Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Stoka!“ Bomba proti ČT: Jde o Babiše. Xaver vyslýchán dívkou z Newsroomu, ale nedal se. Je zde VIDEO
Moderátor Luboš Xaver Veselý vypustil bombu. Do studia za ním přišel štáb ČT z pořadu Newsroom. Server HlídacíPes.org měl totiž výhrady k jeho rozhovoru s Andrejem Babišem. A Xaver na oplátku ztrhal celý Newsroom ČT, prohlásil ho za nekorektní stoku a bulvár. „Vy mě chcete jenom odsoudit, jako vždycky. Máte pocit, že jste všelidový soud,“ osočil Veselý reportérku Pavlu Firbacherovou a její pořad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sranda pokračuje: VIDEO Xavera s redaktorkou ČT se šíří. A budí rozruch
Na video Luboše Xavera Veselého s reportérkou z pořadu ČT Newsroom, kde Xaver ztrhal celý pořad Newsroom, označil ho za odpornou stoku a bulvár, již stihly zareagovat některé osobnosti české veřejné scény. „Praktiky ČST Praha, za které se každý slušný člověk musí hluboce stydět,“ napsal Jiří Ovčáček. A něco napsal i bývalý člen RRTV, koukněte se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Argumenty senátní žaloby nejsou dostatečně silné
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zaorálek – bubák na Babiše?
Lubomír Zaorálek se vrátil do světa nejvyšší české politiky ve velkém stylu. V pátek eliminoval čistkou, která v dějinách ČSSD nemá mimo období od února do června 1948 obdoby, své politické nepřátele v ostravské sociální demokracii. Sekundovalo mu v tom ovšem servilně také předsednictvo ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Boj o Zemana: Špína! řekla Schillerová. A Němcová se rozčertila, takhle to dopadlo
V Poslanecké sněmovně se při diskusi v projednávání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana střetly dvě dámy. Ministryně Alena Schillerová citovala vzkazy, jež jí chodí od cizích lidí. „Je to opoziční a senátorská špína,“ psali jí. A Miroslava Němcová ostře reagovala. Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Svévole prezidenta“, „vláda Zemanových přátel“. Burcovala Němcová ve Sněmovně
„Bude existovat nějaký opravdu přesný detailní popis toho, jak v jedné historické etapě si počínala hlava státu a jak nebezpečně destruovala nejenom ústavní pořádek, ale v důsledku toho také celou společnost?“ burcovala dnes v Poslanecké sněmovně k účelu ústavní žaloby na prezidenta poslankyně ODS Miroslava Němcová a okomentovala některé body ze senátního návrhu žaloby. Ten však později v Poslanecké sněmovně neprošel, souhlas s žalobou vyslovilo jen 58 ze 130 poslanců, potřeba bylo 120 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna odmítla senátní návrh ústavní žaloby na prezidenta
Senátní žaloba na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy k Ústavnímu soudu nedorazí. Sněmovna dnes podle očekávání souhlas s jejím předložením nedala. Proti byli poslanci vládních ANO a ČSSD spolu se zástupci KSČM a SPD. Podle nich žaloba nebyla důvodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nesmíme vypadat jako vzteklé děti, řekl k žalobě na Zemana senátor Láska
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal senátor Václav Láska, jeden ze senátorů, kteří sepsali žalobu na prezidenta. Láska má za to, že mělo smysl ji sepsat, i když pravděpodobně neprojde Sněmovnou. Láska jasně vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Radní schválili plán údržby silnic nižších tříd
Ačkoliv v celém regionu převládá příjemné podzimní počasí, schválila krajská rada plán zimní údržby na silnicích II. a III. tříd. Z celkové aktualizované délky spravované silniční sítě v délce 3 121 km je v zimním období udržováno 2 988 km. Zbývající úseky jsou ohledem na jejich malý dopravní význam bez hromadné linkové přepravy osob zařazeny do neudržovaných. Údržbu silnic I. třídy i nadále zajišťují dodavatelé najatí Ředitelstvím silnic a dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Němcová: Zeman podvrací ústavní systém
Na slova poslankyně za ANO Zuzany Ožanové o nedostatcích senátorské žaloby, kdy citovala Aleše Gerlocha, se snesla spousta kritiky. Vyjádřila se Miroslava Němcová, avšak i pirát Jan Lipavský. Gerloch prý přednášel neostalinistickým dialektem, řekl Lipavský, a znamená to neonormalizační pořádky Babiše a Zemana. A co Němcová? Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dobojováno! Sněmovna odmítla senátní návrh ústavní žaloby na prezidenta
Senátní žaloba na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy k Ústavnímu soudu nedorazí. Sněmovna dnes podle očekávání souhlas s jejím předložením nedala. Proti byli poslanci vládních ANO a ČSSD spolu se zástupci KSČM a SPD. Podle nich žaloba nebyla důvodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Richard Husovský: Zadýcháváte se do schodů? Jde už o skluzavku dolů! Ještě je čas začít jinak
Osvojte si první nový návyk v životosprávě, může jít o pitný režim. K tomu potřebujete vůli. Jakmile se vše zaběhá, upnete se na něco dalšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zas bude řev! Zeman nadělí vyznamenání, mnozí budou nadávat
Již za měsíc ocení prezident Miloš Zeman u příležitosti státního svátku 28. října mnohé osobnosti. A jak už bývá zvykem, jména některých vyvolávají kontroverze. Na Hrad také nedorazí někteří poslanci či rektoři, píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
STAN chce, aby Ústavní soud mohl závazně vykládat ústavní normy
Hnutí STAN chce navrhnout novelu ústavy, která by dala Ústavnímu soudu možnost závazně vykládat sporné ústavní normy. Zástupci hnutí to uvedli na dnešní tiskové konferenci poté, co Sněmovna odmítla senátní návrh žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy. Podle STAN by změna ústavy do budoucna předešla dalším ústavním žalobám a ústavním stížnostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Blíží se rakouské volby. Hvězda Sebastiana Kurze nevídaně září
Rakušané v neděli vyrazí k předčasným volbám. Zdá se, že bývalý kancléř Sebastian Kurz může v předčasných volbách získat až 35 procent a stát se znovu kancléřem. Členové jeho lidové strany však upozorňují své příznivce, že ještě nic není rozhodnuto. Oponenti někdejšího mladého kancléře volají z plných plic: Kurz musí pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Ztrácíš čas. Děláš ho*no. Vrať se do školy! Žádný kluk tě nebude chtít.“ Drsný vzkaz Gretě od českého novináře. I s argumenty
Vzkazy pro Gretu Thunbergovou z Česka se množí. Jeden z nich má i novinář Pavel Skramlík. Ten mladou aktivistku i lituje. Ale trvá na tom, že si za své proklamované utrpení může sama. „Dětství ti nikdo neukradl, zničila sis ho sama za cenu toho, že jsi teď mistryně světa. Jenže ve skoku na špek. A nikdo ti ho nevrátí,“ vzkazuje školačce. A rozebírá i vědecké argumenty. „Teď jsme v minicyklu, během něhož např. roste led v Arktidě a ubývá v Antarktidě,“ píše Skramlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Janek Kroupa v Rozhlase „vyfasoval“ pokutu za mizernou práci. Štípněte se, ať jste při smyslech, než si přečtete její výši
Na posledním jednání Rady Českého rozhlasu, které se konalo ve středu 25. září, se Tomáš Kňourek vrátil ke kauze ohledně investigativního novináře Janka Kroupy. Ten informoval o tom, že Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy s neujasněnou majetkovou strukturou a ještě na ni pobírá dotace. Jeho články byly nakonec Radou pro rozhlasové a televizní vysílání posouzeny jako neobjektivní, čímž Český rozhlas porušil zákon. Tomáše Kňourka zajímalo, zda byly pro Kroupu vyvozeny nějaké důsledky. Hovořilo se i o jeho novém investigativním pořadu na TV Nova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kapsch znovu podal státu levnější nabídku na provoz mýtného systému
Současný správce mýtného systému Kapsch znovu poslal Ministerstvu dopravy závaznou nabídku na provoz současného mýta i po letošním roce. Nabídku za 6,9 miliardy korun za desetiletý provoz společnost státu poslala už v minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS zakázal plnění smlouvy na mýtný systém s odkladem, ale na rok
ÚOHS vydal zákaz plnění smlouvy na nový mýtný systém mezi Ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll. Zákaz ale začne platit až rok po právní moci rozhodnutí úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Feix: Zájmy daňových poplatníků by měly být na prvním místě
Dopis generálního ředitele firmy Kapsch Ing. Karla Feixe ministrům vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zemřel francouzský exprezident Jacques Chirac. Zeman a Klaus promluvili
Prezident Miloš Zeman považoval bývalého francouzského prezidenta Jacquese Chiraka za schopnou a silnou hlavu státu. Pošle do Francie kondolenci k Chirakovu úmrtí, uvedl dnes na dotaz ČTK Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pokud dnes budete hlasovat proti... Farský pohrozil poslancům
K řečnickému pultíku ve Sněmovně předstoupili ve věci ústavní žaloby na prezidenta také poslanci Petr Fiala (ODS) a Jan Farský (STAN). Oba jsou rozhodnuti hlasovat pro ústavní žalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Co vám může překazit změnu dodavatele energií?
Každý má právo změnit dodavatele elektřiny a plynu. Ovšem ne vždy jde přechod k jinému dodavateli hladce. Ve změně může bránit současná smlouva o dodávkách energií, proces ale může zkomplikovat i stávající dodavatel nebo administrativní a jiná pochybení. Na co si především dávat pozor? A co dělat, pokud nedojde ke změně dodavatele a zároveň už skončí smlouva s původním dodavatelem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Šikovný marketing a snaha manipulovat lidi. Greto, i ty jsi obětí
Školou povinná Greta zaplnila stránky světových médií a sociálních sítí. Kde se vzala tak najednou? Před půl rokem nikdo netušil, že nějaká Greta aktivistka vůbec existuje. Její rodina není v postavení, aby si takovouto mediální kampaň mohla dovolit. A ona přesto vylétla jak raketa a honosí se nobelovkou v 16 letech. Mnozí význační vědci na toto ocenění čekali celý život a mnozí se jej ani nedočkali. Není vám už toto podezřelé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Foldyna se rozčílil: Dřív volali po přímé volbě, dnes stejní nadávají, že lidé neumí správně vybrat a konzumují fake news!
V Poslanecké sněmovně se v rámci projednávání senátního návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana přiostřilo. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) vyzýval ostatní, ať přestanou kádrovat podle informací, které mají z wikipedie. Jaroslav Foldyna (ČSSD) označil členy opozice za ty, kteří chtějí odsoudit Zemana a zvrátit tak demokracii. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mu vysvětlil, že poslanci neodsuzují, ale pouze zvažují, zda senátní návrh k ústavnímu soudu pustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Za obsah žaloby bych se musel jako advokát stydět
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kverulant píše poslancům: Stát má normy poskytovat zdarma
Stát vydává normy. Tyto normy však neposkytuje veřejnosti zdarma, ale vybírá za internetový přístup k nim ročně téměř 100 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Když dneska ústavní žalobu nepodpoříte, rozhodujete za Ústavní soud
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SRDIM: Až deset let zpoždění nabírají důležité dopravní stavby! Na vině jsou špatně nastavené zákony
IX. ročník mezinárodní konference „Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Co všechno Zeman provedl? Piráti mají seznam
Místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti) při dnešním jednání připomněl, že ústavní žaloba je jediným nástrojem politické reprezentace, jak vyjádřit nesouhlas s konáním prezidenta republiky. Konkrétně se podle Pikala jedná o překračování Ústavy směrem k prezidentské republice. „S přímou volbou nebyly spojeny žádné změny v Ústavě v pravomocích prezidenta, Miloš Zeman by tedy neměl posouvat parlamentní demokracii někam jinam,“ zaznělo od Pikala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Podle mého názoru je ta žaloba neprojednatelná
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Každý poslanec si dnes musí zvolit, jak chce obstát před dějinami
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Braňme prezidenta! Majdan! Sesazování Zemana se přiostřuje
S přednostním právem vystoupili v Poslanecké sněmovně v debatě o ústavní žalobě na prezidenta Zemana místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip za KSČM a předseda klubu Radim Fiala za SPD. A zaznívaly velmi ostré názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana: „Extremisté! Varuji vás!“ nastoupil Václav Láska na poslance
Senátor Václav Láska předstoupil před poslance ve věci návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. „Žalobou se neřeší excesy prezidenta republiky, ale kontinuální porušování ústavních pořádků,“ poznamenal Láska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa: Na co tam jste, zástupci lidu?
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu projednávání návrhu ústavní žaloby na prezidenta republiky v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Papáme, bumbáme. Rozhlas si otevřel kavárnu a koncesionáře vyšlo občerstvení na sto tisíc. Dalších sto tisíc stála živá muzika
Utrácení za pohoštění a další zbytečnosti pokračuje. Jak už ParlamentníListy.cz informovaly v uplynulých dnech několikrát, zaměřili jsme se na hospodaření veřejnoprávního Českého rozhlasu. Ten totiž, obrazně řečeno, pouští žilou pravidelně a všemi směry. Protentokrát se podíváme na to, jak po smluvní stránce vypadá, když ČRo otvírá vlastní kavárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci opět navrhli zvýšený rodičovský příspěvek pro více rodin
Poslanci navrhli rozšíření okruhu rodin, které by měly nárok na zvýšený rodičovský příspěvek. Podle vládní předlohy by jej měli dostávat rodiče novorozenců a dětí do čtyř let, kteří budou k lednu příspěvek ještě pobírat. V dnešním druhém čtení novely se sešlo hned několik pozměňovacích návrhů, aby příspěvek vzrostl i rodinám s dětmi do čtyř let věku, kteří jej už vyčerpali. Sněmovna bude o podobě předlohy hlasovat na říjnové schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kubíček (ANO): Dorovnání platových záležitostí
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 25. září 2019 ke změně zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ODS: Vyzýváme vládní koalici k rozpočtové odpovědnosti
Usnesení Výkonné rady ODS ze dne 25. září 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Dnešní mládež? Zaostalá o deset let!” Toto mnohé naštve: Kmet a olympijský vítěz hovoří
ROZHOVOR Tréninková sportovní centra mládeže tu jsou zas. Pod jiným jménem, snad aby to staré „totalitní“ nedráždilo, ale v krajích se zakládají opět. Zjistilo se, že jsou víc než třeba. Havlistická politika sklidila své trpké plody. Po více než dvaceti letech. Dnešní mladí lidé jsou o deset let „zpoždění“. Chtějí si jen užívat, ale založení rodiny odkládají. A biologické hodiny tikají neúprosně dál. Jak pak zvládne prošedivělý kmet-rodič svého pubescentního syna? Pro ParlamentníListy.cz hovoří olympijský vítěz, střelec a neúnavný organizátor a propagátor sportu Jan Kůrka. Nezapomíná ani na „přítele kůrovce“ Bursíka a posílá vzkaz mladým demonstrantům na Letné, že jednou svého konání budou setsakra litovat…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš navštívil MIT, chce tam české doktorandy a větší spolupráci
Premiér Andrej Babiš si přeje, aby čeští doktorandi získávali zkušenosti na prestižním Massachusettském technologickém institutu (MIT), který patří k nejlepším technicky zaměřeným univerzitám světa. Zájem má i na rozvinutí spolupráce s MIT ve výzkumu jaderné fúze, která je cestou bezemisního získávání energie. Českým novinářům to premiér řekl v Bostonu, kde MIT navštívil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MŽP podpoří 13,5 miliony zejména dobrovolnické projekty
Díky aktuálně vyhlášené výzvě z národních zdrojů mohou nestátní neziskové organizace získat až 250 000 Kč na každý předložený neinvestiční projekt realizovaný v roce 2020, a to z palety 11 témat zaměřených na ochranu přírody a biologické rozmanitosti, vliv životního prostředí na lidské zdraví, adaptaci na klimatickou změnu a na environmentální vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Prezident republiky jedná výsostně účelově
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš není trestně stíhaný premiér. Co bude s Milionem chvilek? Je to venku. Teď půjde i o ČT
Místopředseda spolku Milion chvilek Benjamin Roll vysvětlil, co bude spolek dělat teď, když z Andreje Babiše (ANO) už není trestně stíhaný premiér. Spolek se prý bude dál dívat na to, co Babiš dělá. Stejně tak pečlivě sleduje i aktivitu prezidenta. A jednou možná bude pořádat debaty na školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Zrušení mandátu přímo voleného prezidenta není odpovídající reakcí na současný stav
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Ústavnost nelze vykládat, jak se někomu hodí
Komentář na facebokovém profilu k jednání Poslanecké sněmovny o ústavní žalobě na prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky zaslal kondolenci francouzskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenční dopis Emmanuelu Macronovi, prezidentovi Francouzské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - rozsudek
Pochybnosti o osudu námitky podjatosti, kterou vznesl obž. Shahram Zadeh (dále jen SAZ) na závěr veřejného zasedání senátu Haliny Černé Krajského soudu v Brně dne 24. září 2019, paní předsedkyně rozptýlila hned na začátku veřejného zasedání dne 26. září 2019: její senát ji v neveřejném zasedání dne 25. září 2019 zamítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ožanová (ANO): To, že mám jiný názor, ještě neznamená, že nemám svědomí
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Ústavní soud by měl vytvořit právní jistotu, kterou postrádáme
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Ministr Kremlík zahájí den otevřené stavby na Negrelliho vidaduktu
Ministr dopravy Vladimír Kremlík v neděli 29. září v 10 hodin zahájí den otevřené stavby na Negrelliho vidakutu. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si část nejstaršího pražského železničního mostu přes Vltavu a projít se po místech, kde už příští rok budou opět jezdit vlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Sice jsme si všichni rovni, ale někteří jsme si rovnější
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Stejně nás všechny řídí ti stejní ilumináti
Dějepisci tvrdí, že jedním z rozhodujících okamžiků na začátku našich dějin byl přechod od víry v božstva v racionální myšlení. Ukažme si to na praktickém příkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Dostávám desítky zpráv, na podporu žaloby ani jednu
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků ČT má nové vedení
Dosavadní místopředseda představenstva pověřený řízením Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) JUDr. Zdeněk Tomíček oznámil, že z časových důvodů nebude kandidovat na pozici předsedy a na tento vrcholný post navrhl dlouholetého místopředsedu Karla Dobeše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Slova ministryně financí jsou útokem na parlamentní demokracii
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Také mi chodí zprávy, jak to můžu vydržet!“ Pekarová Adamová vrátila úder Schillerové
Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová považuje ústavní žalobu na prezidenta za důležitou a symbolickou zprávu české veřejnosti, že političtí představitelé nedopustí, aby byly porušovány zákony a překračována Ústava. Miloš Zeman podle ní svým počínáním dává najevo, že pravidla se dají obcházet a „střílí tím Ústavu do kolen, místo aby šel v dodržování zákonů příkladem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Prezident nedosáhl revize postoje předsedy vlády, přesto otálel
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vizitka Babišovy vlády: Česko kleslo v žebříčku digitální konkurenceschopnosti
Česká republika klesla v žebříčku digitální konkurenceschopnosti z loňské 33. pozice na 37. místo. Česko zaostalo kvůli problematickému regulatornímu prostředí pro podnikání a nízké úrovni elektronizace státní správy. Země je naopak úspěšná v rozšířenosti robotů, v počtu výzkumných pracovníků nebo v kybernetické bezpečnosti, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Žaloba je vlastně vstřícným krokem pro budoucnost
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tvrdá rána komunisty Pawlase do vlastních řad: Strana není životaschopná, musí dojít ke generační změně
HORKÉ TÉMA Socha maršála Koněva v pražských Dejvicích, zastavení trestního stíhání premiéra Babiše, zrušení uznání Kosova a údajná krize v českém zdravotnictví. To byla témata rozhovoru s poslancem KSČM Danielem Pawlasem ve studiu PL TV. Uvedl též, že KSČM v tomto stavu není životschopná a bude muset dojít ke generační změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Projekt RICAIP propojí umělou inteligenci s průmyslovou robotikou
Možnosti využití virtuální a rozšířené reality pro řízení průmyslové výroby na dálku nebo systém pro její rychlé přizpůsobení podle momentálních potřeb zákazníka či dostupných výrobních prostředků. Toto je jen zlomek toho, co budou výzkumníci vyvíjet v projektu RICAIP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Další změna v čele Národní galerie. Tentokrát úřadoval Zaorálek
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zrušil pověření Ivana Morávka k vedení Národní galerie Praha (NGP). Její dočasnou ředitelkou jmenoval Anne-Marii Nedomu, která by měla instituci řídit do doby, než z konkurzu vzejde nový generální ředitel, jak informuje ČTK. Nedoma se své role ujme v pátek, řekl dnes Zaorálek novinářům. Zřídil také garanční radu, která bude především pracovat na přípravě konkurzu a na jmenování členů komise, která by měla nového šéfa NGP vybrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Ústavní soud se bude zabývat každým skutkem zvlášť
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Jediným zásadním prezidentovým hříchem je politická nezávislost
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
SZPI zjistila doplněk stravy se zlomkem obsahu uvedených látek
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci kontrol potravin nabízených na internetu zjistila falšovaný doplněk stravy Super Bromelain Papain v balení 90 tablet (103 g), minimální trvanlivost do: 31. 8. 2021, distributor: KLAS EU s.r.o., provoz MLM Pod Nemocnicí 109, 358 01, Kraslice, Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Prezident a předseda vlády jednali v politickém souladu
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
BESIP: V rámci kampaně se otevře první motokemp s Lukášem Peškem
V rámci kampaně BESIP, zaměřené na bezpečnost motocyklistů, s názvem „LIMIT“, uspořádá motocyklový závodník a lektor motoškoly Lukáš Pešek kemp bezpečné a plynulé jízdy. Akce bude zaměřena i na rizika, která přináší motocyklistům podzimní období. Motoškola je určena všem motorkářům a odehraje se 11. října na polygonu v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 97. díl. Nežít se lží
Je to jen dva týdny, co jsme v tomto cyklu připomněli slavnou přednášku ruského spisovatele Alexandra Solženicyna na Harvardské universitě v roce 1978, kde jasně definoval svůj kritický postoj k negativním rysům západního světa, aniž by se samozřejmě zřekl zásadně odmítavého postoje k sovětskému systému, který jej už roku 1967 vypudil do emigrace. Dnes jsme od téhož autora, Alexandra Solženicyna, vybrali další text, esej Nežít se lží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pokus se všemi nedostatky je určitě lepší, než neústavní podřízenost
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Ve stopách Egona Erwina Kische
Letos už po sedmadvacáté byla udělována mezinárodní Cena Egona Erwina Kische pro autory literatury faktu. Na slavnostním ceremoniálu, který se konal včera, 25.9.2018, ji převzal rovněž novinář, VŠ pedagog a dlouholetý spolupracovnik Parlamentních listů Petr Žantovský za knihu příznačně nazvanou Necenzurované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nevidím důvod plýtvat naším časem nad právním nesmyslem
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: 28. září – Světový den boje proti vzteklině
Státní veterinární správa (SVS) si společně s mnoha dalšími zainteresovanými organizacemi po celém světě i letos připomene 28. září „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň: Jediný bod stačí, aby žaloba byla úspěšná
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nebudeme dělat vaši práci za vás, sdělil soud Okamurovi s Foldynou
Ústavní soud odmítl poslanecký návrh na zrušení dvou loňských cenových rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ), chyběly mu prý pádné argumenty. Pod návrh se podepsalo 27 poslanců SPD, KSČM a také Jaroslav Foldyna zvolený za ČSSD, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Odvolací soud si posvítí na exministra pro místní rozvoj Vondrušku
Pražský městský soud rozhodne v případu bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky a někdejší ředitelky odboru ekonomiky CzechTourismu Andrey Gregorové neveřejně. Rozhodla o tom dnes předsedkyně odvolacího senátu Alena Makovcová. O případu podle ní nebylo možné jednat, protože v rozsudku bylo příliš chyb, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Soudy a policie by si měly předávat dokumenty elektronicky
Na Ministerstvu vnitra se včera uskutečnilo další jednání pracovní skupiny ke snížení administrativní zátěže v trestním řízení. Zástupci Ministerstva vnitra, Policie ČR, Ministerstva spravedlnosti a Nejvyššího státního zastupitelství tentokrát řešili možnost přístupu soudců do elektronického trestního spisu. Tím by mělo dojít ke zrychlení a zjednodušení celého trestního řízení a odbourání přebytečné administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Práva, uzurpovaná prezidentem, jsou práva Poslanecké sněmovny
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ je na případnou epidemii spalniček připravený
Na 4 300 zaměstnanců ČEZ napříč republikou dostalo možnost zdarma si nechat zjistit úroveň protilátek a v případě nedostatečné hladiny se nechat přeočkovat proti spalničkám. K přeočkování se rozhodlo téměř 900 osob, tedy asi 78 %. Ani případná větší epidemie tak do budoucna neohrozí výrobu, distribuci či péči o zákazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Cyklisté neprošli! Zatím...
Komentář na facebookovém profilu k neschválení návrhu tolerance alkoholu u cyklistů v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chci chránit ústavnost, parlamentní demokracii a pravidla. Ústavní žalobu podpoříme
Komentář předsedy ODS k projednávání ústavní žaloby na prezidenta ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: V Praze došlo k prozření
Není to tak dlouho, co Alexander Tomský napsal: „Ekologie má být lokální, nikoli globální, ta vede jako každý univerzalismus k fanatismu. V Praze máme z celé Evropy druhé nejhorší ovzduší po Athénách. Dýcháme tu rakovinu a polovina dětí každou zimu marodí. Třicet let nakupuje Dopravní podnik dieslové autobusy, i nový ředitel Petr Witowski v té hrůzné praxi pokračuje. Kde jsou zelení se svými protesty, proč nedemonstrují?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dejte Zemana k soudu! I když jen jeden bod obžaloby uspěje, stačí to, vyzval poslance senátor Goláň
Při projednávání ústavní žaloby na prezidenta v Poslanecké sněmovně vystoupil i senátor Tomáš Goláň. Avizoval, že bude stručnější, než jeho klubový kolega Láska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nadávají Gretě, že je píča! Jiří X. Doležal rozjel peklo kolem svého šéfa: Opravdu vyhroceně
Psycholog, novinář a recesista Jiří X. Doležal slouží v časopisu Reflex již opravdu dlouho. Ale podle posedních indicií se rozkmotřil s jeho šéfredaktorem Markem Stonišem. Jde o Gretu Thunbergovou. „Distancuji se od vyvolávání a šíření nenávisti, které se objevuje v časopise Reflex, kde více jak čtvrt století pracuji,“ říká Doležal, ale prý s tím jako řadový reportér nemůže nic dělat. „Vylučuji jakoukoliv další spolupráci s jeho současným šéfredaktorem,“ konstatuje dál. A šéfredaktor Mladé fronty Dnes už se Doležalovi směje, že před 2,5 lety mluvil jinak. „Jak může být Doležal tak hloupej?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
A kdo vás volil? A kdo Zemana? Okamura si to vyřídil s Václavem Láskou
Před poslance předstoupil ve věci ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana také lídr SPD Tomio Okamura. V jeho projevu však padla i jména exprezidentů Václava Havla či Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Blahopřejeme svému prezidentovi!
V sobotu 28. záři oslaví 75.narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých politiků posledních 30 let, prezident republiky Ing. Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Greta? Jak rumunští kapsáři. Vystrčte dítě a nic se vám nestane. Jak „Přemluv bábu“. Potkala jsem ty mladé aktivisty...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Jak zfanatizované děti, které ve středověku posílali do křížových výprav. Nebo jak rumunští kapsáři, co před sebe vystrkují děti. Taková přirovnání použila analytička Tereza Spencerová při spílání „loutkovodičům“ Grety Thunbergové. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též podrobně rozebírá nový pokus o sesazení Donalda Trumpa, rozebírá možný posun na Ukrajině a varuje před válkou, která by zničila světové dodávky ropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Jak by cyklista rozpoznal, že se pohybuje právě po silnici 3. třídy?
Komentář na facebookovém profilu k (ne)toleranci malého množství alkoholu u cyklistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Maso zdražit třikrát! Drsná opatření na záchranu klimatu. Co bude jen pro boháče?
Překladatel a historik Vítězslav Kremlík se na svém blogu na serveru iDnes.cz vyjádřil k tomu, že se dle jeho slov chystá zdražování masa a létání, aby byly méně dostupné pro obyčejné lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Kalamitní štáb pomáhá koordinovat obnovu lesů napadených kůrovcem
Kůrovcová kalamita se zmírňuje, přesto je nutné pokračovat v boji proti škůdci a v obnově porostů. Kalamitní štáb zřízený v létě minulého roku hejtmanem kraje Ivo Vondrákem má situaci koordinovat. Včera se jeho členové opět sešli na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Kandidát Andreje Babiše na šéfa ČD nesplňuje elementární předpoklady pro tuto funkci
Podle Stanislava Blahy vládne v dopravě pod hnutím ANO chaos. Jedním z příkladů špatné práce vládního hnutí je podle něj neschopnost vybrat ředitele Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na řešení kůrovce uvolní Pardubický kraj v příštím roce až 30 milionů korun
Kůrovcový štáb Pardubického kraje má za sebou své třetí jednání. Zástupci Pardubického kraje, Ministerstva zemědělství ČR, Lesů ČR, Českého hydrometeorologického ústavu, vlastníků lesů, dopravců a zpracovatelů se vzájemně informovali o stávající situaci kůrovce v Pardubickém kraji a postupu příprav dotačních titulů či možném zapojení dobrovolných hasičů do odklízení kůrovcového dřeva. V tuto chvíli se dle odborníků jeví jako nejpostiženější oblasti Nasavrcka a Moravskotřebovska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci budou jednat o žalobě na Zemana, šanci na podporu nemá
Poslanci dnes budou jednat o senátní ústavní žalobě na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy. Už dopředu je zřejmě, že se k Ústavnímu soudu nedostane. Sněmovna horní komoře nutný souhlas s podáním žaloby nedá. Na programu schůze jsou také pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Šlapal (ČSSD): Sociální služba nemůže obdržet vyšší částku, než o kterou žádá
Reakce na tiskovou konferenci neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš v OSN: Česko po pádu totality a následných chybách bohatne
Česká republika za posledních třicet let po pádu komunistického režimu urazila náročnou cestu, který nebyla snadná a během které tehdejší politici učinili řadu chyb. V projevu na Valném shromáždění OSN to ve středu pozdě večer newyorského času (dnes nad ránem SELČ) prohlásil český premiér Andrej Babiš s tím, že Česku se nyní hospodářsky daří. Dodal, že země si přeje silnou Evropskou unii, která se bude angažovat v řešení světových problémů. Zdůraznil také, že všechny země musí plnit své klimatické závazky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Miloš Zeman má naši podporu
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dostane kvůli dehydrataci infuze
Kvůli dehydrataci organismu čeká prezidenta Miloše Zemana několik infuzí, které mu mají dodat minerály. Jeho problémy s nízkým tlakem byly způsobeny právě nedostatečným zavodněním. Zeman to dnes řekl v televizi Barrandov. Hlava státu podstoupila v úterý několikahodinovou lékařskou prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici. Podle ředitele nemocnice Miroslava Zavorala lékaři nenašli u prezidenta žádný zdravotní problém. Prezident oslaví v sobotu 75. narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): O čem dneska debatujeme, když je asi znám výsledek?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): A zrovna Piráti! Chápete to?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Historický statek v Šumvaldu má nového majitele
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci získal jako tzv. odúmrť po zemřelém bez dědiců nemovitost v obci Šumvald na Jesenicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Právní poklička na politický hrnec se hledá velmi složitě
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Výluka tramvají v úseku Brusnice – Královský letohrádek
Z důvodu opravy tramvajové trati bude od pondělí 30. 9. 2019 do pátku 4. 10. 2019 přerušen provoz tramvají v úseku Brusnice – Královský letohrádek (v uvedeném směru, tj. do centra), a to v koordinaci s opravou vozovek TSK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V TOP 09 po dnešním hlasování smutní. Pospíšil se vyjádřil
„Miloš Zeman může dál bourat parlamentní demokracii a vytvářet prezidentský systém v ČR,“ píše na svém twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil po neúspěšném hlasování o senátním návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. A pozadu s vyjádřeními nezůstali ani další z poslanců TOP 09. „Kdokoliv je demokraticky zvolen, měl by se také demokraticky zodpovídat ze svých činů. Většina v PS představovaná SPD, ANO, KSČM a ČSSD tohle odmítla a nenechá posoudit skutky prezidenta institucí, která je k tomu určena,“ píše kupříkladu místopředsedkyně TOP 09 Adamová Pekarová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
A najednou přichází nějaká Greta... Vladimír Pikora varuje před nástrahami v ekonomice
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval makroekonoma, finančního analytika, hlavního ekonoma společnosti Next Finance, člena České ekonomické společnosti a bývalého člena dozorčí rady České exportní banky Vladimíra Pikoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Unikátní projekt řeší záchranu hořečku, kriticky ohrožené, endemitické rostliny
Program související se záchranou a rozšířením kriticky ohroženého hořečku mnohotvarého českého (Gentianella praecox subsp. Bohemica), jeho stabilizaci, případně i další nárůst populace této modrofialově kvetoucí rostliny nyní řeší Jihočeský kraj v rámci unikátního evropského grantového projektu CZ-SK SOUTH LIFE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Ústavnímu soudu bychom svěřili kompetenci, která patří pouze nám
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Prezident by měl jít příkladem v dodržování norem
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ukrajinský prezident k hovoru s Trumpem: Některé věci se nemají zveřejňovat!
Washingtonem otřásá tzv. ukrajinská aféra. Prezident Spojených států Donald Trump je pod palbou kritiky za to, že se obrátil na nového ukrajinského prezidenta Volodimyra Zelenského ve věci Huntera Bidena. Hunter Biden, syn Trumpova prezidentského protikandidáta Joa Bidena, byl členem správní rady ukrajinské petrochemické společnosti Burisma a pro podezření z korupce se ocitl v hledáčku prokurátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, abychom si ji užili na maximum a zároveň aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně. Pomoc s úsporou finančních nákladů vynaložených za dovolenou lze přitom najít tam, kde by to většina z nás nečekala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vondráček odmítl žalobu na Zemana. Zmínil i sebevraždu
Poslanecká sněmovna projednává ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Jako první se přihlásil o slovo předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Zdůraznil, že on jako předseda Sněmovny příliš často nevystupuje, aby nebyla zpochybňována jeho nestrannost. Jsou však momenty, kdy je to třeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Zkontrolujte včas platnost certifikátu ve vašem pokladním zařízení pro EET
Finanční správa upozorňuje poplatníky, kteří si vygenerovali pokladní certifikát pro zařízení elektronické evidence tržeb před třemi lety, aby zkontrolovali jeho platnost. Do konce letošního roku a začátkem roku 2020 bude docházet k ukončení platnosti pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb. Vydání nového certifikátu je bezplatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pohonné hmoty zdražily, ropa je o 19 dolarů levnější než loni
Přesně před rokem jsem psal o tom, že se ceny pohonných hmot udržovaly poblíž čtyřletých maxim. Průměrná cena benzínu tehdy dosahovala úrovně 33,55 koruny za litr a nafta v průměru stála 32,71 koruny za litr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová za ČSSD spražila žalobce Lásku: Předložili jste nám telefonní seznam
V debatě o ústavní žalobě na prezidenta republiky vystoupila Kateřina Valachová za ČSSD. Její strana žalobu nepodpoří a vede ji k tomu právní a politické hodnocení věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
MZV: Ministr Petříček bude jednat se spolkovým ministrem Heiko Maasem
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček přijme v pondělí 30. září 2019 spolkového ministra zahraničí Heiko Maase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš sejmul Gretu. Před celým světem. „Baťa, Škoda, Jawa a Zbrojovka Brno,“ chválil Česko. USA a Rusko, i o tom mluvil
Andrej Babiš se nakonec dočkal svého projevu před Valným shromážděním OSN. Vychválil české výkony v ekonomice, ale kopl si do polistopadových elit, které prý v nezkušenosti „mrhaly zdroji a časem“, i když se prý mohly poučit v zahraničí. Chválil také Evropskou unii, ale musí podle něj být efektivnější a akčnější. Dotkl se i klimatu a Grety Thunbergové. Prý má některé zajímavé poznatky. „Ale nejsem si jistý, že emotivní a hysterické výstupy a někdy až agresivní projevy vedou k racionální diskusi,“ řekl premiér a dodal, že pokud Greta nerozlišuje mezi těmi, kdo něco dělají, a těmi, kdo ne, tak ničemu nepomáhá. Mluvilo se i o migraci, Turecku, Sýrii a Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Expert z TOP 09 a profesor Lukeš drbali v ČT Trumpa. Nit na něm nezůstala suchá
O klíčových momentech kolem ústavní žaloby na amerického prezidenta Donalda Trumpa hovořili ve včerejším pořadu Devadesátka České televize amerikanista Jakub Lepš, jenž je členem TOP 09, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a politolog Igor Lukeš. Ten je znám svojí animozitou vůči americké hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská obhájila prestižní ocenění
Stejně jako v minulém roce patří značka Pražská plynárenská mezi tzv. Superbrands. Stala se totiž držitelem prestižního ocenění Superbrands Business Award 2019. Rozhodl o tom v rámci rozsáhlého výběrového řízení patnáctičlenný Brand Council, složený z nezávislých expertů v oblasti komunikace, marketingu, byznysu a médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas otevřel kavárnu Radiocafé Vinohradská 12
Český rozhlas v úterý 24. září za účasti významných hostů a zaměstnanců slavnostně otevřel novou rozhlasovou kavárnu Radiocafé Vinohradská 12. Kavárna odpovídající estetice 30. let 20. století byla představena k 90. výročí zahájení stavby historické budovy Vinohradská 12.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK: Rok 2019 na Pálavě ve znamení pastvy
Se stády ovcí, koz, koní či poníků se letos mohli setkat návštěvníci chráněné krajinné oblasti Pálava na nejrůznějších lokalitách. Pastvu hospodářských zvířat, která je pro udržení pestrosti pálavské přírody nezbytná, se AOPK ČR, Správě CHKO Pálava letos podařilo zajistit v rekordním rozsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Francouzi jsou stále více nespokojeni s politikou prezidenta Macrona
Ve Francii pokračují protesty proti uplatňované politice prezidenta Emmanuela Macrona. Dle nejnovějších průzkumů se dvě třetiny Francouzů necítí ve své zemi jako doma a nejvíce jim ve Francii vadí velký počet imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Gréta a její klimatické SOS. Ale co dál?
Děvče, ani ne ještě (na naše podmínky) plnoletá dokázala sice postavit svět do pomyslné „latě“, nicméně je otázka, zda je na místě jí plnohodnotně tleskat a uznávat její svérázné vystupování na veřejnosti, i když je téma nepochybně velmi aktuální. Co je však nutné uznat, pak vzhledem k jejímu mládí, je to její řečnická rétorika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Vytvořit nepřátelství je velice jednoduché
Projev prezidenta republiky na slavnostní recepci pořádané u příležitosti státního svátku Čínské lidové republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Požadavky Gretina hnutí jsou mimo realitu
Naštvete-li dokonce Emmanuela Macrona, je to znamení, že jste to přehnali. Problém je v naprosté nekompromisnosti požadavků Gretina hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Pavilon urgentní medicíny v liberecké nemocnici dostal zelenou
Prohlášení náměstka hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysla Sobotky k Centru urgentní medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Další diskuse o zvýšení sazeb ČNB přijde na řadu už v listopadu
I ve stínu německé recese se české ekonomice daří růst, přetrvávají inflační tlaky a bankovní rada ČNB řeší, co se sazbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra