Soud v USA by mohl rozhodnout o termínu procesu s Nikulinem dopadeným v Česku
Federální soud v San Francisku by na dnešním předběžném líčení mohl stanovit termín začátku procesu s údajným ruským hackerem Jevgenijem Nikulinem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 26. 06. 2018

Související články

Soud pokračuje v projednávání případu Bartoše, mohl by rozhodnout
V projednávání případu předsedy krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše, jenž je obžalován mimo jiné z popírání a schvalování genocidy, dnes bude pokračovat Obvodní soud pro Prahu 1. Měl by vyslechnout znalce, který ve svém posudku označil Bartošovo jednání za formu neonacismu. Soudkyně Pavla Hájková při minulém jednání nevyloučila, že by dnes mohla rozhodnout. Bartošovi hrozí až tříleté vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud nezjistil v Dalíkově kauze porušení spravedlivého procesu
Nejvyšší soud (NS) nezjistil v kauze lobbisty Marka Dalíka porušení zásad spravedlivého procesu. Dalík, jenž si odpykává pět let ve vězení za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu, v dovolání marně poukazoval na opomenuté důkazy a nepřiměřeně přísný trest. Informace o odmítnutí Dalíkova dovolání je veřejně známá dva týdny, nyní soud zpřístupnil ve své databázi plné odůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Při neshodě rodičů musí o výběru základní školy rozhodnout soud
Jestliže se rodiče neshodnou na tom, na kterou školu dítě přihlásí k plnění povinné školní docházky, může o výběru školy rozhodnout jedině soud. Tyto spory vždy negativně dopadají především na dítě a jeho školní vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Turecku se čeká soud se dvěma Čechy viněnými z terorismu
V Turecku se má dnes konat odložené stání procesu se dvěma Čechy obžalovanými ze členství v teroristické skupině. Mohl by padnout rozsudek. Podle tureckého tisku dvojici hrozí až několikaletý trest vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Ani Berlín, ani Paříž, ale Madrid s Barcelonou
Hodně se dnes mluví o tom, že následující měsíce mohou rozhodnout o dalším směřování Evropské unie. Má se hlavně na mysli především zrychlení procesu evropské integrace, což by snad časem mohlo přeměnit EU z globální mocnosti „bez státu“ v globální mocnost „se státem“. Tedy s tím, co je potřeba k tomu, aby Evropa byla schopna obstát v dynamicky se měnícím světě, kde jsme na začátku nelehkého procesu střídání globálních hegemonů. Evropa…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:41, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Populismus v Česku stvořili lidé jako Halík. Prý přátelé pravdy a lásky, ale ve skutečnosti jsou velmi netolerantní k jiným názorům!
ROZHOVOR „K významné pozici populistů v českém politickém systému, počínaje rokem 2010, přispěl významně předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, jenž se nyní pohoršuje nad Okamurou, a Ústavní soud pod jeho vedením, když protiústavně v září 2009 zrušili ustavní zákon, který otvíral cestu k mimořádným sněmovním volbám. Volby se tak nekonaly v mimořádně stanoveném termínu v říjnu 2009, ale až na jaře 2010 v řádném termínu a významnou část hlasů v nich získali populisté z Věcí veřejných. Dokonce každý devátý volič je tehdy volil!“ zamýšlí se nad dnešní politickou situací v ČR expremiér a bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek. Kromě toho se vyjadřuje třeba i k celostátnímu referendu v Česku, nebo k situaci v Českém rozhlase a České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dnes končí lhůta pro vyřízení stížností na komunální volby
Dvacetidenní lhůta, v níž by správní soudy měly rozhodnout o posledních podaných stížnostech na zákonný průběh a výsledky komunálních voleb, dnes končí. O většině podání už stihly krajské soudy a pražský městský soud rozhodnout s převážně zamítavým verdiktem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Krajský soud se bude znovu zabývat volbami v Bílině na Teplicku
Krajský soud v Ústí nad Labem se dnes znovu začne zabývat komunálními volbami v Bílině na Teplicku. Ústavní soud totiž vyhověl stížnosti Pavla Musila ze sdružení Nezávislí v Bílině - HNHRM, jenž neúspěšně upozorňoval na domnělé kupčení s hlasy a další nesrovnalosti. Původní žalobu krajský soud zamítl, nyní by měl rozhodnout znovu, a to při zohlednění dodatečně předložených důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Místo sedmi dnů rozhodovaly soudy o budoucnosti dítěte půl roku
Otec se obrátil na okresní soud, aby mu předběžným opatřením svěřil do péče nezletilého syna. V takovém případě má soud rozhodnout bezodkladně, nejpozději do sedmi dnů. Otec však na vydání rozhodnutí čekal půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Soud s palestinským vrahem v Hamburku. Jeho obhájce šokoval hned na začátku
V Hamburku začal soud s palestinským migrantem, který loni v létě ubodal jednoho muže a dalších šest osob vážně zranil. Ke svému činu se hned na začátku procesu doznal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist