Islámský stát svolává chemické odborníky, varuje CNN. Co z toho bude?
Američané varují, že teroristé z Islámského státu se rozhodli spojit do jedné zvláštní jednotky odborníky na použití chemických zbraní. Americká CNN přináší podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 18. 05. 2017

Související články

Islámský stát už neexistuje, ohlásil irácký premiér
Islámský stát skončil – hlásí Irák, který počítá, že bude trvat už jen pár dní a padne Mosul, jenž byl celé měsíce mohutným opěrným bodem Islámského státu. Sami Islamisté už vyhodili do povětří mešitu, kde byl před lety vyhlášen Islámský stát. Podle Iráku to tedy znamená, že Daeš končí. Jenže ještě nebylo dobyto hlavní město radikálů, Rakká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Křesťanský duchovní pokládá zásadní otázku: Kdo chrání Islámský stát?
Arcibiskup Jean-Benjamin Sleiman, latinský metropolita irácké metropole Bagdádu, posílá světu varovný vzkaz. Islámský stát ohrožuje celý svět a svou práci zatím bohužel odvádí velmi dobře. Sleiman má za to, že islamisty je třeba zničit, ale to samo o sobě nestačí. Je také třeba se ptát, kdo a proč stvořil Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Zbraně z Česka pro Islámský stát? Jak média naletěla kachně
Část českých médií v uplynulých dnech naprosto nekriticky přejala tvrzení neznámého amerického webu RealClearDefense o tom, že prezident Trump se nechce vidět s prezidentem Zemanem, protože podporuje vývozy zbraní pro Islámský stát prostřednictvím firem známého českého zbrojaře a zachránce kopřivnické Tatry Jaroslava Strnada. Ve skutečnosti zdroje v článku odkazují na dva případy vývozu Tatrovek do Izraele pro celosvětově známou zbrojovku Elbit Systems. Jak snad průměrně inteligentní člověk ví, Islámský stát nepoužívá Tatry a neobchoduje s Izraelem. Nejrozšířenější technikou v jeho arsenálu jsou pick-upy od automobilky Toyota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svěží náhled na divoké dění: Chemické zbraně? V Sýrii je používá leckdo. Trump ví, že důležitost Ukrajiny pro USA je nula. Takže dohoda USA - Rusko...
ROZHOVOR „O tom, že chemický útok provedly Asadovy síly, jsou údajně přesvědčeni i Izraelci, kteří asi mají ze Sýrie nejlepší dostupné informace, takže se nyní také já přikláním k jejich názoru,“ konstatuje bezpečnostní analytik a publicista Lukáš Visingr. Na toto téma pak ještě rozvíjí další úvahy: „To ještě samozřejmě neznamená, že ho osobně nařídil sám Asad, jelikož je zřejmé, že řada složek toho režimu funguje do určité míry samostatně. Navíc v Sýrii působí Íránci, kteří tam rovněž mají nějakou svou agendu. Řadě aktérů v Sýrii by určitě vyhovovalo, kdyby USA rozsáhle zaútočily na Asadovy vojenské síly, případně kdyby došlo i na nějakou konfrontaci Američanů a Rusů. V Sýrii už chemické zbraně nasadil kdekdo, mají to na kontě Asadova armáda, Islámský stát i některé další islamistické skupiny.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Občané Rakouska, kteří odjeli bojovat za Islámský stát, mají dveře domů zavřené. Vláda bouchla do stolu
Rakouská vláda rozhodla, že nebude poskytovat konzulární služby a ochranu těm občanům, kteří bojovali v řadách organizace Islámský stát, a nebude přijímat zpět občany, kteří byli zajati a jsou ve vězení, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Knižní novinka: Islámský stát, cesta k moci
Jaké jsou kořeny Islámského státu nebo jeho strategie? Proč nebezpečí Islámského státu nemizí? Může se vzestup podobných skupin opakovat? Odpovědi na tyto a další mnohé otázky lze nalézt v knize Fawaze A. Gergese Islámský stát, cesta k moci, kterou z anglického originálu přeložili Eva Křístková, Aleš Valenta a Jiří Zbořil. Kniha vychází v nakladatelství Vyšehrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Znám prezidenta Asada osobně. Obamův Islámský stát je mrtvý. Místo něj přijde toto a o tohle hrají Trump s Putinem... Znalec Blízkého východu vysvětluje pozadí války v Iráku a Sýrii
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe, vysvětluje, co bylo za diplomatickou krizí okolo Kataru a co bude dále s Islámským státem. „Takzvaný Islámský stát je mrtvý projekt. Je to projekt bývalé Obamovy administrativy a jejích regionálních spojenců. Prezident Trump se k němu nemůže hlásit, protože ho použil jako jeden z hlavních volebních sloganů proti Hillary Clintonové,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Islámský stát? To nikdy neskončí. Stamiliony dolarů, buňky v Evropě, návrat domů. Zásadní slova novinářky
Kdo si myslí, že je vyhráno a že radikálové z Islámského státu jsou konečně poraženi, měl by se podle novinářky Markéty Kutilové zamyslet ještě jednou. Islámský stát není poražen na různých územích. A především, jeho ideologie žije dál v hlavách celé řady lidí. Například v myslích manželek teroristů, které dnes sice míří do uprchlických táborů a vydávají se za oběti, ale řada z nich byla v Islámském státě spokojená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Proti Putinovi nemá Trump šanci…
Člověk si nevybere. Prezidentské volby v USA byly toho typu, že na jedné straně stála žena, která ve jménu slov o lidských právech, svobodě a euroatlantických hodnotách byla schopna těch největších zvěrstev, ať již při podpoře války v Iráku, která uvedla v život islámský stá, či likvidaci úspěšně se rozvíjející a sekulárně autoritativní Libyie, spojené následně s milióny mrtvých, umučených a ještě více běženců a na druhé straně člověk, který sliboval, že chce islámský stát zničit a v tomto zájmu je mimo jiné ochoten se spojit i s Ruskem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Islámský stát je zpět? Nové detaily k nedávné sabotáži letadla
Mechanik Abdul-Mažíd Marouf Ahmed Alani, který se v půlce letošního července pokusil poškodit letoun aerolinek American Airlines, mohl být napojený na teroristickou organizaci Islámský stát. Alani, jenž na letadle mířícím z Miami na Bahamy úmyslně poškodil modul ADM, který měří rychlost nebo náklon stroje, měl ze svého mobilního telefonu rovněž odeslat i záběry se zastřelením lidí a zprávu, že Bůh takto chtěl ztrestat nemuslimy. O případu informovaly servery BBC a CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist