Ministr Jurečka: Díky změnám dostane ovoce, zeleninu i mléčné výrobky mnohem více školáků
Projekty Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol jsou zaměřeny na snížení dětské obezity a vštípení zdravých stravovacích návyků. Příští školní rok přinese velké změny v jejich fungování. Evropská unie oba projekty reformovala a spojila pod společný právní a finanční rámec. Upravuje se cílová skupina žáků, neochucené mléčné produkty budou zdarma a dojde k navýšení rozpočtu. To jsou stěžejní změny, které se projeví ve školním roce 2017/2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 20:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 11. 03. 2017

Související články

FNUSA-ICRC: Brňané jí málo ovoce a zeleniny! S novým rokem by měli začít žít zdravěji
Námět pro novoroční závazek pro Brňany: jíst více čerstvého ovoce a zeleniny. Pouze 57 % dospělých obyvatel Brna konzumuje alespoň jednou denně čerstvé ovoce, syrovou zeleninu jí denně pouze 48,6 % a tepelně upravenou (vařenou) zeleninu pouze 8 % Brňanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa odhalila klamavě označené mléčné výrobky z dovozu
Státní veterinární správa (SVS) pokračuje v kontrolách v místech určení výrobků z dovozu a odhalila další tři klamavě označené mléčné výrobky. Při kontrolách prováděných v místě určení zásilek v distribučním skladu potravin LIDL, Stránecká Zhoř, v Kraji Vysočina nevyhověly následující odebrané vzorky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Zjistit původ potraviny je nejsnazší u masa a vajec
Čeští spotřebitelé se stále více zajímají o původ potravin a preferují české výrobky. Poznat, která potravina je opravdu česká, není však vždy snadné. U potravin živočišného původu, jako jsou třeba masné a mléčné výrobky, je to o něco jednodušší. Nejpodrobněji je o původu potraviny spotřebitel v současné době informován u masa a vajec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klub svobodných matek: Třetina samoživitelek má příjmy pod deset tisíc korun, ovoce a zeleninu zvládne kupovat jen každá čtvrtá
Průměrný měsíční příjem matek samoživitelek se pohybuje od 10 do 20 tisíc korun, výživné na dítě dostává každá druhá. Většinou se starají o 1 nebo 2 děti a za rozpadem vztahu stály rozdílné pohledy na rodinu a životní styl partnerů, jejich nevěra, alkohol nebo domácí násilí. Finanční situace umožňuje pravidelně nakupovat ovoce a zeleninu nebo platit dětem zájmové kroužky ve školce či ve škole jen každé čtvrté matce samoživitelce. Data vyplývají z průzkumu, který zrealizovaly nezisková organizace Klub svobodných matek a společnost EMCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Romské stipendium Romea. Dostane ho více než osmdesát školáků
Více než osm desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol (SŠ a VOŠ) si dnes v Praze převzalo stipendia, která jim udělila organizace Romea. Tento stipendijní program funguje druhým rokem a pomáhá těm, jejichž studium ohrožuje špatná finanční situace jejich rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dovážejí k nám sajrajt, který přitom vypadá jako originál. Rozohněný ministr Jurečka mával na tiskovce rybími prsty
Tvrzení, že potraviny v Česku a dalších zemích východní Evropy mají horší kvalitu než na Západě, podpořila další tvrdá data. Závěry studie srovnávající stejné výrobky z pěti středoevropských zemí představil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka a oháněl se při tom rybími prsty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Naše výrobky mají na Ukrajině velice dobré jméno
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Ve školách a nemocnicích by se mělo používat více biopotravin a regionálních produktů
Dopis adresovaný zřizovatelům škol, nemocnic a dalších veřejných institucí, které poskytují společné stravování, odeslal v uplynulých dnech ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist