Corbyn: Setkání s rozvědčíkem StB nelituji, bavili jsme se o zlepšení vztahů a větším míru v Evropě
Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn nelituje, že se v 80. letech setkal s příslušníkem československé komunistické Státní bezpečnosti (StB) Jánem Sarkocym, který tehdy působil na československé ambasádě v Londýně. Britské televizní stanici ITV řekl, že se s diplomatem sešel stejně jako řada dalších osob, navíc šlo o dobu, kdy „existovala reálná šance na snížení napětí“ mezi Sovětským svazem a Západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 20:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Jeremy Corbyn se v minulosti nejspíše nevědomky setkával s příslušníkem StB
Předseda britské Labouristické strany Jeremy Corbyn se v 80. letech nejméně třikrát setkal s příslušníkem československé Státní bezpečnosti (StB). S odkazem na svazky tajné policie, které údajně obdržel z archivu v Praze, o tom dnes informoval pravicový bulvární list The Sun. Mluvčí labouristů potvrdil, že se Corbyn scházel s československým diplomatem, zároveň ale popřel, že by nynější lídr britské opozice tehdy věděl, že jde o agenta StB. Že Corbyn patrně neměl tušení, že se stýká s rozvědčíkem, řekla dnes po prostudování svazků také ředitelka českého Archivu bezpečnostních složek Světlana Ptáčníková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Corbyna dál zaměstnává kauza kolem schůzek s rozvědčíkem StB
Předsedu britských labouristů Jeremyho Corbyna dál zaměstnává aféra kolem jeho styků s československou Státní bezpečnostní (StB) v 80. letech minulého století. Konzervativní poslanec Ben Bradley jej na Twitteru obvinil, že prodal tajné informace „komunistickým špiónům“. Poté, co Corbyn pohrozil žalobou, ale svůj příspěvek smazal, informoval britský tisk. Místopředseda labouristů Tom Watson vyrazil na obranu svého stranického kolegy a obvinil pravicový bulvární list The Sun, který minulý týden s informací o Corbynových setkáních s rozvědčíkem StB přišel, z šíření propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Corbyn to pěkně slíznul. Je prý rusofil a problém s ním mají i jeho straničtí kolegové
Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn se stal po několika málo dnech od zveřejnění jeho setkání s agenty StB opět středem pozornosti. Ani tentokrát mu však zájem o jeho osobu v médiích i na veřejnosti příliš neprospívá. Bruselský server Politico jej označil za rusofila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český generál NATO vidí možnosti pro zlepšení vztahů s Ruskem
Zlepšení vztahů mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem je možné, v dialogu je nutné pokročit od vágních témat ke konkrétním věcem. Podle agentury TASS to dnes prohlásil český generál Petr Pavel, který je šéfem Vojenského výboru NATO, tedy nejvyššího vojenského orgánu aliance. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Poslouchat! Hlasujeme tak, jak si přáli voliči. Corbyn se snaží obnovit stranickou disciplínu
Šéf opoziční britské Labouristické strany Jeremy Corbyn vyslal důrazné varování svým vlastním poslancům. Musí hlasovat pro brexit a nikdy jinak, protože si ho odhlasovali voliči. Corbyn rozeslal dopis desítkám labouristických poslanců, kteří ve středečním hlasování o odstartování brexitu hlasovali proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Bureš, Vladimíra Vítová: Světová rada míru jednala v Berlíně
Setkání evropských členských organizací Světové rady míru se uskutečnilo v Berlíně ve dnech 29. a 30. 4. 2017. Setkání se tentokrát zúčastnili zástupci 15 zemí (Belgie, Británie, Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Itálie, Irán, Kypr, Německo, Palestina, Portugalsko, Řecko, Sýrie, Švýcarsko, Turecko).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg v ČT popletl jméno amerického prezidenta. Pak promluvil o Ukrajině
45. prezident USA Donald Trump dal najevo, že by rád zlepšil vztahy s Ruskem. Ruský prezident Vladimir Putin dal dnes v Moskvě najevo, že snahu po zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi vítá. Bylo by správné zrušit kvůli zlepšení vztahů také západní sankce vůči Rusku? V pátečních Událostech, komentářích České televize se o to přeli čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a komunistický europoslanec Jiří Maštálka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Vězeň napadl dozorce, ostatní vězni se bavili
Stalo se na základní škole. Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Corbyn má šanci
Finále britských voleb dostává překvapivý vývoj. Místo katastrofální porážky labouristů, jak to vypadalo ještě před měsícem, je pravděpodobnější plichta umožňující vytvořit menšinovou labouristickou vládu s podporou skotských nacionalistů. Zároveň jde o generační konflikt, Corbyn vede u mladých v poměru 2 : 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Lze vůbec hodnotit míru svobody?
V týdnu jsme se dozvěděli, že podle zprávy Reportérů bez hranic (RSF) jsme se pohoršili spolu s dalšími třemi státy (Slovensko, Malta a Srbsko) na žebříčku míry svobody médií. Přemýšlel jsem, jak lze vůbec tuto míru svobody měřit a tím i srovnávat mezi jednotlivými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist