V souvislosti s masivní krádeží zbraní a akčními výbory šlo o puč. Komunisté však tvrdili, že k vládě došli v souladu s ústavou. S publicistou Čechem o začátku zdejší totality
ČESKÉ OSMIČKY Sověty a komunisty zdobila po válce aureola vítězů. Přesto nenechali nic náhodě a cíleně se připravovali na převzetí moci v Československu. Dvanáct nekomunistických ministrů podalo demisi kvůli krokům Václava Noska, šéfa resortu vnitra. Prahou se daly na pochod Lidové milice, harašící zbraněmi, a země nebyla daleko od občanské války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 22:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 26. 02. 2018

Související články

Šlechta zprvu cítila ke vzdělancům nedůvěru, nepřátelé ničili národu elity. O historii Univerzity Karlovy s publicistou Zdeňkem Čechem
ČESKÉ OSMIČKY Soupeření Čechů s Němci na první středoevropské univerzitě. Zpočátku ovšem nešlo o opravdový národnostní boj, ale spíš o středověké politikum. Ve zlých dobách to však už bývalo jinak a lidé vzdělaní, stejně jako ti, co toužili po vědění, nesli na svých ramenou kříž... Univerzita Karlova byla založena 7. dubna 1348 a s historickým publicistou Zdeňkem Čechem se vracíme do její historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tam, kde herci hajlovali a později podpořili Antichartu. O historii Zlaté kapličky nad Vltavou s publicistou Zdeňkem Čechem
ČESKÉ OSMIČKY Stavba Národního divadla byla sice významný počin v rámci českého národního obrození, ale dosti na ni přispěl i rakouský císař František Josef I. Základní kameny z různých míst království byly položeny 16. května 1868. O významu divadla a o událostech, které se kolem něj odehrály, jsme si povídali s historickým publicistou Zdeňkem Čechem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národ generála Svobodu miloval, občas ale někdo chtěl, aby si střelil kulku do spánku. S publicistou Čechem o vzestupu a pádu čtvrtého komunistického prezidenta
ČESKÉ OSMIČKY Stal se rychle jedním z idolů roku 1968, i když před tím o něm dlouho nebylo slyšet. Třicátého března toho roku byl válečný hrdina Ludvík Svoboda zvolen prezidentem Československa. Po sovětské invazi chtěl po vojensku minimalizovat ztráty a zachránit, co se dá, ale stal se z něj nakonec zlomený muž. Takové závěry plynou z rozhovoru s historickým publicistou Zdeňkem Čechem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Masivní trestání slušných držitelů zbraní je nepřijatelné
V souladu se svými dlouhodobými postoji podala ve středu 9. srpna 2017, Česká republika žalobu k Soudnímu dvoru EU na zrušení novely směrnice o zbraních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2017 v 18:35, zobrazit podobné
tak, jak je to doopravdy s tím Krymem,ptáme se ?
Komunisté prý šíří vyvrácený HOAX, že  právníci v EU prokázali, že vstup Krymu do Ruské federace v roce 2014 byl proveden v souladu se zákony a ústavou Ukrajiny, stejně jako s mezinárodním právem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 3.12.2018 v 15:40, zobrazit podobné
Je EET v souladu s Ústavou? Rychetského tribunál v polovině prosince odpoví na stížnost
Ústavní soud do poloviny prosince oznámí, jestli bylo zavedení elektronické evidence tržeb (EET) v souladu nebo v rozporu s Ústavou, uvedl dnes v České televizi předseda ÚS Pavel Rychetský. Návrh na zrušení zákona o evidenci tržeb, případně několika jeho částí, podalo 41 poslanců ODS a členů poslaneckého klubu TOP 09 loni v červnu. Rychetský naznačil, že soudci vybírají ze dvou variant. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Komunisté a Babiš podepíší toleranční smlouvu den před hlasováním o důvěře vládě
Komunisté si v sobotu odhlasovali, že aktivně zvednou ruku a vyjádří podporu vládě. Formálně však zůstanou opoziční stranou. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda komunistů Vojtěch Filip podepíší „toleranční patent". Server ParlamentníListy.cz zjistil, kdy bude podepsán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Komunistický inkviziční tribunál rozhodoval ve Varšavě o nás bez nás. S publicistou Čechem vzpomínáme na schůzku, kde dal Brežněv dohromady koalici pro invazi
ČESKÉ OSMIČKY Navenek přátelé, uvnitř kovaní soudruzi bez špetky porozumění. Takoví obvykle byli nejvyšší představitelé socialistického bloku, kteří v polovině července 1968 jednali ve Varšavě o „nebezpečí kontrarevoluce“ v Československu. Naše delegace v čele s Alexandrem Dubčekem se však nedostavila. O vojenském vpádu na naše území bylo už v zásadě rozhodnuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: VŘSR byla začátkem rudého teroru a má na kontě minimálně sto milionů mrtvých
Byl to jeden z nejhorších podvodů v historii lidstva. Komunisté tvrdili, že chtějí zlepšit život obyčejných lidí, ale dřívější pány pouze nahradila ještě horší rudá vrchnost. Mnozí Rusové však stále bolševický puč oslavují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist