Oficiální zpravodajská média

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercích
ROZHOVOR „Obávám se, že nikdy nešlo o demokracii v Československu, že šlo o trhy,“ říká v souvislosti se sametovou revolucí herec, scénograf a producent Čestmír Řanda ml. A dodává: „Mnoho českých značek, které byly známé a prosadily se i ve světě, už dnes neexistuje.“ V rozhovoru přemýšlí, jestli by dnes mohlo něco národ zvednout tak, jako tehdy agent StB Zifčák v roli studenta Šmída. „Zastavení stíhání pana premiéra je slabý kalibr,“ vysvětluje. Promluvil také o setkání s Václavem Havlem. Padla přitom slova „podržtašky a sortovači“. Na závěr pak herec známý například ze seriálů Život a doba soudce A. K., Ulice, Expozitura nebo Policajti z centra a z řady českých a německých filmů, podotýká: „Pravdu a lásku Čechům a Slovákům sametová revoluce nepřinesla.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Já si to přečetl ve zprávě OLAF, takže mám jasno, rozjel se Bartoš na Primě. Ministryně ho ale nachytala
Do nedělní Partie na TV Prima přijali pozvání ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová za hnutí ANO a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Do názorovýcch střetů se dostali při debatě ke čtvrtečním výrokům Miloše Zemana ohledně možného udělení abolice premiéru Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo
Český prezident Miloš Zeman před pár dny při své návštěvě Srbska vyzval naši politickou scénu k diskusi, zda by Česko přestalo uznávat Kosovo jako samostatný stát. To označil čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg za nesmyslné – ale Schwarzenbergovy argumenty zvedly ze židle ekonomku z Masarykovy univerzity Hanu Lipovskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD Veselý o Zemanově milosti pro Babiše: Tak proto před ním vždycky změkne jak máslo...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Tak asi každý musel čekat, že za tím, že Babiš před prezidentem vždycky změkne jako máslo, bude něco takového,“ reaguje na prezidentova slova o možné abolici v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo místopředseda ČSSD Ondřej Veselý. Přečtete si, co dál říká ohledně zastavení trestního stíhání Andreje Babiše i co si myslí o české justici. Řekl svůj názor i na to, co pronesl prezident Zeman na adresu Kosova a sdělil také, co si myslí o tom, co se dělo kolem sochy maršála Koněva. Nešetřil přitom ani Rusko, ani starostu Koláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kauza Koněv: Nezamlčujte! Uznávaný historik dal na stůl fakta
Historik Jan Rychlík požádal všechny své spoluobčany, aby nepřepisovali minulosti. Neměli by ji přepisovat prý ani v případě sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Kdo se pokouší přepisovat historii 30 let po sametové revoluci, chová se podle Rychlíka stejně špatně jako kdysi komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
ROZHOVOR „Jsem přesvědčen, že někdo donutil policisty, aby žádali o vydání premiéra dva měsíce před volbami,“ říká v rozhovoru lidovec, zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek. Kauza Čapí hnízdo podle něj ukazuje nutnost upravit zákon o státním zastupitelství a zlepšit kontrolní mechanismy, které v tomto případě nefungovaly správně. Čtyři roky prý nebylo na kauze co vyšetřovat. Výrok prezidenta Miloše Zemana o případné abolici pro premiéra Andreje Babiše považuje za vzkaz nejvyššímu státnímu zástupci, aby se nenechal ovlivnit politickým ani jiným tlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce
Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční slovní koncert, ve kterém si to vyřídil s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), se spolkem Milion chvilek, s Gretou Thunbergovou, s Karlem Schwarzenbergem (TOP 09). I s europoslancem Stanislavem Polčákem (STAN); když si vzpomněl na něj, mluvil o hyenách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nezávislost ČT? Nic takového prostě neexistuje. Zdrcující rozbor bývalého radního Štěpánka
Někdejší člen ODS a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Petr Štěpánek na svém facebooku sepsal pojednání o (ne)závislosti České televize. Zaměřil se na mylnou představu o tom, že existence koncesionářských poplatků garantuje nezávislost televize a rozhlasu coby médií veřejné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Zeman? Vůdce hyen!“ Drsná dohra show prezidenta: Zase Polčák!
Někdejší poradce premiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera či vicepremiéra Pavla Bělobrádka Martin Schmarcz se obul do prezidenta Miloše Zemana. A přišla reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hnusný! Pitomost, Babiši. Aňa Geislerová se neudržela
Uživatel Kozel v Porcelánu vymodeloval vládní čtvrť tak, jak si ji přeje předseda vlády. Prý proto, aby bylo vidět, jak velkou kravinu Babiš vlastně prosazuje. Když si model prohlédla herečka Aňa Geislerová, neudržela se...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To je úplná pitomost, paní Maláčová. Markéta Šichtařová ukazuje fintu ministryně s prázdnou obálkou a polštářem
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Státní rozpočet pro příští rok je založen na nerealisticky optimistických předpokladech podobně jako ten na rok 2009, kdy tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek zasekl rekordní sekeru ve výši 192,4 miliardy korun. Podle Markéty Šichtařové se nejdůležitější finanční nástroj vlády stal fraškou, protože za jeho neplnění stejně nejsou žádné postihy. V souvislosti s přislíbeným zvyšováním platů státních zaměstnanců analytička tvrdí, že čím víc populistická vláda tlačí na rychlý růst mezd, tím větší jsou pak ekonomické problémy v útlumové fázi hospodářského cyklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníky
ROZHOVOR „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. V mezinárodních vztazích a zahraničním obchodě je to podobné jako v politice. Na začátku spousta slibů a později nastává drsná realita,“ komentuje nákup amerických vrtulníků českou armádou předseda Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky Jiří Hynek. Podle něj je způsob nakupování propagovaný současnou vládou velmi rizikový a náročný na vyjednávání, protože se děje na půdě vládních vyjednávání bez zástupců českého průmyslu. Navíc v případě války je dodávání náhradních dílů ze zahraničí značně omezeno, proto je důležité obracet se na domácí výrobce. Hynek v rozhovoru varuje, že pokud není na české straně tým dostatečně motivovaných tvrdých loktů, utrpí porážku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli
Server dánského deníku Politiken přinesl článek o plánech tamních zelených, resp. členů strany Alternativa. Ti by rádi na školkách a školách v dánském hlavním městě Kodani zakázali pokrmy z červeného masa. Ekonom Vladimír Pikora k tomu poznamenal, že červeným masem to začíná a kdo ví, kde zákazy zaštítěné novou zelenu vírou skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist