Polská vládní strana, prokletá Bruselem i ČT. Mezi voliči právě zlomila všechny rekordy v popularitě
Polsko čelí ze strany Evropské unie v posledních měsících setrvalému tlaku pro svoji soudní reformu a odmítání uprchlických kvót, ale další z průzkumů potvrzuje, že vládní strana PiS si drží mezi voliči stále velmi vysokou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 21:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 30. 11. 2017

Související články

Polský poslanec udeřil na soudce: Jejich drzost nezná mezí!
Předsedkyně polského Nejvyššího soudu Malgorzata Gersdorfová sepsala otevřený dopis, ve kterém se rozhodla hájit nezávislost soudů, bez jejichž přičinění se občané Polska jen těžko dovolají spravedlnosti. Malgorzata Gersdorfová se důrazně postavila proti reformě justice, kterou prosazuje polská vládní strana Právo a spravedlnost. Stejně kriticky se k vládní reformě justice v Polsku staví i Evropská komise. Jeden z polských poslanců dámě ostře odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Tady jsou tři předem jasní vítězové voleb. Ale pravicová strana mezi nimi není
Parlamentní volby jsou zpravidla označovány za svátek demokracie. Voliči znovu rozdají karty a dají jasný vzkaz, kudy a s kým jít dál. Volby jsou tak vlastně vysvědčením pro vládu i opozici. Jestliže se vládní koalici podaří přesvědčit voliče, že právě jejich politika je ta pravá, pokračuje i v dalších letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Politická přestřelka mezi Římem a Bruselem…
Politická přestřelka mezi Bruselem a Římem se posunula do další fáze. Zpráva Evropské komise je prvním krokem k nastartování procedury při nadměrném schodku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Polská levice se propadá
Průzkum polské nadace CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) ukazuje krátce před parlamentními volbami – uskuteční se 13.října – na předpokládané vítězství současné vládní strany Právo a spravedlnost a jejích koaličních partnerů. Zisk 54 procent by tak pro společenství vedené Jaroslawem Kaczyńskim dal možnost nejen vytvoření jednobarevné vlády, ale také pokračování v reformách, které strana považuje za nutné pro uzdravení a další rozvoj Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Eurovolby skončily, napětí mezí Římem a Bruselem začíná opět houstnout
Eurovolby jsou za námi a napětí mezi Bruselem a Římem opět začíná houstnout. Evropská komise zvažuje, že s Itálií zahájí „disciplinární řízení“ kvůli její neochotě krotit dluh. Řízení by mohlo vyústit v pokutu ve výši zhruba 3,5 miliardy eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Polská vláda má plné zuby Německa a hodlá oživit velmi staré téma, které Berlín naštve
Již tak dost napjaté vztahy mezi Německem a Polskem mohou dostat další trhliny. Nejenom německá média hlásí, že polská strana opět oživuje téma válečných reparací. Německo přitom již před časem vyplácení jakýchkoli finančních kompenzací Polsku odmítlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Z vládní krize těží opoziční strany, voliči hledají nové alternativy i u malých a nových stran
Z aktuálního průzkumu volebního potenciálu, který ukazuje procento rozhodnutých voličů a maximální hypotetický volební zisk v případě příklonu všech váhajících voličů k dané politické straně či hnutí je patrné, že u dvou největších vládních stran je velké rozpětí právě váhajících voličů, kteří se rozhodují mezi dvěma či více politickými subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkumy z Polska a Maďarska: „Zlé, nedemokratické strany“ stále vedou
Včera byly v Polsku a Maďarsku zveřejněny průzkumy veřejného mínění, které příliš nepotěší Evropskou unii. Vlády v obou zemích si stále udržují mezi voliči značnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Důrazné varování redaktorům ČT: Dopadnete špatně, píše Jaroslav Plesl. A po včerejší show se Schapirem...
Česká televize si podle šéfredaktora MF DNES koleduje o to, že diváci, respektive strana zastupující jejich radikálnější část, vezmou věci do svých rukou a pokusí se nastolit spravedlnost cestou práva, nebo ještě něčeho drsnějšího. Tak jako polská vládní strana Právo a spravedlnost. Není v tom však sama – podobné zoufalství prý předvádějí i další televize. Pokud i vám nabídka světových televizních koncernů nepostačuje, přidal i doporučení, na koho koukat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist