Koudelka (ČSSD): Zneužívání organizované zločinecké skupiny státním zastupitelstvím
Organizovaná zločinecká skupina je měkká kategorie trestního práva, kdy ji státní zastupitelství využívá k zvyšování horní hranice trestu odnětí svobody například pro účely podpoření důvodnosti útěkové vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 10:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Koudelka (ČSSD): Prezident Zeman proti zneužívání moci vrchním státním zastupitelstvím
Prezident republiky Miloš Zeman v TV Barrandov 28. 3. 2019 prohlásil, že nemá důvěru ve Vrchní státní zastupitelství v Olomouci v čele s Ivo Ištvanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
NCOZ: 25 členů mezinárodní organizované zločinecké skupiny bylo odsouzeno
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování sekce organizovaného zločinu odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace (NCOZ), jako členové společného mezinárodního vyšetřovacího týmu, v uplynulých dnech ukončili prověřování mezinárodní organizované zločinecké skupiny převaděčů odložením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Prezident proti zneužívání moci vrchním státním zastupitelstvím
Prezident republiky Miloš Zeman v TV Barrandov 28. 3. 2019 prohlásil, že nemá důvěru ve Vrchní státní zastupitelství v Olomouci v čele s Ivo Ištvanem. Prezident uvedl případ zásahu na Úřadu vlády roku 2013, kdy Vrchní státní zastupitelství v Olomouci vykřikovalo, jakou chobotnici odhalí a jaké obrovské částky peněz a zlata zajistilo. Po letech toto státní zastupitelství nedokázalo nic více, než že došlo k manželskému trojúhelníku premiéra Nečase, při…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 1.4.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Jak vyrobit organizovanou zločineckou skupinu
Za trestné činy, spáchané v rámci působení organizované zločinecké skupiny, ukládají soudy citelně zvýšené tresty. Že se zločinci samovolně sdružují a organizují, je známo. Organizovanost zvyšuje nebezpečnost jejich jednání, proto je navýšení trestů důvodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Obec pod kuratelou
Vysoká škola Karla Engliše v Brně se věnovala zneužívání trestního práva státním zastupitelstvím proti obcím. Policie a státní zastupitelství započala vůči obcím zneužívat trestní řád, když jim ustanovuje proti jejich vůli opatrovníka pro účely trestního řízení. Fakticky zbavuje obec práva jednat svými orgány, což je v rozporu s ústavně zaručenou samosprávou obcí. Státní zastupitelství a policie tak postupuje tehdy, když obec jako poškozený vyjadřuje jiné názory, než ty, které chtějí policie a státní zastupitelství slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (2. část)
U Městského soudu v Brně pokračovalo projednávání obžaloby Vrchního státního zastupitelství v Olomouci proti Shahramu Abdullahu Zadehovi a spoluobžalovaným kvůli nekalostem, jichž se měli dopouštět jako členové domnělé organizované zločinecké skupiny, kterou měl z vazby založit pan obžalovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NCOZ: Stamilionové krácení daní
Kriminalisté brněnské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili v uplynulých dnech vyšetřování organizované zločinecké skupiny, která se dopouštěla zvlášť závažného trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou cca 470 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Lstivá hra vlády se státním zastupitelstvím
Na poslední schůzi dne 22. července 2019 vláda neschválila návrh poslanců na změnu zákona o státním zastupitelství. Ten byl předložen poslanci tří stran Jakubem Michálkem za Piráty, Zbyňkem Stanjurou za ODS a Markem Výborným za lidovce.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 29.7.2019 v 15:41, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (3. část)
Projednávání obžaloby Vrchního státního zastupitelství v Olomouci proti Shahramu Abdullahu Zadehovi (dále jen SAZ) a spoluobžalovaným kvůli nekalostem, jichž se měli dopouštět jako členové domnělé organizované zločinecké skupiny, založené SAZ z vazby v půli r.2015, pokračovalo u Městského soudu v Brně před senátem předsedy Michala Kabelíka dne 4. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Expolicista Komárek obviněn a kdo dál?
Generální inspekce bezpečnostních sboru obvinila 27. 2. 2017 bývalého policistu, dříve spolupracujícího s Vrchním státním zastupitelství v Olomouci, Jiřího Komárka ze zneužívání pravomoci úřední osoby v souvislosti s reformou některých útvarů policie v roce 2016, o čemž 28. 2. 2017 informoval státní zástupce Pavel Prygl z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Vítám, že i policista je přiváděn k odpovědnosti za zneužívání moci. Ale vnímám Komárka jako malou rybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist