Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Stoka z ČT a Xaver? Pořad Newsroom jde do protiútoku, zatím takto
Reportéři pořadu Newsroom České televize dorazili do studia za moderátorem Lubošem Xaverem Veselým s cílem konfrontovat jej kvůli pořadu, kam nedávno pozval premiéra Andreje Babiše. Ústav nezávislé žurnalistiky HlídacíPes.org totiž upozornil, že Český rozhlas ve svém vysílání dal premiérovi prostor bez jakýchkoli kritických dotazů a moderátor se tak dopustil porušení Kodexu Českého rozhlasu. Veselý se s tím ale nepáral a celý tým Newsroomu i s jejich argumenty vyprovodil se slovy, že jsou nekorektní stoka a bulvár. Tím to ale nekončí, celá věc má ještě dohru na sociálních sítích, kde se k věci vyjádřil také Jaromír Soukup. Nahlédněte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Situaci kolem nepodařeného výběrového řízení na nové mýto poslanci proberou v říjnu
O komplikovanou situaci kolem dalšího výběru dálničního mýta, kdy stát zaplatí za nové mýto, i když jedno zcela funkční již vlastní, a kdy v soudních tahanicích, které budou zcela určitě následovat, buď zaplatí rakouské firmě Kapsch za nepodařený, protiprávní tendr, nebo vítězi tohoto výběrového řízení, společnosti nejbohatšího Čecha Petra Kellnera SkyToll za zničenou investici, se začíná zajímat i český Parlament. Poslanci zpackané výběrové řízení na nové mýto proberou v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Xaver? Klaus ml. do toho praštil. Tohle ČT nepotěší. „Kavárně“ to přivodí infarkt
Moderátor Luboš Xaver Veselý se pořádně pustil do štábu ČT z pořadu Newsroom, když jej přišel vyzpovídat na základě kritiky, kterou na jeho adresu pronesl HlídacíPes.org kvůli rozhovoru s Andrejem Babišem, kde se podle Ústavu nezávislé žurnalistiky dopustil porušení kodexu Českého rozhlasu. Xaver celý Newsroom ČT označil za nekorektní stoku a bulvár. I přes útoky, kterým moderátor nyní čelí, se mu ale také dostává podpory, zaznívá například od poslance Václava Klause mladšího (Trikolóra).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: My se máme čím pochlubit
Premiér Andrej Babiš vystoupil ve středu 25. září na 74. Valném shromáždění OSN v New Yorku. V rámci třetího pracovního dne návštěvy USA přednesl projev také na Politickém fóru na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji konaném pod záštitou Valného shromáždění OSN. Jednal s prezidentem Turecka Recepem Tayyipem Erdoganem a generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Gretu zhodnotil psychiatr, soudní znalec. Co zjistil? To raději nečtěte
Uznávaný psychiatr, předseda Asociace dětské a dorostové psychiatrie ČR a soudní znalec Jaroslav Matýs zhodnotil vystupování švédské středoškolské aktivistky Grety Thunbergové. Dívka se netají tím, že trpí Aspergerovým syndromem, a to podle Matýse znamená, že jí schází některé dovednosti, kterými jinak lidé disponují běžně. A projevuje se to na jejím myšlení i chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská komise chystá plošný zákaz olova
Komentář na facebookovém profilu k přípravě plošného zákazu olova v Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Klaus: Od toho je tady lid, aby rozhodl
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 26. září 2019 k Žádosti Senátu o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi k Ústavnímu soudu pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku podle čl. 65 Ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
17. listopad? Milion chvilek vytáhne i tohle… Lucie Groene Odkolek vidí, kdo bude terčem tentokrát
ROZHOVOR „Pro mnoho lidí je to především smutná připomínka zklamaných nadějí, které do změn po roce 1989 vkládali,“ říká novinářka Lucie Groene Odkolek k tomu, jak dnes veřejnost vnímá svátek 17. listopadu. Pro některé skupiny to podle ní bude další pokus o vyvolání negativních emocí vůči politickým protivníkům. Díky takovým lidem pak mnoho voličů podle Groene Odkolek považuje Zemana za tzv. „menší zlo“. „Asi nejsem sama, kdo nestojí o přihlouplé pseudovýchovné pořady pro dospělé a indoktrinaci probruselskou agendou v dětských pořadech,“ říká novinářka k současné České televizi. Právě boj o její nezávislost bude podle Groene Odkolek jedním z nových témat hnutí Milion chvilek pro demokracii. Důvod je prostý…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Situaci kolem výběru mýtného poslanci proberou v říjnu
Situaci kolem dalšího výběru dálničního mýtného poslanci proberou v říjnu. Návrh opoziční KDU-ČSL, aby se o mýtném tendru jednalo už dnes, Sněmovna i vzhledem k omluvené absenci ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) odmítla. Kremlík podle předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka počítá s tím, že se k věci vyjádří na příští schůzi, která začne v polovině příštího měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
STAN: Chceme pro Ústavní soud snazší možnost posoudit protiústavní jednání prezidenta
Návrh žaloby na prezidenta republiky neschválila Poslanecká sněmovna. Proti návrhu se postavili především poslanci hnutí ANO, komunistů, sociálních demokratů i SPD. Podle zástupců hnutí STAN zde kvůli bude stále přetrvávat nejasnost ohledně pravomocí prezidenta, což může v budoucnu způsobit další problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Obrana dostala na malé letadlo pro politiky jednu nabídku
Ministerstvo obrany dostalo jednu nabídku v řízení, ve kterém shání malé dopravní letadlo pro přepravu ústavních představitelů za asi 700 milionů korun. Ministerstvo ji nyní posoudí a poté rozhodne o dalším postupu. ČTK o tom dnes informoval ředitel odboru komunikace ministerstva Jan Pejšek. Armáda zahájila zadávací řízení 12. září, dnes vypršela lhůta pro podání nabídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš uzavřel návštěvu USA u památníku obětí na Ground Zero
Premiér Andrej Babiš zakončil 27. září návštěvu USA. Spolu s manželkou Monikou navštívil památník a muzeum věnované obětem teroristických útoků z 11. září 2001, setkal se s vyslancem při Globální koalici proti ISIS a jednal se syrským ministrem zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc oslaví celoroční práci zemědělců, úrodu i 30 let svobody
Tentokrát nečekejte záplavu květů, ale ukázku těch nejlepších českých výpěstků, zakomponovaných do hlavní expozice v pavilonu A, která nese název „Zahradní slavnost“. Letošní téma oslavuje nejen podzimní období, ale také 30 let svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Emise nejsou problém
Oceány emitují ročně 330 miliard tun CO2 ročně. Organické hniloby 220 miliard tun. Lesní požáry až 300 miliard tun. Sopky neznámo kolik, ale je to hodně. Lidé - 8 miliard tun to je méně než 1 % celkových emisí CO2 na Zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Trumpův „ukrajinský skandál“ je jen další podfuk
Přečetl jsem si přepis telefonického rozhovoru mezi prezidentem Trumpem a Zelenským a neobjevil jsem v něm žádné „porušení ústavy“ či cokoli, co by se mu podobalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kdyby někdo přál smrt Drahošovi, Němcové, umíte si představit ten lynč? Tomáš Vyoral se také „styděl až mezi půlkami“. Šlo o ČT
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Z toho zamrazilo v zádech. A nejen mně, domnívá se komentátor Tomáš Vyoral po shlédnutí projevu Grety Thunbergové na půdě OSN. Švédská dívka by podle Vyorala měla spílat především svým rodičům. „Právě z rodičů Grety je jistě nejenom mně na zvracení,“ dodává komentátor. Jeho pozornosti ovšem neušly ani projevy Andreje Babiše a Zuzany Čaputové. Tomáš Vyoral přináší jejich srování, které pro jednu stranu nevyznělo příliš dobře. A věnuje se také sledovanému pořadu České televize s názvem To se ví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Liberec přijde zcela zbytečně o dotaci 150 milionů
Vedení Libereckého kraje oznámilo, že nepodá žádost o dotaci na výstavbu parkovacího domu u autobusového nádraží v Liberci. Tím padá projekt, který připravil bývalý náměstek primátora Jan Korytář (Změna) v rámci strategie IPRÚ a na který již byly vyčleněny peníze z fondů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna žalobu zarazila. Co dál? Senátor Láska už ví
Senátní žaloba na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení Ústavy k Ústavnímu soudu nedorazí. Sněmovna včera podle očekávání souhlas s jejím předložením nedala. K celé věci se nyní vyjádřil na svém facebookovém profilu jeden ze spoluautorů žaloby, senátor Václav Láska (SEN 21), jenž zmínil i to, co bude dál. Nová žaloba na prezidenta vytvářena nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
DPP a Nové Holešovice Development založí společný podnik
První společný podnik se soukromým investorem v podobě akciové společnosti založí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Partnerem a investorem bude společnost Nové Holešovice Development a.s. (NHD) ze skupiny Karlín Group a Ungelt Group.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Andrej Babiš nepřekročil stín lokálního politika
Komentář k projevu Andreje Babiše na půdě OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany podepsalo rámcovou dohodu na dodávku bojových opasků
V pátek 27. září zástupci Ministerstva obrany ČR a společnosti Tropner s. r. o. podepsali rámcovou dohodu na dodávku bojových opasků. Za resort obrany smlouvu podepsal náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Při podávání žádostí byli pravděpodobně aktivní zprostředkovatelé
Reakce na článek MF Dnes „Kotlíkové dotace si rozebrali roboti“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici se připojují ke Světovému dni srdce
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") se jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze připojuje k významné preventivně - osvětové události připadající na datum 29. září, a to Světový den srdce - World Heart Day.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Díky, pane prezidente Chiracu…
Doba, kdy my starší jsme znali veškeré politiky Západu, minula a čas vše smývá. Ale troufám si tvrdit, že výrok: „Promeškali jste vhodnou příležitost mlčet…“, který pronesl bývalý francouzský prezident Jacques Chirac na adresu východoevropských států NATO, si asi mnohý vzpomíná. Východní Evropa byla rozdrážděna a uražena a novináři tento výrok často opakovali, aby emoce živili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Vyleťal: Nabarvené ptáče? Tenhle film natočil lišák, který se pěkně vybarvil
Na filmy, kde se zkreslují dějiny, se vyhazují milióny. „Nepovolaní“ režiséři si v grantech od státu ani neškrtnou, ale ti řvoucí na náměstích a plivající po základech demokracie mají zelenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš vytáhl úspěšné. Poslanec Nacher promluvil, i o žalobě na Zemana
Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher se v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v pořadu Prostor X vyjádřil mimo jiné k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ten podle jeho slov v politice zchudl. „Nalákal mě vytažením úspěšných,“ řekl Nacher. Dodal však také to, že zvažoval odchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
AMSP: Povinné navýšení dovolené na pět týdnů zásadně odmítáme
Pět týdnů dovolené je již dnes poměrně běžným benefitem, firmy proto rozhodně nepotřebují, aby jim jej někdo “dal příkazem”. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se staví zásadně proti návrhu povinného navýšení dovolené na pět týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ano, jsem Havloid! Zeman není jako on. Mladá zpěvačka podpořila Milion chvilek a ČT. Zdrtila lidskou stránku Babiše
Polsko-česká zpěvačka Ewa Farna se rozhodla vyjádřit k dění na české politické scéně, i když podle svých slov stále bojuje s tím, co je správné. V pořadu DVTV také prozradila, co nepěkného si myslí o premiéru Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi, který prý nemůže prezidentu Václavu Havlovi konkurovat. Své řekla také k protivládním demonstracím a k sociálním sítím, které nás podle ní od sebe odtahují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jsou trochu ubozí. Zeman se porýpal v demonstrantech a v Polčákovi
Prezident Miloš Zeman se v pořadu moderátora Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem na TV Barrandov vyjádřil k aktuálním tématům, o nichž se tento týden hovořilo. Hlava státu také mluvila o zdravotním stavu, kdy podle svých slov je naprosto zdráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Argument paní ministryně mi připadá poněkud lichý
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Uzavřený zámek Veleslavín se výjimečně otevře veřejnosti
Areál barokního zámku v pražském Veleslavíně, který dlouhodobě chátrá, se na několik hodin otevře veřejnosti. Brány parku a zámku se otevřou v rámci Dne architektury, a to 2. října 2019. O zpřístupnění a veřejném využití areálu, jehož historie je spjatá například s Tomášem Garriquem Masarykem, dlouhodobě usiluje veleslavínský spolek Hradní potok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Fejkování po česku - výstřely protiruských trollů
Máme tu zase jedno výročí. Desáté. Výročí záměru postavení a nakonec nepostavení radaru USA v ČR. A s výročím se sypají fejky. Zejména protiruské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš v New Yorku uctí oběti teroristického útoku z 11. září 2001
Český premiér Andrej Babiš dnes v New Yorku na závěr své pětidenní návštěvy Spojených států uctí památku obětí teroristického útoku z 11. září 2001. Večer místního času (v noci na sobotu SELČ) pak odletí zpět do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Beseda roku: Moravec by měl brát víc peněz, ČT je skvělá, Prima zlobí. V RRTV naštěstí nejsou lidé „z davu“, jinak by...
REPORTÁŽ Milovaná Česká televize a „průšvihový“ Barrandov. TV Nova „jakž takž“, ale ach ta Prima... Ještěže je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání volena Parlamentem a jsou v ní i politici – kdyby byla složena ze zástupců lidu, byla by více náchylná ke korupci. Zaplaťme pořádně Václava Moravce, aby nedejbože nepřešel ke konkurenci. To mj. zaznělo na besedě v Plzni, kterou o veřejnoprávních médiích uspořádali Mladí lidovci za účasti zhruba deseti zájemců. Hosty byli zástupce ředitele TV Noe Petr Kudela, který dříve působil na městském obvodu Slezská Ostrava jako místostarosta, poté byl čtyři roky radním města Ostravy a v letech 2013 až 1017 „poslancoval“ za KDU-ČSL. Za Radu pro rozhlasové a televizní vysílání byl přítomen její člen a místostarosta Ostrova u Karlových Varů Marek Poledníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senát medailemi ocenil generála Bočka nebo cestovatele Zikmunda
Armádní generál Emil Boček, cestovatel Miroslav Zikmund, publicisté Jefim Fištejn a Karel Steigerwald nebo rocker a někdejší ministr Michael Kocáb patřili k 12 osobnostem, které dnes Senát ocenil svými stříbrnými pamětními medailemi ke Dni české státnosti. Ocenění bylo udělováno už poosmé, poprvé jej předával nynější předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Takovou rétoriku musím co nejostřeji odmítnout. Paní ministryně, odstupte!
Otevřený dopis ministryni financí Aleně Schillerové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ti samí, pořád to nechápou! Konečná z KSČM Minářovi a spol. připomíná výsledek voleb
ROZHOVOR „Je třeba začít u sebe. Strana nám tak nějak zlenivěla, to se musí změnit,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Podle ní komunisté vědí, co dělat, ale neumějí návrhy a řešení dostatečně prodat. Velké společnosti a bankovní sektor si z České republiky prý nesmí dělat dojnou krávu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž uvedla, jak často se setkává s tím, že normální člověk se spravedlnosti nedovolá. Vše trvá neúměrně dlouho a většina lidí ani nemá na soudní výlohy a advokáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Další kolo soutěže SimRace Trophy o Zlatý volant nabídne autoshow v Mostě
Do dalšího kola soutěže SimRace Trophy o nejrychlejšího virtuálního okruhového jezdce na počítačovém simulátoru se zájemci mohou zapojit v sobotu 26. října na mosteckém autodromu. Soutěž bude součástí akce The Most AUTOSHOW #10, která je tradičním rozloučením se závodní sezonou pro širokou veřejnost. Soutěž SimRace Trophy vyhlásila marketingová agentura Pozitif s cílem oslovit širokou základnu motoristických nadšenců, kteří ať už z důvodů finančních, časových či organizačních dávají přednost před jízdou ve speciálech na okruhových či rallyových tratích závodění na počítačových hrách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
P*del z Grety. Klaus ml. rozesmál Sněmovnu, VIDEO není pro útlocitné
Poslanci mají za sebou bouřlivou debatu o ústavní žalobě na prezidenta Zemana. U řečnického pultíku padala silná slova. Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová pomazala Senát „špínou“. A zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší si vedle Senátu vzal nepřímo na paškál i Gretu Thunbergovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Soukupovi se to drolí pod rukama
V poslední době se v médiích objevují v souvislosti s mediálním magnátem, majitelem mediální skupiny soustředěné kolem TV Barrandov, Jaromírem Soukupem, už jen samé špatné zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Plnou politickou odpovědnost za nominanty nese ministr
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k nominačnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nastává konec politických trafik? Chystá se zákon
Výběr kandidátů do orgánů státních firem zřejmě získá zákonná pravidla. Zakotví je návrh nominačního zákona, který dnes schválila Sněmovna. Cílem vládní předlohy, kterou nyní dostanou k posouzení senátoři, je omezit dosazování politických kandidátů do takzvaných trafik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Na Západě už klimaskeptiky nezvou. Ztráta času, nesmysly. Krajský šéf Zelených řekl, jak to chodí
Uhlíková stopa a naše klimatická výzva. Tak se jmenovala beseda v knihkupectví Serius v Jablonci. Na úvod vystoupil Jindřich Felcman, liberecký předseda Strany zelených. „Nechceme se bavit o tom, jestli za klimatickou změnu může člověk. V tom už je naprostý konsenzus vědců, je to jednoznačný fakt. Nikde na Západě už do debat nezvou klimaskeptiky, kteří to nějakým způsobem ještě relativizují. Říká se jim popírači jednoznačně doložené vědecké pravdy. Bylo by to zdržování, na které už není čas. Nebudeme se bavit už o tom, jestli se náhodou klima planety několikrát nezměnilo, protože jsou to nesmyslné argumenty,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senát? I to je téma... Michal Horáček opět rozvířil vody
Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček v rozhovoru pro Český rozhlas Plus s Barborou Tachecí prozradil, že zvažuje kandidaturu do Senátu. Je však jasné, že nechce být jen do počtu a zároveň přemýšlí, zda při svém studiu na vysoké škole bude mít případně dostatek času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek zavedla novou metodu vyšetření uzlin u žen s nádorem prsu
Jako jediní v Jihočeském kraji a třetí v celé České republice provádí v písecké nemocnici zákrok, který je součástí léčby rakoviny prsu - vyšetření a odstranění sentinelových uzlin prostřednictvím feromagnetické látky. V Písku tento zákrok provádějí od letošního července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Výběrové řízení na ředitele Národní galerie musí být transparentní
Komentář místopředsedy ODS Martina Baxy k situaci v Národní galerii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsme talentovaní, pracovití a nevzdáváme se
Projev předsedy vlády na 74. zasedání Valného shromáždění OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pohádka o Andrejovi, který "toho dělá hrozně moc"
Komentář na facebookovém profilu k působerní vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbabělé! Čaputová pod palbou. Problém s Rusy
Zatímco někteří na summitu OSN řešili Gretu Thunbergovou, poslanec slovenského parlamentu Ľuboš Blaha se zaměřil na Rusko. USA prý Ruské federaci nepovolily vstup pro všechny členy. A Blaha griluje Zuzanu Čaputovou, že k tomu jen „zbaběle mlčela“. „Po dnešku je více než jasné, že OSN musí změnit své sídlo. USA zneužily důvěru světa a selektují hosty podle svých geopolitických cílů,“ míní slovenský komunista. Tvrdí, že sídlo OSN by mělo být přesunuto do neutrální země, která by nikdy nedopustila, aby byla jakákoliv delegace členského státu OSN šikanována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Proti nesmyslu z EU, právo bránit se zlu zbraní
Senátoři navrhli rozšířit náš ústavní řád o právo bránit se legálně drženou zbraní. To považuji za krok správným směrem. Každý člověk by se měl postavit zlu a nebát se, že za to může být trestán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
A oni mi ji nechtěli vydat. Tak se jí zlekli: Monsignor Piťha představil v Senátu knihu o dnešní době. Podívat se přišli Duka, Benda i Ovčáček
Monsignor Petr Piťha představil v Senátu knihu „Stav a perspektivy naší společnosti“. Akci zaštítil senátor a místopředseda horní parlamentní komory Jiří Oberfalzer (ODS). Piťhova publikace představuje sborník názorů a statí na rozličná témata sesbíraný během posledních deseti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Agentura pro azyl je popotahována za podvody v hospodaření
Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu odmítl schválit finanční uzávěrku hospodaření Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu (EASO) za rok 2017, tedy v době působení kontroverzního ředitele Josého Carreira, kterého kvůli různým podvodům prověřoval i úřad pro boj proti podvodům OLAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Ke katolické víře se v Číně hlásí více než 12 milionů lidí
Komentář k o zhoršující se situaci čínských katolíků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský je zpět. Jde o Gretu a její mozek
Začíná být legrační, kolik lidí je ochotno plivnout na mladou holku, která za jeden rok dokázala víc než většina jejích odpůrců za celý život. Greta veřejně říká, co si myslí. No a co? Ještě ke všemu je chytrá. To dráždí. – To jsou slova principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského, který se vyjádřil k vystoupení švédské aktivistky Grety Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nevedeme dialog! Mikuláš Minář si vzal slovo na debatě o rozdělené společnosti. A jelo to...
Česká společnost je rozdělená. Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera či někdejší ústavní soudkyně Eliška Wagnerová se přeli o to, proč je rozdělená. Kubera poznamenal, že jistý díl odpovědnosti na tom nese demokracie. Minář upozornil, že spolu lidé málo vedou dialog a málo se snaží porozumět si. Wagnerová konstatovala, že díl viny na rozdělení společnosti nesou politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Úlitby Klausovi a Havlovi. Rychetský na ČT zabrousil do tajů ústavy z „devadesátek“
Hostem pátečního Interview ČT24 byl předseda Ústavního soudu České republiky Pavel Rychetský. Vyjádřil se nyní k senátní žalobě na prezidenta Miloše Zemana, kterou většina poslanců shodila ve čtvrtek pod stůl a před Ústavní soud tak nedoputuje. Posteskl si, že 30 let od sametové revoluce naše demokracie jaksi pokulhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
V Libereckém kraji začala plošná výměna označníků autobusových zastávek
V pondělí 23.9.2019 pracovníci společnosti SILNICE LK vyměnili na autobusové zastávce Bílý Potok,Smědava starý smaltový označník zastávky za novou dopravní značku. Začala tak dlouho připravovaná plošná výměna označníků autobusových zastávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP zve další nové řidiče autobusů na informační den již tuto sobotu, tentokrát do garáže Řepy
Dopravní podnik hl m. Prahy (DPP) pořádá v sobotu 28. září 2019 informační den pro nové řidiče autobusů. Všichni uchazeči o toto povolání jsou vítáni na setkání budoucích řidičů autobusů, které se tentokráte uskuteční v garáži DPP Řepy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Marek Lanz: Dvojí metr pana Kurze?
V Rakousku se po necelých dvou letech schyluje k předčasným parlamentním volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Vybírat z tolika skvělých lidí nebylo nic jednoduchého
Jaroslav Kubera poprvé v pozici předsedy Senátu udělil 12 osobnostem stříbrné pamětní medaile
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Voda z krajiny mizí, navíc se otepluje. A kůrovec... Odborník přináší nástin budoucnosti, nehezký
REPORTÁŽ Klimatická změna: jak přežít nevyhnutelné a zabránit nejhoršímu. Tak se jmenovala přednáška Alexandra Ače – který pracuje v Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd – v libereckém Fryčově knihkupectví. Vyhlídky jsou podle něj neradostné. Teplota stoupá a bude stoupat. Ledovce tají a budou tát, hladina moří stoupá a bude stoupat, počet živočišných druhů se snižuje a bude se snižovat. Teď jde pouze o to, jak hodně. „Pokud naplníme závazky, ke kterým jsme se zavázali v Pařížské dohodě, směřujeme ke scénáři oteplení o tři stupně. Mnoho ze států však závazky neplní,“ uvedl. Takže podle něj zatím směřujeme k horším scénářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin se pustil do Schillerové: Nemáte úctu k člověku!
Senátor a uchazeč o post předsedy opoziční TOP 09 Tomáš Czernin vyzval k odstoupení ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO) kvůli jejím výrokům z čtvrteční debaty Sněmovny k návrhu na podání ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Je třeba zvolit řešení, aby vláda nemohla okamžitě odvolat nejvyššího státního zástupce
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k trestnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Myslím, že návrh samotné transkripce je špatný
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k trestnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky převezme nový vůz
Prezident Zeman převezme v sobotu na zámku v Lánech nový vůz Škoda Superb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Alibi si ministři budou vždycky hledat
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k nominačnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jde o cílený útok na suverenitu unijních zemí v oblasti justice
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k trestnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj jedná s Vysokým Mýtem o převzetí expozice Muzea karosářství
Při pracovní návštěvě 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka ve Vysokém Mýtě se představitelé kraje a města dohodli na obsahu smlouvy, na jejímž základě by měl kraj v příštím roce převzít provoz expozice Muzea karosářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zákon dokázal nemožné, říká ministryně Schillerová
Sněmovna zřejmě schválí novelu zákona o obchodování s emisními povolenkami, která kromě jiného zvyšuje pokuty za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek. Někteří poslanci jejím prostřednictvím navrhují změnit určení peněz získaných z jejich prodeje. Mohly by směřovat například do postižených regionů nebo do dopravy, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Provozovatel zařízení nemusí být zapojen do emisního obchodování
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Je potřeba zabývat se novými technologiemi
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Omezování náklady na zateplování není rozumné
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mračková Vildumetzová (ANO): Padesát procent financí z emisních povolenek míří na MPO
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Musíme pomoci mladým řešit problém, za který nemůžou
Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Milion chvilek chystá v sobotu přes 130 akcí
Při celorepublikové akci Kroky pro demokracii se v sobotu uskuteční více než 130 pochodů na různých místech České republiky, jejichž účelem bude zejména obecná podpora demokracie. Větší protestní akci v Praze tentokrát spolek Milion chvilek nechystá, menší skupiny se ale i v hlavním městě organizují, napsal ČTK místopředseda spolku Benjamin Roll. Podle něj pořadatelé mohou události pojmout také jako výzvu k vysvětlení rozhodnutí o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Yellow Ladies jsou nejlepší na světě
Zaměstnankyně České pošty s týmem Yellow Ladies v New Yorku vyhrály světové finále unikátního ženského fotbalového turnaje za globální cíle OSN, a staly se tak světovými šampionkami. Do finále Global Goals World Cup se kvalifikovaly v národním kole turnaje, který v Česku pořádala Asociace společenské odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Je třeba dohlížet, aby byly peníze využívány efektivně
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra se podílelo na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí
Odborníci z Ministerstva vnitra a policie se podíleli na přípravě nové aplikace proti domácímu násilí Bright Sky. Společně se zástupci organizace ROSA - centrum pro ženy a Nadací Vodafone připravovali mobilní nástroj, který má pomoci odhalit signály násilného vztahu a nabídnout možnosti pomoci. Ministerstvo vnitra nad celým projektem přípravy aplikace pro prostředí České republiky také převzalo záštitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Co se mezi lidem povídá (1)
Mám souseda, bývalého sportovce, fotbalového mistra Evropy 1980. Fandit svému klubu chodí zarputile každý týden, chodit k volbám aspoň jednou za rok zarputile odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Komické! Podjatá média. Stanislav Křeček o žalobě na Zemana. A dobrá rada hlasité opozici
ROZHOVOR „Vydat předsedu vlády k trestnímu stíhání a pak litovat, že máme předsedu vlády trestně stíhaného, mně od poslanců připadalo trochu komické a spíše to připomínalo onoho příslovečného vraha rodičů stěžujícího si, že je sirotek,“ říká zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. Podle něj vedla zjevná a téměř nevyvratitelně zřetelná podjatost části médií k tomu, že u značné části národa nebylo již předem o vině obviněných pochyb. V rozhovoru také vyzdvihl rozdíl mezi Čechy a Američany ohledně úcty k prezidentovi. Prohlášení: Stojím za svým prezidentem, i když jsem jej nevolil, úcta k hlavě státu, i když ji zvolili jiní, je v České republice prý téměř neznámým pojmem. Ke škodě státu a demokracie u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Zákon žádný systém emisního obchodování nezavádí
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ústavní žalobu na prezidenta republiky jsme nepodpořili
Včera projednávala Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky ústavní žalobu na prezidenta republiky Miloše Zemana, kterou poslanci hnutí SPD nepodpořili, jelikož jsme přesvědčeni o tom, že prezident ústavu neporušil a neporušuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč nehledě na jestřábí ČNB zůstat se sázkami na korunu raději při zemi?
Českou korunu překvapila relativně jestřábí nálada mezi členy bankovní rady a tento týden si dovolila po delší době viditelněji posílit. Měnový pár se posunul ke 25,75 EUR/CZK, kde se pohyboval naposledy na začátku srpna. Sílu k dalším ziskům ovšem bude shánět složitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Ministerstvo v přípravě mýtného tendru selhalo, Kremlík musí přijít s řešením
Zákaz plnění smlouvy na provoz mýtného systému od roku 2020 je podle Stanislava Blahy z ODS důkaz, že Ministerstvo dopravy celou zakázku vůbec nezvládlo. Od ministra Kremlíka bude chtít znát postup v případě, že bude verdikt pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Na islámské migranty zapomeňte; na ty z ISIL zvlášť
Je lhostejno, zda je to přirozená shoda událostí a nebo záměr; třeba jen částečný. Ve fóru je až plačtivá Gréta, která by se ráda vrátila do školy (nevím, co jí v tom brání), stávkovým pátkům budou konkurovat Chvilkaři se svými trapnými sešlostmi, mezičas vyplní Babiš s Čapákem, a když by to bylo ještě málo, prezident Zeman je už od prvního zvolení „vděčné“ téma, zvláště pro „inteligenty“ od kavárenských stolků a pro některé jejich přizvukovače z umělecké branže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ uzavřel partnerství s americkou firmou NuScale. Přezkoumají možnosti malých modulárních reaktorů
Společnosti ČEZ a NuScale podepsaly dohodu o porozumění (memorandum of understanding) v oblasti malých modulárních reaktorů. Firmy budou sdílet technické poznatky a detailně posoudí možnost jejich uplatnění v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zapojení hasičů do odklízení kůrovcového dřeva má zelenou
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou ohledně zapojení hasičů do likvidace kůrovcového dřeva. Generální ředitelství HZS nastíněný plán kraje plně podporuje, jelikož je ve veřejném zájmu a neohrožuje akceschopnost jednotek. Jednání navazuje na diskuse v rámci krajského kůrovcového štábu. Hejtman s generálem Rybou zároveň projednávali nastavení dotačního titulu na pořízení dopravních automobilů a hasičských zbrojnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Šel jsem na Národní, přestalo mě to bavit a odešel jsem.“ Slavný herec k listopadu 1989
Herec a režisér Ondřej Sokol Barboře Tachecí prozradil, že ho opravdu hodně rozčiluje politická korektnost, které prý bohužel sám podléhá. „Já jsem zjistil, že se bojím napsat i slova ‚invalidní vozík‘,“ uvedl herec a režisér. Když se byl v létě podívat ve Spojených státech, doslova ho vyděsilo, jak daleko postoupila politická korektnost právě tam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čekala jsem to delší. A tohle se mi nelíbilo. Valachová se v ČT vrátila k „žalování Zemana“
Hostem čtvrtečních Událostí, komentářů, odvysílaných na ČT24, byla místopředsedkyně poslaneckého klubu sociálních demokratů Kateřina Valachová. Valachová ve vysílání hovořila o včerejším neúspěšném hlasování v Poslanecké sněmovně o senátním návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. „Chvílemi tak atmosféra nebyla důstojná Poslanecké sněmovně,“ shrnula poslankyně některá vystoupení před hlasováním. Podpořila by prý, aby možnost podat ústavní žalobu měl pouze Senát. A vyjádřila se, za jakých okolností by ČSSD hlasovala pro podání žaloby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Včerejší boj o Zemana? Divadlo. Ale i slova uznání. Erik Best překvapil
Greta časem zmizí, svou úlohu už splnila a její vnímání začíná přecházet do fáze výsměchu. Je o tom přesvědčen politický analytik Erik Best. Ten pro ParlamentníListy.cz zhodnotil i vystoupení premiéra v OSN a otevřeně řekl, že mu nevěří, když říká, že by abolici odmítl. Sněmovní projednávání žaloby proti prezidentovi bylo podle jeho slov totální divadlo, ale mělo jeden kladný přínos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat omezení politických trafik ve firmách
Sněmovna bude dnes schvalovat zákonná pravidla výběru kandidátů do orgánů státních firem, což by mělo omezit takzvané politické trafiky. Ve finále je také úprava o evropském žalobci, do níž chtějí opoziční Piráti vložit změny ve jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců s cílem posílit nezávislost státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Ke kultuře musí být rovný přístup jako ke zdravotní péči
Rovný přístup ke kultuře v celé zemi by měl být stejnou samozřejmostí jako rovný přístup ke kvalitní zdravotní péči. V hlavním městě sice chybí například moderní koncertní hala a pravděpodobně nutností bude i stavba nové budovy pro Národní knihovnu, v regionech je však kulturní infrastruktura značně zanedbaná. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Stát podle něho investuje miliardy do oprav památek, nedokáže však například ve spolupráci se samosprávou zajistit jejich dokonalé využití a začlenit je do života lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Viděli jsme fantastické propojení vzdělání, byznysu a výzkumu
Premiér Andrej Babiš, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr životního prostředí Richard Brabec navštívili v rámci cesty do USA Massachusetský technologický institut, který se řadí mezi nejprestižnější univerzity světa. Se zástupci významných firem řešil investice či pracovní trh absolventů a setkali se s představiteli největšího dodavatele laboratorní techniky na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti předložili změny pro posílení nezávislosti státního zástupce, vládní koalice se rozhodla je nepodpořit
V rámci projednávání novely o státním zastupitelství, která řeší postavení evropských žalobců, načetli Piráti před dvěma týdny pozměňovací návrh na posílení nezávislosti a současně ztížení možností politického tlaku na státní zástupce. Novela dnes prošla ve 3. čtení Poslaneckou sněmovnou, avšak bez tohoto klíčového návrhu Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Červíčková (ANO): Zprávy, že by zařízení kromě útulků měla být zakázaná, jsou zcela liché
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k veterinárnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Českou republiku reprezentovalo na EMO Hannover 27 firem
Součástí veletrhu byl poprvé pavilon, zaměřený na technologii 3D tisku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Musíme to vzít vážně na vědomí! Profesor Moldan udeřil, jde o Gretu
ROZHOVOR Za velkého podporovatele studentských akcí na podporu záchrany klimatu se považuje ekolog, publicista a bývalý politik profesor Bedřich Moldan, který sehrál významnou roli při tvorbě české ekologické legislativy po listopadu roku 1989. Někdejší ministr životního prostředí je přesvědčen, že by lidé a především politici měli vzít vážně na vědomí to, s čím za nimi přichází švédská aktivistka Greta Thunbergová. Naopak zcela odmítá, že by Česká republika neměla v energetice jinou možnost než jádro. K pokrytí celosvětové potřeby prý postačí sluneční energie v kombinaci s větrnou, a tak bychom k tomu měli přistupovat i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Máme výjimečnou možnost důvěru v právní stát posílit
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k trestnímu řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek tepe Babiše: Plány na vládní čtvrť jsou nepromyšlené
Namísto budování vládní čtvrti by chtěl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) otevřít jím spravovaný úřad veřejnosti. Idea vládní čtvrti, s níž přišel premiér Andrej Babiš (ANO), je podle něj nepromyšlená a není pravda, že by byla pro stát výhodná. Peníze nyní podle Zaorálka stát potřebuje jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rada vlády se zabývala problematikou klimatu a zveřejnila hodnocení vybraných výsledků podle Metodiky 2017
Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se v pátek 27. září 2019 sešla ve Strakově akademii na pravidelném zasedání. K hlavním bodům jednání patřily opět agenda zavádění Inovační strategie ČR 2019–2030, implementace Metodiky hodnocení 2017 a dále mj. volba odborníků do nově ustavené Komise pro problematiku klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Amazonský prales se rabuje pro naše pohodlí
Houpám se v hamace pod moskytiérou v centru peruánské Amazonie na řece Madre de Dios mezi svými přáteli indiány Ece´je, ke kterým jsem přijel po 46 letech. Byli z mého návratu nadšení, i když to neprezentují tak emocionálně jako my. Cítil jsem však, že jsem mezi svými, nezapomněli na mne ani po tolika letech a měl jsem slzy v očích, když třeba čtyřiaosmdesátiletý Mateo Biaeja si na mne vzpomněl a s úsměvem bezzubých úst mne objal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Robotika a robot ti tyká - projekt spolupráce Interreg
Díky dobře fungující spolupráci příhraničních regionů České republiky a Slovenska získaly podporu další zajímavé přeshraniční projekty. Programy Interreg vznikly na popud Evropské unie, aby podpořily spolupráci mezi jednotlivými členskými státy. V oblasti školství získaly z evropské kasy celkem přes 20 milionů korun 4 česko-slovenské projekty, kterých budou účastnit krajské školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL: Signály, které dostáváme, jsou vážná hrozba
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2019 k energetickému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Už žádné politické trafiky, slibují poslanci v nominačním zákoně, který schválili
Tento návrh rozhodně zlepšuje dosavadní stav, tvrdí šéf sněmovny radek Vondráček, který se spojil s některými opozičními poslanci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Velmi příznivá a pravdivá odezva
Omlouvám se tímto neznámému autorovi, který se pod níže uvedený, velmi výstižný příspěvek podepsal jako „autor holešovské výzvy“ a který se jistě nebude zlobit, že jsem jeho příspěvek v diskuzi na můj článek (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Bata-Greta-a-jeji-klimaticke-SOS-Ale-co-dal-597378) touto cestou zveřejnil. Dělám to proto, že jeho obsah považuji za natolik pravdivý, výstižný, aktuální a alarmující, že jsem neodolal a dovolil si jej nechat touto cestou zveřejnit. Zde je příspěvek k mému článku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra