Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.505x, což odpovídá cca 78.529-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Spor o Peroutku je znovu před soudem. Rozhodnuto bude za týden
Ministerstvo financí tvrdí, že výroky prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi nebyly nesprávným úředním postupem, a že tedy v souvislosti s jejich pronesením nevznikl nárok na odškodnění od státu. Peroutkova vnučka Terezie Kaslová má opačný názor a trvá na zveřejnění omluvy, a to na webových stránkách jak ministerstva, tak i Hradu, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslová produkce klesla
Průmyslová produkce v srpnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 1,2 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 0,1 %. Hodnota nových zakázek se meziročně snížila o 0,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Lidé na venkově pomalu ztrácejí důvod tam žít
TOP 09 bude na podzim volit nové vedení na Celostátním Sněmu TOP 09. O post předsedy strany se již přihlásili dva kandidáti a to senátor Tomáš Czernin a první místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Soudruh Rychetský, soudružka Chramostová... Spolupracovník Karla Gotta do toho praštil
První diskžokej Československa Pavel Černocký na Facebooku okomentoval v několika statusech úmrtí Karla Gotta i Vlasty Chramostové. „Pofidérní soudruh Rychetský, původně podnikový právník podvodného bytového družstva POKROK, přišel s nápadem uspořádat své spolusoudružce Chramostové pohřeb se státními poctami,“ zveřejnil. „Karla Gotta nemá právo soudit za Antichartu nikdo, komu nebylo v roce 1980 alespoň dvacet,“ okomentoval objevující se soudy na adresu Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Místopředseda KSČM Šimůnek chce sochu Koněva chránit jako památku
Místopředseda KSČM Petr Šimůnek dnes podal ministerstvu kultury podnět k zařazení sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze 6 na seznam kulturních památek. Kandidát na předsedu KSČM ČTK řekl, že pokud se úřad nezačne podnětem zabývat do měsíce, zváží, zda se obrátí na soud. Podle něj by měl vydat předběžné opatření, aby sochu nebylo možné do rozhodnutí úřadu přesunout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Výrobky od soutěžících bychom chtěli prodávat v nově zrekonstruovaném infocentru
Českolipským výrobkem roku je jahodový džem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí DUHA: Medvědice Ema ztratila telemetrický obojek
Medvědice Ema, která byla od dubna vybavená telemetrickým obojkem, se nyní pohybuje bez sledovacího zařízení. Záložní část rozpojovacího mechanismu byla s největší pravděpodobností zničena medvědicí samotnou, přičemž došlo k náhlému rozpojení a ztrátě telemetrického zařízení. To už zoologové v terénu dohledali. Poslední data pohybu medvědice jsou z lesů v okolí obce Dlhé Pole na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Byl Karel Gott blázen? Svědectví: Pravda o Mistrově vztahu s KSČ
Jaký byl Karel Gott? Podle hudebního kritika Jiřího Černého se jednalo o jednoho z největších antikomunistů, který své názory byl schopen někdy říkat komunistům i do očí. „On má jedinou kliku, že oni si o něm myslej, že je blázen. Protože kdyby si mysleli, že to myslí vážně, tak by ho museli zavřít,“ citoval Jiřího Štaidla. A pochválil Gotta i za to, že v rámci sametové revoluce našel odvahu postavit se na balkon mnohem dříve než někteří jiní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tata Bojs na Metronome Festivalu Prague 2020 probudí Křižíkovu fontánu
Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti Praha Holešovice se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu. Stane se jedním z hlavních dějišť pátého ročníku Metronome Festivalu Prague, který proběhne ve dnech 19. a 20. června 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Disidentka Chramostová? Vždyť spolupracovala s StB. Vyplouvají slova, která zastánce herečky pořádně nadzvednou
Slavný zpěvák Karel Gott a slavná herečka Vlasta Chramostová opustili tento svět v témže týdnu. Oba umělci se dočkají pohřbu se státními poctami. Rocker Petr Štěpánek se v souvislosti s těmito událostmi zeptal, zda teď budeme se státními poctami pohřbívat všechny bývalé komunisty. Slovní ránu od něj dostal předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vynadal všem těm, kteří udržují naživu démona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Na sympoziu budou přednášet i zdravotníci z amerického Bostonu
V pátek 11. října 2019 se v Rytířském sále strakonického hradu uskuteční V. česko-americké neurologicko/internistické sympozium. Organizátory jsou Nemocnice Strakonice, a.s. ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center (Boston, USA) a Česká lékařská komora Strakonice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: V Peru mají špičkový český inkubátor
Začal Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Poprvé v historii s Českou národní expozicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš navštíví v závěru října Japonsko. Zúčastní se velké císařské události
Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví v závěru října Japonsko. Šestidenní cesta se uskuteční u příležitosti nástupu na trůn nového japonského císaře Naruhita, Babiše ale čeká i jednání s představiteli japonských firem, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rosatom bude spolupracovat s Filipínami v oblasti malých jaderných reaktorů
Společnost Rusatom Overseas (součást struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) a filipínské ministerstvo energetiky podepsaly 4. října 2019 memorandum o spolupráci při provádění předběžné technické a hospodářské studie proveditelnosti výstavby jaderné elektrárny malého výkonu na území Filipín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Z Halíkových slov o Gottovi čiší zloba a nenávist. Podobní upalovali za kacířství
Jsem křesťanka, ale názoru kněze a teologa Tomáše Halíka nerozumím. Jde o vyjádření jezuity, který dělá církvi ostudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Svět vede 10 iluminátů, my jsme ovečky...“ Karel Gott? Svědectví Michala Davida
O úmrtí Karla Gotta pohovořil pro deník Blesk také zpěvák Michal David. S Mistrem se viděl naposledy začátkem srpna, kdy se zúčastnil jeho narozeninové oslavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Boss Agrofertu napsal, co si myslí o Wollnerovi: Ten text získaly a uveřejňují pouze PL
Naší redakci se podařilo získat otevřený dopis, jehož autorem je místopředseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Agrofert Josef Mráz. Ten se pro tuto formu rozhodl poté, co televize odvysílala reportáž s názvem Dvojí metr v pořadu Reportéři ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Chtějí, abych visel!“ Jan Rejžek: Karel Gott je vyhoněný slavík
Filmový a hudební kritik Jan Rejžek už v minulosti proslul svými jadrnými výroky. Po úmrtí Karla Gotta ironicky prohlásil, že dostal zákaz se vyjadřovat. Který ovšem porušil a vyjádřil se jak ke Karlu Gottovi, tak k Vlastě Chramostové v Prvním slově na blogu Filipa Smoljaka. A také k ParlamentnímListům.cz. „Anonymní fanynky mi popřály, abych visel,“ stěžuje si. Přitom prý jen věcně připomenul Gottův projev při Antichartě. A že byl Gott údajně antikomunista? „Proč neflusnul Husákovi do ksichtu, když od něj usměvavě přebíral tu rouru?“ ptá se kritik Rejžek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Nechci být sprostý.” Jiří Holík o řečech po smrti Gotta: Na pražskou kavárnu já... Tak nás, co jsme nebyli disidenti, oddělejte!
ROZHOVOR Jak vzpomíná Jiří Holík na Karla Gotta? Zadal si s bývalým režimem? Byl by pro uspořádání státního pohřbu? Co mu vadí na současné politice? A jak se dívá na kauzu kolem památníku maršála Koněva?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Měl bych lepší nápad, jak uctít památku Karla Gotta, prozradil Kubera v ČT
Praha zřejmě vypoví partnerskou smlouvu s hlavním městem Číny, nelíbí se jí článek, ve kterém Praha uznává politiku jedné Číny, což podle radních do takových smluv nepatří. Odpověď na to, zda Praha v této věci zvolila správný postup, chtěl tentokrát moderátor pořadu Interview na ČT24 Daniel Takáč znát od předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS), který se kromě toho vyjádřil k plánované schůzce ústavních činitelů ke Kosovu nebo k otázce, komu má stát vzdát hold pohřbem se státními poctami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych o Gottovi a Chramostové: Superštváč Ovčáček
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych napsal pár řádek k úmrtí slavného zpěváka Karla Gotta a slavné herečky a disidentky Vlasty Chramostové. Prezident Miloš Zeman i předseda vlády Babiš se vyjádřili k úmrtí obou umělců. Fendrych je přesvědčen, že Gott ani Chramostová pozornost Zemana a Babiše nepotřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: A pak že blbost není nakažlivá
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Ostrava se prezentuje na veletrhu Expo Real
V pondělí 7. října začal již 22. ročník prestižního evropského veletrhu komerčních nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real, který potrvá do 9. října. Město na něm zastupují ostravský primátor Tomáš Macura a investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš na veletrhu: Propagovat Česko! Máme se čím chlubit
Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na zahájení mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. „Je důležité, abychom propagovali naši zemi,“ apeloval český předseda vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Startují podzimní burzy filantropie
V první polovině letošního roku se uskutečnily dvě Burzy filantropie pro okresy Pardubice a Chrudim. Díky dobročinnému projektu, který spojuje neziskový, podnikatelský a veřejný sektor, se podařilo neziskovým organizacím od donátorů získat přes 750 tisíc korun. Během měsíce října proběhnou ještě dvě burzy pro okresy Svitavy a Ústí nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Gott: Bude poprask. Toto padlo z ODS. Jde i o Babiše a vládu KSČ. Nečekané
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) reagoval na šéfredaktora serveru Forum24.cz Pavla Šafra, jenž mimochodem v minulých dnech tvrdil, že zesnulý zpěvák Karel Gott je kromě úspěchu i symbolem národního selhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Jak to bylo s přípravou pohřbu Karla Gotta
Komentář na facebookovém profilu k přípravám pohřbu Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Ať ji Bůh přijme k věčnému životu
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí Vlasty Chramostové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Místopředsedkyně Trikolóry burcuje veřejnost: Hustit genderismus do hlavy už dětem v jeslích a ve školce?! To nesmíme připustit
ROZHOVOR Trikolóra jede. Autobusem a objíždí česká města i obce. Jak se hnutí daří oslovovat voliče? Na to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odpovídala poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková. Kromě jiného varuje před zavedením plánu pro nejmenší děti, který má narušovat vidění tradiční rodiny jako spojení muže a ženy. Poslankyně prohlásila, že je šokována snahou hustit dětem do hlavy genderismus už od minijeslí a přímo citovala z metodiky, kterou stát chystá. „Chci dosáhnout toho, aby se o celé této záležitosti vedla otevřená debata v celé společnosti. Nesmíme připustit, aby o prosazení této zvrácené metodiky rozhodlo pět neziskovek a ministryně Maláčová,“ řekla mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
To by se Havlovi asi nelíbilo. Vdova Dagmar má nový projekt. Už zaznělo cosi o lepšolidech
Pondělní MF Dnes přišla s informací, že vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová chce nedaleko Havlovy chaty na Trutnovsku, tzv. Hrádečku, postavit Hrádeček Resort – apartmány s jednou hlavní budovou. Součástí objektu má být i muzeum Václava Havla. Sám Havel by však o něco podobného možná vůbec nestál. Když si informaci přečetl publicista Tomáš Vyoral, přišel s poněkud sarkastickým nápadem...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
JE Temelín: V elektrárně si procvičili stavbu stanu do extrémních podmínek
Necelou hodinu zabralo zprovoznění záložního havarijního střediska Jaderné elektrárny Temelín. Energetici by k takovému kroku přistoupili ve chvíli rozsáhlé přírodní katastrofy, která by znemožnila vstup do standardních havarijních středisek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: 1 milion lidí z řad střelců, myslivců, policistů a rybářů je naštvaných a cítí se podvedeni
Evropská komise právě odhodila masku, a v tichosti pověsila na web přesný časový plán plošného zákazu olova do r 2022, přestože prý nic "nechystali". Občané žádají příslušné činitele ČR, aby plošnému zákazu olova mimo mokřady zabránili, jak dříve slíbili a jak se usnesli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: V otázce klimatu se v EU nadále hledá složitý kompromis
Ministři členských států EU se včera do večerních hodin na jednání Rady pro životní prostředí v Lucemburku zabývali především změnou klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česko se musí přestat ohýbat před Čínou, říká pirátský poslanec Lipavský
Pokud Česko chce, aby mu Čína naslouchala, musí se před ní přestat ohýbat a musí začít jednat jako někdo, kdo si respekt zaslouží. Na konferenci o Číně to dnes ve Sněmovně řekl poslanec Jan Lipavský (Piráti). Podle něj je Peking stále aktivnějším mezinárodním hráčem, jeho aktivity v Evropě ale často nejsou v nejlepším zájmů Evropanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Brňané se rozloučí s Chramostovou i v kondolenční knize v divadle
Městské divadlo Brno nabídne veřejnosti od úterý na recepci v Lidické ulici kondolenční knihu pro rozloučení se zesnulou herečkou a brněnskou rodačkou Vlastou Chramostovou. Umístění kondolenční knihy v tiskové zprávě oznámila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Národní divadlo Brno, kde herečka působila, vyvěsilo na znamení smutku černou vlajku, tak jako brněnská konzervatoř, již Chramostová absolvovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Znesvěcení katedrály. Je to vůbec ještě kněz? Advokát Ortman s odporem k Halíkovi za slova po skonu Karla Gotta. A Kocáb...
ROZHOVOR Jenom malí lidé se takto vyjadřují ke skonu velkého člověka, kterým nepochybně Karel Gott byl. Tak reaguje advokát Jaroslav Ortman na výlevy Tomáše Halíka v souvislosti s úmrtím člověka, který spojoval generace. Tuší, že si nenávistný kněz tímhle způsobem na zemřelém zpěvákovi řeší spory s kardinálem Dominikem Dukou. Za zcela nepochopitelné považuje vyjádření Karla Schwarzenberga, že Karel Gott i v totalitě vydělával velké peníze, jako by on sám neměl nemovitosti a zámky. Trapné výroky expředsedy lidovců Pavla Bělobrádka ho vedou k přesvědčení, že už by lidovci i TOP 09 měli zmizet pod pěti procenty, protože v politice nemají co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Propustíme tisíce lidí, ale služby se nezhorší, ujišťoval v rádiu šéf České pošty Knap
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl šéf České pošty Roman Knap. Na rozhlasových vlnách prozradil, jak se obří státní podnik promění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Co ohrožuje českou ekonomiku? Třeba Trump, naznačil prezident Hanák
Brexit, protekcionismus USA, zpomalující německá ekonomika i světový terorismus patří mezi faktory, jež podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka ohrožují prosperitu české ekonomiky, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmysl v útlumu
Průmysl podle očekávání v srpnu skončil v červených číslech. Výroba očištěná o vliv rozdílného počtu pracovních dnů se meziročně snížila o 1,2 %, neočištěná o 3,8 %. Slabší byl tentokrát výkon nejenom těžebního průmyslu a energetiky, ale i zpracovatelského průmyslu, který tvoří největší část tohoto nejsilnějšího tuzemského odvětví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Navrátil (KDU-ČSL): Systém rodinám někdy příliš nepomáhá
Konference Máme jiné dítě, nechceme jiný život upozornila na problémy péče o rodiny s dětmi s neurologickým postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hlaváček (TOP 09): Kampus Dejvice bude reprezentativnějším místem, kde lidé chtějí trávit čas
Praha se dnes připojila k „Memorandu o společném zájmu,“ které podporuje proměnu Kampusu Dejvice. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) nyní pro město zpracuje koncepční studii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Brno rozšíří stáje pro žirafy
V brněnské zoo se daří žirafám. V současné době probíhají přípravy na rozšíření stájí, díky kterým návštěvníci uvidí žirafy i v zimě. Nyní je vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele a radní jmenovali zástupce města do hodnotící komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fialová (ČSSD): Gastroakademií prošla sedmdesátka žáků
Začíná další rok Gastroakademie. Letos se mezi regionální kuchařskou elitu dostane devatenáct žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Smrt Chramostové: „Spratku!“ Údery na Hrad i výzva těm, co soudí Gotta. Silná slova
Jak okomentovaly úmrtí herečky Vlasty Chramostové různé osobnosti? „V případě Vlasty Chramostové se dnes o státním pohřbu ani nespekuluje, neboť po roce 1968 nám z nějakého nepopsatelného důvodu odmítla dělat svým uměním radost,“ napsal s ironií Bittner; a nejen to, Jenny Nowak z Fora24 vynadala Ovčáčkovi se slovy: „Státní pocty by si pro ni přál i předseda Ústavního soudu Rychetský. Drzý spratek Ovčáček mu spílá a vyzývá ho za to k rezignaci.“ No, a co poslanec Foldyna, nebo Procházková z Respektu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Měl se Gott upálit jako Palach? Podpis Dagmar Havlové! Pane kníže, co ten zabiják
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Mám na něj trochu jiné vzpomínky a jinou povahu, než ti, co tak spěchají oznámit světu, že se s ním znali,“ předesílá k dnešnímu Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil s tím, že Karel Gott z moderních českých a československých dějin hned tak nezmizí, na rozdíl od knížat, prelátů a hofrátů. „Proto žádnou uličku, lavičku, most neb letiště nepotřebuje.“ A jeho „hluboký morální pád“? „Měl se snad v roce 1977 upálit jako Jan Palach v lednu 1969?“ „Jaký je rozdíl mezi podpisem Karla Gotta a Dagmar Veškrnové?“ Zbořil podotýká, že by snad „Tomáš s tím svým ‚rejžkováním‘ mohl počkat až po pohřbu.“ A pokud jde o ty „neznabohy z KDU-ČSL“… Politolog varuje před anonymními nevychovanci, před jejichž pubertální zuřivostí nejsou uchráněny ani osoby vážené: „Jsou chorobou české společnosti. Rozhodnout se, zda jsme ještě schopni se jim bránit a ubránit, zdá se nad lidské síly.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Minizoo na Štěpánově už je otevřena veřejnosti
Dobrá věc se podařila. Od úterý 1. října je totiž po téměř dvou letech pro veřejnost znovu otevřen Fauna park – Dětský ráj na Štěpánově. Dospělí, ale zejména děti se tak mohou opět zblízka seznámit s rozmanitými živočichy, které chová Tomáš Juga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hajzl...? Slovo od Havla. Válka pohřbů „Gott a Chramostová“ přinesla i slovo kokot
Úmrtí herečky Vlasty Chramostové, a zejména slova předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského rozpoutala diskuzi o tom, kdo je hodnější státního pohřbu, zda nedávno zemřelý zpěvák Karel Gott, nebo právě herečka disidentka. Martin Freund z Žít Brno teoretizoval, že by ještě mohl umřít „hajzl Jakeš“, aby byla sestava kompletní. Jiří Ovčáček mluvil o „posedlých vepřích“. Marketér Jakub Horák zase mluvil o tom, že mu docvaklo, „proč je ten Rychetský kokot“. Přidali se i Janda a Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Malý (Trikolóra): Cemplerovi vadí Trikolóra, a tak lže a manipuluje
Jan Cempler před časem založil web manipulatori.cz, na kterém vyvrací nepravdivé zprávy a manipulace. Bylo by to záslužné, pokud by sám nemanipuloval a nelhal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nedělejme z Gotta světce. On takový nebyl... Emma Smetana zpovídala kněze Marka Orko Váchu
K pohřbu Karla Gotta už se vyjádřil jak kardinál Duka, tak kněz Tomáš Halík. Moderátorka Emma Smetana k tématu zpovídala třetího duchovního, kněze a přírodovědce Marka Orko Váchu. Ten řekl, že by pro pohřeb se státními poctami ruku nezvedl, ale jedním dechem dodal, že to je rozhodnutí vlády. Souhlasil s Tomášem Halíkem, že by se z Gotta neměl dělat světec. „Protože Karel Gott takový nebyl,“ dodal. Ale se mší v katedrále sv. Víta nemá prý problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřela signatářka Charty 77 Hana Jüptnerová, bylo jí 67 let
Ve věku 67 let dnes po dlouhé nemoci zemřela pedagožka a signatářka Charty 77 Hana Jüptnerová z Vrchlabí na Trutnovsku. ČTK to řekla režisérka a dokumentaristka Libuše Rudinská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty pokračuje v intenzivní přípravě VRT Polabí
Na konci září byla v registru smluv uveřejněna smlouva na geodetické zaměření VRT Praha-Běchovice – Poříčany (VRT Polabí). Zhotovitelem prací za téměř 10 milionů korun bude společnost GEFOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Digitalizace řidičského průkazu uleví řidičům
Komentář na facebookovém profilu k návrhu digitalizace řidičských průkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Stav památek vypovídá o kulturnosti regionu
Obnova památek je jednou z významných investičních činností Libereckého kraje. Mezi jinými historickými stavbami díky jeho podpoře prochází renovací i kaple navštívení Panny Marie ve Velkém Grunově na Českolipsku, která pochází z druhé poloviny 18. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Průmyslová produkce – srpen 2019
Celkově výsledky průmyslu za červenec a srpen nevycházejí tak špatně jak naznačovaly například indexy podnikatelských nálad (PMI). Domácí průmysl evidentně zpomaluje, avšak zatím stále do určité míry odolává slabým číslům z Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Z České pošty státní banka
Komentář na facebookovém profilu k situaci v České poště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: Bylo mi smutno dvojnásob
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bořek Riess: Podle mého názoru se mě česká justiční mafie snaží semlít
ROZHOVOR Solární energii rozumí jako málokdo v Česku. Už před šestnácti lety vymyslel unikátní řešení aplikace přeměny slunečního záření na elektrickou energii a s kolegy získal v Německu patent v oboru fotovoltaických aplikací. Přesto všechno mu doma, v České republice nepovolili vybudovat jedinou fotovoltaickou elektrárnu. Bořek Riess se už dvanáct let přetahuje s českou justicí a na našem území se svých práv nedobral. Pravdu se snaží najít u Evropského soudu pro lidská práva, ale tam se dočkal neuvěřitelného překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Pedagogická komora podporuje vyhlášení stávkové pohotovosti ve školách
Vedení Pedagogické komory podporuje stávkovou pohotovost, kterou vyhlásily školské odbory. Pokud vláda nesplnila původní slib, že zvýší platy učitelů o 15 %, mělo by jít v příštím roce do tarifů minimálně 10 % navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdo neumí počítat?
Komentář na facebookovém profilu k předpokládaným rozpočtům na výstavbu zdravotnických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
40. týden na ČMKB: Elektřina i plyn zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 40. týdnu uzavřeno 10 tříletých kontraktů na dodávku 5,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 4,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Benešová: Čapí hnízdo? Taková je situace. Ano, mám spor s Bradáčovou a spol. Chystám se na...
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se v rozhovoru pro MF Dnes rozmluvila o demonstracích i o kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše (ANO). Své řekla i k možnosti odvolání nejvyššího žalobce Pavla Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Gott? Prostě dobro.“ Babiš hodně osobní: Promluvil o smrti Mistra
Premiér Andrej Babiš (ANO) poskytl pořadu Střepiny na TV Nova obsáhlý rozhovor. Hovořil mimo jiné o vztahu s prezidentem Milošem Zemanem, ale také o klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kde je ten servis pro občany, tvrdě zaplacený z jejich daní?
Komentář na facebookovém profilu k fungování České pošty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šok: Andrej Babiš prezidentem? TV NOVA slyšela pravdu. A už zavládla hrůza
Že by premiér Andrej Babiš (ANO) usedl po příštích prezidentských volbách na Pražský hrad? Pro prezidenta Miloše Zemana je to přijatelná vize, když sám uvedl, že by Babiše podpořil. Babiš pak o této možnosti hovořil v pořadu Střepiny TV Nova. Celá věc však vyděsila europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Auta stojí, motory běží. Velmi ekologické.“ Ekonom Pikora se vysmál ekoaktivistům blokujícím dopravu
„Blokovat dopravu je velmi ekologické. Auta stojí, motory běží??,“ ekonom se pustil do protestů hnutí Extinction Rebellion, které se v současné době konají po celém světě. „Kdybych byl uhlobaron, dám všechny peníze Extinction Rebellion. Přesvědčení lidí v nutnost změny kvůli nim časem zmizí jak pára nad hrncem,“ zněl komentář od šéfeditora Info.cz. Co se tedy děje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Zateplení objektu záchranné služby dokončeno
Objekt Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Kraje Vysočina prošel náročnou rekonstrukcí zaměřenou na snížení energetické náročnosti. Výměna okenních a dveřních výplní, zateplení obvodového pláště a střechy. To jsou hlavní opatření, která již nyní vedou ke snížení spotřeby energií a snížení emisí skleníkových plynů. Kraj Vysočina získal na zateplení ZZS podporu z finančních prostředků EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Yes, sejmuli jsme ho.“ Takto dopadl bloger, který debatoval s aktivisty zaštítěnými Člověkem v tísni
V pátek se Šimon Pánek „přiznal“, že Člověk v tísni stál za vznikem internetové iniciativy #JsmeTu. „Pomohli jsme přenést nápad do Česka a založit i zde skupinu #JsmeTu,“ napsal na Facebook. A český youtuber Bratříček zparodoval video, které Pánek připojil. A po hádce s „členy sekty“ mu zablokovali účet na Facebooku. „Nikdy už nikoho nenazvu ‚bečkou plnou lásky‘, ‚uchošťourem‘ a ‚čuchačem vlastních prdů‘,“ slibuje ironicky Bratříček, až mu ban vyprší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Policie stíhá šedesátnici, která podněcovala na internetu k vraždě Čaputové
Policie stíhá od minulého týdne šedesátiletou ženu, která podle kriminalistů na sociální síti podněcovala k vraždě prezidentky Slovenska Zuzany Čaputové. Za podněcování k trestnému činu ženě hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let. Na webu pražské policie o tom dnes informoval její mluvčí Jan Daněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Obdivuji ty výjimečné ženy, které svůj volný čas věnují nezištné pomoci
Titul jubilejního 10. ročníku ankety Žena regionu získala Oldřiška Mencáková. Ve veřejném hlasování získala nejvíce hlasů z deseti nominovaných výjimečných žen z Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Boj s dezinformacemi. Věra Jourová představila v europarlamentu svůj plán
Europoslankyně Věra Jourová (za ANO) dnes na půdě Evropského parlamentu obhajovala svoji nominaci na post eurokomisařky portfolia s názvem Hodnota a transparentnost. Portfolio je podle Jourové zásadní pro budování evropské demokracie a dodržování zásad právního státu nebo svobody médií. Jako svůj významný úkol Jourová jmenovala zejména boj proti dezinformacím. „Musíme mít schopnost detekovat tato nebezpečí a zvyšovat vzdělání v oblasti digitální gramotnosti,“ uvedla Jourová ve svém projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Je zeleninový salát levicové antijídlo? Dokážete se najít na pravolevé škále?
Levice, která opustila pracujícího a neprivilegovaného člověka, už nemá právo nazývat se levicí. Stejně tak pozbyla právo být nazývána pravicí ta pravice, která opustila Boha, tj. mravní, morální a etické principy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Kladenský magistrát spustil novou aplikaci Hlášení poruch a podnětů
Každý obyvatel Kladna teď může jednoduše a rychle upozornit magistrát na různé závady nebo předat podnět k řešení. Odkaz na novou aplikaci je přímo na hlavní stránce www.mestokladno.cz v odkazu "Hlášení poruch a podnětů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zakládají Klub nového lesa
Věrnostní program pro veřejnost, Klub nového lesa, zakládá v říjnu státní podnik Lesy České republiky. Členem se může stát kdokoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Tohle je zrada
Komentář na facebookovém profilu k postoji Turecka k syrským Kurdům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Silné varování profesora Budila: Aby si lidé dobrovolně nechali vzít vydobyté výhody západní civilizace, je zapotřebí „nevinné dítě“. Greta!
ROZHOVOR „Západ dnes nedokáže vygenerovat silné a charismatické elity. Umíte si představit Winstona Churchilla, jak naslouchá Gretě Thunbergové?“ pokládá řečnickou otázku mezinárodně uznávaný filozof Ivo Budil v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Klimatické šílenství je podle něj mentální a psychická epidemie, hysterie, kdy Greta Thunbergová není kritikem, ale naopak podporovatelem stávajícího establishmentu, který se nechává zastupovat nevyzrálou, psychicky nemocnou dívkou, jejímž největším dosavadním úspěchem bylo záškoláctví. Aby si lidé víceméně dobrovolně nechali vzít vydobyté výhody západní civilizace, je zapotřebí „nevinné dítě“, proti čemuž ovšem naštěstí je pracující generace poměrně imunní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Budu rázně hájit evropskou duši, slíbila europoslancům Jourová
Dodržování principů právního státu je jádrem Evropské unie, které je třeba neústupně a rozhodně hájit všemi dostupnými prostředky, řekla na úvod svého dnešního slyšení před členy dvou výborů europarlamentu česká kandidátka do nové Evropské komise a současná eurokomisařka Věra Jourová. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): V Lánech se prezidenti V4 dohodli na posilování vlivu této skupiny v rámci EU
Prezident Miloš Zeman přizval prezidenty zemí V4 na dvoudenní summit, který se uskutečnil minulý týden ve středu a ve čtvrtek na zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: 13 státních institucí na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 „pod jednou střechou“
CzechInvest zde pořádá diskuzi investičních agentur zemí V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lachnit: Kvízové odpoledne v Komunitním centru Prádelna
„Říjen je v komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici ve znamení nového semestru vzdělávacích a pohybových kurzů pro seniory, který začal koncem září. Těsně před jeho zahájením zde proběhl další ročník Community Days, a pracovníci Pivovaru Staropramen tak vybudovali spoustu vylepšení ke zvýšení komfortu všech návštěvníků centra,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Záhada kolem „zjevení“ Grety rozluštěna
Největším mediálním trhákem posledních dní je Greta Thunberg. "Zjevení" Grety Thunberg dokonce zastiňuje pokulhávající mediální stíny chudých a zbídačelých lidí v subsaharské Africe, válečné hrozby na Středním východě, virtuální hrozby Číny a Ruska, atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan Stránský: Kam dojdeme s průmyslem srandy?
Byla doba našich babiček, kdy herectví bylo řemeslo. Herci, celé kočovné společnosti, jezdily od města k městu. Nebyla televize, nebylo rádio. Herectví se provozovalo v hospodách a plátěných stanech. Nikdo to za Umění nepovažoval, pro prostý lid to byli komedianti. Jenže přišla nová doba, které se říká technická revoluce. Technici vymysleli sdělovací prostředky, aby byla informovanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jourová grilováním prošla. Výbory europarlamentu ji schválily jako místopředsedkyni Komise
Výbory Evropského parlamentu schválily českou eurokomisařku Věru Jourovou do pozice budoucí místopředsedkyně Evropské komise. Po dnešním slyšení před poslanci získala komisařka podporu zástupců většiny frakcí. ČTK to sdělily zdroje z EP. Definitivní potvrzení celé Komise bude mít v rukou plénum europarlamentu za dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Američané se stahují ze severu Sýrie, Turecko tam chystá úder. Plesl varuje před genocidou Kurdů
Válka na hranicích Sýrie a Turecka je po odchodu amerických jednotek na spadnutí. Mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová uvedla, že Amerika plánovanou tureckou ofenzívu na sever Sýrie nepodpoří, nebude se jí účastnit a ani se vyskytovat v přilehlých oblastech. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chystá útok proti syrským Kurdům a Spojené státy mu vyklizením pozic dávají volnou ruku. Představitelé Kurdů to vnímají od Američanů jako podraz. Šéfredaktor Mladé fronty Jaroslav Plesl na svém facebooku varuje před možnou genocidou Kurdů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vracíme se na špičku Evropy a na špičku světa
Premiér na Mezinárodním strojírenském veletrhu otevřel expozici Czech Republic: The Country for the Future.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: D55 klepe na dveře
Komentář na facebookovém profilu k plánované výstavbě na dálnici D55.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vyznamenaný profesor Šesták: Útoky na Gotta, Nohavica nesmí vystupovat, FAMU se prý distancuje od Kusturici ještě před medailí od Zemana... Stále se kádrujeme
ROZHOVOR Třicet let po „plyšáku“ jsme se nepřestali kádrovat a hledáme podněty k zášti. Kdysi nenávidění „politruci“ snad ani nevymizeli a my to svádíme na jakousi „blbou náladu“. Profesor Jaroslav Šesták dává v té souvislosti příklad z historie, kdy se pouhých dvacet let po tragickém „vítězném“ únoru roku 1948 dokázala naše společnost vyhrabat z mizérie bolševizace a vzniklo tehdy nevídané stmelení pražského jara, které sice přejely tanky, ale které zanechalo v myslích občanů hrdost. Poslední rozloučení se státními poctami pro Karla Gotta chápe jako uznání pro velkého člověka-umělce, který propojil generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Nechali jsme si vzít mnohé, ale Gotta ne!“ Alena Vitásková tvrdě udeřila na Halíka
Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se pustila do profesora Tomáše Halíka. „Jsem křesťanka, ale...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Premiér Babiš navštíví Plzeňský kraj
Předseda vlády ČR Andrej Babiš zavítá ve středu 9. října do Plzeňského kraje, doprovodí ho ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dezinformace z ČT. Může to mít dalekosáhlé důsledky. Expert na zbraně si vyžádal od vnitra dokument, ze kterého vám ukázali jen část. A zjistil...
Advokát a odborník na zbraňovou legislativu a civilní držení zbraní Tomáš Gawron upozorňuje, že Česká televize šíří dezinformace ohledně zločinů spáchaných legálně drženou zbraní a lže o chystané novele zákona o zákazu držení pušek na broky v rámci Evropské unie. Politik a komentátor František Matějka se v reakci na svém Twitteru posměšně ptá, zda „může ČT vyvracet fake news ČT?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dobrý výkon, chválí čeští politici vystoupení Jourové při „grilování“
Česká kandidátka na post místopředsedkyně nové Evropské komise Věra Jourová zatím při slyšení před výbory europarlamentu podává přesvědčivý výkon a podařilo se jí uspokojivě odpovědět na všechny otázky, míní v dosavadních reakcích na Twitteru čeští europoslanci. Chvála zazněla například od Dity Charanzové nebo Alexandra Vondry, někteří zákonodárci ale vyjádřili i konkrétní výhrady. Například Mikuláš Peksa, který v EP zastupuje Piráty, Jourovou pokáral za její odpověď týkající se zodpovědnosti internetových platforem za zveřejněný obsah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Distribuční maturita v Hradci Králové zná své vítěze
Opět po roce se ve středu 2. října sešli studenti 9 partnerských středních škol na třídenním poznávání všeho, co souvisí s distribucí elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odmítáme Instanbulskou úmluvu, tuto genderovou totalitní zrůdnost
Postoj hnutí na facebookovém profilu k Istanbulské úmluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Letní přestávka ve stavebnictví
Zatímco u průmyslu se červený výsledek dal čekat, stavebnictví svým srpnovým poklesem přece jen trochu překvapilo. Jeho produkce se totiž meziročně snížila o 3,7 %, což by sice bylo možné dát do souvislosti s loňským vysokým srovnávacím základem, nicméně meziměsíční propad o necelá tři procenta tento argument silně relativizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: I při zkušební jízdě musí mít řidič od auta doklady
Pokud se zájemce o koupi automobilu rozhodne pro zkušební jízdu, měl by se ujistit, že během ní bude vozidlo opatřeno přidělenými registračními značkami a u sebe bude mít tzv. malý technický průkaz a zelenou kartu povinného ručení. V opačném případě totiž řidiči hrozí nejen pokuta, ale i zákaz řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Český průmysl má symptomy německé nákazy. Pozemní stavitelství zaznamenalo prudký pokles
„Německo již začalo roznášet svou ekonomickou nákazu. Obětí je český průmysl, který je kvůli přílišné orientaci na subdodávky do zemí Evropské unie zranitelný. Do budoucna by se čeští průmyslníci měli více zaměřit na produkci koncových výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Ty by měli vyvážet do celého světa,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Praha by neměla mít ambice zasahovat do zahraniční politiky, varoval Petříček
Dnešní rozhodnutí rady hlavního města vypovědět sesterskou smlouvu s Pekingem ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) respektuje, jde o záležitost samosprávy. Za zahraniční politiku ale zodpovídá vláda a na její pozici se nic nemění, řekl na dotaz ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Zvěřina z pohledu veterinárního dozoru
Podzimní období je v České republice tradičně mimo jiné také obdobím lovu zvěře, kdy se daleko častěji než po zbytek roku objevuje v domácích kuchyních, na pultech obchodů i v restauracích zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů se ještě více otevírá veřejnosti, na webu zveřejnil svá druhoinstanční rozhodnutí
Další krok k ještě větší otevřenosti směrem k veřejnosti učinil Úřad pro ochranu osobních údajů. Na svých webových stránkách uveřejnil vybraná anonymizovaná druhoinstanční rozhodnutí předsedkyně Úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jourovou čeká tříhodinové grilování ve výborech europarlamentu
Českou eurokomisařku Věru Jourovou dnes čeká tříhodinové slyšení před členy výborů Evropského parlamentu. Poslanci hodlají prověřit, zda kandidátka na post místopředsedkyně příští Evropské komise pro evropské hodnoty a transparentnost má o tématech své práce přehled a bude pracovat svědomitě a nezávisle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu, obchodních válek a slabého českého průmyslu
V uplynulém týdnu čísla z USA ukázala, že geopolitická nákaza pomalu začíná být cítit i v největší světové ekonomice. Mizernou náladu v průmyslu tentokrát doprovodila i horší nálada v sektoru služeb a smíšené zprávy z amerického trhu práce. Poklesy akcií ale v souhrnu nebyly tak výrazné, protože současně rostly sázky na snižování amerických sazeb (v říjnu je pravděpodobnost přes 80 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Chráněným statkem světa se stane právě příklad soužití člověka a koně v České republice
Pondělní bilancování na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Nová čtvrť v Bubnech nabídne bydlení nejspíš jen pro nejbohatší. Na podání připomínek zbývá pouhý týden
Podle současných podkladů mají na území Bubny-Zátory vyrůst nejspíš pouze komerční byty bez jakéhokoliv podílu dostupného bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Je důležité připomínat si význam aktivit Československého červeného kříže
Výstava ve vestibulu krajského úřadu připomíná 100 let od založení Československého červeného kříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Demolici výbuchem poškozeného domu v Lenoře zaplatí kraj
Na kontě veřejné sbírky je už víc než 140 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lidé nechtějí vstoupit do stran, rozdělují prý společnost
O vstupu do některé z politických stran uvažovalo v posledních deseti letech osm procent Čechů. Více než dvě třetiny veřejnosti se domnívají, že strany rozdělují společnost a pouze v době voleb se zajímají o to, co si lidé myslí. Navzdory kritickým názorům je ale současný postoj Čechů k politickým stranám jedním z nejkladnějších od roku 2005, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) s podobným průzkumem začalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Moravskoslezský kraj je rejdištěm firem, které vyvíjejí hi-tech
Sílu uhelné platformy ukazují společně Moravskoslezský a Ústecký kraj na brněnském strojírenském veletrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Úspěšný závodní tým Buggyra zve fanoušky na mostecký autodrom
Neděle 3. listopadu od 09:00 do 18:00 hodin bude patřit příznivcům a fanouškům jednoho z nejúspěšnějších tuzemských závodních týmů Buggyra Racing.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mračková Vildumetzová (ANO): S mýtem by se měla částka na opravy zvyšovat
O opatřeních v souvislosti se zavedením mýta a o financích na opravy silnic II. a III. tříd jednali v Praze hejtmani na zasedání Rady Asociace krajů ČR. Zabývali se také možnostmi získat dotace na řešení kůrovcové kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist