Oficiální zpravodajská média

Primátor Hřib: Vítám aktivitu Středočeského kraje při budování tzv. aglomeračního okruhu
Setkání Prahy se Středočeským krajem: představitelé se shodli na užší budoucí spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Národní rozvojový fond bude mít na investice až 35 miliard korun, do konce září bude jasno o jeho podobě
Čtveřice předních tuzemských bank, aktiva ve výši až 35 miliard korun a desítky nových investičních projektů. To jsou základní obrysy Národního rozvojového fondu, jehož hlavním cílem je podpora a rozvoj oblastí veřejného zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Další důkaz o nekonečnu lidské stupidity
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Česká Lípa myslí na hendikepované
Ne nadarmo se říká, že zdraví je tou nejcennější věcí, kterou člověk má. Jsou ale mezi námi lidé, kteří toto štěstí nemají a trpí vážnou nemocí nebo jsou upoutáni na invalidní vozík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dosud nejtvrdší útok na Zemana z ČSSD: Právě zde
Jiří Dienstbier šokoval! „Miloš Zeman není sociální demokrat, ale příznivec extrémní pravice,“ řekl. Proč to řekl a co tím myslí? Přečtěte si rozhovor z Fóra24 s bývalým ministrem pro lidská práva a senátorem za ČSSD Jiřím Dienstbierem. Jsme v politické krizi? Bude tu ČSSD navždy? I zde senátorova odpověď překvapila. A co listopad 1989?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Pověsí mě? Postaví mi gilotonu?“ Babiš vyjel po Milionu chvilek, s PL mluvil o 17. listopadu i 21. srpnu. A o mnohém dalším
ROZHOVOR S PREMIÉREM Jak vnímá Andrej Babiš letní krizi kolem ministerstva kultury, kterou podle něho vytvořila média? A co očekává na podzim, obává se demonstrací? “Čeho se mám bát, že mě pověsí nebo postaví gilotinu?” ptá se. Čtěte názory českého premiéra na dění aktuální doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Vytvořili jsme z EET nepřiměřené politikum
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září ke změně zákona o evidenci tržeb a o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Pražáci zasraný, zloději! Špiněj Babiše! nadávali mladému muži z ČT. A po vysílání ještě přituhlo
Na Čapí hnízdo se vydal pořad Reportéři ČT moderátora Marka Wollnera. Zde se redaktoři Jana Neumannová a Ondřej Golis zeptali lidí mimo jiné na to, co si myslí o rozporuplných zprávách o konci stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Magistrát v rámci transparentnosti zveřejňuje životopisy představitelů městských společností
Na portálu hlavního města Prahy jsou zveřejněny životopisy klíčových představitelů městských společností. Metropole tak pokračuje ve zvyšování transparentnosti městské správy, ke kterému se zavázalo vedení města svým programovým prohlášením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Už toho mají plné zuby.“ Z Německa se ozval český spisovatel: O Gretě, zákazech masa, Zelených a AfD
ROZHOVOR Pokles přitažlivosti sociálně demokratických stran je celoevropský fenomén, a i kdyby do svého čela postavily svatého Jána, tak jejich neschopnost najít vlastní odpovědi na aktuální otázky dneška to nevyřeší. V Hannoveru už čtyřicet let žijící český spisovatel Luděk Frýbort, autor románu Pod znamením půlměsíce, upozorňuje, že levicově zaměřená část německé společnosti se zklamala v sociální demokracii a hledá náhradu v Zelených, jimž se říká strana zákazů. Obecný lid ale už má výzev, aby přestal jezdit autem nebo konzumovat maso, a dalších receptů na záchranu planety plné zuby a šestnáctiletým děvenkám doporučuje, aby raději vyhotovily své školní úlohy a spásu planety si nechaly na dobu, až si vydělají své první euro pravidelnou prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Levice umírá? Bohužel ne
Poslední dobou se to jen hemží články o skomírání české levice. Korunu tomu nasadil Erik Tabery (RESPEKT), který se vyloženě napasoval do role koronera. Vystavil úmrtní list něčemu co žije a nejen, že žije, zabijí všechno ostatní.
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 10.9.2019 v 06:48, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Ředitel umělecké průmyslovky v Železném Brodě končí ve své funkci
Radní Libereckého kraje dnes na své mimořádné schůzi vzali na vědomí odstoupení ředitele Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské (SUPŠS) v Železném Brodě Libora Doležala. Ten se vzdal své funkce z osobních důvodů s účinností k 18. září 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Výnosy EET si vláda nepokrytě vymýšlí
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září ke změně zákona o evidenci tržeb a o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Oslavná reportáž o norských fondech pro neziskovky. Přímo v hlavních zprávách ČT
Informace o vládou schválené státní dotační politice vůči neziskovým organizacím pro rok 2020 byla mimo jiné tématem večerních Událostí České televize. „Bezmála pět miliard a sedm set tisíc korun rozdělí následující rok stát mezi neziskové organizace. Vláda pro ně navýšila dotace oproti letošku o více než dvě stě milionů,“ uvádí reportáž ČT Světlana Witowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Už se vám to krátí! Zúčtuje Jakub Janda i s vámi? Pamatujte si, kdo byl za Zemana pro Rusko a Čínu! velí
Aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu vyjádřil k vlastizrádné mafii, jež podle jeho slov ovládá nejvyšší českou ústavní instituci. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Trapas vládní koalice. K hlasování o EET neměla dost poslanců, narychlo si brala přestávky
Sněmovna se dnes nedostala k hlasování o vládním návrhu na rozšíření elektronické evidence tržeb na další obory podnikání. Předlohu vetoval Senát a pro jeho přehlasování potřebovala vládní koalice alespoň 101 poslanců. Ty však nedokázala najít. Podle informací ČTK to novinářům po schůzi potvrdila i ministryně financí Alena Schillerová (ANO). „Vládní koalice vypadá po dnešku opravdu tragikomicky. Dnes nedokázala najít 101 poslanců pro svou vlajkovou loď EET a byla nucena sama obstruovat vlastní návrh,“ vysmívá se vládě na sociálních sítích předseda ODS Petr Fiala. A připojil se i Miroslav Kalousek. Vládní poslanci podle něj „nechtějí pracovat, dělají obstrukce, a přitom z nich obviňují opozici“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Srbsku mnohé dlužíme…
V těchto dnech je v Srbsku na návštěvě český prezident Miloš Zeman. Je to cesta k přátelům. Se Srbskem máme společnou historii, mnohokráte jsme si podali ruce. Se Srbskem nás také spojuje společný staletý boj o samostatnost našich národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Daňové úniky se dějí nejčastěji ve velkých mezinárodních nadnárodních korporacích
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září ke změně zákona o evidenci tržeb a o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Ze zápisníku demonstranta
Ten, kdo si přečetl zadání písemné práce z českého jazyka a literatury podzimního termínu maturitní zkoušky ze dne 3. 9. 2019 až do konce, tedy k zadání 6, mohl na chvilku zkoprnět. Posuďte sami!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fotbalová legenda Karel Poborský: Že žijeme v policejním státě? Já se cítím naprosto svobodný. Vzpomeňte si, jak to bylo před rokem 1989...
Čeští fotbalisté absolutně nezvládli první část důležitého „balkánského dvojboje“, když podlehli Kosovu 1 : 2. Dnes večer od 20.45 hodin je čeká nevyzpytatelná Černá Hora. A jak říká slavný český fotbalista Karel Poborský, pokud chceme pomýšlet na postup z kvalifikace na mistrovství Evropy, musíme dnes zcela bezpodmínečně vyhrát! Sám je se 118 odehranými zápasy historicky druhý v počtu startů za český reprezentační A tým. Působil mimo jiné v Manchesteru United, Benfice Lisabon a společně s Pavlem Nedvědem také v italském Laziu Řím. S českou reprezentací vybojoval dva cenné kovy – na mistrovství Evropy v roce 1996 stříbro a bronz v roce 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflační tlaky stále přetrvávají
Zatímco ECB si může neustále stěžovat na to, že inflace v eurozóně zdaleka nedosahuje stanovená dvě procenta, ČNB má problém přesně opačný. Inflace se stále nachází nad cílem a vlastně těsně v blízkosti horní hranice tolerančního pásma centrální banky. A srpen na tom nic nezměnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kundra z Respektu: Kauza Koněv je ruská dezinnformační kampaň, jasně čitelná. Chtějí chaos. Figurka Ovčáček
Podle redaktora týdeníku Respekt Ondřeje Kundry je na kauze kolem sochy maršála Koněva jasně čitelná ruská dezinformační kampaň. Jako ruského trolla, který zastává extremistické proruské postoje, označil Kundra i mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Ten je ale podle něj jen figurkou, která zastává názory Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
FNUSA: Naši odborníci se aktivně podílejí na kampani Ruda běží
Osvětová kampaň nazvaná „Ruda běží“ se týká dystonie, tedy onemocnění mozku, u kterého dochází k mimovolným svalovým křečím a pohybům. Lidské tělo nebo jeho části pak tyto pohyby uvádějí do nechtěných poloh a pro pacienty jsou velmi bolestivé. Kampaň vznikla díky Rudolfu Podskalskému, pacientovi, který se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Sankce je podle vyjádření mnoha tlumočníků nebo překladatelů v podstatě likvidační
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září k návrhu zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Co bude se seniory?
Komentář na facebookovém profilu k privatizaci domovů pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek ve sněmovně brutálně nastoupil na Filipa: Zlo, nenávist, agent. Zvedá mě to ze židle
Poslanec ČSSD Petr Dolínek dnes neuspěl se zařazením mimořádného bodu jednání Poslanecké sněmovny. Dolínek se snažil prosadit projednání výroků předsedy KSČM o vepříně v Letech, ale také jeho starších výroků k událostem v letech 1968 nebo 1948. Filipa ale podrželi kromě komunistů také poslanci hnutí ANO a SPD, takže návrh přijat nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Tuto centralizaci já pokládám za nešťastnou
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Loď „Antibabiš“ se potápí. Pro demoblok mrzuté, přímo katastrofální. Ze štvanice premiér vyjde jako vítěz, tuší exsenátor Veleba
ROZHOVOR „Loď ‚Antibabiš‘ se pomalu potápí,“ říká bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba a dodává. „Piráti, s odstupem několika koňských délek druhá nejsilnější strana, hbitě přeskakují na jinou loď a zoufalce manekýna Fialu a spol. nechávají svému osudu.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil někdejší senátor úniky informací nejen v souvislosti s Čapím hnízdem a vyjádřil se i k tomu, co se děje kolem sochy maršála Koněva. Starostovi Prahy 6 pak poslal velmi jasný vzkaz. Přečtěte si také, co řekl ohledně Ruska a sankcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie navrhla obžalobu kvůli textům chválícím smrt vojáků
Policie navrhla obžalovat muže kvůli loňskému vylepování letáků, které schvalovaly zabití tří českých vojáků na zahraniční misi v Afghánistánu. Uvedla to dnes Česká televize. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Do Rady ČTK opět kandidují Soukup a Semín, nově Bazalová
Na dvě volná místa v Radě České tiskové kanceláře opět kandidují David Soukup (za ANO) a Michal Semín (za SPD). Piráti navrhli někdejší novinářku Angeliku Bazalovou, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výroky komunisty Filipa překročily únosný rámec, řekl Dolínek a žádal otevřít debatu
Co je moc, to je moc, ohradil se poslanec ČSSD Petr Dolínek proti slovům předsedy KSČM a prvního místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Dominik Duka: Mukl dokáže držet slovo
Komentář na facebookovém profilu k setkání na Svatém Hostýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Paní Fialová rozhodně není povinna snášet nepravdivou kritiku
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jourová bude střežit demokracii a právní stát. Babiš, Rouček a Petříček jásají, opozice to vidí jinak
Česká eurokomisařka Věra Jourová bude místopředsedkyní Evropské komise. A bude dohlížet na dodržování zásad právního státu a bude dbát na dodržování ‚Hodnoty EU‘. Předseda opoziční ODS Petr Fiala k tomu poznamenal, že je to místo bez reálného vlivu a pro Česko rozhodně není žádnou výhrou. Ale premiér Andrej Babiš (ANO) nebo bývalý europoslanec ČSSD Libor Rouček to viděli jinak. Ozval se i bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pánové z TOP 09, lidé mají dobrou paměť. Poslanec ANO nepochybuje, že po skončení kauzy Čapí hnízdo si opozice najde něco jiného
ROZHOVOR „Některá média a členové opozice Andreje Babiše už dávno odsoudili a nezávislost justice, po které tolik volali, jim najednou vadí. Když nejsou schopni ANO politicky porazit ve volbách, nejraději by premiéra viděli ve vězení. V návrhu státního zástupce Šarocha vidím naději, že se konečně přestaneme zabývat touto uměle vytvořenou pseudokauzou,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec ANO Karel Tureček. TOP 09 se podle něj při svém vzniku obrátila na konzervativní venkovské voliče. „Potom však se v rámci vládního angažmá TOP 09 k venkovu obrátila zády a zvolila roli reformních bouráků a svými kroky venkovu vůbec nepomáhala. Teď, když je nejhůř a ubývají voliči, TOP 09 opět hledá podporu na venkově. Venkovský volič ale není hloupý a má dobrou paměť,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Klaus mladší nevylučuje povolební spolupráci s nikým
Hnutí Trikolóra se chce zaměřit hlavně na sněmovní volby v roce 2021. V případě úspěchu chce utvořit koalici se stranami, s nimiž prosadí největší část programu. Nechce tak předem někoho z případné spolupráce vyloučit a kádrovat. V rozhovoru s ČTK to řekl zakladatel hnutí a bývalý poslanec ODS Václav Klaus mladší, který dnes slaví 50. narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Nedvědický: Budeme trvat na důsledném prošetření příčin události
Nebezpečná chemikálie unikla z cisterny na překladišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šok kolem Babiše: Jde o Čapí hnízdo. Přinesla to Slonková
Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil zvažuje, že odejde od policie. Důvod? To, že státní zástupce Jaroslav Šaroch prosazuje zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho rodiny. Píše o tom investigativní reportérka Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Někdejší spolupracovník Mirka Topolánka se vyjádřil k polistopadové politice. Nic pěkného to není
Politický komentátor Martin Schmarcz, známý také jako bývalý mluvčí vlády premiéra Mirka Topolánka, se ve svém komentáři na Info.cz rozepsal o polistopadové politice, která rozhodně není lepší, jak nám slibovali. Naopak, je „rozbitá“. Základní myšlenku si vypůjčil od nejvýznamnějších ekonomů klasického liberalismu Frédérika Bastiata. V eseji „Co je a co není vidět” na příkladu rozbitého okna geniálně vyvrací rozšířenou tezi, že „destrukce přináší zisk“, která v ekonomice vede k protekcionismu. A v politice k „novým pořádkům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Veselo ve sněmovně kvůli EET. Ferjenčík hrozil vládě Ústavním soudem
Pokud Sněmovnou definitivně projde rozšíření elektronické evidence tržeb na další obory podnikání, Piráti jsou připraveni hnát celou věc až k Ústavnímu soudu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Kingspan běh proti rakovině pomůže pacientkám s onkologickým onemocněním
Již počtvrté se v Hradci Králové 6. října uskuteční charitativní Kingspan běh proti rakovině, výtěžek z této akce je určený na podporu léčby pacientek Kliniky onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jourová a ti další. Seznamte se se sedmadvacítkou, která bude vládnout Unii
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila svůj tým komisařů. Věra Jourová dostala na starost dohled nad naplňováním hodnot Evropské unie a transparentnost. Bude zároveň i místopředsedkyní nové evropské „vlády“, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Narovnávání podnikatelského prostředí brutální regulací je samo o sobě protimluv
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září ke změně zákona o evidenci tržeb a o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se s tím v Srbsku nepáral. Hodně výbušná slova o Kosovu
Český prezident Miloš Zeman dnes v Bělehradu svému srbskému protějšku Aleksandru Vučići řekl, že má rád Srbsko a Srby, ale nikoli Kosovo. Informovala o tom agentura AP. Zeman do Srbska přiletěl na třídenní návštěvu, během níž se chystá i na otevření česko-srbského podnikatelského fóra. Podobné výroky prezident pronesl již v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Chystá se prolomení rekordu. Stovky Zetorů se rozjedou z Vysočina Areny
Po dvou letech se 19. září 209 do Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě vrátí odborná přehlídka Zetor Show, která propojuje obory vysočinského středního školství a praxi zemědělských společností doplněnou o přehlídku nejmodernější zemědělské techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš trvá na tom, že s Jourovou uspěl. Změnili jsme strategii, prohlásil
Tady někdo křičí na náměstí, že je ohrožena demokracie. Ale Brusel nám řekl: Ne, Češi, vy budete hlídat demokracii a právní stát, říká Babiš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Znalec není tlumočník a naopak
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Zákon o soudních tlumočnících a překladatelích přinese jen komplikace, je nutné ho zamítnout
Poslanecká sněmovna dnes projedná senátní vratku zákona o soudních tlumočnících a překladatelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Muzeum Českého ráje v Turnově láká na Severočeskou sbírku
Vernisáž výstavy obrazů a plastik významných českých anebo v Čechách působících výtvarníků, především pak těch, kteří mají vztah k severu země, hostí ve čtvrtek 19. září od 17 hodin Muzeum Českého ráje v Turnově. Výstava bude k vidění do 24. Listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Bezplatné dopravní besedy se seniory zpestří komentovaná prohlídka startovní věže
Bezplatné dopravní besedy nabízí řidičům a řidičkám ve věku 65 a více let mostecký autodrom. Zájemců se v učebně administrativní budovy polygonu ujme zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Bydlení zdražuje, doprava zlevňuje
„Spotřebitelé musí vynakládat stále více peněz na bydlení. To tvoří klíčovou položku spotřebního koše. Lidé s průměrnými příjmy, kteří bydlí ve vlastní nemovitosti bez hypotéky, se mají výrazně lépe než lidé s průměrnými příjmy, kteří žijí v nájmu nebo musí splácet hypoteční úvěr. Vlastnický vztah k bydlení tak výrazně ovlivňuje životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Brandtner Petr: Samozvaný bojovník proti hazardu přišel o penězovod z Brna
Přátelství brněnského aktivisty Matěje Hollana s bývalým gamblerem a bojovníkem proti hazardu Martinem Svobodou, vyšlo daňové poplatníky téměř na milion korun. V době, kdy byl Matěj Hollan brněnským radním za své obskurní hnutí Žít Brno, dokázal od městských společností pro podivné sdružení zaštiťující se bojem proti hazardu vylákat statisíce. Tento penězovod naštěstí uťali sami voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Stropnický chystá pro ČT vzdělávací seriál o Izraeli. Je to turistický ráj, zbavme se mýtů
Podle velvyslance v Izraeli Martina Stropnického má Česká republika k Izraeli tradičně blízko. Dobré vztahy máme podle bývalého ministra zahraničí už z minulosti, kdy jsme zemi pomohli vyhrát tzv. válku o nezávislost s Palestinou. V současnosti je to náš třetí největší mimoevropský obchodní partner a jako jedna z prvních zemí chceme přestěhovat ambasádu z Tel Avivu do nového hlavního města, Jeruzaléma. Izrael je podle Stropnického turistickým rájem a jeho snahou je odmytizovat Izrael jako nebezpečnou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Co je moc, to je moc
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Herečka Nesvačilová, která se pustila do Zemana kvůli jeho dětství: Je to náš prezident, Havel už není. Musíme se s tím naučit žít
Každého Čecha ovlivňuje to, jaké měl současný prezident Miloš Zeman dětství, protože dětství každého člověka formuje. V tomto duchu se nedávno vyjádřila herečka a režisérka Petra Nesvačilová. Za to si prý vyslechla řadu negativních reakcí a vulgarit. Teď dodala, že Miloš Zeman je i její prezident, ale je to prezident, který umí rozdělovat společnost, a my se s ním musíme učit žít. Musíme se naučit žít i s tím, že Václav Havel už je minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci se sešli poprvé po prázdninách, Faltýnek chce jednání do devíti večer
Hnutí ANO se budu snažit prosadit, aby poslanci jednali v úterý místo do sedmi hodin až do devíti večer.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Trump je šílený. Co se děje v USA, připomíná počátky války Severu proti Jihu. Zásluhy Číny rostou. Vyzpovídali jsme novináře z Asie
ANKETA Diplomacii nerozumí, každý se mu směje. Zavádí do světa nepořádek. Škrtl zápalkou nad starou a zahnívající Amerikou. Takto vidí amerického prezidenta Donalda Trumpa tři renomovaní asijští novináři. V pořadí výroků za sebou Bangladéšan, Japonec a Rus. Ten byl zařazen mezi asijské žurnalisty proto, že sám prohlašuje, že je Rusko více asijskou zemí a na západě by už žít nemohl. Ostatně, ptali jsme se hlavně na vztahy mezi USA a Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Brexit: Zvrat? Informace, která zapadla. Jde o Nigela Farage
Nigel Farage slibuje Borisu Johnsonovi obrovský úspěch, pokud podpoří návrh lídra Brexit Party na pakt o neútočení a spolupráci ve volbách. Spolu mohou získat křesla na severu země, kde dosud konzervativci nevítězili, říká analýza. Co na to premiér?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Stávající zákon o lesích je v mnoha ohledech překonaný
Na program 34. schůze Poslanecké sněmovny, která bude dnes zahájena, je zařazeno 3. čtení návrhu novely zákona o lesích (sněmovní tisk č. 408), který reaguje na aktuální rozsáhlou kalamitu v lesích České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dalík po odpykání půlky trestu žádá o podmíněné propuštění
Lobbista Marek Dalík podal žádost o podmíněné propuštění z vězení. Informaci zpravodajského webu Aktuálně.cz ČTK potvrdila předsedkyně Okresního soudu Znojmo Lenka Krčálová. Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Zatím má za sebou polovinu trestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
PL našly víc než rok starý citát státního zástupce Šarocha. Budete se divit, co tehdy řekl o policistech, kteří makají na Babišovi a dalších
Poté, co Deník N přinesl informaci, že stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze firmy Čapí hnízdo bude zastaveno, se v médiích často objevovala informace, že státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil svůj právní názor. Přitom již minulý rok v květnu uvedl, že pokud nebude mít policejní orgán důkazy, není vyloučeno, že trestní stíhání může být zastaveno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pravda o EU posledních let: Václav Klaus st. vytáhl fakta. Mluvil i o ČT
Václav Klaus jako host Xaverova pořadu XTV odpovídal na otázky. Je výhrou odchod Velké Británie z Evropské unie? Dodržela Evropská unie některé sliby, které dala? Zajímá někoho ve světě, že máme trestně stíhaného premiéra, a kde mají původ pokrokářské ideje? „Andrej Babiš na naší politické scéně není zcela jasně největší zlo,“ řekl. Odpovědi vás možná překvapí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Válka o brexit aneb Evropská unie jako žalář národů
Bývalá britská premiérka Theresa Mayová vyjednala s Bruselem dohodu o odchodu Velké Británie z Evropské unie, která ovšem v britském parlamentu třikrát neprošla. Mayová padla, nastoupil Boris Johnson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Co dál s digitalizací fotoarchivu ČTK?
Komentář na facebookovém profilu k potřebě digitalizovat fotoarchiv tiskové kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Scheinherr (Praha sobě): Praha zaplatí přípravu nových cyklostezek
Na severovýchodě města vznikne systém cest propojený s centrem metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo? Babiše prý čekají horší věci
Hostem moderátorky Emmy Smetany byl senátor za hnutí Senátor 21 a daňový poradce Tomáš Goláň. Hovořili například o Čapím hnízdě, kdy manažeři nadhodnotili příjmy z reklamy. Kvůli podezření z krácení daní podal senátor v květnu trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Oteplení vztahů mezi Moskvou a Kyjevem je naivní sen, zajímejme se raději o osudy dalších vězňů
Rusko a Ukrajina vůči sobě udělaly po letech první vstřícné gesto. Vlády obou zemí souhlasily s výměnou 35 zadržených lidí. Ačkoliv samo o sobě jde o pozitivní, a především pro rodiny samotných vězňů důležitý moment, radovat se by bylo předčasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropští lidovci chtějí posílit nezávislost úřadu OLAF
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se dnes setkal s novým ředitelem evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Villem Itäläu, aby prodiskutovali, jak zlepšit a zrychlit vyšetřování podvodů s unijními financemi. Domluvili se na užší spolupráci i zlepšení komunikace úřadu směrem k veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík se u Takáče postil do Babiše. S Jourovou se prý ukázalo, že vůbec neumí vyjednávat
Česká eurokomisařka Věra Jourová bude mít v nové Evropské komisi post místopředsedkyně a v její gesci bude dohled nad dodržováním hodnot Evropské unie a transparentnost. Své hodnocení v úterním pořadu Interview na ČT24 nabídl Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda výboru pro evropské záležitosti, který to považuje za neúspěch, jenž přičítá premiérově neumění vyjednávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman měl v Bělehradě utajenou návštěvu. Umělce, který chtěl odejít ze studia Emmě Smetaně
Prezident Zeman právě během své návštěvy Srbska ve svém hotelu v Bělehradě přijal světově proslulého srbského režiséra Emira Kusturicu. Akce nebyla veřejně v programu. Schůzku potvrdil i mluvčí prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Pavera: Celý systém EET je od svého zavedení docela drahý
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září ke změně zákona o evidenci tržeb a o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Herečka Theodora Remundová: Strach z muslimů momentálně necítím. Politici nás straší, a pak si pan Babiš přiveze do továrny 80 pracovníků z Mongolska
ROZHOVOR „Uprchlíky odmítáme, ale levnou pracovní silou nepohrdneme...," říká dcera herečky Ivy Janžurové, dokumentaristka a herečka Theodora Remundová. Přemýšlela někdy o vstupu do politiky? Jak se cítila nedávno v Izraeli? Co by vrátila z dob komunismu a nakolik se obává muslimů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Co bude paní Jourová dělat? To bude jezdit po Evropě se zdviženým prstíkem? Zahradil se s tím v rozhlase nepáral
Moderátorka Marie Bastlová v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala europoslance ODS Jana Zahradila. Jen co usedl do křesla pro hosta, spustil kanonádu namířenou na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a eurokomisařku Věru Jourovou. Jourová má v komisi Ursuly von der Leyenové dohlížet na fungování právního státu a bude pečovat o evropské hodnoty. Podle Jana Zahradila je tento výsledek totálním selháním Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Dotace jsou cestou do pekel, míříme do novodobého otroctví
„Máme před sebou novodobé otroctví ještě stále svobodných občanů zemí EU.“ Alena Vitásková, expertka na energetiku, nevidí budoucnost svobody příliš růžově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Proč si komerční nepřivydělávají i tím, že by byli tlumočníky soudními?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky gratuloval izraelskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Reuvenu Rivlinovi, prezidentovi Státu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Odborné vzdělávání pro tlumočníky a překladatele je zcela nezbytné
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 10. září k návrhu zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Politici, útočící na mrtvé, se snaží zachránit jen svou upadající stranu…
…doufají totiž, že ti se správnou nenávistí by je mohli opět volit. Do pomníků se přece kope nejsnáze. A na kom jiném dokázat svou nadřazenost nebo zbabělost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k návrhu na povolení odstřelu vlků
Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT je pobouřena návrhem Myslivecké komise Agrární komory ČR na povolení odstřelu vlků. Jde o zvláště přísně chráněný druh a v ČR jich žije pouze kolem 60 kusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zakazuje na trhu EU hračku „Penguin Race“
Česká obchodní inspekce dlouhodobě vyhledává nebezpečné výrobky na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že je v nabídce hračka, která představuje riziko pro životní prostředí. Jde o hračku, která se prodává pod názvem Penguin Race.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 vyzvala Petříčka, ať povolá ruského velvyslance
Opoziční TOP 09 vyzvala dnes ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby kvůli sporu o sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze a slovnímu výpadu ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), povolal k vysvětlení ruského velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Povinná četba pro klimatické záškoláky
Studentští aktivisté z hnutí Fridays For Future si dali během léta odpočinek nejen od školních povinností, ale také od klimatické stávkové pohotovosti. Ale co s těmi volnými pátky, kdy se nekonají žádné demonstrace a stávky za záchranu klimatu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Cože, soudruhu? ČSSD chce nadávat Filipovi kvůli zbouranému prasečáku v Letech
Poslanec ČSSD Petr Dolínek bude ve Sněmovně usilovat o mimořádné projednání měsíc starých výroků předsedy komunistů Vojtěcha Filipa. Ten na Twitteru označil růst cen vepřového masa za důsledek špatného rozhodnutí tehdejší vlády Bohuslava Sobotky odkoupit vepřín v Letech, na jehož místě má vzniknout památník obětem koncentračního tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Oslavy Dne železnice hostí o tomto víkendu Pardubický kraj
V sobotu 14. září se jako každoročně otevřou brány železničního depa v České Třebové, kde se bude konat tradiční regionální Den železnice. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program v areálu depa a také možnost svezení zvláštními vlaky nejen po uzlu Česká Třebová, ale i po okolních tratích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza Čapí hnízdo mi přijde podivná, svěřil se starosta Moravských Budějovic
V rozhovoru, který poskytl dlouholetý starosta Moravských Budějovic Vlastimil Bařinka (STAN) pro ParlamentníListy.cz, se svěřil nejen s řadou záměrů radnice včetně možných úprav cen nájemního bydlení. Ohlédli jsme se také za prvním ročníkem festivalu Moravskobudějovické kulturní léto, ale i za jeho působením ve Sněmovně. Proč by se již nechtěl vrátit? A jaké jsou jeho plány do budoucna?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Přistoupili jsme k masivní podpoře vysokorychlostního internetu
Dostupnost vysokorychlostního internetu v ČR se musí zvýšit. MPO vyhlásí novou výzvu na pokrytí bílých míst a chystá další formy podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jsme jak svazáci? Kardinál Duka rozstřelil téma pomníku Koněva
K pomníku maršála Koněva v Praze, o němž se nyní hovoří v souvislosti s vandaly, kteří jej počmárali, se vyjádřil také kardinál Dominik Duka na svém blogu na serveru Aktuálně.cz. Pomník totiž následně starosta městské části Ondřej Kolář (TOP 09) odmítl dát vyčistit, byl zakryt plachtou, která byla pak několikrát stržena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová nevyhoví požadavkům Rekonstrukce státu
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nevyhoví požadavkům Rekonstrukce státu ohledně přijetí poslanecké novely zákona o státním zastupitelství ani ohledně zavedení směrnice, která by upravila výběrová řízení soudních funkcionářů. Zástupci platformy to uvedli po dnešní schůzce na ministerstvu. Dodali, že chápou, pokud budou pokračovat protesty veřejnosti za nezávislost justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To se Věře Jourové líbit nebude: Přišlo to hned po dnešním oznámení
Eurokomisařka Věra Jourová by se měla stát místopředsedkyní Evropské komise, která je vedena Ursulou von der Leyenovou. Česká politička bude dohlížet na dodržování pravidel právního státu a hodnot EU. Informaci přinesla Česká televize. Předseda opoziční ODS Petr Fiala nešetří kritikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa: Policejní akademie je luxusním, nadbytečným nadstandardem
Komentář na facebookovém profilu k potřebnosti Policejní akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Vysočina chce pracovat na řešení funkčního systému zdravotně-sociálního pomezí
Kraj Vysočina je jediným krajem, který se zabývá problematikou péče o klienta se sociálními i zdravotními potřebami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy obnovilo malou vodní nádrž Smolenská
Povodí Moravy dokončilo práce na obnově malé vodní nádrže Smolenská u Jevíčka. Nádrž tak může plnohodnotně plnit funkci zadržování vody v krajině a zpomalovat odtok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Herman: Příběhy bezpráví III. - Agrofert či Precheza, těžké kovy a výsledky ústavu
Když obyvatele znepokojila vysoká hladina vanadu a chromu v půdě i ve studních, která podle naměřených výsledků mnohonásobně překračovala maximální povolené množství, tak město problém řešit nechtělo včetně současných politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pašerácké gangy lidí je nutné zastavit
Řekové jsou znepokojeni zvýšeným počtem imigrantů mířících do Evropy, kteří začali čím dál častěji opět volit cestu k řeckým ostrovům. To je výhodné z důvodu malé vzdálenosti těchto ostrovů od Turecka pro pašerácké gangy zajišťující tuto přepravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kleslová (ANO): Vedení radnice Prahy 10 lže, rozhazuje peníze a hazarduje se zdravím lidí
Otázka pro časopis Prahy 10, kterou zvolilo ANO, zní: „Jak hodnotíte rozhodnutí Rady MČ Prahy 10 o výpovědi smluv na poskytování lékařských pohotovostních služeb včetně dětské zubní v Praze 10 k 31. 12. 2019?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Lepší fór neuslyšíte.“ Soukup se díval na Moravce. Šlo o Babiše. Raději nečtěte
Moderátor Jaromír Soukup se pobavil nad výrokem šéfa ODS Petrem Fialou, který prohlásil v Otázkách Václava Moravce. To, že má Babiš 30% preference je prý jeho zásluha. Soukup: „Lepší fór už tenhle týden neuslyšíte.“ Co to tedy řekl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Proč je opozice téměř pro smích? Protože neumí...
Už to začíná být komická stránka české politiky, jak opozice naříká, že žádný „skandál“ nepohne voliči hnutí ANO k tomu, aby se od šéfa hnutí Babiše hnutí odvrátili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
JE Temelín: Čtrnáctkrát ano u elektrárny
Letos sedm, celkově pak 113. Přesně tolika svatbám už svědčily 155 metrů vysoké chladicích věží Jaderné elektrárny Temelín. O víkendu letošní temelínskou svatební sezónu ukončily hned dva obřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Hrušínského hlupství v reprízách
Slavné inscenace se opakovaně vracejí na divadelní scénu, jelikož divácká témata táhnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Do litoměřické nemocnice půjde v příštím roce minimálně o 33 milionů korun více než letos
Komentář na facebookovém profilu po návštěvě nemocnice v Litoměřicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle Babišovi vadí! Michal Šmarda, kterého chtěl premiér „poslat někam“, se ozval
Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se ohradil proti slovům premiéra Andreje Babiše (ANO), která předseda vlády pronesl v rozhovoru pro Parlamentní listy. Babiš v něm přitom už reagoval na invektivy ze strany Šmardy. „Pan premiér neustále uráží mé kolegy, což nemohu nechat jen tak být. Když nadává mně, tak to nějak přejdu, to mi nevadí. Jsem zvyklý na leccos. Ale kolegů se prostě zastat musím,“ říká nyní Šmarda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR bude mít nová vozidla
Včera byla na půdě Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Praze představena nová vozidla Policie ČR, která budou sloužit policistům v přímém výkonu služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Cikáni? Zoo.“ Na Slovensku to jede dál: Trest, Fico, Čaputová. A teď nový vývoj
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) ještě nemluvil s předsedou Smeru-SD Robertem Ficem o jeho výrocích k exposlanci LSNS Milanu Mazurekovi. Fico se Mazureka zastal. Exposlanec byl právoplatně odsouzen za rasistické výroky na účet romské menšiny. Premiér se s Ficovým krokem neztotožňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Velká návštěvnost je motivací pro pořádání dalších krajských dnů
Krajský úřad se změnil na koncertní sál a prohlídkovou atrakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hroch (Jihočeši): Děkujeme za reprezentaci kraje
Náměstci hejtmanky Knot a Hroch poblahopřáli jihočeským sportovcům za zisk 26 medailí z Her IX. letní olympiády dětí a mládeže. Předali jim dárky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes zahájí státní návštěvu Srbska
Miloš Zeman dnes zahájí státní návštěvu Srbska. Do Bělehradu ho doprovodí čtyři čeští ministři, zároveň na Balkán míří asi padesátičlenná podnikatelská delegace. Český prezident v Bělehradě zůstane do čtvrtka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jourová si prý názor Poláků a Maďarů ráda poslechne. „Nebudu druhý Frans Timmermans“, slibuje
Budoucí místopředsedkyně nové Evropské komise Věra Jourová nemá strach z tlaku, který na ni mohou vyvíjet některé země kvůli tomu, že bude dbát na dodržování principů demokracie a právního státu. Svou práci chce dělat jinak než její končící předchůdce Frans Timmermans, mimo jiné hodlá co nejdříve navštívit Maďarsko či Polsko. Řekla to v úterý českým novinářům v Bruselu poté, co jí nastupující šéfka EK Ursula von der Leyenová svěřila místopředsednické křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra připravilo změny zbraňové legislativy
Ministerstvo vnitra předložilo do meziresortního připomínkového řízení komplexní návrh nové právní úpravy zbraňového práva v ČR. Jedná se o čtyři nové zákony, které nahradí dosavadní zákon o zbraních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hanousek (Zelení): Dětem ve stacionáři zpříjemní letní měsíce klimatizace
Náročné podmínky pro dětské pacienty i ošetřující personál v hradeckém Dětském denním rehabilitačním stacionáři během posledních veder by měla zmírnit nová klimatizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Praha souhlasí se založením Muzea paměti XX. století
Rada hlavního města Prahy včera schválila návrh radní Hany Kordové Marvanové na založení Muzea paměti XX. století v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí pravidelnou valorizaci rodičovského příspěvku. Odmítnutí MPSV považují za absurdní
Krok Ministerstva práce a sociálních věcí navýšit rodičovský příspěvek jen těm rodičům, kteří jej budou k 1. lednu 2020 aktivně pobírat, vyvolá prodlužování pobírání této dávky a vlnu opožděných návratů do práce s patřičnými ekonomickými dopady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj rozdělí v poslední výzvě 167 milionů korun na kotlíkové dotace
V pondělí 16. září 2019 startuje další a poslední vlna kotlíkových dotací. Ústecký kraj v ní rozdělí 167 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Můj dům, můj hrad. Okamura chce tuto zásadu vtělit do zákona
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) navrhne v Poslanecké sněmovně rozšíření institutu nutné obrany. Zástupci hnutí to dnes v dolní komoře Parlamentu řekli novinářům. Do trestního zákoníku by podle předsedy sněmovního bezpečnostního výboru Radka Kotena (SPD) měla přibýt zásada „můj dům, můj hrad“, která by za splnění zákonných podmínek umožnila se bránit proti komukoliv, kdo by vnikl do cizího obydlí, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Press: Jak si muž v nejlepším věku může pořídit ženu v nejlepším věku - 4. díl
Všechny dámy, které se nemohou seznámit, mají krátké vlasy. Dlouhovlásky nepotřebují inzeráty, protože je o ně zájem a jsou vzácné. Zajeďte si proto pro ně do Asie. Je jich tam ještě asi miliarda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace revidovala plnění klíčových úkolů Inovační strategie
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 6. června 2019 sešla ve Strakově akademii na pravidelném zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš se vyjádřil o migrantech. A našich dětech: To zas bude...
Andrej Babiš byl hostem demografického summitu v Budapešti. Od bývalého australského premiéra zaznělo něco o migrantech a našich dětech, přečtěte si sami. Jakým způsobem pojmout rodinnou politiku? Jaká je naše porodnost? Podporuje Andrej Babiš rozšíření Evropské unie?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Inteligentní inteligenční průzkum
Komentář na facebookovém profilu k výzkumům lidské inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Spor o pomník Koněva není ojedinělý
Pomníky vojenských osobností jak ukazuje nynější spor o sochu sovětského maršála I.S. Koněva není v historii Prahy ojedinělý. Stačí si připomenout na jejich osudy v posledních sto letech. Vyhlášením republiky jak je nejvíce známo se především připomíná odstranění mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Na Trutnovsku zahájili topnou sezonu
ČEZ Teplárenská na východě Čech v průběhu letní odstávky zkontrolovala všechny parovody, horkovody, výměníky a další zařízení, která není možné za běžného provozu odstavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda bude nově oceňovat úspěšné zahraniční investory, schválila i pomoc ovocnářům
Nejlepší zahraniční investoři budou od letošního roku oceňováni vládou. Ministři na jednání vlády v pondělí 9. září 2019 schválili návrh premiéra Andreje Babiše na vznik nových cen s názvem Odpovědný zahraniční investor v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Pověsí mě? Postaví mi gilotinu?“ Babiš vyjel po Milionu chvilek, s PL mluvil o 17. listopadu i 21. srpnu. A o mnohém dalším
ROZHOVOR S PREMIÉREM Jak vnímá Andrej Babiš letní krizi kolem ministerstva kultury, kterou podle něho vytvořila média? A co očekává na podzim, obává se demonstrací? “Čeho se mám bát, že mě pověsí nebo postaví gilotinu?” ptá se. Čtěte názory českého premiéra na dění aktuální doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Hospodářský růst EU i eurozóny výrazně zpomalil
Růst ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie ve druhém čtvrtletí citelně zpomalil. V obou případech činil 0,2 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil předběžné údaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist