Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.096x, což odpovídá cca 213.723-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Jiří Paroubek: Primátor Hřib ničemu nerozumí
Primátor Hřib z pirátské strany je ve své funkci skoro jeden rok. Jeho předešlá kvalifikace pro výkon takové funkce byla nulová. On sám přiznával již před komunálními volbami, že jeho zatímní jediná znalost problematiky práce pražského magistrátu spočívá v tom, že prý sledoval po internetu jednání pražského zastupitelstva. To je opravdu úžasná kvalifikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nejšílenější prohřešek sedmimiliardové „veřejnoprávní“ ČT za poslední léta. A to děsivé ticho poté. Tomáš Kňourek má jasno
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Prázdniny jsou fuč, a tak se opět po vzoru pořadu Newsroom ČT24 roztáčejí kola naší podobně nazvané rubriky. A protože Česká televize je bezednou studnicí nejen mediálních faulů a přešlapů, bude dnešní vydání věnováno především právě jí, konstatuje v pravidelném příspěvku pro ParlamentníListy.cz rozhlasový radní Tomáš Kňourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Poslanecká sněmovna schválila polovičatou novelu lesního zákona
Sněmovna dnes ve třetím čtení schválila novelu lesního zákona. Původní bezzubou vládní novelu doplnilo několik pozměňovacích návrhů. Podle poslance Pirátů Radka Holomčíka však novela v této podobě nijak nepřispěje k řešení kůrovcové katastrofy, ani nijak výrazně neusnadní samotnou obnovu poničených porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poprask na Praze 5: Odkud to jezdí pirátský starosta každé ráno do práce?!
Hnutí STAN Praha 5 informovalo na svém facebooku, že starosta Daniel Mazur si krátce před volbami přihlásil své trvalé bydliště do páté městské části, ke svému spolustraníkovi, aby splnil podmínku k účasti u voleb a mohl kandidovat. Přitom podle materiálů, které máme k dispozici, v bytě vůbec nebydlí, bydlet má údajně ve svém bytě na pražském Zličíně. Malou spojitost s Prahou 5 dokazuje i fakt, že ve volbách v roce 2014 kandidoval za Piráty na Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Benda si sype popel na hlavu za přímou volbu prezidenta: Do dětského bazénku byl vpuštěn žralok
Jeden z nejdéle sloužících poslanců v České republice, Marek Benda za ODS, byl hostem pořadu Insider na Info.cz. Jak se staví Benda ke Koněvovi? Je pro ústavní žalobu na prezidenta Zemana? Je snad potřeba zrušit přímou volbu prezidenta? „Topka je mrtvá, nemá smysl ji resuscitovat,“ prohlásil v pořadu. No, a jak je na tom konzervatismus? To si počtete…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Spurný z Respektu se rozčiluje: Osvobození Babiše? To musí státní zástupci dovysvětlit, jinak...
Jaroslav Spurný z Respektu komentoval zastavení trestního stíhání Andreje Babiše. „Pokud si chtějí státní zástupci zachovat tvář, toto zdůvodnění bude potřebovat ještě další zásadní dovysvětlení,“ myslí si Spurný. „To si Jaroslav Šaroch tehdy neuměl spočítat to, co si spočítal dnes? Od té doby se nic nezměnilo,“ tázal se ve svém článku. Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Umí jazyky, dobře vypadá, ale jak promluví... Člověk by popadl nejbližší propisku a zarazil si ji do mozku! Tomáš Vyoral se neudržel kvůli Emmě Smetana
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral se pozastavil nad tím, jak vypadal nedávný rozhovor Emmy Smetana z DVTV se sourozenci a módními návrháři Ponerovými. Ti oblékli první dámu Ivanu Zemanovou a její dceru na inauguraci Miloše Zemana a ačkoli v rozhovoru odmítli spojovat své podnikání s politikou, pro Smetanu to nebyla odpověď. Vyoral promluvil i k horkým tématům posledních dní, tedy k výrokům prezidenta Zemana o Kosovu, či k boji o sochu maršála Koněva na Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lidi řvali na náměstích, na antibabišovských serverech byly moje fotky... Babiš se rozpálil po dotazu redaktorky ČT
Žádná krize ve zdravotnictví není! A Čapí hnízdo? To není žádné překvapení! zmínil předseda vlády Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vyčůránkovství. Rozčílený výstup Pirátů kvůli Čapáku
K zastavení trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) se vyjádřili také pirátští poslanci v čele s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem a předsedou poslaneckého klubu strany Jakubem Michálkem. Bartoš před kamerami veřejnoprávní televize zdůraznil, že z pohledu běžného člověka nešlo v kauze firmy Čapí hnízdo o nic jiného než o „vyčůránkovství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Zrychlení, které pomůže rozhýbat ten zatuchlý a rigidní trh
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová má opravdu strach: Rudí se přetřeli na zelené. Báchorka o planetě v plamenech. A teď půjde ekonomika do kopru
Ekonomka Markéta Šichtařová si přečetla text kolující po českém internetu a dostala strach. Velký strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Chodníky patří chodcům, ne koloběžkám
Odpověď do rubriky Fórum zářijového čísla Pětky na otázku "Jaký máte názor na boom koloběžek?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dětem ze znečištěných oblastí pomohou od prachu ozdravné pobyty. MŽP přispěje 40 miliony
Školy, školky a jiné dětské kolektivy z oblastí s nejvíce znečištěným ovzduším se mohou opět ucházet o finanční příspěvky na ozdravné pobyty dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Po verdiktu v kauze Čapí hnízdo si oddechlo až několik stovek lidí, soudí ekonom Zahradník
Hostem pátečního Interview na ČT24 byl ekonom Petr Zahradník. Vyjadřoval se především k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo a jaké s tím budou související dopady na Evropskou unii a poskytování dotací. S dnešním verdiktem si prý u nás v poledne oddychlo několik desítek či až stovek lidí s obdobnými problémy. Došlo i na samotný účel dotací. Zahradník podotkl, že jsou prospěšné, jen je třeba posoudit smysluplný účel. Jako příklad jmenoval polskou infrastrukturu. A ohledně brexitu dodává, že si v Bruselu již dokonce přejí, aby Velká Británie už konečně vystoupila a přestala věci nadále komplikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnosti
V normální zemi obvykle řídí zahraniční politiku ministr zahraničních věcí. Jenže my nemáme ministra zahraničních věcí, nýbrž Pocheho podržtašku Petříčka, jehož kdokoli svéprávný nemůže brát vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Rekultivace zbytkových jam po ukončení těžby uhlí
Ještě před ukončením těžby hnědého uhlí musíme vědět, jak bude probíhat rekultivace zbytkových jam a další provozování těchto území. Způsob rekultivací je nastaven na hydrickou rekultivaci, tedy na zatápění vytěženého území vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš ještě nemá v kauze Čapí hnízdo vyhráno. Na tahu jsou Bradáčová a Pavel Zeman
Kauza Čapí hnízdo, u níž dnes státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání všech obviněných včetně premiéra Andreje Babiše, nemusí být ještě zcela vyřízena. Jak přibližují někteří experti, tak případ nyní ještě posoudí pražské Vrchní státní zastupitelství, které vede Lenka Bradáčová, a poslední slovo v této věci pak bude ještě mít nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Právě k Zemanovi nyní míří spis celého případu a jeho úřad nyní provede přezkum znovu. Zeman má tři měsíce od nabytí právní moci, aby případně nynější rozhodnutí jako nezákonné zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Ani Bém se neodvážil takto uškodit vozíčkářům
Sociální demokraté vyzvali kontrolní výbor pražského zastupitelstva, aby prošetřil zrušení provozu na bezbariérové autobusové lince mezi stanicemi Černý Most a Florenc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hoteliéři a restauratéři vítají změny v DPH a novelu zákona o EET
Podporu podnikání a snížení daňové zátěže si slibuje od schválené novely zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) a změn v dani z přidané hodnoty (DPH) Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR ČR). Česko je podle prezidenta asociace Václava Stárka opět o krok blíže k pomoci pohostinství jasnou formou snížení daňové zátěže, uvedl v reakci na dnešní rozhodnutí Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ruský velvyslanec byl předvolán na kobereček na ministerstvo zahraničí. Ale ne Petříčkem
Ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij byl předvolán do sídla Ministerstva zahraničních věcí, do Černínského paláce. Kvůli výroku ruského ministra kultury, jenž řekl, že (starosta Prahy 6) Kolář je jako nacista. Avšak Zmejevského si nepředvolal ministr zahraničí Petříček... kdo tedy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlavě státu nadávají, že dělá svou práci, a přitom do zahraniční politiky fušuje kdejaký starosta. V Klausově zámečku jsou z toho znechuceni
Spolupracovník českého prezidenta Václava Klause Jiří Weigl se v kontextu s bouří, kterou vyvolal prezident Miloš Zeman svými výroky o Kosovu a záměru jednat o zrušení uznání jeho suverenity naší zemí, rozepsal o bídě české zahraniční politiky. Zeman, coby hlava státu je podle jeho slov zcela oprávněn provádět vlastní zahraniční politiku a spíše než starostové, má právo korigovat oficiální postoje vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Novela zákona o dráhách přinese jednotné jízdné, spojování vlaků i jednodušší kácení dřevin
Poslanecká Sněmovna dnes projednávala ve III. čtení vládní návrh zákona o dráhách. Z 185 přítomných poslanců se pro schválení zákona vyslovilo 141, proti byl jeden a 43 se hlasování zdrželo. Zákon nyní putuje do Senátu, který má 30 dní na jeho projednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Koho upálí Milion chvilek?“ Babiš totálně osvobozen: Sranda už začala
Poté, co dnes pražský městský státní zástupce aproboval zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše ve věci čerpání dotací pro středočeskou farmu Čapí hnízdo, se k tomu vyjádřili někteří uživatelé na sociálních sítích. Vladimír Ira navrhl: „Milion chvilek pro pátek třináctého... Co nebo koho bude zapalovat Minář toho 17.?“ mířil dotaz diskutéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Domácí spotřeba nadále rostla
Ve 2. čtvrtletí 2019 se hospodářský růst udržel na úrovni předchozího čtvrtletí. Českou ekonomiku podpořila zejména domácí spotřeba, pozitivní vliv měl i růst bilance zahraničního obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna přehlasovala Senát a schválila rozšíření EET
Elektronická evidence tržeb (EET) se rozšíří na zbývající obory, které jí dosud nepodléhaly. Některé služby a zboží, například vodné a stočné nebo audioknihy, se přesunou do nejnižší, desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty. Rozhodla tak Sněmovna, když dnes i přes nesouhlas opozice přehlasovala senátní veto a stvrdila vládní novelu zákona o EET, která tyto změny přináší. Nyní ji dostane k podpisu prezident, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: O bídě české zahraniční politiky
Prezident Zeman na návštěvě v Srbsku rozbouřil českou politiku a média svými výroky o Kosovu a záměru jednat o zrušení uznání jeho suverenity naší zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Staněk se u Ovčáčka rozpovídal o podrazech i Zaorálkovi: Nechtěl jsem dělat, co se po mě chtělo. Kdybych nechal Fajta, sedím na ministerstvu dodnes
Do své Talk show na TV Barrandov si tentokrát Jiří Ovčáček v roli moderátora přizval jako hosta bývalého ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), aby se jej zeptal, jak zpětně vnímá podraz z vlastní strany, zda nelituje, že na post ministra kultury vůbec kývl a jak vidí svou budoucnost v ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Já zažil, co prováděli ve sněmovně Chovanec se Sobotkou. Žumpózní. Exposlanec Chalupa se rozhodl promluvit
ROZHOVOR „Tady se ořezávají sliby, které hnutí ANO dalo, kterým jsem věřil a pro které jsem pracoval, a jsem z toho zklamaný. Když se podíváte na sliby a výsledek po sedmi letech, nejde o nic, čím bych se asi mohl chlubit,“ říká bývalý člen hnutí ANO Bohuslav Chalupa. Podle něj vláda zklamala v mnoha odvětvích. Od obrany až po školství a zdravotnictví. Navíc prohlásil, že českou demokracii a dohodu napříč politickým spektrem omezuje právě politické stranictví. I po odchodu z Babišova hnutí považuje načasování kauzy Čapí hnízdo za politicky účelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Stejné podmínky pro všechny lesní hospodáře
Poslanecká sněmovna dnes přijala změny v lesním zákoně, reagující na kůrovcovou kalamitu, které budeme moci rychleji a efektivněji čelit. Mezi nimi i návrh STAN na narovnání podmínek mezi lesními hospodáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Návštěvnost Národního parku Šumava stále roste
Návštěvnost v letošní letní sezóně na území Národního parku Šumava byla opět vyšší, než v roce 2018. Od začátku června do konce srpna 2019 navštívilo sledované lokality více než 675 tisíc turistů. Loni za stejné období navštívilo sledovaná místa zhruba 600 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr kultury by rád, kdyby oceněná ruská filmařka zůstala v ČR
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na pražské FAMU poděkoval ruské studentce školy Darie Kaščejevové za její mezinárodní úspěch a reprezentaci české kultury. Ve čtvrtek americká akademie oznámila, že studentka katedry animace slavné pražské školy získala studentského Oscara za film Dcera. Kaščejevová uvedla, že by ráda v Česku zůstala co nejdéle a připravovala další filmy. Zaorálek uvedl, že by rád pomohl tomu, aby studentka pocházející z Ruské federace mohla v Česku zůstat co nejdéle, jak si to sama přeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI vyhodnotila kontroly dětských chůviček
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly zaměřené na dětské chůvičky, které jsou pro některé rodiče nepostradatelnou součástí domácností s malými dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Petici proti spalovně podepsalo přes 5000 lidí
Počet lidí, kteří na Vsetíně nechtějí spalovnu, překonal pět tisíc. Jejich petici projednali zastupitelé a dohodli se, že na dalším jednání se ke spalovně vyjádří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Žamboch: Zbohatnutí rozvojových zemí není pro nás hrozba, ale příležitost
Jakkoli chudoba třetího světa vyvolává v západním světě občasné vlny soucitu, je svět, kde lidé třetího světa žijí na úrovni vyspělých zemí obvykle považován těmi samými soucitnými lidmi za neudržitelný, a tedy nežádoucí, což kupodivu bez odporu přijímají i někteří kritici environmentalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Rozhodnutí respektujeme, ale pochybnosti budou stále přetrvávat
Dnes bylo zastaveno trestní stíhání vše osob v tzv. kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce Martin Erazím se ztotožnil s právním názorem státního zástupce Jaroslava Šarocha a trestní stíhání zastavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Gabal, Kolář st., generál Pavel a Koštoval udeřili na ruského ministra. Nejde jen o starostu Koláře, ale i o naše jádro
„Česká republika už není nesvéprávným vazalským satelitem SSSR a nehodlá jím být ani pro Rusko,“ píší v otevřeném dopise ruskému ministru kultury Vladimirovi Medinskému politik a sociolog Ivan Gabal, manažer a bývalý diplomat Petr Kolář, bývalý náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval a generál Petr Pavel. Požadují od něj omluvu kvůli jeho přirovnání starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře k vůdci regionální pobočky nacistické strany NSDAP v návaznosti na rozpory ohledně umístění sochy maršála Koněva. Autoři dopisu píší, že si „musíme a budeme rozhodovat, jaká socha u nás kde bude stát, a kdo u nás může stavět bezpečné jaderné elektrárny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Stavební a vodní zákon byl dělán velmi rychle a bohužel je to na něm vidět
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení návrhu poslanců Jana Birkeho, Pavla Kováčika, Karla Turečka a Zdeňka Podala na vydání zákona, kterým se mění stavební zákon a vodní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis ministru kultury Ruské federace: Požadujeme omluvu
Otevřený dopis ministru kultury Ruské federace, Vladimirovi Medinskému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka: Chytrý Šaroch
Státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze Jaroslav Šaroch, který zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše za Čapí hnízdo, projevil statečnost i chytrost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Ve srovnání se zahraničím jsou tarify v České republice vysoké
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Čínská lidová republika: Primátor Prahy negativně působí v otázkách národní suverenity Číny a jejích klíčových zájmů
Vyjádření tiskového mluvčího velvyslanectví Čínské lidové republiky k čínsko-české kulturní výměně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Výstava v Národním památníku na Vítkově představí Podkarpatskou Rus jako součást našich dějin
Národní muzeum otevírá v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem Podkarpatská Rus – součást našich dějin, která představuje Podkarpatskou Rus v dobových souvislostech. Tato výstava je svým návštěvníkům otevřena od 11. září tohoto roku až do února 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Faltýnek nastoupil před novináře: Byla to uměle vytvořená kauza. Zdá se, že stále žijeme v právním státě
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek na tiskové konferenci před kamerami ČT zdůraznil, že kauza firmy Čapí hnízdo byla uměle vyvolána a jejím cílem bylo poškodit hnutí ANO a vyhnat z politiky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Poté si pochvaloval, že ještě stále žijeme v právním státě a státní zastupitelství celou kauzu zastavilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Monika Drozdová: Změna klimatu je nejdůležitější problém dneška
V pátek 20. září se Vsetín připojí ke stovkám měst po celém světě, ve kterých se bude stávkou upozorňovat na závažnou situaci s klimatem. Stávku organizují vsetínští studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Budeme čekat na další Studénky?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o dráhách a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Thajci jsou pro českou ekonomiku přínosem
Česká republika je pro Thajce stále atraktivnější. Podle vyjádření české ambasády v Thajsku navštíví ročně Českou republiku až 50 tisíc Thajců a tento počet se stále zvyšuje. Nyní je navíc na zajímavá a méně vytížená místa naší vlasti bude lákat nová televizní série, na jejíž výrobě se podílela také agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ostuda Jourová. Novinář prozradil, jak to dopadlo, když vyslovil její jméno před mírným diplomatem z Polska
Daniel Kaiser se na Echo24 zamyslel nad gescemi, které má Věra Jourová jako komisařka. Prý je naše jediné štěstí, že její portfolio působí jako vtip a je vybrakované. „Rozeštvávači potenciál Jourové pro Visegrád se tím hodně umenšil,“ napsal Kaiser. Co tím myslel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz odvysílá cyklus Nanovelmoc Česko
Nanovelmoc Česko - tak se jmenuje nový pětidílný seriál, který odvysílá program regionálnítelevize.cz. První díl mohou diváci sledovat již tuto sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zpevnily břeh Rokytenky poškozený velkou vodou
Letošní povodňové škody na Rokytence v Rokytnici na Vsetínsku tento týden odstranily Lesy České republiky. Náklady podniku přesáhnou milion korun. Další projekt se plánuje na Rokytence příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Janda přejmenoval neziskovku a vytáhl na Čínu. Pak jásal, že zmizí socha masového vraha Koněva
Analytik Jakub Janda oznámil, že se svým týmem se bude věnovat nejen Rusku, ale také Číně. A hned odkryl jednu „velkou čínskou lež“. Pak se ale přece jen vrátil k Rusku a přišel s návrhem, na kterém prý může Česko jen a jen vydělat. Zmínil i pomník sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Než zasviští Žluté kladivo
Britská opozice dosáhla zveřejnění tajné Operace Yellowhammer, kterou se vláda Borise Johnsona připravuje na chaos a rozvrat po Brexitu bez dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nezávislost státních zástupců chceme posílit již za dva týdny
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek v rámci novely zákona o státním zastupitelství, která řeší evropské žalobce, obratně načetl a do třetího čtení tak poslal společný návrh Pirátů, ODS a KDU-ČSL na posílení nezávislosti a současně ztížení odvolatelnosti státních zástupců. Materiál by se tak mohl finálně projednat již v rámci příštího zasedání Sněmovny za dva týdny, příští týden ho projedná Ústavně právní výbor Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude s šéfy zdravotních pojišťoven jednat o úhradách
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes bude s řediteli zdravotních pojišťoven jednat o úhradách zdravotní péče pro příští rok. Vyhláška, kterou připravilo ministerstvo zdravotnictví, počítá s příjmy veřejného zdravotního pojištění ve výši 350 miliard korun. Na péči by mělo jít asi 335 miliard korun, podle Babiše je možné mluvit o navýšení ještě asi o šest miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Podpoří hnutí ANO pevné zařazení projednání návrhu manželství stejnopohlavních párů?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – interpelace k umožnění uzavření manželství stejnopohlavních párů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Je důležité, aby EU řešila problémy, které nejsou sto řešit jednotlivé země
Luděk Niedermayer debatoval v Plzni o mýtech spojených s EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Frontman skupiny Mňága a Ždorp: Zeman a Babiš jsou mi odporní. Ale pro planetu neznamenají nic
Frontman valašskomeziříčské skupiny Mňága a Žďorp Petr Fiala se v rozhovoru pro Reflex.cz pořádně rozjel. Konstatoval, že některým lidem by prospěl krátký návrat do komunistické totality, aby pochopili, o co šlo. Od doby, co se za komunistů nechal dobrovolně zavřít do blázince, má prý pochopení pro lidi, kteří opravdu potřebují pomoc, protože mají skutečné problémy. My se prý v podstatě máme dobře. I když lidé jako Andrej Babiš (ANO) a Miloš Zeman jsou mu odporní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Mezi Uničovem a Olomoucí se bude jezdit stošedesátkou
Bezkonkurenční jízdní dobu vlaků mezi Uničovem a Olomoucí přinese investiční akce, kterou slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ve Šternberku. Umožní to elektrizace téměř 30 kilometrů dlouhého úseku spojená se zvýšením traťové rychlosti až na 160 km/h. Dokončení stavby s celkovými náklady téměř 4,8 miliardy korun se předpokládá v roce 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Příprava na převrat! Bohumil Pečinka vytáhl nejvyšší varování. Jde o Babiše a Zemana
Zastavení stíhání Andreje Babiše okomentoval i Bohumil Pečinka z Info.cz. Napsal, že zastavení trestního stíhání a situace kolem Šmardy „jim“ vrátily sebevědomí. „Jestli je něco výzvou pro demokratické síly zprava i zleva, pak oddělit babišovský svět od státu,“ napsal. Čeho se Pečinka obává? Koho pověří složením vlády prezident Zeman po příštích volbách? Jaký převrat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Koněvova socha bude přemístěna, rozhodla Praha 6
Je to velké vítězství historické pravdy. V zájmu objektivity, je třeba také zdůraznit, že Koněvovi vojáci se dopouštěli v Polsku masových válečných zločinů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Do zdravotnictví půjde dalších šest miliard Kč nad rámec vyhlášky
Z rezerv zdravotního pojištění by příští rok mohlo jít do zdravotní péče dalších šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky, celkem to bude 340 miliard. Už dříve slíbila dvě miliardy korun navíc největší zdravotní pojišťovna Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl novinářům po jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a s řediteli zdravotních pojišťoven. Předchozí návrh úhradové vyhlášky kritizoval takzvaný krizový štáb českého zdravotnictví, který tvoří odbory, asociace menších nemocnic, domácí péče, sdružení lékařů, pacientů, seniorů a zdravotně postižených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): To nejsou malá vodní díla, mají velikost tří fotbalových hřišť, budovaná bez kontroly
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení návrhu poslanců Jana Birkeho, Pavla Kováčika, Karla Turečka a Zdeňka Podala na vydání zákona, kterým se mění stavební zákon a vodní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Úřad práce nemůže zastavit vyplácení podpory dříve, než o tom vydá rozhodnutí
Úřad práce vyřadil muže z evidence uchazečů o zaměstnání, protože se bez vážného důvodu nedostavil na stanovenou kontaktní schůzku. Od stejného dne mu okamžitě přestal vyplácet podporu v nezaměstnanosti, přestože rozhodnutí o vyřazení stěžovatele vydal až za dva měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Veškerou administrativu u přenesení čísla za zákazníka zajistí nový operátor
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slovo do vlastních řad na Aktuálně.cz: Kremlu nejvíce pomáhají antiputinovci
Komentátor David Klimeš se na Aktuálně.cz vyjádřil ke Koněvovi. Prý Kremlu nejvíce pomáhají antiputinovci. „Celá pomníková akce v pražském Bubenči je proto nepochopitelným amatérismem. A všichni její účastníci by si zasloužili alianční školení, jak nedávat Rusku záminku k vyvolávání jeho oblíbených fantomů a aktivizaci kremelské páté kolony,“ vysvětlil Klimeš. Jak to myslel a co napsal? Byl dle něj Koněv osvoboditel? Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): V Česku je stále více než 7000 oblastí bez vysokorychlostního internetu
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Toto není konec. EET napadneme u Ústavního soudu
Reakce předsedy ODS na přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašismu
Jako dva nejvýznačnější symboly nad skvostnou generalitou sovětského Ruska ční maršálové Žukov a Koněv. Toho druhého teď budou i s podstavcem, na kterém tento voják stojí, kladivy a dalším železem odmontovávat a stěhovat někam, kde na něj dle žádostivosti pánů radních z Prahy 6 už nebude vidět a kde na něj konečně začne padat prach zapomnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Německá církev toho má dost. Kupuje vlastní loď a jede k Africe lovit migranty
Sdružení Evangelické církve v Německu (EKD) oznámilo, že do Středomoří vyšle svou vlastní loď, která bude přivážet migranty. „Pošleme naši loď, abychom zachránili životy ve Středomoří,“ stojí v jejich oficiálním stanovisku v otázce přijímání migrantů, informaci italského deníku Il Giornale zveřejnil server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Demagogický blok, sluníčkářská média, k smíchu. Z ČT zavolali Okamurovi, aby okomentoval osvobození Babiše, ale dopadlo to úplně jinak
Předseda vlády Andrej Babiš již není trestně stíhanou osobou. Městské státní zastupitelství v Praze jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo definitivně zastavilo. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura rozhodnutí státních zástupců přivítal. A pořádně se rozzlobil na Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Evropská levice znechucena von der Leyenovou. Předvedla se prý jako naprostý xenofob
Redaktor serveru Info.cz Jan Palička ve svém komentáři glosuje aktuální dění okolo budoucí Evropské komise, která se dostala pod palbu kritiky. Trnem v oku se totiž stalo záhadné portfolio nazvané „ochrana našeho evropského způsobu života“, jež získal navrhovaný místopředseda Margaritis Schinas. Levice to totiž vyhodnotila jako nepřijatelně xenofobní. Ohrožena by se prý mohla cítit i česká eurokomisařka Věra Jourová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: EET je jedním z nejvýznamnějších daňových opatření v naší novodobé historii
Parlament schválil start další fáze EET či možnost zvláštního režimu pro nejmenší podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Foldyna oficiálně navrhl přejmenovat sněmovnu na Kliniku. Důvodem byla šaškárna Pirátů s duhovou vlajkou
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) dnes ve Sněmovně vznesl neobvyklý návrh na projednání. Šlo o reakci na včerejší pirátskou podporu manželství pro všechny. A sice, aby se Sněmovna přejmenovala na Autonomní centrum Klinika II. Podívejte se sami, co přesně ho k tomu vedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Sochu nehodlá nikdo ničit ani strhávat, bude přesunuta na důstojné místo
Zastupitelstvo městské části Praha 6 ve čtvrtek rozhodlo o dalším nakládání s pomníkem maršála Koněva a přijalo usnesení poměrem hlasů 33 pro, 1 proti (6 zdrželo, 5 nehlasovalo). Podpora pro toto usnesení byla napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
V Akademii věd ČR se diskutuje o právu a etice umělé inteligence
Robotizovaný průmysl, automatizované domácnosti, robotičtí pečovatelé – jasné trendy velmi blízké budoucnosti. Jak ale umělou inteligenci sladit s etickými normami lidské společnosti? A jak ji právně ošetřit a zároveň zkoordinovat na mezinárodní úrovni? Nejen tyto otázky řeší experti konference SOLAIR, která se koná ve dnech 12. a 13. září 2019 v Praze v Akademii věd ČR. Zahájil ji předseda vlády ČR Andrej Babiš spolu s předsedkyní AV ČR Evou Zažímalovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump „mává“ s cenou ropy, pohonné hmoty v Česku zlevňují
Komentář k vývoji cen pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu a k výhledu do nadcházejících dnů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Prásk ho: Babiš je nevinný, rozhodlo se. A platí to. Takže...
Státní zastupitelství oficiálně zastavilo stíhání všech osob v kauze firmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Juncker se na rozloučenou rozčílil: K evropskému způsobu života patří i vítání migrantů
Končící předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se zlobí na svou nástupkyni, šéfku nové Komise Ursulu von der Leyenovou. Kvůli migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Půjde Sobotka před soud? Poslanecká komise k OKD chce začít podávat trestní oznámení
Bohuslav Sobotka by mohl být dalším z českých premiérů a expremiérů, o které se může zajímat policie a případně i soud. Zatímco o expremiéra Petra Nečase se policie zajímala kvůli údajnému rozdávání trafik poslancům a o stávajícího předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) se policie zajímala kvůli Čapímu hnízdu, Bohuslava Sobotku možná dožene privatizace OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Jak vnímají lidé kolem nás Listopad 89? Unikátní fotosoutěž pro veřejnost
Univerzita Karlova připravila u příležitosti 30. výročí událostí 17. listopadu 1989 mj. také ojedinělou fotografickou soutěž „Náš Listopad 89“. Každý se do ní může zapojit prostým zasláním fotografie, která pro něj z dnešního pohledu nejlépe vystihuje a symbolizuje události před třiceti lety, tedy Sametovou revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Moderní morové rány pro Evropu
Evropské morové rány se učí žáci ve škole, a tak většina z nich ví, že první, celoevropská epidemie moru měla ve středověku na svědomí 25 miliónů mrtvých a vymřela na ní skoro 1/3 obyvatel tehdejší Evropy. Bylo to nepochybně hrozné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ideologické zlo z Istanbulu. Právnička si přečetla oficiální český překlad dohody a bije na poplach
Prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kolářová se na stránkách MF Dnes znovu vrátila k tzv. Istanbulské úmluvě, která řeší otázky páchání násilí na ženách. Úřad vlády ČR zveřejnil korektní český překlad dokumentu a Kolářová se rozhodla občanům popsat, co by pro nás ze smlouvy mohlo vyplývat. Bez obalu úmluvu nazvala „istanbulským ideologickým zlem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Začne paní Jourová řešit porušování demokracie ve Francii a Španělsku? Těžko, obává se Tomáš Zdechovský. Bude to reprezentativní funkce
ROZHOVOR Bude Věra Jourová politickou komisařkou EU? A vrazí tím klín do jednoty Visegrádské skupiny? Tomáš Zdechovský, jenž v druhém europoslaneckém období již patří ke zkušenějším českých zástupcům v evropském parlamentním tělese, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří také o Evropském soudu pro lidská práva, který konečně klepl přes prsty Norsko za jeho praxi zabavování dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kala (ČSSD): Kůrovcová kalamita se netýká jen stromů, ale i cest
Kůrovec i nadále devastuje lesy v Moravskoslezském kraji, kde probíhá zhruba 40 procent kůrovcové těžby v republice. Dochází nejen k odlesnění krajiny s ekologickými následky, ale převozem vytěženého dřeva a jeho transportem na překladiště také k devastaci silnic, které nejsou na tuto intenzivní zátěž konstruovány. U některých je stav havarijní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přežití planety si žádá brutální zásahy. Mluvčí české Rebelie proti vyhynutí hrozí hodně viditelnou občanskou neposlušností
Představitelé mezinárodního politického hnutí Extinction Rebellion, Rebelie proti vyhynutí, tvrdí, že nám skutečně hrozí vyhynutí, pokud nebudeme nic dělat proti klimatické změně. Mluvčí české odnože této organizace Veronika Holcnerová tvrdí, že to, co budeme muset udělat, nás bude bolet, ale bude nás to bolet méně, než kdybychom dopustili zhroucení celé společnosti. Pak by byli lidé přímo ohroženi na životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lhář Ondřej Kolář. Četl zastupitelům podpůrný dopis, v něm ale změnil klíčové slovo
Na radnici Prahy 6 ve čtvrtek probíhala debata, jak naložit s kontroverzní sochou maršála Koněva. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář tak ve svém úvodním projevu před hlasováním o budoucnosti pomníku shrnul důvody, proč by bylo nejlepší, aby se socha přesunula na jiné místo. Na pomoc si vzal i dopis s vyjádřením kolektivu Dejvického divadla, jehož důležitou část si odreprezentoval však jinak, než skutečně zněla. Ze lží jej nakonec usvědčil jeho vlastní úřad, když původní verzi dopisu zveřejnil na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat snazší přechod mezi mobilními operátory
Sněmovna bude dnes schvalovat novelu, která má usnadnit přechod klientů mezi mobilními operátory a zvýšit tak konkurenci. Ve finále jsou i dvě drážní předlohy. Vládní zavádí systém jednotných jízdenek na železnici, poslanecká umožní provoz vlaků metra bez strojvůdců. Poslanci by také mohli dokončit schvalování lesní novely k účinnějšímu boji s kůrovcovou kalamitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Vážený pane premiére, nejste pouze premiérem svých voličů
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – interpelace premiéra Babiše k omluvě Janě Filipové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Skutečně musíme zbytečně svazovat podnikatelům ruce?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – interpelace premiéra Babiše a ministryně spravedlnosti Benešové k novele zákona o obchodních korporacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Akciová společnost je určena k akumulaci většího množství kapitálu
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – odpověď na interpelaci Dominika Feriho z TOP 09 k novele zákona o obchodních korporacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Mezi kronikami jsou i literární a výtvarná díla
Kde v kraji mají nejlépe vedenou kroniku? V Semilech a Horní Branné. Odborná porota vybrala vítěze Soutěže o nejlepší kroniku v Libereckém kraji, která se koná jednou za dva roky. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 12 měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Festival „Čtení ve vlaku“ opět ve vlacích Českých drah v okolí Prahy
Příměstské vlaky v okolí Prahy se už pošesté stanou dějištěm literárního festivalu „Čtení ve vlaku“. Od pondělí 16. do čtvrtka 19. září se cestující setkají s řadou zajímavých českých autorů a autorek, kteří během jízdy představí ukázky ze svých děl. Autorská čtení jsou připravena zhruba ve třicítce regionálních spojů Českých drah směrem do Berouna, Benešova, Nymburka, Kolína nebo Kralup nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Ministerstvo se snaží uzurpovat další a další pravomoci
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o evidenci tržeb a zákon o dani z přidané hodnoty, který byl zamítnutý Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Nejvhodnější prostory pro muzeum paměti XX. století jsou pod bývalým pomníkem Stalina
Pražská ODS prosazuje vybudování muzea paměti XX. století. Ukazuje se stále zřetelněji, že zločinné ideologie, které stály ve 20. století za nacistickou a komunistickou diktaturou nejsou definitivně poraženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Chybí peníze v rozpočtu? Vláda zdaní vše, co jde a ještě to svede na bohumilou činnost
Letošní počasí ovoci příliš nepřálo. I tak švestek, hrušek, jablek a dalšího ovoce bylo dost a ne všechno se dalo sníst nebo zavařit. A jak jinak ovoce zpracovat, aby se nezkazilo, než z něj vypálit slivovici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Královéhradecký kraj jde příkladem v oblasti sociálních služeb
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila ve čtvrtek 12. září Královéhradecký kraj. Během návštěvy ji hejtman Jiří Štěpán s náměstkem Vladimírem Dernerem seznámili s krajským plánem rozvoje sociálních služeb a potřebou státu na jejich spolufinancování. Ministryně navštívila také Centrum PROINTEPO a největší krajské sociální zařízení Domov U Biřičky v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Kontrola v areálu SAPA odhalila další nelegální provozovnu
Státní veterinární správa (SVS) během víkendové kontroly s Policií ČR a Celní správou odhalila v areálu SAPA v Praze 4 nelegální prodejnu s výrobnou potravin živočišného původu. V ní veterinární inspektoři zajistili téměř půl tuny nejrůznějších živočišných produktů, které nebyly nikterak označené a chyběly k nim doklady o původu. U většiny produktů nebylo zjistitelné datum spotřeby, část produktů měla prošlou dobu minimální trvanlivosti a vykazovala smyslové změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Rozpuštění rezerv pojišťoven může v době krize způsobit kolaps zdravotnictví
Problémy ve zdravotnictví podle ODS nelze vyřešit neustálým přiléváním peněz do systému. Rozpuštění rezerv zdravotních pojišťoven může podle Bohuslava Svobody v období krize způsobit velké problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman nemá rád muslimy, je to jeho emotivní postoj. Etnolog v novinách vysvětloval, proč prezident útočí na Kosovo
Etnolog Filip Tesař tuší, proč Miloš Zeman udeřil na Kosovo. Prý jsou za tím teroristé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Listopadové výročí bude opulentní, tuší zpěvačka Petra Černocká. Pak zavzpomínala na Václava Havla jako někdejší sousedka
ROZHOVOR „Tehdy jsme prožívali pocity velké euforie, přemýšleli jsme, co každý z nás může pro lepší život v nové společnosti udělat…,“ vzpomíná na rok 1989 zpěvačka a herečka Petra Černocká a dodává. „Dnes se mi zdá, že politici řeší, jen kolik a komu přidat na platech, aby se to promítlo do počtu voličů, kteří je budou volit.“ Legendární Saxána v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvila mimo jiné o Václavu Havlovi a svém setkání s ním a zavzpomínala i na to, jak ji za bolševika vyslýchali poté, co se v Paříži potkala s Pavlem Tigridem. Prozradila také, jakou knížku pro své příznivce chystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Programátoři budou vymýšlet jak využít data veřejných institucí
V budově Nejvyššího kontrolního úřadu dnes začne třetí ročník maratonu programování nazvaný Hackathon veřejné správy. Programátoři, datoví analytici nebo grafici budou mít 24 hodin na to, aby z otevřených dat veřejných institucí vytvořili vizualizace, aplikace a další projekty. Tři nejlepší vybere odborná porota v sobotu. ČTK o tom informovala mluvčí NKÚ Jana Gabrielová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Bezpečnost na Balkáně znamená i bezpečnost v Evropě
EU musí nabídnout západnímu Balkánu jasnou vizi evropské perspektivy, shodli se v Praze představitelé V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): České republice vážně hrozí mezinárodní ostuda
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – interpelace premiéra Babiše k přípravě České republiky na předsednictví v Radě EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist