Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.952x, což odpovídá cca 154.031-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Milion chvilek na svůj facebook napsal nabídku práce. „A je to tady. Prezident Zeman se naprosto zesměšnil,“ napsali. A reakce? „Jste jedním z největších štváčů v této zemi. Najděte si holku,“ zaznělo z diskuse. Chvilkaři mobilizují k prý největší demonstraci, jakou naše země zažila. V listopadu, nebo dřív?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zastavte zelené, zachráníte les. Silné VIDEO
Konzervativní komentátor s přezdívkou Bratříček, jenž se snaží pomocí videí na síti YouTube oslovit mladé lidi vybranými tématy z politického spektra, ve videu nazvaném „Zachraň les, zastav ekologa.…“ tentokrát apeluje na všechny, aby pomohli zastavit destrukci našich lesů. Problém vidí především v postavách ekologů. „Ekologové nechtějí bránit, co máme, ekologové to chtějí změnit, protože nesnášejí naše hospodářství,“ varuje důrazně mladý muž a vyzývá ke sdílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): „Sochám jde po krku jen Talibán a jeho klony na Ukrajině a v Praze 6.“ Filipův rival cupuje i krizi KSČM. Nešetří ani „zmijí jazyky“, „syčící na účastníky cesty na Krym“
ROZHOVOR Být komunistou má pádnější důvody než kdy dřív, říká výrazná tvář KSČM, Josef Skála. Právě ty ovšem tam, kde se to čeká především, neznějí už dlouhé roky. Lídr rebelů přibližuje program, jímž chtějí zvrátit volný pád výsledků KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?
Poslankyně a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová vytáhla na premiéra Andreje Babiše dopis, ve kterém jí v lednu minulého roku odpovídal na její ústní interpelaci ohledně případné prezidentské abolice. „Již v říjnu loňského roku jsem v televizi Prima jasně prohlásil, že by bylo absurdní, abych zastavení trestního stíhání jakožto předseda vlády kontrasignoval, popřípadě pověřil jiného člena kabinetu. Doslova jsem řekl: ‚Totálně bych se takovým krokem zkompromitoval. Navíc bych uznal, že mám nějaký problém, což není pravda.‘ Na tomto mém stanovisku se nic nezměnilo,“ napsal jí tehdy Babiš. „Skvělé! Jenže Andrej Babiš je přibližně stejně zásadový jako Miloš Zeman,“ píšou ke zveřejněnému dokumentu lidé na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman nám odhalil svou strupatou p*del, vys*al se uprostřed místnosti. Opozice v amoku, tečou sprostá slova, šíří se VIDEO
Prezident Miloš Zeman v lednu 2018 v České televizi sliboval, že nezastaví trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), i když mu to Ústava umožňuje. Řekl tehdy, že by se zesměšnil. V září 2019 však s rozhovoru s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov změnil názor a především opoziční politici, ale i novináři mu tuto otočku ihned začali připomínat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Uf. Tohle chystají českým dětem do jeslí. V tichosti se objevil závažný dokument
Manželka konzervativního publicisty Romana Jocha, Jana Jochová, se pro Český rozhlas Plus vyjádřila o – dle jejích slov – revoluční novele v institucionální péči o malé děti. Půjde o genderismus? „Některé genderové ideoložky už nejsou ochotny připustit ani to, že biologické rozdíly v pohlaví skutečně ovlivňují lidské chování, a chtějí vychovat nového člověka už od jeslí. Ty děti ale nejsou jejich,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pakuj se, Polčáku! Za výrok o Zemanovi a přírodě přišla nakládačka
„Polčáka už příroda vyřešila!“ napsal Jaroslav Foldyna v reakci na slova europoslance Polčáka. Co o jeho výroku napsaly osobnosti ve veřejném prostoru? „Politika by neměla být soubojem na život a na smrt. V případě té naší české tomu tak bohužel v posledních letech často je,“ stěžovala si poslankyně Trikolóry. Kdo se vyjádřil dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lovec dezinformací Kalenský si zapomněl vzít prášky... Komentátor žasne nad hloupostí elfů
Zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář nešetřil tvrdými slovy na adresu bojovníka proti fake news Jakuba Kalenského. Kvůli europoslanci Alexandru Vondrovi (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zločiny státních zastupitelství. Prezident má právo zasáhnout proti nekalostem páchaným v talárech, vzkazuje bouřící opozici ústavní právník
ROZHOVOR Slova prezidenta Miloše Zemana, že uvažuje o tom, že by v případě znovuotevření trestního stíhání premiéra Babiše nejvyšším státním zástupcem uvažoval o využití pravomoci zastavit trestní stíhání, které se tím stává zpolitizovaným. Okamžitě se objevily protesty, že tím zneužívá právo a rozbíjí právní stát. Ústavní právník Zdeněk Koudelka zklidňuje emoce faktickými argumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec Polčák. Fašistická stoka, vypálil Ovčáček
Prezident Miloš Zeman na sebe opět strhl pozornost. V rozhovoru s Jaromírem Soukupem na televizi Barrandov prohlásil, že by zrušil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by bylo obnoveno. Ještě 25. ledna 2018 přitom sliboval, že nic takového neudělá. Tehdy v České televizi řekl, že by se zesměšnil, kdyby takto Babišovi pomohl. Europoslanec Stanislav Polčák začal doufat, že tuto záležitost nakonec vyřeší příroda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Srbové v Kosovu organizovali genocidu. Zeman má možná špatné svědomí. Ozval se Jiří Pehe, tehdy pravá ruka Václava Havla
„Je možné, že útoky prezidenta Zemana na Kosovo jsou vedeny jen špatným svědomím, protože to koneckonců byla jeho vláda, která v roce 1999 dala dva týdny po vstupu ČR do NATO souhlas s bombardováním Srbska kvůli obavám Západu z možné Srby organizované genocidy v Kosovu,“ zamýšlí se nad snahou prezidenta Miloše Zemana, aby Česká republika odstoupila od svého uznání nezávislosti Kosova, komentátor a politolog Jiří Pehe v rozhlasovém pořadu Názory a Argumenty pro Český rozhas Plus. Pehe v rozhlasovém komentáři tvrdí, že s integrací zemí západního Balkánu do EU a NATO má problém především Rusko. Přikládá přitom několik příkladů z minulých let a dodává, že by to nyní nebylo poprvé, co Zeman „jednal v souladu s cíli ruské zahraniční politiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Halíka i Němcovou „dám“, ale tohle ne. Dílko, ze kterého trapnost tryskala, vrací se Tomáš Vyoral k ostudě České televize
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral se opět pustil do žhavých témat z uplynulého týdne. Ohodnotil tak třeba nový pořad České televize „To se ví“. Sledování tohoto pořadu prý bylo „nejtěžším kalibrem“ a „trapnost tryskala proudem“. Takový pořad by dle něj snad „horko těžko vypotili i bolševici“ a „potomci tvůrců a aktérů se budou stydět až do osmého kolene“. Řeč pak přišla i na „postiženou záškolačku“ Gretu Thunbergovou a její následovníky v Česku včele s Evou Holubovou. Vyoral se na klimatické demonstrace již připravuje. „Už píšu transparent ‚Greta zvítězí nad lží a nenávistí‘, samozřejmě v angličtině, a na netu jsem si objednal vlajku EU,“ podotýká. A nit nezůstala suchá ani na ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Foldynu možná vyloučí z ČSSD. Poslanec mezitím vytáhl špinavé prádlo
Dlouholetý poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna pálil do vlastních řad. ČSSD prý tak dlouho podporovala tzv. politické neziskové organizace, až ji tyto organizace sežraly jako pohádkový Otesánek své rodiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kopejte nás do zadku! Středoškoláci stávkující za klima obdrželi žádost od Zelených
Prázdniny skončily a nejen studenti středních škol se vrátili ke svým pátečním demonstracím za zlepšení klimatu naší planety. Spolumluvčí Federace mladých evropských zelených Zuzana Pavelková mladé lidi požádala, aby nás starší nepřestali kopat do zadku, dokud se opravdu nezačne něco důležitého dít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Všichni jsme zajatci kapitálu. Exposlanec KSČM Klán vysvětluje, jak levice zradila pracující
ROZHOVOR „Vlastně jsme všichni zajatci kapitálu. Vše se na něj převedlo. Zdravím počínaje a partnerskými vztahy konče. Dokonce došlo i k privatizaci bezpečí, kdy se dobrovolně stáváme otroky svého vlastního strachu. V dnešní společnosti jsme otroky úplně všichni, a to díky kapitalistické globalizaci, která se snaží zprivatizovat celý lidský život pro svůj úspěch,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz exposlanec KSČM Jan Klán. Vysvětluje i propad levice, proč je kauza Čapí hnízdo umělá, či se z Rusů neustále dělá nepřítel, ale všímá si i problémů mladých lidí s bydlením či zadlužování některých rodičů kvůli školním pomůckám svých dětí. A také že někteří senátoři ČSSD pomáhají páchat sebevraždu na vlastní straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Banánová republika, rozpálil se senátor Hilšer. V normální zemi už by Babiš dávno odstoupil
ROZHOVOR „Babiš není schopen vytvořit ani funkční koalici,“ říká Marek Hilšer, senátor za MHS (Marek Hilšer do Senátu) a neúspěšný kandidát na prezidenta (získal přes 450 tisíc hlasů). Kdo by měl stát na místě maršála Koněva? Čeká nás přelomový 17. listopad i s revolucí? Co nejvíce rozděluje českou společnost? Měl by Andrej Babiš odstoupit a probíhá u nás opravdu monopolizace moci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiasko. Hamáček se chtěl zbavit Foldyny, ale nevyšly počty
Jaroslav Foldyna přežil pokus o vyloučení ze strany. „Tohle jsem nepochopil. Hamáček navrhne usnesení, aniž by si předem zajistil podporu?“ tázal se jeden diskutující. Proč se to Hamáčkovi nepodařilo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová udeřila: Zbavit Zemana úřadu! A ještě něco
Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) se vyjádřila k zastavení trestního stíhání Andreje Babiše, a nejen to. Zazněla i slova o zbavení prezidentského úřadu. „Předseda vlády je v nejzávažnějším střetu zájmů: případnou abolici musí spolupodepsat. Kdo z občanů má stejnou možnost zastavit své trestní stíhání?“ napsala k oznámení prezidenta Zemana o případné abolici pro Andreje Babiše. Bude soud, nebo ne? Přečtěte si…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mafiánské chování, jako za Mečiara na Slovensku. Zeman by se měl stydět, vzkazuje Pirát Michálek. Jiní to vidí výrazně jinak
ANKETA Čtvrteční výrok prezidenta Zemana o případné abolici pro premiéra Babiše zapůsobil jako granát. Komentují to všichni a ParlamentníListy.cz se zeptaly i několika poslanců. Zajímavé je, že ne zcela pozitivně prezidentova slova vnímají i ti, kteří při něm jinak pevně stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Omlouvejte dětem stávkové pátky a ještě více učte o zelených tématech. Z dopisu pražského radního školám se některým učitelů dělá nevolno
Česká pedagogická komora s hrůzou na sociální sití uveřejnila, co se radní pražského magistrátu rozhodli doporučit školám. Chtějí prý, aby studenty přivedli k jedinému správnému světovému názoru. Podívejte se sami, oč je přesně v dopise žádají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Boris Bruselu necouvne, to raději skončí jako mrtvola v příkopu. Doktor Rogozov a novinky z Brexitem zmítané Británie, které vám Bohumil Vostal neřekne
Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost. Příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. V tomto pokračování seriálu rozhovorů komentuje dění kolem odchodu Spojeného království z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Záchrana lidské rasy, nebo prachy? V Liberci se stávkovalo za klima. Mladí přitvrdili v panice
REPORTÁŽ „Situace je vážná, a bohužel se to ještě zhoršuje. Experti docházejí k závěru, že pokud máme do roku 2030 snížit emise o 45 procent, musí být plány připraveny už do konce roku 2020. To není ani za rok a půl, a naše vláda ještě stále nevyhlásila klimatickou krizi,“ naléhavě si postěžoval při projevu na páteční Stávce za klima v Liberci student, a z davu se ozývaly výkřiky „hanba“. Ještě předtím raper zarapoval – „Nedává mi to spát, klimatická změna mě začíná štvát.“ Následovaly další projevy, předcházel jim pochod městem. Touto akcí v pátek dopoledne 20. září začal v Libereckém kraji Týden pro klima, jehož součástí jsou přednášky, setkání, demonstrace, brigády na pomoc přírodě, happeningy i festival.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Chaboučké! Klaus ml. se vysmál pokusu opozice, jde o Miloše Zemana
Hostem Interview DVTV byl poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Hovořil především o slovech prezidenta Miloše Zemana o případném udělení abolice pro ministerského předsedu Andreje Babiše. Celou kauzu kolem premiéra Klaus označil za „souboj politických policistů“. Hovořilo se i o ústavní žalobě na prezidenta Zemana, tu poslanci Trikolóry dle Klausových slov nepodpoří. Označil to za „právnicky chaboučké“. Sám by prý byl pro, aby se možnost udělování milostí prezidentovi úplně odejmula. Během rozhovoru pak moderátorka Daniela Drtinová nevynechala ani milost prezidenta Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Abolice? Babiš je svázán. Co dál? Zemanův strategický tah očima politologa
ROZHOVOR Výrok o „milosti“ pro Andreje Babiše je podle politologa Jana Kubáčka kuriózně komplikace právě pro předsedu vlády. „Pro část veřejnosti zůstane vinným… a slabším,“ říká odborník a vysvětluje v rozhovoru pro PL, proč a jak prezident ve skutečnosti šéfa ANO stigmatizoval a ještě více mu přistřihl křídla. Expert na politiku uvažuje, zda by premiér přijal abolici, která je brzdou k očištění a nechává stín pochybení. Čtěte úsudky, které měl možná na mysli Miloš Zeman, pokud vyjádření nemyslel vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist