dTest: Jak se bránit šikaně ze strany pronajímatele
V refrénu známé písně o pronajímateli, který se snaží zbavit nájemců, se zpívá: „Seš domu majitel, nájem zvedej…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 16:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

dTest: Kdy smí pronajímatel vstoupit do bytu?
Vstup pronajímatele do nájemního bytu je pro mnohé z nás spornou otázkou. Proti sobě stojí právo pronajímatele na kontrolu svého majetku a právo nájemce na ochranu soukromí. Kdy smí majitel či jím pověřená osoba vstoupit do bytu, který pronajímá? Spotřebitelská organizace dTest radí, jak postupovat také v případě, když nájemce beze stopy zmizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Pronajímatel smí po nájemci požadovat sjednání pojištění bytu
Jedna z nejčastějších obav pronajímatele týkající se nájmu bytu je strach, že během jeho trvání bude byt nebo nějaké vybavení poškozeno. Někteří pronajímatelé proto po nájemci požadují, aby si sjednal pojištění pro případné škody v bytě. Může pronajímatel sjednání pojištění vůbec požadovat? A jaký druh pojištění zvolit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Jak rekonstruovat nájemní byt
Byt v nájmu nelze rekonstruovat tak jednoduše, jak si mnozí nájemci nebo pronajímatelé myslí. Vždy je třeba postupovat v souladu s nájemní smlouvou a zákonem. Rekonstrukce nebo oprava nájemního bytu bez souhlasu druhé smluvní strany má svá omezení. Ani s úhradou nákladů na rekonstrukci to nebývá jednoznačné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Anonymní sociální síť Sarahah je zneužívána k šikaně
Sarahah je mobilní aplikace umožňující výměnu anonymních zpráv. Od kohokoliv komukoliv, o čemkoliv, o komkoliv. Anonymita zvyšuje riziko zneužití, pomluv a kyberšikany mezi mladistvými. Varovala před tím španělská spotřebitelská organizace OCU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se bránit neodpovídající výši záloh na elektřinu a plyn
Elektřinu a plyn platí spotřebitelé zálohově, přičemž postup pro určení výše záloh určuje zákon. Ne všichni dodavatelé však výši záloh stanoví správně. Jaký počet a výše záloh je tedy v pořádku? A jak se můžete bránit v případě, že s výší záloh nesouhlasíte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se bránit výpovědi z nájmu bytu, sjednaného jen kvůli provizi
Při uzavírání nájemní smlouvy, sjednané přes realitní kancelář, zpravidla zaplatíte provizi ve výši jednoho, dvou či dokonce více nájemných. Stává se ale i to, že pronajímateli a realitní kanceláři ve skutečnosti nejde o sjednání nájmu, ale pouze o zisk provize. A tak nájemce ze smyšleného důvodu dostane krátce po začátku nájemního vztahu výpověď. Jak se v takovém případě můžete bránit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Bydlíte v nájmu? A víte, jaké máte oznamovací povinnosti?
Mezi povinnosti každého nájemce patří mimo jiné informování pronajímatele o řadě skutečností. Jako nájemce musíte například pronajímateli oznámit svou dlouhodobou nepřítomnost v bytě, některé závady nebo změnu počtu členů domácnosti. Pokud to neuděláte, může vás to stát dost peněz nebo i výpověď z nájmu. Na co všechno nesmíte zapomenout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se mění podmínky nájmu při změně vlastníka bytu
V průběhu nájmu může dojít k prodeji či darování pronajatého bytu. Tato okolnost sama o sobě neznamená, že nájem bytu skončí a nájemce bude muset pronajatý byt opustit. Změnit se ale mohou některé podmínky nájmu. Pro nového pronajímatele například nejsou závazná ustanovení smlouvy, která si nájemce s původním vlastníkem bytu sjednali nad rámec zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Proti výpovědi z nájmu bytu se můžete bránit žalobou u soudu
Doba, kdy pronajímatel potřeboval souhlas soudu k výpovědi nájemce z bytu, je již minulostí. Přesto i dnes soudy toto téma řeší. Nájemce se totiž může proti výpovědi bránit u soudu žalobou o přezkum její oprávněnosti. Jak by měla taková žaloba vypadat a v jaké lhůtě ji musíte podat, pokud s výpovědí z nájmu nesouhlasíte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist