Oficiální zpravodajská média

Jiří Vyvadil: Podpis Charty není důvod pro pohřeb se státními poctami, pane Rychetský
Tak nám po Karlu Gottovi, velikánu, který obepínal naši zemi po desítky let, propojoval generace, smiřoval rozpory a byl zřejmě nejvýznamnější společenskou postavou našeho žití od 60. let minulého století do dnešních dnů, zemřela Vlasta Chramostová, velmi známá herečka, trvale celý život angažovaná, tu coby členka KSČ, tu agentka STB, tu 1. signatářka Charty 77. Jako herečku jsem ji za mlada měl velice rád a film o Bílé paní si čas od času rád pustím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Moravec vyčinil ministrovi, že na dálnici nedostal občerstvení. A ještě lustrovat mě chcete, divil se
Do druhé hodiny Otázek Václava Moravce zavítali ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík, hejtman Martin Půta (SLK) a pirátský poslanec Ondřej Polanský. Kremlík se dušoval, že nechce být ministrem s nejdéle budovanými stavbami a s nejdražšími stavbami. Moravec ministrovi vynadal, že mu nedodal občerstvení. A ještě by ho snad chtěl lustrovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nadávají zákazníkům do sexistických čuňat a pak se diví, že jim klesají tržby. Markéta Šichtařová promlouvá o nesmyslné feministické vlně v byznysu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ze státního rozpočtu jsme v prvních devíti měsících roku vydali dramaticky více, než by odpovídalo aktuálnímu růstu ekonomiky. Pokud by takové tempo navyšování výdajů pokračovalo, tak by nám to podle Markéty Šichtařové v brzké době zlomilo vaz. Evropsko-americká obchodní válka ji zase tolik nedojímá, protože ačkoliv se Evropská unie vzteká, že na ni budou uvalena americká cla, sama má máslo na hlavě. Vždyť co jiného než obchodní naschvály dělá EU Velké Británii? Na to, že jsme součástí Evropské unie a že to spláchne svým způsobem i nás, říká, že jsme do EU vstupovali dobrovolně a nikdo nás nenutil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vy hájíte zájmy Prahy? A jak se to projevuje? Nacher v Partii řádil, Hřib nestíhal
Spor o vládní čtvrt´spokračuje, kam až zajde? Vydrží hádající se pražská koalice? Pozvání do nedělní Partie v TV Prima tentokrát přijal pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který podle druhého hosta, poslance za hnutí ANO Patrika Nachera metropoli akorát škodí. Ve studiu se proto rozhodl ho poučovat, jak se funkce primátora správně vykonává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zemřela herečka a chartistka Vlasta Chramostová. Naposledy hrála v Havlově Odcházení
Ve věku 92 let zemřela herečka a signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová. Informaci potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk, informoval server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Vlasta Chramostová bude mít rovněž pohřeb se státními poctami
Ve věku 92 let zemřela herečka a signatářka Charty 77 Vlasta Chramostová, bude mít pohřeb se státní poctou stejně jako zpěvák Karel Gott, Právu to potvrdil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). A to krátce po vyjádření předsedy Ústavního soudu a signatáře Charty 77 Pavla Rychetského, který uvedl: „Pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to právě Vlasta Chramostová.“ Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček Rychetskému vyčítá, že svým prohlášením rozděluje národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný pro Šafrův web: Opakuji to znovu, Ondráček je bolševická svině. Optimálním trestem by podle něj bylo týdenní polykání vody
Starostu Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) policie obvinila za komentáře na Twitteru, v nichž se pustil do poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) pro jeho cestu na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty. Podle Novotného by za to měl Ondráček „viset“. Novotný se ale soudního sporů nebojí, naopak je na ně natěšený. V rozhovoru pro Forum24.cz neskrývá, že hodlá využít zkušenosti z minulých kauz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Politik ODS se měl poch*at, pos*at a pob*ít... Když usnul na baru, štamgasti se neudrželi a vznikla tahle FOTO. My ji získali
Místostarosta Prahy 18 Ondřej Lněnička z ODS byl napaden přímo na radnici. O tom ParlamentníListy.cz informovaly v sobotu a přinesly zároveň svědectví muže, který, lidově řečeno, členovi občanských demokratů ubalil. V té souvislosti se naší redakci ozvalo hned několik svědků, kteří shodně potvrdili, že místostarosta Lněnička má mít zajímavé „hobby“. Jedná se prý o popíjení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza „nepřipustíme přejmenování Havlova letiště“ jede dále. Pod kotel přikládá Martin Fendrych
Nápad přejmenovat pražské Letiště Václava Havla na jméno zesnulého Karla Gotta překvapil kdekoho. Komentátor Martin Fendrych je toho názoru, že dokud se pražské letiště jmenuje po Václavu Havlovi, je to letiště moci bezmocných hrdinů. Pokud by bylo přejmenováno po Karlu Gottovi, stalo by se z něj prý letiště moci totalitních mocných, kteří dokázali zlomit páteř i mistrům, jako byl popový zpěvák Gott.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chtěli nachytat Xavera, ale chytili se do sítě sami. Podle experta Mikeše Rosího parta zkušeného rozhlasáka těžce podcenila
ROZHOVOR Bývalý prezident Rady pro reklamu, lektor na Vysoké škole ekonomické v Praze a dlouholetý ředitel Asociace komunikačních agentur Jiří Mikeš promluvil o sporu Luboše Xavera Veselého s tvůrci pořadu České televize Newsroom. „Kdo seje vítr, sklízí bouři. Na Xavera měli poslat někoho zkušenějšího,“ řekl Mikeš a dodal, že nechápe, proč by si Xaver nemohl do své talk show pozvat premiéra a dávat mu nepolitické otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zvratky, alkohol a tisíce nakoupených šprcgum. Získali jsme šílené svědectví z prostředí Masarykovy univerzity v Brně
Masarykova univerzita, konkrétně Fakulta informatiky, uzavřela se společností SPEED PRESS plus smlouvu o výrobě a dodávce reklamních předmětů v hodnotě 228.151 korun. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby mezi reklamními předměty nebylo pět tisíc kondomů, devadesát menstruačních kalíšků nebo třeba tisíc pět set plácaček na mouchy. To vše samozřejmě s logem Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Státní pocty pro Vlastu Chramostovou, žádá Rychetský. Kalousek píše Babišovi, jestli také svolá mimořádně vládu
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský vyslovil názor, že pokud by si někdo zasloužil pohřeb se státními poctami, tak je to herečka Vlasta Chramostová, která dnes opustila tento svět. Bylo jí 92 let. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích napsal, že se stydí za to, že Rychetský projevil svůj názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nový komisař EU pro rozpočet musí jít po únicích z fondů
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl hlavním mluvčím poslaneckého klubu ELS pro otázky rozpočtové kontroly během slyšení s komisařem Johannesem Hahnem, který bude mít v nové Komisi na starost rozpočet a administrativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ano, už je líp. Máme na to další papír
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Politolog se obává: Babiše porazí jen jiný populista
Podle politologa Ladislava Cabady dlouhodobá stabilita podpory hnutí ANO nesouvisí se zásadní kvalitativní proměnou české politiky po nástupu Andreje Babiše a jeho hnutí do vlády. „Babiš nic zásadně nového nepřinesl. Porazí ho ale jen silný populistický lídr,“ říká v rozhovoru pro Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš se zúčastní mezinárodního strojírenského veletrhu
Premiér Andrej Babiš se zúčastní 61. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lachnit: Pohádkový les Prahy 5 přilákal sedm tisíc lidí
Mezi nejoblíbenější akce pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 5. října nenechalo i přes vytrvalý déšť ujít takřka sedm tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Zastavil Porošenko stíhání Bidena ml. ze strachu z USA?
Bývalý ukrajinský Generální prokurátor Viktor Šokin prohlásil, že vyšetřování činnosti Huntera Bidena, syna tehdejšího viceprezidenta USA, v plynárenské společnosti Burisma Holding bylo zastaveno „ze strachu před USA“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Klausové, hnůj, ulevil si včera Schwarzenberg kvůli Havlovi a letišti. Docent Koudelka ho setřel slovy o pitomcích
Advokát Zdeněk Koudelka si povšiml, že člen hnutí Trikolóra Tomáš Grygar, který podle jeho slov publikuje kvalitní texty ze správního práva, podpořil petici za přejmenování pražského letiště. V návaznosti na to ve svém blogu na Aktuálně.cz uvedl tři důvody, proč naopak jeho petice vůbec neoslovuje, a zároveň vyvrátil slova Karla Schwarzenberga k této petiční aktivitě o tom, že „jde především o trapnou pomstu obou Klausů našemu prvnímu českému prezidentovi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Greta je hloupá husa, takoví bývali v nacistické Hitlerjugend“. Senátor Doubrava připomněl zelené podvody a těžké prachy solárních baronů
ROZHOVOR „Babiš je stejně šikovný jako cikáni v nezaměstnanostní životní pozici, když loví různé dávky, aby se měli krásně a genderově pozitivně. To je jeho veliké plus,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ústecký senátor Jaroslav Doubrava. K vystoupení Grety Thunbergové v New Yorku uvádí: „Svůj projev musela číst. Divné, na to, jak sebevědomě vystupovala. Škoda, že nebyly vidět ty nitě, kterými ji kdosi, dobře schovaný, ovládá.“ Kdo se dle něj projeví jako slaboch před členy zeleného běsnění, ten se stává měkkým cílem korporací, které chtějí vydělat těžké prachy na zelených ekonomicko-sociologických podvodech. A připomněl i české solární barony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Analytik z Člověka v tísni připouští: Elity a kavárna přinesly mnoha lidem bídu a smutek
Analytik neziskové organizace Člověk v tísni Daniel Hůle má pocit, že s odchodem Václava Havla nám v české společnosti schází osobnost, která by nás upozorňovala, že nesmíme ztrácet naději v lepší příští. Stejně tak bychom se prý měli pokusit porozumět těm svým občanům, pro které hodnoty listopadu 1989 celkem nic neznamenaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Smazáno z Facebooku se souhlasem evropského soudu
Rozsudek ve věci Glawischnig-Piesczek v. Facebook, který padl ve čtvrtek 3. října 2019, jde ve věci mazání nactiutrhačných výroků hodně daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti zpochybňují výběr nového šéfa Českých drah. Trafika za půl milionu, zuří Michálek
Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek se kvůi zvolení Václava Nebeského novým šéfem Českých drah obrací na předsedkyni vládního výboru pro personální nominace Yvonu Charouzdovou, aby záležitost prověřila. Piráti projevují obavu, zda nebyly podmínky výběrového řízení ušity na míru právě Nebeskému a hovoří o „politické trafice za půl milionu korun“, píše server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Je třeba najít vhodný model spolupráce s rybářskými spolky
Společné pracovní setkání zástupců rybářských spolků působících na území Zlínského kraje s pracovníky odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje se uskutečnilo na krajském úřadě. Pozvání přijali také zástupci správců toků ve Zlínském kraji, Povodí Moravy, s. p., Lesů České republiky, s. p., a pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, regionálního pracoviště Správa CHKO Beskydy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Praha chce na Gottovu počest rozsvítit Petřín. Primátor s vdovou probere, co by po něm mohli pojmenovat
Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib v nedělní Partii FTV Prima prozradil, že Praha nabídla Ivaně Gottové, že na počest jejího manžela nasvítí petřínskou rozhlednu zlatými barvami. Hřib chce s rodinou také probrat, jaký objekt v Praze by mohl nést Gottovo jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vzteklý Tomáš Halík. Reakcí bych mu prokázal příliš velkou čest, vzkázal prezident Zeman. Pak jasně řekl: Za příštího prezidenta bych volil Babiše
Miloš Zeman usedl do křesla pro hosta prezidentského Pressklubu na Frekvenci 1 a znovu promluvil o Karlu Gottovi. Prozradil, že od něj Václav Klaus starší dostane státní vyznamenání, a vzkázal novinářům, že ho sice stále víc zlobí nohy, ale kdyby se snad stalo, že k radosti některých novinářů upadne, zase vstane a bude pokračovat. Tvrdý vzkaz poslal předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému, Tomáš Halíkovi a primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Odešla statečná žena, shodli se o Chramostové Babiš i Fiala
Premiér Andrej Babiš (ANO) označil úmrtí Vlasty Chramostové za velmi smutnou zprávu. „Odešla vynikající herečka a statečná žena,“ uvedl na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bývalá významná kartounka je v majetku ÚZSVM
Ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo od Ministerstva zdravotnictví historický objekt bývalé Leitenbergovy kartounky, ležící v rozsáhlém areálu v obci Verneřice v Českém Středohoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivo Vicena: Greta a kůrovec
Rozhořčené vystoupení mladé Švédky Grety Thünbergové na světovém summitu o ochraně přírody v New Yorku připomíná uplynulých 25 let úsilí lesníků, zemědělců a mnohých přírodovědců, aby se začalo konečně něco dělat s (ne)hospodařením s našimi lesy, krajinou a životním prostředím. které nyní vyústilo do nevídané kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fischer si popletl dobu. Jan Schneider s hrůzou zjistil, co senátor provádí směrem k Číně
Senátor Pavel Fischer uspořáadal v červnu v Kolovratském paláci schůzku zhruba s patnácti lidmi. Tématem byly perspektivy a rizika česko-čínských vztahů. Bezpečnostní expert Jan Schneider si ale posvítil především na dotazníky, která pa Fischer na konci zmíněného setkání rozdal účastníkům, a jejichž prostřednictvím údajně „mapuje čínský vliv v Česku“. „Senátor Fischer si popletl dobu,“ dodává ve svém komentáři pro Prvnízprávy.cz Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Primátor Hřib a Babišovo údajné panelákové ghetto
Už začíná být doslova trapné, jak opoziční politici (zde ale i s podporou vládního ministra Zaorálka) hovoří o pražské plánové výstavbě pro vládní pracovníky jako o „panelákovém ghettu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: 9 ze 17 modelů elektrických hraček u kontroly neprošlo
Česká obchodní inspekce se zúčastnila mezinárodní akce, zaměřené na kontrolu bezpečnosti elektrických hraček. Do mezinárodní akce se zapojilo 15 evropských států. ČOI v rámci tohoto projektu odebrala 17 modelů hraček a 9 z nich bylo vyhodnoceno jako nevyhovující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To jsou prostě Češi. Absolutní výsměch Gretě, jaký se nedá popsat
Navzdory výhrůžkám dokumentaristky Le Fay-Elšíkové, že nafackuje každému, kdo bude ošklivě mluvit o švédské aktivistické školačce Gretě Thunbergové, se stále objevují názory, které její boj za klima zpochybňují. A protože jsme v Česku, začínají se množit i vtipy na její dramatický výstup. Jedno veselé video v posledních dnech doslova bourá český internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Koudelka (Trikolóra): Schwarzenberg a hnus
Člen Trikolóry podpořil petici za přejmenování pražského letiště. Jde o Tomáše Grygara, který publikuje velmi kvalitní texty ze správního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kulhánek (STAN): Hledáme osobnost, která se v roli hejtmana rychle zorientuje
Krajští zastupitelé budou na mimořádném zastupitelstvu 11. listopadu volit nového hejtmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Chcete být politicky a společensky nenormální? Máte možnost
Dnešní svět a dnešní politika má tendenci se nést v duchu politické a společenské korektnosti, transparentnosti, genderové vyváženosti či akceptací různých sexuálních deviací. Dejte si na nás pozor, my takoví nejsme a nebudeme. Nenabízíme vám pohádky o demokracii a ani vám neříkáme VOLTE NÁS!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Praha z vodní hladiny - v říjnu startuje Rio Botičo a Rokytka Grande
Tradiční Rio Botičo a Rokytka Grande jsou po roce opět tady a desítky nadšených vodáků již stříhají metr, než budou moci vyrazit napříč velkoměstem na raftech, kánoích a kajacích. Brzy se jim naskytne pohled na Prahu pro mnohé zcela neznámý a jiný, takový, který uvidí pouze z vodní hladiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc: Netradiční expozice přilákala dvacet tisíc návštěvníků
Olomouc opět po roce ožila tradiční podzimní přehlídkou ovoce a zeleniny Flora Olomouc. I přes sobotní deštivé počasí navštívilo podzimní Floru 20 tisíc návštěvníků. Ta letos představila neobvyklé a umělecké zpracování hlavní expozice Zahradní slavnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská komise musí konat, a to hned
Komentář na facebookovém profilu k násilí vůči etnickým menšinám v Barmě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Budoucí diplomaté odstartovali svou přípravu
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek zahájil za přítomnosti ředitelky Diplomatické akademie MZV ČR Věry Jeřábkové nový ročník programu, zaměřeného na výkon zahraniční služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zlatá mince ČNB nese motiv hradu Švihov
Česká národní banka vydává osmou minci z cyklu zlatých mincí Hrady České republiky, tentokrát s motivem vodního hradu Švihov. Emitovaná mince nese nominální hodnotu 5000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Zemřel příliš mladý
Historické okénko
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Čeští a polští inspektoři životního prostředí se dohodli na spolupráci při kontrole mezinárodní přepravy odpadů
Spolupráci mezi Inspekcí ochrany životního prostředí v Polské republice a Českou inspekcí životního prostředí v České republice stvrdili svými podpisy představitelé obou institucí. Erik Geuss a Paweł Ciećko podepsali v Hradci Králové tzv. Dohodu o společném záměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Pane premiére, svolejte mimořádné zasedání vlády
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí herečky Vlasty Chramostové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Němci sklízí, co zasela Mutti Merkel a sluníčkáři
Komentář na facebookovém profilu k německým nákladům na sociální dávky pro cizince
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Německo a další země neřeší příchod migrantů, jen jejich přerozdělení. Český generál vysvětluje, proč kvůli tomu přijde naprostá katastrofa
ROZHOVOR „Některé státy Evropské unie vlastně nebrání příchodu migrantů, ale víceméně řeší až následný krok – jejich přerozdělování. V důsledku toho zesilují proud migrantů, kteří vědí, že se do Evropy tak nebo tak dostanou,“ popisuje následky politických rozhodnutí bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý. Podle něj se situace už nedá řešit jinak, než na celosvětové úrovni, a právě dohody o přerozdělování, otevření přístavů a další kroky přilákají další migranty do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nestrašte lidi. Jsme 97. na světě, až za Ukrajinou. Schillerová čelila u Moravce senátoru Goláňovi od Lásky
Prvními hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, někdejší guvernér České národní banky Zdeněk Tůma a senátor a daňový poradce v jedné osobě Tomáš Goláň. Dohadovali se, jak moc se daří české ekonomice. Schillerová si pochvalovala, že vláda dělá vše, co může, takže ona jako ministryně financí je v klidu. „Nestrašte lidi,“ žádala kolegy ve studiu. Jenže pánové jí oponovali...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čížek (STAN): V osobních a spěšných vlacích počet cestujících vzrostl
Jedny z největších změn ve veřejné dopravě v Plzeňském kraji se udály v polovině prosince 2018. V oblastech, kde se změny udály, se zvýšil počet cestujících. Jedná se především o oblasti okresů Rokycany a Plzeň – jih (konkrétně okolí tratě Plzeň – Horažďovice).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa je nezávislá instituce a postupuje dle služebního zákona
Reakce na reportáž "Dvojí metr" pořadu Reportéři ČT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tajíme zdravější potraviny?
Komentář na facebookovém profilu k legislativě EU o změnách složení potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Je potřeba udělat si každý den alespoň jednu radost
Děti z jablonecké Základní umělecké školy a známý zpěvák Stanislav Hložek odstartovali v úterý 1. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou letošní Oslavy Mezinárodního dne seniorů. Kulturní odpoledne pro ty, co už něco pamatují, připravil k jejich svátku v průběhu měsíce října Liberecký kraj podobně jako loni v pěti městech regionu. Série zábavných pořadů se koná pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Pavla Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Na moderní vysílání postupně přechází celá Evropa
Blíží se přechod na DVB-T2, nový digitální standard televizního vysílání, MPO spouští informační kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Magistrátní koalice staví vzdušné zámky
Komentář na facebookovém profilu k nedostatečné kapacitě vysokoškolských kolejí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AV ČR: Český výzkum v oblasti termojaderné fúze ocenili v Americe
Ústav fyziky plazmatu Akademie věd ČR patří ke špičkovým pracovištím v oblasti vývoje nového zdroje energie na zařízeních tokamak. Nyní jeho výzkum ocenili i vědci z prestižního Massachusettského technologického institutu (MIT) ve Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pamětní plakety „Péče o válečné hroby“ získalo sedm měst a obcí
Za účasti zástupce Ministerstva obrany České republiky Imricha Vetráka z odboru pro válečné veterány a ředitele Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslava Folprechta bylo oceněno sedm obcí pamětními plaketami. Zástupci obcí za výjimečnou péči o hroby, pomníky a pietní místa, převzali pamětní plakety „Péče o válečné hroby“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Slovensko si připomíná výročí bitvy na Dukle
Slovensko si dnes připomíná 75. výročí Karpatsko-dukelské operace, což byla protiněmecká vojenská akce za druhé světové války. Významně se na ní podílela i československá jednotka pod velením generála Ludvíka Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman: V prezidentských volbách bych podpořil Babiše. Vyznamenání letos dostane Klaus
Zeman by dále chtěl posílení prezidentských pravomocí, které by hlavě státu umožnily předkládat zákony.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:36, zobrazit podobné
Nákladní doprava do ciziny v pololetí klesla o čtvrtinu
Nákladní silniční dopravu v Česku stále více drží vnitrostátní přeprava. Dopravci v pololetí přepravili celkem 226 milionů tun zboží, přičemž domácí přeprava tvořila téměř 94 procent. Mezinárodní doprava meziročně poklesla o čtvrtinu na 14 milionů tun materiálu. Vyplývá to ze statistik Ministerstva dopravy. Dopravci tento týden jednali o situaci na trhu s premiérem Andrejem Babišem (ANO), o možných opatřeních budou dále jednat s Ministerstvem financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš hlásil, jak si s lopatou připomněl studentské brigády. Sázet stromy není žádný populismus, páni novináři
Jako každou neděli i dnes premiér Andrej Babiš (ANO) sepsal své facebookové hlášení „Čau, lidi“. Věnoval se v něm například odchodu legendárního zpěváka Karla Gotta, „nesmyslným“ podmínkám pražského primátora Zdeňka Hřiba, které si klade, aby bylo zahájeno jednání o výstavbě vládní čtvrti v Letňanech, kvůli níž vedou spor, nebo tomu, co je cílem uhelné komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Německo je sjednocené, ale Němci ještě ne, řekla Merkelová k výročí
Němci si 3. října připomněli 29. výročí znovusjednocení západní a východní části Německa. Dlouholetá kancléřka Angela Merkelová při příležitosti oslav sjednocení konstatovala, že země sice sjednocená je, ale Němci stále ještě sjednocení nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Taková skvělá justiční loupež
Zveřejnění usnesení Ústavního soudu z 30. září 2019, podle něhož se mají vystěhovat členové SBD Svatopluk, žijící v bytovém komplexu v Horoměřicích, vyvolalo skandál. Převážná část reakcí veřejnosti byla odmítavá. Předseda vlády Andrej Babiš se vyjádřil, že došlo k selhání justice. Postižení obyvatelé projevovali zoufalství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman letos vyznamená Václava Klause a příští rok zpěváka Karla Gotta
Karlu Gottovi příští rok udělí Řád bílého lva. Jména dalších osobností odmítl Zeman prozradit, posluchači se podle něj mají nechat překvapit.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Zeman by prezidentem volil Babiše. Zatím ale odmítá kandidovat, řekl
"Ano, zcela určitě, ale on zatím odmítá kandidovat," řekl Zeman na dotaz, zda by podpořil současného premiéra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.10.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Miloš Zeman za rok udělí zpěváku Karlu Gottovi Řád bílého lva
Udělit řád již letos u příležitosti 28. října by podle Zemana bylo příliš krátce po pohřbu, který se koná v sobotu 12. října.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Je po třiceti letech co oslavovat? Zamyšlení Stanislava Křečka
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se domnívá, že řada lidí, kteří v listopadu 1989 cinkali klíči, netoužila po dnešní podobě kapitalismu. Položil si proto otázku, zda je třicet let po sametové revoluci vůbec co oslavovat. Vrátil se v této souvislosti i k úmrtí Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Pro provozování vrtulníků bylo nezbytné vytvořit jednotná pravidla
Od roku 2021 budou leteckou záchrannou službu v ČR zajišťovat noví provozovatelé vrtulníků. Ministerstvo zdravotnictví v reakci na končící smlouvy vypsalo v dostatečném časovém předstihu veřejnou zakázku na provozování letecké záchranné služby na osmi stanovištích do konce roku 2028.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
MŽP: Neposečené louky pomáhají zvýšit množství hmyzu i druhovou pestrost
Nová studie vědců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy prokazuje, že dlouhodobě ubývající hmyz lze chránit poměrně jednoduchým opatřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čína je nejen jiná, ale i docela nebezpečná
Komentář na facebookovém profilu k "čmuchalské" čínské aplikaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci sledují limity v pěstitelských pálenicích
Díky loňské bohaté úrodě ovoce se zvýšil počet pěstitelů, kteří si nechali vyrobit ovocný destilát v pěstitelských pálenicích, ale také se prudce zvýšil počet pěstitelů, kteří se překročením zákonného limitu 30 litrů na osobu dopustili přestupku, definovaného v zákonu o lihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Zbytečný, drahý, zlo a sváry plodící Senát, zrušit ho zítra je pozdě
Hlasy, volající po zrušení Senátu, horní komory sněmovny, v naší zemi sílí. Jsou racionální, oprávněné, podložené výsledky "práce" senátorů, absolutní absence jakéhokoliv přínosu, užitku pro občany této země. Veřejností je vnímána tato instituce coby zbytečné a nákladné odkladiště neúspěšných politiků, kandidátů na všemožné, i ty nejvyšší, funkce ve správě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo může Babiše i posílit, myslí si Jiří Čunek. Lidé nemají rádi nespravedlnost a lačnost některých po jeho pádu byla neuvěřitelná
ROZHOVOR Žalobu na prezidenta jsem nepodpořil, protože jsem byl přesvědčen, že uvedené důvody jsou více politické a žaloba nemá šanci,“ vysvětlil zlínský senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Sepsané důvody nepovažoval za dostatečné, navíc je ponižovaly vypsané prohřešky Miloše Zemana, které do ústavní žaloby nepatří. Následkem toho byla diskuse v Senátu spíše politická, než odborná. V rozhovoru také komentoval nápad nového hnutí Trikolóra objíždět voliče autobusem. Podle senátora záleží na tom, zda v něm budou sedět osobnosti, které přitáhnou zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Konzervatismus je punk dneška, řekl Klaus na sněmu Trikolóry. Firemní sociolog Bednář souhlasí, a mluví o pohádce šířené analytikem Pečinkou
ROZHOVOR „Konzervatismus je punk dneška.“ „Trefné přirovnání,“ analyzuje firemní sociolog Vojtěch Bednář start Trikolóry. „Hesla jsou do značné míry otevřeným vyřčením toho, za co se ostatní svým způsobem stydí, a co populace vnímá jako podstatné.“ A proč je Václav Klasu ml. tak populární, což potvrdil i aktuální průzkum CVVM? „Nevzbuzuje tolik konfliktů a kontroverzí jako jeho otec, a na rozdíl od Andreje Babiše, tj. šéfa podobně koncipovaného hnutí, za ním nejde žádná aféra ani pochybnost.“ Pokud Trikolóra „zůstane spíše malá, bude mediálně nejednoznačná. Pokud získá příznivce, může proti sobě obrátit hněv jak médií, tak všemožných aktivistů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Slovensko si připomíná vojenskou operaci za druhé světové války
Slovensko si dnes připomíná 75. výročí Karpatsko-dukelské operace, což byla protiněmecká vojenská akce za druhé světové války. Významně se na ní podílela i československá jednotka pod velením generála Ludvíka Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Svatým Václavem jste nebyl, ale patronem naší svobody ano
Komentář na facebookovém profilu k dnešním narozeninám Václava Havla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pondělíček (NÁR.SOC.): Pomníková válka
Právě v těchto dnech (6. října 1944) si připomínáme vstup Rudé armády a 1. československého armádního sboru na území Československa a osvobození prvních našich vesnic a městeček. Stalo se tak pod velením maršála Koněva. Protože se mi nelíbí účelové přepisování dějin, šel jsem také podpořit demonstraci proti poškozování a odstranění pomníku maršála Koněva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky otevřely na Brdech naučnou stezku o lesnictví
Současným lesnickým hospodařením a také jeho historií, brdskou přírodou či místní historií regionu provede návštěvníky Chráněné krajinné oblasti Brdy nová okružní Lesnická naučná stezka Klobouček, kterou zde slavnostně otevřely Vojenské lesy a statky ve spolupráci se správou CHKO. Měří celkem sedm kilometrů, vede z Obecnice na brdský vrch Klobouček přes nádrž Octárna, a na své trase návštěvníkům nabízí celkem 12 zastavení i občerstvení u čtyř lesních studánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zálohované výživné tu musí být hlavně pro maminky. Stát už si s ostatním poradí, ujišťuje Hamáček
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček v rozhovoru pro Právo na serveru Novinky.cz řekl, že stát musí pomoci maminkám samoživitelkám, které jsou v kritické životní situaci, co nejrychleji. S hnutím ANO se proto už rýsuje dohoda nad zákonem, který by měl platit od roku 2021. Své řekl i k sektorové dani pro banky či k pohřbu Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD opustila daň pro banky. Nebudeme otevírat další frontu koaliční diskuse, vysvětluje Hamáček
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček v rozhovoru pro Právo na serveru Novinky.cz řekl, že stát musí pomoci maminkám samoživitelkám, které jsou v kritické životní situaci, co nejrychleji. S hnutím ANO se proto už rýsuje dohoda nad zákonem, který by měl platit od roku 2021. Své řekl i k sektorové dani pro banky či k pohřbu Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist