Šéf protimafiánské centrály Mazánek odchází do civilu. Není to dobrá zpráva, říká senátor Bublan
Podle informací České televize čeká českou policii další změna. Na konci června odchází do civilu šéf Národní centrály boje proti organizovanému zločinu (NCOZ) Michal Mazánek. Prý to není dobrá zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2018 v 11:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 29. 06. 2018

Související články

A politická scéna se otřese v základech. Víme, proč odešel Robert Šlachta do civilu. Dva měsíce to bylo téměř státní tajemství
EXKLUZIVNĚ Šest let od slavného zásahu Roberta Šlachty na Úřadu vlády ČR a větách o tom, že policie spustila velkou akci, při které našla kilogramy zlata, Šlachta definitivně odchází do civilu. Tato zpráva obletěla česká média ve středu a řadě komentátorů, ale i odborníků to bylo líto. Média v té souvislosti uvedla, že bývalý šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) odchází do civilu, podle všeho za tím prý stojí osobní důvody. ParlamentníListy.cz však mají docela jiné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hnus z minulosti. Bublan mluvil o tom, jak měl ÚSTR pod vedením Žáčka hledat kompro na politiky. A nejen to
Někdejší ministr vnitra a exsenátor za ČSSD František Bublan byl před pár dny senátory zvolen členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Proti tomu se vymezili předsedové odborových organizací ÚSTR – považují za nepřijatelné, aby v čele instituce stál člověk, který ji podle nich chtěl zničit. Bublan se však hájí, že k instituci žádný negativní postoj nemá. V Interview Plus v Českém rozhlase také hovořil o tom, že svazky StB o něčem vypovídají, ale není to ta jediná pravda. „Někdy to ani není úplná pravda, je to hodně zavádějící,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mazánek obhajoval policejní reorganizaci. Váňa s Válkovou pak promluvili k Zemanovi
Sněmovní komise, která řeší reorganizaci Policie ČR, se shodla na velké části závěrečné zprávy. V pořadu Události, komentáře ČT24 se k problematice reorganizace vyjádřil šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Michal Mazánek. Své k současné bezpečnostní situaci v Česku řekli také exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) a předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Roman Váňa (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
František Bublan: Migrace se nás netýká
František Bublan, senátor za ČSSD, se rozhodl neobhajovat svůj mandát. Poskytl rozhovor na lidovky.cz, v němž vyjadřuje své soudy o české politice.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Uvnitř útvaru nyní nejsou extra negativní ohlasy, prozradil šéf policejního superúřadu
Vztahy mezi policisty uvnitř Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) nejsou nepřekonatelným problémem. Poznamenalo je dění před vznikem nového útvaru a chce to čas, aby se postupně zlepšily. V rozhovoru s ČTK to uvedl ředitel centrály Michal Mazánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Brexit má být příležitostí ke skutečným reformám Evropské unie
Odchod Velké Británie z EU není překvapením. Dobrá zpráva to není, ale je to realita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Nesmí se už stát, že policie nebude mít na benzín.“ Senátor Bublan o bezpečnosti naší země i připravenosti na mimořádné situace
ROZHOVOR Bývalý ministr vnitra a dnes senátor František Bublan (ČSSD) nevidí velké riziko teroristických útoků u nás, nelze ale zavírat oči před celosvětovou situací, před hrozbami pramenícími z kybernetického zločinu, vývojem na Ukrajině, narůstajícím nacionalismem v Rusku, existencí tzv. zhroucených států jako je Sýrie, nebo Libye.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Narušitelé v autech s ruskými vlajkami na Václaváku. Senátor Bublan přidává svědectví: Jeli velkou rychlostí, nehleděli na přechody pro chodce. Policie je měla zadržet
ROZHOVOR Bývalý ministr vnitra a senátor za ČSSD František Bublan také kritizuje prezidenta Miloše Zemana za chyby, kterých se dopustil v kauze novičok, protože si myslí, že zadání tajným službám bylo velmi účelové a že tím prospěl Rusům. I když také vidí nějaké znaky pro jeho odvolání, nevidí to vzhledem k rozdělení společnosti za prospěšné. „Myslím, že vyvolávat takové kroky v tuto chvíli není namístě, navíc je zjevné, že pan prezident je nemocný,“ prohlásil senátor. V rozhovoru se také distancoval od názorů a chování místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist