Mapování Sněmovny: Babiš má prý nejblíže k ČSSD. A Chvojka se nebrání jednání
MF Dnes se zaměřila na to, s kým si hnutí ANO Andreje Babiše nejvíce notuje. I když Babiš po sněmovních volbách nejvíce usiloval o spolupráci s druhou ODS, v prioritách se shoduje spíše s ČSSD. A to hned v osmi bodech z deseti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 12:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 09. 12. 2017

Související články

Chvojka (ČSSD): premiér Babiš údajně přiznal existenci seznamu 364 členů ČSSD při jednání se STAN
Projev na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 3. 2018 k personálním změnám, které provádí vláda Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanci ČSSD nechali Staňka na pokoji, protože mezi ně nepřišel
Poslanci ČSSD se dnes nezabývali situací kolem ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), řekl dnes po jednání poslaneckého klubu novinářům jeho předseda Jan Chvojka. Staněk je celý tento týden kvůli dovolené ze zasedání Sněmovny řádně omluven, Chvojka by proto nepovažoval za slušné, aby se o něm jednalo v jeho nepřítomnosti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Shodí dnes ČSSD vládu? Máme jasnou a konkrétní odpověď
AKTUALIZOVÁNO Položí dnes ČSSD vládu? Po jednání poslaneckého klubu strany to tak nevypadá, informoval ParlamentníListy.cz předseda poslanecké frakce Jan Chvojka. Jednání Sněmovny, které vyústí hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě, začalo v 10:30. Před polednem ČT informovala, že se klub ČSSD sešel znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Směšný Hamí. Soukup zdrbal Hamáčkovy poslance a pobaveně četl jeho dopis
Jaromír Soukup dnes ve svém pořadu Moje zprávy na TV Barrandov mluvil především o poslancích z ČSSD, uvedl, že nechodí do Poslanecké sněmovny, aby mohli „jednat s lobbistama a domlouvat kšeftíky“. Věnoval se také předvolebním slibům Andreje a narážel na Babišova slova, že to nebyly sliby, ale mapování potřeb: „Já mám takový pocit, že to ti lidi jako mapování nebrali,“ řekl Soukup. A na závěr označil post ministra kultury za „zašívárnu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zvrat: ODS by možná šla do vlády, i kdyby tam seděl Babiš
Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija se nechala slyšet, že strana se nebrání jednání s hnutím ANO Andreje Babiše o případné vládní koalici. Podle jejích slov pro MF Dnes se lze bavit i o tom, že by ve vládě zůstal obviněný šéf hnutí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ANO a ČSSD se sejdou k jednání o možné vládní spolupráci
Zástupci ČSSD a hnutí ANO se dnes odpoledne sejdou k jednání o možné spolupráci při druhém pokusu o sestavení vlády. Podle předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojky ale schůzka bude spíš konzultační, žádné závěry z ní Chvojka neočekává. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozpad vlády? Babiš chce prý ČSSD vytrestat. Okamury se bojí. V zákulisí se začíná brblat
Česko je asi nejblíže od možného pádu vlády od jejího vzniku. V pátek se totiž premiér Andrej Babiš (ANO) vrátil z dovolené a řekl, že nominant ČSSD na post ministra kultury Michal Šmarda ve vládě sedět nebude. MF Dnes i server Echo24.cz k tomu přinášejí bližší informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): V komisích by mělo být zastoupeno celé spektrum sněmovny
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu poslance Chvojky na vydání zákona o změně zákonů, upravujících počet členů zvláštních kontrolních orgánů sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chvojka: Poslanci ČSSD stojí za Hamáčkem, z vlády odejít nechtějí
Celý poslanecký klub ČSSD stojí za Janem Hamáčkem jako předsedou strany. Nikdo mu nevytkl jeho konání v rámci prázdninové vládní krize. Novinářům to po dnešním jednání klubu řekl jeho předseda Jan Chvojka. Žádný ze 13 přítomných poslanců podle něj nedal najevo, že by chtěl vystoupit z vlády. Dva poslanci byli omluveni. ČSSD podle Chvojky nebude blokovat projednání ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana na půdě Sněmovny. O změně v čele sněmovního zahraničního výboru, který nebude po jmenování ministrem kultury moci vést současný předseda Lubomír Zaorálek, chce sociální demokracie rozhodnout zhruba do dvou týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Návrh je zcela v rozporu se zásadou transparentnosti jednání vlády
ČSSD odmítá, aby odbory a zástupci zaměstnavatelů přišli o právo uplatňovat zásadní připomínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist