Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.997x, což odpovídá cca 156.379-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
FAEI: Firmy mají vytipované konkurenční podniky, odkud „kradou“ zaměstnance
Rekordně nízká nezaměstnanost nutí stále více firem k tomu, že si s jinými podniky „přetahují“ kvalifikované zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 10:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

FAEI: Růstem platů noví pracovníci nevzniknou
V Česku je nejméně lidí bez práce za posledních dvacet let. Žádná jiná země Evropské unie nemá tak nízkou míru nezaměstnanosti jako právě Česká republika. Je to výhodná situace pro zaměstnance, o které se firmy přetahují a nabízí jim vyšší mzdy a další výhody. Podniky ale nedostatek pracovních sil brzdí v dalším rozvoji. Uvedl to v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY pro střední a východní Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Že pokladní bere víc než učitel, je spíše legenda
Razantní nárůst platů v poslední době není dobrou zprávou jen pro zaměstnance, kteří berou více peněz. Vydělává na tom celá česká ekonomika. Řekl to ekonomický analytik České bankovní asociace Miroslav Zámečník v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz). Tvrdí rovněž, že vyšší plat pokladních v supermarketu než mzda kvalifikovaného učitele je spíše legendou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Někdo tu nahrává spekulaci proti ČR. Makroekonom odborů má podezření, proč nás americká banka právě teď srazila mezi rozvojové země
ROZHOVOR Míra vykořisťování České republiky je nemravná, podmínky firmy Amazon se blíží novodobému otrokářství, ale éře montoven u nás už odzvonilo. Makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc je přesvědčen, že Sobotkova vláda k nám chce lákat firmy, které nám umožní větší podíl na vytvářené hodnotě. Přitom je třeba hledat takový způsob, který by dal více prostoru pro české zájmy. Tedy aby se nově vytvářená hodnota rozdělovala mezi majitele a zaměstnance ve stejných poměrech, jakými se rozděluje v zemích, odkud investor přichází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Úvěrové firmy obcházejí zákon, „mokrým IČ“ jejich klienti hodně riskují
Z 60 tisíc subjektů, které v ČR poskytovaly nebankovní půjčky, získalo zatím jen 85 společností licenci ČNB, která je nově nezbytná k tomuto podnikání. Většina jich o ni ani nezkusila požádat. Našly totiž způsob, jak zákon a dohled ČNB obejít. Upozornil na to portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Za všechno mohou velké korporace, očekává se střet ekonomů v Jackson Hole
Za všechno “zlo na světě” mohou velké korporace. Vlna korporátních fúzí přivedla na svět velké podniky, které nejsou vystaveny silné konkurenci, mají nepřiměřeně vysoké zisky a v důsledku toho nejsou nuceny tolik investovat ani dobře platit své zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Některé české firmy se začaly předzásobovat kvůli brexitu na tři až čtyři měsíce
České firmy, které se aktivně připravují na odluku Spojeného království od Evropské unie, hledají alternativní dodavatele, odběratele i zaměstnance na starém kontinentu. Firmy se začaly také předzásobovat alespoň na tři až čtyři měsíce dopředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Domácí rodinné firmy málo myslí na předání nástupnictví, to může vyvolat problémy
Podnikatelské prostředí České republiky čeká 30 let od revoluce okamžik, který už mají západoevropské státy dávnou za sebou. První průkopníci podnikání - zakladatelé rodinných firem - už dospěli do důchodového věku a musí přemýšlet, jak se svými podniky dále naloží. Jestli je předají svým dětem, či prodají, nebo seženou schopné manažery, kteří podniky nadále povedou. Podle expertů, kteří se zabývají řešením problémů při předávání nástupnictví je největším problémem domácích rodinných podniků opožděné předání řízení společnosti i vlastnických práv.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 15.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Průzkum: České firmy využívají nové způsoby výběru zaměstnanců
Tuzemské firmy se stále více poohlížejí po nových způsobech, jak oslovit potenciální zaměstnance. Díky moderním technologiím je snadněji shání i v cizině a na pracovních podmínkách se s nimi domlouvají třeba pomocí videohovorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Majitelé si prodej firem často sami komplikují
Když chce majitel prodat svoji firmu, má dva úhlavní nepřátele: Sám sebe a daňovou optimalizaci. Kromě toho ještě musí najít manažera, který bude firmu reálně řídit, aby ji on sám mohl prodávat. Že na prodej firmy je potřeba myslet s předstihem několika let v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) vysvětluje Jan Slabý, šéf společnosti Ecovis, která se fúzím a akvizicím věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist