ÚOHS: Správě železnic byla uložena pokuta za dělení zakázky
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Správě železniční dopravní cesty (dále jen SŽDC) pokutu ve výši 200 000 Kč za porušení zákona o veřejných zakázkách při zadávání zpracování studií na výstavbu nové vysokorychlostní tratě. Proti rozhodnutí nebyl podán rozklad a nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 18:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2018

Související články

ÚOHS: Propadlá bankovní záruka je důvodem k vyloučení uchazeče ze zadávacího řízení
Předseda ÚOHS Petr Rafaj zamítl rozklad Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) ve věci nadlimitní veřejné zakázky na zajištění fyzické ostrahy objektů zadavatele a potvrdil tak prvoinstanční rozhodnutí Úřadu, v němž byla DPP uložena pokuta ve výši 100 tisíc korun za přestupek spočívající v nevyřazení nabídky společnosti CENTR GROUP, a. s., která nezajistila platnost bankovní záruky po celou dobu zadávací lhůty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Pokuta za protisoutěžní ustanovení v loterijní vyhlášce Karlových Varů byla potvrzena
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad statutárního města Karlovy Vary proti prvostupňovému rozhodnutí Úřadu ve věci protisoutěžních ustanovení obsažených v obecně závazných vyhláškách upravujících provozování loterií ve městě. Byla tak potvrzena pokuta ve výši 734.000 korun, která byla Karlovým Varům za protisoutěžní jednání uložena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS: První sankce za protisoutěžní jednání veřejné správy byla uložena Bílině za loterijní vyhlášku
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil historicky první sankci za porušení ustanovení § 19a zákona o ochraně hospodářské soutěže, kterým se orgánům veřejné správy zapovídá zvýhodňovat určité soutěžitele. Pokuta ve výši 275 000 Kč byla za porušení uvedeného ustanovení uložena městu Bílina, a to v souvislosti s jím vydanými loterijními vyhláškami. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Jedenáctimilionová pokuta za Trojský most je pravomocná
Předseda Úřadu Petr Rafaj potvrdil opakované prvostupňové rozhodnutí Úřadu, v němž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 11 milionů korun za správní delikt, kterého se zadavatel dopustil při zajištění výstavby nového Trojského mostu jako součásti stavby č. 0079 Špejchar – Pelc – Tyrolka, realizované v rámci veřejné zakázky na soubor staveb Městského okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Za co všechno vám v přírodě hrozí pokuta
Turistika, houbaření a táboření má v Česku dlouhou tradici. Pro pohyb a pobyt v přírodě však platí mnoho právních pravidel. Ochranu přírody a krajiny upravují nejen zákony, ale i návštěvní řády národních parků a dále předpisy měst a obcí. Za jejich porušení může být uložena pokuta ve výši pěti, ale i sto tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Za zakázku na rozvoj výstaviště Flora v Olomouci byla uložena sankce ve výši 500 000 korun
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil svým pravomocným rozhodnutím uložení pokuty ve výši 500 000 Kč statutárnímu městu Olomouci za pochybení v zadávacím řízení „Rozvoj výstaviště Flora II“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist