Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
STAN: EET jen pro neplátce DPH, prověrku pro kancléře
Vláda bude jednat hned o dvou návrzích z dílny STAN, o zmírnění EET a přísnějších kritériích pro výkon funkce kancléře prezidenta republiky. Starostové se rovněž negativně staví k prezidentovu prohlášení, že i když prohraje volby, zneužije své pravomoci a jmenuje premiérem Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 06:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 24. 01. 2018

Související články

Podmínka nejvyšší prověrky pro kancléře by byla nesystémová, soudí vláda
Návrh, aby se mohl stát kancléřem prezidenta pouze člověk s prověrkou na nejvyšší stupeň utajení – Přísně tajné, je podle vlády nesystémový. Rozhodla proto dnes, že nepodpoří ve Sněmovně normu, která by takto omezila pravomoci přímo voleného prezidenta. O novele poslanců hnutí STAN, která zjevně reaguje na spory o chybějící prověrku kancléře Vratislava Mynáře, rozhodnou zákonodárci. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda nejspíš uzákonění prověrky pro prezidentova kancléře nepodpoří
Návrh, podle kterého by hradní kancléř musel mít bezpečnostní prověrku nejméně na stupeň tajné, by podstatně omezil pravomoc přímo voleného prezidenta jmenovat vedoucího své kanceláře. Zhruba s takovým argumentem vláda ANO a ČSSD nepodpoří, podle podkladů pro středeční schůzi, návrh novely poslanců STAN a Pirátů, jež by tuto podmínku zavedla. Předloha reaguje na nynějšího kancléře Vratislava Mynáře. Rozhodnou o ní zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Mynářův zákon“. Poslanci dnes budou schvalovat, že kancléř musí mít nejpřísnější prověrku
Poslanci by dnes mohli schvalovat uzákonění povinnosti hradního kancléře mít bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupen utajení a zúžení elektronické evidence tržeb (EET) pouze na plátce daně z přidané hodnoty. Ve finále je také zavedení nového trestného činu maření spravedlnosti a úprava volebních zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09 bude chtít probrat kontakty Mynáře se soudci ve Sněmovně
Otázku údajné snahy prezidentova kancléře Vratislava Mynáře o ovlivňování soudů bude chtít TOP 09 zařadit jako řádný bod jednání Poslanecké sněmovny. ČTK to dnes řekl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Starostové a nezávislí (STAN) ve stejné souvislosti znovu předloží s drobnými úpravami návrh novely zákona, podle které by kancléř musel mít prověrku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
STAN navrhuje, aby hradní kancléř musel mít bezpečnostní prověrku
Vedoucím Kanceláře prezidenta republiky by se mohl stát jedině svéprávný a bezúhonný člověk, který by musel mít bezpečnostní prověrku na stupeň Přísně tajné. Pokud by ji do roku od nástupu do funkce nezískal, funkci by ztratil a nesměl by ji znovu získat. Přichází s tím novela zákona o Kanceláři prezidenta republiky, kterou ve Sněmovně předložili poslanci Starostů. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka přestavuje návrh volební kampaň před prezidentskými volbami, které se uskuteční v lednu. Současný kancléř Vratislav Mynář prověrku nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Prověrka pro kancléře prezidenta je nezbytná
Starostové a nezávislí považují dosavadní úpravu, vztahující se ke kancléři prezidenta republiky, za nedostatečnou. Z toho důvodu již před rokem navrhovali změnu, která by zavedla nutnost bezpečnostní prověrky pro hradního kancléře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): EET by se nemělo vztahovat ani na neplátce DPH
„Dlouhodobě jsme upozorňovali na negativní dopady EET na malé živnostníky a v souvislosti s účtenkovou loterií i na protizákonné nakládání s rodným číslem podnikajících fyzických osob," říká Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci se neshodli, zda má mít kancléř prověrku. Lex Mynář je zmetek, řekl komunista Ondráček
Ústavně-právní výbor nedal poslancům žádné doporučení k návrhu, podle kterého by musel mít kancléř ze zákona prověrku na nejvyšší stupeň utajení.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:36, zobrazit podobné
K prověrce hradního kancléře sněmovní výbor nedal stanovisko
Bez stanoviska ústavně-právního výboru bude Sněmovna hlasovat o návrhu poslanců STAN o bezpečnostní prověrce prezidentova kancléře na nejvyšší stupeň utajení. Členové se dnes rozdělili na polovinu a nedoporučili plénu zamítnutí předlohy ani její schválení. Vzhledem k absencím při schůzi výboru zejména mezi poslanci ANO a SPD se ale zdá jako pravděpodobné, že předloha příliš mnoho šancí na schválení v dolní parlamentní komoře nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Mladí lidé nebudou muset čekat na řidičák
Tento týden pokračuje 19. schůze Poslanecké sněmovny. Dlouhá diskuze se znovu očekává u vládní novely o EET. Poslanecký klub zastává v tomto dlouhodobý postoj a bude znovu navrhovat pozměňovací návrh, který z povinnosti EET vyjímá neplátce DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist