Žalobce vypracoval usnesení o stíhání Babiše a Faltýnka, vyšetřování může pokračovat
Usnesení během středy nebo čtvrtečního rána zašle kancelář státního zastupitelství obhájcům obou poslanců do datových schránek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.1.2018 v 19:36, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 24. 01. 2018

Související články

Státní zastupitelství: Žalobce zrušil stíhání Faltýnka, Babišovo pokračuje
Trestní stíhání premiéra v demisi a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v kauze kolem padesátimilionové dotace EU na stavbu farmy Čapí hnízdo může pokračovat. Státní zástupce Jaroslav Šaroch zamítl jeho stížnost proti obvinění jako nedůvodnou. ČTK to dnes řekla mluvčí pražských státních zástupců Štěpánka Zenklová. Zároveň potvrdila informaci deníku Právo, že stíhání prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a dalších tří lidí bylo zrušeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Žalobce má na stole jména obviněných v kauze Čapí hnízdo
Státní zástupce obdržel usnesení o zahájení trestního stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. ČTK to dnes řekla mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. K počtu lidí, jichž se usnesení týká, ani k jejich jménům se nevyjádřila. V souvislosti s dotací žádala policie Sněmovnu o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Sněmovna vyšetřovatelům vyhověla na začátku září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žalobce obdržel dokument o vydání Babiše a Faltýnka
Státní zástupce obdržel od policie vyrozumění Sněmovny o vydání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Nyní vypracuje rozhodnutí o pokračování ve stíhání. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Doporučujeme poslaneckému klubu hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka
Usnesení předsednictva KDU-ČSL k trestnímu stíhání poslanců a ustavující schůzi PS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Výbor bude dál jednat o stíhání Babiše kvůli Čapímu hnízdu
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání policejní žádosti o vydání premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu dotace pro farmu Čapí hnízdo. Zatím není jasné, zda členové výboru už na této schůzi doporučí plénu, zda mají oba poslance ke stíhání vydat, nebo ne, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Žalobce zrušil stíhání Faltýnka a dalších tří lidí v kauze Čapí hnízdo
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zrušil podle deníku Právo trestní stíhání místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a dalších tří lidí figurujících v kauze kolem padesátimilionové dotace EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Babiš a Faltýnek neměli být vydáni k policejnímu vyšetřování
Reakce předsedy ODA na vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Usnesení o obvinění si aktéři kauzy Čapí hnízdo musí převzít
Usnesení o zahájení trestního stíhání v případu padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo si všichni podezřelí musí osobně převzít. Vyplývá to z trestního řádu, informaci ČTK potvrdil advokát Tomáš Gřivna. Policie rozesílá usnesení v těchto dnech. Na vyzvednutí mají lidé, jichž se obvinění týká, deset dní. Pokud si zásilku nevyzvednou, musí se policie pokusit o doručení znovu. Obvinění by se mohlo týkat předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy Jaroslava Faltýnka. Oba poslance Sněmovna kvůli případu vydala k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Velká skupina voličů už se rozhodla, že vládu by měl vést někdo jako Babiš. Vydání, vyšetřování ani stíhání s tím nehne, odhaduje Plesl
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém dnešním komentáři rozhovořil o předvolebním dárku pro Andreje Babiše (ANO). Toho, a Jaroslava Faltýnka, chce vydat policie k trestnímu stíhání, ve čtvrtek proto požádala Poslaneckou sněmovnu o součinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: O trestním stíhání Babiše Sněmovna nerozhoduje !
Sněmovna nerozhoduje o samotném trestním stíhání pánů Babiše a Faltýnka a nemá žádnou možnost toto stíhání ovlivnit. Zda oba pánové budou či nebudou trestně stíhání rozhoduje výhradně státní zástupce a žádný souhlas Sněmovny k tomu nepotřebuje.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.1.2018 v 13:41, zobrazit podobné
TOPlist