Online: Babiš chce záruku, že Sobotka akceptuje nového ministra financí, kterého navrhne ANO
Česká politika zažívá největší politické turbulence posledních let. Aktuální dění sledujeme v online reportáži.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.5.2017 v 09:36, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 09. 05. 2017

Související články

Sobotka navrhne Zemanovi nového ministra průmyslu
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odpoledne navrhne prezidentu Miloši Zemanovi nového ministra průmyslu a obchodu. Nejčastěji se v souvislosti s funkcí spekuluje o dosavadním náměstkovi Jiřím Havlíčkovi a předsedovi Správy státních hmotných rezerv Pavlu Švagrovi. Předseda vlády má po odvolání Jana Mládka (ČSSD) od začátku března dočasné pověření k vedení resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navrhne odvolání ministra Staňka
Premiér Andrej Babiš (ANO) ujistil vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), že navrhne prezidentovi odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). V pátek se chce Babiš sejít s Michalem Šmardou (ČSSD), kterého Hamáček navrhuje na Staňkovo místo. Premiér ale prohlásil, že neví, jestli je Šmarda dobrým kandidátem. Krajské organizace sociálních demokratů nepovažují dění kolem ministra kultury za důvod pro odchod z vládní koalice s ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš, kterého chce Sobotka odvolat: Nebudu odcházet, počkáme, co prezident. Sobotka je směšný
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechá rozhodnutí o svém případném odvolání na prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš chce, aby záležitosti církví spadaly pod ministerstvo financí. Toto na to říká pražské arcibiskupství
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby cestovní ruch spadal do působnosti ministerstva kultury. Záležitosti církví chce zařadit pod ministerstvo financí. Babiš o problematice kultury dnes jednal s představiteli některých veřejných kulturních institucí a předseda České filharmonie David Mareček ČTK potvrdil, že mluvili o větší provázanosti cestovního ruchu a kultury. Naopak se podle něj na schůzce nemluvilo o osobě nového ministra kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka má čas to s Babišem vyřešit do pondělí. Jinak začneme konat my, varuje ODS
Opoziční ODS navrhne v úterý vlastní postup ohledně nejasností týkajících se ministra financí Andreje Babiše (ANO), pokud premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do pondělí k situaci neoznámí nějaké své rozhodnutí. Uvedl to dnes předseda ODS Petr Fiala. Sněmovna i Sobotka vyzvali Babiše k vysvětlení některých okolnosti jeho podnikání, Babiš dopis s odpovědí doručil do dolní parlamentní komory v pátek. Sobotka dnes zopakoval, že se vyjádří příští týden. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš nerezignuje. Sobotka mě chce dostat z politiky, poškozuje tuto vládu, tvrdí ministr financí
Spor ve vládní koalici se promítl i do prvomájových oslav. Premiér řekl, že k možnému odvolání ministra financí se vyjádří nejspíš v úterý.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.5.2017 v 18:36, zobrazit podobné
Andrej Babiš, kterého chce Sobotka odvolat: Nebudu odcházet, počkáme co prezident. Sobatka je směšný
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechá rozhodnutí o svém případném odvolání na prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovci respektují právo ANO navrhnout nového ministra financí
Lidovci respektují právo hnutí ANO navrhnout nového ministra financí, řekl dnes na briefingu v Brně místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. ANO jako případnou nástupkyni ministra financí Andreje Babiše (ANO) navrhuje jeho náměstkyni Alenu Schillerovou. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) minulý týden požádal prezidenta, aby Babiše z vlády odvolal kvůli nejasnostem souvisejícím s jeho podnikáním. Prezident zatím nerozhodl. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš uvede do úřadu nového ministra zahraničních věcí
Předseda vlády ČR Andrej Babiš uvede v úterý 16. října 2018 do úřadu nového ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, kterého v úterý v 11:30 jmenuje na Pražském hradě prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka chce, aby daňová správa informovala o kontrole dluhopisů
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce znát výsledky kontrol daňové správy zaměřené na zdanění korunových dluhopisů ještě předtím, než bude vláda posuzovat návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO), který navrhuje jejich zdanění. Sobotka to dnes řekl novinářům, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist