Oficiální zpravodajská média

Známý psychiatr Zvěřina: Zmanipulovaná Greta? Lidé s Aspergerovým syndromem jsou spíše nesnadno manipulovatelní. Přesto ale...
ROZHOVOR „To dítě bylo využito jako maskot pro novou vlnu ekologických katastrofických vizí,“ říká ohledně Grety Thunbergové známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina s tím, že doufá, že ekologické problémy bude lidstvo řešit nikoli rozčilenými výkřiky, ale raději zdravým rozumem. V rozhovoru vysvětlil, co přesně je Aspergerův syndrom, který byl prý před lety právě Gretě diagnostikován, i jak se projevuje. Gretin nedávný projev na klimatickém summitu v New Yorku označuje za teatrální a emočně vypjatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Gretu konečně sejmuli, já mám strašnou historku.“ Šok o Soukupovi a ČT. Pozor, Milion chvilek... U Xavera to jelo na plné pecky
Luboš Xaver Veselý nově zaměstnal komentátora Info.cz Petra Holce v pořadu Podtrženo sečteno. Holec hned na začátku naložil Gretě Thunbergové a prohlásil, že je rád, že ji Andrej Babiš „sejmul“. Komunisté jsou prý v agonii a snaží se zachránit, ale neví jak. Moderátoři ČT by měli zveřejnit své platy. O ČT se prý začal zajímat i spolek Milion chvilek. „Myslím, že na to nedostane čtvrt milionu lidí na Letnou,“ odhadl komentátor. A nejvíce urazil ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Přirovnal ho ke Gretě Thunbergové. A řekl, že by se skvěle hodil do Newsroomu ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Milion chvilek mění kurs: Takhle vás obrátí proti Babišovi
Spolek Milion chvilek chystá na ohlášenou masovou demonstraci 16. listopadu novou výzvu, která se nebude věnovat kauze Čapí hnízdo. „Kauza Čapí hnízdo končí s podivnou pachutí, ale náš cíl je větší a širší než jedna kauza nebo i osoba premiéra a prezidenta,“ píše se na facebookovém profilu spolku. Novou výzvou má být omezení moci autoritářů a snaha přesvědčit lidi, aby je nevolili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Rafaj: Považuji za zcela nemístné, když Transparency International otevřeně předepisuje ÚOHS, co má dělat
Odpověď předsedy ÚOHS na otevřený dopis Transparency International ve věci zadávacího řízení Královéhradeckého kraje na zajištění veřejné linkové dopravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Krátké zápisky z krátké cesty do Číny
Letos již podruhé jsem navštívil Čínu. V květnu Nanking, Wuzhen a Šanghaj, teď v září Peking, čínské hlavní město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
,,Lež, Greto a mládeži! Že 97% vědců je s vámi.” Profesor Holoubek, činný v OSN, nastoluje fakta o klimatu
NEKOREKTNÍ PROFESOR Spousta lidí má pocit, že zcela jistě rozumí otázkám klimatu. Ve veřejném prostoru se zpochybňuje cokoli seriózního, co se v tomto smyslu řekne. Klimatologům je módní nevěřit, protože každý ví lépe, jak planeta funguje. Profesor Ivan Holoubek, který se ve své vědeckovýzkumné činnosti zaměřuje na osud a vlivy chemických látek v prostředí a hodnocení vlivů na životní prostředí, tvrdí, že tomu tak rozhodně není. Je podle něj dobré si uvědomit, že o problémech, které jsou dnes považovány za možné příčiny klimatických změn, se mluví padesát let, stejně jako o problémech znečištění složek prostředí a vlivu na lidské zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Podnikům kvůli překotnému růstu mezd klesá ziskovost a omezují své investice
Komentář k dnešním číslům ČSÚ ke čtvrtletním sektorovým účtům a ke zpřesněnému odhadu růstu HDP ve druhém čtvrtletí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pro Klause ml.: „Nebojte se jich!“ Po slovech Moláčka a spol. přišel vážný ohlas
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová přivítala vznik Trikolóry Václava Klause, protože ji v tuto chvíli považuje za svěží vánek vanoucí ve stagnujících českých politických vodách, který přinese trochu vzruchu. I proto se prý ostatní politici Trikolóry bojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Liberecký kraj požaduje jasné garance polské vlády
Komentář na facebookovém profilu k vyjednávání o podmínkách rozšíření těžby v polském dole Turow.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Boris Johnson mi v roce 1999 stiskl stehno!“ Padlo obvinění britského premiéra. A šéf české strany se už neudržel...
Předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka si povšiml článku serveru Echo24.cz, jenž informuje o tom, že britská novinářka Charlotte Edwardesová obvinila britského premiéra Borise Johnsona ze sexuálního obtěžování. Podle jejích slov jí měl v roce 1999 pod stolem silně stisknout stehno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Pomníková válka
Protože se mi nelíbí účelové přepisování dějin, šel jsem také podpořit demonstraci proti poškozování a odstranění pomníku maršála Koněva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stát v létě na mýtu vybral 1,77 miliardy, přesto tento funkční systém, který má ve vlastnictví, posílá do šrotu
Stát během letních prázdnin vybral na mýtu 1,77 miliardy korun, což je meziročně o zhruba procento více. Za celý letošní rok se tak vybralo téměř 7,3 miliardy korun, což je proti loňskému roku nárůst přes 2,17 procenta. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): I přes geografickou vzdálenost nás s Mongolskem pojí velké přátelství
Delegace Senátu vedená Jaroslavem Kuberou se v Mongolsku setkala s vrcholnými ústavními činiteli, dojde také k podpisu obchodních dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za zachování nezávislosti České televize
Jsme znepokojeni stále se stupňujícími útoky politiků na Českou televizi se špatně skrývaným záměrem dosáhnout jejího ovládnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Kde chce vzít premiér na paneláky v poli peníze?
Pondělní bilancování na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Přednáška s názvem Dánští Židé v Terezíně
V českém povědomí ne příliš známé téma dějin dánských Židů deportovaných a vězněných v terezínském ghettu v letech 1943-45 a osvobozených díky stálému tlaku dánských úřadů přiblíží přednáška odborníka na dějiny nacismu a holokaustu prof. Therkela Stradeho. Veřejnosti zdarma přístupná přednáška se uskuteční v Historické budově Národního muzea ve čtvrtek 3. října od 15.00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stát chystá opatření proti objíždění nově zpoplatněných silnic
Obavy obcí ze zvýšení provozu po rozšíření mýtného systému na některé úseky silnic prvních tříd od začátku příštího roku má rozptýlit zákaz sjezdu kamionů na silnice druhých a třetích tříd. Nezpoplatněné úseky silnic prvních tříd chce ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) sledovat půl roku. Pokud se prokáže, že je dopravci využívají k objíždění zpoplatněných míst, úřad na ně rozšíří mýto také. Kremlík o tom informoval novináře po dnešní schůzce s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem a s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V ČNB vznikne odbor finančního výzkumu
Referát finančního výzkumu sekce finanční stability České národní banky bude od 1. října 2019 povýšen na odbor finančního výzkumu v rámci této sekce. Ředitelkou nově vzniklého odboru se stane Simona Malovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr vynadal Gretě. To neměl dělat! Slova, která pak létala...
Kritika aktivistky Grety Thunbergové není v Čechách ničím novým. Ale nyní přišla z nečekaného směru. Proti „hysterické formě“ se vymezil i šéfredaktor Fora24 Pavel Šafr. A dokonce se shodl na její kritice s Andrejem Babišem. „Greta by měla vyrazit do Pekingu,“ mínil. Ale hned se dočkal zdrcující kritiky. „I kdyby sis to nakrásně myslel, tak jsou věci, které by vydavatel tvého formátu neměl říkat,“ ozval se producent a dramaturg Jetmar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus ve věci Greta: Vyzývám Českou republiku...
Zpěvák Tomáš Klus požádal české politiky, aby otevřeli prostor pro veřejnou debatu, ve které bude vyjasněno, zda nejen českou společnost opanovala zelená hysterie, nebo zda máme opravdu klimatický problém, který musíme řešit, pokud chceme lidstvu dovolit přežít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šokující zvěst o Moravcovi a Fridrichové: Jsou v ohrožení. A nejen oni
Poslanec hnutí ANO a někdejší moderátor hudebního pořadu Medúza Aleš Juchelka by rád reguloval vyjadřování veřejnoprávních novinářů na sociálních sítích. Argumentuje tím, že přísné úpravy pro vyjadřování novinářů ve veřejném prostoru platí v celé řadě zemí, včetně např. Velké Británie. Server Forum24.cz varuje, že Juchelkovi nejde o nic menšího, než o umlčení nepohodlných pracovníků ČT, kupříkladu Václava Moravce či Nory Fridrichové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Chuchlík (Piráti): Proč vedení města zrušilo architektonickou soutěž na okolí přehrady a veřejně lže?
Rada města v novém složení po převratu na jablonecké radnici zrušila již vyhlášenou architektonickou soutěž. Důvodem jsou podle tiskové zprávy vysoké finanční náklady. Částky, které jsou ve zprávě v souvislosti se soutěží uvedené, jsou však nepravdivé. Buď se tedy nové vedení neseznámilo s podmínkami soutěže, kterou zrušilo, nebo vědomě lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Eva Holubová: Jsme jak hovada a ubožáci, když si nevážíme neziskovek. Šimon Pánek: Je to hrozně hnusný
Herečka Eva Holubová se rozhodla rozptýlit mýty o tom, jak je nezisková organizace Člověk v tísni přeplácená. A vyzpovídala jejího šéfa Šimona Pánka. Ten jí sdělil, že většina peněz pochází z mezinárodních soutěží o projekty. „Největší část z toho je z Bruselu, tam soutěžíme s ostatními evropskými nevládkami,“ řekl. A kolik bere zaměstnanec? V průměru 31 tisíc, management pak 55 tisíc. „Na Prahu to není moc,“ komentovala to herečka. Pánek prozradil také, jestli se chystá kandidovat na Hrad. A že Češi nemají rádi neziskovky? „Jsme jak takový ubožáci, provinční hovada,“ okomentovala to herečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD chce jednat s koaličním partnerem ANO o mýtu, na zpackaném tendru nese ale podle Kapsche největší vinu
Sociální demokraté chtějí s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem (za ANO) a koaličním partnerem ANO jednat o situaci kolem mýta. V komentáři pro média to uvedl poslanec a náchodský starosta Jan Birke (ČSSD). ČSSD chce vědět, jaké konkrétní kroky Ministerstvo dopravy (MD) chystá, aby nebylo zavedení nového mýtného systému ohroženo, nebo dokonce nenastal výpadek ve výběru mýta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti? „Proimigrační fanatici.“ Babiš od plic k Zeleným, rozdělování migrantů a k Merkelové
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Lidové noviny zdůraznil. že musíme světu stále dokola opakovat, jak jsme skvělí a jak skvělá budoucnost Čechy čeká, alespoň pokud dál povede vládu on. Kdyby se stalo, že se u nás dostanou k moci Piráti, bude to prý zlé. Ty Babiš považuje za promigrační a zelené fanatiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Vítězem parlamentních rakouských voleb jsou lidovci
Rakouská lidová strana ÖVP zvítězila velkým náskokem před ostatními stranami v mimořádných parlamentních volbách, jak již předem naznačovaly předpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
DPP opět vysoutěžil výrazně lepší podmínky v oblasti pronájmu reklamních ploch
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) úspěšně pokračuje v maximalizaci výnosů z reklamy na svém majetku. Nejnovější poptávkové řízení na necelých 22 tisíc reklamních ploch v pražském metru může největší městské firmě zajistit 91,5 milionu korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš bude s předsedou Svazu měst a obcí řešit finanční úřady
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes ráno setká s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem. Hovořit by měli mimo jiné o plánovaném omezení činnosti 32 poboček finančních úřadů. Svaz je proti omezení jejich činnosti, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Obyčejný člověk neměl šanci vidět, jak výročí Sametu slavila top smetánka v čele s Drahošem. Jenže my tam měli zdroj a ten vám vrazí sirky mezi víčka
Zahajovací koncert sezony 2019/20 k 30. výročí sametové revoluce proběhl na půdě Národního divadla v Praze úspěšně. Stejnou atmosféru měla i seance, která následovala hned po jeho skončení. Ačkoli se na ni běžní diváci a překvapivě ani řada zaměstnanců divadla neměla šanci dostat, ParlamentníListy.cz získaly podnětné svědectví o jejím průběhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Taktické cvičení středočeských složek IZS se zaměřilo na výskyt vysoce nakažlivé nemoci
Jednotný postup zapojených složek Integrovaného záchranného systému (IZS) při výskytu vysoce nakažlivé nemoci je sice poměrně přesně kodifikovaný, ale je nezbytné se na podobnou situaci připravit a funkčnost postupů prověřit cvičením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení se stala členem Asociace společenské odpovědnosti
Správa uprchlických zařízení se na konci září stala oficiálně 306. členem Asociace společenské odpovědnosti. Členství v Asociaci nás nesmírně těší, zároveň ho bereme jako závazek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Abolice? Prezident Zeman tím vyslal hned několik vzkazů, odhaduje expremiér Paroubek
ROZHOVOR „Samozřejmě že jsou politickými spojenci. Upřímně, jde o něco, co českou politiku spíše stabilizuje, než by ji bouralo. Protože kdyby tihle dva spolu, řekněme, nevycházeli, pak už by tu nebylo stabilní nic,“ tvrdí bývalý předseda sociální demokracie Jiří Paroubek o politickém spojení premiéra Andreje Babiše s prezidentem Milošem Zemanem. Pravicovou opozici označil za impotentní se schopností pouze kritizovat a rozbíjet. Současné vedení ČSSD nazval generály bez vojska, které se zbytečně vehnalo do konfliktu s premiérem i prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Samková udeřila v Ovčáčkově show: Je třeba znát své nepřátele, proto cestuji do muslimských zemí a poznávám islám!
Advokátka Klára Samková tvrdí, že Evropská unie uměle ruší naši národní identitu, což vnáší mezi spoustu lidí úzkost a napětí. Řekla to v rozhovoru s moderátorem a prezidentským mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Hovořila také o islámu, který vnímá jako nepřátelskou ideologii, a je nespokojená s tím, že západní svět stále více ovládají neziskové organizace, které se odvolávají na lidská práva. „Neziskovky vykládají lidská práva tak, až mi jako právničce vstávají vlasy na hlavě,“ řekla Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pro investora je sen mít projekt, který má takovouto návratnost
Předseda vlády Andrej Babiš zahájil konferenci k administrativním komplexům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Blíží se „grilování“ Jourové. Telička prozradil, na co se připravit
Hostem dnešního vysílání Českého rozhlasu, pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, byl bývalý eurokomisař a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Poslanci Evropského parlamentu prověřují adepty na místa v nové Evropské komisi. Budou Rumunsko a Maďarsko přinucené vyměnit kandidáty, které do Komise vyslalo? A jak obstojí česká zástupkyně Věra Jourová, která je stále členkou hnutí ANO?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Poznatky z ohlašování porušení zabezpečení osobních údajů
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil své poznatky z ohlašování porušení zabezpečení osobních údajů. Kromě statistických údajů se jedná také o rady a doporučení, jak těmto nepříjemnostem předejít. Pro efektivnější způsob jejich ohlašování navíc představuje nový formulář, který je již k dispozici na jeho webových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Pardubice to s vodíkovou mobilitou myslí vážně
Spousta lidí mi říká, že jsem tak trochu „pardubický“ dopravní vizionář. Jasně, beru to s nadsázkou, ale nebudu Vám lhát. Mám z toho radost. Lidé totiž vidí, že o projektech jenom nemluvíme, ale máme jasné a konkrétní výsledky práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kam míří minimální důchod
Státem zaručená minimální penze, jak ji nadhodila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v nedělní besídce „U Moravce“, může být důležitým prvkem penzijní reformy evropského typu. O tom, jak ji financovat, by se jistě vedla hlubší debata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Boj o klima. Roman Šmucler šokuje: Ve Skandinávii po nás chtěli, abychom jako hlavní odborníci zakázali jíst maso a pít mléko, že to zlikviduje klíčový problém, hovězí dobytek!
ROZHOVOR Kdyby Evropané nejenom nikam nejezdili, ale prostě zcela vymřeli, tak to nevyřeší problém ochrany klimatu, neboť v Amazonii mizí lesy a jinde ta půlmiliarda lidí přijde na svět. Podstatné je, zda budou chtít zůstat v malé spotřebě a v chudobě dvě miliardy lidí v Asii a v Africe. Pokud nebudeme mít řešení pro ně, je Evropa nepodstatná. Tvrdí to prezident České stomatologické komory Roman Šmucler a vzpomíná, jak před více než třiceti lety při přijímacích zkouškách na medicínu vysvětloval problematiku skleníkových plynů a tři opatření, jak to Československo zvládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: První úspěšná návštěvní sezóna informačního centra na Šancích pro letošní rok skočila
Nově vybudované informační centrum na vodním díle Šance, které zahájilo letos v červnu svůj provoz, bude od října uzavřené. Nové návštěvníky pak infocentrum přivítá zřejmě začátkem května roku 2020. Během letošní první návštěvní sezóny prošlo informačním centrem VD Šance více než 5 tisíc zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdo nám tu zemi ukradl? A od koho ji chce Klaus zpět? Fendrych ztrhal start Trikolóry. A Jelínek dodal něco k voličům...
Nové politické uskupení Trikolóra má za sebou první sněm, kde podle očekávání byl do čela hnutí zvolen Václav Klaus mladší. Podle komentátora Martina Fendrycha se představitelé Trikolóry jen snaží vyvolat v lidech pocit strachu a naštvanosti a sami sebe označují jako zachránce. Lukáš Jelínek ve svém komentáři přizvukuje s tím, že Klaus ml. těží z aktuální poptávky po národovecké rétorice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): Eutanazie teoretická i praktická
Poslankyně za ANO – a kupodivu i lékařka - Věra Procházková chce uzákonit eutanazii. Požádat by o ni mohl každý člověk starší 18 let, o aplikaci by rozhodla komise právníků a lékařů. Poslankyně argumentuje dnes již většinovou podporou laické a údajně i odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Další průzkum potvrdil pokles ODS a pirátů, a to o tři až čtyři procentní body
Největší podpoře by se i v září nadále těšilo hnutí ANO se 30 procenty.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.10.2019 v 15:36, zobrazit podobné
NKÚ: Podpora zaměstnanosti mladých? Nejasné přínosy a vysoká podpora v době nízké nezaměstnanosti
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování a čerpání podpory z EU na zvýšení zaměstnanosti mladých lidí v letech 2014 až 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Srp: Každý pendrek má dva konce. Břečet po 30 letech nemá smysl
V listopadu má pokračovat soud s někdejšími estébáky, kteří terorizovali disenty s cílem vyhnat je z republiky. Jeden z nějdejších disidentů, politický vězeň a šéf Jazzové sekce Karel Srp pro ParlamentníListy.cz o celém prosecu i tehdejším vývoji sepsal své dojmy a přinesl fakta, která si stále pevně uchovává v paměti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Koněva klidně pryč.“ Kdo poradil? Firma, kde pracuje Petr Kolář, otec starosty Prahy 6
Otec starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), bývalý diplomat Petr Kolář, pracuje jako konzultant ve firmě, která pro Prahu 6 zhotovila posudek týkající se kontroverzní sochy maršála Koněva na náměstí Interbrigády v Dejvicích. Zastupitelé před klíčovým hlasováním o dalším osudu sochy o této skutečnosti nevěděli. Podle tiskového mluvčího Prahy 6 Ondřeje Šrámka je tato informace irelevantní, jelikož Kolář st. se na jmenovaném posudku nikterak osobně nepodílel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Dny seniorů na poštách
U příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října připravila Česká pošta Dny seniorů na poštách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Peklo kolem Okamury: Jde o Putina. Hodně ostré a nečekané
Podplukovník Otakar Foltýn, důstojník Generálního štábu Armády ČR, se prý nestačí divit, jaké kolaborantské řeči dokážou ve veřejném prostoru vypustit někteří čeští politici, kteří se nezdráhají poklonkovat před Ruskem proti zájmům své vlastní země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: K historii přistupujme s úctou
Kdysi za minulého režimu se mi dostala do rukou brožura dvou později renomovaných historiků Karla Bartoška a Karla Pichlíka „Hanebná role amerických okupantů v západních Čechách v roce 1945“, kterou vydali v roce 1951.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (TOP 09): Proč je dobré znovu obnovit zašlou slávu parku Tyršovy sady?
Komentář předsedy MO TOP 09 Jablonec nad Nisou Jiřího Fialy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jelínková (KDU-ČSL): Ministr by měl zasáhnout do úhradové vyhlášky pro domácí zdravotní péči
Ministr zdravotnictví by měl podle první místopředsedkyně KDU-ČSL Šárky Jelínkové zasáhnout do úhradové vyhlášky na příští rok, kterou poslal do legislativní rady vlády, a navýšit tak finance na domácí zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozmyslete si to! Na*raný Babiš hrozí ČSSD koncem vlády. Situace se stupňuje
Sotva dozněly slovní salvy kolem podání ústavní žaloby na prezidenta, na obzoru je další politická přestřelka. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) obviňuje koaliční sociální demokraty, že porušují koaliční smlouvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Znojmo chce zvýšit bezpečnost na přechodech u škol. Na pomoc povolá seniory
Vedení města Znojma spolu s Městskou policií chce zvýšit bezpečnost na přechodech, které se nachází v blízkosti škol a školek. Na ranní hodiny, kdy se v těchto místech pohybuje nejvíce dětí a je provoz u škol nejintenzivnější, chce Městská policie najmout výpomoc – seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český stoupenec Islámského státu chtěl na svobodu. A soudkyně mu sdělila...
Ještě jste se dostatečně nenapravil, sdělila soudkyně českému občanovi, který se chtěl přidat k Islámskému státu. A nechala ho za mřížemi. Informoval o tom deník Právo. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Analýza: Mrhání sil, říká Pekarová Adamová o plánu Czernina, jak získat TOP 09 voliče
Deník Aktuálně.cz nabízí analýzu, která mapuje dělicí linii mezi adepty na nového šéfa TOP 09.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.10.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Země, které nechtějí migranty, musejí pomáhat na místě, vzkázal německý ministr zahraničí Maas
Země Evropské unie, které nechtějí přijímat uprchlíky, by se měly o to víc zapojit do boje s příčinami migrace. Při dnešní návštěvě České republiky to řekl německý ministr zahraničí Heiko Maas. Podle šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) se Česko zaměřuje na řešení příčin uprchlické krize v Africe a na Blízkém východě. Podle něj ale není v zemi společenská shoda, jež by umožnila debatovat o rozdělování uprchlíků, kteří přicházejí do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Podpora zaměstnávání mladých z peněz EU funguje, pomáhá absolventům škol najít si místo
Ministerstvo práce a sociálních věcí, ani Úřad práce ČR nesouhlasí se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu ohledně zaměstnávání mladých lidí prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost pro roky 2014 až 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vyloučení třetího
Nezávislost soudců je dovedena až k nezávislosti na zákonech, Ústavě i mezinárodním právu. Soudci jsou nepostižitelní a svévole je častým principem rozhodování našich soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vytrháváte Babišův výrok z kontextu, dopálil se v ČT ministr Brabec na Tvarůžkovou
Česko se tváří, že se aktivně připojuje k zemím, které chtějí dosáhnout uhlíkové neutrality. Mezitím si ale musí vyjasnit, jak naloží s uhelnými elektrárnami. K čemu vedou debaty ministrů a odborníků v tzv. uhelné komisi? Nejen na to v úterním pořadu Interview na ČT24 odpovídal Richard Brabec (ANO), ministr životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vládní čtvrť má podle premiéra vyřešit nynější neefektivní stav
Zvažovaná čtvrť ministerských budov v pražských Letňanech by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) pomohla vyřešit současný neefektivní stav, kdy stát platí za pronájem v hlavním městě přes 378 milionů ročně soukromým subjektům. Babiš to řekl v úvodu dnešní konference o administrativních budovách, které se účastní odborníci z Německa, Dánska či Norska. Podle generální ředitelky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřiny Arajmu jsou Letňany nejvýhodnější lokalitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Občané EU bez povolení k pobytu mohou v Německu žádat o podporu
Cizinci s občanstvím země EU, ale zatím bez povolení k pobytu v Německu mohou na sociálních úřadech žádat o překlenovací sociální podporu. Vyplývá to podle agentury DPA z aktuálního rozsudku sociálního soudu v Postupimi na základě stížnosti pražské rodačky, která má české a syrské občanství. Podmínkou je, že dotyčná osoba nebyla vyhoštěna. Rozsudek ještě nenabyl právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Znamení doby
Tentokrát nebudu hodnotit a případně ironizovat události související s tvorbou státního rozpočtu nebo s činností (nebo nečinností) státních zástupců a dalších věcí, které už máme za normální, ale nad kterými ve slušné společnosti zůstává rozum stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až září 2019
K 30. září 2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 103,3 mld. Kč, celkové výdaje 1 124,2 mld. Kč a schodek hospodaření 21,0 mld. Kč
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): Výzvou do budoucna je zlepšit třídění biologického odpadu
Piráti představili výsledky průzkumu v oblasti recyklace odpadu. Třídí 9 z 10 občanů a více než polovina dotázaných chce zálohovat PET lahve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Černochová jde dál proti „političce“ Gretě: Agresivní prosazování jedné pravdy. Rozdělování lidí na my a oni. Zrod totality
ROZHOVOR Poslankyně Jana Černochová je ve zvláštní situaci. Jako politička z ODS patří ke kritikům současného klimatického třeštění, jako starostka Prahy 2 musí řešit praktické dopady této politiky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá, co pro ni toto téma znamená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Něco tak arogantního už jsem dlouho neslyšela... Pekarová Adamová to drsně schytala od významné funkcionářky
Předsedkyně Evropské unie žen Jana Spekhorstová, která ve volbách do Evropského parlamentu kandidovala za hnutí Jaromíra Štětiny Evropa společně (ESO), sama z vlastní politické zkušenosti zná TOP 09 zevnitř, se na svém twitterovém účtu pořádně obula do první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Označila ji za arogantní, protože si neváží voličů na venkově, jak se vyjádřila v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Nulová tolerance nic neřeší
Většina hlasů moudrých soudruhů z vládní koalice, kteří jsou si jisti, že stát ví nejlépe, co je pro občana dobré, prosadila nulovou toleranci k alkoholu u cyklistů a vodáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Promluva ze Svatováclavské pouti
Promluva kardinála Dominika Duky na závěr Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi 28. září 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Maláčové recept je tahání peněz z kapes občanů a hledání třídních nepřátel
Komentář na facebookovémn profilu k záměru ministryně Maláčové vzít slevy na daních 76 tisícům lidí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Kvůli silnému větru vyjížděli včera hasiči pětkrát častěji než obvykle
Během včerejšího dne hasiči napříč celou republikou odstraňovali padlé stromy, které zapříčinil silný západní vítr. Od půlnoci 29. 9. do půlnoci 30. 9. vyjížděli celkem k 1 378 takovým událostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Válková: Obraz seniorů se v Česku příliš nedaří zlepšovat
Obraz seniorů se v Česku příliš nedaří zlepšovat. Společnost je stále vnímá spíš jako příjemce pomoci a dávek a nesnaží se využívat jejich zkušenosti a zapojit je. Na konferenci o seniorech a lidských právech to dnes v Praze řekla vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO). Podle ní seniory v Česku ohrožuje nejvíc chudoba, samota či pocit neužitečnosti a s přibývajícím počtem starých lidí bude růst i význam této skupiny a její snaha prosadit se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jasná čísla: Babiš drtí, Okamura stoupá. TOP 09 stop. Lidovci stop. STAN také stop
Centrum pro výzkum veřejného mínění zveřejnilo nový průzkum. A příznivce hned tří stran nepotěší. STAN, lidovci a TOP 09 by se podle něj nedostali do Parlamentu. Babiš stále drží na 30 %. A ČSSD v něm má více, než jí dvoje minulé volby nadělily. Zato Trikolóra se nesetkala s důvěrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MPSV: Podpora zaměstnávání mladých z peněz EU funguje, pomáhá absolventům škol najít si místo
Ministerstvo práce a sociálních věcí, ani Úřad práce ČR nesouhlasí se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu ohledně zaměstnávání mladých lidí prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost pro roky 2014 až 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD: Důchody musí být spravedlivější pro všechny
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni seniorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SPD: Blahopřejeme vlastenecké Svobodné straně Rakouska k třetímu místu ve volbách
V zemích Evropské unie mají již své stálé místo v politickém systému vlastenecké, protiunijní a protiimigrační strany, neboť občané v jednotlivých státech se oprávněně obávají přílivu nelegálních imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hojgr (Soukromníci): Jak Babišova vláda myslí na živnostníky a podnikatele
V minulosti jsme od nevěrohodného premiéra a jeho „odborníků“ mnohokrát slyšeli, jak budou podporovat živnostníky a podnikatele, jak na ně myslí. A opět výše jmenovaní nezklamali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Marinované olivy v bylinkové tapenádě, grissiny s parmskou šunkou, kanapka s pěnou z kachních jater, chladivý alkohol. Rozhlas opět zaplatil hostinu pro vyvolené
Jak už ParlamentníListy.cz informovaly v uplynulých dnech několikrát, zaměřili jsme se na hospodaření veřejnoprávního Českého rozhlasu. Věnovali jsme se utrácení za pohoštění, podívali jsme se na to, jak po smluvní stránce vypadá, když ČRo otvírá vlastní kavárnu. Nyní má naše redakce k dispozici smlouvu, jejímž předmětem je zajištění obsluhy a cateringu při společenském setkání po zahajovacím koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Občerstvení pro pozvané přišlo na více než 320 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Zvládání krizových situací si nyní řidiči mohou vyzkoušet i za šera a v noci
Mostecký autodrom připravil pro řidiče novinku v nabídce kurzů bezpečné jízdy. Zvládání krizových situací na výcvikových plochách polygonu si nyní mohou vyzkoušet i v podmínkách snížené viditelnosti, tedy za šera i úplné tmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Vláda zpackala řešení sociálního bydlení v ČR
Ačkoliv se kabinet Andreje Babiše ve svém vládním prohlášení zavázal, že vyřeší tíživou problematiku sociálního bydlení, zákon nakonec ministři nepředložili. Namísto toho přišla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová s dotačním programem Výstavba, který je ale podle našeho mínění špatně nastaven, a odrazuje tak obce jej využívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jak zlepšit vzdělávání v ČR? Univerzita Karlova připravuje velkou diskuzi s veřejností
Univerzita Karlova pokračuje v projektu „Česko! A jak dál?“, tématem další diskuse pro veřejnost bude VZDĚLÁVÁNÍ V ČR. Debata se uskuteční v úterý 1. října 2019 od 17.30 hodin v Modré posluchárně UK (Celetná 20, Praha 1) a je zdarma přístupná všem zájemcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Vláda schválila návrh zákona o Sčítání 2021
Na pondělním jednání vláda schválila návrh Zákona o sčítání lidu, domů a bytů 2021. Sčítání se uskuteční na jaře roku 2021. Český statistický úřad bude klást důraz na on-line vyplňování formulářů, výrazně se sníží počet otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ERÚ vydal cenové rozhodnutí pro podporované zdroje energie
Rada ERÚ schválila cenové rozhodnutí č. 3/2019, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie (POZE). Nové sazby podpory začnou platit od 1. ledna 2020 a pro většinu nepalivových obnovitelných zdrojů energie předpokládají mírný růst. Současně ERÚ vydává cenové rozhodnutí č. 2/2019, kterým se stanovuje cena za činnost povinně vykupujícího a ceny spojené se zárukami původu elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jak jsme psali v Paříži
V nekonečném světě začátek neexistuje. Ve vyprávění jde jen o to, kam položíte první větu. Kladu ji do bažin, kde řeka Seina zvláštním obloukem laská své ostrovy a kde už Caesar tušil, že římskou Lutecii nakonec překřtí draví Parisiové. Kladu ji do míst, kde srdce času tepe v rytmu revolucí a kde ani dnes napudrovaná paruka nebudí větší pozornost, protože zvláštní je tady obvyklé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Stanice Regina DAB Praha se mění na Rádio DAB Praha
Regionální stanice Českého rozhlasu pro Prahu a její okolí mění od 1. října 2019 název na Rádio DAB Praha. Digitální stanice tak chce zaujmout nové posluchače v cílové skupině 25 – 40 let. Novými staničními hlasy se od stejného data stanou herci Petra Horváthová a Michal Slaný. Na změnu názvu naváže spuštění Instagramu, úprava webových stránek a marketingová kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Výměna informací s vietnamskou stranou je pro nás naprosto klíčová
Český ministr vnitra Jan Hamáček jednal se svým vietnamským protějškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš: Toto zatím nepadlo. Profesorka Dvořáková našla nečekaný vzkaz
Profesorka politologie Vladimíra Dvořáková se ještě jednou vrátila k projednávání žaloby na prezidenta Zemana. Na žalobu nabídla trochu jiný pohled než ostatní odborníci. Překvapilo ji, jak malý počet poslanců prezidenta otevřeně podpořil. Prý může jít o vzkaz premiéra Andreje Babiše (ANO) Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Neochvějné spojenectví Zeman- Babiš
V České republice už neplatí spravedlnost. Před zákonem si nejme všichni rovni. Země má jednoho absolutně netrestatelného člověka, který si může dělat, co chce. Je to bývalý estébák, nynější premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Třetí kandidát na eurokomisaře se dostal do problémů
Už třetí kandidát na eurokomisaře má problémy. Tříhodinové slyšení navrženého polského eurokomisaře pro zemědělství Janusze Wojciechowského zhodnotili v úterý členové zemědělského výboru Evropského parlamentu (EP) AGRUI jako velmi neuspokojivé. Maďarsko už v pondělí svého nominanta vyměnilo, píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kremlík dnes jmenoval generálním ředitelem ŘSD Mátla
Radek Mátl, který byl dosud pověřený vedením Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), se dnes stal generálním ředitelem organizace. Jmenoval ho ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO), který to oznámil na Twitteru. Mátl ve funkci nahradil Pavola Kováčika, který skončil v červenci. Mátl byl předtím ředitelem úseku výstavby. Ministerstvo už má také plán transformace ŘSD, v roce 2021 založí akciovou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Pozor na zdravotní pojištění při souběhu zaměstnání a živnostenského oprávnění
Zaměstnanci s živnostenským listem by neměli zapomínat na to, že pokud nejsou zaměstnáni celý kalendářní měsíc, pohlíží se na ně jako na podnikající, samostatně výdělečně činné osoby, a musí si v daném měsíci zaplatit zdravotní pojištění alespoň v minimální výši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Brněnští zastupitelé schválili dnes akční plán pro klima, chtějí snížit emise CO2
Zastupitelé Brna dnes schválili akční plán udržitelné energetiky a klimatu. Do roku 2030 chce Brno snížit emise oxidu uhličitého o 40 procent oproti roku 2000. Od roku 2000 dosud emise snížilo o osm procent, zbývá tedy ještě 32 procent. Město i se svými společnostmi chystá několik opatření, patří mezi ně například výstavba třetího kotle na energetické využití odpadu za dvě miliardy, kotel na štěpku za 800 milionů nebo bioplynová stanice na využití odpadu z gastronomických provozů za 150 milionů. ČTK to řekl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Příjmy domácností nadále reálně rostly
Podle sezónně očištěných údajů úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvrtletí reálně vzrostl o 1,2 %. Reálná spotřeba na obyvatele se mezičtvrtletně zvýšila o 1,5 % a míra úspor poklesla o 0,4 procentního bodu. Míra investic nefinančních podniků se snížila proti předchozímu čtvrtletí o 0,3 procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist