Miliony pro Drahošovu kampaň. Od podnikatele spojeného s advokátem Pokorným i privatizátorů z Mostecké uhelné
Prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi se daří vybírat peníze na svou kampaň. Jak uvádí server Aktuálně.cz, pohled na jeho transparentní účet ukazuje, že přibývají významné částky od bohatých podnikatelů. Naposledy například přispěl šéf a největší akcionář společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 09:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 30. 09. 2017

Související články

Eliška Hradílková Bártová: Čeští žalobci využili toho, že švýcarský soud ještě nerozhodl. Padlo šest žalob v kauze Mostecké uhelné
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci obžalovalo šest lidí v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné společnosti (MUS). A to přesto, že za tentýž čin již byli někdejší manažeři MUS odsouzeni švýcarským soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Schůzka soudce se Sobotkovým dvorním advokátem. Mnozí se podivují
Předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš rozzlobil ministra spravedlnosti za hnutí ANO. Člen vlády si chce s Burešem promluvit kvůli schůzce, kterou měl soudce v jednom z pražských hotelů s advokátem Radkem Pokorným. Ten bývá označován za advokáta blízkého premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Bureš na schůzce s Pokorným nevidí nic špatného. Nebudu vám nic říkat, když to stejně nechcete pochopit, sdělil novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza Mostecké uhelné pokračuje. Švýcarský soud uznal odvolání České republiky
ČTK přinesla informaci, že švýcarský Spolkový soud, nejvyšší soud v zemi, uznal odvolání České republiky v kauze Mostecké uhelné společnosti. Vedle toho potvrdil tresty pro obviněné osoby – Jiřího Diviše, Antonína Koláčka, Marka Čmejlu, Petra Krause a Oldřicha Klimeckého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mostecký uhlobaron u soudu šokoval. Najednou začal meditovat, soudkyně netušila, co dělat
Klíčový muž kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS) Antonín Koláček, který si libuje v cestách za šamany a netají se tím, že se vydal duchovním směrem, předváděl před zahájením hlavního líčení s manažery Mostecké uhelné zajímavé věci, kterými přítomné šokoval. Před spuštěním procesu se v modlitební pozici „nalaďoval“ zhruba minutovým dechovým cvičením. Koláček je se svými spolupracovníky obžalován z toho, že poškodil stát při obchodech s akciemi dolů o tři miliardy korun, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Kraus: Soudní proces ve Švýcarsku považuji za nespravedlivý
Tiskové prohlášení před začátkem hlavního líčení v kauze prodeje Mostecké uhelné společnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká justice: ÚOHS by měl mýtnou smlouvu zneplatnit, škody půjdou do miliard
Renomovaný odborný web Česká justice uveřejnil včera zajímavý rozhovor s advokátem Michalem Pokorným, jak mohou dopadnout tahanice kolem českého mýta a o nepodařeném tendru na správce českého mýta. Ještě před ukázkami z rozhovoru je nutné si připomenout, že advokát Michal Pokorný není ani příbuzný ani jinak blízký advokáta stejného jména Radka Pokorného, který byl vlivným lobbistou a nejbližším poradcem dřívějšího premiéra Sobotky, za jehož působení se výběrové řízení na nového správce českého mýta připravovalo. Z rozhovoru s Michalem Pokorným pro Českou justici vybíráme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdroj: Mocný přítel Sobotky měl skandální schůzku. Tak hlasitou, až se restaurace otáčela
Předseda Vrchní soudu Jaroslav Bureš má problém. Jak uvádí Lidové noviny, jež spadají do vlastnictví ministra financí Andreje Babiše (ANO), v září loňského roku soudce poobědval s vlivným advokátem. A to přítelem premiéra Bohuslava Sobotky, advokáten Radkem Pokorným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vlivný lobbista pohnal Erika Besta před soud. Jde o závažné informace k obřím zakázkám, Best musí mlčet
Ve středu u pražského městského soudu pokračoval spor mezi advokátem a lobbistou Radkem Pokorným, blízkým přítelem expremiéra Sobotky a politickým analytikem Erikem Bestem. Výsledek ale zatím nepřišel, za měsíc se má dostavit svědčit samotný Pokorný. Best pro ParlamentníListy.cz popisuje, jak se zatím věc vyvíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká republika uspěla u švýcarského Nejvyššího soudu se stížností v kauze MUS
Společná zpráva Ministerstvo financí a ÚZSVM k vítězství České republiky u švýcarského Nejvyššího soudu se stížností v kauze Mostecké uhelné společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist