Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.922x, což odpovídá cca 100.287-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Erdoganův zločin: VIDEO, které nikdo nechce ukázat. Vražda, která otřásla světem
Video, které nikdo nemá odvahu sdílet, tak často o osmnáctisekundovém videu, které je k dohledání na Twitteru, hovoří někteří čeští uživatelé Facebooku. Syrští povstalci ze Syrské národní armády bojující na straně Turků zabili nejméně devět civilistů, včetně přední kurdské političky Hevrin Khalafové a jejího řidiče. Khalafová byla generální tajemnicí strany Budoucí Sýrie. Předmětné video nabízí Parlamentní listy v dolní části článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Výpočet DPH a zaokrouhlování od 1. 10. 2019
Finanční správa připomíná, že v návaznosti na přijetí zákona č. 80/2019 Sb., kterým se mění některé zákony v oblasti daní a některé další zákony (dále jen „novela ZDPH“) došlo s účinností od 1. 4. 2019 ke změně ustanovení § 37, ve kterém je vymezen způsob výpočtu daně. V souladu s přechodnými ustanoveními je podle této nové úpravy nezbytné postupovat od 1. 10. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte
Ne pro každého byla sobota 12. 10. dnem piety za mistra Karla Gotta. Jaroslav Hutka ji využil jako příležitost připomenout si i jiné talenty, které prý režim potlačil. „Bylo to neférové, nesportovní. Bylo nás víc, co jsme měli nadání, nekopírovali jsme úspěšné světové hity, měli píli, ale vytvářeli písně proti proudu a zákazům,“ tvrdil Hutka. „Zneuznaný humorista, bolestín, neználek, blbec a ubožák,“ znělo na adresu písničkáře. A přišlo i varování, že by se mu mohlo něco stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stydíte se? Jste sami! Po pohřbu Gotta: Režisér a jeho přítel účtuje a srovnává Schwarzenberga s...
ROZHOVOR „Napadlo mě, jestli cítí zahanbení ti, kteří Karla Gotta pomlouvali a svými nechutnými výlevy uráželi, jestli si uvědomili, jak jsou v této zemi osamocení a jak neměli pravdu…,“ říká režisér Jiří Adamec s tím, že v chrámu sv. Víta sledoval lásku linoucí se ze všech hostů směrem k Mistrovi i pohnutí čelných představitelů státu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl svůj názor k tomu, co řekl Pavel Rychetský ohledně pohřbu pro Vlastu Chramostovou. Vyjádřil se i k různým výrokům na adresu Mistra. Nevynechal kritika Rejžka ani Karla Schwarzenberga. V té souvislosti také připomněl slova jednoho předlistopadového politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zaorálek pro Bakalu?
Průzkum agentury Kantar.CZ přináší velmi nepříjemné zprávy pro sociální demokracii. Po pro ČSSD tradičně superpříznivém průzkumu volebních preferencí agentury CVVM, který měl jen udělat radost lídrům sociální demokracie, přichází teď studená sprcha. Já bych řekl, že pro realisticky uvažující pozorovatele to nepřináší žádné velké překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Katastrofální politika USA, triumfální nástup Ruska. Turecko už se dávno nechová jako člen NATO. Bezpečností expert Šándor se obává rozšíření války a mluví o světové zkáze
ROZHOVOR „Nemáme žádnou jistotu, co a kdo udrží Erdogana na uzdě, tak aby ve své obsesi proti Kurdům nezašel příliš daleko,“ tvrdí bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Podle něj za triumfální návrat Ruska na mezinárodní scénu může katastrofální politika Spojených států na Blízkém východě a v Sýrii obzvlášť. A Rusové toho využívají. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že syrští Kurdové v podstatě nemají jinou možnost než dohodu s Bašárem Asadem a Ruskem, do čehož je vehnalo právě jednání Spojených států. A varoval, aby se konflikt nerozšířil z limitovaného pásma třiceti kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou
V průběhu několika minulých týdnů se v médiích postupně objevovaly spekulace o nadstandardních vztazích společnosti JCDecaux a Pirátské strany. Byť jednotliví členové Pirátské strany všechna korupční nařčení popírali, tak se spekulace nyní proměnily na tvrdá fakta. Z policejních zdrojů totiž unikly fotografie trestně stíhaného technického ředitele společnosti JCDecaux Tomáše Tenzera, na kterých se tajně schází s předsedkyní pražských Pirátů a členkou pražského zastupitelstva Michaelou Krausovou. Přitom na pirátském webu, kde jsou zveřejňovány všechny schůzky členů strany, není o těchto tajných setkáních ani slovo. A jsou to právě Piráti, kdo stojí v čele pražského magistrátu, který má v nejbližší době vypsat výběrové řízení na nového provozovatele městského mobiliáře, který v současné době provozuje právě JCDecaux. Tenzer stejně jako jeho zaměstnavatel JCDecaux přitom už stojí před soudem právě kvůli korupčním pletichám. Další soudní stání s Tenzerem a JCDecaux bude před Obvodním soudem pro Prahu 1 již 23. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sráč Nohavica! píše Pavel Novotný. Proč? O tom se bude mluvit
Ostravský písničkář Jarek Nohavica ve svém klubu před nedávnem křtil novou knihu sociologa Petra Hampla. A už ho za to popotahuje Pavel Novotný. „Koště, ubožák a sráč,“ vyjádřil se. Nohavica dostal ještě za Okamuru. A od mediálního analytika Rožánka se ozvalo, že Nohavicova CD měl někdo „pochcat a zapálit“. „Nebuď trpaslík,“ vzkázal Novotnému bývalý kolega.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Katastrofální politika USA, triumfální nástup Ruska. Turecko už se dávno nechová jako člen NATO. Bezpečnostní expert Šándor se obává rozšíření války a mluví o světové zkáze
ROZHOVOR „Nemáme žádnou jistotu, co a kdo udrží Erdogana na uzdě, tak aby ve své obsesi proti Kurdům nezašel příliš daleko,“ tvrdí bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Podle něj za triumfální návrat Ruska na mezinárodní scénu může katastrofální politika Spojených států na Blízkém východě a v Sýrii obzvlášť. A Rusové toho využívají. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že syrští Kurdové v podstatě nemají jinou možnost než dohodu s Bašárem Asadem a Ruskem, do čehož je vehnalo právě jednání Spojených států. A varoval, aby se konflikt nerozšířil z limitovaného pásma třiceti kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z posledního rozloučení s Karlem Gottem na dvoře motolského krematoria. Proti této fotografii se ozvali mnozí fanoušci, že to nebylo důstojné. Vdova Ivana s dcerami se s Mistrem loučila totiž doslova mezi nepořádkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Prasata! To ani nelze ukázat.“ Turecký útok na Sýrii: Zločiny. A zvrat ve hře
O situaci v Sýrii, která od minulého týdne čelí turecké ofenzivě, informovala na svém facebookovém profilu celou noc novinářka Markéta Kutilová. Ta je společně s kolegyní Lenkou Klicperovou na místě. Válka v Sýrii podle Kutilové vstupuje do další krvavé fáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Pistolí na novináře. Nový klip skupiny Elán u sousedů znechutil všechny, kdo vzpomínají na Jána Kuciaka
Nová píseň slovenské kapely Elán vyvolává kontroverze. Frontman Jožo Ráž v ní útočí na bulvární novináře, ve videoklipu je nechá zajmout a míří na ně pistolí. V textu se pak objevuje také návrh na „deratizaci“. Kapela nyní čelí kritice, zejména z důvodu loňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Zaregistrujte se, kraj pomůže vyhledat zdroje pro realizaci vašeho projektu
Soukromé firmy, veřejné instituce, ale i podnikatelé, kteří plánují své projekty v Libereckém kraji, je opět mohou zaregistrovat do Databáze projektových záměrů Regionálního akčního plánu 2020 Libereckého kraje. Díky tomu získají informace o tom, jak čerpat evropské, státní či krajské peníze přesně tak, jak potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hokejový srdcař Jiří Hrdina: Babiš, co to bylo v minulém režimu za člověka? Ne, o Jágrovi se bavit nebudu
ROZHOVOR „Za svobodu se musí stále bojovat,“ říká Jiří Hrdina – bývalý vynikající hokejový reprezentant, mistr světa z Prahy 1985 a trojnásobný vítěz Stanley Cupu. Jaký je rozdíl mezi vrcholových hokejem dnes a před čtvrtstoletím? Jsou hráči stále hrdí na reprezentační dres? Dá se srovnat svoboda v Americe a u nás? A chystá se oslavovat 30. výročí pádu totalitního režimu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Porotce soutěže říká opakovaně „cigoš“, stěžuje si romský spolek a žene to k RRTV. Věc má ale další třeskutý vývoj
Na televizní radu poputuje stížnost na rasismus v pořadu „Tvoje tvář má známý hlas“. Sepsal ji spolek Romany art workshop z Tanvaldu, v jehož čele stojí romský hudebník a lektor Patrik Kotlár. Na internetu se objevila i elektronická petice, pod kterou jsou desítky podpisů i ostrých komentářů. Podpisové archy nechají iniciátoři kolovat ještě během pondělí. Podle některých jde o nesmysl, protože sami Romové často odmítají používat slovo „Rom“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (12)
Vlastenecké setkání, pomníková válka, Miloš Zeman, lidská práva, demokracie, Trikolora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policisté zjistili, kdo jim vykrádal databáze. Stopy prý míří k zeťovi Schillerové
Policisté odhalili „chobotnici“, která jim vykrádala informace z interních policejních databází. Informace směřovaly k podnikateli, který byl v minulosti sponzorem hnutí ANO Andreje Babiše, k zeťovi současné ministryně financí Aleny Schillerové Davidu Rusňákovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman a Peroutka? Omluva nemusí být, rozhodl soud
Stát se prostřednictvím Ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Smrt Karla Gotta: Lůza vřeští na Halíka. Děti povinně držely minutu ticha. Šílený obřad, normalizace, píší autoři
Na blogu webu Aktuálně Zdeňka Bakaly vyšlo několik názorů k příležitosti úmrtí a pohřbu Karla Gotta. Jedna pisatelka si stěžovala, že její dítě muselo stát minutu ticha za Karla Gotta. „Necháme své děti tohle prožívat? Jsem zhnusená tím, co si dovolila základní škola – zneužít děti k politickému uctívání zpěváka, antichartisty, který pro národ nikdy nic neudělal. Jen pro sebe,“ stěžovala si. „Je Suis Tomáš Halík,“ napsal jiný. Vrátili jsme se snad k ruskému modelu politiky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš málem brečel. Proč? ČT, Milion chvilek, k tomu přidal silná slova
Opět i tuto neděli sepsal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš své tradiční facebookové hlášení „Čau lidi“. Babiš se ve svém shrnutí uplynulého týdne věnoval zádušní mši za umělce Karla Gotta v katedrále svatého Víta. Při projevu Jiřiny Bohdalové měl podle svých slov „slzy na krajíčku“. Dále došlo na popis nepříliš vydařeného jednání vládní koalice o důchodové reformě. „Paní ministryně Maláčová nám nebyla schopná konkrétně vysvětlit finanční dopady návrhů komise pro důchodovou reformu, dokonce tomu po pár minutách nerozuměl ani pan předseda Hamáček,“ uvedl Babiš. A pak se Babiš rozepsal o šíleném lapsu redaktorky České televize. Týkalo se to Čapího hnízda a hnutí Milion chvilek pro demokracii. Jmenoval i pořady Reportéři ČT, 168 hodin či Newsroom ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vyvlečou, znásilní a zavraždí kurdskou političku a šéf NATO prohlásí, že chápe turecké obavy? Zaorálek si u Tvarůžkové klepal na čelo
Státy Evropské unie se v Lucembursku dohodly, že budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka. Chtějí tím dát Ankaře najevo nesouhlas s vojenskou operací, kterou provádí v Sýrii. Na to, jak devastující může být turecký vpád do Sýrie a zda ho dokáže někdo zastavit, se tentokrát ptala moderátorka pořadu Interview na ČT24 Zuzana Tvarůžková bývalého ministra zahraničních věcí a současného ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Jednostranná vojenská operace destabilizuje mírový proces v Sýrii
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček jednal v pondělí 14. října 2019 v Lucemburku s dalšími ministry členských států EU. Hlavním tématem zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) byl společný postup proti turecké ofenzívě na severovýchodě Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Babiš hazarduje s českou pověstí
Andrej Babiš bude na zahraniční politice šetřit tak dlouho, až Česko prošetří k úplné mezinárodní bezvýznamnosti. Ministři za ANO dnes rozhodli, že Česká republika vydá na předsednictví nedostatečných 1,24 miliardy korun. Podhodnocený rozpočet je riskováním s mezinárodním renomé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Blanka je po čtyřech letech fungování zkolaudovaná
Tunelový komplex Blanka (TKB) se po více než čtyřech letech zkušebního provozu dočkal kolaudace. Pro řidiče se tímto krokem nic nezmění, úlevu však pocítí magistrátní úředníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V létě proběhla mimořádná kontrola gelových hraček
Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hl. města Prahy vyhodnotila mimořádnou kontrolní akci, kterou uskutečnila v průběhu letních měsíců. V ní se zaměřila především na hračky, které jsou v tomto období dětmi hojně používány. Jedná o výrobky, které jsou vyplněné gelem. V obchodní síti se prodávají pod názvem sliz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Stydím se za mezinárodní společenství. Michal Hašek se rozčílil nad zprávami ze Sýrie
Michal Hašek, někdejší stranický rival šéfa ČSSD a premiéra Bohuslava Sobotky, se neudržel a napsal pár ostrých slov na adresu Turků, kteří zabíjejí Kurdy na severu Sýrie. Hašek oznámil, že se stydí za mezinárodní společenství, které k tomuto hanebnému činu mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Bydlení v Praze se nesmí dál prodražovat
Opoziční občanští demokraté nesouhlasí s plánem pražské koalice na zvýšení poplatků za komunální odpad. Podle předsedkyně zastupitelů ODS Alexandry Udženija to povede k dalšímu zdražení bydlení v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Krausová (Piráti): Schůzka na žádost pana Tenzera skutečně proběhla
Reakce na tajné snímky z policejní sledovačky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Svérázná gratulace z Reflexu letošnímu držiteli literární Nobelovky: Blb roku, co mluvil na pohřbu odpornému Miloševičovi
Komentátor Reflexu Viliam Buchert kritizuje udělení Nobelovy ceny za literaturu rakouskému spisovateli Peteru Handkemu, který má podle něj pochybný charakter a je ostuda, že takový člověk dostal „nobelovku“. Handke otevřeně zpochybňuje masakr v bosenské Srebrenici z roku 1995 a vždy veřejně podporoval bývalého srbského prezidenta Slobodana Miloševiće, který byl souzen Mezinárodním tribunálem v Haagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Nezužujte zaměstnavatelům soutěž na trhu práce
Komunistický návrh, kterým by se plošně všem zaměstnavatelům v zemi nařídila nová povinnost od roku 2020 vyplácet zaměstnancům náhradu mzdy za další týden navíc nad rámec dnešní zákonné úpravy, zúží prostor pro soutěž zaměstnavatelů na trhu práce a dopadne na nejmenší podniky nejtvrději ze všech v poslední době přijatých protipodnikatelských změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Projekt '68 získal cenu Prix Europa
Projekt ´68 Českého rozhlasu zvítězil na festivalu Prix Europa v kategorii nejlepší evropský digitální audio projekt roku. Porotci ocenili propojení živé rekonstrukce třináctihodinového vysílání, virtuální a rozšířené reality s audio-vizuální show v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Pražané, kteří třídí bioodpad, ušetří
Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 % směsného komunálního odpadu v metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Světová rada míru odsuzuje novou invazi turecké armády do Sýrie
Prohlášení Světové rady míru k turecké agresi a invazi do Sýrie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VZP: Úhrada očkování proti chřipce
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): NATO s Tureckem je paskvil, navrhněme jeho vyloučení
Komentář na facebookovém profilu k postoji EU k turecké agresi v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Gott, Duka a Rejžek. Jak dopadne OKD. Zdeněk Zbořil opět mnohé nepotěší
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Karel Gott si zaslouží, aby se nad jeho odchodem lidé zamysleli jako nad příkladem nepromarněného života,“ podotýká k poslednímu rozloučení se slavným zpěvákem politolog Zdeněk Zbořil. „V modlitbě kardinála Duky byla slova, nad kterými by se mohl zamyslet i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Snad by si uvědomil, že ne všechno umějí lidské soudy rozsoudit. Něco by také mohly nechat Bohu.“ Reagoval i na některá vyjádření zpěváka Jaroslava Hutky nebo filmového kritika Jana Rejžka. V závěru dnešního Rozjezdu přidává Zbořil svůj náhled na vývoj v kauze OKD. „Pokud se neukáže, a vypadá to, že už asi ne, že na svých i cizích bílých koních rajtovali nejen domácí ‚vejšky‘, ale i bankovní domy v zahraničí, bude se o OKD za několik let psát jenom v dějepisu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V kauze Beretta padla další obvinění. Tentokrát kvůli neoprávněným lustracím. Úplatkem mělo prý být zapůjčení vozu
Policie obvinila privátního detektiva Igora Gáboríka a celníka Pavla Šímu ze zneužití pravomoci úřední osoby, úplatkářství a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Jde o pokračování takzvané kauzy Beretta. Korupčním jednání měla být lustrace majitelů aut, které měl pro Gáboríka Šíma provést. Případ Beretta otevřeli detektivové někdejšího ÚOOZ, kteří odstartovali kauzu Nagygate, která v roce 2013 zapříčinila pád vlády Petra Nečase a dodnes není jako celek definitivně pravomocně odsouzená.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 14.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nedovolíme, aby komunisté přepisovali historii
Komentář na facebookovém profilu k sérii diskusí s disidenty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dokument Zoo Liberec jedním z vítězů letošního EKOFILM festivalu
V pátek 11. října 2019 vyvrcholil 45. ročník filmového festivalu EKOFILM, který pořádá Ministerstvo životního prostředí v Praze. Mezi přihlášenými filmy nechyběl ani dokument koprodukovaný libereckou zoo s názvem Češi zachraňují… zubry v Česku, jež obstál v konkurenci více než stovky snímků z celého světa a vyhrál Cenu prezidenta festivalu Ladislava Mika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimíra Bondarenková: Konec EU může připomínat pád Říše římské
Vyvolal by masový příchod migrantů kolaps finančního systému? Lidé by pak neměli čím platit a začalo by třeba i rabování. Scénářů je ale víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda schválila rozpočet na předsednictví EU. ČSSD ho ostře odmítla, bude to prý ostuda
České předsednictví v Evropské unii ve druhé polovině roku 2022 by mělo stát zhruba 1,24 miliardy korun. Na dnešním zasedání to schválila vláda. Podle informací ČTK pro materiál předložený premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) nehlasoval žádný z ministrů nominovaných sociální demokracií. ČSSD považuje plánované výdaje za podhodnocené, zástupce Pirátů mluví o hazardu s českou pověstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dva roky po volbách sepsal profesor Fiala hodnocení vlády. Nedopusťte, ať se to ještě někdy opakuje, vyzývá voliče
Lídr opoziční ODS Petr Fiala bilancuje a předešlé dva roky vlády hnutí ANO a ČSSD hodnotí jako promarněné. Navíc podle něj za zbylé dva roky již vláda žádné zásadní reformy nemůže stihnout. Přitom například důchodová reforma je podle něj zcela nezbytná. „Pokud s důchody nic neuděláme teď, lidé za 25 let žádné důchody mít nebudou,“ napsal Fiala na svém blogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda chce znesnadnit zneužívání práva na informace, schválila také Národní kosmický plán
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 14. října návrh novely zákona o svobodném přístupu k informacím. Důvodem novelizace je, že současná právní norma nedostatečně chrání povinné subjekty proti zneužívání práva na informace. Ministři se zabývali také Národním kosmickým plánem do roku 2025 či zajištěním příprav českého předsednictví v Radě EU pro rok 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Konec liberalismu. Marian Kechlibar vysvětluje, proč už nemůže fungovat
Analytik a komentátor Marian Kechlibar hodnotí ideu liberalismu jako zastaralou a nefunkční. Liberalismus je podle něj příčinou současné krize Západu a také důvodem neschopnosti vyřešit migrační krizi. Související pojem multikulturalismu podle něj také nemůže nikdy fungovat, protože muslimové jsou z velké části nepřizpůsobivé skupiny obyvatel a vytvářejí paralelní společnosti, které mají navíc velké sociální problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Reakce na polské volby: Zeman gratuluje vítězi, STAN má strach o osud střední Evropy
Prezident Miloš Zeman dnes pogratuloval předsedovi polské národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawu Kaczyńskému k přesvědčivému vítězství v nedělních parlamentních volbách. Jednoznačný úspěch je podle Zemana důkazem dobrých výsledků polské vlády i důvěry polského národa. Český prezident i zástupci sněmovních stran věří v pokračování úzké spolupráce obou sousedních států. Představitelé STAN vnímají Kaczyńského vládu jako problematickou hlavně kvůli autoritářským tendencím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zaslal gratulaci Jarosławu Kaczyńskému
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 14. října 2019 gratulační dopis Jarosławu Kaczyńskému, předsedovi stany Právo a spravedlnost Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelka pardubické nemocnice končí. Vaz jí zlomil druhý průšvih s dětskými pacienty
Ředitelka pardubické nemocnice Štěpánka Fraňková končí, kvůli případu poškození zdraví novorozence ji k dnešku odvolalo představenstvo. O odvolání informoval na Facebooku hejtman Martin Netolický (ČSSD). Další opatření budou následovat tak, aby se situace urychleně vrátila do standardní situace, uvedl. Ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že do pardubické nemocnice pošle kontrolu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Na Šafrově fóru pochválili Fialu a Pavla Novotného, tváře nové ODS. A lidé píší do Řeporyjí, co si myslí
Komentátor serveru Forum4.cz Vilém Besser pochválil předsedu ODS Petra Fialu za to, že se jasně zastal starosty pražských Řeporyjí a stranického kolegy Pavla Novotného. Podpořil ho při posezení u piva. I v kauze „komunistická mlátička Ondráček“. Novotný se podělil o jeden z dopisů, které mu píší lidé z různých koutů Česka. Raději se podívejte sami, co tam stojí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Nnáročná a riskantní práce přináší zvýšenou bezpečnost
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty policejní potápěče, působící u Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině. Ti zde už od roku 2011 pomáhají s odminováním řek a výcvikem bosenských potápěčů. Jan Hamáček využil možnost si potápění sám přímo na místě vyzkoušet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Rittig definitivně vyvázl z Oleo Chemical. Státní zástupci nechtějí bojovat dál
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá odvolání k Nejvyššímu soudu proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Oleo Chemical, v níž byli stíháni podnikatelé Ivo Rittig a Petr Michal. Ti byli později zproštěni viny a podle dozorujícího žalobce Adama Borguly z pražského vrchního státního zastupitelství je rozhodnutí konečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nevýhodná smlouva mezi spolkem Chřibák a panem Mynářem není můj problém
Kommentář na facebookovém profilu k šíření e-mailů o dotacích pro prezidentova kancléře Vratislava Mynáře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Koalice podpoří schválení výročních zpráv ČT, ohlásil Zaorálek. Navzdory výbušným informacím
Koaliční lídři se dohodli, že ve čtvrtek při projednávání ve Sněmovně podpoří výroční zprávy České televize (ČT). Po jednání sociálních demokratů a ANO to ČTK sdělil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ne všichni členové ČSSD jsou však z této dohody nadšení. Poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna se v poslední době netajil velkými výhradami k vedení ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Místostarosta Prahy 10 rezignoval, prý kvůli vážným zdravotním problémům. Opravdu?
„Z vážných zdravotních důvodů jsem se rozhodl rezignovat na pozici místostarosty městské části. Děkuji vám za podporu v minulosti i v budoucnosti,“ oznámil Filip Humplík (ODS) na své fanouškovské stránce na sociální síti Facebook. Naše redakce však měla možnost hovořit s člověkem blízkým vedení radnice Prahy 10, jehož jméno jsme slíbili udržet v anonymitě, který nám řekl, že se věci možná mají jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Před českým bordelem jsme si rovni
Komentář na facebookovém profilu k nepořádku v areálu motolského krematoria během rozloučení s Karlem Gottem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Týden sociálních služeb ČR vyvrcholil opět největším kongresem poskytovatelů
Tradiční Týden sociálních služeb ČR, pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, který se letos uskutečnil v termínu 7.–13. října, byl úspěšně zakončen. Během uplynulých 7 dní proběhly po celé České republice konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní dny otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Dočasné příměří mezi USA a Čínou trhy povzbudilo
A máme tu další týden ve znamení geopolitických třenic. Během pátečního obchodování trhy příjemně překvapila dohoda mezi USA a Čínou na dočasném příměří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dagmar Havlová: Chramostová? Statečná, silná, svobodomyslná, vtipná, velká česká herečka
Pro herečku Dagmar Havlovou byla zesnulá Vlasta Chramostová, s níž se dnes Česko loučí, také velmi blízkou osobou a rodinným přítelem. Zavzpomínala na ni ve vysílání České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček vyzval k zastavení vojenských operací v severní Sýrii
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček si v pondělí předvolal tureckého velvyslance. Setkání proběhlo těsně před odletem na Radu EU pro zahraniční záležitosti, která se bude zabývat právě situací v severní Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO ,,Migranti jsou odpad a ženy mají vydělávat méně." Volby v Polsku: Tento muž uspěl
Výsledky polských voleb jsou téměř definitivní a je jasné, že vládnoucí Právo a spravedlnost zvítězilo s čísly, o kterých si i Andrej Babiš může nechat jen zdát. Politici ODS už svému partnerovi z europarlamentu gratulovali. A se zlou se potázali. A do polského Sejmu míří také veterán z řad europoslanců. V europarlamentu demonstrativně hajloval proti německému návrhu a urazil všechny evropské feministky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: V umělé inteligenci má Česká republika šanci hrát světový prim
Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček podepsal další memoranda o podpoře a spolupráci v oblasti umělé inteligence (Artificial Intelligence - AI). Tentokrát s představiteli brněnského Vysokého učení technického a Masarykovy univerzity Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kausová (Piráti): Schůzka na žádost pana Tenzera skutečně proběhla
Reakce na tajné snímky z policejní sledovačky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda celý víkend mlel o Číně. Pak se pochlubil, že po něm Poláci pojmenovali krém. Hádejte na co...
Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty se v posledních dnech činil. Téma Číny a jejích lží vzal skutečně od podlahy. Začal Jaroslavem Kuberou, pokračoval přes Univerzitu Karlovu, dostal se i ke Slavii a končil u čínského velvyslance. „Více neschopného velvyslance tu naposledy měla Palestina, když se tu jejich diplomat v roce 2014 odpálil výbušninou ve vlastním trezoru,“ tvrdí. A chválí Prahu za zrušení smlouvy s Pekingem. Prý by se mělo postupovat ještě tvrději. A nakonec se pochlubil krémem z Polska, který nese jeho jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle platil Bakala. A tohle taky, předložili u Xavera účet „kavárně“
Jak je obvyklé, u Luboše Xavera Veselého se hodnotily události posledních dní, tentokrát v podání Karoliny Stonjekové. Komentátorka popsala, jak od ČSSD „zdrhli voliči“. Vyšetřovací komise prý Zdeňku Bakalovi pošramotila pověst. Komentátorka dodala, že ačkoliv Bakala vlastní média, nezaznívá nic o vlastnění oligarchou. Na závěr pochválila snahu senátorů dát právo na obranu se zbraní do Listiny základních práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Hráli jsme kličkovanou, vždyť to znáš...
Komentář na facebookovém profilu ke kauze článku Ferdinanda Peroutky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poplach v jižních Čechách. Jen kousek za hranicemi vraždil Afghánec, teď prchá autem
Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si dnes vyžádal incident v hornorakouské obci Wullowitz u českých hranic. Třiatřicetiletý Afghánec v místní ubytovně pro žadatele o azyl pobodal jejího zaměstnance. Následně zabil řidiče a jeho vozem ujel, informovala agentura APA. Hornorakouská obec Wullowitz leží na hranici s Českem, asi dva kilometry od Dolního Dvořiště. Na pátrání se tak podílí česká policie. Zda Afghánec uprchl do Česka, nebo do rakouského vnitrozemí, není zatím jasné, řekl ČTK mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FN Brno: Tramvaj přijede k nemocnici za tři roky
Už za tři roky, tedy v roce 2022, přijede k Fakultní nemocnici Brno a do Univerzitního kampusu MU tramvaj. Stavbu dnes zahájili představitelé města Brna v čele s primátorkou JUDr. Markétou Vaňkovou a ředitelem FN Brno MUDR. Romanem Krausem, MBA. Jedná se o investici ve výši 1,4 mld. Kč (v tom dotace z evropských zdrojů 1,157 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Advokáti zlodějů?
Už to tak vypadá, že ten obskurní spolek Milionchvilkařů dostal novou náplň své činnosti, důvod své existence a ke všemu ještě začne bojovat konečně ZA něco, někoho, ne jenom PROTI někomu, něčemu. Chystá se totiž obhajovat původně naši, dnes jejich už, neslavnou Českou televizi. Za co asi, proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci úřadu sbírají potraviny pro chudé a hladovějící
Celosvětově končí v koši až třetina potravin, v Česku je to až 800 tisíc tun jídla ročně. Přitom by toto jídlo, které ještě není prošlé, mohlo pomoci utišit hlad a nakrmit chudé. Upozornit na tuto situaci a pomoci strádajícím lidem má sbírka potravinové pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Množství kyberútoků a jejich promyšlenost roste, zhoršují se i důsledky
Již pátým rokem pořádá pod záštitou Moravskoslezského kraje společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. konferenci Invest MORE. Letošní ročník je zaměřen na digitální budoucnost kraje ve vztahu k IoT a kyberbezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme potrestání všech viníků, kteří vytunelovali OKD
Sněmovní vyšetřovací komise zveřejnila minulý týden „Závěrečnou zprávu Vyšetřovací komise k OKD“, ve které se konstatuje, že některé předchozí vlády pochybily při privatizaci OKD, a tím připravily náš stát o miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala kybernetickou bezpečností
V pondělí 14. října 2019 zasedla ve Strakově akademii Bezpečnostní rada státu. Tématem mimořádné schůze byly otázky kybernetické bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček vyzval Turecko k zastavení vojenské akce v Sýrii
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes zopakoval tureckému velvyslanci, že prioritou Evropské unie je diplomatické řešení situace v Sýrii. Vyzval Turecko k zastavení vojenské akce. Uvedl to v komentáři, který ČTK poskytl tiskový odbor ministerstva zahraničí. S velvyslancem Petříček mluvil také o tom, že se nedaří omezit vojenské akce pouze na kurdské bojovníky, ale umírají i civilisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš má problém? Lídryně ANO se ozvala: Vadí mi SPD, KSČM i Klaus ml. Premiér moc poslouchá Faltýnka
Hostem moderátora Čestmíra Strakatého v pořadu Prostor X byla europoslankyně Radka Maxová (ANO), jež patří mezi nejkritičtější členy hnutí. Jak však podotkla v rozhovoru, stále se mezi babišovci cítí dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jezdci Carbonia Cupu si vyzkoušeli speciál OCR
Dvanáct mužů, většina z nich jezdců seriálu mezinárodních automobilových klubových závodů Carbonia Cup, si při jeho nedělním vyvrcholení letošní sezony na mosteckém autodromu vyzkoušelo speciál OCR. Využilo tak nabídky společnosti AUTODROM MOST, jejíž projekt OC Race (OCR) šestnácti identických sportovních vozů pro okruhy má letos premiéru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jen zralí lidé dokážou žít ve svobodě, říká Čechům Minář z Milionu chvilek
Demokracie je náročná a klade na lidi velké nároky, proto část lidí raději hledá silné vůdce. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 to dnes řekl aktivista Mikuláš Minář, který organizuje demonstrace Milion chvilek za demokracii. Protesty podle něj volají po respektu k základním demokratickým principům, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FNUSA: První dárci krve „pokřtili“ nové odběrové místo
Nové odběrové místo Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dnes přivítalo první dárce krve, mezi které patřil i ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák. Podpořit dárcovství přijeli také extraligoví hokejisté HC Komety Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Kužel: Odešel kosmonaut Alexej Leonov, první člověk, který plaval ve vesmíru
Jeho přelomový čin z roku 1965 se dá srovnat jen s Gagarinovým startem či s Armstrongovou a Aldrinovou procházkou po Měsíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tandem Putin s Trumpem v Sýrii zabodoval
To nejhorší v politice, zejména zahraniční, je podléhání dojmům a virtuálním pocitům vítězství a významu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: První koncepční změna zákoníku práce za osm let
Spravedlivější výpočet dovolené nebo sdílené pracovní místo. To jsou některé ze změn, které obsahuje novela zákoníku práce z dílny MPSV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Jak že je to s těmi Kurdy?
Ve středu 9. října 2019 večer zahájilo Turecko v rámci operace Pramen míru pozemní boje na severu Sýrie. Díky tomu se i u nás začalo ve sdělovacích prostředcích znovu hovořit o Kurdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Debata je zřetelnou součástí PR kampaně, placené Jihočeským krajem
Prohlášení Správy NP Šumava k debatě JČ kraje ve Vimperku k veřejné debatě, svolané paní hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou ve Vimperku dne 15. 10. 2019, jejíž součástí má být i výjezd na Boubín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český internet se otřásl výsměchem: Merkelová se nabízí čínské firmě Huawei, co udělá primátor Hřib?
Lucie Sulovská sdílela článek o kancléřce Merkelové a kritizované firmě Huawei. „Mít Německo za spojence je radost… Ale vládnou tam ti správní…“ napsala. „Ale aspoň bojovali v Normandii,“ ozvalo se v diskuzi. Redaktor INFO navrhuje vypovědět partnerskou smlouvu s Berlínem. „Pane Hřibe, je čas jednat!“ varoval. Co se tedy děje v Německu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Esther Duflo je nejmladší držitelkou Nobelovy ceny za ekonomii
Nobelovu cenu za ekonomii získali Abhijit Banerjee, Esther Duflo a Michael Kremer za experimentální přístup k řešení chudoby v rámci rozvojové ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Historik nabízel Okamurovi školení z dějin. V neděli jsme ho mohli vidět ve 168 hodinách, slovo dostali i Romancov a Máca
Pořad 168 hodin České televize si vzal na paškál historické výroky předsedy Poslanecké sněmovny a lídra hnutí SPD Tomia Okamury. Oslovil několik předních historiků, kteří Okamurovy výroky na adresu Karla IV. nebo Adolfa Hitlera označili za naprostý nesmysl a překrucování dějin. Historik Michal Stehlík pak Okamurovi a poslaneckému klubu SPD ironicky navrhl uspořádání kurzu soudobých dějin. Zástupci SPD se účastnit žádných kurzů nehodlají a informace si prý mohou načíst sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Laboratoř a dispečink monitorují koncentraci nebezpečné látky
Pravděpodobně v nočních hodinách ze 7. na 8. října došlo k úniku prostředků na impregnaci dřeva z výrobního areálu v Klatovech - Lubech do toku Drnového potoka. Ten je jedním z významných přítoků řeky Úhlavy, jež zásobuje město Plzeň pitnou vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Temelínský běh přilákal téměř stovku běžců
Téměř sto běžců změřilo své síly na členité trati v zámeckém parku kolem Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Pro šest věkových kategorií připravili organizátoři druhého ročníku Temelínského běhu trasy od dvou set metrů do pěti kilometrů. V hlavní kategorii zvítězil Miroslav Kadlec z Kamenného Újezdu, který členitých pět kilometrů zdolal v čase 19:12,1 minuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vlasta Chramostová. Vlast, chrám a most, ohromil na pohřbu v Národním divadle David Prachař
Projevy na pohřbu Vlasty Chramostové v Národním divadle byly různorodé. Proslov začal ředitel Národního divadla Jan Burian. „Málokdo ví, že v Národním divadle pracovala už podruhé, poprvé tu byla zaměstnána v době rekonstrukce už za normalizace,“ připomněl Burian. „Protože v tom slově je obsažena vlast, chrám a most. To je dost neuvěřitelné,“ zanalyzoval David Prachař jméno a příjmení zesnulé herečky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Romové pláčou pro Gotta: Píšete sračky, bránil Mistra Radek Banga. A nebyl sám. Vzpomínáte na „Most!“
„Kdyby byl jedním z nás, bylo by mu to jen ke cti,“ i taková hláška se objevila od Romů směrem k zesnulému Karlu Gottovi. Šlo jen o povzdech v souvislosti s někdejším hoaxem o původu zpěváka. Nad smrtí „společného českého klenotu“ však menšina upřímně truchlí. S mnohými nazpíval duet. „Držte huby,“ uzemnil frontman Gipsy ty, kdo na něj vytáhli špínu minulého režimu. Černou pásku si na počest umístil Jožo z Chanova ze seriálu „Most!“. Gondolán, který letos Slavíka v médiích kritizoval, mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petice: Partnerství nejslavnější české univerzity s osobou Petra Kellnera je problematické
Otevřený dopis rektorovi UK k partnerství se společností Home Credit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Na podporu rodiny dáme čtyři procenta HDP
Zkušenosti z Evropy ukazují, že rodinná politika má smysl pouze tehdy, pokud na ni stát věnuje alespoň tři procenta HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Nebylo by lepší zamyslet se nad sebou?
V minulém týdnu jsem si přečetl na Parlamentních listech článek pana J. Hutky o K. Gottovi, respektive vyjádření, z jakého důvodu byl vysílán před převratem tehdejšími médii, a proč ho lidé poslouchali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Předsednictví v EU má Česko podle návrhu stát 1,24 miliardy
Kvůli českému předsednictví v Evropské unii ve druhé polovině roku 2022 by měly české úřady přijmout 200 zaměstnanců, náklady by se měly vejít do 1,24 miliard korun. Vyplývá to z návrhu finančního a personálního zajištění příprav pro roky 2020 až 2023, kterým se bude dnes zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Šikana nejchudších ve jménu ekologie?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu rozšíření ekologické daně na starší automobily
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Blansko: Příměstské tábory Nemocvičny pokračují i na podzim
Po úspěchu s letními příměstskými tábory v Nemocvičně se její vedení rozhodlo uspořádat také podzimní soustředění pro děti od šesti do dvanácti let. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním ratolestí neváhejte. Ušetřete si tak dny dovolené a současně dopřejte dětem zážitky, na které se nezapomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Po nás potopa
Komentář na facebookovém profilu k návrhu rozpouštění rezerv zdravotních pojišťoven
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist