Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.935x, což odpovídá cca 153.144-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hudební kritik vzpomínal: Karla Gotta máme někde v národní DNA. V devadesátých letech chtěl skončit, ale lidi ho přesvědčili
V pořadu Štrunc na Infu diskutoval hudební publicista Honza Dědek. Tématem rozhovoru byl Karel Gott. „Já, když si vzpomínám na svůj život, tak tam jsou písničky Karla Gotta. Proto jsem řekl, že Karel Gott vytvořil soundtrack mého života. To nebyl Karel Kryl nebo Marta Kubišová, byl to Karel Gott, ať již dobrovolně, nebo nedobrovolně,“ řekl Dědek. „Vždycky říkám, že krásný paradox je, že většina z nás nemá desky Karla Gotta, neposlouchá desky Karla Gotta, ale všechny ty hity známe. To máme prostě někde v DNA, kde máme písničky Karla Gotta,“ vysvětlil. Bude film o Gottovi? Jak si k němu hledal vztah? Proč na rozdíl od jiných uspěl i po sametové revoluci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Ústav nezávislé žurnalistiky, oblíbený zdroj redaktorů ČT. Xaver se tam vypravil a našel prázdnou chatu zarostlou kopřivami
Poté, co se moderátor Luboš Xaver Veselý vypořádal s pracovníky pořadu Newsroom ČT24, na které pořádně uhodil, že by se napřed měli naučit dělat svoji práci, si vzal na paškál i server Hlídacípes.org, který ho kritizoval za to, že je údajně jako moderátor Českého rozhlasu příliš měkký na politiky. Luboš Xaver Veselý se podíval, kdo za serverem Hlídacípes.org. stojí. A nestačil se divit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): ČSSD nemá rozum
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o sektorové bankovní dani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP: Uhelná komise schválila předsedy pracovních skupin a zadala první úkoly
Předsedy tří pracovních skupin schválila na svém druhém jednání uhelná komise. Pracovní skupiny, kam každý člen uhelné komise nominuje své zástupce, se zaměří na harmonogram útlumu uhlí v kontextu energetického mixu, parametry útlumu i související legislativu a rovněž na identifikaci sociálně-ekonomických dopadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Opravdu smutná podívaná
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na přejmenování pražského letiště po Karlu Gottovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Havlovo či Gottovo letiště? Vraťte se k Ruzyni, navrhuje bývalý policejní prezident Novotný
Nelíbí se vám, že hlavní pražské letiště je pojmenováno po prvním českém prezidentovi Václavu Havlovi? Děsí vás představa, že byste létali z Letiště Karla Gotta nebo snad z Gotťáku? Někdejší policejní prezident, občanský aktivista Stanislav Novotný má pro vás řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
DIAMO: Těžební veletrh PERUMIN
Ve dnech 16.–20. září2019 proběhl ve druhém nejlidnatějším peruánském městě Arequipě jeden znejvětších těžebních veletrhů v Latinské Americe PERUMIN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff: Na Gotta se bude vzpomínat ještě dlouho poté, co po dnešních hnojometčících neštěkne pes
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se rozepsal o tom, jak poslanec ODS Václav Klaus mladší dosáhl na nejvyšší příčku žebříčku nejdůvěryhodnějších politiků. A neopomněl ani úmrtí Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Naše měnová politika je od nezávislosti dost daleko
Komentář na facebookovém profilu k měnové politice České národní banky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta nebude rušit své pobočky
Současná témata balíkového trhu, finanční situace České pošty a její strategie. To vše se včera diskutovalo na České poště. Generální ředitel České pošty Roman Knap s ministrem vnitra Janem Hamáčkem na poště v Jindřišské ulici v Praze předložili premiérovi Andreji Babišovi schválený restrukturalizační plán státního podniku na léta 2019 – 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Klausové, nechte Havlovo letiště na pokoji, je to světový hrdina. Dnes si vzpomenu na jeho narozeniny, napsal hned ráno kníže
Karel Schwarzenberg rozcupoval nápad, jenž vzešel z Trikolóry Václava Klause mladšího – přejmenovat Letiště Václava Havla Na Letiště Karla Gotta. Prý nejde o nic menšího než o pomstu obou Václavů Klausů, staršího i mladšího, zesnulému prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Wagenknecht, který měl kdysi dostat od Babiše facku, dorazil do DVTV a spustil: Premiér lže, porušuje zákony, pokouší se o převzetí státu
Moderátorka DVTV Emma Smetana přivítala ve studiu senátora Lukáše Wagenknechta, který jí sdělil, že Babiš pořád lže, porušuje zákony a pokusil se o převzetí státu. A na tohle všechno je stále třeba upozorňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za vznik muzea egyptologie v Praze
Žádáme zřízení stálého muzea egyptologie v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Nejlepším armádním psovodem je vojenský policista Pavel Petr
Celoarmádní přebor o nejlepšího psovoda a psa resortu obrany se podařilo obnovit po deseti letech, záštitu nad organizací 34. ročníku převzal ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Nyní jsou banky silnější než kdykoliv dřív
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o sektorové bankovní dani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Filipovi se bouří strana. Vyzyvatelem má být hejtman Bubeníček
Procenta volebních preferencí komunistické straně postupně ubývají a rebelové ve straně se počínají zaměřovat na jarní sjezd, kde by mohli svrhnout předsedu KSČM Vojtěcha Filipa. „Sázejí“ prý na ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka, píše server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vlády ODS končily v totálním chaosu, Babiš přináší stabilitu. Dokud bude co rozdávat, může být v klidu, myslí si politolog
Politolog Ladislav Mrklas se na serveru Info.cz vyjádřil k současnému politickému dění. Zároveň uvedl, podle čeho lidé dnes volí. „Dokud bude co rozdávat, je Babiš v klidu,“ poznamenal Mrklas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Mistr Gott si zaslouží poděkování za celý svůj život
K úmrtí Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Europoslanec Blaško odpovídá německému ministrovi: My že jsme povinni se na něčem podílet? Vy jste tam udělali svinčík! Kde vůbec berete tu drzost
ROZHOVOR „Nechápu vůbec drzost vykřikovat, že my jsme povinni se na něčem podílet. Nebudeme řešit výsledky jejich koloniální politiky. To všechno jsou důsledky,“ vzkazuje generálmajor a europoslanec za hnutí SPD Hynek Blaško státům Evropy, které v minulosti obsadily země Afriky a pak je nechaly napospas. Prohlásil také, že pokud Itálie znovu otevře své přístavy, byli by Italové padlí na hlavu, volit stejné politiky znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nový poslanec ANO. Je mu 25, ale obviňovat rodiče ze zničeného dětství zásadně odmítá: Nechodit v pátek do školy je nesmysl
ROZHOVOR V poslaneckých škamnách zasedá další příslušník mladé generace. Ondřej Babka se poslancem za ANO stal ve chvíli, kdy jeho kolegyně Radka Maxová odešla do europarlamentu. Mladý politik ale není úplný nováčkem, již šest let je zastupitelem v jihočeském Husinci. „Určitě nebudu během těch dvou let, po která mám mandát poslance, exhibovat, a už vůbec nemám potřebu se za každou cenu vyjadřovat k věcem, kterým nerozumím,“ říká Babka, jak by se rád k výkonu funkce postavil. Důležitá je podle něj pokora. Ve Sněmovně se chce věnovat problémům Prachaticka, odkud pochází, ale také kultuře a sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: Závěrečné zkoušky v oborech s výučním listem zajistí CERMAT
K 1. říjnu byla převedena agenda zajišťování závěrečné zkoušky v oborech s výučním listem z Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) na Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV). Stalo se tak na základě Opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z 26. června 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fantastický koncert Karla Gotta v Moskvě, nejvíce desek prodáno v Rusku. Za Koněva budu bojovat čím dál víc. To všechno znělo na akci k výročí Dukly
REPORTÁŽ Na akci k 75. výročí bojů na Dukle – největší bitvy druhé světové války, které se účastnily československé jednotky – v Ruském středisku vědy a kultury padala ostrá slova o „přepisování historie“ a lhaní, kterého se podle přednášejících dopouští česká média i někteří historikové. Přepisují nám historii z pohledu poražených, uvedl na akci například publicista a exdiplomat Jaroslav Bašta. Řešil se i maršál Koněv, na jehož obranu vystoupila dcera generála Ludvíka Svobody Zoja Klusáková Svobodová. Úvodem vrchní pořadatel akce, bývalý voják ČSLA a podnikatel orientující se na Rusko Zdeněk Zbytek, uctil před pár dny zesnulého Mistra Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Důstojnou smrtí není eutanazie, ale zájem a tišení bolesti
První kamenný hospic vznikl v Česku před 24 lety. Tuto první vlaštovku v oblasti hospicové a paliativní péče následoval vznik dalších hospiců - kamenných i terénních. Přesto je ale stále mnoho pacientů, kteří umírají v nemocnicích bez potřebné úlevné péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Kraj organizuje sbírku pro lidi, postižené výbuchem v Lenoře
Jihočeský kraj zřídil k dnešnímu dni účet veřejné sbírky, na který lze zasílat finanční pomoc lidem, které postihl výbuch v bytovém domě v Lenoře na Prachaticku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Co Trump ještě zkazí?
V posledních dnech padají americké burzy tak silně, že to musí mnohé investory znepokojovat. Mám na mysli ty desítky milionů Američanů, kteří mají významnou část svého majetku uloženu do amerických akcií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas tvrdí: Vilu na Čapím hnízdě chtěl Babiš od počátku pro sebe
Centrální vila na Čapím hnízdě měla od začátku sloužit pro soukromé účely současného premiéra Andreje Babiše, uvádí web iROZHLAS.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Narozeniny Václava Havla po třiceti letech opět v Právu. Je třeba si připomínat jeho odkaz, vysvětlil dlouholetý šéfredaktor
První český prezident Václav Havel by dnes oslavil 83. narozeniny. Deník Právo v této souvislosti připomněl, jaká taškařice se Havlovým přátelům povedla před třiceti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: EU by měla přijmout novou strategii pro lesnictví
Africký mor prasat (AMP), kůrovcová kalamita v lesích a Společná zemědělská politika (SZP) po roce 2020 byla hlavní témata jednání ministrů zemědělství rozšířené skupiny zemí Visegrádské skupiny v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Něco tady nesedí...
Komentář na facebookovém profilu k situaci České pošty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Z veřejnoprávního rozhlasu se ozval lovec dezinformací Kalenský: Čelíme informační agresi z Ruska. Je to organizované, instrukce chodí z Kremlu
Analytik Jakub Kalenský, který bojuje proti dezinformacím, zavítal k Barboře Tachecí do Českého rozhlasu. Moderátorka ho představila jako vystudovaného rusistu a „podle prezidenta Zemana vlastizrádce“. V tu chvíli se Kalenský pousmál a přidal pár podrobností...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Lidi a lidičky
Většina z lidí se zármutkem slyšela o úmrtí jednoho z nejlepších českých zpěváků. Ze svého okolí neznám téměř nikoho kdo by touto smutnou událostí nebyl zasažen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Policie ČR: O evropský titul ve volejbale žen bude bojovat osm reprezentačních týmů
V Praze a ve Sportovní hale Odolena Voda se ve dnech 7. až 14. října uskuteční finálový turnaj 4. policejního mistrovství Evropy ve volejbale žen 2019, které pořádá UNITOP ČR z pověření Evropské policejní sportovní unie (USPE) ve spolupráci s Centrem sportu Ministerstva vnitra a Policií ČR. Záštitu akci poskytli policejní prezident brig. gen. Mgr. Jan Švejdar a ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor z Ostravy: Čapí hnízdo považuji za nejmenší problém Babiše. Mnohem závažnější je...
ROZHOVOR „Současná diskuse o životním prostředí je ale racionální ze všeho nejmíň. Značná část politiků se doslova předhání ve stanovování nereálných, nesmyslných či dokonce škodlivých cílů, místo abychom opravdu racionálně diskutovali o příčinách současného stavu a reálných krocích do budoucna. Pochopitelně vždy se dá pro životní prostředí udělat více, je ale třeba zůstat pokorný a mít na paměti, že doba, kdy jsme poroučeli větru, dešti, už tady byla,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostravský senátor Zdeněk Nytra. Vyjadřuje se i k výroku ministryně Schillerové či ke kauzám premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Politik ODS má dlužit miliony. Věřiteli řekl, ať si vylíže prdel. Ten ho složil přímo na radnici. Zadrátovaná čelist, panika, kriminálka. Pouze na PL
Místostarosta Prahy 18 Ondřej Lněnička z ODS byl napaden přímo na radnici. Na místním úřadě údajně zasahovala kriminálka. Politik občanských demokratů má dlužit miliony svému letitému známému, které však nesplácí. To jsou informace, jež ParlamentníListy.cz získaly od dvou nezávislých zdrojů během čtvrtku a pátku. Všechna zjištění jsme se snažili ověřit a zmapovat poměrně málo vídaný incident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Policie zadržela pět Eritrejců. Jeli taxíkem na Prahu
Pět uprchlíků zřejmě z africké Eritreje zadrželi ve čtvrtek večer jihomoravští policisté na dálnici D1. Na webových stránkách o tom informoval mluvčí policistů Pavel Šváb. Nyní se podle něj koná správní řízení o vyhoštění, zadržení lidé jsou v záchytném zařízení pro cizince. „Pravděpodobně budou vráceni do země původu, kterou by měla být Eritrea,“ uvedl Šváb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Takže žádné psychické problémy. Čtvrteční vraždění na policejní stanici v Paříži začali vyšetřovat jako islamistický terorismus
Pařížský útočník, pětačtyřicetiletý Michael Harpon, který ve čtvrtek ubodal kolegy z pařížské policie, se hlásil k radikálnímu islámu. Policie tak na útok pohlíží jako na teroristický čin, informuje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Druhý tubus tunelu čeká uzavírka, diagnostika se o týden protáhne
Kvůli rekonstrukci opěrné zdi na silnici I/35 nad vozovnou Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce se v průtahu libereckým tunelem jezdilo dočasně obousměrně jen v té jeho části, která vede na Turnov. Rekonstrukce skončila v pátek 4. října. Nyní — opět dočasně — povede obousměrný provoz naopak v druhé části tunelu ve směru na Děčín. Celý tunel by se měl otevřít nejpozději v neděli 13. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Spokojeni musí být občané Zbraslavi i policisté
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se včera sešel se starostkou MČ Praha Zbraslav Zuzanou Vejvodovou. Tématem jednání byla dostavba stávajícího areálu Policie ČR v Praze - Zbraslavi. Schůzky se rovněž zúčastnil policejní prezident Jan Švejdar a další zástupci městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Nastolí Gréta totalitní režim?
Zcela jistě jsme svědky totalitního chování. Aktivisté a jejich spojenci chtějí změnit životní styl stovek milionů lidí a detailně ho řídit. Okázale opovrhují občanskými svobodami, naprosto odmítají demokracii. Vidíme cenzuru, vidíme volání po represích. Mnozí oprávněně poukazují na blízkou podobnost s nejzběsilejší fází ruského bolševismu či maoismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Cenu Havlových dnes dostal slovenský sociolog Bútora. Velvyslancoval v USA a radil Kiskovi
Slovenský politik, sociolog, překladatel a diplomat Martin Bútora dnes převzal Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Cena se tradičně předává v Praze v den narozenin bývalého československého a českého prezidenta Havla, Bútora byl mimo jiné jeho poradcem. Dostávají ji myslitelé, kteří překračují tradiční rámec vědeckého poznání a přispívají k chápání vědy jako integrální součásti kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Třicet let od revoluce, třicátá Lavička Václava Havla. V Brně kolem toho byla velká show
V pořadí třicátá lavička Václava Havla je ode dneška součástí první kapucínské terasy pod brněnskou katedrálou Petrov. V den, kdy by Václav Havel oslavil třiaosmdesáté narozeniny, ji odhalila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) spolu s rektorem Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) a Havlovým blízkým přítelem Petrem Oslzlým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bankovní daň a konkurence
V debatě o vhodnosti bankovní daně nesmí zapadnout, že velké zahraniční banky mají u nás téměř absolutní monopol. Ještě víc než bankovní daň proto potřebujeme konkurenční síť malých domácích finančních institucí pro obsluhu malého a středního podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Chalupa: Česká pošta - reorganizace?
Přestaňte podporovat nesmyslné neziskovky, ty miliardy investujte do pracovníků České pošty - do jejich počtu a platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bude válka. Erdogan ohlásil operaci v Sýrii, Kurdové okamžitě reagovali
Turecká vojenská operace v Sýrii. Tu ohlásil turecký prezident Erdogan. V odpovědi na to pak Kurdové sdělili, že bude válka. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česko chce dát 300 milionů na pomoc v zemích původu migrantů
Česko by mělo v příštích třech letech poskytnout 300 milionů korun na humanitární pomoc v afrických zemích. Navrhuje to Ministerstvo zahraničních věcí v materiálu, který v úterý projedná vláda. Česká pomoc by měla přispět k odstraňování příčin migrace z Afriky do Evropy. Vláda dlouhodobě dává důraz na boj proti nelegální migraci v zemích, odkud uprchlíci přicházejí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ratingová agentura zvýšila hodnocení ČR. Skvělý úspěch, říká premiér Babiš
Za skvělý úspěch pro české hospodářství označil premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodnutí mezinárodní ratingové agentury Moody's Investors Service zlepšit hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky o jeden stupeň na úroveň Aa3. Vláda nedělá nic pro to, aby měla Česká republika pozitivní rating i ve chvíli, kdy se nebude tolik ekonomicky dařit, šije podle ČTK do Babišova kabinetu opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Na vašem místě bych se styděl, vzkazuje Kalousek ministru Havlíčkovi. O co jde?
Ministr průmyslu a obchodu za hnutí ANO Karel Havlíček si pochvaluje, kolik peněz kabinet Andreje Babiše (ANO), jehož je členem, vydává z rozpočtu na vědu a výzkum, nejvíc peněz v historii. Když tu náhle zahřmělo od Miroslava Kalouska (TOP 09) „na vašem místě bych se styděl“. Někdejší šéf státní kasy v časech vlády Petra Nečase vytáhl na Havlíčka čísla, která ukazují něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Nástup nové totality v plném proudu?
Smutná zpráva o úmrtí Karla Gotta téměř zastínila informaci, že předseda dětské sekce České psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Jaroslav Matýs rezignoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zpěvák Pepa Nos promluvil k dění kolem Gottova pohřbu: Pár duševních kriplů, a proti nim deset milionů lidí
Od smrti Karla Gotta neuplynul ještě ani týden a veřejný prostor už zaplavily stovky reakcí na zpěvákovu tvorbu, život i jeho režimní angažmá v časech komunistické normalizace. Písničkář Pepa Nos se po několika dnech debaty neudržel na na svém Facebooku se vyjádřil, že proti Gottovi se zformovalo to nejtvrdší jádro „duševních kriplů“. Pozitivním zjištěním pro něj je, že těchto kripů není zjevně více, než prstů na jedné ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V Thomayerově nemocnici je nutné řešit rekonstrukci co nejdřív
Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch podpořili výstavbu Centrálního urgentního příjmu a rekonstrukci plicní kliniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Z Lanškrouna do Skuhrova po nové silnici
Komentář na facebookovém profilu k zahájení rekonstrukce silnice mezi Lanškrounem a Ústím nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ojebali lidi, úředníci a podvodníci. Otrávený Hřib v Praze. Rozohněný Soukup mluvil jako Babiš
„Zahraju si na Andreje Babiše,“ oznámil divákům generální ředitel TV Barrandov a rozjel svou tradiční show, ve které předvedl kurz Babišovy čechoslovenštiny, zmínil firmu Huawei a prozradil, proč by jako premiér z vlády vyrazil ministra životního prostředí Richarda Brabce. Úřady prý zase jednu věc „zmršily“ tolik, že si to Soukup uměl jen těžko představit. Státní úředníci podle Soukupa doslova „ojebali lidi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Před 75 lety Čechoslováci a Sověti poprvé vstoupili do okupovaného Československa
Karpatsko-dukelská operace sovětské armády měla podpořit Slovenské národní povstání (SNP), které vypuklo 29. srpna 1944. Trvala téměř dva měsíce od 8. září do 28. října 1944. Sovětští a českoslovenští vojáci po urputných bojích 6. října 1944 poprvé vstoupili na území Němci obsazeného Československa, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vladimír Putin vtipkoval o tom, jak plánuje ovlivňovat prezidentské volby v USA
Americké volby v roce 2020 se blíží a ruský prezident Vladimir Putin již zavtipkoval, že Rusko do nich zasáhne. O jeho slovech pronesených na středečním shromáždění Organizace zemí vyvážejících ropu píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Monstrproces. Vzali mi cennou listinu po dědečkovi. Primitivové. Muž, který se vzpouzel mocnému exekutorovi, propukl u soudu v pláč
REPORTÁŽ Jaroslav Novák, muž souzený kvůli tomu, že měl vyhrožovat lidem od exekutora Podkonického palnou zbraní, propukl během třetího stání ve svém případu v pláč. Během exekuce se mu totiž, dle jeho slov, ztratila cenná listina po dědečkovi z dob Rakousko-Uherska. Novák se rovněž vzpouzel nápadu státní zástupkyně, nechat posoudit jeho psychický stav soudním znalcem. Kauza dosud nebyla rozsouzena a pokračuje. Novák u soudu nazval svůj případ „monstrprocesem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prodali jsme ekonomiku cizincům, takže nám teď chybí kapitál. Ekonom Křeček radí, jak se připravit na horší časy
ROZHOVOR Lidé bez vytvořených úspor jsou s nadsázkou moderními otroky, říká hlavní ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček k výsledkům průzkumu, který odhalil, že celá pětina Čechů nemá žádné úspory na horší časy. Problém má podle Křečka kořeny už ve vzdělávacím systému, který neučí dostatečné finanční gramotnosti. A na obzoru je problém s důchody těch, kteří platí nízké sociální odvody. „Vyplácené důchody budou sloužit k přežití, ale rozhodně nezajistí stáří v luxusu,“ varuje Křeček a dodává, že někteří živnostníci, kteří nemají úspory a celou dobu živnosti si platili jen minimální odvody, se stanou vzhledem k nuzným příjmům v důchodu přímo politickým problémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): K čemu se ministerstvo školství dozná?
Komentář na facebookovém profilu k evidenci romských žáků ve školách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MPSV chystá zvýšení odměn přechodných pěstounů a další změny péče
Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje zvýšení odměn pěstounů na přechodnou dobu a zavedení nového příspěvku pro mladé, kteří opouštějí dětské domovy či pěstounské rodiny a studují. Víc chce resort přispívat také na provoz klokánků a podobných zařízení, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Obnova Památníku Tomáše Bati ve Zlíně získala cenu Patrimonium pro futuro
Národní památkový ústav každoročně již od roku 2014 oceňuje nejlepší počiny v oblasti památkové péče. Letošní slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 2. října na severočeském zámku Lemberk. Ocenění vůbec poprvé získal Zlínský kraj. Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro za obnovu Památníku Tomáše Bati ve Zlíně obdržel autor projektu obnovy Petr Všetečka a město Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vlády ODS končily v totálních chaosu, Babiš přináší stabilitu. Dokud bude co rozdávat, může být v klidu, myslí si politolog
Politolog Ladislav Mrklas se na serveru Info.cz vyjádřil k současnému politickému dění. Zároveň uvedl, podle čeho lidé dnes volí. „Dokud bude co rozdávat, je Babiš v klidu,“ poznamenal Mrklas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jak řídit kvalitu auditu? Na NKÚ o tom diskutovali externí a interní auditoři
Nejvyšší kontrolní úřad hostil již pošesté konferenci, na které se pravidelně scházejí externí a interní auditoři. Letošní ročník se věnoval tématu řízení kvality externího a interního auditu. Konferenci pořádá NKÚ ve spolupráci s Ministerstvem financí, Komorou auditorů ČR, Českým institutem interních auditorů a Radou pro veřejný dohled nad auditem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Na financování státního dluhu můžeme ušetřit nemalé peníze
Ratingová agentura Moody’s včera po uzavření světových trhů zvýšila ratingové hodnocení dlouhodobých závazků České republiky na vynikající stupeň Aa3 se stabilním výhledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Francouzští policisté páchají sebevraždy. Už nedokáží psychicky unést, co se v zemi děje
Na policejní stanici nedaleko katedrály Notre-Dame tekla tento týden krev. Policejní úředník tam ubodal čtyři své kolegy. A nakonec byl sám zastřelen. Vyšetřovatelé s definitivní platností dosud nevyloučili možnost, že šlo o teroristický útok, ale mohlo jít i o frustraci ze zaměstnání. Statistiky totiž ukazují, že ve Francii přibývá sebevražd mezi policisty. Prý za tím mohou být i demonstranti ve žlutých vestách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy nadále hlavním železničním dopravcem ve Středočeském kraji
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová s místopředsedou představenstva Českých drah Radkem Dvořákem a náměstkem generálního ředitele Českých drah pro ekonomiku Patrikem Horným v Praze podepsali smlouvu o zajištění drážní základní dopravní obslužnosti ve Středočeském kraji na dalších deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Nechcete už odlétat z Havláku, ale z Goťťáku? Vraťme se raději k Ruzyni
Jména v názvech jsou vždy ošidná. Kolik jenom panovníků se chtělo zapsat na věky, a tak se tesalo do sloupů a balzamovalo se. Pak se zase odtesávalo a těla se pohazovala psům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Na likvidaci následků škod v obci Lenora půjdou až dva miliony
Rada Jihočeského kraje se včera mimořádně sešla kvůli okamžitému řešení následků výbuchu plynu, ke kterému došlo ve čtvrtek 3. října v bytovém domě v Lenoře na Prachaticku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Konečně! Německo posílí kontroly svých hranic
Komentář na facebookovém profilu k posílení ostrahy německých hranic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Odstávka plavební komory Praha-Smíchov
Informujeme o opatření obecné povahy 15/2019, kterým Státní plavební správa zastavuje plavební provoz přes plavební komoru Praha-Smíchov na Vltavské vodní cestě, říční km 53,80.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Před třiceti lety Václav Havel děkoval za Nobelovu cenu. Jenže ji pak vůbec nedostal
Stalo se to přesně na den před třiceti lety. Nobelův výbor měl 5. 10. oznámit, kdo získá Nobelovu cenu za mír za rok 1989. A mezi navrženými byl i lídr československého disentu Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Pozor na zdravotní rizika, spojená s tzv. západonilským virem
MZV ČR upozorňuje české občany cestující do Bangladéše na zdravotní rizika spojená s tzv. západonilským virem (West Nile Virus), jehož existenci nedávno potvrdilo bangladéšské Mezinárodní centrum pro výzkum průjmových nemocí (The International Centre for Diarrhoeal Disease Research).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Drejslová (ODS): Neodstraňujme překážky ve vzdělávání
Přes 20 let jsem učila matematiku na gymnáziu, proto mně školství na všech úrovních není lhostejné. Již několik let sleduji různé názory a diskuse ohledně povinné maturity z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Další vlna kotlíkových dotací startuje v kraji 8. října
Popáté budou moci obyvatelé Pardubického kraje využít možnost získat finanční prostředky na výměnu topných zařízení. V rámci tzv. Kotlíkových dotací Ministerstva životního prostředí je připraveno 176 miliónů korun. Příjem žádostí bude zahájen příští týden. K této příležitosti byla uspořádána tisková konference, které se zúčastnili ministr životního prostředí Richard Brabec, hejtman Martin Netolický a radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hyena Klaus nemá rád Václava Havla, tak proti němu štve mrtvého Karla Gotta. Evropan Rouček je znechucen nápadem přejmenovat letiště
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Karla Gotta bychom měli vnímat a vidět jako velkého popového zpěváka, který dovedl zaplnit koncertní sály od Německa po Rusko!“ Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček považuje za nesmysl tvrdit, že by Gottova kariéra nebyla možná v jiném než autoritativním režimu. Zdůraznil, že byl velký zpěvák a jeho jméno by se nemělo zneužívat pro „nízké politické účely“. Tvrdě setřel nejen Trikolóru. „Zakladatel hnutí Trikolóra i jeho otec neměli rádi Václava Havla, vědí, že velká část populace měla ráda Karla Gotta a okamžitě přispěchají s peticí na přejmenování letiště. V tom vidím určitý hyenismus.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Černé prasátko, novinářský póvl a šmejd. Na to nemá ani Rejžek. Petr Žantovský pro vás přebral to největší sprosťáctví nad smrtí Karla Gotta
TÝDEN V MÉDIÍCH Nevkus České televize, kdy se v jejím celovečerním speciálu ke skonu Karla Gotta moderátoři vybíjeli v tom, aby do pietního okamžiku neustále vtahovali politické souvislosti, překonal do nebe volající sprostotou titulek Deníku N k článku o této smutné události. Petra Žantovského udivilo, proč píárový článek o truc koncertu k 28. říjnu je poután výkřikem o Jaromíru Nohavicovi a útokem na něj, přestože na něm populární ostravský písničkář rozhodně nebude. Zabývá se i vlnou gretenismu, kterou za poskytnutý rozhovor pro média odskákal šéf dětských psychiatrů Jaroslav Matýs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Primátorka Vaňková: Dosavadní ředitel bude dál pokračovat ve vysokém standardu
Brněnskou hvězdárnu povede dalších pět let stávající ředitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Mezinárodní agentura chválí Babišovu vládu: Pomáháte ekonomice
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service dnes zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky o jeden stupeň na úroveň Aa3 z dosavadní úrovně A1, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Sviták (SLK): Konference na krajském úřadu mapovala zadávání veřejných zakázek
Druhý ročník Konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se ve dnech 26. až 27. září konal na Krajském úřadě Libereckého kraje pod záštitou hejtmana Martina Půty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Není možné, aby si politici uzurpovali právo rozhodovat
Žádost, adresovaná ministerstvům spravedlnosti a vnitra ve věci konání v kauze památníku I. S. Koněva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist