Oficiální zpravodajská média

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhorší
Pořad ČT To se ví! o dezinformacích si připravila ČT na nedělní večer. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „EUsoudruzi jedou velkou show!“ okomentoval zaměření pořadu komentátor z konkurenční TV Prima. Dle Vadima Petrova, člena rady RRTV se jedná o pořad, který navazuje na to nejhorší z Československé televize osmdesátých let. Dále padaly narážky, že pořad je pitomý, dá se na něj koukat až po deseti pivech a došlo i na srovnání se zábavou za protektorátu. Ale našel se jeden obhájce. „Ruský trollové zuřej. Nejvíc Ovčáček. Takže záááásah!“ zajásal Topolánkův bývalý poradce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad
Boj proti dezinformacím už nikdy nebude stejný, jako dříve. Česká televize v neděli večer spustila svůj očekávaný pořad To se ví, který si kladl za cíl nasadit do boje proti fake news humor a nadsázku. Tomu odpovídalo i obsazení bavičů Haliny Pawlowské a Aleše Hámy do role kapitánů obou týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jen velký dobrák platí solárním baronům
Projev prezidenta republiky při jednání vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: V mělkém rybníce…
Jestliže je pravda, že lidi spojuje buď velká válka, nebo velká vize, tak je budoucnost EU a ČR dokonce víceméně předpověditelná. Do soudného dne si můžeme užívat dnů s politikou a bez, podobně jako posledních dnů léta. Konání politických představitelů v Bruselu, ECB ve Frankfurtu, Soudní dvůr Evropské unie v Luxemburgu, ale i čeští Piráti a společnost Hřib, Kolář, Minář & Co se rozhodli instalovat pro všechny občany Evropy právo na autodestrukci. Předpokládám, že vědí, že ve světě neexistuje strom, který by se nepohnul při větru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Odporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Oči podlité krví, výhrůžky nejen politickému protivníkovi, investigativní slídění po jeho stopách od Švýcarska po Ukrajinu. To byly poznávací znaky skupin, kterým se v dějepisu říkalo zběsilí maloměšťáci.“ V dnešním Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil komentuje zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Podle Zbořila ulice dostává od České televize argumenty k pokračování „třídního boje“ a úraz, který v politickém zákulisí česká demokracie utrpěla je podle něj větší, než si dnes mnozí myslíme. „Vypadá to, že hon na Babiše, jeho rodinu a jeho voliče nabyl takové intenzity, že už to začalo být mnoha lidem, zasvěceným i nezasvěceným, odporné,“ podotýká politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo
Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledoval štáb České televize, vyptávající se na zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Exsenátor Jan Veleba, který vše sledoval zblízka, teď popisuje, co se kolem toho odehrávalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Projekt radaru MADR se blíží podpisu, Izraelci potvrzují garanci 30 % pro místní průmysl
V minulém týdnu se v některých médiích objevily nepodložené spekulace na téma akvizice radarů MMR izraelské společnosti IAI/ELTA pro českou armádu, a to s doslova bombastickými titulky. Podařilo se nám získat vyjádření přímo z Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Urá na Moskvu. Bobošíková s Ovčáčkem si povídali o městských liberálech a ČT, na Kavkách to neuslyší rádi
Hostem Jany Bobošíkové v jejím pořadu JB Talk na XTV byl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Bavili se spolu o nálepkách, kterými je prezident označován, o vývoji v západní civilizaci či o Koněvovi a došlo i na Českou televizi. Jak velkou svobodu slova by chtěl Jiří Ovčáček? Jaké jsou zdroje nenávisti ve společnosti? Na to vše Jiří Ovčáček odpověděl. „Vracíme se zpátky před rok 1989,“ i tohle řekl Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Na objednávku vás zavřou! A pak si to rozmyslí. Vitásková se s justicí nepárala
Podle expertky na energetiku Aleny Vitáskové se státní zástupce Šaroch původně pokoušel o přepsání politické mapy, která se v demokratických státech může změnit pouze volbami. Státní zástupci to již beztrestně předvedli pádem Nečasovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Babiš je frajer!“ Ta, které se má premiér omluvit, to nemá jednoduché: Respekt zajel k ní domů
Paní Jana Filipová je první ženou, která dokázala dostat českého předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k soudu. Soud mu nařídil, aby se omluvil za své nepravdivé tvrzení, že demonstranti z Milionu chvilek dostávají za účast na akcích zaplaceno. Spoluobčané z obce Koloveč v západních Čechách však dávají od paní Filipové ruce pryč. Časopis Respekt zjistil, že i navzdory výroku soudu jsou tu někteří přesvědčeni, že lidé demonstrují za peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šok: Saša Vondra napsal o Respektu. A šel na dřeň. V kavárně popraskají hrnečky
Europoslanec Alexandr Vondra poskytl rozhovor týdeníku Respekt. Redaktor Marek Švehla se v něm věnoval hlavně dvěma tématům, cyklistice a právům homosexuálů. Vondra přiznal, že časopis, který pomáhal pojmenovat, už není pro něj. "Posunul se doleva a hodně zezelenal," poznamenal a dodal, že v Respektu není moc prostoru pro humor. Navíc si redaktor na Vondru postěžoval hned po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Obama nám schválně škodil.“ Ben Kuras výbušně o exprezidentu USA a islámu
ROZHOVOR „Po sečtení všech faktů a událostí v islámském světě během Obamova prezidentství se určitě dojde k závěru, že jeho prezidentská politika vůči islámskému světu byla tím zásadním prvkem, který tuto část světa proměnil z totalitních – ale poměrně klidných a k Západu vstřícných režimů – v nekontrolovatelné peklo těch nejvražednějších bojůvek řídících se těmi nejvražednějšími verši, jaké se v Koránu dají najít. A že to nedělal z blbosti, nýbrž záměrně, ke škodě Západu,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Benjamin Kuras. Vyjadřuje se i k tomu, do jaké situace je „zamčen“ v Británii premiér Johnson, proč po pádu komunismu neměl nastat rozkol Západu s Ruskem, že Ukrajina nikdy nebude součástí Západu a kdo si myslí, že Rusko vrátí Krym, spadl z Měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Letmý pohled na českou kulturní scénu
Umění u nás je prezentováno veřejnosti především teoretiky a historiky umění nebo novináři údajně specializovanými na kulturu, kteří píší a pronášejí komentáře (v závěsu tvoří i publikace) o současném umění. Děje se to nesystematicky, kritiky vycházejí náhodně z libovůle novinářů, především když chtějí někoho „vytáhnout“ nebo jiného „zadupat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: Pátek třináctého září na Zahradě Čech
Pátek, třináctého září, krátce po desáté hodině, k bráně výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích přijíždí vládní limuzína. Vystupuje předseda vlády ČR Andrej Babiš - plní slovo a přijíždí na pozvání Okresní Agrární komory rovnou ze sněmovny, neoficiálně, soukromě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní zástupce Šaroch promluvil: Pod žádným tlakem jsem nebyl. Prostě chyběly důkazy
Podle dozorujícího státního zástupce v kauze Čapí hnízdo pražským kriminalistům chyběly důkazy. Z toho důvodu zastavil trestní stíhání všech osob, což jeho nadřízený Martin Erazím potvrdil. Šaroch dle svých slov nebyl pod žádným tlakem a vše probíhalo zcela standardně. Verdikt nyní posoudí Nejvyšší státní zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidal
Kvalitu nového osvětového pořadu nehodnotili jen uživatelé Facebooku, ale i kritici na ČSFD. A ani tam si nebrali servítky, hodnocení „odpad!“ jasně dominovalo. Jeden z hodnotitelů si neodpustil narážku, že i Talk show Jiřího Ovčáčka je lepší. Přišla i výtka, že cílová skupina, kterou by měl pořad vzdělávat, už při vysílání dávno spí. A do pořadu se pustila i kritička na iDNES. „Jedno velké nabádavé trojnásobné N čili Nic Než Nuda,“ zhodnotila pořad s Halinou Pawlowskou a Alešem Hámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Pomník armádnímu generálovi?
Současné nedůstojné útoky proti pomníku maršála Koněva v pražské Bubenči a snaha vedení radnice Prahy 6 (TOP 09) o jeho odstranění by překvapivě mohly vést k elegantnímu vyřešení nepříjemné záležitosti. O to spíš, že právě vyšla zpráva, že zastupitelé Prahy 6 rozhodli o přemístění pomníku na jiné místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reorganizace policejních škol nepřinesly očekávané úspory ani větší efektivitu při vzdělávání policistů
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření středních a vyšších policejních škol Ministerstva vnitra (MV) v letech 2012 až 2018. Zaměřil se i na reorganizace policejních škol, které provedlo MV v letech 2013 a 2016. Kontroloři zjistili, že tyto reorganizace nepřinesly ani plánované úspory, ani očekávané zefektivnění policejního vzdělávání. Náklady na policejní vzdělávání naopak v dalších letech rostly. U policejních škol pak kontrola odhalila nedostatky při převodu, inventarizaci a odpisování majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
A to bude prů...? Tereza Spencerová má vážné zprávy. Připlatíte si za benzín?
Analytička Tereza Spencerová se zamyslela nad tím, co může přijít po útoku na dvě saúdskoarabská ropná pole, ze kterého americký ministr zahraničí Mike Pompeo viní Írán...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bašta (BOS): Poločas rozpadu
Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině? Kdo určuje zahraniční politiku ČR? To jsou otázky, kterými se zabývá ve svém komentáři Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
SMS ČR: Trestní oznámení na primátora Jablonce nad Nisou - policie zahájila úkony trestního řízení
Sdružení místních samospráv České republiky podalo v polovině letošního srpna trestní oznámení na primátora Jablonec nad Nisou Milana Kroupu, který kvůli sporu o pohledávku rozhodl jako jednatel soukromé společnosti v postavení dodavatele o vypnutí kamerových systémů na území Jablonce nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Z prdu kuličku neuděláš, pravil znalec medií po zhlédnutí pořadu o fake news. Amatérské, jednostranné, vůbec to nemělo vzniknout
„Ten pořad je od začátku špatný a měl by být koncipován úplně jinak. Jestli se inspirovali ze Západu, tak tohle bylo dosti amatérské,“ hodnotí nový pořad České televize s názvem To se ví mediální analytik Jiří Mikeš s tím, že je pokleslý a očekával více odbornosti. Kritizoval také politický výběr témat s tím, že je neobjektivní. Naopak politolog Lukáš Jelínek tvrdí, že mu politická satira na obrazovce chyběla a v tomto formátu je novinka zajímavá i pro příjemce informací, kteří se o politiku nezajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zrušit státní maturitu, zaznělo z Českého rozhlasu. Žáci by se měli učit hlavně kreativitě
Odborník na testování vědomostí studentů a spoluzakladatel projektu Kalibro Oldřich Botlík je proti povinné státní maturitě z matematiky, a dokonce by státní maturitu z matematiky úplně zrušil. Bývalý učitel gymnázia s vystudovanou Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy si myslí, že státní maturita je v současné podobě příliš složitá a nesložilo by ji ani 90 % žáků. Navíc podle něj postrádá smysl a jen zbavuje učitele odpovědnosti za vymýšlení nových forem výuky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vnuk válečného veterána se připoutal k soše Koněva. Zmrzlej komouš není špatná představa, zaznělo k tomu u příspěvku Jakuba Jandy
K soše maršála Koněva na pražském náměstí Interbrigády se v pondělí v podvečer připoutal mladý muž. Je to další epizoda do příběhu pomníku, který chce starosta Ondřej Kolář z TOP 09 odstranit a řada obyvatel s ním nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Starosta Benátek nad Jizerou: Vývoj stavu českých lesů sleduji s velkými obavami
Od svých předků jsme zdědili lesy a celá lesní společenstva v nějakém stavu a je naší povinností předat budoucím generacím lesy alespoň ve stejné kvalitě, míní lesnický odborník Karel Bendl (ODS). Již řadu let se angažuje i v práci v přírodní rezervaci bývalého VVP Mladá Milovice a loni se stal teprve druhým porevolučním starostou Benátek nad Jizerou. Proč se rozhodl kandidovat a jaké jsou jeho plány? I s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FNUSA: Mezinárodní centrum rozšířilo spolupráci se světoznámou klinikou
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně rozšířilo svoji výzkumnou spolupráci s Mayo Clinic, jednou z nejlepších nemocnic v USA. Vedoucí Centra buněčného a tkáňového inženýrství FNUSA-ICRC doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D. nově spolupracuje s Dr. Quinnem Petersonem z Centra pro regenerativní medicínu této světoznámé kliniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Soros není zlý! Přesvědčuje Český rozhlas
George Soros je jedním z nejbohatších lidí ve Spojených státech. A navzdory tomu, že ze svého majetku rozdal 32 miliard dolarů, je pro řadu politiků po celém světě hlavním symbolem zla. Je mu už 89 let, ale tito politici mají pocit, že Soros je hlavní pekelník, který si chce i v tomto pokročilém věku podmanit svět. Jak na to přišli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Šikana živnostníků vstoupí do dalšího dějství
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Odborář Středula varuje vládu: Od toho požadavku neustoupíme!
Pro odbory je podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly neakceptovatelné, aby učitelé dostali do tarifů jen půlku ze slibovaného desetiprocentního růstu mezd v příštím roce, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Hollan opět bojuje s hazardem a pomáhá Sazce
Bývalý komunální politik a muzikolog Matěj Hollan se poté, co jeho hnutí Žít Brno v roce 2018 nedostalo v brněnských komunálních volbách do zastupitelstva, vrací ke své minulosti aktivisty neziskového sektoru. I téma zůstává stejné: boj s hazardem. Společně s bývalým národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem bojují za nižší daně pro loterie, což v podmínkách českého hazardního trhu znamená pro společnost Sazka. Tím jdou proti návrhu ministryně financí Aleny Schillerové, která chce zvýšit sazbu daně z loterií z 23 na 30 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Politici musí vybrat co nejvíc daní, a pak je moudře přerozdělit
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Aktivní a pracovité lidi nenecháme na holičkách
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Oteplování? Jako Hitler! Český expert se s tím nemaže: Oblbují děti. A ty peníze, co vám ukradli...
Publicista a autor webu Klimaskeptik Vítězslav Kremlík tvrdí, že teorie o globálním oteplování nejsou nic víc než podvod a mladým lidem je tímto podvodem vymýván mozek podobně, jako ho mladým lidem kdysi vymýval Adolf Hitler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Léčebný pobyt v Tatrách
Zástupci Policejního prezidia České republiky jako jedni z členů Správní rady Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra České republiky doprovodili 39 děti na nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Nesouhlasím s (ne)schválením zpráv ČT
Tohle už je poslední příspěvek, který se bude věnovat tématu z minulého volebního výboru. Slibuji. Je to ale mimořádně důležité téma, které se týká nás všech. Proto Vám to musím napsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Velkomeziříčská ODS má nového předsedu
Poté co v srpnu Radovan Necid vyhrál výběrové řízení a stal se ředitelem Krajské správy údržby silnic Kraje Vysočina dodržel svůj slib. Vystoupil z krajské politiky a ze strany ODS, aby podpořil stranu a nedostal se do nařčení ze střetu zájmů ve výkonu funkce ředitele příspěvkové organizace kraje Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kde vzít dalších 300 miliard? Zemanmá nápad
Vláda dnes odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana probere návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Svoboda a demokracie není samozřejmost, každá generace musí o ni bojovat
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vláda schválila zákon o státním rozpočtu i s 15 miliardami na sucho, bezpečnost či sociální služby
Hlavním bodem pondělního jednání vlády byl návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kousek po kousku – i letos pokračuje oprava hradební zdi Zámku Pardubice
Čtvrtým úsekem pokračuje letos obnova hradební zdi Zámku Pardubice. Východočeské muzeum, které zámek v majetku Pardubického kraje spravuje, navazuje na opravy v minulých letech. Obnova je možná díky spolupráci města Pardubice a Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnec pro nové hrozby Šedivý varoval před Ruskem: Vedou sofistikované dezinformační kampaně, vyvolávají zmatky
Do nově zřízené funkce zvláštního zmocněnce pro odolnost a nové hrozby obsadilo Ministerstvo zahraničí bývalého velvyslance při NATO Jiřího Šedivého. Šedivý v rozhovoru pro server iDNES.cz varoval, že Česku hrozí velký soubor rizik. Poukázal pak zejména na dezinformační kampaně, které mají na našem území vést Ruská federace či Čína. Cílem kampaní ze strany Ruska je podle Šedivého „znejistit společnost, vyvolat zmatky, rozostřit vnímání reality či nějakým způsobem nás odklonit od příslušnosti k Západu a oslabit spojenecké vazby v rámci NATO či Evropské unie“. Příklad v boji proti dezinformacím si pak máme vzít především od Francie od nástupu prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
AMSP: Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší
Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak vidí roli zahraničních pracovníků Petr Chovanec, předseda představenstva Cechu suché výstavby České republiky. Tento cech je jedním z 23 cechů zapojených do nedotačního projektu „Fandíme řemeslu“ Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Já žádnou krizi nevidím. Premiér Babiš se ohradil proti strašení opozice
„Někdo se snaží vytvářet nějakou atmosféru a mluví o krizi, já tady žádnou krizi nevidím, lidé pořád nakupují. V tomhle směru je to velice pozitivní,“ odmítl během pondělního jednání o rozpočtu na příští rok premiér Andrej Babiš (ANO). Rozpočet se schodkem 40 miliard je podle premiéra „velice dobrý“. Babiš v reakci na kritiku argumentuje, že má ČR „skvělá čísla“. Naráží tak především na růst české ekonomiky a na naše nízké zadlužení. Nesouhlasil pak ani s kritikou ze strany prezidenta Miloše Zemana, že bychom měli vysoký počet státních úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Slečna z Kliniky chtěla upalovat policajty. A teď hrozí žalobou dámě, která se proti tomu ohradila
Bývalá policistka Petra Lhotáková, která upozorňovala na aktivistku z Kliniky, která na festivalu Prague Pride vyzývala k použití Molotovova koktejlu na policii, se má omluvit. Požaduje to advokátka aktivistky po zveřejnění rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde Lhotáková používá výrazy jako „je opravdu blbá“, „exot“ či „lehkoživka“. Lhotáková omluvu odmítla a nyní obdržela předžalobní výzvu, kde se opět požaduje omluva. Lhotáková na svém Facebooku nepřímo vzkázala, že se ráda sejde u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2020
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. září 2019 sešli na pátém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři na zasedání diskutovali návrh podoby státního rozpočtu na rok 2020 a čerpání evropských fondů. Premiér Andrej Babiš také informoval sociální partnery o činnosti pracovních týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér navštíví lokality, vhodné pro vznik administrativního komplexu
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš navštíví v úterý 17. září 2019 lokality zájmového území pro vznik administrativního komplexu v Letňanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pěvkyně Pecková se pustila do české společnosti: Když hájím kulturu, nazývají mě elitářkou. Mám v Německu za sousedy migranty a přijali jsme je
Mezzosopranistka Dagmar Pecková srovnává českou a německou mentalitu. Podle Peckové bychom se měli od Němců naučit nezávidět a pracovat. A také bychom neměli dále podporovat rozkol ve společnosti mezi městem a venkovem, mezi tzv. pražskou kavárnou a zbytkem obyvatel. Uvedla to v rozhovoru pro web Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Marie Pošarová: Dejte si pozor na hady v oblecích! Jinak vám provedou falešnou centralizaci nemocnic
Dobrá zpráva: Fúze nemocnic v Plzeňském kraji se odkládá. Slučování špitálů neřeší nedostatek lékařů a neohlíží se na zájmy pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poslankyně SPD Jarošová položila ke Koněvovi květy, aby z nás smyla ostudu uvalenou Kolářem juniorem. A plánuje odstřihnout žílu politickým neziskovkám
ROZHOVOR „Z celé situace je mi opravdu smutno a trapně za ostudné jednání starosty Prahy 6. Sama jsem položila květy k tomuto pomníku, jednak nechci zapomínat na oběti sovětských vojáků, jednak jsem možná i tímto činem chtěla smýt hanbu, kterou na nás starosta Prahy 6 Kolář uvalil. Dotyčný by si měl uvědomit, že i díky maršálu Koněvovi má možnost na něho dnes kydat špínu, díky němu žije nejen on, ale i jemu podobní,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslankyně SPD za Ústecký kraj Monika Jarošová. Vyjadřuje se i ke Gretě Thunbergové, Matteu Salvinimu, Erdoganovi či podzimním demonstracím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pro velmi chytré hlavy: Vychází kniha Hudba prvočísel
Prvočísla jsou záhadná stvoření. Jejich definice je velmi jednoduchá (nejsou součinem žádného jiného přirozeného čísla kromě jedničky), ale na jejich vlastnostech je vystavěna celá matematika a jejich nevyzpytatelné chování vyvádí z míry již desítky generací nejlepších odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Řešit problémy v Africe? Jenže za kolik? Ministr Petříček by chtěl víc
Pošlete dalších 300 milionů do Afriky na řešení migrační krize, žádá vládu ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Česko posílá rok co rok na humanitární, na rozvojovou pomoc a na další projekty celkově 5 až 6 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Dětský domov Čeladná je už stoletý
Sto let od vzniku dětského domova oslavily v sobotu děti, které v domově žijí, ale také dospělí, kteří v domově strávili dětství. Slavili také zaměstnanci, ředitelé a děti z ostatních dětských domovů zřizovaných krajem a další hosté. Ke stému výroční domov vydal také almanach, který sestavil spisovatel a novinář Petr Andrle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To je síla: Takhle mají dětem vysvětlovat, co je to EU
Jak naučit děti, co je to Evropská unie? Proevropské hnutí Pulse of Europe aktivisty Tomasze Peszynského má odpověď. Dítěti prý stačí říct, že EU je jako kamarádi. A na jednoduchých příměrech se snaží myšlenky Unie vysvětlit. „Když je ve třídě velký kluk, co všechny mlátí a bere jim svačiny, kamarádi se spojí a přeperou ho společně,“ popisují myšlenku Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Můj dům – můj hrad. Bezpečnost občanů je na prvním místě
Pro naše občany chceme zajistit větší bezpečnost a ochranu soukromého majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov nabídne ukázky vyšetření
Zjistit svou krevní skupinu, vyzkoušet rehabilitační robotickou ruku či si prohlédnout porodní sál, to vše a mnoho dalšího nabídne trutnovská nemocnice na svém Dni otevřených dveří. V sobotu 21. září bude mít veřejnost možnost nahlédnout do chodu několika zdejších pracovišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zemědělských výrobců výrazně zpomalil
Meziměsíčně vzrostly ceny průmyslových výrobců o 0,1 %, ceny stavebních prací o 0,3 % a ceny tržních služeb pro podniky o 0,4 %, ceny zemědělských výrobců se snížily o 6,0 %. Meziročně byly vyšší ceny zemědělských výrobců o 4,1 %, průmyslových výrobců o 2,1 %, stavebních prací o 3,8 % a tržních služeb pro podniky o 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Senátoři přislíbili Praze podporu vzniku Muzea paměti XX. století
V Senátu Parlamentu České republiky se uskutečnila diskuze na téma potřeby vybudování Muzea paměti XX. století v Praze. Radní hl. m. Prahy Hana Kordová Marvanová informovala senátory o přípravách na založení Muzea a o nejbližších krocích města. Senátoři ocenili myšlenku vybudování takové instituce a přislíbili podporu jejímu vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: Starosta Litoměřic ocenil kvalitní spolupráci se silničáři
Vedení chomutovské Správy ŘSD navštívilo v rámci série koordinačních schůzek také litoměřickou radnici. Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč ocenil zejména kvalitní spolupráci se silničáři, za kterou hned v úvodu poděkoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Klienti operátorů už nebudou čelit drakonickým pokutám za změny smluv
Zákazníci dosud vázaní dvouletými smlouvami s mobilními operátory budou moci přejít k novému operátorovi výrazně jednodušeji, rychleji a už po prvních třech měsících zdarma bez pokuty. Návrhy pirátského poslance Martina Jiránka a Patrika Nachera (ANO) zlepšující vládní novelu v pátek ve třetím čtení schválila Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš osvobozen... A co teď? Kalouskova fanynka, odbornice přes duchy a tajemno, nad tím přemýšlela celý víkend
Slovní spojení „trestně stíhaný premiér“ patřilo mezi základní repertoár skoro všech Babišových kritiků. Nicméně, po zastavení trestního stíhání státním zástupcem si jeho kritici zřejmě budou muset najít jiné slovní spojení. Jedno takové vymyslela komentátorka a senzibilka Jenny Nowak, kterou zpráva zřejmě zasáhla natolik, že Babišovi věnovala rovnou sedm statusů. „OLAFem za podvodníka označený premiér zapsaný ve svazcích StB,“ navrhuje jako náhradu. A vzkazuje Babišovi zakódovanou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kde vzít dalších 300 miliard? Zeman má nápad
Vláda dnes odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana probere návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda probere rozpočet i evropské dotace. Výdaje státu přesáhnou 1,6 bilionu
Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády budou na dnešním jednání tripartity debatovat o návrhu státního rozpočtu nebo o čerpání peněz z evropských fondů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Kdy už bude konečně konec toho trápení
Koalice v Praze se trápí. Od samotného počátku. Jenomže zatím se nikdo neodhodlal bouchnout do stolu a toto trápení ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Prezident Zeman vyřkl jednu velice zásadní věc
Prezident Miloš Zeman vyřkl jednu velice zásadní věc. Ta sama o sobě může velmi poškodit ČR, přestože by šlo o krok správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Zákon o myslivosti stanoví plány lovu
Ministerstvo zemědělství (MZe) se s Českomoravskou mysliveckou jednotou (ČMMJ) shodují na potřebě urychlené přípravy novely zákona o myslivosti. Dohodli se na tom ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda ČMMJ Jiří Janota. MZe novelu předloží do připomínkového řízení do konce tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vláda opět zanedbala investice, přesto žene rozpočet do schodku
Návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2020 předpokládá schodek ve výši 40 miliard korun, který je v době růstu ekonomiky hrubou nezodpovědností. A to navíc s přihlédnutím k prvním příznakům zpomalování ekonomiky v Německu a očekávanému zpomalení růstu české ekonomiky v druhém pololetí tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Bouřlivé dění na trzích s ropou bude mít dopad na české řidiče. Není však nutné propadat panice
„Zatímco některé analýzy straší cenou ropy kolem 100 dolarů za barel, realita na trzích je zcela odlišná. Cena ropy Brent se po útocích v Saúdské Arábii pohybuje kolem 67 dolarů za barel. Současnou cenu přitom nelze označit za vysokou. Například před rokem stál barel ropy 78 dolarů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zní to jako problém
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik hledá nového dodavatele elektronických jízdenek
Na zajištění a provozování systému elektronických jízdenek dnes Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal veřejnou zakázku. Dosavadní smlouva se společností GLOBDATA a. s., která služby SMS jízdenek DPP poskytuje od roku 2008, vyprší k 31. 12. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení Prahy svolalo tiskovku k prezentaci svých úspěchů. Opozice nevěřícně zírala, čím vším se chlubili
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s koaličními partnery hodnotil uplynulý rok ve vedení města. Jako úspěšné hodnotí zahájení geologického průzkumu stavby metra D, zahájení prací na opravách mostů nebo zastavení dětských exekucí. Podle opozičních ODS a ANO ale koalice nefunguje, je rozhádaná a fungování města není transparentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Za prznění českého jazyka by se mělo chodit do vězení
Začal podzim. Přesně na první školní den odešly tropy a začalo pršet a ochladilo se. Loni to taky takhle na den vyšlo. Říkám si, že to tedy třeba s přírodou a rozhozeným klimatem tak špatné nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Elektromobilita ČEZ bude chytřejší díky izraelským technologiím
Nový IT systém pro komplexní řízení sítě veřejných dobíjecích stanic ČEZ a obsluhu zákazníků dodá a nainstaluje izraelská firma Driivz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Problém přesčasů ve zdravotnictví je řešitelný velice jednoduše
Otevřený dopis ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Havel nás nenáviděl, tvrdí slovenský poslanec. Přání k narozeninám se trochu zvrtlo
Slovenský poslanec Luboš Blaha popřál k narozeninám někdejšímu premiérovi Slovenské republiky. Udeřil přitom do bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisky a osopil se na současnou prezidentku Zuzanu Čaputovou, která prý neváhala brát peníze od George Sorose. Ani další slovenské politiky neopominul. Ti podle Blahy nesahají Ficovi v podstatě ani po kotníky. Ránu od Blahy dostal i Václav Havel a Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň Plzeňská má sedm mláďat tučňáků Humboldtových
Letošní jarní hnízdění tučňáků Humboldtových v Zoologické a botanické zahradě města Plzně přineslo sedm nových mláďat. Dva mladé tučňáky pokřtil se svojí rodinou první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. Vybrali pro ně jméno Vlasta a Mazlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Proč máme přidávat na místech, kde to není potřeba?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu poslankyně Pekarové Adamové na zvýšení mateřské rodičům s vyššími příjmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
„Vůbec nevím, co bude paní Jourová v této funkci dělat. Bude jezdit se vztyčeným prstíkem po Evropě a nabádat premiéry, aby udělali to či ono? Pokud ano, za chvíli ji budou všichni nesnášet. A Českou republiku s ní. Včetně českého premiéra,“ komentuje resort, který byl přidělen české zástupkyni v Evropské komisi, dlouholetý eurospolanec ODS a předseda celoevropské frakce Evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil. ParlamentnímListům.cz též svěřil své obavy z tzv. „evropského zeleného údělu“ a vysmál se komentátorům Bakalova vydavatelství Economia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Akce v Praze: Střelba a vojenská policie v pohotovosti
Ve vodojemu Klíčov v pražských Vysočanech se mezi 19. a 22. zářím uskuteční vojenské cvičení aktivních záloh. Výcviku zaměřeného na střežení objektů důležitých pro obranu státu se zúčastní pěší roty a složky integrovaného záchranného systému, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Srpen na ČMKB: Ceny dvouletých kontraktů elektřiny i zemního plynu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v srpnu uzavřeno 587 kontraktů na dodávku 776 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 658,6 milionu korun. Měsíční cenové průměry dvouletých kontraktů, které objemově převážily nad kontrakty jednoletými, u elektřiny i plynu klesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Chtělo by to k našim studentům trochu úcty. Tohle není fér
Komentář na facebookovém profilu k vyjádřením o povinné maturitě z matematiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Navržený rozpočet umožní splácení dluhů minulých vlád
Ministerstvo financí dnes předkládá vládě návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2020. Celkové výdaje rozpočtu by měly dosáhnout výše 1618,1 mld. Kč, příjmy 1 578,1 mld. Kč a schodek 40 mld. Kč. Prioritou rozpočtu zůstává školství, růst životní úrovně a investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pirát: Vadí Rusům odstranění Koněva? Jejich problém
Radnice Prahy 6 ve čtvrtek rozhodla o přemístění sochy maršála Koněva a vybudování pomníku osvobození Prahy na jejím místě. Rusko v pátek už pohrozilo odvetou za plány zastupitelů šestého pražského obvodu pomník přemístit. Z toho si ale pirátský poslanec Jan Lipavský těžkou hlavu rozhodně nedělá. „Jestli Rusko bere odstranění Koněva jako provokaci, je to jeho problém,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Útok na největší ropný areál světa může zdražit pohonné hmoty i v ČR
Komentář k očekávanému vývoji na trhu s ropou a pohonnými hmotami v ČR v kontextu rozsáhlého víkendového útoku na saúdskoarabská ropná zařízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Má mít Slovensko vyšší minimální mzdu než Česko?
Komentář na facebookovém profilu k zvýšení minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Předání zařízení pohraniční policii Bosny a Hercegoviny
Vláda České republiky v roce 2018 poskytla peněžní dar v hodnotě 25 mil. Kč, tj. cca 1 milion euro, Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny na pomoc s řešením rostoucí migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Před deseti lety Američané upustili od stavby radaru v České republice
Proti umístění radaru amerického protiraketového deštníku, který měl být instalován v ČR podle představ administrativy amerického prezidenta George Bushe mladšího, protestovala část české veřejnosti, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Exministra zemědělství Jurečku pozvali na ČT, aby promluvil o státních zástupcích. Takto to dopadlo
Poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) prosazuje, aby vláda neměla kompetenci odvolávat státní zástupce. V rámci opoziční novely zákona o státních zastupitelstvích to navrhuje spolu s delším funkčním obdobím nejvyšších státních zástupců nebo se změnou ve složení komise, která státní zástupce jmenuje. Jurečka doufá, že některé části opozičního návrhu vláda vloží do své novely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Novým předákem jihočeských kováků je Jan Janoušek z Motoru
Novým jihočeským zmocněncem Odborového svazu KOVO je Jan Janoušek, předseda základní organizace OS KOVO při společnosti Motor Jikov. V pátek 13. září o tom rozhodli delegáti Konference Krajského sdružení OS KOVO Jihočeského kraje na svém výjezdním zasedání v Purkarci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Čí názory prezentuje ministr zahraničí?
Žáci a studenti, bojující proti klimatickému ohrožení země a nechodící kvůli tomu v pátek do školy, získali silného spojence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Levice hospodařit neumí, to je známá věc. My jim ukážeme, plánuje Fiala. A Kalousek naložil ještě více
Opozice tvrdě kritizuje návrh státního rozpočtu, který dnes schválila menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD. Podle opozice je takovýto rozpočet nehospodárný, socialisticky přerozdělující a v době, kdy se začíná mluvit o recesi, nezodpovědný. Ke kritice návrhu rozpočtu se vyjádřili kupříkladu předseda ODS Petr Fiala, poslanec za TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek či pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík. Opoziční politici reagují především na to, že návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 40 miliard korun. Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle vládní koalice zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Třetí ročník hackování státu - rekordní účast institucí i zajímavé výsledky
V sídle Nejvyššího kontrolního úřadu se v pátek a v sobotu již po třetí sešli programátoři nad otevřenými daty veřejné správy. Přibližně 70 účastníků Hackathonu veřejné správy dostalo k dispozici data od rekordního počtu 20 veřejných institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pek (Piráti): Cyklisté pomohli opravit hrad Buben
V neděli 15. září se uskutečnila Pirátská cyklojízda z Plzně na hrad Buben. Na dvě desítky cyklistů zdolalo trasu, dlouhou 22 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vnuk válečného veterána se připoutal k soše Koněva. A Jakub Janda hned začal trousit vtipy jak z To se ví
K soše maršála Koněva na pražském náměstí Interbrigády se v pondělí v podvečer připoutal neznámý mladý muž. Je to další epizoda do příběhu pomníku, který chce starosta Ondřej Kolář z TOP 09 odstranit a řada obyvatel s ním nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Pražský vzduch může být opět o něco čistší
Hlavní město Praha zahájí 21. října 2019 v pořadí již třetí, ale současně poslední, výzvu k příjmu žádostí o tzv. kotlíkové dotace pro své obyvatele. Zahájení „Kotlíkových dotací Praha III“ dnes schválila Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Klec nespadla, ale brady některým až pod vesty
Tak nám Babiše osvobodili, paní Müllerová, na Brusééél! Jakoby bylo skoro až slyšet z těch vzteklých a rozhořčených tváří některých "demokratických" politiků, politologů, komentátorů, novinářů ze sekce presstitutů a aktivistických redaktorů ČT. Především těch, kteří tak urputně bojovali (ten minulý čas je důležitý!) za nezávislost justice a státních zástupců. Těch nejvíc především.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda měla na výběr mezi dálnicemi a úředníky. Vybrala si úředníky
Vláda bude na dnešním jednání schvalovat rozpočet na rok 2020, ten počítá se schodkem 40 miliard korun. Občanským demokratům se nelíbí především málo prostředků na investice a rostoucí výdaje na platy úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Hradec Králové si připomene sametovou revoluci sérií akcí
V rámci připomenutí 30. výročí Sametové revoluce se rozhodl Královéhradecký kraj společně s městem Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a neziskovou organizací Post Bellum uspořádat několik koncertů, výstav či divadelních představení. Šňůru událostí završí akce s názvem Cesta ke svobodě 16. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Se zbytečnými úmrtími chodců v ulicích je třeba něco dělat
V loňském roce zemřelo na pražských silnicích 31 osob. Z toho bylo 25 chodců, osm z nich zemřelo při srážce s tramvají. Na smrtelné nehody chodců, avšak nejen na ně, upozorňuje EDWARD – Evropský den bez úmrtí na silnicích, do kterého se hlavní město zapojilo již podruhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klimatolog Václav Cílek dělá jasno: Nemluvte pouze o klimatické změně. Jsou prognózy, které v roce 2050 počítají s ochlazením
Ze změny klimatu se stalo politikum, ale nevidím to zase tak černě... říká klimatolog, geolog, popularizátor vědy, spisovatel a překladatel RNDr. Václav Cílek, CSc. Jaké jsou tři hlavní problémy spojené s klimatem? Jak souvisí populační vlna s genocidou? Chystá se skutečně exodus desítek milionů afrických uprchlíků do Evropy? A kterak zásadně mohou klimatické změny ovlivnit celosvětovou budoucnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální bezpečnostní problematikou
V pondělí 16. září 2019 zasedla ve Strakově akademii pod vedením premiéra Andreje Babiše Bezpečnostní rada státu. Zabývala se mimo jiné problematikou Armády ČR, kybernetickou bezpečností či situací ohledně využívání technologií firem Huawei a ZTE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda hledá, kde zvýšit příjmy a na kom ušetřit
Komentář na facebookovém profilu k zpracování státního rozpočtu na rok 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Imigranti, to je úplně jiná kultura. Fakt nevěřím, že by se tohle mohlo dát dohromady. Promlouvá hokejista Višňovský z NHL
Už za několik hodin začíná nový ročník slavné kanadsko americké NHL. Nabízíme exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších slovenských obránců v historii, Ľubomírem Višňovským k začátku nového ročníku kanadsko-americké NHL. Proč mu nevadí, že slovenskou reprezentaci dnes koučuje kanadský trenér. Jak vidí potenciál českého a slovenského hokeje? Proč má Slovensko tak málo ledových ploch? A bojí se teroristických útoků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Pro rozvoj samospráv jsou zásadní 5G technologie a aplikace
Kde všude se budou testovat 5G technologie? Odpoví soutěž, kterou pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj. Hlásit se do ní budou moci města a obce z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
JVS GROUP: Na pohádkovém muzikálu Máša a Medvěd se děti zapojí do děje
Muzikál Máša a Medvěd bude mít již 5. 10. v Kongresovém centru Praha svoji českou premiéru a na děti čeká spousta zábavy. Zajímavé však bylo již samotné nahrávání české verze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
AČCKA: Cestovní kanceláře hlásí pokles reklamovaných zájezdů a méně kuriozit
Průzkum hlavní zájezdové sezóny prokázal pokles reklamací pod 0,6 %. Oprávněné stížnosti taženy zpožděním letecké dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Panika na ropném trhu, útok na Saúdskou Arábii žene cenu ropy vzhůru
Globální ropný trh zachvátila panika. Sobotní útok na ropné komplexy Abkajk a Churajs vyřadil z provozu více než polovinu saúdské produkce ropy (5,7 mil. barelů denně), ekvivalent celých pěti procent globální nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist