Moravané navrhují k hymně ČR přidat zmínku o zemi moravské
K iniciativě za změnu české hymny se přidaly spolek Moravské srdce a dosud neregistrované Moravské zemské hnutí. Pokud je cílem návrhů, které ve středu předložil k veřejné diskusi Český olympijský výbor, i delší provedení hymny, navrhuje spolek navázat na první sloku písně Kde domov můj první slokou slavnostní moravské písně Moravo, Moravo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 13:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 30. 03. 2018

Související články

Hýsek (Moravané): Ke Dni moravské autonomie
Zamyšlení se nad budoucností Moravy a moravanství v 21. století
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Za Moravu do voleb. V komunálkách chce kandidovat Moravské zemské hnutí
Do podzimních komunálních a senátních voleb půjde nově vzniklé Moravské zemské hnutí, které se odštěpilo od strany Moravané kvůli její spolupráci s SPD Tomia Okamury. Dnes mělo nové hnutí v Brně svůj první sněm, do jeho čela byl zvolen učitel Ondřej Hýsek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pekáček (Moravané): Vznik nového hnutí aneb Už se zase perou
Na internetu se množí informace o vzniku konkurenčního promoravského politického subjektu s názvem Moravské zemské hnutí. Pamětníci jistě zatrnou hrůzou a vybaví se jim vzpomínky na 90. léta, na roztříštěnost moravské politické scény a volby, při kterých šly proti sobě Hnutí za samosprávu Moravy a Slezska – Moravské národní sjednocené ( HSMS-MNSj) a Moravská národní strana – Hnutí slezkomoravského sjednocení ( MNS-HSMSj). Bude se snad znovu opakovat scénář z devadesátých let, kdy největším nepřítelem promoravských stran a hnutí si byly samy promoravské strany a hnutí? Čechisté a vůbec nepřátelé Moravy by byli jistě rádi a nic lepšího by si nemohli přát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Znovu se třásla při hymně Německa. Merkelovou opět zradilo zdraví, rojí se spekulace
Třetí třes kancléřky! Merkelová se potřetí roztřásla! Při národní hymně! Německý deník Bild si všiml, že se nejmocnější politička Německa již potřetí ve třech týdnech, tedy v relativně krátké době, začala nekontrolovatelně třást na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Americký prezident Donald Trump se dohaduje se sportovci. Nejen kvůli státní hymně
Do křížku se sportovci se pustil americký prezident Donald Trump. Stal se totiž terčem kritiky za to, že se vulgárním způsobem snažil přimět, aby stáli při hymně USA. Následně se na něj snesla sprška ze strany zástupců amerického fotbalu či basketbalu. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na fotbalové scéně to vře: Moravské kluby mohou být v oslabení, burcuje senátor Valenta
Senátor Ivo Valenta pro slovácký server Dobrý den zhodnotil situaci v českém fotbale. Především moravské fotbalové kluby mohou teď čekat těžké časy. Dalo by se možná říci, že moravské kluby se musí připravit na novodobou bitvu na Moravském poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Martin Šonka povede v Moravské Třebové nábor do leteckého kroužku
V Moravské Třebové může vzniknout obor pro vzdělávání pilotů a mechaniků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Do závěrů summitu EU chce Česká republika prosadit zmínku o reverse charge
Česká republika se do závěrů dnešního summitu Evropské unie snaží prosadit zmínku o možnosti používat k boji proti daňovým únikům na dani z přidané hodnoty (DPH) systém přenesené daňové povinnosti, označovaný jako reverse charge. Novinářům to na okraj jednání unijních špiček v Bruselu řekl český státní tajemník pro EU Aleš Chmelař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist