Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.647x, což odpovídá cca 190.295-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Gott a pohřeb s poctami? Proč zrovna on? Normalizační kýč. A další tvrdá slova. Kněz se v ČT ošíval
Občané se budou moct rozloučit s Karlem Gottem v pátek 11. října na Žofíně. V chrámu sv. Víta proběhne o den později mše. Gott nebude mít státní pohřeb, ale pohřeb se státními poctami. Skladatel Michal Horáček konstatoval, že státní pohřeb by Gottovi navrhl snad jen někdo, kdo by chtěl slavnému zpěvákovi ublížit. Pro úplnost dodejme, že uspořádání státního pohřbu navrhl premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Kopali jste do Gotta? Konec!“ Pochválil Mistra, přišlo zlo. Tak Vadim Petrov přešel k činu
Člen RRTV Vadim Petrov napsal na svůj facebook, že díky plivancům na Karla Gotta si prý mohl pročistit seznam virtuálních přátel. „Je to jako s plevelem. Když ho necháme, ničí nám zahradu. Když tolerujeme zlo a zášť, kazí nám život,“ napsal. Jan Vodička z České pedagogické asociace napsal, že si díky nalezené písničce věnované Palachovi upravil na Gotta názor. A něco napsal i europoslanec Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Undergroundový umělec vypustil tolik zlosti na Gotta, že to musel mírnit i Kocáb
Undergroundový hudebník, filozof a publicista Miroslav Vodrážka spolu se skladatelem, zpěvákem a bývalým ministrem Michaelem Kocábem debatovali o tom, zda má smysl Karlu Gottovi vystrojovat státní pohřeb či pohřeb se státními poctami, nebo je to ve skutečnosti jen snaha některých politiků o zviditelňování se. Vodrážka nenechal na Karlu Gottovi nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Vymývání mozků“ už batolatům?! Ekonomka Šichtařová se vážně naštvala
Pokud někdo věřil, že šílenství tohoto světa již dosáhlo vrcholu, měl by se podle ekonomky Markéty Šichtařové zamyslet ještě jednou. Lidská fantazie je natolik bohatá, že podle ní přijdou nová blouznění. Prý s nimi přijdou progresivisté hájící Gretu Thunbergovou či Václava Havla. A pro všechny tyto lidi má Šichtařová jasný vzkaz. „Progresivisti všech zemí, trhněte si nohou,“ volá ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP: Skupina CSG realizuje druhou emisi dluhopisů
Holding CZECHOSLOVAK GROUP udělil mandát konsorciu bank – Česká spořitelna a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia k nabídce pro výměnu dluhopisů skupiny ve vydaném objemu 2,1 miliardy korun se splatností 16. prosince 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Nekulturnost a cenzura – realita dneška
Za minulého režimu se naříkalo kromě jiného také nad stavem v oblasti kultury, která prý velice trpěla pod oficiální ideologií a musela jí sloužit. A aby toho nebylo málo, až příliš často údajně navíc sklouzávala do prvoplánovitosti, komerce a kýče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kněz Romuald Rob: Karel Gott? Pisálci mluvili do pohřbu, šokovalo mě to. Otci Halíkovi doporučuji farnost na venkově
ROZHOVOR Šokovali mě různí pisálci, kteří mají tu drzost hovořit zarmoucené rodině do uspořádání pohřbu, říká na téma kontroverze, kterou v mediálním prostoru vyvolala myšlenka státního pohřbu pro zpěváka Karla Gotta, katolický farář z farnosti Rybáře v Karlových Varech Romuald Štěpán Rob. Gottův podpis Anticharty podle něj vypovídá o tíživosti doby. Normalizace a komunismus byla doba velmi těžká, víme nejlépe, jak jsme se každý z nás chovali, říká Rob. „Rád bych, abychom v tuto chvíli přestali s ostudnými diskuzemi nad povahou a způsobem pohřbu, dodržovali pietu vzhledem k zemřelému a jeho rodině,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tohle Gott dělal. Zapomněli jste? Smrt umělce vybičovala Jana Rejžka. Začal klást otázky
Filmový kritik a novinář připomněl tu část života Karla Gotta, na kterou by řada zpěvákových příznivců pravděpodobně ráda zapomněla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vzpomínka na Gotta. Před devíti lety „zboural“ vysílání ČT, tímhle o USA a válkách
Kromě hojně citovaného rozhovoru Karla Gotta pro Lidové noviny, kde řeší konspirační teorie, se Mistr politice věnoval také v devět let starém vydání pořadu Hyde Park na České televizi. Slavný umělec se v tehdejším vysílání o některých událostech rozmluvil více do hloubky. Kdo byl tehdy nepřítelem? Proč se utáhne bezpečnost a obětuje se svoboda? Kdo s kým dělal obchody za druhé světové války a koho by dosadil do své vlády? „Kdyby Brusel chtěl, abychom jim třeba vrátili nějaké peníze, tak bych třeba poslal paní Švorcovou,“ zavtipkoval legendární hudebník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ten nesmí přes práh domu a Klaus mně ničil podnikání
Bylo to po letech krásné setkání v Třeboni s Milanem a jeho dcerou Pavlou. Starý kamarád z Brna si vyrazil na dovolenou k nám na jih Čech. Dopadlo to skvěle, i přes rozpor ohledně povinností dětí k rodičům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Stát zásadně pomůže České poště. Rušení poboček se nechystá
Předseda vlády Andrej Babiš dnes spolu s ministry vnitra a průmyslu a s ministryní financí jednal s vedením České pošty o budoucnosti podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Soud zrušil pokuty 1,07 milionu pro Ministerstvo financí
Krajský soud v Brně zrušil dvě rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), v nichž úřad vyměřil pokuty Ministerstvu financí v celkové výši 1,07 milionu korun. ČTK to zjistila z úřední desky soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozhlas si zjišťuje, jak jsou posluchači spokojení. Za cenu toho výzkumu koupíte na Moravě byt
V minulých dnech jsme se věnovali utrácení veřejnoprávního Českého rozhlasu. Zaměřili jsme se na peníze, které byly použity na catering a zajištění obsluhy na společenských akcích. Nejdříve jsme psali o slavnostním otevření kavárny, které vyšlo na téměř 200 tisíc korun. Další bylo slavnostní setkání po zahajovacím koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde občerstvení pro pozvané přišlo na více než 320 tisíc korun. Nyní máme k dispozici smlouvu s výzkumnou agenturou STEM/MARK v hodnotě 820.380 korun za výzkum, který nese odborný název Evaluace 2019 – kvantitativní výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Gejzíry nenávisti babišovců a okamurovců! Šafr dostal „sodu“ a teď si stěžuje, co se o sobě dozvěděl. Kvůli Gottovi
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr upozornil, že pokud předseda vlády Andrej Babiš (ANO) navrhoval státní pohřeb pro populárního zpěváka Karla Gotta, chtěl se na smrti populární osobnosti jen zviditelnit. Jenže když tato slova vplula do veřejného prostoru, Šafr prý dostal pořádnou sodu. Podrobně popsal, co všechno se poté o sobě dozvěděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Odešel Mistr Karel Gott – Národní umělec
U Mistra Karla Gotta pojem Národní umělec se netýká jenom výše uvedeného titulu, ale také podstaty jeho veškerého konání. Národ jej zbožňoval , nejen pro jeho umělecký přednes, ale také pro jeho skromnost a lidskost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Ondráček by měl viset!“ Po Pavlu Novotném za to jde policie. Smršť nekončí. Přidali se Topolánek a Hřebejk. Je to síla: Komunistický zmr*, krvelačná kreatura...
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) šlápl tentokrát se svými kontroverzními výroky přes čáru, alespoň podle policie, která ho obvinila za komentáře na Twitteru, v nichž se pustil do poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho cestě na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty. Podle Novotného by za to měl Ondráček „viset“. Pomocnou ruku v soudním sporu mu teď nabízí Filip Smoljak, který má sám plné ruce práce se svým bratrem Davidem Smoljakem kvůli jejich otci Ladislavu Smoljakovi (†78). K celé věci se také vyjádřili expremiér Mirek Topolánek a režisér Jan Hřebejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Drsný pirátský útok na Zemana: Chápu, že kvůli chatrnému zdraví omezil zahraniční cesty. Ale že nedokáže ani položit věnec...
ROZHOVOR „Celé Čapí hnízdo je zástupný problém a je velká chyba opozice, že se k němu tak upínala. Na Babišovi není nejhorší to, že kdysi před deseti lety čaroval s firmami, ale vůbec to, jak se stal tím, kým je. Je to příběh kariérního komunisty a estébáka, který po revoluci převlékl kabát, aby v divoké privatizaci urval, co se dalo. Celý proces, jakým se zmocnil Agrofertu, je typický pro tehdejší mafiány, jako byli Krejčíř, Pitr či Kožený,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Martin Šmída, člen republikového výboru Pirátské strany. Problém ale podle něj nezmizí tím, že si půjde Babiš sednout za mříže. „Vždyť on by byl schopný to své hnutí řídit i z vězení, po esemeskách, jak je zvyklý. Skutečný problém je, že nikdo jiný nepřichází s alternativou, která by oslovila dostatečnou část populace,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Smetana tlačila. Vám se líbilo, co Gott dělal v 70. letech? A když podepsal Antichartu, co jste dělal? Jiří Suchý se nedal. A řekl jí na to...
V DVTV se objevil jako host Jiří Suchý. Tématem debaty byl Karel Gott. „On měl vzor anglického gentlemana a on tak působil. Zajímavé je, že když byl na vrcholu své slávy, tak ho neopustila skromnost,“ popsal Suchý. Ohledně režimu odpověděl Suchý takto: „On, kdyby mu zakázali zpívat, tak to je jeho konec. To byla jeho jediná hřivna. Na tu on položil veškerý důraz, pěstoval si to. Jediný, čím vládl a co byl smysl jeho života, byl ten zpěv a tomu věnoval všecko. Kdyby mu to vzali, tak nevím nic.“ Jak pomohl Karel Gott Suchému? Proměnil kulturu? Jak začínal? To vše bylo tématem rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta chce propustit 7 000 zaměstnanců. Generální ředitel promluvil, zdali se to dotkne zákazníků
Hostem pátečního vysílání pořadu Interview na ČT24 byl generální ředitel České pošty Roman Knap. Knap se rozhovořil o současném stavu České pošty a připustil, že „největší zpoždění je ve formě obsluhy zákazníka“. Knap označil za nutné zavést modernizaci a automatizaci, inspirovat by se chtěl i u konkurence. Ze současných 30 000 zaměstnanců má Česká pošta zeštíhlit o 7 000 pracovních míst. Přilákat by firma chtěla i mladé lidi. To však za současného stavu lehce nepůjde. „Když naberete mladého člověka a posadíte ho před počítač, který je vybaven softwarem z roku 1995, tak ho ničím nenadchnete,“ přiznal Knap. Odmítl též, že by se měly rušit jakékoli pobočky pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček chce povýšit šéfa hasičů a dva krajské policejní šéfy
Ředitel hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba by se po třech letech mohl dočkat povýšení z hodnosti generálmajora na generálporučíka. Vyplývá to z návrhu místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), kterým se bude v úterý zabývat vláda. Podle materiálu by se měli stát brigádními generály také šéfové krajských ředitelství policie v Jihočeském a Jihomoravském kraji Luděk Procházka a Leoš Tržil. Armáda by mohla mít na konci října více o tři generály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Společná imigrační politika? Expert bouchl do stolu: O migraci mohou rozhodovat jen naše úřady, ne nějaký Řek v Bruselu
ROZHOVOR „Svoboda? Když každý den přicházejí nová nařízení, směrnice, doporučení a právní úpravy z EU? Když nám neustále něco zakazují a přikazují? Když nepohodlné názory jsou ostrakizovány a jejich hlasatelé jsou označováni za fašisty, ruské šváby atd?,“ reagoval poslanec Jiří Kobza (SPD) na dotaz ohledně svobody panující v dnešní Evropě. „Západ, který se sám dobrovolně zaplavil nepřizpůsobitelnými migranty, nám nyní hluboce závidí, že u nás, tzv. xenofobů, mohou naše ženy stále ještě vyjít na ulici i po setmění,“ dodává. Věnuje se také Gretě Thunbergové a jejímu možnému ověnčení Nobelovou cenou za mír, nebo nákupu nových vrtulníků pro českou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Holec všemu rozumí
Kdyby se udělovala cena nejjedovatějšímu komentátorovi střední Evropy, zvítězil by nepochybně komentátor serveru Info.cz P. Holec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Premiér škemrá u komunistů o podporu rozpočtu. Šílená zpráva v roce 30. výročí konce socialismu
Premiér Andrej Babiš dnes s ministryní financí zavítali na jednání užšího vedení KSČM, aby komunisty požádali o schválení rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čaputová proti V4? Opravila slova Zemana, velmi zvláštně
Čaputová proti zbytku Visegrádské čtyřky? Vypadá to tak. Během čtvrteční tiskové konference po jednání prezidentů V4 v Lánech se odehrál moment, kterého si prakticky nikdo nevšiml. Jde o cenzuru. A prezidentka Čaputová ji podpořila, byť k tomu použila značně vyhýbavé formulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Hus taky neodvolal!“ Pavel Novotný hrotí spor s Ondráčkem z KSČM, kterého chtěl oběsit. A dostal nabídku od Smoljaka
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) šlápl tentokrát se svými kontroverzními výroky přes čáru, alespoň podle policie, která ho obvinila za komentáře na Twitteru, v nichž se pustil do poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) pro jeho cestu na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty. Podle Novotného by za to měl Ondráček „viset“. Pomocnou ruku v soudním sporu mu teď nabízí Filip Smoljak, který má sám plné ruce práce se svým bratrem Davidem Smoljakem, kvůli jejich otci Ladislavu Smoljakovi (†78).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Výsadbou stromů k nápravě problémů, které dříve způsobil člověk
Naše budoucnost je bohatší o dalších 150 stromů na podporu projektu „Sázíme budoucnost“ a k poctě Mahátmy Gándhího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Promísit? Ne! Nižší IQ... Zastáncům migrace zaskočí. Olympionik Kůrka drsně o Africe a muslimech
ROZHOVOR V různorodosti je kouzlo, nikoliv v zglajšaltování do nějakého evropského národa. Jsou etnika, která se pro některé aktivity prostě nehodí – třeba Afričané. Dobře kopají fotbal, ale na propracovanější sporty ještě nemají. Na rozdíl třeba od Indů. Také bychom razantně měli řešit populační explozi právě na černém kontinentu – vzít by si tam měli příklad třeba z Číny, která se tady dehonestuje, co to dá. Nyní máme skvělou, pevnou vládu. Dravec Andrej Babiš válcuje své protivníky a dělá mnoho pro obyčejné lidi. Marie Benešová je zkušená žena. A Západ? V minulosti nám s ničím nepomohl, naopak. To všechno říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý olympijský vítěz, střelecký nestor a komunální politik, Plzeňan Jan Kůrka (SPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Decroix (ODS): Greta a Gott...
Už z nich fakt nemůžu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Gott by mohl mít svůj most, sál v Lucerně nebo stanici metra
Pražští politici přicházejí s návrhy, které místo v Praze by mohlo nést jméno zesnulého Karla Gotta. V první městské části je podle jejího místostarosty Petra Hejmy (STAN) několik možností, jít by mohlo mimo jiné o pojmenování velkého sálu Lucerny. Dalším územím, kde by mohlo některé místo nést zpěvákovo jméno, je Praha 5, ve které žil. Na internetu se objevil ve veřejné diskusi nápad dát Gottovo jméno některé ze stanic plánovaného metra D. Návrhy se bude 23. října zabývat místopisná komise rady hlavního města, která bude předem chtít, aby se k nim vyjádřila Gottova rodina, řekla ČTK předsedkyně komise Eva Novaková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova ukončila rekonstrukci Millesimovského paláce
Univerzita Karlova včera otevřela v centru Prahy zrekonstruovaný Millesimovský palác v Celetné ulici 13. V budově, která patří Univerzitě Karlově, bude nově sídlit Pedagogická, Filozofická fakulta a UK Point.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Usilujeme o důslednou ochranu soutoku Moravy a Dyje
Klíčové je upravit stávající způsob lesnického hospodaření. Tato informace je také hlavním sdělením, které AOPK ČR odeslala v reakci na otevřený dopis k této problematice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 7. října
Stručný výčet senátních akcí na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP nakoupí 20 velkokapacitních autobusů i trolejbusů, vypisuje výběrové řízení
Veřejnou zakázku na dodávku 20 ks velkokapacitních autobusů vypsal v těchto dnech Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Autobusy by měly být minimálně 20,5 metru dlouhé. DPP počítá s jejich nasazením primárně na linku č. 119 na/z Letiště Václava Havla Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Pošta by měla zkvalitnit stěžejní služby, a naopak zrušit nesmysly jako prodej losů
Premiér Andreje Babiš tvrdí, že Česká pošta má být od roku 2021 zisková a nabídnout moderní služby bez redukce poboček. Zároveň sníží počet míst o 7 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valachová versus Schillerová. Jde o učitele a jejich platy!
Mezi ANO a ČSSD to opět jiskří. Někdejší ministryně školství za ČSSD Kateřina Valachová prý nemůže uvěřit tomu, že by stávající ministryně financí za hnutí ANO byla schopna jít proti učitelům a pošlapávat tak budoucnost tohoto národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Odbornost pověřenců nemocnic se zvyšuje, úřad však stále eviduje řadu oznámení ze zdravotnictví
Podněty, stížnosti a ohlášení porušení zabezpečení osobních údajů v oblasti zpracování osobních údajů ve zdravotnictví patří mezi jedny z nejčastějších, které od účinnosti GDPR Úřad pro ochranu osobních údajů dostává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Kamenického stezka provede Českým rájem
Přichází podzim, čas větru a dešťů. Ve slunných dnech lze ale stále výlety po kraji podnikat. Ideálním tipem na výpravu je Kamenického stezka, která vede souběžně s Riegrovou stezkou, ale vysoko nad ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Filip za účasti Babiše doporučí vedení KSČM, ať podpoří rozpočet
Předseda KSČM Vojtěch Filip doporučí výkonnému výboru strany, aby před prvním čtením ve Sněmovně podpořil státní rozpočet na příští rok. Novinářům to dnes řekl při příchodu na zasedání, kterého se účastnil i premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Schillerová uvedla, že přichází s optimistickou náladou. Vláda ANO a ČSSD bude hlasy komunistů potřebovat, aby rozpočet prosadila. Výbor KSČM dnes doporučí poslaneckému klubu, jak hlasovat při prvním čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Regionální pracoviště vede nově žena
Jihočeské Regionální pracoviště OS KOVO v Českých Budějovicích vede poprvé v historii žena. Na postu vedoucí krajské centrály kováků v září vystřídala specialistu na problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci Rudolfa Tkáče bývalá personalistka zlivské společnosti Prym Consumer Pavlína Jirková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdo komu co dluží?
Komentář na facebookovém profilu k situaci kolem nové krajské nemocnice ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Něco jako státní pohřeb
Komentář na facebookovém profilu k návrhu uspořádat Karlu Gottovi státní pohřeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Valašské Meziříčí řeší budoucnost nemocnice
Vedení Valašského Meziříčí nyní stojí na křižovatce a musí vybrat nejvhodnější cestu, která určí další směřování místní nemocnice. Smlouva s dosavadním nájemcem totiž vyprší s koncem roku 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 60
O 60 procent poklesla od roku 1989 role uhlí v českém energetickém mixu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vyse*te se na nějakýho šaška! Klaus ml. terčem urážek hokejových fanoušků. Kvůli tomuhle
Předseda hnutí Trikolóra se zúčastnil konference 4EDU pro inovativní vzdělávání, kterou spolupořádal hokejový klub HC Verva Litvínov, jehož je Václav Klaus mladší dlouholetým velkým fanouškem. Ne každý z toho byl ale nadšený, na sociální síti teď někteří fanoušci klubu dokonce hrozí, že tím přijde o jejich přízeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Platíme daně dobrovolně…
Starý volební záměr sociální demokracie na zavedení druhé sazby daně pro největší korporace oligopolního charakteru se léty poněkud zúžil pouze na banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Seberme peníze velkým bankám! navrhuje Valachová. Kupka z ODS se bojí, že by pak odešly z ČR
Další měsíc přinesl další spor ve vládě – hnutí ANO a ČSSD mají odlišné názory třeba na zálohované výživné nebo na zavedení bankovní daně. Kvůli ní dokonce tento týden padala slova o dohodovacím řízení, v krajním případě až vypovězení koaliční smlouvy. Premiéru Andreji Babišovi vadilo, že by ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) mohla návrh předložit i bez dohody ve vládě. Čtvrteční Události, komentáře na ČT24 k tomuto tématu nabídly duel dvou poslanců, Kateřiny Valachové (ČSSD) a Martina Kupky (ODS), který ve studiu rozcupoval nápad ČSSD na zavedení bankovní daně. „Dopouštíte se faulu na vlastních voličích,“ vyčítal sociálním demokratům jejich populistické návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Na Pouchově se bude stavět nová tělocvičná hala i s parkovištěm
Na místě, kde stávala původní pouchovská sokolovna, se bude stavět nová tělocvičná hala. Kromě zázemí a prostor tělocvičny by měla být vybudována i parkovací stání pro veřejnost pro celkem 46 aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozloučení s Gottem? Schwarzenbergův názor Čechy nezajímá. Kreatury ho nyní urážejí. Když zemřel Havel... Lucie Groene Odkolek vzpomíná na Mistra
ROZHOVOR „Pro mě Karel Gott symbolizuje profesionalitu, lásku k naší zemi, pokoru a lidskou slušnost,“ říká novinářka Lucie Groene Odkolek, která s Mistrem před lety točila materiál pro televizi. Gott byl jako člověk nesmírně obětavý, což dokládá i několik osobních vzpomínek v rozhovoru. „Karel Gott byl jen jeden. Naprosto výjimečná osobnost, což chápe až na pár výjimek naštěstí skoro každý. I ti, kteří jeho hudbu neposlouchali. Myslím, že to ve skrytu duše chápou i tyhle kreatury, které ho urážejí i ve chvíli, kdy je mnoho lidí strašně smutných a on se už nemůže bránit,“ říká Lucie Groene Odkolek na adresu těch, kteří dnes na Gottovi nenechávají nit suchou. A na řadu přišlo i srovnání s Václavem Havlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj sjednocuje a otevře data. Projekt je ojedinělý nejen v rámci Česka
Publikovat na jednom místě a v jednotném formátu data z dopravy a další infrastruktury, městských služeb, turismu, kultury, podnikání etc. v rámci celého kraje a otevřít je veřejnosti, o to usiluje projekt Portabo, digitální datová platforma Ústeckého kraje. Společným podpisem memoranda stvrdili ve čtvrtek 3. října projekt jeho zakládající aktéři – Ústecký kraj, Inovační centrum Ústeckého kraje, ČVUT, UJEP a města Děčín, Litoměřice a Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Umožněme rozvoj regionálních letišť
Komentář na facebookovém profilu k podpoře regionálních letišť
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Se o tom bavíme jak o houskách na krámu! Bartošek se pustil do poslance od Babiše. Jde o velké peníze
Hosty čtvrtečního vysílání pořadu Události, komentáře na ČT24 byli člen sněmovního podvýboru pro dopravu Milan Feranec (ANO) a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Oba v pořadu komentovali rozhodnutí Ministerstva dopravy podat rozklad proti nepravomocnému rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), kterým úřad minulý týden zakázal plnění smlouvy na nový mýtný systém mezi MD a konsorciem CzechToll/SkyToll. Bartošek varoval, že je možné, že bychom se mohli ocitnout zcela bez systému výběru mýtného. Uvítal by prý, kdyby si stát vybudoval systém vlastní, a vůči Ferancovi se ostře ohradil: „My se tady bavíme o výběru mýta, jako kdybychom prodávali housky na krámu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Téměř 50 % manželství u nás končí rozvodem, to se musí změnit
Komentář na facebookovém profilu k podpoře rodin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nobelovka pro Gretu? Petr Robejšek jí zkazí den. Vytáhl čísla, co si o tom myslí Němci
Přestože byla nominace Grety Thunbergové na Nobelovu cenu míru velmi propírána předními světovými médii a nápad podpořilo i mnoho osobností, ne všichni lidé v Evropě jsou z toho, že by tato šestnáctiletá aktivistka ocenění získala, nadšení. A to ani v Německu, kde by se to z referování některých médií mohlo zdát. Jak ukázal nejnovější průzkum YouGov, Nobelovu cenu za mír by Gretě udělilo jen 15 procent Němců. Na prestižní ocenění navrhli Thunbergovou tři norští poslanci ze Socialistické levicové strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: My můžeme všechno, vy nesmíte na nic ani pomýšlet
Pojetí demokracie a svobody ve všem, nejenom u Pirátů, je u nás, zejména v poslední době, tak farizejsky, pokrytecky zvrácené, až z toho jednoho jímá téměř strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Yellow Ribbon Run 2020 v rytmu písně Spadla klec
Charitativní běh na podporu lidí s trestní minulostí bude provázet vězeňský hit Spadla klec. Skupina Wsedě z Věznice Kuřim jej v pátek 27. září 2019 za laskavé podpory Davida Kollera nahrála v jeho studiu na Smíchově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolaja (Piráti): Evropští Piráti chtějí prosadit omezení vedlejších příjmů europoslanců
Po středečním intenzivním “grilování“ francouzské kandidátky na eurokomisařku Sylvie Goulard se poslanci frakce Greens/EFA, do které patří i delegace Evropských Pirátů, rozhodli navrhnout změnu jednacího řádu Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj systémově řeší zaměstnanecké jízdné pro zaměstnance železničních dopravců
V posledních dnech se mezi odbornou veřejností i samotnými pracovníky na železnici rozproudila diskuse o dalším osudu tzv. režijních jízdenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Parkoviště P R Opatov konečně zase otevřeno
Mám velkou radost, že se dnes podařilo slavnostně znovuotevřít parkoviště P R Opatov. Co to prakticky znamená? Hned 212 míst k parkování, která byla poslední dva roky zbytečně uzavřena před okolním světem, jsou nyní opět dostupná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Co jednou bylo vytvořeno, obtížně se ruší
Komentář na facebookovém profilu k dlouhodobému vztahu prezidenta se Senátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Brýdl (Generace 89): V Litomyšli vznikne náměstí Václava Havla
Prostor ohraničený vstupem do litomyšlského zámku a nedalekého piaristického chrámu na zámeckém návrší bude mít nový oficiální název. K nadcházejícímu 30. výročí sametové revoluce se zastupitelé rozhodli místo přejmenovat na náměstí Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Tato služba nabízí seniorům mimořádné mezigenerační propojení
Akademie 60 přivítala své další nové studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: V kauze Postoloprty jsem podala dvě kárné žaloby
V souvislosti s případem téměř tři roky trvajícího trestního stíhání deseti zastupitelů města Postoloprty za porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti podala ministryně spravedlnosti Marie Benešová kárnou žalobu na dozorovou i dohledovou státní zástupkyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Cenzurovaná témata v Číně? Patří k nim i zprávy o Jie Ťien-mingovi
Server Neovlivní.cz poukázal na výzkum neziskového projektu Global Voices, kdy podle všeho zprávy o čínském poradci Jie Ťien-mingovi patřily mezi deset nejvíce cenzurovaných témat na největší čínské sociální síti WeChat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Výdaje na sociální dávky strmě rostou
„V letošním roce dosáhneme historicky nejvyšších výdajů na sociální dávky. Celkem na nich bude vyplaceno zhruba 880 miliard korun. Přibližně 56 procent všech výdajů na sociální dávky tvoří dávky důchodového pojištění,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Žádné dno jim není dost hluboké! Bělobrádek, Šafr, ozvalo se i peklo ústy satanáše Halíka... Komentátor vrací úder za Gotta. Silné čtení
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Jsem spíše „Krylovec“, ale zaráží mě a zvedá mi žaludek, když někteří hned v den úmrtí Karla Gotta vytahují tzv. Antichartu, soudí komentátor Tomáš Vyoral. „Pieta a úcta k člověku a pozůstalým jim a jejich kachním žaludkům nic neříká... všichni ti Mitrofanové, Klvaňové, Kundrové a jiní Bakalovo Respekti, Bělobrádkové, Halíkové, Šafrové jen ukázali, že žádné dno jim není dost hluboké,“ dodává. Zdaleka nejvíce ale Vyorala fascinovalo vyjádření monsignora Tomáše Halíka k eventualitě smutečního obřadu za Gotta v Katedrále sv. Víta. Halíkův dopis Vyoral označil za udavačský, ale u tohoto výrazu se komentátor teprve rozehříval. Zbytek reakce je mnohem ostřejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V srpnu opět vyhověly všechny kontrolované vzorky pohonných hmot
Česká obchodní inspekce pokračovala v kontrole jakosti pohonných hmot i v měsíci srpnu a stejně jako v červenci vyhověly všechny odebrané vzorky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Energetická soběstačnost je český trumf. Předejme ho i dalším generacím
Překotný útlum uhelných elektráren, pomalý rozvoj jaderných zdrojů a rostoucí ceny elektřiny. Největší rizika, která ohrožují českou energetickou soběstačnost a stabilitu, formulovali odborníci, politici a zástupci podnikatelů během semináře "Budoucnost české energetiky ve světle volebních programů politických stran", který uspořádala Hospodářská komora v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Očista justice
Nedávné rozhodnutí Ústavního soudu v kauze H-System dokazuje, že ÚS neplní svou povinnost. Ani jeden občan v republice se nesmí oprávněně cítit, že se mu stala křivda. Výrok každého soudu musí odsoudit pouze toho, kdo se provinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Podporujeme propojení vědy, výzkumu a vývoje, tedy teorie a praxe
Inovace a daňové odpočty na výzkum. Pražský běh konferenční roadshow podpořili dva vicepremiéři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Milion chvilek odráží výzvy k demonstraci. Respektujeme právní stát, vysvětlují lidem
Cítím, že se opět začíná zvedat frustrace i touha po změně. Uvidíme, kdy vyrazí na povrch, sdělil Aktuálně.cz Mikuláš Minář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme, aby se autorské poplatky (OSA, atp.) neplatily v drobných provozovnách
Z tohoto důvodu jsme také podali do Poslanecké sněmovny návrh zákona o právu autorském, který čeká na své projednávání v prvním čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jelimani! Hnus. Gott podporoval Chartu, Havel to potvrdil! Soukupovi se udělalo zle z kritiků Mistra
Moderátor Jaromír Soukup se ve svém pořadu Jasně a stručně na TV Barrandov vrátil k nejsmutnější zprávě tohoto týdne, k odchodu legendárního zpěváka Karla Gotta (†80). Soukup deklaroval, jak moc je znechucen chováním některých politiků a novinářů. A poslal jasný vzkaz těm, kteří zpěvákovi vyčítají podpis Anticharty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Dopravní beseda řidiče z řad seniorů zaujala, nahlédli i do zázemí okruhu
Mostecký autodrom navázal ve čtvrtek odpoledne na aktivity zaměřené na bezpečnost silničního provozu další bezplatnou dopravní besedou pro řidiče a řidičky ve věku 65 a více let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trumpova cla na zboží z EU jsou varováním pro Česko a jeho plány s digitální daní
Spojené státy zavedou odvetná cla na evropské zboží. Zatím však nejde o transatlantickou obchodní válku, byť její pravděpodobnost narůstá. Světová obchodní organizace povolila Spojeným státům uvalit cla na zboží z EU v objemu 7,5 miliardy dolarů ročního dovozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle dělala ČT. Hráli to. Faltýnek se u Soukupa nevydržel nesmát, jde o moment, kdy vyhrál Babiš
Pozvání do Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov tentokrát přijal první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Mezi hlavní témata patřilo trestní stíhání premiéra na objednávku, ústavní žaloba na prezidenta republiky nebo volební průzkumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hyeny! I k nim se ale Gott choval slušně. A jak Mistr mluvil o politice. Svědectví, které zarazilo Emmu Smetanu
Dokumentaristka, která v nedávné době dotočila dokument o Karlu Gottovi, Olga Malířová Špátová, přišla o umělcově posledním roku života pohovořit do vysílání DVTV. Špátová na Gottovi obdivovala především velkou slušnost a lidskost. Přestože jeden dokument s Gottem natočila již před deseti lety, ten aktuální má být mnohem více otevřenější. Dobrá nálada prý zpěváka neopustila, ani když se u něj střídala jedna nemoc za druhou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Havel sliboval Gorbačovovi: Vracet fabriky původním majitelům se rozhodně nechystáme
Server Echo24.cz přinesl překlad zápisu ze schůze Václava Havla s jeho sovětským protějškem Michailem Gorbačovem, která se uskutečnila v únoru 1990, dva dny po návratu Havla z návštěvy Spojených států. „My se jen vracíme k normálnímu demokratickému pluralismu a rozhodně se nechystáme vracet fabriky jejich bývalým majitelům. (…) Pokud se v sovětském tisku objeví tvrzení, že Havel už likviduje socialismus, není to pravda. Pravda je, že hodláme odstranit slovo ‚socialistická‘ z názvu naší republiky. Jde o to, že samotný pojem ‚socialismus‘ se u nás stal symbolem nepořádku a nezodpovědnosti,“ vysvětloval Havel nové poměry v Československu po sametové revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Obřezaná Británie. Vyřezávání ženských pohlavních orgánů se stalo národním problémem. Doktor Rogozov o surovém mučení dětí
Z BRITÁNIE DO BOHEMIE Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. V tomto pokračování rozhovorů líčí, jak se drastický zvyk mrzačení ženských pohlavních orgánů přenesl s masovou imigrací z Afriky a Asie i do Spojeného království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Státy EU se shodly na mírnějším cíli pro klimatickou konferenci
Evropská unie nebude na prosincové klimatické konferenci v Chile prezentovat přísnější závazek omezení zplodin k roku 2030. ČTK to řekl český ministr životního prostředí Richard Brabec po dnešním jednání zástupců vlád unijních zemí, které bylo v Lucemburku věnováno dlouhodobým klimatickým plánům. Některé státy chtěly ambicióznější cíl zařadit do závěrů dnešního jednání, Česko a další země však prosadily, aby EU jako svůj závazek ponechala dříve schválený cíl omezit do roku 2030 splodiny o 40 procent proti hodnotám z roku 1990.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Rybníky, mokřady a tůně v novém usnadňují život kuňkám i čolkům
Blatnice skvrnitá, skokan skřehotavý, kuňka ohnivá i evropsky chráněný čolek velký. To jsou obojživelníci, jimž Liberecký kraj ve dvou přírodních památkách na Českolipsku zlepšil úpravami a vybudováním nových vodních děl podmínky pro život a rozmnožování. Projekt, který je právě dokončen, se uskutečnil na Cihelenských a Manušických rybnících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výstavba vysokorychlostních tratí v Česku se blíží
ROZHOVOR Cestování vysokorychlostními vlaky v České republice není tak vzdálené, jak se ještě před nedávnem mohlo zdát. Díky intenzivní přípravě, kterou zajišťuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), by už za šest let měla začít výstavba prvních vysokorychlostních tratí (VRT). Potvrzuje to generální ředitel manažerské organizace drážní infrastruktury Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš bude s vedením pošty jednat o restrukturalizaci
O budoucnosti České pošty budou dnes s generálním ředitelem pošty Romanem Knapem a předsedou dozorčí rady Petrem Zatloukalem jednat premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová, ministr vnitra Jan Hamáček a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman (TOP 09): Jihlava má druhého Odpadového Oskara od Arniky
Jihlava letos získala od neziskové organizace Arnika Odpadového Oskara v krajské kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel. Letošní ocenění je již druhým v řadě. Minulý rok se stalo jihlavské odpadové hospodářství i příkladem dobré praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus mladší v průzkumu předběhl Babiše. Dobře nedopadl ani Hamáček
Z představitelů stran, jejichž zástupci jsou v Parlamentu, věří Češi nejvíce Václavu Klausovi mladšímu. Předsedovi hnutí Trikolóra, někdejšímu členovi ODS, vyjádřilo v zářijovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) důvěru 42 procent dotázaných. Podařilo se mu tak překonat premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, kterému věří 38 procent lidí. Nejvýraznější změnou oproti předchozímu průzkumu je pokles důvěry v předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Výsledky průzkumu zveřejnilo CVVM dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Předpokládám, že bude respektováno i mé právo na ochranu osobnosti
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu šetření minulosti kardinála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): V Praze se soutěžilo o nejhezčí vydlabanou dýni
Ve čtvrtek 3. října se na Kozím plácku v Praze 1 soutěžilo o nejhezčí vydlabanou dýni. Akci s příznačným názvem „Dýňování“ pořádal za podpory hl. m. Prahy spolek Prevence dětem pro školky, školy i širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Praha vypoví sesterskou smlouvu s čínským Pekingem
Praha vypoví sesterskou smlouvu s čínským Pekingem. Důvodem je neochota čínské strany jednat o vyškrtnutí klauzule o uznání jednotné Číny Prahou. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Možné vypovězení smlouvy projednají v pondělí na svém zasedání pražští radní. Smlouvu s Pekingem schválila Praha pod vedením někdejší primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v únoru 2016. Proti znění smlouvy byla tehdejší opozice. Pokud radní vypovězení smlouvy schválí, musí jej ještě projednat zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jihomoravská vína je něco, čím se může náš region pochlubit
Jihomoravský kraj vyhlásil třetí ročník soutěže o nejlepší krajská vína, která budou následně reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Připomínáme si Světový den zvířat
Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na 4. října na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): To je čistá pedofilie a incest
Komentář na facebookovém profilu k propagování sexuality u nejmenších dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti podali podnět vládnímu výboru k prověření volby generálního ředitele Českých drah
Volba generálního ředitele a předsedy představenstva Českých drah proběhla podle Pirátů značně podezřele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nejde o žáné luxusní kapesné od státu
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS: Tržby společnosti za prvních devět měsíců přesáhly tři miliardy korun
Tržby společnosti TATRA TRUCKS za devět měsíců letošního roku přesáhly tři miliardy korun, EBITDA činí čtvrt miliardy Kč. TATRA TRUCKS letos získala několik významných zakázek, a to jak na domácím trhu, tak v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Nazvat Národní investiční fond „Národní frontou“ je nesmysl
Názor komentátora Klimeše ze serveru Aktuálně.cz, že připravovaný vládní Národní investiční fond je „Babišovou národní frontou“ je poněkud lichý. Především skutečností, že víme, kdo banky vlastní, a kdo v nich také rozhoduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Praha uspěla v evropské konkurenci v rámci zlepšování podnikatelského prostředí
Trh inovací, projekt Magistrátu hlavního města Prahy, uspěl v Evropské ceně za podporu podnikání 2019, když byl zařazen na shortlist projektů v kategorii Zlepšování podnikatelského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Afghánský imigrant znásilnil dvě školačky nedaleko našich hranic
Komentář na facebookovém profilu k problémům s integrací v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Není důvod pro souběh dvou či více tarifů
Se začátkem příštího roku začne platit nová smlouva mezi Jihomoravským krajem a Českými drahami
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nechutné, odporné, trapné. Hyenismus, jde to přes všechny hranice. Úder Babišovi a církvi, jde o Gotta
Psychiatr Radkin Honzák se zlobí na politiky za to, jak využívají úmrtí Karla Gotta k vlastnímu zviditelnění. Dnes nejvýše postavení politici ukazují podle Honzáka lidem, že si jako vládci mohou dovolit cokoliv, ačkoli by měli sami vědět, že to rozhodně není pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Představili projekt nového traumacentra ve vinohradské nemocnici
Komentář na facebookovém profilu k plánované stavbě traumacentra v pražských Vinohradech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra na léčbu artritidy loni vynaložila 340 milionů korun
Revmatoidní artritida, lidově revma, trápí v České republice až 100 tisíc lidí. Podle údajů Světové zdravotnické organizace trpí revmatoidní artritidou odhadem 1 % světové populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Přijde mi, že se pan premiér v Praze občas moc neorientuje
Komentář na facebookovém profilu ke slibům Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist