, které v květnu pětačtyřicátého osvobodily Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Novodobí vykladači historie to prostě nepochopí. Ondráček odpovídal čtenáři, kterému prý v roce 1945 zabili strýčka
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se vyjádřil ke sporu o pomník o maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva. Prozradil něco, co prý novodobí vykladači historie pravděpodobně nebudou chtít slyšet. A nezůstalo jen u Koněva...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ani já ani mí právníci nemáme žádné rozhodnutí v ruce
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Nechtěné přiznání principála Hrušínského
Principál Jan Hrušínský se opět čílí nad událostmi, které se tentokrát točí kolem památníku maršála Koněva v Dejvicích, u kterého se podle něho sešli extremisté, komunisté, stalinisté, neonacisté s požehnáním prezidenta České republiky. V této souvislosti není od věci připomenout jeho hrubé, nevybíravé a vulgární vyjádření k prostým občanům, když se o nich verbálně vyjádřil jako o „kdejakém komunistickém hovadu“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Šéf Motola a bývalý ministr odmítl, že by se dopustil korupce. Je prý dokonale prověřen
Někdejší ministr zdravotnictví za ČSSD a ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík prozradil, že byl opravdu důkladně prověřen a odteď už ho nikdo nemůže obviňovat, že se v minulosti dopustil korupčního jednání. Odkryl také, kolik čítá jeho příjem jako ředitele velké evropské nemocnice. Jde prý o 1,5 až 2 miliony korun ročně. Pokud jde o platy lékařů v této nemocnici, čítají asi 85 tisíc. Špičkoví lékaři si přijdou na víc než 200 tisíc měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman učůrává, psal kdysi psycholog. Teď už podle něj není schopen vykonávat úřad
Psycholog Bohumil Sláma před dvěma lety napsal, že si „Miloš Zeman ‚učurává‘ stále častěji a stále víc“. Měl na mysli inkontinenci zlých myšlenek. Napsal tehdy, že je to člověk, který se většinu života choval jako velký egoista a s postupujícím věkem se jeho negativní vlastnosti prohlubují. Po dvou letech se k úvahám o osobnosti Miloše Zemana vrátil. Prý nechtěl, ale musel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pánbůh kadí na větší hromadu, vysmíval se Moravec ministryni Dostálové. A přidal toho ještě více
Druhou hodinu Otázek Václava Moravce otevřel sám Moravec popisem jednoho čapího kouzla. Poté se pídil po tom, zda premiér Andrej Babiš mluvil pravdu o dotacích a dospěl k tomu, že pravděpodobně nikoliv. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se za to na Moravce velmi zlobila. Volala boha. Moderátor dámě sdělil, že „pánbůh kadí na větší hromadu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: „Škraloupy“ Julia Fučíka?
Jméno Julia Fučíka v Praze už nenaleznete ! Ani ulici, ani to malé náměstíčko, Fučík byl odstraněni i z Pantheonu Národního muzea. Zmizel i z učebnic. Jeho socha z Prahy 7 – Stromovky, byla přemístěna na Olšanské hřbitovy. Vedle něj je socha další popravené, Jožky Jabůrkové, také ona musela opustit pražský Smíchov. Není jistě poslední, kádrováci nedávno ukázali prstem na i maršála I. S. Koněva, osvoboditele Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
S Pavlem Zemanem na věčné časy? Pokud si nejvyšší žalobce bude stěžovat, může to být velmi zajímavé
Od příchodu Marie Benešové do funkce ministryně spravedlnosti se ozývají hlasy kritiků, že chce ukončit působení Pavla Zemana na postu nejvyššího státního zástupce. Server iRozhlas.cz zjišťoval, jakou roli by v otázce Zemanova mandátu mohlo sehrát dřívější rozhodnutí Ústavního soudu. V roce 2010 chtěli totiž podobně zkrátit funkci předsedkyni Nejvyššího soudu Ivě Brožové poslanci, tehdy ale u Ústavního soudu narazili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo našel muže s maskou a čínskou přezdívkou. Spolu si dělali srandu z Ovčáčka a všech na Hradě
„Našli jsme ho!“ hlásá titulek serveru Seznamzprávy.cz a připojuje video se Zemanovým ztraceným poradcem Jie Ťien-mingem ve Šťastném pondělí. Ten zde vysvětluje, proč jde po mluvčím prezidenta Miloše Zemana Jiřím Ovčáčkovi. Nic ale není, jak se na první pohled zdá – celý rozhovor si z případu Ťien-minga tropí legraci. Šéfkomentátor serveru Jindřich Šídlo si totiž povídá ve skutečnosti s mužem, který nechce odhalit svou pravou identitu a který to Ovčáčkovi na Twitteru pořádně opepřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek vzkázal ruskému ministru kultury, ať si dostuduje historii
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) by si přál, aby se jeho ruský protějšek snažil vědět něco víc o evropské historii. Reagoval tak na páteční slovní výpad ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), kterého označil za nacistu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Jsme připraveni podat ústavní žalobu v kauze Walderode
Rozsudkem královéhradeckého krajského soudu z poloviny letošního června 27letý restituční spor o majetek rodu Walderode nekončí. Pokračuje dovoláním Turnova k Nejvyššímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Obrana na konci září veřejnosti zpřístupní své sídlo
Ministerstvo obrany otevře u příležitosti Dne české státnosti 28. září veřejnosti své sídlo. Návštěvníci si budou moct prohlédnout reprezentativní prostory, v prostorách běžně nepřístupného areálu Na Valech v Praze bude také připraven doprovodný program. Den otevřených dveří mohou lidé navštívit jen po předchozí registraci, uvedlo ministerstvo na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Bojovat s dávno zemřelým velikánem není hrdinství
Otevřený dopis Ondřeji Koláři, starostovi Prahy 6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanec Klaus kategoricky: Fotbalisté nehráli mezistátní zápas, protože Kosovo není žádný stát
Víkendová porážka české fotbalové reprezentace v Prištině šokovala mnohé. Na obranu fotbalistů se vyslovil poslanec z hnutí Trikolóra Václav Klaus. Podle něj národní tým žádný mezistátní zápas neprohrál, protože ani mezistátní zápas nehrál. Ten proti sobě totiž musí hrát dva státy, což prý Kosovo rozhodně není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
České centrum New York si připomene výročí sametové revoluce
České centrum v New Yorku připravilo společně s partnery bohatý program akcí věnovaných oslavám 30. výročí sametové revoluce. Ústředním tématem akcí je téma svobody. Od září do listopadu 2019 se budou v Bohemian National Hall na Manhattanu konat koncerty, divadelní představení, výstavy, diskuze a další programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SBD Krušnohor: Dokud budou uživatelé drog, bude i toxikomanský odpad
Zvýšený nárůst nálezů odhozených injekčních stříkaček v parcích, na hřištích, u škol či v obytných domech, vyvolává u laické veřejnosti oprávněné otázky i obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moravec řekl divákům, jakou podporu má prý Trikolóra. Klaus se jeho číslům jen smál
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil k průzkumu společnosti Kantar, jež jeho sdružení přisoudil 3,5 procenta. Podle jeho slov reálně však hnutí má 5,5 procenta, jeho vlastní průzkum pak dokonce ukazuje procent šest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se posilnil dortem a setřel všechny, kteří se posmívají jeho češtině. Pak referoval, co důrazně vysvětlil Erdoganovi
Premiér Andrej Babiš (ANO) neopomněl ani dnes na své pravidelné shrnutí uplynulého týdne. „Čau, lidi“ se věnovalo mnoha tématům, jen Čapí hnízdo bylo odsunuto do pozadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Koněvova dcera by chtěla otcovu sochu v Moskvě. Má prý obavy z pražských vandalů
Dějiny druhé světové války se staly důvodem k vyřizování účtů, uvedla dnes na svém webu v komentáři k bojům o pražskou sochu sovětského maršála Ivana Koněva ruská státní televize NTV. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
SVS: Nehygienické nakládání se zvěřinou v pražské restauraci
Nehygienické zacházení se zvěřinou a její uchovávání v nevyhovující teplotě zjistili při kontrole restaurace v centru Prahy inspektoři Státní veterinární správy. Podnět ke kontrole, které se spolu s nimi účastnili také pracovníci hygienické stanice, obdrželi veterinární inspektoři od Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Radikální ekologové přírodě mnohdy paradoxně škodí
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti energetiky a ochraně životního prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Od roku 2020 by měla začít fungovat databáze dotací
Od příštího roku by měl začít fungovat registr, ve kterém budou dohledatelné veškeré informace k poskytnutým dotacím v České republice. Vyvíjí ho Ministerstvo financí. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál…
Vše je v pohybu a je nesporné, že kyjevský euromajdan se svým cílem zatlačit Rusko do ztracena a daleko na Východ měl jediný výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Co obsahuje návrh aktualizované Koncepce rodinné politiky
Dostupné bydlení, dostatečná kapacita předškolních zařízení nebo částečné pracovní úvazky, to jsou jen některá z 33 opatření na podporu rodin, se kterými počítá Aktualizovaná Koncepce rodinné politiky z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí. Vize šéfky resortu Jany Maláčové (ČSSD) na směřování rodinné politiky má v nejbližších letech řešit zásadní problémy, se kterými se rodiny potýkají, a vytvořit mladým párům podmínky pro to, aby mohly mít děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Přeháníte. To říkáte každý rok, stíral ministr Vojtěch před kamerami odborářku
Do nedělní Partie televize Prima zavítali členka zdravotnických odborů Dagmar Žitníková, ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a dlouholetý lékař a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). Přímo před kamerami se přeli o to, zda hrozí kolaps českého zdravotnictví. Žitníková divákům vykreslila temný obraz nemocnic, kde se jedna jediná sestra musí starat o třicet pacientů, zavírají se celá oddělení a lékaři pravidelně slouží 100 hodin měsíčně navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vyšší daně a regulace nové byty nepostaví
Komentář na facebookovém profilu k řešení bytové krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Zelený kundy budou tvrdit, že musíme žrát kořínky místo bifteků“. Kotrba se rozohnil nad zprávou o studii
Politický analytik a publicista Štěpán Kotrba na sociální síti popsal jako další fázi „gretenismu“ možné následky studie OSN, která věští, že do konce století se počet lidí na Zemi zdvojnásobí, až na 16,5 miliardy. „Zelený kundy budou tvrdit, že musíme žrát kořínky namísto bifteků,“ tipuje Kotrba, jak bude vypadat snaha zachránit životní prostředí a šetřit planetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
MPO: ČR a Rusko projednaly možnosti spolupráce při vývoji nového letadla na bázi L-610
V rámci panelové diskuze „Let 2030. Jak se vyvíjí česko-ruská spolupráce v oblasti letecké výroby?“ zástupci českých a ruských společností projednali možnosti spolupráce dvou zemí v oblasti leteckého průmyslu. Hovořilo se mimo jiné o vývoji nového čtyřicetimístného letounu na základech modelu L-610, rozvoji letectví sloužícího zemědělským účelům, spolupráci při vývoji a výrobě leteckých motorů a pomocných energetických jednotek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Před 100 lety se Podkarpatská Rus stala součástí Československa
Mírová smlouva mezi mocnostmi Dohody a Rakouskem, podle níž se mimo jiné Podkarpatská Rus stala územím Československé republiky, byla podepsána 10. září 1919 ve francouzském městě Saint-Germain-en-Laye. A ačkoliv byla její součástí pouze dvě desetiletí, byla to podle historiků doba největšího hospodářského rozkvětu a politické svobody v historii tohoto poněkud zapadlého koutu Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Greto, zasazovat stromky. Okamura varuje před svazáckými fanatiky
Lídr hnutí SPD Tomio Okamura se vyjádřil ve svém komentáři na facebookovém profilu k otázce ekologie a životního prostředí. A nechybělo ani jméno švédské aktivistky Grety Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ostravský hejtman Vondrák: Klima je důležité téma. Každý by se měl na své návyky podívat aspoň trošku sebekriticky
ROZHOVOR „Úplně všechny kampaně, které hlasitě dávají najevo názor a postoj, jsou důkazem, že žijeme v zemi, kde svoboda slova není prázdnou frází. Prezident republiky i premiér jsou velmi výrazné osobnosti, které ve společnosti vyvolávají velkou polarizaci,“ řekl nám hejtman Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Celní správa: Karlovarští celníci zajistili drogy v poště i na silnicích
?Karlovarští celníci pokračují v kontrolách přeshraniční přepravy, při nichž, také ve spolupráci s německými kolegy, zajistili od června do srpna drogy v hodnotě téměř 800 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Výroky hlavy státu jsou jasný důkaz kolaborace s cizí státní mocí
Komentář na facebookovém profilu k prohlášení ministra kultury Ruské federace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Jihomoravský kraj získal pozemky v areálu domova pro osoby se zdravotním postižením
Pracoviště ÚZSVM v Břeclavi bezúplatně převedlo pět pozemků o výměře více než 300 m2 v obci Klentnice do vlastnictví Jihomoravského kraje. Pozemky byly původně zapsány na dnes již neexistující subjekt Okresní ústav sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Vodu nejlépe ochráníme samostatným ústavním zákonem
Ústavní ochranu vody nejlépe zajistí vytvoření samostatného ústavního zákona. Tento návrh na Ministerstvu zemědělství (MZe) prezentovali experti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Jednání se účastnili také další zástupci státní správy, reprezentanti parlamentních politických stran či představitelé vodohospodářských institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Poddanský glejt, nebo ústava suverénní země?
Prezident Zeman ji údajně porušoval. Zběhlý kněžík Minář ji dokonce veřejně roztrhal, protestujíc tak prý právě proti onomu fiktivnímu porušování. Mnoho času a místa bylo v letních měsících vyplněno tématem ohledně naší současné Ústavy. Jaký má vlastně Ústava vztah k našemu národu, jak zaručuje naši suverenitu a – máme opravdu, co jsme chtěli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Na co sáhnou, končí fiaskem
Komentář na facebookovém profilu k fungování koalice na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Politická kultura je v dlouhodobé krizi, musíme bránit principy. Jinak dopadneme ještě hůř než Maďaři, varuje Dienstbier
V souvislosti s vývojem v kauze Čapí hnízdo senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) hovoří v rozhovoru pro Forum24.cz o tom, jaké důsledky může mít dění kolem justice pro budoucnost české společnosti. Zároveň vyjádřil své přesvědčení, že prezident Miloš Zeman reprezentuje své vlastní zájmy, a že premiérovi Andreji Babišovi nejvíc záleží na Agrofertu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Na začátku byla myšlenka pravdy a odvaha ji říkat
Biskup husitské církve Tonzar poděkoval Jihočeskému kraji za péči o areál Památníku Jana Žižky. Hejtmanka Stráská odmítla přepisování našich dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Fotbalová akademie bude pokračovat s podporou kraje i města
Na zasedání Nadačního fondu regionální Fotbalové akademie Pardubického kraje jednal tento týden hejtman Martin Netolický s dalšími účastníky o podpoře pro fotbalovou akademii v krajském městě i pro následující období. Akademie vychovává mladé fotbalisty v našem kraji od roku 2015 s významnou podporou kraje i města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Ušetřili jsme na opravě mostu i výlukách
Nadjezd v Lysé nad Labem je otevřený, podařilo se jej opravit dříve a levněji, než se plánovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček: ČSSD souhlasí s výtkami k novele zákona o zastupitelství
Návrh novely zákona o státním zastupitelství Ministerstva spravedlnosti je cestou, jak vyměnit státní zastupitelství během dvou let, což není příspěvek ke stabilitě systému. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Pokud se s vládním partnerem – hnutím ANO – sociální demokracie neshodne na finální podobě zákona, ministři za ČSSD jej nepodpoří a návrh bude Sněmovna projednávat jako koaličně nedohodnutý, doplnil. V koalici by zákon chtěl Hamáček řešit v horizontu jednoho až dvou týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ani sebelepší systém nevytvoří vizi
Komentář na facebookovém profilu k systému dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj spustil informační web pro rozvoj chytrých řešení v obcích
První zářijový týden byl spuštěn nový informační web www.smart-jmk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Moravec i Hamáček šokovaně zírali na Fialu. Zcela vážně tvrdil, že Babiš má jen 30 procent díky mimořádně schopné opozici
Bývaly časy, kdy souboj lídrů ODS a ČSSD připomínal velkou politickou bitvu. Stačí si vzpomenout na střety Mirka Topolánka s Jiřím Paroubkem. Dnes ODS vede Petr Fiala a ČSSD řídí ministr vnitra Jan Hamáček. Zmínění pánové proti sobě zasedli v nedělních Otázkách Václava Moravce a svorně zkritizovali premiéra Andreje Babiše (ANO). Fiala však nešetřil ani ČSSD. Došlo i na maršála Koněva. A Hamáček se rozjel...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektromobily rychle doplní své baterie také v Klimkovicích
Metu 170 instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Nejnovější instalací je v pátek zprovozněná rychlodobíjecí stanice v Klimkovicích u dálnice D1 na předměstí Ostravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Příběh kostela v Mostě
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči pokračuje po prázdninách v přednáškovém cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás. Tématem další přednášky bude Příběh kostela v Mostě. Koná ve středu 18. září 2019 v 18:00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednáší Ing. arch. Mirjam Skoumalová. Vstup zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa: Stranictví znemožnuje skutečnou diskusi
Komentář na facebookovém profilu k problematice stranictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Svěrák slavnostně odstartuje jubilejní dvacátý ročník Běhu pro Paraple
Centrum Paraple, které letos slaví 25. narozeniny, pořádá 14. září 2019 v Malešickém parku v Praze 10 od 14:00 hodin jubilejní dvacátý ročník charitativního Běhu pro Paraple. Běh slavnostně odstartuje zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. Nebudou chybět koncerty, ani bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávním novinářům rozšlapali bábovičku. Ukázalo se, že u Babiše šlo o politicky motivované stíhání, soudí Jaroslav Bašta
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři na serveru Prvnízpravy.cz vyjádřil k nekonečnému trestnímu stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších spoluobviněných v kauze mediálně známé jako Čapí hnízdo, jako k politickému programu. Reakce médií hlavního proudu včetně veřejnoprávních na to, že dozorující státní zástupce rozhodl o zastavení trestního stíhání, ze všeho nejvíc prý připomínala „syndrom rozšlapané bábovičky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Botanická rarita v Přírodní památce Hofberg
Nečekaný nález učinili botanici na území Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Při průběžné kontrole stavu Přírodní památky Hofberg u Vysoké Lípy zaznamenali exemplář mordovky nachové pravé (Phelipanche purpurea subsp. purpurea).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): UK obchod, s kým a jak…
Komentář na facebookovém profilu k zahraničnímu obchodu Velké Británie po brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Kvalitní péči ve stáří stát nebude schopen financovat bez koncepce a zdrojů
V posledních týdnech se rozhořela mediální přestřelka mezi poskytovateli domácí zdravotní péče a ministerstvem zdravotnictví o potřebném navýšení úhrad. Nezvykle ostrá prohlášení se objevují jak od poskytovatelů, tak ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Doufám, že o návštěvu bude minimálně stejný zájem jako loni
Blížící se kulaté výročí sametové revoluce si návštěvníci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje připomenou na dni otevřených dveří. Úřad zve k neformální návštěvě v Den české státnosti, tedy v sobotu 28. září 2019. Mezi 10. a 14. hodinou si lidé prohlédnou prostory hejtmanství, taky se pobaví a dozví se spoustu zajímavých informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Aukce energií jsou stále problematické
Česká obchodní inspekce pokračuje v kontrolách nabídky a poskytování služeb souvisejících s uzavíráním zprostředkovatelských smluv o dodávkách energií, které často nazývají podobní prodejci či operátoři call center jako „aukce energií“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Telemedicína zlepší dostupnost zdravotní péče
Ministr Adam Vojtěch a ředitel FN Olomouc podepsali smlouvu o zřízení kompetenčního centra pro elektronické zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Škody po jarních mrazech u ovocnářů dosahují 158 milionů Kč
Celkové ztráty na tržbách ovocnářů, které způsobily letošní jarní mrazy, dosahují až 158 milionů korun. Odhaduje to ministerstvo zemědělství (MZe) s Ovocnářskou unií ČR. Nejvíce mrazy postihly jabloně, produkce klesla ale i u višní, rybízů, broskví, třešní a jahod. Z rozpočtu MZe by pěstitelé ovoce mohli dostat kompenzace 50 milionů korun. Vyplývá to materiálu Zmírnění škod způsobených jarními mrazy na ovocných kulturách v dubnu a květnu 2019. V pondělí ho projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Fejkování po česku - Smlouva z roku 1943 byla ponížením?
V souvislosti s politickými boji o památník I. S. Koněva v Praze vystoupil, prý jako historik a filozof, docent českých dějin na UK Petr Hlaváček. Do boje se pustil se silným fejkem: Československo-sovětská smlouva z roku 1943 byla naším dobrovolným ponížením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
To jsem slýchal už za mlada, že poručíme větru, dešti... Fyzik z Trikolóry naštve všechny, co chtějí zastavovat klimazměnu
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Klima planety se vždy měnilo,“ upozorňuje František Petrík, koordinátor Trikolóry (dříve předseda Svobodných) na Liberecku. Takže je podle něj celkem očekávatelné, že se klima měnit bude i nadále. „Lidstvo se umí těmto změnám přizpůsobovat, klima planety však měnit zatím nedokáže. I když jsem jako mladý člověk slýchal, že poručíme větru, dešti...,“ konstatuje. „Při ochraně životního prostředí musíme vždy vycházet z faktů, a ne z dojmů. Dobře si pamatuji katastrofické předpovědi, podle kterých se prý planeta nebezpečně ochlazuje. A kde jsou tehdejší odborníci dnes?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: V regionu se bude více točit, filmaři mohou žádat o podporu
Moravskoslezský kraj podpoří filmaře, kteří si pro natáčení vyberou právě náš region. Na tvorbu dokumentů, filmů nebo seriálů kraj přerozdělí celkem 5 milionů korun. Tato podpora pro začínající i zavedené produkce má v kraji rozvíjet filmovou tvorbu, posílit cestovní ruch i zlepšit image kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Mnozí stále dávají přednost povídání z očí do očí
Občané měli o setkání se senátory zájem, do Senátu jich dorazily dva tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist