ČR bude v případě turecké žádosti o vydání zadrženého Muslima jednat férově a zákonně, uvedl Stropnický
Česká republika bude v případě turecké žádosti o vydání zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima postupovat standardně, férově a podle zákona. Svému tureckému kolegovi Mevlütu Çavusogluovi to chce telefonicky sdělit český ministr zahraničí Martin Stropnický. Telefonát se kvůli pracovní vytíženosti obou politiků zatím neuskutečnil, řekl Stropnický novinářům v Bruselu po jednání ministrů zahraničí EU. Šéf české diplomacie předpokládá, že rozhovor se uskuteční v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 19:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Soud propustil zadrženého kurdského politika, uvedl jeho právník
Pražský městský soud dnes propustil na svobodu kurdského politika Sáliha Muslima, kterého česká policie v sobotu zadržela na základě mezinárodního zatykače a o jehož vydání usiluje Turecko. Novinářům to před jednací síní oznámil mužův právník Miroslav Krutina. Státní zastupitelství navrhovalo vzít Muslima do předběžné vazby, kde by čekal na extradiční řízení. Podle právníka soud uvěřil Muslimovu slibu, že se bude účastnit všech úkonů následného řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Zadržení Saleha Muslima nabízí víc otazníků, než odpovědí
Nemůžeme přehlížet skutečnost, že v případě vydání kurdského funkcionáře do Turecka mu hrozí mnohaletý žalář, vždyť se angažoval osobně prezident Turecké republiky, který označil kurdského funkcionáře za teroristu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Soud bude ve věznici rozhodovat o vydání Nikulina do USA či Ruska
Pražský městský soud dnes projedná v pankrácké vazební věznici přípustnost vydání Rusa Jevgenije Nikulina do USA a Ruska. O vydání mladíka zadrženého v českém hlavním městě požádaly ve stejný den obě velmoci. Moskva dříve uvedla, že udělá vše pro to, aby vydání Nikulina do Spojených států zabránila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Soud propustil zadrženého Kurda, Ankara mluví o podpoře terorismu
Pražský městský soud dnes propustil na svobodu kurdského politika Sáliha Muslima, kterého česká policie v sobotu zadržela na základě mezinárodního zatykače. O jeho vydání usiluje Turecko, které muže považuje za teroristu, zatímco podle Kurdů je Muslim hrdinou v boji proti samozvanému Islámskému státu (IS). Soudce dnes přijal Muslimův slib, že nevycestuje z Evropské unie a bude docházet k soudním jednáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Turecko chce po Německu zadržet Kurda, kterého pustil soud v ČR
Turecké úřady požádaly Německo o zadržení a vydání syrského Kurda Sáliha Muslima, kterého Ankara považuje za teroristu, ale podle Kurdů je hrdinou boje proti teroristickému hnutí Islámský stát. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Imunitní výbor řešil, kdy projedná vydání Babiše
Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny dnes poprvé jednal o žádosti o vydání poslance Bohuslava Svobody (ODS) k trestnímu stíhání. Zpravodajem materiálu určil předsedu STAN Petra Gazdíka. V případě žádosti o vydání lídrů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka nyní výbor čeká, zda budou zbaveni mlčenlivosti policista a státní zástupce, které by si poslanci přáli vyslechnout. Novinářům to po dnešním jednání řekl předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Pokud chcete občanku s čipem zdarma, počkejte s žádostí do července
Od letošního července začne Ministerstvo vnitra ČR vydávat bezplatně občanské průkazy už jen s čipem v návaznosti na účinnost novely zákona o občanských průkazech. Podle Ministerstva vnitra ČR ovšem žádosti podané v červnu 2018 budou vyřízeny tak, že i v případě vyzvednutí dle zákonné lhůty až v červenci 2018 obdrží žadatelé občanský průkaz ještě bez čipu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Praze byl zadržen předák syrských Kurdů. O jeho vydání žádá Turecko
Turecká oficiální tisková agentura Anadolu dnes oznámila, že české úřady v sobotu v Praze zadržely Sáliha Muslima, bývalého spolupředsedu Strany demokratické unie (PYD), která je politickou složkou syrských Kurdů. Muslim byl zatčen na základě mezinárodního zatykače vydaného Interpolem na žádost Ankary, uvedla turecká agentura. Česká policie potvrdila zatčení cizince hledaného Tureckem, jeho jméno ale nesdělila. Turecké ministerstvo spravedlnosti podle agentury Reuters informovalo, že Ankara již začala usilovat o Muslimovo vydání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický se rozjel: Babiš je gauner. Krmí nás sajrajtem, patří do basy
Šéf Zelených Matěj Stropnický se pořádně rozohnil kvůli ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Stropnický má za to, že budovatel Agrofertu v žádném případě nepatří do vlády, nýbrž za katr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Masivní protiteroristický zátah v Rakousku. Policisté našli podezřelé nádoby, vysvětlení zadrženého muslima jim vyrazilo dech
V Rakousku včera proběhla masivní protiteroristická operace, při které bylo zatčeno několik členů teroristické buňky. Vyšetřovatelům se podařilo zajistit velké množství důkazního materiálu, včetně podezřelých látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist