Oficiální zpravodajská média

A proč Havel otočil? Smrt Karla Gotta: Jan Schneider, signatář Charty 77, „rýpe“ tak, že mnohé naštve
Za minulého režimu selhala Chramostová i Gott, ale oba to dávno vyvážili. Gott pomáhal, o komunistech si myslel své a některé věci si nemohl dovolit. Havel v určité době výrazně otočil v tom, za co byl oslavován. Chartista a někdejší disident Jan Schneider v obsáhlém rozboru pro ParlamentníListy.cz nenechává nit suchou na těch, co dnes na Gotta plivou, a vystavuje jim účet za to, co (ne)dělali za minulého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Agent BIS!“ Bomba kolem OKD: Vyšetřeno. Sobotka, nahrávka! Bakala mlčí, ale jiní promluvili
Trestnímu oznámení sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební firmy OKD budou čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček. Mezi jmenovanými nechybí ani expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Blíže se závěry sněmovní vyšetřovací komise seznámili veřejnost poslanci Lukáš Černohorský (Piráti), Josef Hájek (ANO), Václav Klaus ml. (Trikolóra) a Lubomír Volný (SPD). Ten se rozmluvil o výslechu bývalého agenta BIS, který získal post ve společnosti NWR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Euroklíč už běží osmým rokem, uvolnilo se na něj 33 milionů
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v úterý 8. října 2019 společně s ministryní Klárou Dostálovou zúčastnil tiskové konference ke slavnostnímu představení mezinárodního projektu Euroklíč, který je v České republice realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
A je to tady! Zneužitý Gott. Jan Ruml promluvil
Chartista a někdejší ministr vnitra Jan Ruml zavzpomínal na herečku, svou kolegyni z disentu Vlastu Chramostovou, ale také na Karla Gotta, jehož smrt podle jeho názoru politici zneužili. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO), který navrhl státní pohřeb pro Karla Gotta, se prý snaží pasovat do role strážce Gottova odkazu, což je nepatřičné. Prozradil také, proč si velice váží Vlasty Chramostové a kde udělali politici chybu v 90. letech minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kabourková: Sport - nedbalost či úmysl orgánu
Již římské právo znalo objektivní princip očekávaného jednání povinné osoby. Jednalo se o tzv. „bonus pater familias“, neboli jednání dobrého otce rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Kde se v "kavárně" bere tolik nenávisti ke Karlu Gottovi
Otázka týdne z 4. října 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tabery, všechno ovládáte, cenzurujete nás... Spor o to, kdo řídí Českou republiku
Kdo ovládá Českou republiku? Do této debaty se dostal sociolog Petr Hampl a šéfredaktor Respektu Erik Tabery na Twitteru. Šéfredaktor Respektu, vydávaného Bakalovým vydavatelstvím Economia, si při dokumentu o Vlastě Chramostové povzdechl, kam to naše země dopracovala. „Od Havla k Zemanovi. Od Medka k Mynářovi. Od Tigrida k Ovčáčkovi a dalším.“ A Petr Hampl to nemohl nechat bez odezvy. Ale nakonec dospěl k názoru, že Taberyho frustrace je pochopitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Gott? „Hovno u cesty jste, pitomci. Kdákejte,“ udeřil Ivan Vyskočil. Režisér jinak o Antichartě. Petra Janů a další o Mistrovi
ANKETA „Kdo, když ne Karel Gott, by si tolik zasloužil poctu státního pohřbu? Byl to hodný člověk, obrovský profesionál! A připomínání Anticharty? Vždyť to je směšné! Pojmenovat po něm nějaké významné místo!“ Nejen taková slova zazněla od známých osobností na adresu Karla Gotta. Pro ParlamentníListy.cz na zpěváka zavzpomínal režisér Jiří Adamec, zpěvačka Petra Janů, herci Ivan Vyskočil, Jan Kuželka a Michal Gulyáš, spisovatelé Jan Bauer a Bruno Solařík, hudebník Petr Štěpánek, bloger Ladislav Větvička, hudební producent Aleš Trdla i moderátor Slávek Boura. Někteří přidali i osobní zážitek s Mistrem. Jiní prozradili, co si myslí o těch, kteří se do Karla Gotta strefují i po jeho smrti. A padla dost drsná slova!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
František Mareš: Návrat do Valbone - kniha, která nikdy neměla být napsána
Po přečtení knihy Josefa Urbana Návrat do Valbone se nabízí její jednoznačné zařazení do skupiny, která se nazývá thrillery. Tento název je odvozen z anglického výrazu thrill, který znamená otřást, vzrušit a u čtenáře vyvolat silné napětí a emoce… Vše výše řečené je příběhem knihy doslova a do písmene naplněno a zdálo by se, že mimo konstatování, že žánr byl autorem bravurně zvládnut, není již co dodat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiše se na tiskovce po vládě zeptali na stíhání Bakaly. A ten začal řádit
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) znovu otevřel téma pohřbu Karla Gotta a požádal své spoluobčany, aby zvážili, zda památku Karla Gotta neuctí v soukromí, protože na Žofíně jsou k dispozici jen omezené prostory. Poté lidem prozradil, kolik ročně stojí správa EU a jaké odstupné dostávají europoslanci. Nakonec se pustil do podnikatele Zdeňka Bakaly. A nejen do něj...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Rodina Karla Gotta si státní pohřeb nepřála
Vláda Andreje Babiše řešila na jednání v úterý 8. října 2019 pohřeb Karla Gotta, který proběhne se státními poctami. Schválila také vznik svého nového poradního orgánu, Rady vlády pro duševní zdraví a u příležitosti státního svátku 28. října navrhla prezidentu republiky povýšení důstojníků do generálských hodností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Pokud chceme vést s Čínou rovný dialog, musí naše diplomacie narovnat páteř
Z iniciativy pirátského poslance Jana Lipavského včera v Poslanecké sněmovně proběhl seminář s názvem Čína v mezinárodních vztazích. Poslanci ze sedmi demokratických stran (Piráti, ANO, ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN) tu diskutovali o cestě pro českou zahraniční politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý ministr za ODA se rozčílil v rozhlase: Jak je možné, že čeští politici neobhajují EU? Proč dovolili, aby tu mohly kolovat nesmysly?
Kristina Hrbková, analytička think-tanku Andreje Babiše Institutu pro společnost a politiku, a Pavel Bratinka, bývalý politik za ODA, podnikatel a zakladatel poradenské společnosti Euroffice Praha – Brusel, debatovali na vlnách Českého rozhlasu, zda je Věra Jourová tou pravou osobou, která má v EU chránit právní stát a evropské hodnoty. Bratinka navíc českým politikům vynadal za to, že nechávají v Česku kolovat absolutní nesmysly o EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pane Stehlíku, dokažte, že nemáme pravdu
Komentář na facebookovém profilu k nabídce kurzu historie zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Na Karla Gotta udeřilo. Od Romů: Kolaborant. Šířil nenávist
Od úmrtí Karla Gotta uběhl už týden. A pomalu, ale jistě se začínají objevovat i ostřejší kritiky. Jednu takovou napsal i publicista a hudebník František Kostlán, spolupracovník serveru Romea.cz. A zpěváka rozhodně nešetří. Gott prý romantickými slátaninami zkazil svým příznivcům vkus, ale hlavně pomáhal legitimizovat komunistický režim. Kostlán mluvil i o kolaborantství. „Gottova politická intervence je hrozivá,“ řekl a dodal, že Gott stál na straně neslušnosti, nenormálnosti a nepřijatelnosti. Což prý dokazují i konspirační teorie, kterým věřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Měli byste být hrdí na svůj stát, sdělil Čechům Babiš
Češi by se měli naučit být podle vzoru jiných států pravými patrioty, řekl dnes na konferenci 30 let růstu premiér Andrej Babiš (ANO). Česko je podle něj skutečně zemí pro budoucnost, jak se nyní snaží propagovat vláda, a vrací se nazpět do první republiky, kdy lidé měli vize. Premiérova slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Komisařka Jourová předčila mnohá očekávání
Komentář na facebookovém profilu ke "grilování" eurokomisařky Věry Jourové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Zm*d, kretén, svině, hov*n a sráč“ Ondráček. Pavel Novotný z ODS napsal dopis. Část věnoval i Zemanovi
Pavel Novotný si za slova o poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi vykoledoval trestní oznámení. Ale jak je zjevné, krotit se nehodlá. Sepsal a zveřejnil dopis pro poslance, kde ho nazývá kreténem, sviní, sráčem, zmrdem a koštětem. „Jednou se bude jménem všech obětí komunistické ideologie močit na ten váš hrob a vašich svinských rudých kamarádů,“ vzkázal Ondráčkovi a dodal, že se těší, až mu to zopakuje u soudu. A Jiří X. Doležal z Reflexu si taky přisadil. Příslušníci zasahující v listopadu 1989 prý byli stejní jako gestapo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): V souvislosti s kauzou OKD podám několik trestních oznámení
Komise vedená Pirátem Černohorským uzavírá vyšetřování – podá trestní oznámení na exministry Dlouhého, Urbana i Sobotku. Bakalu a Koláčka podezírá z podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Nesoudný soudce Rychetský
Soudce, každý, bez rozdílu, má být nezávislý, nestranný, objektivní, především se nemá plést do jakýchkoliv sporů veřejnými prohlášeními, vystupováním a hodnoceními na obrazovkách tv stanic k jakýmkoliv kauzám, o kterých ještě soud nerozhodl. Zejména k takovým, které jedna strana sporu chce řešit právě před jeho soudem. Logika, jasná každému, i laikům bez právního vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stát plánuje velké investice do dopravní infrastruktury, pomůže i digitalizace. Hrozí však nedostatek lidí
Projektový trh ovládl optimismus. Firmy očekávají růst v počtu zakázek i výši tržeb, i když se potýkají s téměř maximálním vytížením svých kapacit. Jsou jejich očekávání reálná? O současnosti i budoucnosti projektů ve stavebnictví a dopravní infrastruktuře a jejich financování hovořili mj. ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr dopravy Vladimír Kremlík na konferenci ředitelů projektových a investorských společností.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Díky investici kraje prokoukla další tělocvična
Další školní sportoviště dostalo nový kabát. Tentokrát se do něj oblékla tělocvična Střední školy gastronomie a služeb v Přerově, jejíž plášť prošel rekonstrukcí za více než 15 miliónů korun. Většinu nákladů hradil Olomoucký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys. Klaus při tour po republice přijel do Chanova a toto se od místních dozvěděl
Poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se na své tour po republice rozhodl navštívit Mostecký region a nevynechal zde ani nechvalně proslulé sídliště Chanov. Dal se také do řeči s místním obyvatelstvem a skončil šokován. „Nejhorší pro nás jsou neziskovky, které dělají romobyznys,“ řekli mu místní. Klaus o tom informoval na sociálních sítích a v komentářích následně došlo i na ostrý názor na bývalého ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřího Dienstbiera, který často práci neziskových organizací v minulosti hájil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ve sněmovně se řešilo hospodaření ČT: Někteří poslanci neskrývali šok. Podivné zakázky za miliony, a členové Rady nic nevěděli
Generální ředitel České televize Petr Dvořák a členové Rady ČT dnes během několikahodinového jednání obhajovali v Poslanecké sněmovně činnost a hospodaření ČT. Během jednání měla ve Sněmovně podle zúčastněných panovat bouřlivá atmosféra. „Jsem šokován, že tam byly otázky na konkrétní firmy, kde je spoluvlastníkem pan ředitel, a zakázky v řádu milionů korun. Rada nic nevěděla, nebyla schopna odpovědět,“ ohodnotil schůzi poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Výroční zprávy se v Poslanecké sněmovně mají projednávat již 17. října. Pokud však k jednání nedojde, tak je opozice připravena svolat mimořádnou schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rada EU schválila směrnici o ochraně whistleblowerů
Rada EU ve formátu ministrů spravedlnosti schválila 7. října 2019 směrnici o ochraně osob oznamujících porušení práva Unie. Jejím schválením vznikl společný minimální rámec pro členské státy EU v oblasti ochrany práv oznamovatelů (whistleblowerů). Příprava transpozice do českého právního řádu již probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Foldyna: ČT je v horším ekonomickém stavu, než jsem si myslel. A generál ředitel ve střetu zájmů
Komentář poslance ČSSD Jaroslava Foldyna k proběhlému semináři o hospodaření České televize, který byl uzavřen pro veřejnost a média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
František Kuba: Homunkulové z České republiky
Zatím ne ti od spisovatele Petera Lorenze (NDR), z protřepávaných zkumavek genetického ústavu a minusových teplot, ale někdo nám bližší – jde o běžné lidi z takzvaného Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Bakalu se Sobotkou zcela mění zažité pořádky. Mnoho lidí teď bude mít co vysvětlovat. Erik Best dává konkrétní jména
Bakalovi novináři mají jedinečnou příležitost dokázat, jak jsou nezávislí na svém majiteli, jak často tvrdí. Podle politického analytika Erika Besta teď mají možnost se „osamostatnit“. Řekl to v reakci na závěry vyšetřovací komise k OKD, která na Bakalu a další podá trestní oznámení. Best se zamýšlí, co bylo za tím, že policie dříve v této kauze stíhala jen „malé rybičky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sportovní novinář ocenil Karla Gotta: Aspoň na pár dní nás osvobodil od rozkecané Grety a EU
Sportovní novinář Pavel Skramlík se na svém blogu na serveru iDNES.cz vyjádřil k úmrtí zpěváka Karla Gotta. Podle jeho slov nám svým skonem pomohl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Rheinmetall je mimo hru v tendru na nástupce vozidel Bradley pro americkou armádu
Před několika dny americká armáda oznámila, že vyloučila společnou nabídku společností Rheinmetall a Raytheon pro výběrové řízení na nová bojová vozidla pěchoty v rámci programu OMFV (Optionally Manned Fighting Vehicle).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Na sympoziu vystoupí i zdravotníci z amerického Bostonu
V pátek 11. října 2019 se v Rytířském sále strakonického hradu uskuteční V. česko-americké neurologicko/internistické sympozium. Organizátory jsou Nemocnice Strakonice, a.s. ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center (Boston, USA) a Česká lékařská komora Strakonice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Sbohem, Slavíku! Slzy pro Karla Gotta v ruské televizi
Že na Karla Gotta vzpomínají i jinde než v Čechách, například v Ruské federaci, upozornil už Alexandr Mitrofanov. Nicméně, bývalá poslankyně ČSSD Anna Čurdová se tomu, jak na Gotta Rusové vzpomínají, věnovala podrobněji při sledování pořadu Pust govorjat, který Gottovi věnoval celou hodinu svého vysílání. „Je nutné říci, že byl připraven s velkým citem, pokorou a vkusem. Není se čemu divit, Karel Gott byl v Rusku velmi oblíben a uznáván a řadu Rusů zpráva o jeho smrti překvapila a zaskočila,“ píše. A dodává, že v Českém domě v Moskvě je kondolenční kniha, do které se jako jeden z prvních podepsal šéf Alexandrovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stánek Kovosvitu na MSV navštívili premiér Babiš a ministryně Schillerová
Těsně před uzavřením prvního dne Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně navštívila stánek společnosti Kovosvit MAS vládní delegace v čele s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou. Premiéra po výstavišti doprovázel Oldřich Paclík, ředitel Svazu strojírenské technologie. Vzácné hosty na stánku přivítal Libor Kuchař, předseda představenstva a generální ředitel Kovosvitu MAS. Přítomen byl též Jaroslav Strnad, majitel průmyslové skupiny CE Industries.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kovosvit na strojírenském veletrhu prezentuje soustruhy produktové řady KL
Před rokem na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně prezentoval Kovosvit MAS zbrusu nový soustruh KL 285. Nový soustružnický program tradičního výrobce obráběcích strojů tvoří většinu exponátů i v letošním roce. Novinkou je druhý soustruh řady KL (Kovosvit Lathe), stroj KL 435, který navazuje na produkční soustruh SP 430 a je jeho evolucí. Celkově firma z jihočeského Sezimova Ústí, jež si letos připomíná 80 let od svého založení, do Brna přivezla sedm obráběcích strojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Andrej Babiš se zúčastní představení projektu Euroklíč
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v úterý 8. října 2019 společně s ministryní Klárou Dostálovou zúčastní tiskové konference ke slavnostnímu představení mezinárodního projektu Euroklíč, který je v České republice realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Bakala, vrchní tunelář!“ Kauza OKD graduje: Orgán uzavřel šetření
Členové sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD dnes představí výsledky svého zkoumání. Ve hře je podání tří až čtyř trestních oznámení. Na sněmovním webu by navíc měla být zveřejněna kompletní závěrečná zpráva komise. Podle serveru Info.cz sněmovní komise naznačuje, že tunelování OKD od začátku řídil uhlobaron Zdeněk Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO postavila 8 fotovoltaických elektráren pro Lidl
Na osmi prodejnách předního potravinového řetězce vyrostly solární elektrárny o výkonu 100 kWp. Jde o další z úspěšných instalací ČEZ Solární v areálech firemních zákazníků.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Lihový boss promluvil. Nabídka desetimiliónového úplatku prý byla provokace od Šlachtova detektiva
Policie, respektive někdejší Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vedený Robertem Šlachtou, si v roce 2013 opatřila důkazy v lihové kauze velmi sporným a dost možná i nezákonným způsobem. Vyplývá to z informací, které se podařilo shromáždit Ekonomickému deníku. V kauze nejde jen o miliardové úniky na daních při výrobě a prodeji nezdaněného lihu, ale také o údajný desetimiliónový úplatek pro Šlachtova detektiva Jiřího Komárka. Odsouzený šéf lihové skupiny Radek Březina připouští, že možnost úplatku zvažoval. Ale tvrzení detektiva o konkrétní nabídce považuje za policejní provokaci, aby mohl být v jeho kauze nasazen odposlech do vazební cely.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Zdravotnictví před kolapsem? Babiš se prý dnes velmi divil, jaká čísla mu lékaři přinesli. Profesor Pafko o tom řekl více v ČT
Odboráři a premiér se dnes neshodli na tom, jestli má zdravotnictví pro příští rok dostat dalších sedm miliard korun, když šest miliard navíc už dostalo. Andrej Babiš (ANO) byl překvapen údaji, které mu odboráři a lékařská komora přinesli, chce si je nechat prověřit. Je skutečně české zdravotnictví před kolapsem, v čem dnes sestry a lékaři pracují? O tom v úterním Interview na ČT24 promluvil chirurg Pavel Pafko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda znovu navrhuje povýšení Koudelky. Prezident jej odmítl už třikrát
Již počtvrté navrhuje vláda jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do hodnosti generála. Všechny předchozí pokusy o jmenování Koudelky generálem ztroskotaly na nesouhlasu prezidenta Miloše Zemana, s nímž chce nyní znovu o věci jednat premiér Andrej Babiš (ANO). Zeman při jmenovacím ceremoniálu opomenul Koudelku již loni v květnu a poté i v říjnu. Nejmenoval jej pak ani letos 8. května. Podle něj není Koudelka člověkem na svém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Andrea Dutková: Rudolf II. se v hněvu a vzteku tak rozčílil, že něco rozbil. Následujte ho!
Bílý hněv je nekontrolovaná zuřivost se zákalem vědomí. Naučte se raději pravidelně uvolňovat své emoce a poznejte ventily proti stresu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sociolog Hampl sleduje válku o Karla Gotta: Elity dnes potřebují lidem zničit jejich symboly. Lháři z Respektu. Hnusnou tváří normalizace není zpěvák, ale kádrovák Halík
ROZHOVOR Karel Gott nikdy nevykonával žádnou státní funkci, ale přesto po jeho úmrtí bylo zaplněno svíčkami celé prostranství před jeho domem. Společenský fenomén zlatého slavíka je tématem pro sociologa Petra Hampla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Smuteční rozloučení veřejnosti a zádušní mše za Karla Gotta
V pátek 11. října 2019 se v paláci Žofín uskuteční smuteční rozloučení veřejnosti se zpěvákem Karlem Gottem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Vladimír Dlouhý - Výsledek vyšetřování poslanecké komise k OKD odmítám
Vyjádření prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého k závěru vyšetřování poslanecké komise k OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
David: Evropa nesmí nečinně přihlížet masakrování civilního obyvatelstva!
Spojené státy americké a Rusko mají společnou odpovědnost za další osud kurdské Rojavy. - Prohlášení poslance Evropského parlamentu Ivana Davida k turecké agresi do severosyrské oblasti Rojava, obývané Kurdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kreténe, lháři, zmrde Ondráčku, jednou se bude močit na váš hrob, vy hovene. Lidé podepisují dopis Pavla Novotného a píší poslanci KSČM další sprosťárny
Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný z ODS jasně napsal, co si myslí o komunistickém poslanci Zdeňku Ondráčkovi. Označil ho za „sráče“ i za „zmrda“. A dozvěděl se, že si řada občanů České republiky myslí o Ondráčkovi prakticky totéž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
V Německu opět řádí imigranti. Foldyna k tomu má tvrdé poznámky
Německo mělo opět problémy s migranty. Tentokrát se Syřany. Jeden z nich před synagogou mával nožem a nadával na Izrael. A druhý se zmocnil kamionu a naboural 8 aut a zanechal po sobě devět zraněných. A co na to poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna? Odpovědnost prý nese německá politická reprezentace. „Už má sedět ve vagónu směr Sýrie,“ prohlásil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: V péči o kulturní dědictví je důležitá spolupráce a podpora
Ministr kultury Lubomír Zaorálek přijal v Nostickém paláci výkonného ředitele organizace Europa Nostra Profesora Hermanna Parzingera a viceprezidenta Asociace majitelů hradů a zámků Petra Svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Od komisařky Jourové jsem čekával víc konkrétních návrhů
Jiří Pospíšil, předseda TOP 09, jako jediný český poslanec Evropského parlamentu položil při slyšení otázku Věře Jourové, české kandidátce na evropskou komisařku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Sociální demokraty na Jablonecku povede nový předseda
Nového předsedu Okresního předsednictva ČSSD – okres Jablonec nad Nisou si zvolili ve čtvrtek 3. října 2019 delegáti jablonecké okresní konference. V tajné volbě vybrali Mgr. Pavla Svobodu, náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: O mrtvých jen dobře? Ne dobře, ale hlavně poctivě a spravedlivě, což se ne každému může líbit
V rozmezí několika dnů došlo ke dvěma smutným událostem, kdy na onen svět odešly dvě osobnosti. Chce se říci významné osobnosti, ale v případě druhého úmrtí, tedy skonu herečky Vlasty Chramostové, by to vůči zesnulému Karlu Gottovi bylo nespravedlivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Je čas začít připravovat změnu
Oznámení na facebookovém profilu o zahájení kampaně k volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Gott a Chramostová? Je jasné proč... Jaromír Soukup vidí nadcházející událost
Má se předseda Ústavního soudu České republiky vyjadřovat k tomu, kdo má a nemá mít pohřeb se státními poctami? Podle ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa ne. Ve svém pořadu Jasně a stručně mínil, že Rychetský se má zabývat Ústavním soudem, protože rozhodování o státních pohřbech a poctách je výsostná pravomoc vlády. A dodal, že tím Rychetský naznačuje, že v příštích prezidentských volbách s ním bude nutno počítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Letiště Karla Gotta? Schwarzenberg zuřil. A od Klause ml. napsali: Ale pane kníže...
Člen hnutí Trikolóra Tomáš Grygar podpořil petici za přejmenování pražského letiště. To rozčílilo čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, jenž k této petiční aktivitě uvedl, že jde především o trapnou pomstu obou Klausů našemu prvnímu českému prezidentovi. Nyní přišla z Trikolóry odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Využití chytrých technologií v proměně odpadu v bohatství může pomoci v rozvojových zemích
Světový den Habitat – „World Habitat Day“ se pod záštitou OSN slaví každé první pondělí v říjnu již od roku 1985. Letos tento den připadá na 7. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Odbory a další skupiny jdou opět k Babišovi kvůli zdravotnictví
Organizace sdružené do takzvaného krizového štábu českého zdravotnictví budou dnes opět jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Chtějí upozornit na nedostatečné financování resortu, zejména nemocnic a domácí péče. Pro příští rok by mělo jít na zdravotní péči 340 miliard korun, šest miliard navíc Babiš slíbil po posledním jednání se štábem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš odmítá zavedení bankovní daně, znejistěla by podle něj trh
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá zavedení speciální daně pro banky. Podle něj by znejistěla celé podnikatelské prostředí a poškodila všechny občany. Premiér to dnes řekl novinářům ve Vyskeři v Českém ráji. O zavedení bankovní daně hovořila v minulých dnech ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová. Pokud se na tom nedohodne s ANO, hodlá sociální demokracie zavedení sektorové bankovní daně navrhnout sama, uvedla Maláčová.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Pražští radní: Slovanská epopej by měla být zapůjčena Moravskému Krumlovu
Rada hlavního města Prahy doporučila zastupitelstvu schválit dočasnou zápůjčku Slovanské epopeje na pět let do Moravského Krumlova. "Podmínkou je, abychom splnili všechny náležitosti k vystavení," řekl české justici starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. Rozhodnutí o zapůjčení slavného díla Alfonse Muchy by mělo stvrdit ještě zastupitelstvo a to 17. října.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Oldřich Balík - mýty a fakta mediální kampaně
Možná jste nedávno narazili na kritiku opozice, která se týkala tzv. poradenských smluv. Já sám jsem měl uzavřenou poradenskou smlouvu s bývalým místostarostou naší městské části Oldřichem Balíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: 30. výročí pádu železné opony na Třístoličníku
Třicáté výročí od pádu železné opony si o víkendu připomněli účastníci setkání na šumavském Třístoličníku. Na 1333 metrů vysokou horu, která má u nás výjimečné geografické umístění, protože leží přímo na trojmezí tří států, vyrazili v sobotu turisté z Čech, Německa a Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych vysvětlil, proč by byl ideálním prezidentem generál Pavel. Dovede zabít rukou a ví, že Rusko je horší, než migrace
Komentátor serveru Aktuálně.cz dal za pravdu prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi. Skutečně. Stejně jako prezident si i Fendrych myslí, že nastal čas na hledání Zemanova nástupce v úřadě. Sám Zeman řekl, že by volil dnešního premiéra Andreje Babiše, pokud by kandidoval. Fendrych však zalovil ve zcela jiných kandidátských vodách. Hledal Zemanův přesný protiklad. A našel ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Veletrh EDUCA MYJOB pro budoucnost malých i velkých
Největší veletrh pracovních a vzdělávacích potřeb v severních Čechách EDUCA MYJOB Liberec se bude konat od čtvrtka 10. října do soboty 12. října v liberecké Home Credit Areně. Již 13. ročník veletrhu je určen pro každého, kdo se zajímá o vzdělávání na všech úrovních a o nové pracovní příležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Socha TGM se vrátila na brněnské výstaviště
V den zahájení Mezinárodního strojírenského veletrhu 7. října 2019 byla v areálu brněnského výstaviště odhalena socha Tomáše Garrigue Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jana Zwyrtek Hamplová: Pět milionů chce město Postoloprty za újmu na své pověsti
Město Postoloprty žádá po státu pět milionů korun v souvislosti s nezákonným stíháním deseti svých zastupitelů. Důvod? „Pověst města medializací trestních stíhání velmi utrpěla,“ tvrdí starosta Zdeněk Pištora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Ne každá blbost přichází z Bruselu
Zavedení krajských jízdenek nepřichází na befel z Bruselu, ale z hlav našich krajských mudrců. Občan nejen na Jižní Moravě se má zase na co těšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Odvážné závěry parlamentní komise k OKD
Když se před čtrnácti dny objevila v médiích krátká informace o předběžném závěru komise sněmovny k privatizaci OKD, byl jsem poněkud nemile překvapen. Předběžná informace z toho plynoucí byla totiž ta, že z celé velké kauzy v zásadě vzniknou jen dvě trestní oznámení. A to na dva bývalé ministry ČSSD. To by bylo trochu málo. Hlavně pokud by se to vyhnulo Bakalovi a jeho blízkému spolupracovníkovi, právníkovi Pokornému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kverulant zastavil nákup předražených vysílaček pro celníky
V roce 2017 vypsalo Generální ředitelství cel soutěž na nákup vysílaček za téměř 35 milionů korun. O žádnou soutěž však nešlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka, který bude s Bakalou čelit trestnímu oznámení za OKD: Obvinění je politicky motivované
Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) čelí trestnímu oznámení kvůli privatizaci těžební firmy OKD. Závěrečné rozhodnutí sněmovní vyšetřovací komise k OKD považuje za politicky motivované a populistické. „Mám svědomí čisté,“ uvedl pro Echo24.cz s tím, že se trestního stíhání nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hřib má problém. Pocítíte újmu vlastních zájmů, zahřmělo z čínské ambasády
Dne 7. října rozhodla rada hlavního města Prahy vypovědět sesterskou smlouvu s Pekingem. Jak tento přístup hodnotí čínské velvyslanectví? ParlamentníListy.cz získaly reakci mluvčího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fake news Karla Schwarzenberga. Ani jeden z Klausů nechce přejmenovat Havlovo letiště. Promlouvá muž, kvůli kterému to vzniklo
ROZHOVOR Nenávist Václava Klause? Snaha pomstít se Havlovi přejmenováním letiště po Gottovi? Vůbec ne. Klausové o nápadu podle právníka Tomáše Grygara (Trikolóra) vůbec nevěděli. A dobře si prý toho byl vědom i Karel Schwarzenberg, který v souvislosti s peticí psal o zneužití smrti a trapné mstě ze strany Klausů. „Byla to jen záminka, jak zaútočit na Václava Klause a produkovat další nenávist,“ říká Grygar, podle kterého bylo cílem petice spíše vzbudit diskusi. To se sice povedlo, většina politiků ovšem diskutuje o tom, jak je tento krok od Klausů nehezký. A právník Grygar pro ně má vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nejvyšší soud rozhodl - pozemky nepatří cisterciákům, ale státu
Cisterciácké opatství Vyšší Brod nemá restituční nárok na 2 084 hektarů lesa v Jihočeském kraji. Letošní rozhodnutí pražského Vrchního soudu v září potvrdil i Nejvyšší soud České republiky. Na pozemcích tedy opět hospodaří Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Historik se vysmíval Okamurovi: Vašim poslancům chybí základní znalosti. Nabízím doučování z historie a myšlenek Václava Havla
Docent historie a bývalý děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Michal Stehlík už se podle svých slov nemůže dívat na to, jaké nesmysly vypouštějí do prostoru poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Všem devatenácti zákonodárcům za toto hnutí proto nabídl, že je zcela zdarma historii doučí, aby říkali pravdu, když už se vracejí do historie. A z SPD mu přišla odpověď. Přidali se i publicista Tomáš Vyoral a advokátka Monika Čírtková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČPZP: Nemoc, které by šlo zabránit očkováním, může zmařit i sportovní kariéru
Sportu se aktivně věnuje mnoho lidí. Pečlivě si hlídají výživu, do detailu si rozpracují svůj tréninkový plán, zaměřují se na rekonvalescenci po výkonech, ale většina zapomíná na očkování. Před jakými nemocemi by se očkováním měli chránit všichni, kteří se věnují sportu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 8. října 2019 tyto tři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Dotace na cukrovou řepu zlepší životní prostředí a péči o krajinu
Ministerstvo zemědělství začne od příštího roku podporovat pěstitele, kteří budou likvidovat plevelnou řepu mechanicky. Pokud na poli nepoužijí chemický přípravek na ošetřování rostlin, mohou dostat téměř čtyři tisíce korun na hektar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Obliba nákupů přes internet nepřetržitě roste
Tržby internetových a zásilkových obchodů rostou od roku 2000 a neovlivnila je ani hospodářská krize. Tempo růstu internetového prodeje v posledních letech navíc zrychluje. Vyplývá to z výsledků šetření Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petříček má obavy o Kurdy. Vyzval k respektování mezinárodního práva
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes vyjádřil obavy z možného tureckého zásahu proti Kurdům v Sýrii. Vyzval k respektování mezinárodního práva, podle něj lze řešit situaci pouze diplomaticky, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Banky a cenová bublina
Vytrvalé zvyšování cen bytů, které si kupujeme za hypotéky, může ohrozit finanční stabilitu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Lidé utrácí, obchodníci zdražují, tržby rostou
„Vyšší tržby obchodníků jsou důsledkem rostoucích příjmů českých domácností. Vyšší poptávka po zboží a službách však vede k růstu inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba zahájí spolupráci s Českou poštou
Slavnostní zahájení a podpis memoranda ke spolupráci Vězeňské služby ČR a České pošty v oblasti zaměstnávání odsouzených se uzskutečníá ve čtvrtek 10. října 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Snaha o plošný zákaz olova je realitou, nikoli fikcí
Komentář předsedkyně sněmovního výboru pro obranu k možnému obecnému zákazu olova ve střelivu a rybářském závaží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
OKD? Svědomí mám čisté, je to politicky motivované, brání se Sobotka
Za politicky motivované a nepodložené označil bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trestní oznámení, které na něj podá kvůli privatizaci menšinového státního podílu v OKD sněmovní vyšetřovací komise. Sobotka na dotaz ČTK napsal, že má svědomí zcela čisté a oznámení se neobává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vládnoucí slepenec na Praze 10 utratí 150 tisíc za barové posezení
V září jsme informovali o tom, že radnice Prahy 10 vybavuje prostory svého vedení novým nábytkem. Mluvilo se dokonce o baru. To nám sdělili dva úředníci. Na dotazy, pro koho je sezení určeno, nám ale radnice neodpověděla. Nyní máme k dispozici fakturu na nový nábytek a víme, na kolik radnici Prahy 10 přišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česko si dnes připomíná památku sokolských obětí. Zeman věnoval Sokolům dar
Česko si dnes připomíná Památný den sokolstva, poprvé jako významný den. Je vzpomínkou na noc ze 7. na 8. října 1941, kdy nacisté na rozkaz zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha zatkli přes 1500 představitelů sokolské organizace a deportovali je do koncentračních táborů, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Půlmaraton se přesouvá na únor, přihlásilo se málo běžců
Třetí ročník amatérských běžeckých vytrvalostních závodů The Most HALFMARATHON na mosteckém autodromu se z původního listopadového termínu přesouvá do února příštího roku. Za rozhodnutím pořadatele jsou ekonomické důvody. „Bohužel se nepodařilo naplnit alespoň minimální počet běžců. Ani částečně bychom tak nebyli schopni pokrýt náklady, nutné pro uspořádání tohoto závodu,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Úřednice byla vyznamenána za dlouhodobě kvalitní práci. Její šéf, Pirát, s ní naložil po svém. Už je na dlažbě
Nedávno jsme informovali o plánu radnice Prahy 3 na spojení nechvalně proslulé školy v Cimburkově ulici, kterou navštěvují převážně děti z romských rodin, se Scio školou pro nadané žáky. Tento plán vyvolal u rodičů žáků obou škol pozdvižení a vlnu protestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Pokles stavební produkce zmírnilo inženýrské stavitelství
Stavební produkce v srpnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 2,4 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 2,8 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 1,1 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 3,3 %. Meziročně bylo zahájeno o 3,1 % bytů více. Dokončeno bylo o 3,3 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pilsner Urquell slaví 177. výročí: putovní oslava odstartuje v Praze už 9. října
Pilsner Urquell slaví 177 let od uvaření první várky. Oslava narozenin zlatého ležáku, který dal jméno celosvětově nejoblíbenější pivní kategorii, započala tradičně na Pilsner Festu, největším pivním festivalu v ČR. Naváže na ni roadshow, která bude probíhat od 9. října do 2. listopadu v hospodách a restauracích ve vybraných městech po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Úklid po „soudkyni OLO“ pokračuje
Obnovené trestní řízení soudní, vedené u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně proti obviněným, kteří se měli dopustit krácení spotřební daně z tabáku a poškození autorských práv výrobou padělků cigaret Marlborough, vstoupilo ve dnech 24.-26. září 2019 do dalšího kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Uprchlíka nevyhodíme: Kradl. Odsouzen. A zase kradl... A takové si tu musíme nechat. Rozhodla EU
Server ceska-justice.cz píše o tom, jak Česko musí zavést institut strpění cizince. I člověk bez nároku na azyl má mít práva uprchlíka. Toto ustanovení již komentuje také právník Tomáš Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nelegálních imigrantů, hlásících se k islámské ideologii, je už ve světě více než čtvrt miliardy
Podle statistik OSN je ve světě více než čtvrt miliardy imigrantů a jejich počty se oproti poslednímu roku druhého tisíciletí, tedy za necelých dvacet let, zvýšily o téměř 50 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátorka Vaňková: Brno darovalo Havlovi k narozeninám lavičku
Jubilejní, v pořadí třicátou lavičkou Václava Havla se ode dneška může chlubit Brno. Její odhalení symbolicky připadlo na den, kdy by se bývalý prezident dožil 83 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradníček (ANO): Jesenicko není na okraji našeho zájmu
Opravy silnic, dopravní obslužnost nebo zajištění lékařské péče na Jesenicku – to jsou jen některá z témat, o kterých ve středu 2. října hovořili krajští radní se zástupci mikroregionů a starosty Olomouckého kraje. Jejich společné pracovní setkání proběhlo v Horní Lipové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Rozpočet na rok 2020 je připraven
Komentář na facebookovém profilu po jednáních o rozpočtu Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německo musí odzbrojit pravicové extremisty
Německá spolková ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová vyzvala policii a bezpečnostní složky, aby odzbrojily pravicové extremisty. Potřebujeme v tomto směru rozhodné a rychlé opatření, prohlásila sociálně demokratická zkušená politička, která je po dvě desetiletí členkou Bundestagu. Současně požaduje, aby orgány úřadu pro ochranu ústavy zabránily, aby se do rukou pravicových extremistů dostaly zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Porno! Nacistická EU, jel Okamura a SPD. Co následovalo, nečekal nikdo
Hnutí SPD Tomia Okamury zintenzivnilo aktivitu na svých facebookových stránkách i na stránkách svého předsedy. Nechyběla narážka na porno jedné pirátské političky či nadávky na „nacistickou EU“. A reakce přišla z míst, odkud byste ji nečekali – od historika Michala Stehlíka i od muslimky Eman Ghalebové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Rozpočtový výbor navrhuje zvýšit daň z tvrdého hazardu
Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny na svém jednání vyslyšel volání odborníků a při projednávání vládního návrhu daňového balíčku schválil pozměňující návrh upravující zdanění hazardních her s ohledem na jejich společenskou škodlivost. Oproti úmyslu vlády nemění daňovou sazbu u loterií a daň z technických her – automatů zvyšuje na 38%.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Lukl a Hamáček: Pošty se rušit nebudou. Obavy starostů jsou zbytečné
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sešel s předsedou Svazu měst a obcí ČR Františkem Luklem nad situací v České poště. Z některých informací totiž vyplývalo, že by mohlo dojít k redukci poboček. To však oba aktéři vyvrátili.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Velký problém se zakázkami na ministerstvu obrany. Smlouvu s dodavatelem je možné vypovědět bez udání důvodu
Po jmenování náměstka Filipa Říhy do vedení sekce ministerstva obrany, která kontrahuje stamiliónové armádní zakázky, nastaly zcela nové časy. Zbrojaři jsou nyní nuceni podepisovat smlouvy, ve kterých je klauzule stanovící zánik smluvního vztahu i bez udání důvodu s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Pro firmu, která například musí kvůli zakázce investovat do subdodávek, to může znamenat smrtící podmínku. Odborníci varují také před možným korupčním potenciálem nově vystavěných smluv.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví plánuje sledovat kvalitu péče, začne srovnáváním počtu provedených výkonů
Zkušenosti s tím, že kvalita zdravotní péče zdaleka není všude stejná, má asi každý. Ministerstvo zdravotnictví se ale nyní rozhodlo, že bude kvalitu péče měřit na základě objektivních ukazatelů. Zvolit však vhodné indikátory kvality péče, které skutečně dokážou porovnat stejnou věc ve více zařízeních, vůbec není jednoduché. Ministerstvo se pro začátek rozhodlo jít cestou objemových ukazatelů, které sledují počty provedených výkonů – obecně totiž platí, že čím více se jich na pracovišti provede, tím lepší jsou výsledky péče. Tématem kvality péče ve zdravotnictví se zabývala XI. konference Spojené akreditační komise ČR s názvem Prevence infekcí při poskytování zdravotní péče a prevence rizik ve zdravotnictví, která se konala v pondělí v Praze.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Městům a obcím se díky facebooku otevírá cesta pro vlastní distribuci televizního obsahu
Facebook a sociální sítě obecně jsou nezbytným doplňkem práce v obcích a městech. A nejde jen o nejvyšší vedení municipalit, ale také o sportovní či kulturní organizace, zájmové spolky apod. To, že na sociálních sítích nejvíce „prodávají“ videa a obrázky už dnes ví asi každý, ale videa táhnou přece jen víc. A právě ta jde teď velice dobře sdílet a promovat napříč všemi stránkami (profily), kterými města a obce vládnou, nebo se umí domluvit s jejich administrátory.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Zítra startuje 8. kolo Programu rozvoje venkova
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začne zítra přijímat žádosti k 8. kolu Programu rozvoje venkova (PRV). Cílem je podpořit investice do potravinářských a lesnických podniků, projekty na diverzifikaci příjmů zemědělců, vzdělávání i projekty spolupráce. Celkem je pro žadatele připravena částka 1,6 miliardy korun.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Česko i Slovensko se podle klimatologů potýká se suchem
Česká republika i Slovensko se v posledních letech potýkají se suchem, v Česku byl ale letos zatím propad srážek nižší než loni. Informovali o tom dnes zástupci hydrometeorologických ústavů obou zemí. Podle slovenského klimatologa Pavola Faška prochází Česko částečně horším vývojem než Slovensko, kterému pomáhá blízkost Středozemního moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
NKÚ: Stát nemá jasnou strategii pro financování a rozvoj národních parků
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření s majetkem a peněžními prostředky státu v letech 2016 až 2018 u správ národních parků. Zjistil několik dílčích nedostatků, které se týkaly pronájmu majetku, veřejných zakázek a účetnictví. Pro budoucí financování národních parků pak může být problematický pokles cen i objemu prodávaného dřeva, tržby z něj totiž představují výraznou část výnosů správ národních parků. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) navíc dosud nevytvořilo koncepci, která má do budoucna řešit problematiku národních parků v ČR včetně jejich financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Gebauer (ANO): Simulovaná srážka vlaku v železničním tunelu prověřila záchranáře
Jak jsou jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému (IZS) a personál krajské Nemocnice Třinec schopny zvládnout mimořádnou hromadnou dopravní nehodu s velkým počtem těžce zraněných lidí? S profesionální jistotou. Ukázalo to dnešní taktické cvičení v železničním tunelu v Mostech u Jablunkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijal na Hradě seniory. Prozradil jim, co by udělal s návrhem na zavedení eutanazie
Prezident Miloš Zeman poprvé řekl, že pokud by se český Parlament usnesl na zákoně o eutanazii, takový návrh by vetoval. Hlava státu to uvedla v úterý na Hradě při setkání se zástupci Rady seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Psychiatrická péče stále spočívá na velkých nemocnicích
Vláda projednala zřízení nové vládní rady pro duševní zdraví. Nová vládní rada bude koordinovat politiku duševního zdraví v rámci mezinárodních vztahů a řídit implementaci strategických dokumentů pro tuto oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Uplatňovat morální kritéria na umělce je dětinské
Spory, zda má být nebožtík uctěn pohřbem „se státní poctou“ nebo bez ní, týkající se obou v poslední době zemřelých umělců, diskuse, zda vůbec si to něco takového zaslouží kvůli svým postojům k bolševickému režimu, ukazují pokřivenost českého myšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Považuji za pokrytecké otočit se teď ke Kurdům zády
Komentář ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka k situaci v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Deník N našel výzkumníka, který lidem vysvětlil, že Babiš zničil celou levici
Výzkumník Jakub Lysek v rozhovoru pro Deník N uvedl, že levice je v Česku ještě ve větších problémech, než se zdá. Pro KSČM už podle něj není cesta zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hygienická Stanice Praha: Na studijní pobyt přijíždějí kolegové z Černé Hory
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se po necelém roce opětovně aktivně zapojí do mezievropského procesu výměny zkušeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Smutek nad českou čistou mobilitou
Komentář na facebookovém profilu k nedostatečné podpoře elektromobility v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Za měsíc startuje ČEZ Inovační maraton, hlavní cenou je 50 000 korun
ČEZ spustil přihlašování na letošní Inovační maraton. Třicítka studentů bude začátkem listopadu 24 hodin plnit úkoly, související s ekologií a ochranou životního prostředí. Vítězové 5. ročníku ČEZ Inovačního maratonu si mezi sebe rozdělí odměnu 50 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Společně pro Jablonec: Nové vedení zvažuje zrušení tramvaje do Liberce
Jablonec musí do konce listopadu schválit příspěvek na rekonstrukci a prodloužení tramvajové trati. Pokud se tak nestane, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce n. N. (DPMLJ) na to nezíská dotaci a trať se bude muset do několika let uzavřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministry už ve sněmovně neuvidíte, varuje před zaváděním novinky právník Kysela
Podle hlasů ze sněmovny je většina pro to, aby premiér a další členové vlády, kteří jsou i poslanci, měli náhradníky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš vystoupí na Fóru Thirty years of growth
Předseda vlády Andrej Babiš vystoupí v úterý 8. října s projevem na Fóru Thirty years of growth.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nemovitosti v EU dál svižně zdražují
Podle včera zveřejněných údajů Eurostatu se ceny bytů ve druhém čtvrtletí letošního roku zvýšily v celé Unii i v eurozóně o 4,2 %. Růst cen bytů je stále výrazně vyšší než inflace, takže jen potvrzuje fakt, že se inflace realizuje někde jinde než přímo v harmonizovaném indexu spotřebitelských cen sledovaném ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Pokles dovozu přispěl ke zlepšení bilance
Podle předběžných údajů skončila v srpnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 8,6 mld. Kč ve srovnání se schodkem 6,8 mld. Kč ve stejném měsíci předchozího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Opatov úspěšně reprezentoval kraj v soutěži Knihovna roku 2019
Ve čtvrtek 3. října byla v Zrcadlové kapli pražského Klementina slavnostně předána cena Knihovna roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Ve 2. čtvrtletí 90 případů prodeje alkoholických nápojů mladistvým
Česká obchodní inspekce pokračovala i ve 2. čtvrtletí tohoto roku v kontrolách dodržování zákazu prodeje alkoholu a tabáku mladistvým. V tomto období uskutečnila 1 457 kontrol. Mimo nedodržování ustanovení zákona o ochraně spotřebitele zjistila ve 147 případech porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vedení vojenské policie čekají další velké změny. Ve hře je i nástup v minulosti souzeného policisty
Vedení vojenské policie čekají po únorovém odvolání jejího šéfa Pavla Kříže další velké změny. Ty by se měly odehrát mimo jiné na postu zástupce náčelníka. Od roku 2015 je jím brigádní generál Pavel Chovančík, který by měl u „empíků“ skončit. Spekuluje se už i o jeho náhradníkovi. Ten v minulosti čelil obžalobě z podvodu, od první instance odešel s podmínkou, ale odvolací soud ho zprostil návrhu na potrestání.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Finanční správa omezí činnost 33 úřadů, z optimalizace „vypadl“ Litvínov
Finanční správa po "letním" jednání se starosty a starostkami obcí, kterých se týká optimalizace finančních úřadů, dospěla k rozhodnutí, že v prvním pololetí roku 2020 bude v rámci zvýšení efektivity převedeno do optimalizovaného režimu celkem 33 finančních úřadů. V původním návrhu Finanční správa plánovala optimalizovat 34 finančních úřadů, nicméně se po důkladné analýze rozhodla zachovat Územní pracoviště v Litvínově ve stávajícím režimu. V rámci tohoto opatření nebude zrušeno žádné pracoviště finančního úřadu, pouze budou dále fungovat v rámci tzv. režimu 2 2.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Bezpečnost potravin v EU: nejčastěji se hlásí problémy s ovocem a zeleninou nebo oříšky
Podle aktuální zprávy Evropské komise si v roce 2018 členské státy předaly celkem 3.699 oznámení, která se nějakým způsobem týkala ohrožení zdraví v oblasti potravin a krmiv na území Evropské unie. 191 hlášení se týkalo České republiky, z toho největší podíl nevyhovujících potravin se objevil u ovoce a zeleniny následované doplňky stravy a masem nebo masnými výrobky.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Cheb uspěl u NSS s námitkou nepřezkoumatelnosti rozsudku Krajského soudu v Brně
Zadavatele často láká obejít v zadávací dokumentaci složité popisování požadovaných výrobků pomocí jejich komerčních pojmenování. Tím se však dostává na velmi tenký led, který se pod ním po zásahu ÚOHS často proboří. Je však vůbec reálné zcela zamezit možnosti používání komerčních názvů v zadávacích dokumentacích?
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví zaplatí přes 90 miliónů za ochranu měkkých cílů před teroristickým útokem
Celkem 96 miliónů korun vyplatí na neinvestičních dotacích na ochranu takzvaných měkkých cílů před teroristickým útokem v průběhu tří let ministerstvo zdravotnictví. Větší nemocnice si dodavatele analýz a školení zaměstnanců vyberou samy nebo je vysoutěží. Projekty posléze zkontroluje resort Vojtěcha Adama. Ten může rozhodnout i o tom, že dotace nebude proplacena.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Lidé nemají šanci získat informaci, že byli odposloucháváni. Poslanci neví, co s tím
Lidé jen málokdy obdrží informaci o tom, že byli odposloucháváni. A to i přesto, že o tomto faktu mají být podle zákona zpraveni po uzavření případu. Policie však buď nechá případ neskončený nebo se odkáže k výjimkám, kdy informaci nemusí podat. Co s tím nevědí ani poslanci, ani státní zástupci.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Ministři zemědělství V4: chceme společná pravidla EU a finance na boj proti kůrovci i africkému moru prasat
Kůrovce ani africký mor prasat nemohou státy porazit vlastními silami. Na tom se shodli ministři zemědělství rozšířené skupiny zemí Visegrádské skupiny v Praze. Ve dvou společných deklaracích proto vyzývají k přijetí společných opatření na úrovni Evropské unie. Diskutovali také o společné zemědělské politice, kde se mimo jiné shodli na nutnosti přechodného období a dobrovolnosti eko-schémat.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Průmyslovka v Rychnově patří stále mezi nejlépe vybavené školy
Předáním zrekonstruovaného objektu v areálu Na Jamách, který je součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Rychnov nad Kněžnou, dokončil Královéhradecký kraj druhou etapu modernizaci školy za více jak 77 milionů korun v rámci projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice – Kvasiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Odborník na zpracování dřeva Pařík: Vyvážíme levně obrovský objem dřeva, je hřích ho nevyužít. Obnova lesů bude za miliardy
Jednou z příčin současné kritické situace českých lesů může být podle odborníků paradoxně i odtažitý vztah Čechů ke dřevu. Místo toho, aby Češi podobně jako Skandinávci, Němci nebo Rakušané větší část vytěženého dřeva zpracovali a uplatnili doma, vyvážejí ho v surové podobě do zahraničí.  Místopředseda Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků ČR Tomáš Pařík v rozhovoru pro server INFO.CZ, s jehož laskavým svolením část rozhovoru přetiskujeme, vysvětluje, proč vlastně dnes české dřevo končí v „čínských kontejnerech“ a jak může vývoz této důležité suroviny v nezpracované podobě ovlivnit do budoucna české lesy. 
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Shoda odborníků i politiků: Stát musí umožnit podnikatelům inovovat své produkty, dosud se tak neděje
Česká republika musí změnit svůj přístup k podnikatelům, kteří inovují své produkty a snaží se udržet krok, či dokonce předehnat konkurenci z technologicky vyspělých států. Zatím se tak podle zástupců podnikatelů neděje. Nejvyšší špičky říkají, že je Česká republika „country for the future“ zejména co se týče vývoje nových technologií, ale kontrolní složky státu výdaje na vědu a inovace firem často neuznávají a chtějí je dodanit. Někdy dokonce na hraně zákona.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Německé lékárny trápí problémy se zásobováním
Potíže se zásobováním německých lékáren ohrožují samotnou bezpečnost dodávek léků. Vyplývá to z průzkumu Institutu pro výzkum obchodu v Kolíně nad Rýnem.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Výběr adeptů do orgánů firem státu zřejmě získá zákonná pravidla
Výběr kandidátů do orgánů státních firem zřejmě získá zákonná pravidla. Zakotví je návrh nominačního zákona, který dnes schválila Sněmovna. Cílem vládní předlohy, kterou nyní dostanou k posouzení senátoři, je omezit dosazování politických kandidátů do takzvaných trafik.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Uhelný Karlovarský kraj žádá expertní podporu EU při transformaci
 Těžbou a spalováním uhlí postižené regiony mohly do 20. září žádat o technickou podporu v programu Platformy pro uhelné regiony v transformaci, kterou spravuje Evropská komise. Pomoci se dostane pouze šesti z jednačtyřiceti regionů EU, u nichž Evropská komise vyhodnotí potřebu jako nejnaléhavější. V České republice jsou tyto regiony tři – kraj Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský. Po vzájemné dohodě podal žádost pouze Karlovarský kraj, který podpořily nejen ostatní uhelné regiony, ale i regionální i celostátní organizace.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Na komoditní burze v Kladně se od začátku roku prodalo tolik energie, kolik vyrobí blok Temelína za rok
Velké korporace a úřady, které vesměs nakupují elektřinu a plyn přes Českomoravskou komoditní burzu v Kladně, se obávají dalšího růstu cen a nakupují proto v tomto roce energetické komodity v rekordních objemech i na další období dopředu. Důkazem toho je, že kladenská burza letos již v září prolomila dosavadní roční prodejní rekord.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Nejvíc kávy se prodá po obědě, nejdražší je v Praze, nejlevnější v Plzni
Průměrná cena za šálek espressa v českých restauracích a kavárnách je 41 korun. O sedm korun víc zaplatíme v Praze, naopak v Plzni stačí hostům 32 korun. Při objednání cappuccina musíme sáhnout ještě pro další desetikorunu. Kávu si nejčastěji objednáváme mezi 12. a 14. hodinou, její spotřeba stoupá s letními měsíci. Uvádí to společnost Storyous, která zpracovala data z více než 2600 tuzemských podniků.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Europoslanci: patentování přirozeně šlechtěných rostlin ohrožuje potravinovou bezpečnost
Vedle „velkých“ diskusí o opatřeních na ochranu proti klimatickým změnám či společné zemědělské politice se v Evropské unii za mnohem menšího mediálního zájmu debatuje mezi aktéry zemědělské politiky o tématu, které může být pro budoucnost evropského zemědělství také dosti podstatné. Reálně totiž hrozí, že zemědělci budou platit za pěstování konvenčně vyšlechtěných odrůd zeleniny či ovoce, které byly nebo budou patentovány u Evropského patentového úřadu. Proti tomu se však jasně postavily jak členské státy EU, včetně České republiky, tak Evropský parlament a Evropská komise.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
ÚOHS zakázal plnění smlouvy na mýtný systém. S ročním odkladem. Soudy však mohou vše zvrátit
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v souladu s právním názorem Krajského soudu v Brně zakázal ministerstvu dopravy plnění smlouvy na nový mýtný systém. Zákazu však dal roční odklad od nabytí právní moci, což může trvat několik dalších měsíců, pokud účastníci soutěže nebo ministerstvo, podají rozklad, což se dá očekávat. Vše navíc může zvrátit Nejvyšší správní soud, který bude projednávat kasační stížnost ÚOHS na rozhodnutí Krajského soudu v Brně.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Finance stále chtějí rozšířit oprávnění Celní správy vyšetřovat, rozhodne politická dohoda
Pravomoc vyšetřovat jako Policie ČR by měla získat Celní správa. Podle ministerstva financí by bylo navíc třeba umožnit celnímu orgánu rozšířit okruh trestných činů, které mohou celníci prověřovat, o další trestnou činnost související s daněmi: Například o trestné činy navazující na zdrojovou trestnou činnost jako je trestný čin legalizace výnosů z trestné činnosti. Ministerstvo vnitra o tom nemá informace a i nadále návrh považuje za zásah do bezpečnostního systému státu. Rozhodnutí bude politické, uvádí ministerstvo financí.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Lesy vyhlásily zakázku na lesnické činnosti s těžením dříví za 2,3 miliardy
Dvaadvacet částí má nově vyhlášená veřejná zakázka Lesů České republiky „Lesnické činnosti s prodejem dříví 2020 “, jejíž celková hodnota je odhadována na 2,3 miliardy. Na každou část veřejné zakázky bude uzavřena samostatná smlouva. Termín pro podání nabídek je do 25. října.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Poslanec Veselý chce zdanit stejně loterie jako nejtvrdší hazard, odborníci protestují
Při druhém čtení tzv. daňového balíčku minulý týden ve Sněmovně se náhle objevil návrh poslance ČSSD Ondřeje Veselého, který jde proti názoru odborníků i proti oficiální vládní strategii. Srovnává totiž daňové zatížení nejtvrdšího hazardu s loteriemi do jedné úrovně. „Tento návrh je nejen v rozporu s pozměňovacím návrhem rozpočtového výboru z předchozího jednání, ale jde zejména proti všem odborným doporučením, protože daleko překonává i původní vládní návrh daňových změn v dané oblasti,“ napsali v otevřeném dopise rozhořčení odborníci v čele s bývalým protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Polytechnická výuka bude ve školním roce 2021/22 povinná
V mezinárodním srovnání je Česká republika v digitalizaci na 37. místě. Byznys i vláda mají zájem posunout nás do první třicítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist