Bezpečnostní expert a bývalý diplomat Pojar: Většina teroristických útoků je zmařena, ale...
O Islámském státě a jeho porážce v Mosulu hovořil v pořadu DVTV.cz bezpečnostní expert a bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar. Domnívá se, že nás čekají roky nestability na Blízkém východě a útoky v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2017 v 20:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 16. 07. 2017

Související články

Tomáš Pojar: To, že Merkelová uprchlíky pozvala, byla chyba. ,,Zemanovo porno"? K zasmání, stane se každému
Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl bývalý diplomat, mimo jiné v Izraeli, bezpečnostní analytik a prorektor CEVRO Institutu Tomáš Pojar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Uprchlíkům se má pomáhat, ale to neznamená nekontrolovatelný příliv. Zkušený diplomat Pojar nám řekl zajímavé věci i o Georgi Sorosovi
Na protitrumpovských protestech v USA není nic divného, patří to k demokracii. Miliardáři Sorosovi patří naše díky, že nám pomohl zbavit se komunismu, dnes se ale posunul doleva. ParlamentnímListům.cz to řekl diplomat, bezpečnostní expert a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. Ten působil jako velvyslanec například v Izraeli a byl náměstkem a blízkým spolupracovníkem ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bývalý člen izraelských ozbrojených sil: Očekávejte i ty nejhorší typy teroristických útoků. Připravte se!
ROZHOVOR Trump v Sýrii demonstroval, že jeho hlavní prioritou je národní zájem USA, ale zároveň s dostatečným předstihem informoval o tomto útoku Rusko i Izrael. Každá z těchto zemí má odlišné zájmy a priority, ale spolupracují. To sdělil ParlamentnímListům.cz bývalý bezpečnostní expert, člen izraelských ozbrojených sil a rabín David Bohbot. Zmínil se i o hrozbě jaderného konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Exvelvyslanec Pojar je překvapen, jak málo teroristických útoků se v Evropě odehrává. Tajné služby prý nejspíš fungují skutečně dobře
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 bezpečnostního analytika Tomáše Pojara. Toho prý překvapuje, k jak malému počtu útoků v Evropě dochází. Vzhledem k tomu, co se děje na hranicích Evropy, by prý čekal, že útoků bude víc. Ukazuje to mimo jiné, jak dobře pracují bezpečnostní služby v jednotlivých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V Americe dělají zásadní chybu, že nemají na školách bezpečnostní rámy a kontroly, říká bezpečnostní analytik Pojar
Po střelbě na floridské střední škole zůstalo sedmnáct mrtvých, podezřelý mladík, bývalý student, je ve vazbě, napadl lidi ve škole, která ho před rokem z kázeňských důvodů vyloučila. O tom, jestli se dalo tragédii zabránit a na jaké úrovni je u nás v Česku kultura zacházení se zbraněmi, mluvil bezpečnostní analytik Tomáš Pojar ve čtvrtečním Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Škoda, že tu nemáme radar USA. Rusko a Německo? Dříve Ribbentrop-Molotov, dnes Nord Stream, říká Tomáš Pojar
Český diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO institut Tomáš Pojar se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k aktuálnímu zvýšení napětí mezi USA a Ruskem. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že má v úmyslu odstoupit od vzájemné dohody o odzbrojení, která zakazuje pozemní balistické a řízené střely. USA již několik let tvrdí, že Rusko dohodu porušuje. Tomáš Pojar upozorňuje na významnou roli, kterou v celé záležitosti hraje Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Diplomat Novotný: Migranti nás zničí, bude občanská válka. Pravda o válce v Kosovu, kterou neotiskli
Bezpečnostní expert a bývalý diplomat Jaromír Novotný se domnívá, že jsme svým způsobem v hybridní třetí světové válce. „To, co nám předvedli s uprchlíky a migranty, je invaze do Evropy,“ poznamenal v rozhovoru se serverem KupreduDoMinulosti.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert Paďourek: Tvrdá obvinění Zemana na adresu ředitele BIS jsou neuvěřitelná
Bezpečnostní expert a bývalý zpravodajec Jan Paďourek se v rozhovoru pro Aktuálně.cz vymezil proti útokům prezidenta Miloše Zemana vůči BIS. Podle jeho slov jsou naprosto nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní analytik Pojar: Čekání na vyšetření chemického útoku v Sýrii by přineslo úplně opačný vzkaz, než chtěl Trump vyslat
ROZHOVOR „Vystřízlivění na obou stranách můžeme jako Češi jedině ocenit.“ Podle diplomata, bezpečnostního analytika a prorektora CEVRO Institutu Tomáše Pojara teď Donald Trump pochopí, co je Putin zač, a ruský prezident přestane snít svůj sen o tom, že dostane od nového amerického prezidenta volnou ruku v Evropě a na Blízkém východě. Prorektor Pojar vnímá americkou odvetu za chemický masakr v Sýrii jako symbolický útok a způsob varování, protože diktátoři nerozumějí ničemu jinému než síle: „Donald Trump chce v Damašku, Teheránu a Pchjongjangu znovu získat respekt, což se mu alespoň částečně již díky útoku podařilo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Teroristický útok v Česku? Bezpečnostní expert řekl jasné stanovisko
Bezpečnostní expert David Rožek promluvil o teroristickém útoku ve Štrasburku. Útočník, který se schová v davu, má prý velkou výhodu i na místě, kde hlídkují policisté. Může se mu podařit utéct i policejní ostraze takřka pod nosem. Teroristický útok z vánočních trhů ve Francii se prý bohužel může zopakovat i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist