Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Nasírat lidi!“ natřel Jožo Ráž novináře. Rejžek nadává, Respekt zvrací. Ale padlo: Jebat! Klus a spol...
Po „skandálu“ Jarka Nohavicy, který křtil knihu sociologa Petra Hampla, je tu další. Tentokrát ze Slovenska. Jožo Ráž a kapela Elán natočili klip, ve kterém se unášejí bulvární novináři a Jožo Ráž mává pistolí. Pohoršit už se stačili i čeští novináři a kritici, například Jaroslav Kmenta nebo Jan Rejžek a Kamil Fila. Kmenta se označil za bývalého fanouška Elánu a mluví o odporném zneužití, Fila s Rejžkem mluvili o zvratkách. Ale našel se jeden obránce Elánu z řad režisérů. Prý jenom stará garda umí říkat věci tak, jak jsou. „Mladí umí akorát tak paštěkovat na Zemana,“ říká a označuje Tomáše Kluse za „ezoterické ňuňátko“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví vysvětluje, jak upraví úhradovou vyhlášku: Nezvýhodňujeme ty, kteří se nedohodli
Úředníci ministerstva zdravotnictví musejí na poslední chvíli předělat úhradovou vyhlášku. Z pátečního jednání premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem vyplynulo, že se bude muset z rezerv zdravotních pojišťoven uvolnit zhruba 11 miliard korun. Nebylo však tak úplně jasné, jaký podíl z této částky půjde přes vyhlášku a jak bude rozdělen. „Téměř 5 miliard půjde do úhradové vyhlášky, zbytek 6 miliard zůstává tak, jak jsme se dohodli s pojišťovnami, tedy nad rámec úhradové vyhlášky jakožto prostor pro motivace a cílené úhradové mechanismy,“ ujistil Zdravotnický deník ministr Vojtěch.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Tomáš Zima: Prohlášení rektora Univerzity Karlovy
Hodnoty Univerzity Karlovy, její dobré jméno, stejně jako názory akademické obce pro mě byly a budou při rozvoji a vedení univerzity vždy zcela zásadní a nepřekročitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Průšvih kolem OKD. Šéf vyšetřovací komise dále promlouvá: Co prováděl Bakala, co tvrdil Sobotka. Zazněla i jména Pavel Dostál a Buzková
ROZHOVOR „Určitě jsme nepředpokládali, že zveřejníme zprávu a všichni, o kterých si myslíme, že se mohli dopustit pochybení či trestného činu, se rozpláčou a přiznají se ke všem svým hříchům mládí. Ale v tuto chvíli probíhá hledání každého špatného slovíčka, takže se těším na jednání ve Sněmovně,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci OKD Lukáš Černohorský (Piráti). Vyjadřuje se i o zvláštním jednání vlády, záhadné roli zpravodajce BIS, či o možném podvodu pánů Koláčka a Otavy s pomocí Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média
Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do redaktorky pořadu Newsroom ČT24 a tento pořad označil za bulvár. Použil i ostřejší výrazy. Pak se rozhodl najít sídlo Ústavu nezávislé žurnalistiky a o svém hledání natočil reportáž. Jenže tím to neskončilo. O slovo se přihlásil ředitel ústavu Ondřej Neumann a své vlastní pátrání rozjel také Deník N. A zjistil následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Za Gotta provaz? Jan Rejžek na vás myslí: Ještě jeden vzkaz
Kritik Jan Rejžek, který Gotta označil za „vyhoněného slavíka“ a vyčetl mu, že „neplivnul Husákovi do ksichtu“, se vyjádřil i k mistrově pohřbu. Kardinál Duka je podle něj v hitparádě trapnosti, Radek Vondráček je buran a Rejžkovu ostrovtipu neušel ani prezident Zeman. „Perlil i farář Zbigniew Czendlik, který se obracel k Bohu, jenž Mistra povolal do nehasnoucího světla, zatímco my jsme prý zůstali ve tmě. No, tak asi vypadly pojistky,“ poznamenal. A souhlasil s Rychetským, Schwarzenbergem, Halíkem či Honzákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman, Orbán, Trump, lži... Zkušená pracovnice ČT o minulosti i dnešku
Novinářka a publicistka Rebeka Křižanová hovořila pro server Neovlivni.cz s jeho šéfredaktorkou Sabinou Slonkovou. Již v minulosti se pustila velmi zostra do Miloše Zemana, tehdy premiéra. Nešetří jej však ani nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Deflace, inflace a "nadinflace"
Pořád se chlubíme, hlásáme do světa, jak je inflace, tedy znehodnocení peněz občanů, mírná, ale s prudkým zdražováním zboží a služeb se ceny podobají spíše inflaci pádivé. Jak je možné, že nám vzniká termín nadinflace?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Pro děti v Keni je nejdůležitější vzdělání
K dobročinné akci Dětského domova Zašová, který uspořádal sbírku pro děti z dětských domovů v Keni, se připojil také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Řediteli zašovského domova Lubomíru Krhutovi předal tašku plnou kalkulaček na solární pohon a psacích potřeb a také zbrusu nový CD přehrávač s moderními funkcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Kurdové si zaslouží svůj vlastní stát
Odsuzuji tureckou invazi na území dnešní Sýrie, která je namířena především proti samotným Kurdům. Právě Kurdové si zaslouží svůj vlastní stát, neboť statečně bojovali proti Islámskému státu. Dodnes jsou mučeni a nenáviděni tureckým režimem dokonce i na tureckém území!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Příborská investice společnosti ČEZ Energo stabilizuje ceny tepla ve městě
Společnost ČEZ Energo, člen skupiny ČEZ ESCO, investovala v Příboře na Novojičínsku 15 milionů korun do vybudování nové kogenerační jednotky. Místním obyvatelům i firmám to přinese dlouhodobou stabilizaci cen tepla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kozlová (Piráti): Brutalistické stavby vybočovaly ze socialistické šedi a průměru, měly by se chránit
Pod záštitou pirátské poslankyně Lenky Kozlové proběhla v neděli panelová diskuse inspirovaná nedávným bouráním několika budov postavených v brutalistickém slohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní divadlo a ČVUT v Praze budou spolupracovat na vzdělávání i výzkumu
Rámcovou smlouvu o spolupráci – Memorandum uzavřeli ve středu 9. října 2019 slavnostním podpisem zástupci Národního divadla, Českého vysokého učení technického v Praze a společnosti Patric, a.s. (Prague Advanced Technology and Research Innovation Center, a.s).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku generálního štábu
Armáda si dnes připomene 100. výročí vzniku svého generálního štábu. Na slavnostním setkání velení armády vystoupí s projevem prezident Miloš Zeman. Na pražském Vítězném náměstí budou vojáci od 9:00 do 18:00 prezentovat to nejzajímavější z činnosti vojenských útvarů, uskuteční se také pietní akt u Památníku československých zahraničních vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Za Krym sankce, teď nic. Erdogan nás drží za koule.“ Na*raný Lumír Němec: Uprchlíky lze řešit! My radši platíme
ROZHOVOR Otevře Erdogan stavidla a pošle do Evropy miliony uprchlíků? „Platíme mu obrovské peníze. Jestli je pravda, že od EU obdržel částku 180 mld. korun…Představte si, co by se za tyto peníze dalo udělat! Pokud by Evropa přistoupila na australský model, určitě detenční centra na nějakých ostrovech,“ říká bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumír Němec, který je z operace v severní Sýrii a reakcí světa vytočený na maximum. Připomíná, že když začala ruská akce na Krymu, byli jsme mnohem razantnější. „Ale to se jednalo o Putina a ne o Erdogana, který je členem NATO.“ „Svinstvo!“ Trump zřejmě změnil dodavatele a Putin s Lavrovem otevřeli flašku vodky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci
Generální štáb Armády České republiky si 15. října připomíná datum vzniku svého historického předchůdce z roku 1919. Při této příležitosti bude také v úterý 15. října zahájena výstava, představující sto let existence této klíčové armádní složky. Expozice, vytvořená pracovníky Vojenského historického ústavu Praha, bude umístěna před budovou Generálního štábu AČR v Praze 6 na Vítězném náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Státní svátky máme slavit, ne chodit nakupovat
Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nezávislost justice v Polsku? Mám v ruce soudní rozhodnutí, že je to věc i EU, tvrdí Jourová
Pravděpodobná budoucí místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která bude střežit právní stát, ale také bojovat s propagandou, zavítala do Českého rozhlasu. Prozradila, že bude bedlivě sledovat spory o nezávislost justice a o nezávislost médií v Polsku. Má prý v ruce soudní rozhodnutí, že do nezávislosti justice v Polsku může EU mluvit. Pozornost věnovala také boji proti šíření nenávisti na internetu. Zdůraznila, že brání svobodu slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Promluva z pohřbu Karla Gotta
Při pohřební mši v katedrále sv. Víta dne 12. října 2019 promluvil k zarmoucené rodině kardinál Dominik Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Macků (KDU-ČSL): Jak to vidím aneb kůrovcová apokalypsa?
Máte les? Máte rádi les? Rádi chodíte do lesa? Obáváte se sucha? Pokud na jakoukoli z těchto otázek odpovíte ano, pak se i Vás týká kůrovcová kalamita, která na Dačicku už přerostla v apokalypsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Zhrzený Hutka to už lépe (o sobě) říct nemohl
Člověk, který má v sobě jen špetku slušnosti, se alespoň v den smutku o nebožtíkovi zdrží jakéhokoliv komentáře (o mrtvých jen dobře), tím více pokud jde o nekorektní moralizování, jak nám to předvedl Jaroslav Hutka, enfant terrible příležitostných, zneuznalých periferních písničkářů a zpěváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Za státní peníze vám říkají, co si máte myslet? V Brně si na náměstí postavili toto, reakce přišla hned
V Brně na náměstí Svobody se otevřela nová multimediální výstava s názvem Totalita. Ta pomocí videomappingu připomíná předlistopadovou atmosféru v Československu. Podle právníka a komentátora Tomáše Tyla je spíše totalitní samotná výstava. „Sedíte na výchovné akci, kde vám z peněz státu říkají, kdo je hodný a kdo zlý,“ píše na svém facebooku Tyl a srovnává výstavu s „výchovnými akcemi“ z 80. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Jste sráči!“ Zákulisní dohoda o ČT, Dvořák se kritikům vysměje. A zatím tvrdě udeřilo
Koaliční lídři se dohodli, že ve čtvrtek při projednávání ve Sněmovně podpoří výroční zprávy České televize (ČT). Po jednání sociálních demokratů a ANO to ČTK sdělil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Sociální demokraté požádali partnery o vyjádření vzhledem ke spekulacím médií o zákulisních dohodách mezi hnutím ANO a KSČM, která umožnila vznik menšinové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Devět měsíců, třináct kontrol. Rezervaci velkých kopytníků sužuje byrokracie
Nejenom firmy a podnikatele v Česku omezuje vysoký počet kontrol. Se stejným problémem se potýkají také neziskové organizace. Ukazuje to příklad společnosti Česká krajina, která založila rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice a podobný projekt připravila také v Národním parku Podyjí. Za prvních devět měsíců letošního roku absolvovala třináct kontrol a statistických šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Po prvé ve vězeňském munduru I.
Hlavní líčení ve „velké daňově kauze“ proti Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spoluobžalovaným, probíhající od r. 2015 u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného, pokračovalo ve dnech 7.-11. října 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Polsko? Je to jinak! Starejte se radši o... V ČT zazněl hlas, který EU nepotěší
Vyhrál v polských volbách Jaroslaw Kaczyński a jeho Právo a spravedlnost? Tuto otázku řešila včera Česká televize. Bývalý ředitel Českého centra v Polsku podotkl, že PiS dostala méně hlasů než opozice, přesto má víc mandátů. Ovšem pozvaná ředitelka polské televize si stěžovala, že se Polsku měří dvojím metrem, zvlášť když jde o reformu justice. Šlo o Katalánsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Věra Jourová, hnutí ANO a demokratický blok = likvidace naší země
Nesouhlasím se jmenováním Věry Jourové do Evropské komise, zároveň nesouhlasím s Andrejem Babišem, který ji opěvuje a chválí. Hnutí ANO a demokratický blok na mě působí jako parta nejhorších zrádců naší země, kde boj proti dezinformacím je vlastně v překladu cenzura, vedení seznamů a pronásledování nepohodlných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Do zcela nedomyšleného rozhodnutí se zamotal i náš premiér
Komentář na facebookovém profilu k výrokům amerického prezidenta Donalda Trumpa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dohra Gotta: To nejsem já! ohrazuje se Jaroslav Hutka proti FOTU opilce. A píše o vás
Ne pro každého byla sobota 12. 10. dnem piety za mistra Karla Gotta. Jaroslav Hutka ji využil jako příležitost připomenout si i jiné talenty, které prý režim potlačil. „Bylo to neférové, nesportovní. Bylo nás víc, co jsme měli nadání, nekopírovali jsme úspěšné, světové hity, měli píli, ale vytvářeli písně proti proudu a zákazům,“ tvrdil Hutka. „Zneuznaný humorista, bolestín, neználek, blbec a ubožák,“ znělo na adresu písničkáře. A přišlo i varování, že by se mu mohlo něco stát. Nyní se zpěvák ohrazuje proti fotografii, která se následně objevila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Muslimové mohou diktovat zákony, řekl generál Kostelka studentům. Co slyšel, ho šokovalo
Generál Miroslav Kostelka přednášel studentům Diplomatické akademie o Rusku a o možném vývoji vztahů EU, Ruska a NATO. Došlo i na téma migrantů přicházejících do Evropy. Generál Kostelka byl v šoku z toho, co od studentů slyšel. Posuďte sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Množství peněz, které bude EU v období 2021-2027 rozdělovat, bude nižší
Integrovaný regionální operační program bude pokračovat i v letech 2021-2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo
Je nejvyšší čas, aby se evropští lídři probudili a začali se Ankarou velmi vážně zabývat. Evropa má důvody se bát. To píše v souvislosti s tureckou ofenzivou v Sýrii bezpepčnostní expert Jaroslav Štefec. A svá slova přidává i čtenářům Parlamentních listů známá analytička Tereza Spencerová. A pro USA to nejsou slova lichotivá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček ohlásil: ČR pozastavuje vývoz vojenského materiálu do Turecka
Česká republika dnes pozastavila vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO). Česko tak zareagovalo na tureckou vojenskou akci v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Střety zájmů u politiků podkopávají důvěru v demokracii
Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
KSČ prosila Gotta, ne opačně! Signatář Charty 77 překvapil: Dejte už lidem pokoj s minulostí. Anticharta? Taky jinak
ROZHOVOR „Tehdejší pozice Karla Gotta a režimu byla na úrovni jaderné rovnováhy. Nikdo ze stran by neměl užitek z toho, že by se pokusil diktovat příliš drsné podmínky a donutit tu druhou stranu přiměřeně odpovědět. Byl to ozbrojený mír,“ říká Otto Černý, politický vězeň minulého režimu, oceněný účastník třetího odboje a signatář Charty 77. Zároveň připomíná, že v pozici prosebníka nebyl Gott, ale komunistická strana. Vším, co se děje, podle Černého česká společnost ukazuje, že má dost účelového negativismu věcí minulých. Navíc prý zmizelo něco, co se zdálo být trvalé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Tři zaměstnanci ČT, tři provalené útoky na Babiše. Režisér konspiruje: Snaží se někdo dohnat Sněmovnu a ČT ke konfliktu a destrukci vedení televize?
Neprofesionální, manipulativní, propagandistické. Taková pojmenování používá pro popis některých přešlapů ve zpravodajství České televize slavný režisér a profesor Jiří Svoboda. Podle něho takový přístup poškozuje celou instituci. Rada ČT musí vyvodit postih. Možná prý jde o záměr, jak změnit poměry v televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): To, co dneska platí, je náplast těm, kteří denně ráno vstávají ve tři hodiny
Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Dobře, my tedy v ty svátky pracovat budeme, ale...
Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Komunisté považují rozhodnutí Ústavního soudu ohledně restitucí za nespravedlivé
Komunisté respektují rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) zrušit zdanění náhrad z církevních restitucí. Strana však má za to, že rozhodnutí je nespravedlivé a že byly pominuty zájmy občanů. Na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Komunisté budou zvažovat další postup, problematiku by podle Kováčika mohly posoudit evropské instituce. Podle místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče ÚS rozhodl čistě politicky a nezohlednil věcné záměry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Obce plné těžkých kamionů kvůli rozšiřování mýta? Je zde česko-německá petice
Po zpoplatnění cest I. třídy čekají obce u hranic nárůst dopravy. Otázka, proč se vůbec silnice první třídy budou zpoplatňovat, zůstává ale nezodpovězena. Aby se prý nezpochybnil mýtný tendr, říká třeba starosta Všerub Bernard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodl o zrušení zdanění církevních restitucí. Zde je reakce z vlády
Rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), který se dnes postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí, je třeba respektovat. Novinářům to shodně řekli premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček, ministr kultury Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Na stejné stanovisko se omezil i prezident Miloš Zeman. ČSSD podle Hamáčka vyčerpala možnosti, jak podle jejího názoru špatně konstruované restituce zvrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hutka znevážil úspěch Karla Gotta. Aleš Brichta ostře reaguje: Hraje si na proroka...
ROZHOVOR „Lidi si vždy hledají nějaké své idoly a modly. V pořádku, proč ne? Co se týká Jardy Hutky, tak mám pocit, že si hraje na proroka.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz textař a skladatel Aleš Brichta reaguje na slova, která zazněla po posledním rozloučení s Karlem Gottem. Hovoří o jeho úspěchu. Podle Brichty byla jeho propagace České republiky podstatnější než u všech českých politiků dohromady. „Karel měl výhodu, že fungoval v době, kdy se desky vydávaly, prodávaly a dalo se to hodnotit, poměřit. Mám pocit, že fenomén jeho ražení už u nás nikdo nedokáže vytvořit,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Situace v Sýrii je alarmující, mezinárodní společenství musí konat
Se znepokojením sledujeme již otevřený válečný konflikt na hranici Turecka a Sýrie. Vstup turecké armády do Sýrie na území obývané Kurdy považujeme za bezprecedentní krok, který by neměl zůstat bez následků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ministerstvo po šetření zástupce ombudsmanky slíbilo jednat bez průtahů
Po výtkách zástupce ombudsmanky zjednalo ministerstvo nápravu v průtazích. Uznalo, že je nepřípustné, aby přezkoumání závazného stanoviska krajské hygienické stanice trvalo měsíce i roky. Ministerstvo přislíbilo změnit svůj postup tak, aby byly podněty vyřizovány v přiměřených lhůtách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Symbol migrace umřel díky rodičům. Ale toto dítě? Drsné VIDEO z Kurdistánu. A vážné zprávy
Žena sedí na ulici a pláče. V náručí drží mrtvé tělo a chce vědět proč. Proč turečtí vojáci, které poslal na sever Sýrie prezident země půlměsíce Recep Tayyip Erdogan, zavraždili její malou dcerku a pustoší její zemi? Video pohnulo i s neúspěšnou kandidátkou do Senátu za hnutí ANO Lucií Groene Odkolek. Srovnala situaci této ženy, která si rozhodně nepřála válku, s postavením uprchlíků a migrantů mířících do EU. Přidal se i publicista Tomáš Vyoral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S kambodžským premiérem jsme mluvili o výstavbě nemocnice a čističky odpadních vod
V pondělí 14. října 2019 přijal premiér Andrej Babiš v Kramářově vile kambodžského premiéra Hun Sena. Jednání předsedů vlád a delegací proběhlo formou pracovního oběda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trumpovy turecké sankce poškozují české oceláře, ohrožují banky typu UniCredit
Komentář k aktuálnímu vývoji americko-tureckých vztahů, včetně dopad možného zpřísnění sankcí na evropskou ekonomiku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?
Středa byla opravdu smutný den. Turecká armáda vstoupila do Sýrie na území obývané Kurdy. Ti si tam v posledních letech vybudovali semiautonomní státní útvar, který velmi rozumně spravovali. Statečně bojovali spolu s Američany proti silám Islámského státu a prokázali svou spolehlivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pirátská politička: Placená expertka na sport, placená poradkyně radnice, placená odbornice na dopravu, parkování, zdravé město a placená šéfka přes bezpečnost. A to nejlepší nakonec…
O podivných praktikách na radnici Prahy 10 jsme informovali mnohokrát, a to hned několik let. Podivností v této městské části si kromě PL všimlo po dlouhé době také jiné médium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova
Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a písničkáře Jaromíra Nohavici při představení své knihy „Poctivost a kreativita: Kapitoly z buranské sociologie a volné úvahy“. Nohavica se totiž přiznal, že přečetl nejen Hamplovu první knihu, ale čte i jeho články. Křtu se účastnil i mnohonásobný bloger roku Ladislav Větvička. ParlamentníListy.cz přinášejí informace o průběhu akce, která vzbudila poznornost například i starosty Prahy-Řeporyjí Pavla Novotného. Ten Hampla označil za dezinformátora a Nohavicu za sráče a koště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Ruské regiony mají zájem o propojení s pardubickým letištěm
Členové delegace Pardubického kraje, města Pardubic a společnosti EBA jednali v minulých dnech v Petrohradu o možnosti otevření konkrétních jednání se zástupci ruských leteckých společností a jednotlivých regionů. Ta mají za cíl zahájení přímého leteckého spojení do Pardubic. Prvotní kontakty prozatím nepřinesly žádný konkrétní výsledek, avšak ukazuje se, že vedle Kalužské oblasti mají zájem o debatu také další ruské regiony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Třicet let svobody v našem kraji
Vzpomínkovou akci k výročí 30 let od společenských změn v roce 1989 uspořádal Pardubický kraj pod záštitou hejtmana Martina Netolického. Akce byla primárně určena učitelům dějepisu a základů společenských věd a jejich žákům. Hlavními aktéry byli bývalí disidenti a pamětníci přelomových událostí. Paní Jarmile Stibicové, panu Františku Stárkovi a panu Václavu Blabolilovi předal radní pro školství Bohumil Bernášek děkovné listy Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci by měli rozhodnout o zavírání obchodů, uctí Gotta
Poslanci by dnes měli rozhodnout o zákonu, který zakazuje prodej ve větších obchodech o vybraných svátcích. Posoudit by měli také zvýšení poplatku z ubytovacích kapacit. Obě novely jim vrátil Senát. Hned v úvodu schůze, která začne odpoledne, by Sněmovna mohla uctít minutou potlesku památku zesnulého zpěváka Karla Gotta. Někteří opoziční politici budou zřejmě navrhovat, aby Sněmovna zaujala stanovisko k turecké vojenské operaci v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení
Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Domácí rodinné firmy málo myslí na předání nástupnictví, to může vyvolat problémy
Podnikatelské prostředí České republiky čeká 30 let od revoluce okamžik, který už mají západoevropské státy dávnou za sebou. První průkopníci podnikání - zakladatelé rodinných firem - už dospěli do důchodového věku a musí přemýšlet, jak se svými podniky dále naloží. Jestli je předají svým dětem, či prodají, nebo seženou schopné manažery, kteří podniky nadále povedou. Podle expertů, kteří se zabývají řešením problémů při předávání nástupnictví je největším problémem domácích rodinných podniků opožděné předání řízení společnosti i vlastnických práv.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Zrušená smlouva: Jednat s Hřibem nemá smysl. Zeman bude jednat přímo s vedením Číny, odhalil Ovčáček
Do DVTV zavítal mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček. A dal Martinovi Veselovskému školení v politických reáliích Číny. Například, že Čínská republika je Tchaj-wan, zatímco pevninská Čína je Čínská lidová republika. Nebo že Číňané vnímají zahraniční politiku jinak než Češi. Jednat s primátorem Hřibem je prý ztráta času. A jeho vypovězení smlouvy s Pekingem se prý dělá v předválečném stavu, ne v normální mezinárodní politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna odmítla zrušit zákaz prodejů o vybraných svátcích
Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit. Nebude se ale už nově vztahovat na velkoobchod. Dnes tak rozhodla Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Stvrdila však původní návrh poslanců ANO a ODS, který ze zákazu vyjímá velkoobchod, tedy obchody pro podnikatele. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová jednala se Zemanem o možných změnách ústavy
Prezident Miloš Zeman podporuje rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, rozšíření délky projednávání zákonů v Senátu z 30 na 60 dnů či takzvaný klouzavý mandát, při němž by ministři, kteří byli předtím zvoleni poslanci, přerušili či pozastavili výkon poslaneckého mandátu. Po dnešním jednání se Zemanem o možných změnách ústavy to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovní stálé komise pro ústavu Kateřina Valachová (ČSSD). Zeman by podle ní měl zájem o to, aby prezident republiky mohl podávat návrhy zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Od začátku tvrdím, že zdanění restitucí je protiústavní
Komentář předsedy sněmovního ústavně právního výboru za ODS Marka Bendy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Nahlédněte archeologii pod pokličku
Ochutnat placky a pivo z pravěké kuchyně, tvořit jeskynní malby nebo se přiučit bojovým technikám barbarů? V sobotu 19. října 2019 to v Pardubicích nebude problém. Na zámku a Příhrádku se od 10 do 16 hodin koná Mezinárodní den archeologie, tentokrát s podtitulem Archeologie pod pokličkou. Společně ho pořádají pardubické pracoviště Národního památkového ústavu a Východočeské muzeum v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sankce nejsou vstřícný krok, dopadů se neobávám, říká turecký ambasador
Ankara nepovažuje omezení vývozu zbraní z Česka za vstřícný krok, jeho dopadů se však neobává. Ohledně svého vojenského angažmá v severní Sýrii žádá solidaritu od zemí NATO. Předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS) to dnes na setkání řekl turecký velvyslanec Ahmet Necati Bigali. Kubera vyzývá k mírovému řešení konfliktu, protiturecké sankce podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident i premiér podpořili investice do armády a její modernizaci
Česká republika musí kvůli situaci ve světě masivně zbrojit a nabírat nové vojáky, řekl dnes premiér Andrej Babiš (ANO) při připomenutí 100 let od vzniku generálního štábu armády. Česko podle něj zaspalo ve zbrojení dobu a stav vojenské techniky není dobrý. Vyslovil lítost nad tím, že po revoluci byl zdecimován československý zbrojní průmysl. Prezident Miloš Zeman poukázal na oběti českých vojáků v zahraničních misích. Podle něj ukazují, že česká armáda, traumatizovaná svou historií, opět bojuje. I prezident se vyslovil pro vyšší investice do armády. Uvítal, že armáda plánuje vytvoření praporu bezpilotních prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lidé by měli mít možnost si ve zdravotnictví zaplatit lepší služby, vytáhl Kalousek citlivé téma
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kritizuje vládu za nečinnost v oblasti zdravotnictví, které podle něj potřebuje zásadní reformy. Řekl to v rozhovoru pro měsíčník Zdravotnictví a medicína, kde také uvedl, že jsou potřeba promyšlené reformní kroky, které sahají dále než na hranici jednoho volebního období. „Jestli nějaká strana nechce jít do rizik, tak je to současná vláda ANO. Všechno jen marketingově lakují na růžovo a prodávají domnělé úspěchy,“ zkritizoval vládu opoziční poslanec a bývalý ministr financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sluníčkáři a Kurdové
Šest set padesát nebezpečných slov o napětí mezi povinnými názory a skutečností
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Čapek (ANO): Turecko páchá válečné zločiny a svět mlčí
Měření dvojím metrem je něco v dnešním světě bohužel už zcela běžného. Nevidíme ani snahu toto maskovat. V jednom případě hysterická mediální masáž, v druhém případě hrobové mlčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci budou jednat o Sýrii. Nechceme soutěžit, oznámil Kalousek
Sněmovní strany se chtějí dnes zabývat tureckou vojenskou operací v Sýrii, kterou odsuzují. Novinářům to před začátkem jednání řekli jejich představitelé. Poslanci by měli situaci v Sýrii probrat poté, co projednají zákony vrácené ze Senátu. Shodlo se na tom podle informací ČTK vedení dolní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Co se to děje s dnešním Západem?
Často můžeme v různých komentářích a výrocích politických propagandistů, kteří problémy dneška stále tvrdošíjně redukují na údajný konflikt hodný Západ vs. zlý Východ, slyšet pohoršené zatracování „zaostalých“ postkomunistických zemí, že se staví na odpor soudobým pokrokářským politickým trendům přicházejícím ze Západní Evropy a USA a že si střední Evropa s tou západní méně a méně rozumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští další FM vysílač pro stanici ČRo Plus
Pro České Budějovice a okolí bude spuštěn nový vysílač. Od úterý 15. října zajistí místním obyvatelům kvalitní poslech stanice Českého rozhlasu Plus. Výhodou vysílače je jeho velice příznivá poloha přímo ve městě. Vysílač bude spuštěn na kmitočtu 98 MHz s výkonem 100 Wattů ERP a s vertikální polarizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): NATO nesmí zavírat oči před mezinárodní agresí a zločiny své členské země
Usnesení předsednictva TOP 09 k turecké ofenzivě do Sýrie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Binec u Gottovy rakve? Činitel se naštval. Ale je to celé jinak
Proč k poslednímu rozloučení rodiny s Karlem Gottem došlo u nevábného kontejneru? Bylo neplánované. Zaměstnanci krematoria byli prý ochotni použít místnost, ve které se pozůstalí obyčejně loučí se zemřelými. S touto informací přišel deník Blesk. „Rozloučení pozůstalých s Karlem Gottem u rakve, které následně proběhlo v zadní části areálu, bylo však neplánované a naprosto spontánní,“ říkají zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš promluvil o Erdoganovi. A o tom, co jsme po roce 89 udělali špatně
Česká republika slaví sté narozeniny Generálního štábu Armády ČR. Při této příležitosti pronesli slavnostní projevy k vojákům prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Prezident prozradil, zda jsme se měli v roce 1938 Adolfu Hitlerovi bránit. Poté podle svého zvyku udeřil na komentátory a nakonec vojákům popřál, aby sloužili v bojující armádě. Babiš promluvil o našem členství v NATO, o turecké invazi a o tom, jak se vracíme na špici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Dvě procenta armádě bývala samozřejmost, nevím, proč teď dělají takové hrátky
Projev prezidenta republiky při setkání u příležitosti 100. výročí vzniku Generálního štábu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Legiovlak
Jako malý kluk jsem téměř bez dechu poslouchal svého tátu, když mi vykládal o našich legionářích, jejich hrdinství a zásluhách o vznik samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Kolem Olšiny roste unikátní stezka
Stavba naučné stezky i návštěvnického centra je v plném proudu, hotovo bude napřesrok v létě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme útok Turecka na oddíly syrských Kurdů
Hrozba, že turecký prezident Erdogan přestane střežit své hranice a otevře tak cestu milionům imigrantů, aby se dostali do zemí Evropské unie, je stále více aktuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Přijmeme 3 miliony Syřanů, abychom zachránili Kurdy? Drsná otázka kolem Turecka a Sýrie. Opravdu padla
K turecké ofenzivě v Sýrii se vyjádřil na svém facebookovém profilu také marketingový expert Jakub Horák. A strefil se i do premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pietní místo před Gottovou vilou na Bertramce bylo uklizeno
Svíce a květiny, které lidé v uplynulých dnech přinesli před dům zesnulého zpěváka Karla Gotta v pražské ulici Nad Bertramkou, byly v noci na dnešek uklizeny. Úklid veřejné komunikace měl původně začít v pondělí, na přání rodiny byl ale termín odložen. Gottova rodina večer informovala, že vzkazy a dárky z pietního místa před vilou si ponechá, další využití svící a květin zvažovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Sankce vůči Turecku?
Komentář na facebookovém profilu k postoji EU k turecké agresi v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Krize kolem ČT? Problém pro Babiše a ČSSD: Dvořák ven, já tu ruku nezvednu, udeřil Antonín Staněk
ROZHOVOR Další významný hlas se pozvedl proti vedení České televize. Bývalý ministr kultury Antonín Staněk z ČSSD je zděšen, v jakém stavu se veřejnoprávní televize nachází. Volá k okamžitému konci šéfa ČT Dvořáka. „Copak si myslí, že jsou lidé tak hloupí?“ táže se s odkazem na Radu ČT, která podle něho vůbec nekoná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Náročná a riskantní práce přináší zvýšenou bezpečnost
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty policejní potápěče, působící u Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině. Ti zde už od roku 2011 pomáhají s odminováním řek a výcvikem bosenských potápěčů. Jan Hamáček využil možnost si potápění sám přímo na místě vyzkoušet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senát: Senátoři a senátorky přivítali předsedu ústřední tibetské správy
1. místopředseda Senátu Jiří Růžička během setkání věnoval předsedovi Ústřední tibetské správy Lobsangu Sangayovi skleněnou sošku lva, který je českým státním symbolem. Setkání se zúčastnili také další senátoři a senátorky včetně místopředsedkyně Miluše Horské, místopředsedy Jana Horníka či senátora Přemysla Rabase, který je zároveň předsedou Skupiny přátel Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Je lepší s prezidentem mluvit než se s ním potkat u soudu, tvrdí Valachová z ČSSD
Díky sociální demokracii máme již šest let stabilní vládu, říká Valachová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Více jak 12 milionů korun půjde na rozvoj činností s dětmi a mládeží
Královéhradecký kraj rozdělí v oblasti vzdělávání přes 12 milionů korun. Do dotačních programů Etická výchova ve školách, Inovace ve vzdělávání a Rozvoj nadání mohou žádat školy jiných zřizovatelů, krajské školy obdrží finanční prostředky, které jsou určeny na rozvoj činností s dětmi a mládeží, formou účelového příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Argumentujeme, když už, tak svobodou volby
Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Jsme pro zrušení zákona o prodejní době v obchodech o svátcích
Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 15. října 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Mladé Boleslavi vznikne městská včelnice
Už od jara příštího roku budou mít obyvatelé Mladé Boleslavi zajímavou možnost zblízka se seznámit se životem včel, později si budou moci dokonce zakoupit med, který vznikl v našem městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: České zoologické zahrady pomáhají chránit mořské želvy
Mořské želvy jsou zástupci skupiny plazů, která na Zemi křižovala moře a oceány již před více než 100 miliony let. V současnosti žije na světě sedm druhů těchto impozantních zvířat a všechny patří k ohroženým, čtyři z nich jsou podle mezinárodního červeného seznamu dokonce kriticky ohrožené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: České předsednictví EU hrozí mezinárodní ostudou
Hnutí STAN navrhne na aktuální schůzi Poslanecké sněmovny zařadit bod, ve kterém by vláda musela podat informaci o přípravě českého předsednictví EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Právo na digitální službu, daňový balíček, úprava rodičovské či postoj vlády k Turecké invazi
Postoj Česka ke konfliktu v Sýrii, nominace Angeliky Bazalové do Rady ČTK a legislativní témata jako zákon o právu na digitální službu, daňový balíček, úprava rodičovského příspěvku a emisní povolenky byly tentokrát ústředními tématy tiskové konference Pirátů před 35. schůzí Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): EU v čele „boje“ proti změně klimatu. Proč a zač?
Cílem je odvrátit myšlení voličů od každodenní reality, od neplnění volebních slibů a od výsledků jimi provozované politiky v reálném čase. A navíc – hospodářské problémy a regulace lze snadno „svést“ na opatření zcela nutná k „zachraně planety".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Akademie věd i letos podpořila soutěž ekologických projektů E.ON Energy Globe
Nejlepším ekologickým projektem a absolutním vítězem 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal projekt Nesnězeno.cz zachraňující jídlo z českých restaurací. Cenu vítězům předala předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, jejíž domovská instituce prestižní soutěž odborně garantuje. Český formát světové ekologické soutěže oceňuje nejlepší projekty, které usilují o ochranu přírody a úsporu energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Ke zpracování osobních údajů je nutné přistupovat vyváženě
Hospodářská komora ČR uspořádala na začátku října mikroseminář k GDPR, na kterém se podílel také Úřad pro ochranu osobních údajů. Ředitel odboru konzultačních agend Jiří Žůrek shrnul ve svém vystoupení mimo jiné nejčastější chyby správců při zpracování osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Sklizeň obilovin odpovídá desetiletému průměru, pokles zaznamenala cukrovka
Podle posledního odhadu sklizně k 15. září se ve srovnání s loňským rokem sklidí více obilovin ( 9,8 %), kukuřice na zeleno a siláž ( 19,6 %), máku ( 77,0 %) i brambor ( 3,5 %). Naopak nižší sklizeň se očekává u řepky (-17,4 %), slunečnice (-38,1 %), cukrovky (-6,0 %) nebo hrachu (-4,6 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra