Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.271x, což odpovídá cca 118.498-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodinách
Zastupitelé Prahy 5 v úterý odvolali starostu Daniela Mazura (Piráti) a ostatní radní. Starosta podle nich nezvládal vedení radnice. V Praze 5 do té doby vládli Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran ale v pondělí kvůli neshodám s Piráty vypověděly koaliční smlouvu a následovalo právě jednání, na kterém padl starosta. To je ovšem konec celého příběhu. ParlamentníListy.cz byly detailně informovány o tom, co se dělo před tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ti herci tam hopsali a já si říkala... Benešová o Milionu chvilek i stíhání na objednávku
Marie Benešová navštívila Luboše Xavera Veselého v jeho studiu na XTV a rozpovídala se o justici. Kauzu nehodnotila, ale státní zástupce se podle ní určitě dlouho a zodpovědně rozmýšlel. Zopakovala, že v Česku se dá objednat trestní stíhání. Prý je to nový fenomén, dřív se tlačilo na to, aby někdo stíhán nebyl. A utrousila i pár slov o demonstracích proti její osobě: „Někdy jsem se i pousmála, když tam ti herci hezky na té tribuně hopsali a teď tam něco vykřikovali a říkala jsem si, dyť ani nevíte, o co jde.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká justice: ÚOHS by měl mýtnou smlouvu zneplatnit, škody půjdou do miliard
Renomovaný odborný web Česká justice uveřejnil včera zajímavý rozhovor s advokátem Michalem Pokorným, jak mohou dopadnout tahanice kolem českého mýta a o nepodařeném tendru na správce českého mýta. Ještě před ukázkami z rozhovoru je nutné si připomenout, že advokát Michal Pokorný není ani příbuzný ani jinak blízký advokáta stejného jména Radka Pokorného, který byl vlivným lobbistou a nejbližším poradcem dřívějšího premiéra Sobotky, za jehož působení se výběrové řízení na nového správce českého mýta připravovalo. Z rozhovoru s Michalem Pokorným pro Českou justici vybíráme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš o Čapím hnízdu: Já si myslím, že je to prostě podvod
Předsedu vlády už policie nestíhá, státní zástupce už kauzu Čapí hnízdo zastavil. Pokud na tom nic nezmění nejvyšší státní zástupce, bude to definitivní. Argumenty pro konec trestního stíhání Andreje Babiše jsou ale účelové, tvrdí Piráti. Podle nich totiž existuje propojení malého Čapího hnízda s velkým Agrofertem. V Interview na ČT24 na toto téma tentokrát promluvil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČAV: Češi nechtějí odpouštět dluhy. Dali by dlužníkům možnost si je odpracovat
Většina Čechů si myslí, že by dlužníci měli splatit alespoň 40 procent dluhu, aby jim jeho zbytek mohl být odpuštěn. Pouze dvě procenta občanů by byla ochotna dlužníkům odpustit dluh celý. Pomoc ze strany státu by Češi poskytli lidem, kteří se do dluhové pasti dostali za nešťastných okolností, jako je dlouhodobá nemoc či ztráta zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rozpočet v čase výrazných rizik
Státní rozpočet ČR pro rok 2020 jen připraven k projednání ve sněmovně. Vláda jej schválila s varováním, že „makroekonomický rámec je zatížen řadou rizik“, která v úhrnu vnímá jako „výrazně negativní“. Taky se trochu tlučou fiskální a měnová politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Emir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků
Srbského filmového režiséra světového formátu Emira Kusturicu českému čtenáři netřeba představovat. Našemu publiku je kromě filmové tvorby znám i svými politickými názory. Kusturica mluví česky, vystudoval totiž pražskou FAMU. A zde začíná náš příběh. Podle zjištění redakce totiž pražská filmová fakulta uvažuje, že se od svého slavného absolventa distancuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníky
REPORTÁŽ „Času moc nemáme. Změny, které probíhají, jsou strašně rychlé. Když ještě pár let bude pokračovat trend ve srážkách, jaký je, tak skutečně budou problémy s pitnou vodou,“ varoval v jabloneckém Eurocentru na přednášce s názvem Jak nevyschnout Josef Šedlbauer (SZ), profesor, jenž vede katedru chemie na Technické univerzitě v Liberci a je i krajským zastupitelem. „Některé věci nemůžeme změnit sami. Klimatická změna pokračuje a zvrátit ji bude vyžadovat velké koordinované úsilí ze všech úrovní. Bez toho, že dojde k velkým mezinárodním dohodám, se to nepodaří. Měli bychom ale ukazovat cestu, jak se to má dělat,“ domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Král: Dilema současné měnové politiky ČNB
Česká republika stále odolává ochlazení ekonomického růstu a souvisejícímu protiinflačnímu tlaku, kterému čelí země a jejich centrální banky na západ od nás. Vrchol hospodářského cyklu máme sice za sebou, ale dynamika HDP zůstává nadohled třem procentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
První Havel, teď Greta. Podržte se
Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová se dočkala stejné pocty jako třeba bývalý prezident Václav Havel. Na Univerzitě George Washingtona si převzala ocenění organizace Amnesty International. Za své aktivity na ochranu klimatu byla vyhlášena Velvyslankyní svědomí. Do USA, kde se bude účastnit klimatického summitu OSN, přicestovala středoškolačka „ekologickou cestou“ na solární jachtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Ekonomka a blogerka Markéta Šichtařová varuje před ekonomickou recesí, která se prý nezadržitelně blíží. Důvodem jsou podle ní i populistické kroky vlády Andreje Babiše a intervence České národní banky. Prezident Miloš Zeman již před časem upozorňoval, že ekonomika půjde do recese, se slovy „mejdan skončil“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Historik: Spojovat Koněva s rokem 68 je nadnesené
O maršálu Koněvovi se hovořilo i v ranním vysílání Televize Seznam. Pro jedny je hrdina, pro druhé zrádce. Hosty byli historik Jan Koura z Ústavu světových dějin FF Univerzity Karlovy a sochař Pavel Karous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z ANO. Proslavil se vypnutím městských kamer
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl dnes ČTK Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní
Komentář na facebookovém profilu k petici LIGA LIBE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Policie odposlouchávala tisíce lidí a záznamy neexistují
Pirátský poslanec a předseda komise pro kontrolu odposlechů Tomáš Vymazal otevřel na sněmovním semináři téma kontroly odposlechů. V šestihodinové debatě rozdělené do tří bloků vystoupili jak zástupci politických stran, tak zástupci orgánů činných v trestním řízení a obhájců. Z diskuze vyšlo najevo, že jak soudy, tak státní zastupitelství dlouhodobě nedodržují informační povinnost – vyrozumění občanovi, že jej Policie odposlouchávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Odmítavý postoj k tzv. zákazové směrnici EU a dalším nesmyslným regulacím
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu projevu na podporu petice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
EU je ekonomická supervelomoc, vykládal před lidmi Niedermayer. Jen je škoda, že nemá společnou zahraniční politiku
REPORTÁŽ Europoslanec versus český podnikatel. Chvála prezidenta za jeho aktivity v Číně. To pro mnohé překvapivě zaznělo na setkání, které se uskutečnilo v Plzni a jehož se zúčastnilo několik desítek lidí, zejména studentů a vysokoškolských pedagogů. Zúčastnili se jej europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer, ekonom Lukáš Kovanda a „muž z lidu“ Tomáš Březina, zakladatel a ředitel a.s. BEST.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček se v Protonovém centru seznámil s nejmodernějšími technologiemi léčby onkologických onemocnění
Protonové centrum v Praze zpřístupnilo v sobotu dne 14. září 2019 za účasti ministra průmyslu a obchodu Doc. Ing. Karla Havlíčka, Ph.D., MBA prostory svého zázemí. Jednalo se o jedinečnou příležitost prohlédnout si cyklotron, který je běžně veřejnosti nepřístupný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava: Ovlivňují bezzásahové zóny na Šumavě počasí v Čechách?
Stále častěji se objevují zprávy o tom, že hřebeny Šumavy, na kterých odumřela většina dospělých smrků kvůli kůrovci a vichřicím, způsobují sucho v českém vnitrozemí. Nejrůznější vědecká měření však nic takového nenaznačují a ani meteorologové nepotvrzují, že by odumřelé horní stromové patro nějak významně ovlivňovalo počasí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Právo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
REPORTÁŽ Evropská unie se ani příliš netají, že usiluje o omezení počtu zbraní mezi občany a možnosti, aby se lidé sami mohli bránit útočníkům. V České republice v reakci na tento trend vznikla již druhá iniciativa usilující o ústavní zakotvení práva užití zbraně k vlastní obraně. V úterý se v horní komoře konalo veřejné slyšení, kde bylo téma diskutováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: V otázce prodloužení a provozu tramvajové linky číslo 11 město koná. Jak daleko je Liberec?
Reakce primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy na rozhovor s náměstkem libereckého primátora Jiřím Šolcem na portálu LibereckéZpravy.cz ze 17. září 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček nevidí důvod odvolávat uznání Kosova
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) nevidí důvod k tomu, aby Česko vzalo zpět uznání Kosova. Podle něj je třeba, aby česká zahraniční politika byla kontinuální a čitelná, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Opakující se české bludy o osvobození Prahy
Naposledy se vyskytly v interview s Andorem Šándorem, kde tvrdil naprostý nesmysl: „Kdyby Koněv a jeho První ukrajinský front, kdyby Malinovského Druhý front byly někde u Košic, tak by skupina armád Schörner Mitte, která měla na milion vojáků, jaksi z území Československa nikam nespěchala… je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem. To je realita.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Měl by být starosta Kolář kvůli Koněvovu pomníku obviněn? Zákon existuje…
Na území Prahy 6 se ještě 9. května vedly líté boje, při nichž v Divoké Šárce padlo, tváří v tvář vojskům Waffen SS, 37 rudoarmějců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AV ČR: Českobudějovičtí vědci zkoumají rybí obsádku. Chtějí zlepšit kvalitu vody
Hydrobiologové z Biologického centra Akademie věd ČR vyplují v září a v říjnu se svými výzkumnými loděmi a čluny na vodní nádrž Jordán v Táboře. Při komplexním průzkumu budou zjišťovat, v jakém stavu je početnost a složení rybí obsádky v nádrži. Zároveň provedou nápravná opatření, jejichž zásadním cílem je udržet, případně zlepšit kvalitu vody pro rekreační účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nikdo normální neuvěří, že vyšetřování kauzy Čapí hnízdo proběhlo v pořádku
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Praha slaví Světový den cestovního ruchu a pořádá festival Kolem světa
Letiště Praha se připojuje ke Světovému dni cestovního ruchu a právě v tento den, 27. září, se přímo na letišti uskuteční festival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nečekal jsem to... Zasvěcený muž ke konci Čapího hnízda. Dal výzvu
Analytik webu Česká justice Petr Dimun se rozhovořil o kauze Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov pro server Blesk.cz chybí státním zástupcům větší odpovědnost. Zároveň upozorňuje na to, že případy nejsou housky na krámě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Bude na růst důchodů i rodičovský příspěvek
Růst důchodů a rodičovského příspěvku – to jsou největší úspěchy Ministerstva práce a sociálních věcí při vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) vyjednala pro svůj resort o 15,6 miliardy Kč navíc na mandatorní výdaje nad rámec valorizace. Současně získala o 400 milionů Kč více na investice, na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: „Předávat do EU!“ Vážná dohra Babišovy kauzy. Nový návrh z Bruselu
Evropské peníze? O těch by měli rozhodovat evropští prokurátoři. Tuto myšlenku sdělil europoslanec Stanislav Polčák za STAN v pořadu Pro a proti na ČRo plus včera. Prý byl v této otázce zdrženlivý, ale kauza Babiš, která podle něj skončila v podezřele pokročilém stádiu, ho přesvědčila. „Ať to posoudí soud toho členského státu. Ale tu žalobu by před ten soud posílal evropský prokurátor,“ řekl Polčák a dodal, že nevěří například rumunským a bulharským soudům, že budou nezávisle stíhat aktivní politiky. Milan Feranec z ANO ho varoval, že to je velký krok k federalizaci Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO „Koněv se v Praze střetl s SS,“ říká pamětník. A generál šokuje novou informací
O maršálu Koněvovi se nyní hovoří hojně především v souvislosti s pomníkem v pražské Bubenči. Promluvil o něm nyní také válečný veterán Emil Šneberg, jenž byl účastníkem Pražského povstání v roce 1945. Video s ním nyní koluje po internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Americká chamtivost! Od Okamury trochu jinak k výbuchu u Saúdů
Poslanec SPD Jiří Kobza se na svém facebookovém profilu vyjádřil k útoku na ropná zařízení firmy ARAMCO v Saúdské Arábii. Ten sice prý provedli jemenští povstalci, ale podle Saúdů a Američanů za tím stojí Íirán. Americký prezident Donald Trump dokoknce prohlásil, že proti této zemi připraví odvetná opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Obnovení další vodní nádrže
Retence vody v krajině i zpomalení odtoku povrchové vody z krajiny – to jsou hlavní efekty vodní nádrže Drahotuše, jejíž obnovu v srpnu dokončilo Povodí Moravy, s. p. Kromě retence a zpomalení odtoku oprava prodloužila životnost celého vodního díla. Nádrž je dnes díky vydatným víkendovým srážkám napuštěná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky. Transparentní? Ani náhodou
Představitelé hlavního města Prahy naprosto selhali při přípravě nového městského mobiliáře a městu tak hrozí ostuda i miliardové škody. „Již v roce 2017 byla vybrána nová zastávka MHD a město zaplatila několik milionů korun vítěznému studiu Artěl za tento vítězný návrh. Do dnešního dne však zastávka ani přes platné smlouvy nebyla představena veřejnosti,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): A z 15 % je najednou 5 %. Takhle se sliby neplní
Komentář na facebookovém profilu k navyšování mezd ve školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zrušení uznání Kosova by se mělo řešit, navrhuje Babiš. Petříček o tom ale nechce slyšet
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) chce na setkání představitelů státu řešit i otázku oduznání Kosova, jak si to přeje prezident Miloš Zeman. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) k tomu nevidí důvod. Informace přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Saúdská Arábie pokořila historický rekord v propadu těžby ropy
Po víkendových útocích na Saúdskou Arábii se dle renomovaných odhadů propadla tamní těžba ropy o 5,7 milionu barelů za den. Jedná se o historicky největší propad těžby, který je srovnatelný pouze s rokem 1978, kdy se v rámci islámské revoluce v Íránu propadla denní těžba o 5,6 milionu barelů. Další historické události na ropném trhu byly z hlediska propadu těžby již výrazně milosrdnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tlustý odkryl temné momenty polistipadové éry. Jak to bylo s uznáním Kosova? A jak se Bakala dostal k OKD?
Někdejší poslanec ODS Vlastimil Tlustý to v rozhovoru s moderátorem XTV.cz rozbalil. Konstatoval, že nás chce kdekdo řídit a používá k tomu ideologii. Momentálně je populární ideologie zelená. U lidí, kteří ji vyznávají, by Tlustý čekal, že začnou sami u sebe a třeba přestanou dýchat, aby zachránili planetu. Jednou z institucí, která nás chce řídit, je podle Tlustého EU, která má prý za to, že Češi jsou hloupí a potřebují být řízeni z vyšších míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Test Ostravou
Komentář na facebookovém profilu k situaci v ostravské ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Téměř 11 tisíc dětí v Pardubickém kraji se účastnilo regionálních olympiád
Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ovčáček čelil tvůrci pořadu To se ví i rozpálené redaktorce: Vy jste problematická osoba. A sdílíte Sputnik
Na Seznamu Zprávách se v Duelu sešly dvě osobnosti, jejichž jméno je spojováno s dezinformacemi. Odborník na dezinformace z FSV Masarykovy univerzity Miloš Gregor a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. A řešila se proslulá soutěž To se ví. Podle Ovčáčka se buď do ČT vloupali tvůrci České sody nebo scénář přišel z Moskvy. Gregor zase prohlásil, že Ovčáček je problematická osoba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Knihovníci, policisté, kuchařky, těšte se. ČSSD vám nadělí štědrý bonus k výplatě
Jestli je v něčem ČSSD důsledná, pak v boji za státní zaměstnance. Jen v posledních dvaceti hodinách informovaly na sociálních sítích prakticky všechny její špičky o kroku, který se sociální demokracii podařil. Jedná se právě o zmíněné zvýšení platů státním zaměstnancům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: V Brně Trikolórní představení
Na den 28. září si naplánovalo hnutí Trikolóra svůj ustanovující sněm a z dostupných zpráv je nám sděleno, že programové pilíře představí bývalý prezident Václav Klaus, právník a exposlanec za ČSSD Zdeněk Koudelka a bývalý euro-poslanec a bývalý předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO: Stovky lidí si přišly prohlédnout areál státního podniku v Ostravě
Jediný důl v Ostravě, na kterém se dodnes fárá, se v sobotu 14. září na pár hodin otevřel veřejnosti. Areál šachty a sídlo státního podniku DIAMO navštívilo 810 lidí, což bylo za dobu konání dnů otevřených dveří na šachtách na Ostravsku nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Romové ven z autobusu! Diskriminace? Server Romea udeřil
Slovenská společnost Eurobus podle serveru Romea.cz diskriminuje Romy. Řidiči této společnosti prý v Košickém kraji již několikrát odmítli svézt několik slovenských Romů. Ti zvažují, že budou podávat trestní oznámení z důvodu diskriminace. Podle firmy Eurobus jde jen o nedorozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Připravte se, tohle bude jízda
Nešlo si nevšimnout, jak velkou změnou prošel automobilový průmysl v posledních letech. A víte co? Věřím tomu, že v příštích deseti bude změna mnohem větší než za uplynulých padesát let dohromady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: V Iráku byl zahájen vzdělávací program na obnovu válkou poškozených památek
V Iráckém institutu pro restaurování památkového dědictví (IICAH) v Erbílu byl slavnostně zahájen vzdělávací program pro irácké památkáře organizovaný Národním památkovým ústavem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Příspěvek na pomůcky pro trénink paměti
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Běžecký půlmaraton opět zpestří osobnosti motoristického sportu
Na mosteckém autodromu odstartuje v sobotu 2. listopadu třetí ročník amatérských vytrvalostních závodů The Most HALFMARATHON. Vzhledem k místu konání akce nebude mezi startujícími ani letos chybět osobnost z řad sportovců zaměřených na motoristické disciplíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Noveský: Trojí metr české justice aneb jednatelé třikrát jinak
Problémem české spravedlnosti je občas trojí metr. Za velmi podobnou činnost statutárního zástupce, ve funkci jednatele, jednou brněnský soud jednomu jednateli uložil velmi tvrdý mnohaletý nepodmíněný trest, druhého jednatele brněnský soud zcela zprostil a třetího jednatele již vyvinil žalobce přímo v obžalobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČPZP: Počty lidí s Alzheimerovou chorobou stouply za pět let o 39 procent
Alzheimerova choroba, která závažně postihuje mozek a projevuje se zejména u seniorů, propuká u stále většího počtu lidí. V loňském roce evidovala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) celkem 2584 pojištěnců s touto diagnózou, což je o 810 pojištěnců více než před pěti lety. Mnohem rychleji se zvyšují náklady na jejich péči – od roku 2014 stouply o 80 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká mládež promluvila o politice. To jsou čísla! Už vyvolala zděšení a návrh
Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací charakterizují v současnosti většinu mladých lidí do 30 let. Polovina jich považuje za problematickou dostupnost bydlení. Ve srovnání se staršími generacemi jsou také většinou tolerantnější k přistěhovalcům. Vyplývá to z průzkumu s názvem Generace svobody, který ve spolupráci s agenturou Median zpracovala iniciativa Svobodný listopad na Univerzitě Karlově. ČTK to sdělili zástupci iniciativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce zrealizoval v prvním pololetí roku 2019 přes 12 tisíc kontrol
Za první pololetí letošního roku uskutečnily orgány inspekce práce u zaměstnavatelů celkem 12 181 kontrol. Z tohoto počtu se 5 022 kontrol zaměřilo na dodržování bezpečnosti práce na pracovištích a bezpečný provoz vyhrazených technických zařízení, 2 530 kontrol se věnovalo dodržování pracovních vztahů a podmínek, na odhalování nelegálního zaměstnávání směřovalo 4 386 kontrol a na oblast zaměstnanosti bylo zaměřeno 243 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lapáčková (TOP 09): Stát na drogách
Evropské dotace jsou tuze příjemná věc. Zejména proto, že ještě stále převyšují částku, kterou do Bruselu odvádíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš nepotěší Gretu: Otevřeně mluvil o oteplování, postaví se EU
Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na půdě Poslanecké sněmovny k otázce ochrany klimatu. Hovořil mimo jiné o snižování emisí skleníkových plynů a o suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Využijeme každou skulinku, abychom to vládě zkomplikovali
Komentář na facebookovém profilu k rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Jana z Kolovče zvedla prapor vzdoru
Zpráva z tisku: Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se má omluvit za své výroky o tom, že demonstranti na loňských protestech proti vládě byli zaplacení. Rozhodl o tom Okresní soud Praha-západ. Prvoinstanční verdikt je nepravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér si prohlédne pozemky, kde by mohla vyrůst úřednická čtvrť
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví pražské Letňany, kde by mohla v budoucnu vzniknout takzvaná vládní čtvrť. Ta by na jednom místě soustředila úředníky z několika ministerstev dosud rozmístěných po metropoli. O výstavbě velkého administrativního areálu pro úředníky mluví premiér delší dobu. Současný stav je podle něj pro stát neekonomický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
,,Bez Koněva by Němci Prahu rozflákali.” Vytočený Šándor o mladých hoších, co poučují. A o Kosovu
ROZHOVOR „Ačkoliv je špatně, že jsme uznali Kosovo, tak se s tím stejně nedá nic dělat a nikdo s tím pravděpodobně nic dělat nebude,“ říká bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Českou diplomacii označil za zoufalou, protože nemluví jedním hlasem. Navenek prý nepůsobíme jako země, která ví, co chce, a tím děláme sami sebe bezvýznamnými. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval nákup amerických vrtulníků, u nichž není jisté dostatečné využití. Je třeba dopředu zvážit, k čemu má technika sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize
Komentář na facebookovém profilu ke stavu konfliktu na Blízkém východu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Zaměstnáváte lidi s postižením? Dejte si pozor na konec čtvrtletí
Firmám zaměstnávajícím lidi se zdravotním postižením přináší každý konec čtvrtletí riziko, že nedostanou příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na úhradu jejich platů, mezd a dalších nákladů spojených s jejich zaměstnáváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nadšený Martin Fendrych: Zeman a Schwarzenberg spolu zapalují Masarykovu vatru, to je spojení
Komentátor Martin Fendrych volá po opětovném sjednocení české společnosti, která v posledních letech prochází hlubokou krizí. A právě dva sokové, kteří toto dělení pomáhali vytvářet, prezident Miloš Zeman a prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg, teď všem Čechům podle Fendrycha ukázali, že spojení je možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Mlčení Evropské komise ohledně auditů Babišových firem není namístě
Evropská komise, jejíž pracovníci provádějí audit čerpání evropských peněz firmami spojenými s premiérem Andrejem Babišem, nadále odmítá poskytnout pracovní verzi auditních zpráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Likvidátoři ČSSD v Ostravě v další akci?
Když jsem se minulý rok v létě nechal zlákat ke kandidatuře do Senátu v Ostravě, byla to jedna z četných chyb, kterých jsem se z idealismu ve svém životě dopustil. Dva měsíce před volbami, tedy již krátce po podání přihlášky k volbám, jsem v průzkumu seriózní agentury pro výzkum veřejného mínění na vzorku dvou tisíc respondentů z volebního obvodu zjistil, že je mě v mém volebním obvodě ochotno volit 54% respondentů a dalších 14% by tuto volbu zvažovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miliardář Janeček chce zkvalitnit demokracii bojem proti fake news. Ty prý mohou i rozpoutat válku
Moderátorka Českého rozhlasu Barbora Tachecí na vlnách veřejnoprávního rozhlasu zpovídala miliardáře Karla Janečka. Prý se dnes věnuje především přednáškám, a to přednáškám o demokracii. Dnes prý lidé naslouchají fake news, zavádějícím a lživým zprávám, které mohou způsobovat i války. A po jejich přečtení mají lidé tendenci „volit to svoje“, což je podle Janečka problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zaměstnavatelé se chystají příští rok zvýšit výplaty v průměru o více než 6 %
Zaměstnavatelé se chystají zvyšovat mzdy svých zaměstnanců i v roce 2020. Zatímco letos zvyšují výplaty v průměru o 2 358 korun měsíčně, příští rok si zaměstnanci každý měsíc polepší průměrně o dalších 2 088 korun hrubého, tedy o dalších více než 6 %. Některé podniky budou výdělky zaměstnancům zvedat ještě výrazněji. Vyplývá to z dat Hospodářské komory přímo od zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Vláda ekonomický růst promarnila, potvrzuje to i NKÚ
Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal stanovisko Nejvyššího kontrolního úřadu k návrhu státního závěrečného účtu České republiky za rok 2018. Úřad vládu upozorňuje, že upřednostňuje provozní výdaje nad investicemi a vyčítá jí, že nepřipravuje veřejné finance na období ekonomického ochlazení. To samé kritizuje také opoziční ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SVOL: Poslanci schválili novelu zákona o lesích. Nyní je řada na senátorech
Do Senátu nyní míří novela zákona o lesích, kterou v pátek 13. září schválila Poslanecká sněmovna. Přijetí novely je nezbytným předpokladem pro finanční podporu nestátním vlastníkům lesů na zvládnutí následků současné kůrovcové kalamity. Nestátní vlastníci lesů proto schválení novely v Poslanecké sněmovně vítají a věří, že senátoři a následně i prezident nebudou přijetí novely bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vnučka maršála Koněva: Dědeček miloval Prahu. A s rokem 1968 neměl nic společného
V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu vystoupila vnučka sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva Jelena Gelijevna. Zdůraznila, že její dědeček miloval Prahu, kterou osvobodil. Odmítla, že by se podílel na přípravě sovětské invaze do Československa v roce 1968, a pozornost věnovala i maďarskému povstání v roce 1956, které její dědeček nechal utopit v krvi. Tehdy se podle ní v Maďarsku chtěli vrátit nacisté a bylo třeba zasáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Dálnice u Panenského Týnce urychlí cestu mezi Prahou a Německem
Ministr dopravy Vladimír Kremlík zahájil stavbu dalšího úseku dálnice D7, kterým je rozšíření obchvatu Panenského Týnce na spojnici mezi Prahou a oblastí kolem německého města Chemnitz. Hotovo má být na podzim roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová pracovní místa v Evropě nepřibývají
I když ekonomický růst EU rozhodně neatakuje žádné rekordy, situace na trhu práce se v posledních měsících stále zlepšuje. Potvrzuje to míra nezaměstnanosti, která sice dosahuje 6,3 % a na naše poměry je ještě docela vysoká, nicméně pořád je to nejnižší číslo za posledních dvacet let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Víc než sto tisíc Čechů si přeje bránit se se zbraní v ruce
Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela, která je mimo jiné reakcí na snahu EU držení zbraní omezovat. Doplnění Listiny základních práv a svobod vychází z petice, kterou podepsalo 102 000 lidí včetně mnohých ústavních činitelů. Na dnešním veřejném slyšení Senátu to uvedli předseda petičního výboru Pavel Černý a předseda senátního ústavně-právního výboru Miroslav Antl (za ČSSD), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Historik: Protektorát se vrátí? Nechtějí si to připustit. Ale...
Historik Jindřich Marek konstatoval, že za období druhé světové války měli Češi, Moravané a Slezané opravdu namále. Kdyby se válka vyvíjela jinak a nacistická Říše vítězila tak, jak to hlásala propaganda, náš národ by fakticky čekalo vyhlazení. A nelze vyloučit, že se bude podobná hrůza opakovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Nesouhlasíme s vyšším daňovým zatížením pokeru
Pirátský poslanec Tomáš Martínek se snaží odvrátit schválení vyššího zdanění pokeru v rámci vládou předloženého sazbového balíčku, který v rámci zákona o dani z hazardních her zvyšuje tuto daň ze současných 23 % na 30 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní
Hospodářská komora České republiky podporuje záměr ministryně financí Aleny Schillerové provést revizi daňových výjimek, zejména v zákoně o daních z příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří do šrotu
Více na nová policejní auta, hasičskou techniku nebo platy: vláda schválila státní rozpočet na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mladý herec o svobodě a Havlovi
Herec Matyáš Valenta se v anketě serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tomu, co pro něj znamená exprezident Václav Havel i rok 1989. Svoboda podle něj není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka Trošku
Pořad ČT To se ví v hodnocení o něco poklesl. Nyní má na Československé filmové databázi hodnocení 14 %. Satirická stránka Agentura Fejk ňůs provedla analýzu seriálů, které pořad ČT překonal. Stále zaostává za Esmeraldou a tvorbou Zdeňka Trošky. Přitom se najdou tací, kteří tvrdí, že právě pro diváky Troškových filmů je pořad určen...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prioritou zahraniční politiky musí být zachování národní suverenity
Minulý čtvrtek 12. září se v Praze konal summit premiérů Visegrádské skupiny a přizvaných zástupců zemí západního Balkánu. Cílem jednání bylo domluvení společného postupu v otázkách bezpečnosti, který budou uplatňovat a prosazovat v rámci EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
MZV: Češi na Krymu by měli respektovat i ukrajinské zákony
Nedávná návštěva skupiny Čechů na ukrajinském poloostrově Krym anektovaný Ruskem byla soukromá, nikoliv oficiální, české zákony neporušili. České ministerstvo zahraničních věcí (MZV) tak dnes reagovalo na výzvu ukrajinského velvyslanectví v Praze, aby české úřady cestu odsoudily kvůli porušení ukrajinské legislativy pro vstup na okupované území. Současně ale ministerstvo nabádá české občany, aby při cestách respektovali zákony cizích zemí, včetně Ukrajiny. Turistické cesty na Krym nedoporučuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Cikáni mají byznys z plození dětí" a podobná slova: Trestat za to? Známý advokát jasně promluvil
ROZHOVOR V České republice by nejspíš nedošlo k tomu, co se stalo na Slovensku, že po výrocích na adresu romského etnika byl odsouzen poslanec za trestný čin a přišel tak o svůj mandát. Mimo jiné žádal zastavit byznys, který si z plození dětí udělali cikáni. Renomovaný advokát Aleš Rozehnal je totiž přesvědčen, že ve svobodné společnosti mají lidé právo být i netolerantními a netolerantně se projevovat. Toto právo může být omezeno pouze tehdy, pokud vede k omezení práv druhých. Kriminalizace netolerantních projevů je dle něj nepatřičná a ve skutečnosti znamená vyjádření despektu k občanům, kteří jako by škodlivost těchto projevů nebyli schopni sami rozpoznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelová způsobila bezpečnostní krizi
Bývalý ředitel německé zahraniční zpravodajské služby Dr. August Hanning v neděli ve Velké Británii řekl, že kancléřka Angela Merkelová způsobila „bezpečnostní krizi“ v Německu i v dalších členských státech Evropské unie. Informuje o tom britský list „Sunday Express“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Cykloturisté oslaví Václava i českou státnost na Eurovelo 13
Oslavit svatého Václava, patrona české země, všechny jeho jmenovce i Den české státnosti, netradičně v sedle jízdního kola uprostřed unikátní přírody České Kanady mohou všichni, kteří se 28. září zúčastní cyklojízdy Eurovelo 13 pro všechny. Společný výšlap česko-rakouským příhraničím bude rovněž připomínkou 30. výročí pádu takzvané Železné opony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Schválením zákona, rušícím prvních 800 nesmyslných zákonů a vyhlášek, nekončíme
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera prosadil na vládě zákon, který ruší prvních 800 nefunkčních a zbytečných zákonů, vyhlášek nebo nařízení vlády. Jde o první krok v plánu zpřehlednit celý český právní řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti vyšlou do boje o Senát Daniela Kůse
Členská základna Pirátů Plzeňského kraje zvolila jako svého kandidáta do Senátu Daniela Kůse. Ve volbách na internetovém fóru Pirátské strany se pro jeho nominaci vyslovilo 93 % hlasujících. Senátní volby se v plzeňském městském obvodě uskuteční příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná kauzu vojáka, jenž měl bojovat na Ukrajině
Odvolací pražský vrchní soud dnes projedná případ českého vojáka Erika Eštu, který čelí obžalobě z účasti v bojích na Ukrajině. Pardubický krajský soud mu v květnu nepravomocně uložil tříletou podmínku a odňal mu vojenskou hodnost. Eštu byl původně obžalován z terorismu, krajský soud ho ale potrestal za účast na zločinecké organizované skupině. Eštu obžalobu odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Myslím si, že rozpočet je velice dobrý
Za účasti prezidenta Miloše Zemana vláda Andreje Babiše v pondělí 16. září 2019 projednala a schválila návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2020. Schválila také rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a rozhodla o zrušení některých zákonů, které už pozbyly platnosti či významu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident jednal s premiérem. Do OSN letos pojede Babiš, dohodli se
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer dorazil do zámku v Lánech na pravidelnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Oba státníci si podle informací ČTK vyměnili názory ohledně postoje České republiky ke Kosovu či situace na Ukrajině. Řešilo se rovněž i říjnové setkání hlav států zemí Visegrádské čtyřky (V4), kterého by se měli účastnit i prezidenti Srbska a Slovinska, a Babišova účast na Valném shromáždění OSN v New Yorku. Ohledně Sýrie se pak prezident s předsedou vlády shodli na tom, že by vzhledem k našemu velvyslanectví v Damašku mohla hrát ČR „aktivnější roli“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Rozpočet je navýšen kvůli programu dostupného bydlení v obcích
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes předložila vládě návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a střednědobého výhledu na roky 2021-2022. Návrh počítá s navýšením rozpočtu o 340 milionů korun, a to zejména kvůli novému programu Výstavba pro obce, který pomáhá s řešením dostupného bydlení v obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra