Oficiální zpravodajská média

Pikner (TOP 09): Šumavu i lesy musíme zákonem chránit
TOP 09 považuje ochranu životního prostředí za zásadní téma a je si vědoma kritického stavu našich lesů. Podporuje proto návrh nové zonace Národního parku Šumava a zároveň tento týden do projednání ve sněmovně předkládá návrhy změn k zákonu o lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
A tímhle to teprve začíná! Zdeněk Zbořil ke kauze „Koněv a Praha 6“: Nemá dobré zprávy
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Způsobil nejen sobě, ale i České republice situaci, kterou to všechno zřejmě začíná,“ reaguje politolog Zdeněk Zbořil na přístup starosty Ondřeje Koláře. „Pokud je zrnko pravdy na pověsti, která se šíří Prahou 6, kde bydlím, nepomůže mu a jeho politické kariéře, ani kdyby ty garáže byly zlaté a mohli tam garážovat všichni ‚naši zlatí hoši‘,“ dodal. Celá vláda by podle něj měla v souvislosti s památníkem maršála Koněva opatrně volit slova. S ohledem na reakci ruského ministerstva zahraničí k postoji prezidenta Miloše Zemana Zbořil podotýká: „Nejenom ti, kteří nemají rádi Miloše Zemana, ale i ti, kteří dehonestují úřad prezidenta republiky, budou po tomto dostávat mrtvičné záchvaty.“ O plánu rekonstrukce náměstí Interbrigády a stavbě podzemních garáží informoval starosta Prahy 6 například v listopadu 2017 v Českém rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rafaj: ÚOHS musí posoudit námitky Kapsche k mýtnému tendru
Námitkami firmy Kapsch k mýtnému tendru se bude muset zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřadu, jenž předtím řízení o námitkách Kapsche zastavil, to nařídil jeho předseda Petr Rafaj, uvedl ÚOHS v tiskové zprávě. Kapsch proti mýtnému tendru, který vyhrálo konsorcium CzechToll a SkyToll, podal loni námitky. Nyní firma vnímá jako důležitější rozhodnutí o platnosti mýtné smlouvy, o čemž by měl ÚOHS rozhodovat později. Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) úřad neuznal námitky Kapsche, Rafaj podle něj vyzval pouze k lepšímu odůvodnění jednoho z výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman přivítal sportovní hvězdy na tradičním Lány open: Jágr, Kvitová, Berdych, Štěpánek...
Všechny české tenisové hvězdy na jednom místě, k tomu Jaromír Jágr, olympijský vítěz Jan Železný, hudebník Michal David, desítky hostů a prezident Miloš Zeman. Tak vypadal další ročník tenisového turnaje “Lány open”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se postavil Zemanovi. Šlo o Čapí hnízdo
Premiér Andrej Babiš nesouhlasí s prezidentem Zemanem, aby bylo zveřejněno obsáhlé rozhodnutí státního zástupce Šarocha o případném zastavení premiérova trestního stíhání. Po delší době mají tito dva nejvyšší představitelé státu na něco zcela odlišný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Chtějí vaše peníze! O Gretě Thunbergové: Co je za tím vším, nahrál na VIDEO mladý Čech
Mladý nadějný youtuber Bratříček, který komentuje nejen politické dění, roztrhal Grétu a výsledek grétismu, Nový zelený úděl, prý plán, jak zajistit bezuhlíkovou Evropu. Ve skutečnosti však jde o plán, který znamená zničení peněz, socialismus a vytvoření činu ekocidy. „Ti, kdo vás straší, chtějí vaše peníze,“ varoval youtuber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Starostův recept
Autor komentuje poslední události okolo snahy O. Koláře, starosty městské části Praha 6, o odstranění sochy maršála Koněva - památníku osvoboditelům Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu a ECB
Tento týden pravděpodobně trhy nejvíce rozhýbe opět dění kolem brexitu a posléze ECB. V pondělí má Boris Johnson namířeno do Dublinu a bude vyjednávat o možných změnách v irské pojistce/nových hranicích (irský premiér od schůzky příliš nečeká).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci poměřili síly v bězích
Přes sto celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly ve sportovním klání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničí Petříček bude jednat ve Švédsku, zahájí výstavu
Ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes navštíví Švédsko, kde bude jednat se svou kolegyní Margot Wallströmovou. Debatovat chtějí o bilaterálních vztazích, ale také o aktuálních evropských otázkách, například o vývoji kolem brexitu nebo o situaci v Rusku a na Ukrajině. Šéf české diplomacie rovněž zahájí výstavu k 30. výročí takzvané sametové revoluce, v rámci které se objeví ve Stockholmu variace na Růžový tank výtvarníka Davida Černého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Už není zástupnou otázkou "proč", už se hledají cesty "jak"
Kdyby to nebylo tak uboze primitivní až, byla by to taková smutná tragédie dosáhnutí politického dna, podlosti a vývěru holé, čiré nenávisti poražených a také odejitích politiků, kteří se svoji zlobu a frustraci z nevládnutí už ani nesnaží nikterak skrývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Cikáni? Jak zoo,“ řekl a trestají ho. Zavřete celé Slovensko, každou krčmu! Zuří Fico. Promluvila Čaputová, je veselo
Exposlanec Národní rady Slovenska Milan Mazurek (ĽSNS) řekl to, co si myslí téměř celý národ. Uvedl to předseda Smeru-SD Robert Fico ve videu na sociální síti na adresu Mazurekova právoplatného odsouzení za hanobení národa, rasy a přesvědčení. Fico tvrdí, že orgány činné v trestním řízení a soudy často rozhodují pod tlakem médií, a ne na základě skutečných důkazů. Dodal, že Smer-SD je strana s jasnou protifašistickou orientací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Středula vítá další jednání o platech. Trvá na růstu platů učitelů o 15 procent
Tripartita se místo dneška sejde v pondělí 16. září. Premiér Andrej Babiš (ANO) zrušení termínu vysvětlil dnešním programem vlády a navazující schůzkou koaličních partnerů. Odborový předák Josef Středula změnu uvítal jako možnost o týden prodloužit jednání o růstu platů ve veřejné sféře pro příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Babiš blouznil v Budapešti
Komentář na facebookovém profilu k premiérovu názoru na zvyšování porodnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Vstup léků do systému úhrad urychlíme novelou zákona
Komentář na facebookovém profilu k léčbě vzácných onemocnění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček se Švejdarem představí nový typ policejních aut
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policejní prezident Jan Švejdar dnes v pražských Hrdlořezích představí nový typ policejních aut určených pro přímý výkon služby. Auta by měla nahradit mimo jiné policejní octavie, které již několik let přesluhují a mají najeto v průměru 350.000 kilometrů. Ministerstvo vnitra se v posledních letech snaží vozový park policie obměnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy
Karlovarský kraj pořídil nové automobily pro obyvatele krajských domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Změna v projektu vytvořila v ulici Budovatelů 13 parkovacích míst
Projekt Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) na prodloužení tramvaje do centra Jablonce nad Nisou prošel změnami. Místo původních pěti parkovacích míst má v ulici Budovatelů vzniknout prostor pro třináct automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Krokodýl evropský fláká se po pláži. Co asi vymyslel, že na nás doráží?
Země, které odmítají migraci nebo děsivý úřad evropského veřejného žalobce, nedostanou podle návrhu rozpočtu EU, tj. víceletého finančního rámce na léta 2021 až 2027, ani floka!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT zve na Den s formulemi
Ve středu 2. října 2019 se již tradičně změní Technická ulice v závodní okruh, kde budou k vidění při ukázkových jízdách dvě nejnovější formule a tři motocykly studentských týmů z ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Už teď se musíme začít připravovat na blížící se zákaz skládkování
Fulnek získal Odpadového Oskara, prvenství má i v rámci celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR napouštějí opravený rybník na Nymbursku
Rybník Dolní Židovka na Nymbursku ve Středočeském kraji opravily Lesy ČR. Do stavby investovaly bezmála 1,9 milionů korun. Podnik tak dokončil další projekt v rámci programu #VRACÍME VODU LESU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Neradujte se! Dusno po Moravcovi: Jde o ČT, ale i o pravdu o KSČM
Komunisté by ve volbách historicky poprvé spadli pod pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Vyplývá to ze srpnového průzkumu společnosti Kantar CZ, který včera zveřejnila Česká televize a zúčastnilo se ho 847 respondentů, kteří nevyloučili účast ve volbách. Proti červnu si KSČM pohoršila o procentní bod. Vítězem voleb by s 30 procenty bylo hnutí ANO, které si od června polepšilo o 4,5procentního bodu. K výsledkům průzkumu se vyjádřil například server Forum24.cz či bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Podivná akce celníků
V posledních dnech víří ve veřejném prostoru zprávy o soudním řízení trestním proti obchodníkům s padělky značkových cigaret, při jejichž vyšetřování celní správa dle obhajoby postupovala nezákonně, využívajíc k jejich sledování vojáky. Přehlednou zprávu přinesla např. Česká justice dne 8.září 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Politika smrskla na nekonečnou hádku opozice s Babišem
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kdo řekne jiný názor, je blbej? Legendární Vladimír Martinec o dnešku: Babiš i hokej
ROZHOVOR „Všichni jsme si dneska rovni, ale někteří ještě rovnější,“ říká v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ikona zlaté éry československého hokeje, trojnásobný mistr světa a držitel dalších deseti medailí národního mužstva z let 1970–1981 Vladimír Martinec. Jako asistent reprezentačního trenéra byl navíc v letech 1997–2002 také u tří mistrovských titulů a legendárního úspěchu na ZOH v Naganu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Protesty nepomohly. Činnost finančního úřadu ve Frýdlantě bude osekaná
Už v příštím roce omezí Finanční správa ČR v rámci optimalizace činnost na třech pracovištích finančního úřadu v Libereckém kraji. Jde o finanční úřady ve Frýdlantu, v Tanvaldu a v Novém Boru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Český sklon k represi nebo neschopnost uvažovat?
Záliba české společnosti v perzekuci markantně vysvítá z připravovaných opatření pro řidiče-seniory, které budou v říjnu schvalovat Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu a pak i Parlament ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Dnes se dá úspěšně škodit i z emigrace
Komentář na facebookovém profilu k tomu, jak by se také dalo volit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik zastavil 124 exekucí dětí
Pražský dopravní podnik (DPP) zastavil 124 exekucí dětí do 15 let. Dalších 40 jich ještě zbývá podniku vyřešit. Novinářům to dnes řekla pražská radní Hana Marvanová (za STAN), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo zve na Pražské křižovatky
Třetí ročník mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky opět přiváží mimořádná zahraniční představení. Jde o inscenace a projekty úspěšné na evropských festivalech, všechny posouvají světové divadlo a jindy než na Pražských křižovatkách je v tuzemsku nelze vidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FNUSA: Registr pacientů s mrtvicí pronikne do dalších zemí
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prezentovalo v Praze sedmi nově nastupujícím českým velvyslancům unikátní mezinárodní registr RES-Q (www.qualityregistry.eu), který pomáhá zlepšit kvalitu péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Cílem je rozšířit platformu RES-Q do dalších zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají hospodaření i daň z nemovitosti
Pražští radní dnes projednají hospodaření města v prvním pololetí letošního roku, které skončilo přebytkem zhruba 8,66 miliardy korun. Na programu jednání je rovněž vytvoření studie rozvoje Rohanského a Libeňského ostrova, návrh vyhlášky zakazující spalování vybraných druhů pevných paliv nebo dokument týkající se daně z nemovitosti. Rada se bude zabývat vybudováním dopravního operačního střediska na Malovance, P R na Černém Mostě a stavbou zázemí a WC ve strahovské zahradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
36. týden na ČMKB: Roční kontrakty zemního plynu zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 36. týdnu uzavřeno 264 kontraktů na dodávku 311 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 317,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Jak béčkový film." Režisér Marhoul, nepřítel Zemana, musel snést další ťafku za Nabarvené ptáče
Režisér filmu Nabarvené ptáče, Václav Marhoul dostal z Polska jinou kritiku, než kterou nejspíše čekal. Polská kritička jeho film v polském vydání časopisu Vogue označila za pornografii násilí. „Sbírka sadistického chování, předvedená na plátně, by se do recenze nevešla. Sexuální zneužívání muži a ženami, pohanské obřady, zakopávání do země, trhání psem, útěk přes pole mrtvol, slalom mezi střelami,“ napsala. Co jí na filmu tedy vadilo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Vzdělání je investice do budoucna
Komentář na facebookovém profilu k možnému navýšení prostředků na studijní program Erasmus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Past nalíčená na Babiše! Vondra v ČT varoval před očekávanou pozicí Jourové v bruselské komisi
Hostem dnešního Interview na ČT24 byl europoslanec Alexandr Vondra. Vyjádřil se k možnosti, že by se Věra Jourová měla stát místopředsedkyní Evropské komise, kde by měla dohlížet na fungování právního státu. Podle něj nejde o úspěch, nýbrž o problém, a Babiš tím „dostal pohlavek“. Pokud tuto funkci Jourová přijme, pak ji prý čeká kritika na Polsko a Maďarsko. Co se týká brexitové dohody, tak si Vondra myslí, že by vstřícnější měla být Evropská unie především v otázce hranice Irska se Severním Irskem. A varoval též před názorovým rozdělením v rámci Evropy, tak jako tomu bylo během vrcholící migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Příští rok zakážeme v Praze topit uhlím, chlubil se Čižinský. A přišel veřejný výprask: Co takhle raději udělat okruh!
„Praha od příštího roku nebude topit uhlím, bude mít tím pádem trošku čistší vzduch, a poskytuje i dotace na výměny kotlů,“ informuje na sociálních sítích lídr hnutí Praha sobě a pražský zastupitel Jan Čižinský. Naráží tak na to, že Praha plánuje zakázat topení uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných. V komentářích se ovšem neobjevuje jen chvála, a Čižinský to tak od obyvatel i schytává. „Co takhle pro lepší vzduch začít dělat na okruhu?“ táží se lidé v komentářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Výsledek zrůdné politiky genderu
Komentář na facebookovém profilu k důsledkům kampaně #MeToo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kristian Kodet s ženou pro PL: Společnost v USA je rozdělená. Stejně jako tady. Za podporu Trumpa vám rozmlátí okno
ROZHOVOR „Husáka na kříži jsem nemaloval. Přesto jsem dostal pět let zákaz vystavovat,“ vzpomíná na předrevoluční dobu známý malíř Kristian Kodet, jehož obraz se dostal až do Bílého domu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz povyprávěl, jaké bylo jeho první „porevoluční“ setkání s bratrem Jiřím Kodetem, řekl, co si myslí o některých politicích, a nevynechal ani Václava Havla. On i jeho žena Jana pak prozradili nějaké zajímavosti z Ameriky, promluvili o Donaldu Trumpovi a vysvětlili, proč oni mají amerického prezidenta rádi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Co na to naši novináři?
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
DIAMO poprvé od útlumu těžby zpřístupní veřejnosti Důl Jeremenko
Jediný důl v Ostravě, na kterém se dodnes fárá, se v sobotu 14. září na pár hodin otevře veřejnosti. Státní podnik DIAMO tam pořádá den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: U zčeřené Vltavy se na handbiku „vyšlapalo“ 52 tisíc pro traumatizované děti
Skupina ČEZ otevřela jako hlavní partner Světového poháru ve vodním slalomu návštěvníkům svou Energy zónu a vyzvala je k dobročinné jízdě na dvou handbicích Nadace ČEZ. Společná energie šlapajících přinesla neziskovce ŠAFRÁN dětem výtěžek přes 50 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Více méně ceremoniální funkce
Komentář na facebookovém profilu k budoucí roli Věry Jourové v Evropské komisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš odmítl, že vláda odbývá zjištění NKÚ; kritizoval Kalu
Vláda dnes zrušila debatu o 16 zjištěních Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), protože prezident úřadu Miloslav Kala neměl čas. Premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům řekl, že Kala omluvil svou účast kvůli plánovanému jednání kolegia NKÚ. Současně odmítl jeho slova, že se kabinet nezabývá nápravnými opatřeními. Kala v reakci uvedl, že premiér jeho omluvu písemně přijal a že ho premiérova reakce velmi překvapila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lobby kritizuje snížení dotací na rovné příležitosti žen a mužů
Česká ženská lobby (ČŽL) kritizuje snížení dotací na projekty na podporu rovných šancí pro ženy a muže, které dnes schválila vláda. Dotkne se to služeb na pomoc týraným ženám a obětem sexuálního násilí či podpory rodičů, jimž bývalý protějšek neplatí na děti výživné. Lobby to uvedla v prohlášení, které zaslala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation podporuje plzeňský hokej již deset let
Škoda Transportation zůstává generálním partnerem hokejového klubu HC Škoda Plzeň i v nadcházející sezóně 2019-2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Scheinherr (Praha sobě): Praha 14 za podpory magistrátu vyprojektuje tři nové železniční zastávky
Pražští radní dnes schválili poskytnutí 12,5 milionu korun na zpracování projektové dokumentace tří nových železničních zastávek plánované linky S61 ze Smíchova přes Vršovice do Běchovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Královna definitivně zarazila říjnový brexit bez dohody
Britská královna Alžběta II. nejprve posvětila nápad předsedy vlády Borise Johnsona na vyhlášení parlamentní pauzy v délce až pěti týdnů. Johnson si tímto opatřením chtěl otevřít cestu ke tvrdému brexitu – k odchodu Velké Británie z EU – i proti vůli britského parlamentu. Jenže poslanci si pospíšili a tuto cestu Johnsonovi uzavřeli. A královna Alžběta II. jejich jednání stvrdila svým souhlasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Osvobození“ Babiše. Tabery promluvil za veřejnost: Nemůžeme požadovat, aby šel k soudu, ale vysvětlení ano
Státní zástupce Jaroslav Šaroch nechce nadále stíhat Andreje Babiše a jeho společníky za kauzu Čapí hnízdo. Tento „granát vhozený do místnosti” způsobil v minulém týdnu mnoho zpráv. Nyní o něm píše týdeník Respekt, konkrétně jeho šéfredaktor Erik Tabery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Na nábřeží Vltavy vznikne jeden z posledních velkých městských parků v centru
Rada hlavního města Prahy odsouhlasila návrh náměstka pro územní rozvoj a plánování Petra Hlaváčka a náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka, aby byla vypracována koncepční studie pro Rohanský a Libeňský ostrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Veřejná služba? Ne, propaganda
Rád bych touto cestou upozornil popletené redaktory České televize, že Evropská unie opravdu, ale opravdu není totéž co Evropa. V Událostech, komentářích to opět zaměňovali bruselský zpravodaj Lukáš Dolanský i jeho berlínský kolega Martin Jonáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nezaměstnaní kvůli štědrému sociálnímu státu nechtějí pracovat, varuje ekonom
Česká ekonomika sice zpomaluje, ale stále šlape a podnikatelé si stěžují, že nemohou sehnat zaměstnance. Na úřadech práce je však současně evidováno víc než 204 tisíc osob bez práce. Hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček dospěl k závěru, že nemalou část z nich mohou tvořit lidé, kterým se pracovat nechce. Raději pobírají sociální dávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): Nový web informuje o odpadech a oběhovém hospodářství
Piráti spouštějí nový web k problematice oběhového hospodářství www.obehovehospodarstvi.eu, jehož autorem je pirátský poslanec František Elfmark, který se problematikou odpadového hospodářství dlouhodobě zabývá ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: INVEN CAPITAL investuje do německé firmy Zolar
INVEN CAPITAL, investiční fond Skupiny ČEZ hledající nadějné projekty na evropském trhu start-upů v oblasti nové energetiky, získal minoritní podíl v německé inovativní společnosti Zolar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sport potřebuje pomoc
Komentář na facebookovém profilu k situaci ve sportu na Slovácku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Desetitisíce lidí odmítají pracovat, přestože je k dispozici více než 350 tisíc volných pracovních míst
„Sociální systém v České republice umožňuje dlouhodobý život na sociálních dávkách. Někteří lidé proto nemají dostatečnou motivaci k práci. Pomoci by mohlo navýšení minimální mzdy, které lidem s nízkou kvalifikací zajistí, že se jako pracující budou mít výrazně lépe, než když budou spoléhat jen na sociální dávky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká leasingová a finanční asociace: Členové asociace v prvním pololetí půjčili firmám na stroje o 1,52 mld. Kč více než před rokem
Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) v letošním prvním pololetí poskytly firmám a podnikatelům na financování strojů či zařízení 14,85 miliardy korun, tedy o 1,52 miliardy více než ve stejném období loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj postupuje v souladu s předpisy EK ohledně uveřejňování auditních zpráv
Ministerstvo pro místní rozvoj se ohrazuje vůči nařčení, že by bránilo uveřejnění předběžného návrhu auditní zprávy Evropské komise ohledně nastavení systému proplácení strukturálních dotací, včetně její odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Greenpeace, Hnutí Duha, Frank Bold: Ministerstvo životního prostředí plošně povolilo uhelným elektrárnám vypouštět o 40 % více rtuti
Nevládní organizace požadují zastavení individuálních výjimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Já před problémy hlavu do písku neschovávám
Otevřený dopis hejtmanovi Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nezaměstnanost stagnuje
Podle očekávání se v srpnu nezaměstnanost nezměnila a setrvala na úrovni 2,7 %. Na druhé straně se však dál rozšířila nabídka volných pracovních a jejich počet aktuálně atakoval hranici 350 tisíc. Je jich tak téměř o polovinu více, než je lidí bez práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků: Jubilejní 30. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v Praze
Stavební veletrh se koná od 17.–21. 9. 2019, v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Obchvat obce Drasenhofen otevřen
V sobotu 7. září 2019 byl slavnostně otevřen pětikilometrový obchvat dolnorakouské obce Drasenhofen. Za Jihomoravský kraj se akce zúčastnil náměstek hejtmana Roman Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil...
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
P*čovina, ubohost... Ke „kauze Koněv“ z hodně nečekané strany
Hudební producent, spisovatel, a hlavně marketingový odborník Jakub Horák se vyjádřil na Facebooku o soše Koněva a v diskuzi nastala vřava, lidé s tím moc nesouhlasili: „Srovnání metra Stalingrad a sochy Koněva bych čekal od někoho kalibru Ovčáčka,“ napsal komentující a rozběhla se i hádka o svobodě slova, ozval se i Horákův kolega Martin Jaroš…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Kolik továren, přehrad, mostů a sídlišť jsme postavili?“ Štěpán Kotrba o době po roce 89
Mediální analytik a bývalý člen Rady Českého rozhlasu Štěpán Kotrba byl hostem rozhovoru na Českých médiích. Co řekl na třicáté výročí sametové revoluce? Je nám lépe? Co se postavilo? Kotrba šokoval… A co veřejnoprávní média – potřebují novelizovat kodex? To vše a mnohem víc vypověděl Kotrba v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun nepodpoříme
Ministerstvo financí poslalo minulé úterý na vládu nový návrh státního rozpočtu na příští rok, kde oproti červnovému návrhu byly navýšeny výdaje i příjmy o dvacet miliard korun a kde je počítáno se schodkem ve výši 40 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: S pomníkem Koněva na Rudé náměstí
Vyjádření vnučky maršála Koněva...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bašta (BOS): Nekonečné trestní stíhání, jako politický program
Autor článku, politik, bývalý diplomat a člen ÚR politického hnutí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST SOLIDARITA komentuje zpolitizování kauzy trestního stíhání A. Babiše a možnými důsledky úniku informací ze spisu dozorujícího státního zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Nákří na Lundárku si to rozdali pytláci
Na rybníku Lundárek v Nákří na Českobudějovicku si to v sobotu 7. září mezi sebou rozdali pytláci z celého okolí. Nikoli tajně, ale zcela veřejně. Nehrozil jim totiž žádný trest. Ti nejlepší získali dokonce titul a odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Na Petříně vznikne pro návštěvníky nové sociální zázemí, nahradí nevzhledné provizorní toalety
Rada hl. m. Prahy schválila vybudování nového zázemí na Petříně, které bude prioritně určeno pro návštěvníky a technické pracovníky petřínských zahrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Konec Salviniho protiimigrační politiky: Nová italská vláda chce migraci řešit s Bruselem
Nová italská vláda by chtěla navázat užší spolupráci s Evropskou unií, a to i při řešení migrační krize a rozpočtu. V poslanecké sněmovně to v pondělí řekl premiér Giuseppe Conte před hlasováním o důvěře. Nová vláda levicové formace Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana se dohodly na nové koalici, o novém kabinetu se pak bude hlasovat ještě zítra v senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun
Olomoucký kraj letos poskytne obcím na modernizaci a rozšíření vodovodů a kanalizací více než osmadvacet miliónů korun. Krajské peníze pomohou tam, kde je nedostatek vody nebo problémy s jejím čištěním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová zaútočila na Janu Maláčovou. Zde je důvod
Poslankyně a první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v komentáři pro Právo vyjádřila k návrhu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na zřízení sdílených míst. Podle Adamové nejde o dobrý nápad a řešením by prý bylo zrušení minimální výše povinných odvodů na zdravotním pojištění. „Zkuste se občas poptat v praxi... uvidíte těch překvapení...,“ oponuje Adamové na Twitteru jeden z uživatelů s tím, že prý jsou v praxi sdílená místa užitečnější. A došlo i na „návrh sdílených ministerských křesel“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jede do OSN tlumočit názor dvou kluků, kteří nebyli v pátek ve škole?! Klaus ml. se zhrozil nad přístupem Petříčka
Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy. Konstatoval, že nenávist ve společnosti roste a podle jeho názoru za to mohou i neziskové organizace podporované státem. Klaus jim hodlá čelit. Pár slov přidal i na konto svazku homosexuálů. „Když prostě děláte nějaké homosexuální aktivity, tak se vám prostě dítě nenarodí,“ prohlásil mimo jiné. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani aktivistka Greta Thunbergová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tahanice o mýto pokračují: ÚOHS musí posoudit námitky Kapsche k tendru
Námitkami firmy Kapsch k mýtnému tendru se bude muset zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřadu, jenž předtím řízení o námitkách Kapsche zastavil, to nařídil jeho předseda Petr Rafaj, uvedl ÚOHS v tiskové zprávě. Kapsch proti mýtnému tendru, který vyhrálo konsorcium CzechToll a SkyToll, podal loni námitky. Nyní firma vnímá jako důležitější rozhodnutí o platnosti mýtné smlouvy, o čemž by měl ÚOHS rozhodovat později. Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) úřad neuznal námitky Kapsche, Rafaj podle něj vyzval pouze k lepšímu odůvodnění jednoho z výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČR a Švédsko chtějí více spolupráce v boji proti dezinformacím
Se Švédskem chce Česko více spolupracovat na boji proti dezinformacím a hybridním hrozbám. Po dnešním jednání se švédskými politiky to prohlásil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Šéf diplomacie přicestoval do Stockholmu na jednodenní návštěvu, během které rovněž zahájil výstavu k 30. výročí sametové revoluce, v rámci které je v centru švédské metropole umístěna i nová verze růžového tanku českého umělce Davida Černého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Revitalizace areálu bývalé Tepny se posouvá kupředu
V pátek 6. září 2019 po poledni byla za účasti představitelů města Náchoda a společnosti MOBA studio s.r.o. podepsána smlouva na administraci zpracování urbanisticko-architektonické soutěže a zajištění participace na lokalitu TEPNA v Náchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Srbská republika jako kandidát do EU bude potřebovat mohutně investovat
České firmy mohou rozvoji Srbska významně pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš: Šmarda? Sprosťárna, pošlu ho někam! Řekl jsem Hamáčkovi, že ho sejmu
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popisuje okolnosti kolem letního sporu o ministra kultury. Při zmínce jména Michala Šmardy se šéf ANO rozhohnil, a to kvůli posledním Šmardovým výrokům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Žaloba na prezidenta Zemana nemá racionální základ, soudí poslanec Juchelka
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal Aleš Juchelka, poslanec hnutí ANO, který je ve straně odpovědný za rodinnou politiku. Jeho cílem prý je motivovat občany, aby měli tři a více dětí. Jak? Nahlédněte. Věnoval se i žalobě na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Jezdit do práce zadarmo může od září více lidí
Projekt Zaměstnanecká mobilita, díky kterému mohou i letos obyvatelé Karviné, Havířova a Orlové získat ODIS kartu na jeden rok zdarma, změnil od září podmínky. Tak, aby to bylo pro občany Moravskoslezského kraje výhodnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
František Matějka popisuje střet se „zastánci klimatického alarmismu“: Argumenty nevidí, neslyší. Nechtějí. Už se těší na peníze cizích lidí...
ROZHOVOR „Zdraží všechno. To je neúprosná logika. Boj proti změnám klimatu je vlastně geniální nástroj, jak dostat z lidí a firem ještě více peněz. To vše schované za kombinaci vzletných slov a vyvolávání strachu. Ve skutečnosti se přerozdělí ty peníze, které by měli všichni lidé použít na přizpůsobení se (změnám klimatu), do kapes jen některým z nich, aniž by to vyřešilo problém,“ vysvětluje v rozhovoru pro PL.cz František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
V lepším případě boule, v horším dobytčáky. Spisovatel Padevět nabádá Čechy, aby se poučili ze své historie
Spisovatel Jiří Padevět varuje před tím, že historie se může opakovat. „Všimneme si toho, až bude střecha nad námi už hořet,“ míní Padevět. Zároveň také v rozhovoru pro iDNES.cz uvedl, že občanská společnost se málo brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Nikdy nebude mít milion voličů!“ Fiala dostal ránu od ženy, která zná velmi dobře ODS
Podle komentátorky a nekdejší členky ODS Karoliny Stonjekové, jež byla hostem pořadu XTV.cz moderátora Luboše Xavera Veselého, nemá ODS s Petrem Fialou šanci k volebnímu úspěchu. Vyjádřila se však i k jiným záležitostem, například ke kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Důstojná pocta obětem teroristického útoku na newyorská dvojčata
Budova krajského úřadu hostila Memoriál záchranářů z Manhattanu, soutěžil i bezpečnostní rada Velvyslanectví USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Komentátor uvažuje: Abychom Zemanovi rozuměli správně...
Komentátor Jan Lipold zhodnotil práci prezidenta Zemana. Tam, kde by prezident měl držet slovo, ho nedrží, a díky tomu nám na svobodě běhá odsouzený nájemný vrah Jiří Kajínek. Tam, kde by naopak Zeman slovo držet neměl, stojí na svém názoru pevně jako skála a odmítá ukázat milosrdenství. Lipold má zkrátka za to, ať Zeman činí to či ono, činí to špatně. A teď se prý tomu všemu chystá nasadit korunu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ringo Čech se rozpálil v show Jiřího Ovčáčka: Mladí lidé dnes nevědí nic. By se podělali v první řadě ti novináři
Do Talk show Jiřího Ovčáčka přišel jako host bývalý politik a podle slov tiskového mluvčího renesanční člověk František Ringo Čech. Co mu udělalo radost? Věří zpravodajství? „Miloš je vtipnější než my dva dohromady. Až půjdu příště na návštěvu, tak se chci Miloše zeptat na toho Peroutku, Miloš nemá potřebu si něco vymýšlet, určitě to někde četl,“ zmínil svého přítele prezidenta Zemana. V čem je tajemství tohoto dlouhodobého přátelství? A litoval někdy Ringo Čech vstupu do politiky? Na všechny tyto otázky spisovatel odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek přijal velvyslance Čínské lidové republiky
Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes přijal v Nostickém paláci mimořádného a zplnomocněného velvyslance Čínské lidové republiky J.E. Zhang Jianmina. V průběhu setkání oba představitelé diskutovali o dosavadní spolupráci v oblasti kultury mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek vyčinil čínskému velvyslanci za rušení koncertů českých těles
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se při dnešním jednání s čínským velvyslancem v ČR Čang Ťien-minem ohradil proti rušení koncertů českých souborů v Číně. Podle Zaorálka to poškozuje obraz Číny u české veřejnosti a velvyslanec jako zástupce čínské strany v Česku nese za tyto kroky odpovědnost. V tiskové zprávě to uvedlo Ministerstvo kultury, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nejen fotbalisté: V Kosovu dostali přes hubu i naši fanoušci. A šlo i o politiku
Server sport.cz přišel s hrozivým zjištěním – několik českých fanoušků bylo zmláceno skupinou nacionalistických chuligánů kosovského týmu FC Priština. Video, kde kopali do českého fanouška, pověsili na internet. Koukněte se, co se stalo… A srbská reakce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vnitro nakoupí pro policii a hasiče letos 2000 nových aut
Policisté a hasiči letos dostanou přes 2000 nových vozů. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který dnes představil prototypy prvních 865 vozidel. První dodávka aut bude sloužit takzvaným prvosledovým hlídkám, které zajišťují rychlý zásah na místě činu, dopravní policii a dalším uniformovaným policistům, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Německá vláda nechává násilníky chodit na svobodě
Komentář na facebookovém profilu k postoji Německa k imigrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Praha chce zakázat topení uhlím ve starých kotlích a kamnech
Hlavní město plánuje od října příštího roku zakázat topení uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných. Návrh městské vyhlášky dnes schválili radní, musí ho ještě odsouhlasit zastupitelstvo, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradníček (ANO): V Příkazech zatáhli za jeden provaz. Výsledkem je opravený průtah obcí
Ukázkový příklad spolupráce soukromé firmy s obecní a krajskou správou předvedli lidé v Příkazech, kde proběhla rekonstrukce silnice ve směru na místní část Hynkov. Na úhradě nákladů ve výši 43 miliónů korun se totiž kromě Olomouckého kraje podílela také obec a nedaleké zemědělské družstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Nezaměstnanost (Podíl nezaměstnaných osob) - srpen
Pracovní trh se v současnosti pohybuje na svých limitech. Nezaměstnanost vyjádřená podílem nezaměstnaných osob je rekordně nízká a možnost jejího dalšího poklesu je již velmi omezený. Navíc se ze strany firem začínají objevovat signály slabší poptávky po nových zaměstnancích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (Trikolóra): Jak hluboko ještě vyjadřování naší umělecké a mediální "elity" klesne?
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru Emmy Smetany s módními návrháři Ponerovými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg (TOP 09): Pomník vznikl v době normalizace jako výraz tehdejšího nuceného přátelství a obdivu k Sovětskému svazu
Nikdo soudný nemůže popírat, že největší část Československa byla osvobozena Rudou armádou. A každý se musí sklonit před nesčetnými padlými a zraněnými z řad tehdejší sovětské armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Vedle velikánů se v Chrudimském panteonu představí čestní občané i bývalí starostové
Chrudim se má coby město s bohatou historií kam a za kým ohlížet. Před lety proto ve vestibulu reprezentativní budovy chrudimského Muzea, známého též jako Chrudimská beseda, začal vznikat soubor bust nejvýznačnějších rodáků či osobností Chrudimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Dům humanity: Dokud budou uživatelé drog, bude i toxikomanský odpad
Zvýšený nárůst nálezů odhozených injekčních stříkaček v parcích, na hřištích, u škol či v obytných domech, vyvolává u laické veřejnosti oprávněné otázky i obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodu ohrožují populisté, extremisté a odklon od základních hodnot, míní Petříček
Demokracii nemůžeme brát jako samozřejmost, stále existují hrozby a rizika pro svobodu, ve které žijeme. Při dnešním zahájení výstavy k 30. výročí sametové revoluce to ve Stockholmu prohlásil český ministr zahraničí Tomáš Petříček. V rámci výstavy je v centru švédské metropole rovněž umístěna i nová verze růžového „tanku“ českého umělce Davida Černého, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Podrazáci a takédemokraté
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
TOPlist