Mezi Německem a Tureckem to vře: Kvůli německým vojákům na turecké půdě
Mezi Německem a Tureckem se schyluje k velké bouři. Německá politická delegace chtěla navštívit německé vojáky působící na turecké vojenské základně, ale turecká vláda si výslovně nepřeje, aby němečtí politici na základnu dorazili. Server deníku Die Welt vysvětluje, proč k této roztržce došlo a jak na ni pravděpodobně Německo zareaguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 17:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 15. 05. 2017

Související články

Zelení: Turecko svými kroky dramaticky zvyšuje nestabilitu na Blízkém východě
V návaznosti na turecké přesuny vojsk směrem k hranici se Sýrií a deklarované záměry prezidenta Erdogana na vojenskou invazi do kurdské Sýrie svět neradostně sleduje eskalaci konfliktu mezi Tureckem a kurdskými milicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Turecko vniklo na výsostné území státu EU a diplomacie mlčí
Mezi Tureckem a Nizozemskem vypukla diplomatická roztržka. Zatímco nizozemská policie rozehnala demonstranty, kteří se zastávali turecké ministryně dříve vykázané nizozemskými úřady ze země, Turci na oplátku uzavřeli jejich velvyslanectví v Ankaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kvůli migraci nesmíme obětovat vztahy s Německem, říká Sobotkův poradce
Česko nesmí zahodit dobré vztahy s Německem kvůli sporu o rozdělování uprchlíků mezi evropské země. Na konferenci pořádané k 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace to dnes řekl poradce premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) pro zahraniční politiku a bývalý velvyslanec v Berlíně Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): NATO s Tureckem je paskvil, navrhněme jeho vyloučení
Komentář na facebookovém profilu k postoji EU k turecké agresi v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Řecko je rozmazlený spratek, kterému udělíme lekci, hlásá turecký politik. Mezi spojenci z NATO to vře
Napětí ve Středozemním a Egejském moři narůstá. K poslední eskalaci konfliktu mezi Tureckem a jiným členským státem NATO, v tomto případě Řeckem, došlo poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ohlásil možné referendum o ukončení přístupových jednání s EU. Řecký ministr obrany hovořil o turecké provokaci, informuje britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Deutschland über alles. Německým tenistkám zazpívali nacistickou hymnu
Trapas. Jinak se nedá nazvat to, co se stalo při úvodním ceremoniálu tenisového fedcupového víkendu mezi USA a Německem. Místo současné německé hymny totiž zazněla její nacistická verze. Píše o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Co na to Kalousek? A bojovníci za Tibet? Jdou zvěsti o převratné změně mezi Německem a Čínou
Rozšiřující se propast mezi Německem a Spojenými státy by nemusela být nutně až tak velkým problémem. O pozornost se hlásí Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Erdogan: Otřesu celým světem, když mě nepustíte do Německa!
Přestřelka mezi Německem a Tureckem pokračuje; turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hrozí tím, že pokud mu nebude umožněno vystoupit s projevy v Německu, „otřese celým světem“, informuje deník Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš promluvil o Erdoganovi. A o tom, co jsme po roce 89 udělali špatně
Česká republika slaví sté narozeniny Generálního štábu Armády ČR. Při této příležitosti pronesli slavnostní projevy k vojákům prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Prezident prozradil, zda jsme se měli v roce 1938 Adolfu Hitlerovi bránit. Poté podle svého zvyku udeřil na komentátory a nakonec vojákům popřál, aby sloužili v bojující armádě. Babiš promluvil o našem členství v NATO, o turecké invazi a o tom, jak se vracíme na špici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Společné řešení migrace. Hamáček promluvil o plánu se Seehoferem
Možná reakce Česka na plán německého ministra vnitra Horsta Seehofera pro zvládnutí migrace by se odvíjela od rozsahu opatření přijatých nejen Německem, ale i Rakouskem nebo Slovenskem. Na dotaz ČTK to uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je zároveň pověřen i vedením ministerstva zahraničí. Se svým německým protějškem se Hamáček plánuje spojit, jeho náměstek Jiří Nováček se zase sejde s německým velvyslancem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist