Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.939x, což odpovídá cca 153.353-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Tohle mi hlava nebere, kroutil Vondráček hlavou nad nejnovějším počinem „chvilkařů“. Zato Marek Benda se chytl
„Tohle už mi hlava nebere.“ Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček v České televizi kroutil hlavou nad výroky příznivců spolku Milion chvilek. Poslanec Marek Benda (ODS) naproti tomu šil do prezidenta. Ten prý jen provokuje a snaží se odvádět pozornost od podstatných otázek. A média a politici se do této Zemanovy pasti nejednou chytili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ožralové, bordel a hluk. Cizinci, kteří se do Prahy jedou „vylejt“. Už padají pokuty, a nejen to
V pořadu K věci v Českém rozhlase rozebrala moderátorka Štěpánka Duchková další z aktuálních pražských témat. Tentokrát její pozvání přijal tzv. noční starosta Jan Štern, kterého se ptala například na to, zda situace v noční Praze se zlepšila a jaké další kroky hodlá udělat pro to, aby metropole přišla o nálepku „párty město“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hnus. Kdo se „ušpinil“ o Babiše, ten už nesmí to a to? A co takový Šarapatka? Petr Žantovský si všímá novinářského kádrováctví
TÝDEN V MÉDIÍCH Novinář kádruje a tepe jiného novináře, že si z médií na jedno volební období odskočil do politiky a nyní se vrátil do pozice šéfkomentátora. Názorový produkt, který se v tomto článku objevil, je podle Petra Žantovského něco tak pitomého, co už dlouho nečetl. Nadřazený a arogantní postoj autora ho navíc vedl k tomu, že text hodnotí jako nejhnusnější projev novinářského kádrováctví za poslední dobu. Nevyznamenal se ani Pavel Šafr, který nedokáže překousnout, že státní zástupci v kauze Čapí hnízdo rozhodli jinak, než by se mu líbilo, a tak svým tradičním pistolnickým projevem naplňuje všechny tři leninské požadavky na novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lžou nám o vodě. Lobbisté proklouzli až do Bruselu. A česká média? Tvůrci polopravd v rukou oligarchů
PRAVDA O VODĚ Média v ČR nefungují jako pojistka demokracie a svět ověřených informací, říká předseda Nadačního fondu Pravda o vodě inženýr Radek Novotný. Proč se o české vodě šířily zavádějící informace a polopravdy? Kdo bohatne na české vodě, jak se k vodě staví Evropská unie a co je to „tunel na konci tunelu“, který podle Novotného v souvislosti s distribucí vody hrozí na severu Čech. To a více odhaluje ve třetím díle seriálu rozhovorů s ParlamentnímiListy.cz věnovaných české vodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pirát Ferjenčík se pohrabal v rozpočtu na příští rok a toto zjistil: Třeba nějaká akce na výstavišti v Letňanech...
ROZHOVOR Vláda zanedbává investice, nesnižuje schodek a rozpočet je hodně závislý na zdanění práce, vytýká k návrhu zákona o rozpočtu na rok 2020 poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík, místopředseda rozpočtového výboru Sněmovny. „Ve chvíli, kdy klesne zaměstnanost, dojde k obrovskému výpadku příjmů,“ obává se. „Dlouhodobě vyčítám rozpočtové politice hnutí ANO, že úplně rezignovali na to udělat si nějaké rezervy pro případ hospodářského poklesu. Což symbolizuje schodek čtyřicet miliard, i když máme pět let velký hospodářský růst,“ všímá si. Rozpočet je dle něj také záměrně nepřehledný. „Aby nebylo jasné, co si za tyto peníze kupujeme. A pak je obtížné hledat úspory,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěte
ParlamentníListy.cz požádaly mediálního odborníka Jiřího Fencla o několik odpovědí týkajících se aktuálního dění. To se týká především veřejnoprávní České televize, jejích pozoruhodných výstupů, ale na přetřes se dostal také prezident Zeman či připomínka Listopadu ´89.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli
„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, na oponenta, který přišel vyjádřit nesouhlas s klimatickou hysterií. Pak hodil telefonem o zem a plivl mu „kemra“ do tváře. Členové Svobodných a další zastánci svobody se sešli na Staroměstském náměstí, kde demonstrovali proti požadavkům klimazáškoláků. To se zase děly věci! Přečtěte si…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla
Důvěra Američanů v ekonomickou situaci Spojených států tento měsíc výrazně klesla. Zhruba polovina americké veřejnosti si dokonce myslí, že tamní ekonomika míří do recese. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Gallupova indexu ekonomické důvěry. Současné výsledky jsou mnohem negativnější, než tomu bylo dva měsíce před Velkou recesí, v říjnu 2007. Ekonomická důvěra klesá i meziměsíčně, propadla se tak na 17 bodů oproti srpnovým 24. Z měření rovněž vyplývá, že větší důvěrou v růst ekonomiky oplývají podporovatelé administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Ekonomové si však pozitivní situací v budoucnu, na rozdíl od Bílého domu, příliš jistí nejsou, recese prý dle nich může nastat již do roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pozor, tohle se chystá. Boj o hotovost v Rakousku. Zmizí peníze? Šichtařová varuje
V Rakousku se vede debata o tom, zda by bylo vhodné vtělit do ústavy právo platit v obchodech hotově. Podle Šichtařové má takovýto krok smysl. Existují totiž lidé, kterým platby v hotovosti vadí. Podle Šichtařové platby v hotovosti vadí institucím, které vám je nemohou ukrást z peněženky za bílého dne – např. bankám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Musíme změnit společnost! Manažer z Greenpeace šokoval na ČT, co vše se musí kvůli ekologii stát
Hostem pátečního Interview na ČT24, byl manažer organizačního rozvoje Greenpeace International Jan Beránek. Hovořil o klimatických změnách a podotkl, že „je nejvyšší čas začít výrazně obracet ekonomiku a způsob, jakým je naše společnost organizovaná“. Zareagoval i na protesty organizované studenty. „My jsme byli ve škole celá desetiletí a nezdá se, že by to pomohlo,“ řekl. Co se týče energetiky, tak nejlepší způsob „jak se to dá dělat“ prý ukazuje Německo. My dle jeho slov: „Zaostáváme nejen za Evropou, ale i za celým světem. Už i za tou Čínou.“ A mluvilo se také o aktivistce Gretě Thunbergové a o jejím významu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Den bez internetu? Naprostý nesmysl
V sobotu 21. září bude opět Den offline. Naivní představa internetového detoxu, která by se měla jmenovat dnem odmítání rozumu a technologií. Je "Den offline" další snahou zdebilizovat masy lidí? 
zdroj: nikolaborovickova.blog.idnes.cz, přidáno 21.9.2019 v 06:48, zobrazit podobné
Extremista Konvička nesmí vzdělávat mládež. Už dávno měl být vyhozen, zaznělo od Pavla Šafra
Lidé, kteří budou označováni za „podivíny a extremisty“, by neměli mít právo vzdělávat mládež. Modelovým příkladem je dnes docent biologie na Jihočeské univerzitě Martin Konvička, který ve volném čase protestuje proti islamizaci Evropy. Na mladé lidi by totiž měly působit pouze „autority“, jak tvrdí nejnovější komentář na webu Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
ROZHOVOR „Osobně myslím, že Farma Čapí Hnízdo není žádný problém, a už vůbec ne pana premiéra Babiše. Zatímco jinde by byli na počin, jakým je Farma Čapí hnízdo, hrdí, tak v České republice stále někteří lidé používají farmu jako záminku, jak panu Babišovi znepříjemnit jeho působení v politice. To je celé,“ řekl nám v rozhovoru František Šlingr, člen představenstva společnosti IMOBA, která provozuje Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Havel a pedofilní vrah. Okamura brání Zemana lekcí z historie
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v souvislosti s rozbouřenou diskusí ohledně institutu prezidentské milosti vzpomněl na to, jak Havlova amnestie dala pole působnosti i různým závažným zločinům, a jeden z nich ve svém facebookovém příspěvku připomíná. Veřejnost pak připomněla ještě další připady stojící za zmínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Situace v ghettech? Zhoršují to populistické kecy! rozohnil se odborník u vzpomínek na Šluknov
„Nejvíce škodí populismus politiků,“ varoval ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček. Jaká je situace v ghettech? Kdo za to může? Jak ten problém uchopit... „Jsme moderní demokratický stát, který je založen na solidaritě a na funkčních sociálních politikách, a to není,“ zmínil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Milion chvilek nepřestane, mají zadání. Snaha nastolit nový řád, varuje Hrnčíř
ROZHOVOR „Nepochybně mají své zadání, takže boj bude pokračovat…“ říká na adresu Milionu chvilek poslanec za SPD Jan Hrnčíř. V rozhovoru promluvil o zastavení trestního stíhání premiéra Babiše i o české justici, a samozřejmě i o čerstvém vyjádření prezidenta Zemana. Zmiňuje také „rozeštvanou“ společnost a v té souvislosti i politické neziskovky. Rázně se vyjadřuje i k tomu, co se děje kolem sochy maršála Koněva v Dejvicích. „Socha Koněva byla jen záminkou dalších snah o přepisování dějin, které již nějakou dobu v Evropě pozoruji,“ říká poslanec Hrnčíř. Nevynechal ani vyjádření prezidenta ohledně Kosova. Padlo i jméno Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Islámský stát je zpět? Nové detaily k nedávné sabotáži letadla
Mechanik Abdul-Mažíd Marouf Ahmed Alani, který se v půlce letošního července pokusil poškodit letoun aerolinek American Airlines, mohl být napojený na teroristickou organizaci Islámský stát. Alani, jenž na letadle mířícím z Miami na Bahamy úmyslně poškodil modul ADM, který měří rychlost nebo náklon stroje, měl ze svého mobilního telefonu rovněž odeslat i záběry se zastřelením lidí a zprávu, že Bůh takto chtěl ztrestat nemuslimy. O případu informovaly servery BBC a CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dějiny nezměníte umístěním destičky na zeď! Generál Šedivý ke sporu o Koněva
ROZHOVOR „Maršál Ivan Koněv se z velké části zasloužil o osvobození Československa a Prahy, ale pomník by měl patřit všem sovětským vojákům, kteří tehdy zahynuli,“ tvrdí bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý. Zároveň podotýká, že pochybovat o osvobození Prahy Rusy je velká chyba. A připomněl poslední bitvy druhé světové války – do 11. května jižně od hlavního města, kde jich i po vyhlášeném konci války mnoho zemřelo. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také hovořil o vztahu k Číně a obchodní válce se Spojenými státy, která může přerůst ve válečný konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman na něj se*e! Schwarzenberg se pořádně rozjel, fanoušek si přál Zemanovu smrt
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na svém facebooku uhodil na prezidenta Miloše Zemana. „Zeman sere na Zemana,“ nešetřil Schwarzenberg vulgarismy, když popisoval počínání prezidenta vůči nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. „Prezident vzkázal, že ho vůbec nezajímá, jaké argumenty nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve svém konečném rozhodnutí, na které má tři měsíce čas, přinese a jaké důkazy zohlední. Tímto mu vzkázal, že tak či onak svého poddaného premiéra vytáhne z bryndy a že to všechno může zahodit do koše, protože tady vládne on, prezident,“ píše Schwarzenberg. Že by však slova prezidenta Miloše Zemana o případné abolici měla na posuzování rozhodnutí o zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) vliv, mezitím Nejvyšší státní zastupitelství vyloučilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Greta hrozí odpůrcům: Změna přichází, ať se vám to líbí, nebo ne
V pátek proběhla další studentská stávka proti oteplování planety, která má politiky donutit k akci. Šestnáctiletá švédská studentka Thunbergová se zúčastnila protestů přímo před budovou OSN v New Yorku. A politiky důrazně varovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist