„Děsí mě ten přístup. Vůle lidu, jen když se nám to hodí!“ Hejtmanka účtuje s novinářkou, která nechce, aby o ní rozhodovali „tupci“ v referendu
ROZHOVOR „Do EU jsme vstupovali po referendu a nemyslím si, že tehdy jsme byli jako občané chytřejší,“ říká hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD) k diskuzi, zda mít nebo nemít referendum v souvislosti s EU. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sdělila svůj názor ohledně nového vedení ČSSD a promluvila i o tom, co musí strana udělat, aby získala znovu důvěru voličů. Vrátila se i ke „kauze“ kolem bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly. „Celá záležitost se náramně hodila těm, kteří považovali Jirku Zimolu za politického konkurenta,“ říká Ivana Stráská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 19:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Jitka Borkovcová: Nejdůležitější přístup okolí je chuť a vůle lidí
„Jako u všeho je dle mého nejdůležitější přístup okolí – chuť a vůle lidí, kteří se o znevýhodněné starají. Technické podmínky se dají více méně zařídit, ale lidský přístup musí být dán,“ říká Jitka Borkovcová, maminka devítileté Terezky, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou, a kvůli tomu má obtíže s chůzí a pohybuje se převážně na vozíčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jste blbci! Nemůžete rozhodovat o odborných věcech! odsoudila slavná novinářka referendum o EU
Novinářka Petra Procházková toho má dost. Od teď prý už odmítá přistupovat smířlivě k hlupákům, blbcům a debilům. Odmítá totiž přistupovat na to, aby o její budoucnosti rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiedler: Demokracie a referendum, jen když se hodí?
Aktuální dění ve španělském Katalánsku naznačuje to, o čem se mluví, nově už spíše jen šeptá, na sociálních sítích (osobní účty novodobí cenzoři už blokují opravdu za ledacos). Tak drastické potlačení vůle vyjádřit svůj názor však vyráží dech...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Chtějme vládu lidu, ne zvůli zparchantělých partají
Dostalo se nám oznámení, že vláda v demisi přijala návrh s Babišem vyjednávajících stran, na přípravu zákona o obecném referendu. Jak by ne, když jejich „krotký“ návrh již předem jeho vyvolání znemožňuje.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Chtějme vládu lidu, ne zvůli zparchantělých partají (2)
Dostalo se nám oznámení, že vláda v demisi přijala návrh s Babišem vyjednávajících stran, na přípravu zákona o obecném referendu. Jak by ne, když jejich „krotký“ návrh již předem jeho vyvolání znemožňuje.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 30.3.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Když jsme vstupovali do EU, poslouchali jsme oblbovací kampaň. A nikomu to nevadilo, připomněl v Partii poslanec SPD
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Hrnčíř (SPD). Debatovali o sestavování vlády. Nacher podle svých vlastních slov nechápe, proč ostatní strany příliš nechtějí do koalice s hnutím ANO, když svůj program mohou prosazovat v podstatě jen ve vládě. Pak došlo na zákon o obecném referendu a tady se do sebe pánové pustili. Hrnčíř se zlobil, že když jsme v roce 2004 rozhodovali o našem vstupu do EU, poslouchali jsme prý jen „oblbovací kampaň“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Otázka brexitu podle Neffa. Jde o peníze, principy demokracie až na druhém místě
Publicista Ondřej Neff sepsal na serveru Neviditelný pes pár řádek k pokračujícímu jednání o odchodu Velké Británie z EU. Zdá se, že Britům se z EU nakonec moc nechce, protože stojí o přístup na volný evropský trh, a EU zase moc nechce Británii pustit, aby měla volný přístup na tamní trh. A právě tady tkví podle Neffa zásadní problém celé EU. Jde tu v prvé řadě o peníze, principy demokracie jsou až na druhé koleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Nedomníváme se, že naše demokracie trpí, když nemáme zákon o obecném referendu
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu na vydání ústavního zákona o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konzervativní spisovatel: Babiš stejně jako Trump reprezentuje vůli lidu. Lidé pochopili, že se slibů od ČSSD nenají. Kalousek obhajuje starý diskreditovaný svět rozkrádačů
ROZHOVOR „Nyní stojí tato vůle lidu – Babiš – proti mocnému „hlubokému státu“. Začne boj podobný Americe. Lidé musí věřit v dobro. Musí mít někoho, komu věří. Staří politici si mysleli, že budou pořád jen krást a lidé je budou dál volit. Konečně se to nestalo. Proto je okolo toho takový humbuk,“ míní konzervativní myslitel a spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist