Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.889x, což odpovídá cca 98.565-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Pavel Hasenkopf: Nedivte se lidem, že šílí
Komentář na facebookovém profilu k náladám ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Co udělala? A kam se plazila? Čaputová dostala pořádný céres
Politolog a poslanec Národní rady SR Ľuboš Blaha se jal vyjmenovávat, co že to slovenská prezidentka Zuzana Čaputová stihla během prvních sto dnů ve svém úřadu. Kromě módního výběru pak toho moc Blaha ve výčtu úspěchů Čaputové nenalezl. Ba naopak. „Stihla ohrozit naše dobré vztahy s Českou republikou, Maďarskem, Polskem, Čínskou lidovou republikou a Ruskou federací,“ vyjmenovává Blaha, co slovenská prezidentka stačila zvládnout. A doplňuje, že ona je takový „Havel v sukni“. „Svůj národ nesnáší, nejraději by žila v nějaké liberální Americe. Slouží Velkému bratrovi a obhajuje americké války,“ přikládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Proplesknu vás, když napíšete ošklivě o Gretě, píše režisérka Elšíková-Le Fay
Podle režisérky a dokumentaristky Moniky Le Fay je Greta Thunbergová hezkým lakmusovým papírkem českého buranismu. Český buran se totiž bojí „šestnáctileté holky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Parlament vrací úder
Londýn prožívá skutečné politické zemětřesení, nachází se na dějinné křižovatce. Pozastavení činnosti parlamentu bylo zrušeno, poslanci se vrací k jednání a ve hře je odklad Brexitu, aby nová překlenovací vláda mohla vypsat volby a otevřela cestu pro další referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nacismus od jeho zrodu až po pád v komiksu
Kladete si otázku, proč vypukla 2. světová válka, nejničivější válka v dějinách? Právě tuto otázku pomůže zodpovědět kniha Kronika nacismu, protože popisuje mimo jiné nacismus, který byl jednou z větví fašismu. V textové části budete sledovat vznik a vývoj fašistických hnutí v různých zemích od jejich počátků po konec 2. světové války. Sarkasticky psaná komiksová část se věnuje pouze německému nacismu se zaměřením na ústřední postavu hnutí Adolfa Hitlera. Knihu vydalo nakladatelství EDIKA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek vás vyšetří na novém přístroji
Pacienti písecké nemocnice budou už zanedlouho vyšetřováni novým přístrojem, nazývaným hovorově „CT“, který využívá k rozpoznání chorob rentgenových paprsků. Nemocnice jej pořídí letos v říjnu za necelých 17 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Peprný útok na Zemana. Koluje falešná lékařská zpráva, raději nečtěte
Po Facebooku se začala šířit falešná lékařská zpráva prezidenta Miloše Zemana. V humorné zprávě se můžeme dozvědět, že má prezident „drobné odchylky v orientaci v prostoru a čase“ a domnívá se, že „je na návštěvě v Agrokombinátu Slušovice a je rok 1999“. Peprný humor na adresu Zemana se točí i kolem průběhu jeho vyšetření. „Moč odevzdána bez předchozí výzvy. Stolice též,“ píše se kupříkladu ve zprávě dále. Zeman v úterý skutečně pravidelnou lékařskou prohlídku ve Vojenské nemocnici v pražských Střešovicích podstoupil. O víkendu pak připustil lehké zhoršení svého zdravotního stavu. „Nejenom se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším a mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ řekl Zeman v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Péro v zadku mi vadí.“ Foldyna to rozbalil a sjel Emmu Smetanu, když napadla jeho příznivce
Patří poslanec Jaroslav Foldyna do ČSSD? Podle posledního hlasování ano. Ale tuto otázku právě s ním řešila Emma Smetana. Spolu s právy homosexuálů. Foldyna trval na tom, že je tolerantní a že člověk s pavím pérem v zadku nereprezentuje sexuální menšiny. Řeč přišla i na ministra Petříčka. Foldyna má za to, že ministr nepoznal reálný život a dodal, že si to myslí i lidé komentující na zpravodajských serverech. „Není to názor nejfrustrovanější části společnosti?“ ptala se moderátorka DVTV a Foldyna ji zpražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ječíš, Greto? Advokátka dala Švédce jasnou odpověď
Advokátka Monika Čírtková se stejně jako mnozí další pozastavila nad slovy Grety Thunbergové v OSN, že jí světoví politici ukradli její dětství. Zatímco jiní doporučovali, ať se s takovými stížnostmi obrátí na své umělecké rodiče, právnička to pojala trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Je mi jí líto... Greta se ,,zaksichtí”, jako kdyby viděla Donalda Trumpa. Vážné vzkazy z Česka
ANKETA Drsná slova švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové na půdě OSN vyvolala bouřlivé reakce nejen na světové scéně, ale i mezi českými politiky. Mnohé z těchto, mnohdy rozporuplných, názorů vám ParlamentníListy.cz zprostředkují prostřednictvím ankety mezi našimi parlamentními politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Komunisté tepou ministra zdravotnictví Vojtěcha: Poslouchejte krizový štáb!
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa podepsal úhradovou vyhlášku rozdělující peníze na zdravotní péči v roce 2020 předčasně. KSČM trvá na tom, aby ji změnil podle požadavků takzvaného krizového štábu českého zdravotnictví, který tvoří odbory a další organizace, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Důkazy a názory
Vědní obory obvykle zkoumají příčinné souvislosti mezi nějakými jevy. Když Archimedes zkoumal, zda zlatník spotřeboval všechno zlato k výrobě šperku, objevil zákon, kterému se učí děti na všech školách druhého stupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Chtěli bychom zabránit spekulativnímu přeprodávání energie
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Čaputová věří ve svobodu a demokracii. Promluví na Havlově fóru
Na konferenci Forum 2000 v říjnu v Praze vystoupí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová či jemenská aktivistka a držitelka Nobelovy ceny za mír Tavakkul Karmánová. Organizátoři o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Letošní 23. ročník ponese podtitul Jak obnovit naděje roku 1989 (Recovering the Promise of 1989). Čaputová navštíví Česko podruhé od uvedení do funkce, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se zúčastní recepce pořádané čínskou ambasádou
Prezident Miloš Zeman se dnes zúčastní slavnostní recepce v pražském paláci Žofín, kterou pořádá čínské velvyslanectví k 70. výročí navázání diplomatických vztahů s Českem. ČTK o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dusno kolem ČT: Skákání do řeči má dohru. Babišův muž odhalil, jak se zachová
Patrik Nacher z ANO znovu odpovídal na otázky Luboše Xavera Veselého v XTV. O abolici prohlásil, že je zbytečná a neví, proč se pro ni prezident rozhodl. Ale zkritizoval europoslance Polčáka za „nenávist až za hrob“. Mezi Piráty a jejich koaličními partnery je prý velké napětí. A pak se začala řešit Česká televize. „Ta míra přerušování odpovědí ze stran moderátorů v Událostech, komentářích je podle mě už za hranou,“ tvrdil poslanec a poznamenal, že příště si do pořadu přinese stopky, aby se vidělo, kdo měl čas se vyjádřit. Pár slov měl i k hospodaření ČT...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Chystaný zákaz olova ve střelivu je absurdní, chceme od vlády záruky, že k němu nedojde
Předsedkyně výboru pro obranu za ODS Jana Černochová odmítá připravovaný zákaz olova ve střelivu a rybářském olůvku. Chce proto od vlády záruky, že celou situaci nepodcení jako v případě zbraňové směrnice a zabrání schvalování dalších nesmyslů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Ejpovický tunel. Kde je pravda?
Provozní rychlost 200 km/h v železničním Ejpovickém tunelu je zatím jen sen. Poslední provedené měření nedovoluje ani rychlost 160km/h, protože trať v tunelu zvládla pouhých 120 km/h.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kořanová (ANO): Místo 260 různých dokladů elektronická občanka
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k vydání zákona o právu na digitální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Jediným cílem je zdanit úplně všechno
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Acorus: Pochod podpořil oběti domácího násilí
Již pošesté se uskutečnil v sobotu 21. září v Divoké Šárce v Praze charitativní pochod Šlapeme násilí na paty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup má problém. Jeho politický projekt narazil
Před půl rokem oznámil majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, že zakládá politické hnutí „List Jaromíra Soukupa“ a hodlá s ním prorazit na české politické scéně. Jeho plán se však notně zadrhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Personifikovaná arogance politické kontrakultury
Jedu autem, točím volantem, poslouchám rádio. Na stanici R-Plus dávají rozhovor s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Je to snůška arogance, nadřazenosti, drzosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Střediska ve středních a severních Čechách získají díky projektu pro své klienty bezplatné dluhové a právní poradenství
Vybraná střediska Probační a mediační služby ve středních a severních Čechách začnou zdarma nabízet dluhové a právní poradenství pro své klienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Chce se mi zvracet! Jste drzí! Dusno kolem Grety, Klára Slámová přitvrdila
„Kde berete vůbec tu drzost psát o Gretě jako o loutce jiných a o spratkovi, který by podle vás potřeboval přinejmenším nafackovat, ne-li něco horšího, když sami nemáte ani na to, abyste na úrovni diskutovali o základních tématech, a raději sdílíte směšné citáty a hoaxy,“ obula se zostra politička a advokátka Klára Long Slámová na svém Facebooku do kritiků švédské aktivistky Grety Thunbergové. A lidé jí v komentáři přitakávají. „Začínám mít problém se jako Čech představovat. Ještě že nikam nejezdím,“ napsal jeden z uživatelů sociální sítě pod její příspěvek s tím, že prý „Českem vládne závist a nenávist“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Maláčová hledá mechanismy, jak zvyšovat příspěvky na péči
Ministerstvo práce a sociálních věcí posuzuje šest variant možného zvyšování příspěvků na péči o postižené lidi bez nutnosti měnit pokaždé zákon. Poslancům to dnes řekla ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Zprávu napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus ml. (Trikolóra): Vždyť ty české likérky a legální výrobci už jsou také na hraně
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mlynář z PPF: Podpora státníků je v Číně vítána, ale nestačí
V Číně je při obchodování se zahraničními firmami vítána podpora státníků dané země, ale nestačí to. Důležité je mít dobrý produkt, bez něj nemá firma šanci. Na dnešním veřejném slyšení senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost to řekl ředitel pro vztahy s veřejným sektorem finanční skupiny PPF Vladimír Mlynář. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Překvapilo mě, že nepadlo slovo Evropa
Premiér se v New Yorku setkal s Borisem Johnsonem či Volodymyrem Zelenským, se státníky hovořil o vztazích zemí i V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mladá aktivistka: Greta pláče, protože ví, že nás čeká kolaps
Aktivistka a vysokoškolská učitelka Michaela Pixová se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsala o vystoupení šestnáctileté aktivistky ze Švédska Grety Thunbergové na klimatickém summitu OSN. „Greta pláče, protože ví, že nás čeká kolaps,“ uvedla Pixová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil přehled kontrol za první polovinu roku 2019
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách přehled uzavřených i probíhajících kontrol v prvním pololetí roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Počty příjemců příspěvku rostou, a to poměrně razantně
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k valorizaci příspěvku na péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Stavba nového přemostění u třebíčské nemocnice finišuje. Hotovo bude podle plánů – koncem října
Už při letmém pohledu na stav opravovaného přemostění u třebíčské nemocnice je zřejmé, že práce na jeho nové podobě jdou do finiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): Bavorská návštěva v českém parlamentu potvrdila dobré vztahy
Poslanec Petr Beitl přijal ve čtvrtek 19. září na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR u příležitosti 10. výročí partnerství měst Jablonec nad Nisou a Kaufberuren hosty z Bavorska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Nenecháme si to líbit!" Nora Fridrichová vystoupila ve věci ČT
Moderátorka veřejnoprávní České televize Nora Fridrichová poskytla rozhovor magazínu Respekt. Podle jejích slov by se Česká televize měla útokům bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Imigranti? Někdo za nimi stojí.“ Jozef Golonka otevřeně. I o Babišovi a Čaputové
ROZHOVOR Jozef Golonka, nezaměnitelná legenda československého hokeje. Reprezentoval 134krát, byl dlouholetým kapitánem národního mužstva, za které vstřelil 82 branek. Má doma dvě olympijské medaile a čtyři z mistrovství světa a mnoho dalších ocenění. Je členem CELKEM čtyř síní slávy – IIHF, české, slovenské, a dokonce i německé. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o slovenském hokeji, Zuzaně Čaputové, migraci a o nápadu na společnou hokejovou ligu Čechů a Slováků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Odvolání Donalda Trumpa se přiblížilo. Kvůli Ukrajině
Je americký prezident Donald Trump v ohrožení? Šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová oznámila, že Sněmovna zahájí proces přípravy ústavní žaloby. Procedura impeachmentu může vést k odvolání Trumpa, což však není příliš pravděpodobné. Píše to server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zasloužíte si neštěstí! Po projevu Grety padlo něco neuvěřitelného
Zasloužíme si armagedon? I nad tím přemýšlí po projevu šestnáctileté švédské aktivistky Grety Thunbergové brněnský expolitik Martin Freund.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Doufám, že jednou zvítězí zdravý rozum
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 24. září 2019 k zákonu o vnitrozemské plavbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Všichni si budou myslet, že jsme se v Poslanecké sněmovně zbláznili
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 24. září 2019 k zákonu o vnitrozemské plavbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rovnou na úřad práce? Opravdu se snažila Romům pomoct: Exstarostka Miklošová promlouvá. Příběhy z praxe
ROZHOVOR „Zatím jen odcházejí. Ještě nevzali do rukou klacky,“ tak na slova ministryně Maláčové o nepokojích reaguje exstarostka Obrnic Drahomíra Miklošová, která kdysi získala cenu za nápaditou integraci Romů. „Bez nich by nebyla uklizená vesnice. Ale ta pěstounská péče v jejich komunitě! Poznají u nás nůžky a hygienu,“ odkrývá pro ParlamentníListy.cz neotřelé zkušenosti. To ona přinesla nápad demolice vybydlených domů nebo výkupy bytů, když si ještě ostatní ťukali na čelo. Mluví i o internátech pro menšinu nebo školačkách na mateřské. Měla by vizionářku poslouchat ministryně? Prý stačí, aby zapomněla na spanilé jízdy a sedla si…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jako v Africe! Poslankyně ANO šla na půl roku bydlet do ghetta, teď o zážitku mluví
ROZHOVOR Poslankyně hnutí ANO Eva Fialová si na půl roku pronajala byt v sociálně vyloučené lokalitě v ústeckých Předlicích. S tím, co na místě zažila a jak situaci v sociálně problematických oblastech na severu Čech vidí, se svěřila v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Havel omilostnil pedofilního vraha!“ V Takáčovi by se krve nedořezal, Okamura ho doučoval
Pozvání do středečního pořadu Interview na ČT24 přijal předseda hnutí SPD Tomio Okamura. A ve studiu bylo pořádné horko, když moderátor Daniel Takáč vytáhl na stůl otázky týkající se prezidentských milostí, tedy zejména těch, které udělil Václav Havel. Podívejte se sami, jaká moderátorova slova rozpálila lídra hnutí SPD doběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Juříček (ANO): Ekologicky se budeme chovat, když budeme jezdit na diesel
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Impeachment proti Trumpovi? To může být konec Demokratů…
USA mi připomínají tak trochu nás. Samozřejmě v mnohem větším měřítku a přirozeně s případnými mnohem většími důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Pražský magistrát pomůže s rozšířením míst pro legální graffiti
Vedení hlavního města chce s Pražskou správou nemovitostí (PSN) a městskými částmi zahájit debatu o možném rozšíření ploch pro legální graffiti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V branži si tímhle moc přátel neudělá. Režisér Adamec k těm, kterým vadí, že Babiš nejde před soud
ROZHOVOR „Kdyby státní zástupci oznámili, že poženou Andreje Babiše před soud, v médiích by se ozýval velmi slyšitelný potlesk,“ říká známý režisér Jiří Adamec a prozrazuje, jak on sám celou kauzu vidí. V souvislosti se slovy prezidenta ohledně abolice zmínil kopnutí do vosího hnízda. Padla i slova o „skočení prezidentovi na lep“. K aktivitám Grety Thunbergové podotýká: „Zdá se mi, že se svět zbláznil... to všechno je bohužel jen divadlo, copak děti mají řídit svět? Copak si opravdu někdo myslí, že to, co ta slečinka vykřikuje, politici nevědí?“ Na závěr pak nevynechal ani maršála Koněva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Gott zachránil lidský život. V době, kdy umělce mnozí urážejí, přišlo svědectví
Nejznámějšího českého zpěváka a mnohonásobného držitele ocenění Zlatého slavíka Karla Gotta opět trápí zákeřná nemoc. Už jednou rakovinu porazil, nyní však bojuje s akutní leukémií dál. I když tato zpráva zarmoutila celou republiku, našli se i tací, kteří se k jeho špatnému zdraví vyjadřovali velmi nehezky. V této těžké době navíc přichází svědectví, kdy zpěvák od rakoviny sám zachraňoval druhé, a to svého nejlepšího kamaráda, kterým byl klavírista, skladatel a hudební aranžér Rudolf Rokl (†55).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Považuji za chybu zvyšovat v současné době daně
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Lidé začnou sázet na zahraničních webech
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Účtenkovka je prý hazard provozovaný státem
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Přístup k vlastnímu bydlení by stát měl co nejvíce podporovat
Komentář na facebookovém profilu k návrhu Senátu na zrušení daně z nabytí nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek vytáhl na pomoc Gretě. Se zvučným jménem v zádech
Poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitteru vytáhl jméno odborníka, který se zastává švédské aktivistky Grety Thunbergové. Je jím první porevoluční ministr životního prostředí, geochemik a ekolog Bedřich Moldan. „Mně je to sympatické, rozhodně to podporuji, a jestli to rozděluje společnost… co se dá dělat?“ píše k vystupování Grety Thunbergové Moldan. „Opravdu si někdo myslí, že jeho slova jsou ‚ideologií progresivního levičáka‘?“ ptal se pak Kalousek. Kladný pohled na mladou aktivistku však většina české politické scény nesdílí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Pobucký: Město oplotí další dětská hřiště
Kvůli větší bezpečnosti dětí ale i ochraně instalovaného mobiliáře a herních prvků přistoupilo město již před lety k oplocení dětských hřišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Soběslavi: Jsem zvědav, kdy Piráti namísto kritiky přijdou s něčím konstruktivním
Čtvrt století v čele radnice. Co se během té doby změnilo, a jaké plány má do budoucna? Proč je kritický k vedení Národního parku Šumava? I s tím se svěřil starosta Soběslavi Jindřich Bláha (ODS) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Potvrzeno. Zbytky původních lesů nejsou jen na území národního parku, ale i mimo něj
Společný projekt Správy Národního parku Šumava a Grantové služby Lesů ČR potvrdil existenci rozptýlených porostů pralesovitého charakteru na desítkách zkoumaných ploch na území Chráněné krajinné oblasti Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ostuda, jsme největší ignoranti v Evropě, lamentuje nad odmítáním Grety Honzejk v Bakalově redakci. A může za to Klaus
Petr Honzejk ve svém komentáři na webu Hospodářských novin zveřejnil názor na český pohled ohledně změn klimatu. Prý jsme v sebedestruktivním pohledu na změny klimatu unikátní. Češi jsou totiž nejvíce klimaskeptickým národem v Evropě, a může za to Klaus! „Médii stokrát opakované klausovské konstrukty se bohužel staly pro mnoho lidí v Česku, zejména stárnoucích mužů, svatou pravdou,“ pustil se Honzejk do exprezidenta. A nakonec Honzejk napsal vtip, prý nás charakterizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vláda porušuje i vlastní prohlášení, že nebude zvyšovat daňovou zátěž
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Harmonizujeme domácí vaření piva s domácí výrobou vína
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ostuda, jsme největší ignoranti v Evropě, lamentuje nad odmítáním Grety v Bakalově redakci Honzejk. A může za to Klaus
Petr Honzejk ve svém komentáři na webu Hospodářských novin zveřejnil názor na český pohled ohledně změn klimatu. Prý jsme v sebedestruktivním pohledu na změny klimatu unikátní. Češi jsou totiž nejvíce klimaskeptickým národem v Evropě, a může za to Klaus! „Médii stokrát opakované klausovské konstrukty se bohužel staly pro mnoho lidí v Česku, zejména stárnoucích mužů, svatou pravdou,“ pustil se Honzejk do exprezidenta. A nakonec Honzejk napsal vtip, prý nás charakterizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Musíme čelit hrozbě snížení účinku návrhu zákona rozšířením černého trhu
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Paradoxem návrhu je skutečnost, že zvýší motivaci zahraničních vlastníků k odlivu dividend ze země
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Tato dávka by měla být pro nás naprostou prioritou
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ve věci valorizace příspěvku na péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Největším miláčkem žen i mužů zůstává Babiš. Zaujaly i dredy Bartoše a mladý Klaus. Rakušan ze STANu dostal na holou. Dvakrát
Který z lídrů politických stran by byl nejlepším premiérem? Na tuto otázku odpověděl každý pátý Čech, že současný premiér Andrej Babiš. Vyplývá to z průzkumu agentury Phoenix Research, který ve středu zveřejnil deník Blesk. Andrej Babiš se těší také největší důvěře všech předsedů politických uskupení v Poslanecké sněmovně a první místo obsadil i v otázce sympatií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Recese zisků indexu S&P 500
„Třetí čtvrtletí letošního roku pravděpodobně přinese další pokles zisků u titulů z indexu S&P 500. Celý letošní rok by mělo zachránit až čtvrté čtvrtletí. U něj se očekává růst zisků o 3,0 procenta. Pokud se očekávání naplní, z celoročního hlediska by to znamenalo růst zisků u titulů z indexu S&P 500 o 1,3 procenta,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Respektovaný Pavel Taussig vzpomíná na český film
Víte, že chybělo jen málo a film Pyšná princezna královnou – pokračování kultovní pohádky po 20 letech – byl skutečně natočen? Jakou roli hrála anglická vlajka ve Slavnostech sněženek? Renomovaný filmový historik Pavel Taussig zve čtenáře na pouť, která je jako milníky značena vyprávěním osobností, které tvoří pomyslný Slavín našeho filmu. Poutavý titul vydává v těchto dnech KNIHA ZLÍN a ParlamentníListy.cz měly možnost jí listovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Platy politiků se také valorizují
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k valorizaci příspěvku na péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): U tohoto příspěvku bohužel dochází k částečnému zneužívání
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k valorizaci příspěvku na péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Cook, crooks a Koněv
Thomas Cook (1808-1892) byl vychován v tradičním baptistickém duchu, v únoru 1826 se stal baptistickým misionářem. Distribuoval evangelizační letáky a přivydělával si truhlářskou prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Konvalinka (ANO): Budeme rádi, najde-li si appka cestu do chytrých zařízení našich občanů
Nová aplikace Příbram v mobilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Hrabálek: Město daruje potřebným potraviny z jídelny důchodců
Koncem srpna ukončila definitivně svůj provoz městská jídelna důchodců v Šafaříkově ulici. Od minulého týdne ji ale znovuotevřel soukromý zřizovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČT? Co řekl Zdeněk Ondráček o „naší-vaší“ TV, raději nečtěte
Diskusi o koncesionářských poplatcích, z nichž se platí provoz České televize, rozvířil minulý týden prezident Miloš Zeman, když srovnal ČT s komerčními konkurenty. Andrej Babiš pak přilil olej do ohně, když pravil, že by se o tom dalo uvažovat u znevýhodněných sociálních skupin. A kdy k debatě na půdě Poslanecké sněmovny dojde? Na to se náš čtenář ptal Zdeňka Ondráčka z KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Zelené šílenství eskaluje
Už pondělní dopolední zpráva na iDnes – „Web Jihočeského kraje zkolaboval, zahltily ho žádosti o kotlíkové dotace“ – předznamenala, že dnešní den proběhne ve znamení klimaticko – změnového šílenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Zdravotní pojišťovnu můžete změnit do konce září
Každý občan si může vybrat, u které zdravotní pojišťovny chce být registrován. Pokud zvažujete změnu zdravotní pojišťovny, je nejvyšší čas podepsat přihlášku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (Trikolóra): Pro pár zlaťáků slávy...
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení Grety Thunberg v OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Společné prohlášení představitelů opozičních parlamentních stran
Představitelé ODS, České pirátské strany, KDU-ČSL, STAN a TOP 09 se v souvislosti s trestním stíháním vedeným vůči předsedovi vlády České republiky dohodli na této společné veřejné výzvě prezidentovi republiky Miloši Zemanovi a předsedovi vlády Andreji Babišovi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: K odpočinku při výletech vás zvou dva nové altány v Divoké Šárce
Léto se chýlí nenávratně ke konci a s ním i doba dovolených v dalekých exotických zemích. Ale nepropadejte podzimním depresím, krásné výlety si můžete užít i v pražské přírodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj podpoří aktivní zálohy milionem korun
Rada Pardubického kraje schválila poskytnutí finančního daru v hodnotě jednoho milionu korun pro Krajské vojenské velitelství Pardubice. To prostředky využije na nákup mikrobusu pro přepravu příslušníků aktivních záloh pěší roty. Návrh na poskytnutí prostředků bude přeložen na nejbližším jednání krajským zastupitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havlíčkův Brod: Nový neuromonitor je bezpečnejší
Brodští chirurgové mají k dispozici nový, modernější neuromonitor pro hlídání hlasivek při operacích štítné žlázy. Přístroj v hodnotě 654 tisíc korun nemocnice získala prostřednictvím projektu IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Cenzura? Ne! Imigranti také ne. Donald Trump vyprášil Facebook a novináře. Hrozí mu odvolání
Americký prezident Donald Trump přednesl více než půlhodinový projev před zástupci států OSN. A na srdci toho měl mnoho. Zdůraznil roli národních států a opřel se tvrdě do globalistů. „Cesta k míru, pokroku, svobodě, spravedlnosti a lepšímu světu pro celé lidstvo začíná doma,“ zakončil svůj projev. Na kuří oko zřejmě šlápl zástupcům Číny, Íránu a Venezuely. Kopanec schytala i sociální média, která si prý osobují právo rozhodovat o tom, co můžeme vidět a říci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou daňový balíček a zvýšení rodičovské
Poslanci se budou dnes opět zabývat vládním daňovým balíčkem a zvýšením rodičovského příspěvku. Ve druhém čtení je také návrh zákona o právu na digitální služby, podle kterého by lidé mohli komunikovat se státními úřady do pěti let výhradně elektronicky bez nutnosti dokládat informace v papírové podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Greta? Divadlo! Zesměšňujete ji! Klausovec a ten, který odešel z Českého rozhlasu, se pohádali
Ivo Strejček z Institutu Václava Klause usedl proti bývalému novináři Českého rozhlasu Petru Fischerovi, aby se v pořadu DVtv.cz pustili do diskuse o emotivním projevu švédské aktivistky Grety Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Všichni bychom měli odsoudit nátlak na rozhodování justice
Prezident Miloš Zeman prohlásil, že pokud by nejvyšší státní zástupce nerozhodl o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše, je připraven využít svou prezidentskou pravomoc a zastavit stíhání formou udělení abolice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Den bez aut se letos konal ve čtyřech městských částech
V sobotu 21. září vyvrcholil Evropský týden mobility akcí Den bez aut. Na čtyřech různých místech v hlavním městě si mohli Pražané a návštěvníci užít ulic, kam měla auta pro tento den vjezd zakázán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš přednese projev na Valném shromáždění OSN
Český premiér Andrej Babiš dnes pozdě večer newyorského času (ve čtvrtek nad ránem SELČ) vystoupí s projevem na zasedání Valného shromáždění OSN (VS OSN). Babiše dnes také čeká jednání s americkými investory, vystoupení na konferenci Bloomberg Global Business Forum a na politickém fóru na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji konaném pod záštitou VS OSN či jednání s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem a generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Koudelka: Jmenování druhé Babišovy vlády a úpadek Senátu v žalobě na prezidenta
Senátoři v žalobě na prezidenta vyčítají prezidentu republiky Miloši Zemanovi, že poté, co první Babišova vláda v lednu 2018 nezískala důvěru, jmenoval druhou až 27. 6. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Opozice udeřila na prezidenta: Přehodnoťte své rozhodnutí
Předsedové opozičních stran dnes vydali společné prohlášení k postupu prezidenta Miloše Zemana v kauze Čapí hnízdo. Požadují od prezidenta, aby přehodnotil rozhodnutí nepokračovat v trestním stíhání Andreje Babiše v případě, že se nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman rozhodne premiéra obžalovat. Také požadují, aby se prezident ani premiér již ke kauze veřejně nevyjadřovali, a nemohly tak vzniknout pochybnosti o ovlivňování státních orgánů. Kladně naopak zhodnotili Babišův slib, že případnou abolici svým podpisem nestvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Hamáček se zbláznil?
Několik úvah nad připravovaným zákonem z pera J. Hamáčka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kubera s ohledem na vztahy s Čínou vyzval ke vzájemnému respektu
Vzájemný respekt a úcta mezi zeměmi je nutnou podmínkou dobrých vzájemných vztahů. Je důležité hledat vzájemné porozumění a snažit se pochopit a respektovat jeden druhého. Na dnešní slavnostní recepci, kterou pořádá čínská ambasáda v paláci Žofín k 70. výročí navázání diplomatických vztahů s Českem a zároveň založení Čínské lidové republiky, to řekl předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
To je buzerace! Klaus ml. udeřil na ministra Vojtěcha, jde o problém s pitím
Poslanci v úterý večer rozhodli o tom, že si vodáci ani cyklisté nadále alkohol nedají. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) takové rozhodnutí vítá, ostatně v tomto smyslu se posléze vyjádřil i na sociální síti Twitter. A pořádně to za svůj postoj schytal od poslance Václava Klause mladšího (Trikolóra), který se nevěřícně chytá za hlavu a hovoří o buzeraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Od teď budeme ty digitalizační kroky brát vážně
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k vydání zákona o právu na digitální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Náš návrh umožňuje zapojit prarodiče
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona o státní sociální podpoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na to má Zeman právo, paní Němcová. Problém, kterého se Babiš už nezbaví, očima senátora Canova
ROZHOVOR „V případě Grety mám již delší dobu silný pocit, že se jedná o bezprecedentní zneužití mladé dívky. Její projev na klimatickém summitu byl šílený, ale ještě šílenější byl postoj řady světových politiků, kteří jí za něj aplaudovali,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Michael Canov (SLK/STAN). Domnívá se, že prezident Zeman udělal z premiéra Babiše „věčného zločince.“ Ke kauze sochy Koněva uvádí: „Ačkoliv osobně mám na maršála Koněva velmi kritický pohled, nic to nemění na tom, že způsob vzniku a průběh celé kauzy byl mimořádně ostudný a viníkem je pan starosta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Klimatická konference OSN
Situace v klimatu po celém světě je vážnější, nežli si zřejmě lidstvo a naprostá většina jeho politických představitelů dokáže představit. Většina politiků se cítí omezena časovým rozsahem svého mandátu, který vzniká z voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Koudelka varoval obchodníky před silou čínské špionáže
Tři hlavní zpravodajské služby Číny zaměstnávají statisíce důstojníků. Ti mohou využít všechny možné prostředky v případě, že uznají, že stojíte za jejich zájem, varoval dnes na veřejném slyšení v Senátu šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka zájemce o obchod s Čínou před pozorností tamních zpravodajců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Národní knihovna otevře své trezory
V letošním roce si připomínáme 600 let od úmrtí Václava IV., římského a českého krále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj nakoupil seniorům další čtyři tisíce bezpečnostních hlásičů
Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Firma Likto místo nápravy podává žalobu na zastupitelku
Liberecká firma Likto s.r.o. se zabývá termickým odlakováním nánosů barev a laků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zrůdy, vrazi! Ajaj, Martin Koller zcela rozkopal mediální obraz Mašínů
Česká politická scéna se nedávno opět vrátila k jednomu z demokratických evergreenů, kterým jsou bratři Mašínové. Toto téma dlouhodobě rozděluje českou společnost a je dokladem nevalné morální úrovně reprezentantů české politické scény a mnohých médií. Výroba hrdinů na ideologickou objednávku nepřinesla nikdy nic dobrého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Z kamionu v Kvasinách najednou vyskočiki tři migranti. A pokusili se utéct
Z návěsu makedonského kamionu v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny na Rychnovsku v úterý večer vyskočili tři cizinci a dali se na útěk. Zadrželi je zaměstnanci firmy a předali policii. Pravděpodobně jde o Afghánce. Policie prověřuje, zda o nich řidič věděl. Za poslední léta jde v Královéhradeckém kraji o první takový případ, řekla dnes ČTK krajská mluvčí policie Ivana Ježková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Kurz sportovní jízdy s Tomášem Pekařem se vydařil, další zájemci mají šanci už za měsíc
Chválou na tuzemského vynikajícího okruhového jezdce Tomáše Pekaře nešetřili účastníci čtvrtečního kurzu sportovní jízdy mosteckého autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Příprava dopravního terminálu může začít
Sjednotit autobusovou i vlakovou dopravu v jedné lokalitě a zajistit vyšší komfort přepravy cestujících. To je jeden z hlavním cílů vedení Valašského Meziříčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): My chceme naopak lidem život zlevňovat
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Velký Pařezitý rybník u Telče se po rekonstrukci začal napouštět
Hlavní část opravy je hotová, závěrečné práce budou dokončeny do konce října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
JE Temelín zve na speciální vodní show
Na speciální show na netradičním plátně o velikosti 240 metrů čtverečních se může veřejnost těšit tento pátek u Jaderné elektrárny. Přímo nad vodní hladinou budou moci návštěvníci vidět projekci do vodní stěny na téma „člověk na Měsíci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiši, to je typické! Okamura útočí na premiéra a brání Zemana
Jedním z témat české politiky v poslední době bylo téma zrušení uznání státu Kosovo. Prezident Miloš Zeman se v tomto duchu vyslovil na státní návštěvě Srbska stabilně zastávajícího názor, že Kosovo je Srbsko. Premiér Andrej Babiš po určitém váhání takový krok odmítl a dočkal se za to reakce od předsedy opoziční SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Naopak se rozbují pašování tabáku, černé palírny a ostatní
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí a Městské lesy Znojmo řeší zvýšený výskyt pajasanu
Problém s početným výskytem pajasanu, dříve oblíbeného exotického okrasného stromu, který pochází z východní Asie, budou v následujících dnech řešit Městské lesy ve spolupráci se Správou Národního parku. V Gránicích se pokusí zamezit jeho šíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V roce 2050 snížíme emise o osmdesát procent
Premiér zahájil návštěvu USA, představil vládní inovační strategii a setkal se se zástupci pěti českých začínajících firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček zakáže domobrany. Od roku 2022
Domobraně zvoní hrana. Ministr vnitra Jan Hamáček nyní chystá novelu zákona, jímž by postavil domobranecké organizace mimo zákon. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hanba nám! Chvilkaři sondují český národ. Kvůli Gretě
Pomalu, ale jistě se začínají objevovat další lidé, kteří hájí tklivá slova Grety Thunbergové ze summitu OSN o klimatu. „V čem jsme se názorově posunuli od listopadu 1989? Téměř v ničem, akorát již těmto ekologickým aktivistům nevyhrožujeme obušky. Jen je označujeme za ekoteroristy nebo i horšími výrazy. Hanba nám,“ vzkazuje jeden ze členů skupiny Milion chvilek pro demokracii a říká, že Gretu chápe. A kolínská TOP 09 tepe do představitelů ODS a říká, že Greta Thunbergová má jejich plnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Napětí houstne
Navazuji na článek Tři dny se Shahramem Zadehem ze dne 6.září 2019, pojednávající o odvolacím řízení v „malé“ kauze Shahrama Zadeha (dále jen SAZ) & spol., v kterém se dne 4. a 5. září 2019 u Krajského soudu v Brně rozběhlo veřejné zasedání vedené senátem Haliny Černé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Podstatnou součástí toho zákona je katalog služeb
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k vydání zákona o právu na digitální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Čeká se další pokles. Ekonom odkryl akciové trhy, moc veselé to není
Štěpán Křeček ve svém dalším dílu pravidelného podcastu BHS express mluvil o recesi zisků indexu S&P 500, ale dostal se i k ceně zlata nebo ke vztahu mezi eurem a dolarem. Co byl podle Křečka doslova Armagedon? Co japonská burza? A co ta evropská? A ropa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jelínek (SPD): Všechny údaje musí stát požadovat po občanech pouze jednou
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k vydání zákona o právu na digitální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: V Bohumíně proběhnou oslavy regionálního Dne železnice
Železniční stanice Bohumín bude poslední zářijovou sobotu 28. září hostit oslavy regionálního Dne železnice a výročí tratě Bohumín – Návsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Občan měl právo říct, já nechci, aby má data byla sdílena
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 k vydání zákona o právu na digitální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hrozí stávka učitelů. Ministr Plaga řekl něco, čím nálady moc neuklidnil. A také o studentech, co fandí Gretě
Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga. Prozradil mimo jiné, zda a případně o kolik narostou platy učitelům. Odbory trvají na tom, aby všem učitelům vzrostly mzdy plošně o 10 procent. Co na to ministr? Odboráře nepotěšil. Zato studentům stávkujícím za lepší klima na naší planetě zřejmě radost udělal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj věnoval armádě vysílačky, vzduchovky a další předměty za 148 tisíc
Vojáci je využijí při organizování branných soutěží pro žáky základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Měli jsme nabito, přesto se spojenci před Hitlerem přihrbili
Studenti, co víte o Mnichovu 1938? Co víte o zradě našich spojenců? Tedy vězte, že v Mnichově se Francie a Británie, dohodly s Hitlerem a Mussolinim o rozporcování Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Rodičovský příspěvek není v žádném případě náhradou mzdy
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona o státní sociální podpoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman je zklamaný z napjaté situace v kulturní spolupráci s Čínou
Prezident Miloš Zeman je zklamaný z napjaté situace v kulturní spolupráci České republiky a Číny. V projevu na dnešní slavnostní recepci pořádané čínským velvyslanectvím v paláci Žofín tak reagoval na odložení či zrušení vystoupení tuzemských souborů v Číně. Důvodem zřejmě byla dřívější vyjádření pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) o tom, že z takzvané sesterské smlouvy chce rada hlavního města odstranit bod, kterým Praha uznává jednotnou Čínu. Hřib je menší komplikací ve vzájemných vztazích, ale čínská odpověď byla přehnaná, řekl prezident při projevu, který pronesl v angličtině. Hlava státu opustila sál i s doprovodem zhruba po 45 minutách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Premiér Babiš přijme předsedu vlády Finské republiky Anttiho Rinneho
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v pondělí 30. září v Hrzánském paláci setká s předsedou vlády Finské republiky Anttim Rinnem. Premiéři se budou věnovat především evropským tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Atommaš: Nádoba reaktoru MBIR úspěšně absolvovala zkoušky
V podniku společnosti Atommaš (součást strojírenské divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) byly úspěšně provedeny zkoušky těsnosti reaktorové nádoby víceúčelového výzkumného rychlého reaktoru MBIR. Jde o klíčovou fázi výroby této komponenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna by mohla rozpočet schvalovat 4. prosince
Poslanecká sněmovna by mohla schvalovat státní rozpočet na příští rok 4. prosince, což je o dva týdny dřív, než ho schvalovala loni, kdy se k tomu dostala až 19. prosince. Vyplývá to z harmonogramu projednávání státního rozpočtu, který dnes poslanci schválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Nově se ve výši promítá i počet současně narozených dětí
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona o státní sociální podpoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Pomůžeme předcházení zneužívání dávek příspěvku na bydlení
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona o státní sociální podpoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polčáka to sralo! Co bych přál já jemu? Soukup si našel nového fackovacího panáka
Jaromír Soukup se ve svém pořadu Týden Jaromíra Soukupa pustil do dvojího metru a do Polčáka. „Já myslím, že to je taková ukázka praktické demokracie a tenhleten blbec se zařadil do dlouhého seznamu dalších blbců, kteří přejí prezidentovi smrt,“ napsal, a co že by (ne)přál Polčákovi? Kombinaci Alzheimera a průjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Herman: Příběhy bezpráví VI. - Slovní vyhrožování na soudě kulovnicí a bagrem
Žalobce na Okresním soudě Vyškově i při místním šetření prohlásil, že novou bránu včetně plotu srovná se zemí bagrem a v řízení o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví prohlásil na adresu firmy něco o použití kulovnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist