Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.973x, což odpovídá cca 155.127-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Jaroslav Michal: Chodžalská tragédie byla nejhorším krveprolitím po rozpadu Sovětského svazu
Ač se konec existence Sovětského svazu zdál v politické rovině relativně poklidným, doprovázely jej četné násilnosti, boje a tragédie. K těm docházelo i po rozpadu SSSR a zanechaly po sobě bolestivé jizvy, které přetrvávají dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 08:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Jaroslav Michal: Černý leden – krvavé události v Baku byly začátkem konce Sovětského svazu
Konec komunistického režimu je u nás spjat se sametovou revolucí, a i ve většině střední a východní Evropy se přechod do demokracie ubíral poklidnou cestou. Jenže ne všude tomu tak bylo, a ne mnoho lidí si v našich končinách pamatuje na dramatické události, které na několika místech provázely konec sovětského panství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil řečnil na pietě: Vzpomeňme nejen na hrdiny Sovětského svazu a USA, ale i na Čechoslováky
REPORTÁŽ Nesmyslné politické, vojenské i morální rozhodnutí nejít na pomoc bojující Praze – to bylo pro československé vojáky z Británie, ale i Američany osvobozující jihozápadní Čechy velmi těžké. Nemohlo se ani krok za demarkační čáru. To zaznělo z úst zástupce Obce legionářské na pietním aktu v Kyšicích u Plzně. Zúčastnil se jej také europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který zdůraznil, abychom si stále připomínali hrdiny národů Sovětského svazu a USA při osvobozování Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.8.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Putinův nepřítel č. 1 exkluzivně pro PL: Zeman vypadá jako ruský agent, ale nejde mi do hlavy, jak to můžete po okupaci dopustit!
EXKLUZIVNĚ Malý počet oligarchů, většina zoufalých lidí a totálně mafiánská společnost. To je dnešní Rusko. V Česku po okupaci nechápu, jak někdo může tyto vlivy přijímat. Tak se vyjadřuje pro ParlamentníListy.cz americko - britský finančník Bill Browder, jehož kniha Rudý zákon vyšla i česky. V ní se například rozepisuje o divoké privatizaci po rozpadu Sovětského svazu, zločinech Putinova režimu a umučení svého právníka Sergeje Magnitského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mladí lidovci si pozvali na besedu ukrajinské experty: Výjimečné Porošenkovy reformy. Hlavně co ta paní z USA udělala se zdravotnictvím, to bylo úžasné
REPORTÁŽ Porošenko byl skvělý prezident a přinesl Ukrajině nejvíce reforem od rozpadu Sovětského svazu. Zvláště ministryně zdravotnictví, která přišla z USA, postavila rezort na nohy a ten je dokonce v zisku! Hrozí však napadení z Ruské federace, ale nemáme se čemu divit, když už nyní probíhá evropsko-ruský konflikt. Kdo ví, jaký oligarcha stojí za novým prezidentem Zelenským, možná, že dokonce někdo prokremelský. To zaznělo na besedě s ukrajinskými experty, kterou zorganizovali Mladí lidovci v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Místopředseda lidovců: Lidé spolupracující s Moskvou zde působí. Ruská ambasáda, takový nadstav diplomatů. Nejsem tak naivní...
ROZHOVOR „V desetimilionové zemi má ruská ambasáda takové zastoupení diplomatů, že to budí podezření, a nejsem tak naivní, abych věřil, že řeší pouze kulturní a obchodní vztahy,“ tvrdí místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík. Podle něj Rusko nevyužívá dostatečně svůj potenciál a navíc má smůlu na lídry. Upozornil, že výroky o rozpadu Sovětského svazu, který Vladimir Putin vidí jako chybu, není radno zlehčovat. Opatrný by byl i k prozrazování patentů a know-how do Číny a varuje před podbízením se a přílišnou otevřeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodaření svazu bojovníků za svobodu NKÚ neprověří
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) nezkontroluje. Rozhodlo tak kolegium úřadu, podle kterého jsou dotace státu pro svaz ke kontrole malé. Napsal to dnes server Lidovky.cz. Prověrku v prosinci navrhl kontrolní výbor sněmovny kvůli dění kolem svazu, například vylučování členů a dalším excesům. O kontrolu z NKÚ v listopadu požádal také předseda svazu Jaroslav Vodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rusko se prý stále více začíná podobat Sovětskému svazu. Toto musí Putin udělat po volbách
Karel Svoboda z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd UK se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad zítřejšími prezidentskými volbami v Rusku. „Nikdo nepochybuje, že opět vyhraje Vladimir Putin. Zemi však dostal do stavu, který se blíží stagnaci Sovětského svazu,“ poznamenal Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Putin vrací, co Gorbačov zrušil. A v Česku je slyšet řev
Téměř po třiceti letech Putin prostřednictvím prezidentského dekretu v armádě obnovil takzvanou hlavní politickou správu, která v sovětské éře řídila práci komunistických politruků. Ta byla zrušena před 27 lety právě s rozpadem Sovětského svazu. Podle agentury TASS orgán povede náčelník západního vojenského okruhu, čtyřiapadesátiletý generálplukovník Andrej Kartapolov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist