Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.991x, což odpovídá cca 103.888-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Třebíč chce opustit světovou organizaci památek UNESCO
Třebíč chce vystoupit z Organizace měst světového dědictví (OWHC), radnice v členství nevidí přínos. Návrh radních ještě musí schválit zastupitelé. Členem OWHC je město od roku 2004. Členy OWHC již nejsou další dvě města na Vysočině s památkami zařazenými na seznam světového dědictví UNESCO, a to Telč a Žďár nad Sázavou. Podle starosty Žďáru Martina Mrkose (Žďár – živé město) je možno sdílet zkušenosti se správou významných památek i jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Maršál Koněv a Mariánský sloup – dvě strany téže mince
A také boj, nikoli jen symbolický. O budoucnost země, o revizi výkladu její historie, o podmanění národa novodobým poddanstvím. Ta mince má jméno Historie. Na jedné straně je symbol Osvobození, na druhé znak Poroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Historik: Koněv byl tvrdý muž bez ohledů na ztráty. Se srpnovou invazí 1968 nejspíš nesouhlasil. Nazývat jej masovým vrahem je nezodpovědné
ROZHOVOR Maršál Koněv byl v roce 1968 starý muž mimo aktivní službu. V srpnových událostech toho roku velkou roli nehrál a osobně se vstupem vojsk nejspíše nesouhlasil jako další veteráni druhé světové války, říká v rozhovoru historik Milan Bárta z Ústavu pro studium totalitních režimů. „Koněv byl velice tvrdý muž, jak ke svým nepřátelům, tak k rodině i k podřízeným. Jeho cílem bylo splnění úkolu za jakýchkoliv obětí," říká Bárta. Nazývat jej masovým vrahem je ovšem podle Bárty „nezodpovědné". Podoby útoku bez ohledu na ztráty používala většina sovětských velitelů, míní historik. Co se týče krvavého potlačení povstání v Maďarsku v roce 1956, každý jiný sovětský velitel by si na Koněvově místě nejspíš počínal stejně, dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Nechte si vyšetřit mateřská znaménka v Karlových Varech
Česká pošta v rámci svých preventivních programů pravidelně pořádá v různých městech České republiky vyšetření mateřských znamének.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor zdvihá prst: Tohle ať nezapadne. Bradáčová dohlížela na Šarocha. Až bude kandidovat na prezidentku, vzpomeňte na to
Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr se na sociální síti vyjádřil k šetření státního zástupce Jaroslava Šarocha a k následnému rozhodnutí zastavit trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. V kontextu s tím nezapomněl upozornit na roli pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: A na Bakalu se zapomnělo?
Předseda sněmovní komise k problematice privatizace OKD, pirát Lukáš Černohorský, nechal uniknout do médií informaci, že možná podá trestní oznámení na někdejšího ministra financí Sobotku a někdejšího ministra průmyslu Urbana v souvislosti s prodejem menšinového státního majetkového podílu OKD v roce 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Když nebude po našem, vytvoříme další krizi, my jsme ti nejvyšší z nejvyšších
A musí to být tak, jak si to nadiktujeme my. Protože my jsme ti jediní, kteří budou smět rozhodovat, a to že do smrti, o všem, o každém v tomto státě, my řídíme všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Odvolání Pavla Zemana, který prověřuje verdikt v kauze Čapí hnízdo? V Rozhlasu spekulovali pozvaní novináři
Reportér Seznam Zpráv Vojtěch Blažek a zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin Jana Klímová hovořili v pátek v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu o zastavení trestního stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zelený aktivista: Když blokujeme obchvat, 90 procent řidičů je naštvaných. Ale ta akce je kvůli těm zbylým deseti
REPORTÁŽ Na Den Země v dubnu přemalovali v Praze Lennonovu zeď, v červenci na ještědské sjezdovce roztáhli obří plachty a vytvořili tak velkou instalaci připomínající přesýpací hodiny, ve skutečnosti to byl znak jejich hnutí. Ale mají za sebou i jiné kousky, nejnověji v Curychu nazeleno přebarvili řeku. Na to, že vznikli poměrně nedávno, mají se čile k světu. Jmenují se Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) a těmito akcemi se snaží vyburcovat politiky, aby řešili klimatickou krizi. Pořádají i přednášky, jedna z nich se ve čtvrtek večer konala v libereckém Azylu pod názvem „Změna klimatu. Míříme k vyhynutí?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Havlík (ČSSD): Stavba haly pro cargo je ve skluzu, služby na letišti se zhoršují
Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově bylo loni úspěšné v rámci cargo dopravy. Tu by měla navíc posílit stavba haly pro letecky přepravovaný náklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Počasí v srpnu 2019 bylo k přírodě šetrnější
Srpen 2019 byl teplotně nadnormální a zakončil tak nejteplejší léto (červen až srpen) za dobu pozorování od roku 1961. Samotný srpen 2019 se zařadil na 5. místo historických tabulek, když byl o 1,6 °C teplejší než dlouhodobý normál, oproti loňskému srpnu však byl o 1,7 °C chladnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vyšetřovatel Čapího hnízda oznámil u Slonkové, že „zvažuje“ odchod od policie. Petr Žantovský varuje před mediální nátlakovou akcí
TÝDEN V MÉDIÍCH Tak neuvěřitelně zásadní věc, jakou je případný pád vlády a pokus o převrat v zemi, nelze relativizovat nějakými žvásty uvozenými slovy, že zvažuje odchod od policie. Petr Žantovský tak reaguje na slova vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, která zazněla na serveru Neovlivní. Analytik uvádí na pravou míru i sekernický komentář redaktora Martina Schmarcze, který se pustil do prezidenta Miloše Zemana za to, že se vyslovil pro zpětvzetí uznání Kosova jako samostatného státu. Rozporuje především jeho tvrzení, že nynější hlava státu hrála důležitou roli na začátku řetězce událostí, které nakonec vedly ke vzniku státu kosovských Albánců, a připomíná, že k agresi NATO vůči Srbsku došlo pouhých dvanáct dnů po vstupu Česka do tohoto společenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pád Salviniho? Ale kdepak. Má v rukávu mnoho es. Třeba tyto...
Jak to bude se Salvinim? Britský server The Conversation zveřejnil analýzu o Lize, Salvinim a nové politické situaci v Itálii. Salvini má prý pořád několik schovaných es v rukávu a ti, kdo rychle začali psát nekrology o konci éry Mattea Salviniho, mohou být nepříjemně překvapeni. Co se chystá? Přečtěte si analýzu, kterou převzal i proslulý britský deník Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Praha chová jako jediná v Evropě největší africkou „rybí sovu“
Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KRNAP: Skautská pomoc Krkonoším byla opravdu znát
Dospívající skauti a skautky z celého Česka v minulých třech měsících pomáhali v Krkonoších s odkorňováním kůrovcem napadených stromů, které musely padnout, ale jejich dřevo v lese zůstalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS zrušil tendr na autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil na základě námitky jednoho z účastníků výběrové řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pro léta 2020 až 2030. Jde o soutěž na zakázku za 7,7 miliardy korun. ČTK to dnes sdělili zástupci hejtmanství. Královéhradecký kraj proti rozhodnutí úřadu podá rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová
Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová výzvou, že Slovensko potřebuje mít velmi jasné meze svobody projevu. Podle advokáta Radka Suchého bychom pak už byli jen krůček od toho, aby opět nějaký odborník na pravdu rozhodoval i o tom, co si máme myslet a co ne. Za velmi alarmující a nebezpečné považuje koketování naší politické reprezentace a státních zástupců se zaváděním postihu tzv. předsudečné nenávisti. Advokát Karel Hejný zase připomíná, že výklad skutkových podstat verbálních trestných činů byl u nás vždy dobový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza předraženého obrazu! Fajt se v tisku pustil do sebeobrany
Bývalý ředitel Národní galerie Jiří Fajt poskytl rozhovor Lidovým novinám. Mimo jiné odmítl to, že by manipuloval s vývojem ceny za středověký obraz či že by se o ní domlouval s podnikatelem Richardem Fuxou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivističtí novináři upírají toužebné zraky na Pavla Zemana, zda postaví Babiše před soud. Pokračování zla, varuje Ondřej Neff
K pátečnímu rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodiny se vyjádřil i šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
O Babišovi bez Babiše. V ČT se dohadovali šéfové stran. Okamura cupoval dotace z EU
Hosty pátečního vysílání pořadu Události, komentáře na ČT24 byli místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, místopředseda ODS Martin Kupka, předseda hnutí SPD Tomio Okamura, místopředseda KSČM Stanislav Grospič, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, předseda KDU-ČSL Marek Výborný a předseda STAN Vít Rakušan. Tématem pořadu bylo zastavení trestního stíhání v případu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Čapí hnízdo z jiného úhlu
Vnímání zprávy o zastavení trestního stíhání obviněných v kauze Čapí hnízdo médii hlavního proudu a politiky stále ovlivňuje fascinace osobností Andreje Babiše a nezpůsobilost uvědomit si odlišnost jeho právního postavení od ostatních obviněných a oddělit od sebe projekt vybudování Čapího hnízda jako takový a možné podvodné nebo neetické jednání při vyžádání dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: 1,8 miliardy poslouží stanicím Integrovaného záchranného systému po celé ČR
Díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, zlepší svůj provoz přes 120 stanic Integrovaného záchranného systému (IZS) po celé České republice. K dnešnímu dni bylo pro tyto účely uvolněno 1,8 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pád Salviniho? Ale kdepak. Má v rukávu mnoho es. Třeba tato...
Jak to bude se Salvinim? Britský server The Conversation zveřejnil analýzu o Lize, Salvinim a nové politické situaci v Itálii. Salvini má prý pořád několik schovaných es v rukávu a ti, kdo rychle začali psát nekrology o konci éry Mattea Salviniho, mohou být nepříjemně překvapeni. Co se chystá? Přečtěte si analýzu, kterou převzal i proslulý britský deník Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Hledají se města, která chtějí být chytrá a využít k tomu 5G sítě
Kde všude se budou testovat 5G technologie? Odpoví soutěž, kterou pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR). Hlásit se do ní budou moct města a obce z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Soutěž zrušit a vyhlásit znovu! V pražské koalici znovu vládne napětí
Zdá se, že v pražské koalici nevládnou právě ideální vztahy. Před několika měsíci se členové koalice – Piráti, Praha sobě, TOP 09 a STAN – přeli o kontrolu prázdných bytů a jen pár dní uplynulo od debaty o zavedení mýta v hlavním městě. Ani nad jedním z témat nepanovala mezi koaličními partnery shoda. A teď je tu další spor...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti plošnému vystřílení veškeré zvěře a zachování práv majitelů pozemků
Chce zabránit plošnému vybíjení zvěře a omezení vlastnických práv majitelů pozemků, kteří nebudou mít právo rozhodovat o hospodaření na svých pozemcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Žádní vrchní a nejvyšší státní zástupci...
Komentář na facebookovém profilu k nezávislosti státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Země je v hajzlu!“ Zaměstnanci nejbohatšího muže světa jdou stávkovat s Gretou
Šestnáctiletá středoškolská aktivistka Greta Thunbergová již v létě minulého roku stávkovala před švédským parlamentem a nabádala severské politiky, aby přijali co nejambicióznější plán v boji za záchranu planety Země. Mladá švédská studentka inspirovala tisíce mladých lidí po celém světě a ti také začali stávkovat ve jménu záchrany Země. Teď se ke studentům přidá i řada zaměstnanců nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klika (ČSSD): Vedení kraje jednalo s partnery o rozvoji vodíkové ekonomiky v regionu
Ústecký kraj jako tradičně uhelný region a dlouhodobý tahoun české energetiky hledá nové směry svého rozvoje. Na 30 partnerů dané oblasti diskutovalo v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje o další spolupráci při využití vodíku jako zdroje čisté energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hlas sněmovního experta na zahraničí: ČR ztrácí kredit už od 90. let. Víte vůbec, jak se k migrantům chová Saúdská Arábie?
ROZHOVOR „Trikolóra například vyhlašuje záměr zrušit institut minimální mzdy. S tím SPD zásadně nesouhlasí. Považujeme minimální mzdu za jeden ze základních nástrojů ochrany nejslabších příjmových skupin pracujících, za alespoň základní záruku jejich důstojnosti a existenční jistoty. Bez existence a garance minimální mzdy by úroveň mezd stagnovala či klesala, což by poškodilo v první řadě ony nízkopříjmové občany. Na druhé straně Trikolóra navrhuje snížení daně z příjmu pro osoby s měsíčním příjmem nad 100 000 Kč. Z toho je docela patrné, na jaké cílové voličské skupiny míří,“ uvedl v rozhovoru poslanec za SPD Jiří Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Antimonopolní úřad zrušil tendr na autobusovou dopravu. Kraj podá rozklad
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji v letech 2020–2030 na základě námitky jednoho z účastníků. Kraj podá proti tomuto rozhodnutí rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Snaha o zachování venkovských prodejen pokračuje
Už třetím rokem Kraj Vysočina realizuje na svém území podporu venkovských prodejen. V roce 2017 byly na tuto oblast poprvé vyčleněny prostředky ve Fondu Vysočiny ve výši 2 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Rekonstrukce náplavek stála téměř 174 milionů korun
Rekonstruované kobky na náplavkách byly předány hlavnímu městu Praze. První s novými nájemci mohou začít fungovat již na podzim
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy: Den železnice v Lužné u Rakovníka bude ve znamení oslav 20. výročí ČD Muzea
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 20. – 21. září Dnem železnice, jehož dějištěm se stane ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Zákony musí platit i pro politiky
Pokud většina lidí přijme skutečnost, že v naší zemi od rozdělení Československa vládne nezákonný režim, bude to mít dalekosáhlé důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Operátor ICT se stal koordinátorem otevřených dat pro Prahu
Magistrát hl. m. Prahy podepsal smlouvu s Operátorem ICT na zajištění funkce koordinátora otevřených dat. Koordinátor zajistí lepší dostupnost dat z magistrátu i městských společností a usnadní jejich sdílení jak s veřejným, tak soukromým sektorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Parkoviště u fakultní nemocnice se začne stavět v pondělí
U hradecké fakultní nemocnice se od pondělí 16. září začne se stavbou parkoviště pro 205 parkovacích míst. Firma je postaví za necelých 11 milionů korun včetně DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Psi i jejich průvodci měli vše v pořádku
Ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Technologie hlavního města Prahy: Boxy na klíče nemají na sloupech veřejného osvětlení co dělat
Především v centru hlavního města Prahy se v poslední době můžeme setkat s nešvarem páchaným poskytovateli sdíleného bydlení. Konkrétně hovoříme o umisťování schránek na klíče od pronajímaných bytů na stožáry veřejného osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Systém jednotných jízdenek na železnici dostal zelenou
Sněmovna schválila novelu zákona o dráhách. Její součástí je také zavedení systému jednotného tarifu jízdenek na železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Veselo u Plesla: Milion chvilek bude muset oprášit staré heslo Benešové...
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se vyjádřil k dnes zastavenému trestnímu stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) i ostatních obviněných v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Šéf pražského Městského státního zastupitelství Martin Erazím sdělil, že společnost Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Právě pro ně přitom byla určena padesátimilionová evropská dotace, kterou farma v létě 2008 získala. Babišův advokát už rozhodnutí obdržel. Premiér zastavení stíhání nepovažuje za překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Polovinu ozáření populace způsobuje radon
Ochrana proti němu je hlavním tématem konference RADON2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Doufám, že nejvyšší státní zástupce Zeman obstojí a Čapí hnízdo nestranně posoudí
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Návrat Mallory - po čtyřech letech opět v Jihlavě
Veřejnost, zástupci města, kolegové ze střediska PMS, zástupci Městské policie, soudu, ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou, odsouzená žena, a také samotná Mallory Neradová. Ti všichni se v pondělí 9. září zúčastnili promítání dokumentárního filmu Mallory režisérky Heleny Třeštíkové a následné besedy na téma druhé šance, životní změny a návratu do společnosti. Stalo se tak po téměř čtyřech letech od jihlavské premiéry dokumentu v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zaprodanci Bruselu z řad britských poslanců blokují vystoupení Británie z EU
Britský premiér Boris Johnson má stále těžší pozici při naplnění výsledků referenda o brexitu, v rámci kterého má Spojené království opustit Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Desítka obcí a pražské Nedvězí získají nová zastupitelstva
Desítka obcí a pražská městská část Nedvězí dnes získají nová zastupitelstva. Dílčí komunální volby se konají tam, kde se původní zastupitelstva z různých příčin rozpadla. Nejčastěji kvůli neshodám mezi svými členy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V Luhačovicích vyhlásí vítěze soutěže Vesnice roku
V Luhačovicích na Zlínsku dnes odpoledne vyhlásí organizátoři výsledky celostátní soutěže Vesnice roku 2019. Tradičně budou oznámeny na přehlídce Jarmark venkova, při které se divákům představí jednotliví finalisté. Do 25. ročníku soutěže se přihlásilo 206 obcí z celé republiky, do finále postoupilo 13 krajských vítězů. V porovnání s loňskem se do klání zapojilo o 22 obcí méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Brexit očima Jana Čulíka. Zpovídal ho mluvčí „českých elfů“
Tématem dalšího dílu rozhovorů Britských listů byl brexit. „Angličtí důchodci, asi čtyři desetiny procenta voličů, členové Konzervativní strany si zvolili Borise Johnsona!“ rozohnil se šéfredaktor Blistů Čulík. „Všichni si myslí, že Britové jsou šílenci,“ řekl znova Čulík a pustil se i do Parlamentních listů. Jak šéfredaktor velmi levicového média rekapituluje brexit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Ne, NATO ne, vždyť jsou v tom nevinně, tak prosím NATO ne
Severní Makedonie je nezodpovědně lákána do Severoatlantické aliance. Zemi ale podrývají albánští islamisté. Vybuchne balkánský sud prachu? Utrpí přitom i Česko?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Vyjádření k onemocnění psů v Norsku
Norské dozorové orgány poskytly v úterý 10. 9. Státní veterinární správě (SVS) informaci o střevním onemocnění psů, které se v Norsku v posledních týdnech objevilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Scheinherr (Praha sobě): Městský okruh má novou podobu
Náměstci Adam Scheinherr a Petr Hlaváček představili novou podobu Městského okruhu. Vede ve stávající trase, klíčové části ale namísto estakád projektanti zahloubili, odvedli od řeky a zástavby a přidali nové trasy pro pěší, cyklostezky a parky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Glyfosáty se již v Praze používat nebudou
Výbor pro životní prostředí doporučuje městu, aby při údržbě zeleně nepoužívalo glyfosáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Takový krásný basket a z Ruska pochází jenom zlo
Tak jsem zašel do jedné budějické hospůdky povzbudit naše basketbalisty v souboji s Polskem. Krásné bylo, že vedle našeho stolu seděli dva Poláci z Krakova, ale žádný problém nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
V Ostravě příští týden zasednou ministři obrany Visegrádu
Ministři obrany visegrádských zemí (V4) příští týden zasednou u příležitosti Dnů NATO v Ostravě. Zabývat se budou zejména prioritami, které si Česká republika jako předsednická země V4 vytyčila. Na dotaz ČTK to uvedl Marek Vala z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Komunisté vyzvali vládu, aby nedovolila přesunutí Koněvovy sochy
Vedení komunistické strany dnes vyzvalo vládu, aby se zasadila o setrvání sochy sovětského maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády v Praze 6. Vyplývá to ze stanoviska, které přijal na dnešním zasedání ústřední výbor KSČM. Městská část chce místo sochy postavit památník osvobození Prahy a pro Koněvovu sochu najít jiné místo. Ruské ministerstvo zahraničí kvůli tomu pohrozilo odvetou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Letiště Praha otevírá hotel AeroRooms a navyšuje kapacity svých letištních salonků
Letiště Praha otevřelo hotel AeroRooms, který nabízí celkem čtrnáct pohodlných nově rekonstruovaných pokojů přístupných z veřejné i neveřejné části letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Základní příjem - Budoucnost nebo utopie?
Jak by to v naší zemi asi vypadalo, kdybyste nemuseli pracovat, abyste se uživili? Kdyby měl každý člověk bez rozdílu zákonné právo dostávat měsíčně určitý finanční obnos na pokrytí základních potřeb? Dokážete si to představit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Spravedlnost drží dvojí metr
Tak tu máme další bouři ve sklenici vody. „Mám rád Srbsko a Srby,“ řekl prezident Miloš Zeman svému srbskému protějšku Aleksandru Vučičovi. A pak měl tichým hlasem dodat, že nemá rád Kosovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Já a nátlak na Šarocha? Ten dělala některá média a demonstranti, vypálil Babiš
Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání všech šesti obviněných v kauze Čapí hnízdo včetně premiéra Andreje Babiše (ANO). „Jsem rád, že Česko už nemá stíhaného premiéra,“ zhodnotil celou situaci v rozhovoru pro Právo zveřejněném na serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Papež František převzal symbolický šek za své vydražené lamborghini
Při pátečním setkání se šéfem italské automobilky a zástupci serveru omaze.com, jehož prostřednictvím se uskutečnila internetová charitativní loterie, převzal papež František symbolický šek na bezmála 900.000 eur (zhruba 23,3 milionu korun). Ty vynesla charitativní aukce vozu Lamborghini Huracán, který předloni papežovi automobilka darovala. Setkání byl podle papežova mluvčího Mattea Bruniho přítomen i český občan, který v loterii zvítězil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyšetřujeme podezřelé úmrtí - pomozte
Kriminalisté vyšetřují podezřelé úmrtí jednačtyřicetileté ženy, její tělo bylo nalezeno v Písku v lese za hotelem Amerika. Hledáme svědky, kteří ženu viděli nebo potkali od 22. srpna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Vytažení plavidel z vodní nádrže Orlík
Povodí Vltavy, státní podnik, zajistí ve dnech 27. až 29. září 2019, od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:30 hod. na hrázi vodního díla Orlík přistavení jeřábu, který umožní transport lodí (do 3,5 t; šířky 3,0 m; délky 8,5 m) z vody na sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce chrání ptáky před zásahem proudu, letos na severu Moravy upraví další tisíce sloupů
Energetici učinili další krok v ochraně ptactva před úrazem elektrickým proudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Chceme odborníky místo politických trafikantů ve státních firmách
Piráti úspěšně tlačí na projednání nominačního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Na festival do Poděbrad přijel Koller i Kocáb. Pražský Dopravní podnik jim poslal přes milion korun
Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady se na konci letošních prázdnin konal již počtvrté. Svoji činnost zahájil v roce 2016 audiovizuální show, které se zúčastnil David Koller, Michael Kocáb, Ondřej Ruml, zpěvačka Dasha, Michal Pavlíček nebo Michal Dvořák ze skupiny Lucie, který za celým festivalem stojí. Soundtrack Poděbrady během prvních tří let navštívilo přes 75.000 diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ovoce a pálenky zdražují, mrazíky jsou jen jedním z důvodů
Komentář k letošnímu růstu cen většiny ovoce a pálenek. Vycházím kromě jiného z dnešní zprávy ČTK a dramatickém zhoršení úrody jablek, způsobeném (nejen) jarními mrazíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pacal (Pro Třebíč): Rekonstrukce větrného mlýna začne příští rok
Třebíč bude v roce 2020 opravovat jednu z dominant města, téměř 200 let starý větrný mlýn na Kanciborku. Budova bude sloužit jako expozice koželužství i dobového bydlení a do roku 2021 tak v Třebíči přibude další turistický cíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman v Lánech zapálil vatru k výročí Masarykova úmrtí
Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech zapálil vatru na počest 82. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Česká Lípa chce v prostoru radnice zachytávat dešťovou vodu
Horko a sucho, které je v posledních letech typické pro jarní a letní měsíce v Čechách, nás stále více nutí přemýšlet nad tím, jak lépe hospodařit s vodou, které neustále ubývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nová italská vláda se prý bude chovat vstřícněji k zahraničním neziskovkám
Šéf Ligy Matteo Salvini již není členem italské vlády a kabinet v Římě slibuje, že se bez Salviniho změní. Změní především svůj vztah k přijímání žadatelů o azyl. Staronový italský premiér Giuseppe Conte je mimo jiné připraven oprášit návrh na přerozdělování migrantů po Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda projedná zrušení stovek nadbytečných zákonů
Zrušení stovek nadbytečných zákonů, nařízení a vyhlášek, které jsou sice formálně platné, ale již nepoužívané, projedná v pondělí vláda. Ministerstvo vnitra si od návrhu slibuje zpřehlednění právního řádu. Předpisy vybrala na základě vlastních analýz jednotlivá ministerstva, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Trump si připsal úspěch: Další důležitý terorista byl dopaden a usmrcen
Bílý dům oznámil, že jedna z amerických akcí skončila úspěchem. Zemřel syn kdysi nejhledanějšího teroristy světa Usámy bin Ládina Hamza bin Ládin. Asi třicetiletý muž byl velmi činný na pomezí Pákistánu a Afghánistánu a nijak se netajil chutí zabíjet Američany. Připomeňme, že Usámu bin Ládina zlikvidovaly americké speciální jednotky v roce 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Charita Valašské Meziříčí u zákazníků Tesco bodovala
Zákazníci prodejen společnosti Tesco ve Valašském Meziříčí a Zubří se opět zapojili do programu Vy rozhodujete, my pomáháme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skupina poslanců navrhla mantinely pro kampaně v obecních volbách
Do zákona o obecních volbách by se mohl dostat výslovný požadavek na vedení čestné a poctivé volební kampaně. V jeho novele to navrhla skupina opozičních poslanců STAN, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů. Předkladatelé v čele s předsedou Starostů Vítem Rakušanem poukazují na to, že obecní volební zákon jako jediný z volebních norem takovou podmínku pro kampaň neobsahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Politolog Jelínek: Osvobození Babiše? Atmosféru v zemi to nezklidní, ale premiérovi to zvýší koaliční potenciál
Politický analytik Lukáš Jelínek se domnívá, že premiéru Andreji Babišovi (ANO) se po včerejším zastavení trestního stíhání zvýší koaliční potenciál. Atmosféra v zemi ale zklidněna nebude, míní pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist