Broumovská nemocnice nabídne dlouhodobou ošetřovatelskou péči
Oblastní nemocnici Náchod a. s. se podařilo jako jediné v Královéhradeckém kraji nasmlouvat speciální lůžka pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči, tzv. lůžka DIOP. Budou sloužit pacientům, kteří prodělali kritické onemocnění či úraz a potřebují nadále péči o základní životní funkce a postupnou rehabilitaci ke své rekonvalescenci. Celkem pět lůžek bude umístěno v broumovské nemocnici, kde k tomuto účelu byly v závěru loňského roku zrekonstruovány nové prostory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 17:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 12. 04. 2018

Související články

Pacientů z Broumovska a Jaroměřska, o které se nemá kdo postarat, se dočasně ujme nemocnice
Nemocnice v Jaroměři a v Broumově poskytuje novou sociální službu, tzv. sociální lůžka. Ta slouží pacientům, kteří již sice nevyžadují hospitalizaci, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nejsou schopni se o sebe doma postarat a nemají ve svém okolí nikoho, kdo by péči zajistil. Dočasně tak zůstávají v nemocnici, kde se o ně personál nemocnice spolu s dalšími odborníky postará. Mezitím jsou jim zajišťovány potřebné sociální služby. Zatím je takovýchto lůžek k dispozici pět, počítá se ale s jejich rozšířením až na třicet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Plzeň: Kvalitní a bezpečná nemocnice 2018
V pátek 21. září v rámci 10. ročníku celostátní konference KVALITA ZDRAVOTNÍ PÉČE A AKREDITACE převzal ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. společně s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči Ing. Bc. Andreou Mašínovou, MBA, LL.M. ocenění absolutního vítěze projektu a certifikát KVALITNÍ A BEZPEČNÁ NEMOCNICE 2018, k němuž náležel také voucher v hodnotě 15 tisíc korun na služby software společnosti STAPRO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: I sokolovská nemocnice nabídne péči na vysoké úrovni
O sokolovské nemocnici na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov nabídne ukázky vyšetření
Zjistit svou krevní skupinu, vyzkoušet rehabilitační robotickou ruku či si prohlédnout porodní sál, to vše a mnoho dalšího nabídne trutnovská nemocnice na svém Dni otevřených dveří. V sobotu 21. září bude mít veřejnost možnost nahlédnout do chodu několika zdejších pracovišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice nabídne odborné poradenství a ukázky vybavení pro maminky
Českobudějovická nemocnice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zve na osvětovou akci Národní týden kojení. Uskuteční se 19. září od 11 do 14 hodin v terminálu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov se potýká s nedostatkem sanitářů. Problém pomáhá řešit akreditovaný kurz
Práce sanitáře je neodmyslitelnou součástí ošetřovatelské péče. Není však o ni takový zájem, jako je poptávka ze strany nemocnic. „Chybí nám zejména muži. Je to totiž fyzicky náročná činnost. Sanitář manipuluje s pacienty, převáží je na vyšetření a pomáhá pečovat o těla zemřelých. Kromě fyzických předpokladů musí práci zvládnout i psychicky,“ říká náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Vladimíra Macháčková. Ta by aktuálně potřebovala přijmout tři sanitáře – muže do ošetřovatelských týmů na některých odděleních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Kraj se snaží, aby se nejstarší budova písecké nemocnice stala kulturní památkou
Umrlčí komora, kaple a pitevna – všechny tyto účely plnila nejstarší budova písecké nemocnice, která se dodnes zachovala jako samostatně stojící objekt. Nemocnice a její zřizovatel Jihočeský kraj ji chtějí obnovit a využívat například ke spirituální péči, logopedickým službám pro děti nebo k péči o děti s mozkovou obrnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Bohumín je v ambulantní péči druhou nejlepší v kraji
Druhou nejlepší nemocnicí v péči o ambulantní pacienty v celém Moravskoslezském kraji je podle výzkumu HealthCare Institutu Bohumínská městská nemocnice. Vyplývá to z výsledků celostátního průzkumu, do kterého se zapojilo 155 zdravotnických zařízení. Hodnocení je o to cennější, že o žebříčku rozhodují sami pacienti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká lékařská komora: Nemocnice v problémech. Varují premiéra před kolapsem zdravotní péče
Stát dluží nemocnicím stovky milionů korun za poskytnutou péči. Nemocnice se kvůli tomu dostávají do ekonomických a personálních problémů, řada z nich bojuje o přežití. Za současné situace nebudou schopny pacientům zaručit péči, na niž mají ze zákona nárok. Hrozí kolaps celého systému. Zástupci devíti organizací sdružujících nemocnice, lékaře, zdravotníky i pacienty společně upozornili na vážnost situace premiéra ČR a vyzvali ho, aby problém osobně urychleně řešil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist