Ministr Brabec: Nové sankce stanoví pokutu podle míry porušení povinností
Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 18. ledna 2018 k zákonu o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2018 v 17:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 18. 01. 2018

Související články

Senátor Michálek chce pokutovat prezidenta za porušení ústavy
Prezident republiky by měl podle senátora Libora Michálka (za Piráty) dostat až milionovou pokutu, pokud by se dopustil porušení ústavního pořádku. Pokutu by uděloval Ústavní soud na návrh sněmovny. Senát sám by pak měl mít opět možnost žalovat prezidenta pro velezradu, na jejímž základě by Ústavní soud mohl hlavu státu zbavit funkce. Michálek to navrhl ve své ústavní novele, kterou dnes představil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Sankce půl milionu korun za nelegální stočení tachometru
Senátem schválená vládní novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích zavádí od 1. října 2018 až půlmilionovou pokutu za stáčení tachometru. Tachometr je možné nově zkontrolovat na www.kontrolatachometru.cz bez čísla protokolu poslední technické prohlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Každý jsme dostali nějaký úkol, popsal Brabec fungování nové vlády. A žádná čistka, kterou se straší, se prý nechystá
Nová vláda má za sebou první den v úřadu. Nově se zabydluje devět ministrů ze čtrnácti, pro pět z nich je prostředí známější, protože posty zastávali už v předchozí vládě. Některým ale přibyly povinnosti. Místopředseda kabinetu Richard Brabec by tak k šéfování resortu životního prostředí měl nově také zastřešovat ekonomické ministry. Jak se chystá na další funkční období v resortu, prozradil ve čtvrtečním pořadu Události, komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Národní parky Šumava a Bavorský les výrazně pomáhají dobrým sousedským vztahům
Ministr životního prostředí Richard Brabec se v pátek setkal s Thorstenem Glauberem, ministrem životního prostředí a ochrany spotřebitele bavorské vlády. Hlavním bodem jednání byla nová zonace národního parku Šumava, kterou před nedávnem schválila Rada parku a která je do značné míry inspirovaná přístupem k ochraně přírody v Národním parku Bavorský les.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Obcím pomůže 868 milionů na nové kanalizace, ČOV i zdroje pitné vody
Na tři desítky obcí po celé ČR se již brzy pustí do budování kanalizací a čistíren odpadních vod. Ministr životního prostředí Richard Brabec schválil 105 úspěšných projektů v různých výzvách Národního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Spáchal Babiš trestný čin?
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš má na začátku nového roku další problém. Podle informací serveru Echo24.cz ze 2. ledna 2017 čelí trestnímu oznámení pro krácení daně a porušení povinnosti při správě cizího majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Sankce za nenaplnění migračních kvót
Evropská komise se rozhodla zahájit řízení pro porušení Smluv (tj. povinnosti vycházející z práva EU) proti Polsku, Maďarsku a Česku. Muselo k tomu dojít? Dá se to nějak zastavit? Nepřehnala to Evropská komise? A jak takové řízení vlastně probíhá?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.6.2017 v 09:41, zobrazit podobné
Pavel Opl: Represe a sankce - to by jim šlo. Řidič je škodná a musí se lovit
Řidič v ČR je škodná, která se musí mazaně ulovit a napálit jí blokovou pokutu, pokutu ve správním řízení a ideálně sebrat i řidičák. Ale proč ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna nezbavila imunity exprimátora Svobodu, který dostal nepravomocně podmínku v kauze Opencard
Policie ho vinila z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů pravidlech hospodářské soutěže.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.1.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Obchoduje Babiš se zelenými aktivisty? Podezření se potvrzuje
Dne 15. 3. 2017 přinesly Hospodářské noviny zprávu o tom, že ministerstvo životního prostředí výrazně snížilo pokutu chemickému podniku Precheza v Přerově za únik oxidu siřičitého do ovzduší. Koncem října 2014 byla koncentrace tohoto jedovatého plynu v Přerově překročena 36násobně. Následně konala ve správním řízení Česká inspekce životního prostředí a v únoru 2015 vyměřila pokutu 7 miliónů korun. Pak vstoupil do hry fakt, že Precheza patří do koncernu Agrofert Andreje Babiše a začal konat jeho bývalý zaměstnanec ministr životního prostředí Brabec. Precheza se odvolala a oblastní pracoviště Brabcova úřadu v Olomouci snížilo pokutu na pouhých 500 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist