Oficiální zpravodajská média

Okamura (SPD): Vláda dusí živnostníky a navzdory svým slibům zvyšuje daně
Komentář na facebookovém profilu k rostoucím daním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut
Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně omezuje suverenitu České republiky. „V Evropském parlamentu toho těch našich 27 v těch 700 moc nezmůže a vždy nás přehlasují a Jourová pro naše občany udělá také velký kulový,“ nebral si servítky Klaus mladší, který se podle svých slov nestydí, že je označován jako nacionalista a populista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
,,Havel nám vyhověl. Ministr se zhroutil. Sověti nám řekli...” Generál Lorenc promluvil o roce 89
Generál, který byl u toho. Tak zní název knižního rozhovoru s Alojzem Lorencem, který měl v listopadu 1989 pod palcem StB a dodnes se vedou spory, jaký vliv měl na průběh tehdejších událostí. Kniha do této otázky přináší trochu světla, spíše než komplexním rozborem je ale souborem celkem zajímavých postřehů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Arnika bojuje proti jedům v plastovém zboží v kampani Česko bez jedů
Cílem kampaně je odstranit toxické plasty z českých domácností a zajistit nezávadné výrobky, recyklaci bez toxických látek a čisté prostředí u nás i za hranicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kde je pan Hřib? Primátor měl dnes obsílku k soudu s mužem, od kterého koupil dům. Jenže...
Obvodní soud pro Prahu 9 začal řešit kauzu primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) v souvislosti s jeho domem v pražských Kyjích. Bývalý majitel chce nemovitost nazpátek. Hřib podle něj nedodržel podmínky smlouvy. Pražský primátor dnes překvapivě k soudu nedorazil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Greta v OSN na pokraji slz: „Jste zlí lidé. Mladí už pochopili vaši zradu, neprojde vám to.“ A publikum tleskalo
Na klimatickém panelu v New Yorku, pořádaném OSN, vystoupila švédská aktivistka Greta Thunbergová. Za svůj projev si vysloužila aplaus, ačkoliv divákům v sále od začátku až do konce spílala, řekla jim, že jsou zlí lidé, a hrozila, že je „bude sledovat“. A pokud selžou, mladá generace jim to nikdy neodpustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Marie L. Neudorflová: Atomizace naší společnosti a politiky je trvalým záměrem Západu - 2. díl
Po pádu komunismu bylo třeba zardousit případnou konkurenci a posílit vliv nadnárodních korporací s jejich tvrdými finančními zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Britské firmy opouští český trh
Do konce října 2019, kdy by měla Velká Británie opustit Evropskou unii, zbývá zhruba šest týdnů. Podle dat poradenské společnosti Bisnode, která sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty, se zdá, že zájem britských podnikatelů o byznys v Čechách dále klesá. V ČR aktuálně podniká 4 694 firem s britskými vlastníky, což o 5 % méně než v roce 2018. Objem britského kapitálu upsaného v základním jmění českých firem je ale na maximu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus ml. se naštval na Piráty. Kvůli Gretě. Popsal, co provede
V pátek 20. září proběhla po světě další vlna studentských stávek za zlepšení klimatu. Pražský pirátský radní pro školství Vít Šimral požádal ředitele škol, aby dětem omluvili neúčast ve výuce. Poslance Václava Klause mladšího (Trikolóra) to rozpálilo doběla. Popsal, co provede, pokud Trikolóra dostane důvěru občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Uhlík ve vzduchu a muzikanti na MF
Komentář na facebookovém profilu k Ministerstvu financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pořad ČT o „dezinformacích“: Přišel Martin Dejdar. Byl vidět Schwarzenberg
Soutěž To se ví na ČT se ve druhém díle odpoutala od Zemana a Babiše. Terčem byl například britský probrexitový poslanec, který si hověl ve sněmovně, nebo spící Karel Schwarzenberg. Došlo i na satirické weby o Tomiu Okamurovi. A nechyběla ani varování jako „Tak si dávejte pozor, koho sledujete“ či „Někdy reálné titulky svojí absurditou předčí i ty satirické, tak dávejte pozor, abyste je nezaměňovali“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Souhlas s prezidentem. Dnes už není, co slavit…
„Byly to krásné dny, možná právě proto nepůjdu vzpomínat veřejně, protože tam se určitě zase objeví ta fašistická úderka Kaputin, která bude házet květiny do odpadkových košů,“ řekl prezident v rozhovoru pro Blesk.cz. Nuže chápu jej…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Při tragické sobotní nehodě u Špindlerova Mlýna zemřel generál vojenské tajné služby
Policie hledá svědky sobotní tragické srážky sportovního vozu Ford Mustang se Škodou Rapid u Špindlerova Mlýna v Krkonoších. Při střetu zahynul řidič rapidu, spolujezdkyně se vážně zranila. Večer se ukázalo, že zemřelým je jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ukradené výročí. Lidé v roce 1989 chtěli svobodu, a ta dnes stejně mizí. Prezident chce v listopadu mlčet, našel pochopení. Kromě knížete a Gazdíka...
Prezident Miloš Zeman se veřejně nezúčastní oslav 30. výročí listopadové revoluce v roce 1989. Uvedl to v pořadu S prezidentem v Lánech na serveru Blesk.cz. ParlamentníListy.cz se zeptaly v rámci ankety mezi politiky, jak toto rozhodnutí hlavy státu vnímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj = Hydrogen Valley Evropy? Realita, nikoliv fikce
Vytvořit z regionu první „vodíkové údolí“ ve východní Evropě, to jsou ambice vedení Moravskoslezského kraje. Energetiku a dopravu založenou na fosilních palivech nahradí vodíkové technologie, vznikne Vodíkový klastr. Projekty, financování a další témata spojené s touto vizí se staly náplní odborného mezinárodního workshopu Hydrogen V4, který se dnes uskutečnil v Dolních Vítkovicích v Ostravě společně s Českou vodíkovou technologickou platformou. Zúčastnili se ho i zahraniční hosté zemí Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Celosvětová migrace? Problém na čtvrt hodiny
Vezměme si k práci atlas z roků asi 1920 až 1930. Otevřeme dvoustranu s celým světem. Na ní uvidíme všechny jednotlivé země. Uvidíme, které mají vlastní vládu (ať už jakoukoliv) a ty, které jsou koloniemi nebo jakkoliv závislé na jiných státech. Takže normální by bylo, aby se koloniální země staraly o migranty ze svých bývalých kolonií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření na komunikaci Křižíkova
Od 24. září do 3. října 2019 bude omezen provoz na komunikaci Křižíkova v úseku ulic Ke Štvanici – Malého. Důvodem je rekonstrukce Negrelliho viaduktu – demontáž bednění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nákup černých bot je veskrze rasistický čin
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Zateplování budov a investice do energetických opatření se dlouhodobě vyplácí
Liberecký kraj investoval z vlastních prostředků od roku 2016 do revitalizace budov již desítky milionů korun. Na komplexní zateplování využil kraj i dotací z programu Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Díky tomu může uspořit energii v současné době již sedm objektů v regionu. Dalších 12 projektů v celkové hodnotě 178 milionů korun kraj plánuje uskutečnit v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zašantročili jste peníze a ještě zvyšujete daně? V Praze se bouří občané
Místopředseda pražské SPD Jan Čížek nasbíral za 4 dny 600 podpisů na petici proti zvýšení daně z nemovitostí na Praze 10. Petici inicioval opoziční zastupitel TOP 09 Tomáš Pek. Podle organizátora petice Jana Čížka je plánované stoprocentní zvýšení daně nemorální, jak informuje v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Novák (ANO): České školství se díky překotnému přebírání nesmyslů z jiných zemí řítí do záhuby
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě dětského domova a k českému školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil
V Prostoru X poreferoval o Číně a vztazích s Českou republikou bývalý zpravodaj ČT z Číny Tomáš Etzler. Čínská tajná policie ho prý odposlouchávala, zatýkala ho a házela mu klacky pod nohy. Čínská komunistická vláda podle něj jede v organizovaném zločinu, minimálně na úrovni místní samosprávy. Pokud jde o vztah k České republice, díky prezidentu Zemanovi jsme za vazaly, tvrdí Etzler. Náš prezident je podle jeho kontaktů za vlezdoprdelku, kterému se Číňané smějí. A kdo má dle Etzlera rovnou páteř a před Čínou se neskloní? Například Angela Merkelová nebo pražský primátor Hřib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Langer: Babiš nám krade budoucnost. Uplácí voliče na úkor mladých. Milion chvilek dává lidem naději
Ivan Langer se postavil na stranu spolku Milion chvilek pro demokracii a sepsul premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Miliony lidí si zlepšují kondici díky studentům Fakulty informačních technologií
Dva studenti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) vyvíjejí aplikace, které pomáhají milionům lidí po celém světě v touze po zdravějším životě. Nová aplikace Fitify navrhuje efektivní osobní cvičební plán na míru a uživatele provede jednotlivými tréninky pomocí videa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Ani ne vážený a už vůbec ne milý pane Zieglere
Not esteemed, and certainly not dear Mr. Ziegler. To oslovení v angličtině je záměrné, neboť nepochybuji, že o co větší jste rusofob a nepřítel Ruska, o to větší budete obdivovatel a přítel USA. Takže jen stručně k Vašemu článku  Komunismus a nacismus jsou stejná špína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sesadit Zemana, řekla Němcová. Zdeněk Zbořil má pro ni vzkaz. A nejen pro ni
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Pan prezident jen přečetl, jaká má práva garantovaná mu Ústavou ČR,“ komentuje smršť reakcí na slova hlavy státu o udělení abolice v kauze Čapí hnízdo politolog Zdeněk Zbořil. Pozastavuje se i nad vyjádřením nového ministra kultury. „Tak tedy, jménem celé ČSSD pan Zaorálek neuznává ústavní práva prezidenta. Mohl a mohli to říct o několik dnů dříve a bylo po starostech. Nemuseli být ve vládě a pan Zaorálek nemusel být ministrem kultury.“ Ke komentářům exministra zahraničí dodává: „Zle, matičko, zle, Švarcenberci zde…“ V závěru se věnuje vysílání veřejnoprávních médií a koncesionářským poplatkům. „Stačí jedno velké ‚To se ví‘, aby si diváci a posluchači uvědomili, jak si jich ČT neváží. Zatím se zdá, že je má jen za ‚venkovské balíky‘, kteří, jak si přeje jedna diva z hereckého polosvěta, ‚brzy vychcípají‘.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Čáslavští piloti nyní střeží vzdušný prostor tří zemí v Pobaltí
Nebe na letošních Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil AČR ovládli čeští a polští výsadkáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Greta protáhla obličej, když jí Donald Trump ukradl show. Šíří se VIDEO ze zákulisí OSN
Dramatický a hrozivý výraz na pódiu, protažený obličej v zákulisí. Dvě tváře Grety Thunbergové ukázaly kamery. Ta první vyvolala potlesk publika, i když mu Greta spílala. Ta druhá byla zcela jistě neplánovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kořánová (ANO): Uvědomujeme si, že nasloucháme 16leté samozvané školačce?
Komentář na facebookovém profilu ke Gretě Thunbergové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Horor. Nenávist. Jako když tleskáš rakvi na pohřbu. Po výstupu Grety v OSN diváci jen těžko hledají slova
V pondělí v newyorském sídle OSN začal klimatický summit, se svým projevem zde vystoupila i švédská aktivistka Greta Thunbergová, v němž divákům v sále sdělila, že jsou zlí lidé. Pohrozila také, že je „bude sledovat“ a v případě, že selžou, mladá generace jim to nikdy neodpustí. Její výstup sledovala řada českých politických zástupců a novinářů, které její slova doslova vyděsila. Podívejte se sami na jejich překvapené reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Ředitelka Oblastní nemocnice Náchod končí. Na můj popud
Komentář na facebookovém profilu k odvolání ředitelky Oblastní nemocnice v Náchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud by Pavel Zeman změnil rozhodnutí a soud Babiše osvobodil, bylo by to pro něj velmi nepříjemné. Hovoří ústavní právník
Prezident Miloš Zeman se minulý týden nechal slyšet, že nedopustí, aby premiér Andrej Babiš (ANO) šel před soud. Pokud by na tom justice trvala, zakázal by jí to tzv. abolicí, tedy premiérovo trestní stíhání zastaví navždy. Toto rozhodnutí by však musel ještě spolupodepsat sám premiér, případně ministr, kterého by tím pověřil. Je kauza Čapí hnízdo případem, pro který se má použít prezidentské právo zastavit stíhání? „Použití tohoto práva může být snahou ovlivnit nejvyššího státního zástupce,“ komentoval v pořadu Interview na ČT24 situaci Aleš Gerloch, vedoucí katedry ústavního práva z Právnické fakulta UK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTrade má nové ředitele kanceláří v Polsku a Srbsku
Dvě zahraniční kanceláře agentury CzechTrade – v polské Varšavě a v srbském Bělehradě – mají od poloviny prázdnin nové vedoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VFN Praha: Mimotělní oběh ve VFN už 12 let zachraňuje životy.
Program vysoce specializované péče o kriticky nemocné pacienty formou mimotělní membránová oxygenace (ECMO) funguje ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) už od roku 2007. Představuje rozhodující faktor při léčbě člověka s kritickým selháním plic, srdce či obojího. Ve VFN je tato metoda použita v průměru u 60–70 pacientů z celé ČR ročně. Konto Bariéry letos podpořilo tento program a ve veřejné sbírce vybralo 193 049 Kč na čidlo měření průtoku a čelové světlo MedLED pro ECMO tým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Rada kraje projednala personální změny ve vedení krajského zdravotnictví
Rada Královéhradeckého kraje dnes vzala na vědomí informaci o personálních změnách ve vedení krajského zdravotnictví. Radě informaci předal náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar s tím, že k 1. 2. 2020 na pozici předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu nastoupí současná statutární ředitelka náchodské nemocnice Ivana Urešová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlas: Český premiér nevystoupí na globálním summitu OSN o klimatu
Komentář na facebookovém profilu k Andreji Babišovi a summitu OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Expozici profesionálních hasičů na Dnech NATO si prohlédli Ryba a Růžička
O pásové obojživelné vozidlo Hägglunds BV 206 NGR, sloužící pro evakuaci či přesun osob v náročném horském, lesním či bahnitém terénu, byl největší zájem během prvního dne víkendových Dnů NATO 2019 a Vzdušných sil Armády ČR v expozici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Prohlédli si je i s další moderní vystavenou technikou hasičů například poslanec PSP a předseda Podvýboru pro Hasičský záchranný sbor (HZS) ČR Pavel Růžička či generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (Trikolóra): Povstali noví inkvizitoři
Komentář na facebookovém profilu k novým metodám ve školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: S Grétou na cestě do otroctví
Globální hysterie kolem boje s klimatickou změnou (už se takticky neříká „globální oteplování“) a masové demonstrace dětí a mládeže organizované po celém světě ukazují obří sílu dnešní mediální manipulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Spolupořádáme akci ohledně klima změny. ČR musí být světová
Komentář na facebookovém profilu k spolupořádání klimatického fóra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Rodiny s malými dětmi potřebují pomoc od státu
Komentář na facebookovém profilu k jeslím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
EU nařídí, my to zaplatíme? Hamáček protestuje, jde o policii
V České republice už sedmým rokem platí zákaz používání střel s olovem v mokřadech. Evropská unie by ráda tento zákaz zavedla plošně. Problém je, že nechce zůstat jen u toho. Ve hře je plošný zákaz střel s olovem, který by tvrdě dopadl na myslivce a podle ministra vnitra Jana Hamáčka to může být velký problém i pro českou policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš v USA vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš vystoupí ve středu 25. září s projevem v rámci všeobecné rozpravy 74. zasedání Valného shromáždění OSN. Během pracovní cesty ve Spojených státech amerických se zúčastní také klimatického summitu a summitu OSN k udržitelnému rozvoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Zámek Dívčí Hrad má nového majitele
Opavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení areál zámku Dívčí Hrad v okrese Bruntál za 4 890 000 korun. Novým majitelem se stal spolek HIGHLANDER HERITAGE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petice proti výstavbě velkokapacitního parkovacího pavilonu Budějovická
PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 sb. o právu petičním, určena Úřadu MČ Prahy 4, Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstvu živ. prostředí ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Politika Pirátů stojí na základním principu odmítat všechno, s čím přijde Babiš
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš o zdravotnictví: Nikdo nám nepíše, že to děláme blbě!
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) usedl před kamery České televize a začal házet jeden slovní granát za druhým po svém koaličním partnerovi – po sociální demokracii. Pustil se také do odborů ve zdravotnictví. My jim dáváme peníze, a oni si potom najímají PR agentury, aby tady vyvolávaly nějakou krizi, rozohnil se Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Praha se chystá vykoupit pozemky pod světelnými křižovatkami, píše server
Praha se chystá vykoupit desítky pozemků pod světelnými křižovatkami, které patří soukromým subjektům. Deníku E15 to řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Soukup bude ředitel ČT!“ Akce na podporu veřejnoprávní TV: Mládež povstala
Světlo světa spatřilo video, které ukazuje, jak by mohla vypadat Česká republika bez České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo
Místopředsedkyně ČSSD a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má obavy, že ve vyloučených lokalitách je situace tak zlá, že není daleko k tomu, aby tam došlo k výbuchu. Na sociálních sítích v reakci zaznělo, že ČSSD už šest let vládne, takže Maláčová na této situaci nese vinu. Totéž se dá údajně říct i o neziskových organizacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana
Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát se ozval z New Yorku, kam prý vzal svou manželku Moniku a dceru Vivien, aby mohli být spolu, když bude Babiš mluvit za Česko na půdě OSN. Pochvaloval si, že v Česku je dnes lepší kvalita života než ve Spojených státech. Poté se věnoval Kosovu, bankovnímu fondu a výstavbě vládní čtvrti v Letňanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Polská levice se propadá
Průzkum polské nadace CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) ukazuje krátce před parlamentními volbami – uskuteční se 13.října – na předpokládané vítězství současné vládní strany Právo a spravedlnost a jejích koaličních partnerů. Zisk 54 procent by tak pro společenství vedené Jaroslawem Kaczyńskim dal možnost nejen vytvoření jednobarevné vlády, ale také pokračování v reformách, které strana považuje za nutné pro uzdravení a další rozvoj Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vích (SPD) Okamurova SPD navrhuje nasazení armády i v případě migrační krize
Dne 23. 9. 2019 proběhl v PS PČR odborný seminář na téma rozvinování armády a revize mobilizačního systému. Vystoupila zde řada odborníků z MO, GŠ AČR a státní správy, kteří se touto problematikou dlouho zabývají. Hlavní část mého vystoupení je zde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Advokátka vzkazuje Polčákovi: Ve volbách na Zemana s Babišem nemáte, tak škemráte u přírody
Advokátka Monika Čírtková se pozastavila nad výroky europoslance Stanislava Polčáka (STAN), který uvedl, že problém s Čapím hnízdem by mohla vyřešit příroda, čímž narážel na zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Podle Čírtkové je s podivem, že opozice neustále hledá řešení, jak se vypořádat s premiérem Babišem, místo aby se soustředila na svůj příští volební výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kavčí hnízdo. Dezinformace, prostříhané příspěvky, zavádějící reportáže, štvavé kampaně. Poslanci, konejte, vyzývá dáma, která to v ČT poznala na vlastní kůži
ROZHOVOR „Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali,“ říká bývalá europoslankyně a známá moderátorka Jana Bobošíková. Zákonodárci podle ní svou dvacetiletou nečinností vytvořili „opevněné kulometné Kavčí hnízdo“. Na rozdíl od prezidenta se domnívá, že řešením není „uvažovat", ale buď vyzvat televizi, aby plnila svou funkci, nebo poplatky zrušit a rady odvolat. A slova prezidenta o abolici v kauze Čapí hnízdo? „Spustil bouři a uvolnil stavidla nejnižším lidským pudům. Část politické scény i novinářů ztratila jasný úsudek a klid. Dala průchod svému pravému já a sdělila, co si o prezidentovi mysli a co mu přeje, včetně brzké smrti,“ podotýká Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda Babiše zavedla do podnikatelského prostředí mafiánské praktiky výpalného
Komentář na facebookovém profilu ke krokům vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Předběžná tržní konzultace ke zpracování studie proveditelnosti železničního uzlu Praha
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokládá za jednu ze svých priorit modernizaci infrastruktury, provázané jak s rozvojem konvenční železniční sítě, tak i Rychlých spojení (RS). S ohledem na aktuální stav železničního uzlu Praha (ŽUP) a potřebu prověření jeho možného rozvoje za účelem odbavení výhledové přepravní poptávky v osobní i nákladní dopravě SŽDC připravuje veřejnou zakázku Studie proveditelnosti ŽUP včetně RS, jejíž součástí bude i provedení předběžné tržní konzultace naplánované na 8. října 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Neskutečné pokrytectví v Olomouckém kraji
Komentář na facebookovém profilu k vyjmutí 44 ha zemědělské půdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Rušení víceletých gymnázií není řešením
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravuje novou strategii vzdělávací politiky do roku 2030. Jedním z uvažovaných kroků má být i rušení víceletých gymnázií z důvodu snižování nerovného přístupu ke vzdělávání. Piráti poukazují na to, že je třeba prioritně řešit posilování kvality výuky a motivaci žáků základních škol k dalšímu vzdělávání, případné rušení víceletých gymnázií do budoucna samo o sobě nic nevyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Lidé pijí alkohol a kouří cigarety více než za komunismu
„Boj proti pití alkoholu a kouření cigaret se ve světle dat Českého statistického úřadu zdá být zcela neúčinný. V současnosti vypije průměrný člověk ročně zhruba čtyřikrát více čistého alkoholu než v roce 1948 a za den vykouří přibližně o dvě cigarety více než v roce 1955, kdy se spotřeba cigaret začala měřit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VZP: Kdy se má v rámci preventivních prohlídek dětí dělat vyšetření sluchu a jakým způsobem probíhá?
Vyšetření sluchu dětí se provádí jako celoplošný screening už u novorozenců, a to ještě před propuštěním z porodnice. Jde o velmi šetrné vyšetření miminka přístrojem na záznam otoakustických emisí. Tímto způsobem je možno zachytit a následně co nejdřív řešit případy závažných vrozených vad sluchu a trvalého postižení sluchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: Unikátní sčítač naměřil za rok fungování více než devět set tisíc chodců a cyklistů
Mezi zářím 2018 a 2019 projelo nebo prošlo Podolským nábřežím přibližně 900 000 lidí, z čehož bylo 42 % cyklistů. Největší provoz sčítač zaznamenal 8. května 2019 s 5 705 průchody a průjezdy. Informace ze sčítače slouží při plánování budoucích investic do podpory bezmotorové dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zařídil pomoc té, co vyhrála nad Babišem. Senátor ODS: Premiér odejde a bude zapomenut. Číňané jsou neurvalí a hluční
ROZHOVOR Nechme památník na maršála Koněva být a řešme aktuální věci, nabádá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz plzeňský senátor a starosta jednoho z obvodů města Lumír Aschenbrenner (ODS). Vysvětlující tabulka je dostatečná. Respektuje rovněž vyjádření státního zastupitelství k Babišově cause Čapí hnízdo. Hrozí se však pirátského návrhu odstranit maturity, což by podle senátora vedlo jen k dalšímu propadu znalostí. Hovoří dále o podpoře kolovečské občanky, paní Filipové, která se postavila proti Andreji Babičovi. Populární plzeňský senátor také glosuje „ovčí šou“ hradního mluvčího na TV Barrandov, která podle něj zdaleka nedosahuje očekávané sledovanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Liga Mattea Salviniho má stále největší podporu Italů!
Příznivci a voliči protiimigrační Ligy včele s někdejším ministrem vnitra Matteem Salvinim zůstávají věrni svému lídrovi, což potvrdila několikatisícová účast na jeho podporu, konaná minulou neděli v italském městečku Pontida.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AMSP: Nejvyšší šance v USA mají malá letadla, malá zemědělská technika, drony a chmel
Pro české vývozce a výrobce je i nadále jedním z nejperspektivnějších oborů pro export do USA civilní letecký průmysl. Rozvoj zažívají letadla určená pro práci v zemědělství či pro sportovní a rekreační účely. Zemědělský sektor USA, zejména rozvíjející se ekologické zemědělství, je schopno absorbovat nejrůznější zemědělskou techniku – malé traktory a stroje na obdělávání půdy či zavlažovací systémy. V návaznosti na zemědělskou výrobu se uplatní též stroje pro potravinářský průmysl. Velmi dynamický je také rozvoj výroby dronů. V neposlední řadě lze počítat s vývozem tradičního chmele a sladu. Vyplývá to z aktuální analýzy investičních a obchodních aktivit mezi Českou republikou a USA, kterou zpracovala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Analýza se váže k aktuální návštěvě místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka v USA, kterou AMSP ČR vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS: Rekonstrukce Slovenské strely je v polovině, stavba depozitáře začne začátkem října
Už několik měsíců jsou v plném proudu restaurátorské práce na motorovém vozu Tatra M 290.002 zvaném Slovenská strela, který opustil své letité stanoviště před Technickým muzeem v Kopřivnici, aby v Hranicích na Přerovsku dostal novou podobu. Už v druhé polovině příštího roku by se Slovenská strela měla vrátit do zcela nového depozitáře, jehož stavba započne začátkem letošního října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Dostatek potravin? Záleží na tom, jak Pán Bůh dá
Komentá na facebookovém profilu k zemědělství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání
Ondřej Hejma měl tentokrát v Podtrženo, sečteno na XTV přehršel témat ke komentáři. O primátorovi Hřibovi řekl, že řádí jak černá ruka a chová se jak golem. „Všechno rozmlátí,“ odtušil. U zrušení stíhání Andreje Babiše a ohlášené abolici prohlásil, že je preventivní a že si oddechl. Premiér podle něj měl hned na začátku dostat pokutu, a ne mu hrozit, že půjde „do tepláků“. Také se otřel o starostu Koláře, který chce odstranit sochu maršála Koněva: „Nakonec podle mě skončí spolu s Pavlem Novotným v soutěži Protekční spratek roku.“ A pořad ČT to se ví? „Bože, to je průser, to bude laciná politická agitka,“ říkal si prý, ale nakonec to dopadlo jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat
Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Gréto, co uděláš, když politici neudělají nic?
Před budovou OSN, tak jako jinde po světě, se konala již tradiční páteční protestní celosvětová akce studentů za účasti Gréty Thunbergové a z jejích úst zazněl nový tón – lehce výhružný: „Toto je jenom začátek; změna přichází, ať se vám to líbí nebo ne.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Koudelka: Kladrubský debakl Bradáčové
Dne 16. 9. 2019 došlo k dalšímu debaklu Vrchního státního zastupitelství v Praze vedené Lenkou Bradáčovou. Monstrproces, který měl proslavit Vrchní státní zastupitelství v Praze coby bojovníka proti údajné mafii při zadávání veřejných zakázek na opravu kladrubského hřebčína, skončil jako bitva u Chlumce pro sedláky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ministryně Maláčová „objevila Ameriku“
Komentář na facebookovém profilu k problematice nepřizpůsobivých
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Produkty ekologického zemědělství VLS na Karlovarsku opět lákaly
Tradiční Chovatelský den VLS nalákal v pátek 20. září na farmu Vojenských lesů a statků Malý Hlavákov stovky návštěvníků na jídlo z produkce ekologického zemědělství podniku, techniku i atrakce pro děti. Veřejnosti se zemědělci státního podniku prezentovali výstavou skotu, ochutnávkami jídel z BIO hovězího masa a i prodejem pro domácí kuchyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Dopravu u obce Sadová regulovali nelegálně zaměstnaní cizinci
Královéhradečtí celníci vyráží na kontroly do terénu nejen za subjekty, které si vytipují vlastní vyhledávací činností, ale věnují se také podnětům, jež jim nabízí veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bašta (BOS): Politika se stěhuje na ulici
K rysům současné doby patří snaha „vylepšit“ parlamentní demokracii s jejími institucemi a zákony něčím jiným. Je to cesta do pekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Megalomanské stavby s nejistým výsledkem nesmí brzdit rozvoj měst a obcí
Kanál Dunaj – Odra – Labe patří mezi nejsledovanější infrastrukturní stavby, avšak jeho realizace, pakliže vůbec, je stále velmi daleko. Možné varianty vedení kanálu však brzdí rozvoj měst a obcí v regionu. Z toho důvodu jednali hejtman Martin Netolický a krajská radní pro oblast regionálního rozvoje Hana Štěpánová se starostkou České Třebové Magdalénou Peterkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Výstava Než přišla svoboda je už k vidění na čtyřech místech
Minulý týden představil Pardubický kraj putovní venkovní výstavu s názvem „Než přišla svoboda“ v Pardubicích, Heřmanově Městci, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. V každém městě pobude 14 dní a pak se bude stěhovat do dalších míst, celkem jich bude v našem kraji šestnáct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lachnit: Dlouhověkost v komunitních centrech Prádelna a Louka
„Dlouhý věk, ba nesmrtelnost, je odedávna vysněným cílem lidstva. Ale víme vlastně, jak naložit s tím, že se život prodlouží na mnohonásobek let, ba že nikdy neumřeme? A víme, jak by si člověk “užil” první, nebo druhou stovku let? Naše zkušenost nepřekračuje pár let za první hranicí a vnímání je silně individuální,“ Uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Dopis, který si nikdo za rámeček nedá. Je to až k slzám
Komentář na facebookovém profilu k platům ve školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zaorálek asi neví, o čem mluví
Podle ministra kultury Zaorálka je plán na stavbu vládní čtvrti v pražských Letňanech skandální, především prý proto, že peníze chybí v jiných oblastech. Takto Zaorálek argumentoval v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): 23. 9. 1938 byla vyhlášena všeobecná mobilizace
Komentář na facebookovém profilu k historickému výročí mobilizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Greta v OSN domluvila, a už létají závazky. Chránit planetu znamená být člověkem, vzkázala světu Čaputová
V newyorském sídle OSN v pondělí začal klimatický summit, který svolal generální tajemník OSN António Guterres. Projevy zde pronášelo sto lidí včetně zástupců malých zemí. Padlo mnoho závazků, ale Češi zůstali opatrní. Český premiér Andrej Babiš se zahájení účastnil, ale na rozdíl od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové na konferenci nepromluvil, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Přijďte darovat plazmu, aktuálně chybí
Prázdninové měsíce jsou každoročně na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc spojeny se zvýšenou potřebou krve. Pravidelní dárci odjíždějí na dovolené, mnozí po návratu z ní nemohou darovat, naopak spotřeba transfuzních přípravků v důsledku letních aktivit a častějších dopravních nehod stoupá. Po konci léta se však transfuzní stanice potýká s jiným problémem - akutním nedostatkem plazmy. A prosí proto i touto cestou dárce, aby přišli pomoct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Hovořil jsem s ruským velvyslancem
V pondělí 23. 9. 2019 se ministr kultury Lubomír Zaorálek sešel s J.E. panem Alexandrem Vladimirovičem Zmejevskijm, mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš německým novinám: Není pravda, že mě mladí kritizují. To vám čeští novináři něco nalhali
Zajímavý pohled na českého premiéra Andreje Babiše (ANO) nabídl redaktor předního německého listu Die Welt. Po rozhovoru jej popsal jako muže, jenž si svoje schůzky rád sjednává sám, libuje si v jasných prohlášeních, a když je řeč o migraci a klimatu, stává se debata rychle bouřlivou. Dojmy německého novináře pro české čtenáře zveřejnil server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ: Naši zaměstnanci věnovali podvanácté čas dobré věci
Čas pro dobrou věc mají za sebou zaměstnanci Skupiny ČEZ na severu Čech. V Ústeckém kraji věnovali jeden svůj pracovní den Dětskému domovu v Mašťově, občanskému sdružení RADKA v Kadani či Domovu pro seniory tamtéž a Skanzenu v Zubrnicích. V Libereckém kraji pak zavítali do Jedličkova ústavu. Pomoc za ta léta víceméně již ostřílených jednatřiceti dobrovolníků byla více než různorodá, ovšem rovněž tradiční. Vesměs se jednalo o manuální práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Chci srozumitelnou, jasnou a odbornou Evropskou komisi
Komentář na facebookovém profilu ke 'grilování' Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Trousit spory je politika na houby
Máme v poslední době těch problémů nějak požehnaně, včetně toho okrajového přechylování, zda ano či ne. Naopak zcela zásadní je otázka přichylování, tam či onam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Venhoda (ANO): Navýšení daně z nemovitosti v podání stran Pirátů, Praha Sobě, Spojené síly pro Prahu
Komentář na facebookovém profilu k navyšování daně z nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Weigl od Klause varuje: Z klimatické vědy se stalo náboženství. Nepodléhejte té hysterii
Komentátor Jiří Weigl varuje před hysterií kolem boje s klimatickou změnou, která je v poslední době zosobňována mladou Švédkou Gretou Thunbergovou. Podle Weigla jde o masovou mediální manipulaci „mezinárodních organizací, globální sítě neziskovek, médií a kolaborujících politiků na celém světě“ s cílem ovládnout společnost v podobě globálního vládnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kavčí hnízdo. Dezinformace, prostříhané příspěvky, zavádějící reportáže, štvavé kampaně. Poslanci, konejte, vyzývá dáma, která ji poznala na vlastní kůži
ROZHOVOR „Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali,“ říká bývalá europoslankyně a známá moderátorka Jana Bobošíková. Zákonodárci podle ní svou dvacetiletou nečinností vytvořili „opevněné kulometné Kavčí hnízdo“. Na rozdíl od prezidenta se domnívá, že řešením není „uvažovat", ale buď vyzvat televizi, aby plnila svou funkci, nebo poplatky zrušit a rady odvolat. A slova prezidenta o abolici v kauze Čapí hnízdo? „Spustil bouři a uvolnil stavidla nejnižším lidským pudům. Část politické scény i novinářů ztratila jasný úsudek a klid. Dala průchod svému pravému já a sdělila, co si o prezidentovi mysli a co mu přeje, včetně brzké smrti,“ podotýká Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Založení Československa by se neobešlo bez našich legionářů
Komentář na facebookovém profilu k Československým legiím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamurova SPD navrhuje evidenci obyvatel kvůli nasazení armády i v případě migrační krize. Tohle o tom řekli představitelé armády
REPORTÁŽ Je nutné zavést evidenci obyvatelstva, která je potřeba pro mobilizaci občanů do armády v případě migrační krize, války či jiných ohrožení pro stát. To je hlavní poselství semináře, který se konal v Poslanecké sněmovně pod záštitou místopředsedy sněmovního výboru pro obranu Radovana Vícha z SPD, na němž vystoupili přední armádní znalci dané problematiky včetně náměstka ministra obrany Radomíra Jahody, prvního zástupce náčelníka generálního štábu generálporučíka Jaromíra Zůny, ředitele Sekce plánování schopností MO generálmajora Jaromíra Alana, rektora Akademie HUSPOL Felixe Černocha a dalších. Seminář zahájil místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda SPD Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Greta nevyhrožuje, ujišťuje slavný brněnský exradní Hollan. Pak ale popsal v hnusných barvách ty, kteří jí odporují
Bývalý brněnský radní za hnutí Žít Brno se důrazně zastal mladé švédské studentky Grety Thunbergové. Otázka globálního oteplování dnes hýbe celý světem, ale v Česku se to neřeší. Věnujeme větší pozornost tomu, co z úst vypouští starý pán sedící dnes na Hradě. A to je podle Hollana zcela špatně, protože nám může uniknout, jak moc se mění společenské klima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
To je byznys? Rozhlas informuje o poslankyni ANO
Cestovní agentura HM poslankyně Moniky Červíčkové (za ANO) nabízela školní výlety a exkurze do Poslanecké sněmovny a do Senátu. Obě komory Parlamentu jsou po dohodě veřejnosti otevřeny zdarma, přesto školy za návštěvu platily v rámci větších balíčků. Senát Červíčkovou vyzval, aby nabídku prohlídek horní parlamentní komory ze svých stránek odstranila. Agentura nabízí také prohlídky České televize nebo Českého rozhlasu, přestože tyto instituce s agenturami nespolupracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Chlapec, který sám sebe považuje za dívku, smí chodit na dámské toalety
Komentář na facebookovém profilu ke genderové politice Západu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Němcová? Halík? Drahoš? Jména nástupců Zemana. Sledujte, je to jízda
Zeman musí být nadšený, že mu stačí jedno vyjádření a zaplní mediální prostor, říká na Českém rozhlasu Plus komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Je prý čas začít řešit, kdo stane proti zemanovskému směru v dalších volbách. „Místo nářků nad Zemanovou svévolí bychom měli napřít úsilí tímto směrem a hádat se ne tak, jak si přeje Hrad, ale o to, kdo na Hrad má dále usednout,“ doporučuje David Klimeš. A už se ozval protiruský aktivista s návrhy. Drahoš, Němcová, Halík, Fischer, Špidla, Dienstbier, Štětina...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Bude skutečně lepší, když se Miloš Zeman listopadových oslav nezúčastní
Komentář na facebookovém profilu k 17. listopadu a Miloši Zemanovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozhlas zaplatil 350 tisíc za luxusní ubytování a catering v Poděbradech. Platilo se jedno kafíčko za druhým, jedna svíčková stíhala druhou
Naše redakce má k dispozici smlouvu mezi Českým rozhlasem a Lázněmi Poděbrady, které od téhle veřejnoprávní instituce obdržely 351 tisíc korun za nájem, ubytování a poskytnutí cateringových služeb. Rozhlas si pronajal kongresový a koncertní sál, ubytování v luxusním hotelu Libenský a catering v restauraci Swiss.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Trikolóra: Mít děti není ekologické ani neekologické, mít děti je prostě a jednoduše normální
Komentář na facebookovém profilu k rodinné politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jasné slovo Andreje Babiše k Zamanově milosti
Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Vláda si je plně vědoma důležitosti ochrany duševního vlastnictví
Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich byznys prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Vzdělávací program od Facebooku pro malé a střední podniky míří do regionů
Boost with Facebook letos proškolí přes 400 účastníků v Jihomoravském a Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Kulturní dědictví je jedním z hlavních pojítek sjednocené Evropy
Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), koordinátorka Evropských lidovců ve Výboru pro kulturu a vzdělávání, se sešla s kandidátem na místopředsedu Komise Margaritisem Schinasem, který má mít na starosti vzdělávání, kulturu, sport. V názvu jeho portfolia však žádná z těchto oblastí nefiguruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ukrajinská půda jen Ukrajincům
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij v souvislosti s přípravou otevření trhu se zemědělskou půdou řekl, že právo na její prodej a nákup budou mít pouze ukrajinské fyzické a právnické osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Hlemýždí tempo investic Babišovy vlády je neakceptovatelné
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Vyhodnocení kvality pitné vody za rok 2018
V roce 2018 Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) provedla kontrolu nad jakostí distribuované pitné vody v hlavním městě Praze, a to jak v rámci státního zdravotního dozoru, tak i na základě podnětů z řad občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš zahajuje oficiální část návštěvy Spojených států
Český premiér Andrej Babiš dnes zahajuje oficiální část návštěvy Spojených států, kde se mimo jiné zúčastní všeobecné rozpravy 74. zasedání Valného shromáždění OSN, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Témat, které se nedrží státní hranice, je celá řada
Čeští a bavorští lidovci řešili ochranu klimatu, ekonomickou spolupráci a také boj s kůrovcem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Česko-americký obchod létá na jedničku
USA jsou největším zahraničním obchodním partnerem České republiky mimo EU, jedničkou mezi vývozními destinacemi českého leteckého průmyslu a zároveň největším zahraničním investorem v oboru. Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček před zaoceánskou návštěvou jednal s leteckými výrobci o podpoře jejich obchodních zájmů na tamním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ján Čarnogurský: Socha maršala Koneva v Prahe
Bývalý polistopadový místopředseda vlády a později slovenský premiér Ján Čarnogurský na své osobní stránce zveřejnil článek věnovaný pražským událostem okolo pomníku maršála Koněva. Bývalý protikomunistický disident se otázkou zabývá nejen ze současného úhlu pohledu, ale připojuje i historický exkurz a osobní vzpomínky. Názor J. Čarnogurského je o to zajímavější, že ačkoli je dnes mimo vrcholnou politiku, jeho občasná vyjádření patří vždy k tomu nejmoudřejšímu, co všední politický život překrývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Do naší nemocnice jezdí slovenští pacienti na operaci aorty
Cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce v Praze a Národný ústav srdcových a cievných chorôb v Bratislavě navázaly letos spolupráci v oblasti chirurgické léčby torakoabdominální aorty. Jedná se o systematickou klasickou chirurgickou léčbu velmi nebezpečných cévních výdutí, zasahujících současně jak břišní, tak i hrudní úsek aorty. Cévní chirurgové na Homolce, kteří mají s touto léčbou v rámci ČR výjimečnou zkušenost, už úspěšně odoperovali první dva slovenské pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tady, tady a tady... Nora Fridrichová udělala ze Zemana hlupáka. Jde o Babiše
Prezident Miloš Zeman minulý týden prozradil, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), on jako prezident zasáhne a stíhání zarazí. Využije k tomu tzv. abolice, pravomoci, která je mu dána Ústavou. A Nora Fridrichová se v pořadu 168 hodin do prezidenta pustila. Připomněla mu, co říkal před lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
38. týden na ČMKB: Zemní plyn mírně zlevnil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 38. týdnu uzavřeno 45 kontraktů na dodávku 4,9 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 4,1 milionu korun. Zemní plyn proti předchozímu týdnu po pozitivních zprávách ze Saúdské Arábie zlevnil, nízkých cen ze začátku září však zatím nedosáhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): O potížích sbližování...
Komentář na facebookovém profilu k Sašovi Vondrovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Maláčová má v účetnictví svého resortu chyby za miliardy, tvrdí NKÚ
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) chybovalo v účetní závěrce za loňský rok a nedostatky mělo i ve vnitřním kontrolním systému. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Milost pro Babiše: Schwarzenberg promluvil. Použil slovo „sere“
Doyen české Sněmovny a zasloužilý politický matador Karel Schwarzenberg opět potvrdil, že pro ostřejší výraz nejde daleko, pokud podle něho přesně vystihuje danou situaci. V reakci na dotaz serveru ParlamentníListy.cz k možné abolici v Babišově kauze Čapí hnízdo kníže řekl, že „Zeman sere na Zemana“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: 98 % žen považuje kojení dětí za důležité
Komentář na facebookovém profilu ke kojení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Ústecký kraj podpořil Czech Truck Prix
Jedním z nejdůležitějších partnerů mosteckého autodromu je Ústecký kraj. Krajští zastupitelé schválili i v letošním roce poskytnutí dotace na zabezpečení neprestižnějšího podniku každoročního kalendáře autodromu, jímž je evropský šampionát okruhových tahačů Czech Truck Prix.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jasné slovo Andreje Babiše k Zemanově milosti
Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Berg (KOV): V liberecké spalovně hořelo. To ve Vsetíně nepřipustíme
Ve spalovně odpadů v Liberci, která patří stejnému investorovi jako zvažovaná vsetínská spalovna, ve čtvrtek hořelo. Požár v bunkru s odpadem hasilo jedenáct hasičských jednotek. Jednalo se o třetí incident ve spalovně za poslední tři roky. Problémy měla spalovna i v květnu 2016 a v září 2018. Únik toxických látek hasiči neohlásili, nicméně kvůli zápachu doporučili lidem v okolí nevětrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist