Zoo Plzeň: Tučňáci mají novou voliéru
Zoologická a botanická zahrada má první průchozí voliéru pro tučňáky. Je to poprvé v historii zdejší zoologické zahrady, co taková voliéra pro ptáky existuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2018 v 17:35, prečteno: 1x

nejlepší články ze dne: 03. 07. 2018

Související články

Petice proti výstavbě nové budovy na zahradě 55. MŠ v Plzni
My, níže podepsaní, občané Plzně prostřednictvím této petice žádáme ÚMO3 Plzeň, aby nestavěl novou budovu v areálu 55.MŠ Plzeň na adrese Mandlova 7, Plzeň, na místě krásných zdravých vzrostlých stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Plzeň pořídila přístroje k záchraně života, jsou v bazénu, divadle i na úřadech
Deset nových moderních defibrilátorů zakoupilo město Plzeň v rámci konceptu Smart City Plzeň v sekci Bezpečnost. Pět z těchto přístrojů sloužících k záchraně lidského života má k dispozici Městská policie Plzeň, zbytek je rozmístěn v  budovách s větší koncentrací lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Na statku Lüftnerka vzniklo unikátní dětské hřiště
Jediné celodřevěné interiérové hřiště v České republice otevřela v úterý 4. září Zoologická a botanická zahrada města Plzně na půdě statku Lüftnerka. Prvními návštěvníky, kteří vyzkoušeli novou atrakci, byli žáci ze 7. základní školy. Za město Plzeň hřiště otevřeli primátor Martin Zrzavecký s ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skupina ÚJV: 110. výročí založení Výzkumného a zkušebního ústavu Plzeň
Na slavnostním setkání v Plzni si dnes Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. (VZÚ Plzeň) připomíná už 110 let od svého založení. Od kanónů, přes motorová vozidla až po jadernou energetiku. Moderní technologie pro 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Díky přesmyku domažlické trati vznikne v Plzni dvoukolejná zastávka
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) včera slavnostně zahájila třetí část modernizace uzlu Plzeň. V rámci výstavby takzvaného přesmyku domažlické trati vybuduje sdružení firem Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební během 23 měsíců novou dvoukolejnou železniční trať v oblasti stávající zastávky Plzeň-Skvrňany. V Domažlické ulici pak vznikne přeložka silnice I/26 mimo obytnou zónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti: Zveřejňování zápisů z kontrolního a finančního výboru MO Plzeň 1
Skupině pirátských zastupitelů z obvodu Plzeň 1 (Mgr. Magdaléna Daňková, František Hagara a Ing. Jiři Rezek Ph.D.) se podařilo prosadit usnesení na uveřejňování zápisů z kontrolního a finančního výboru na webu městského obvodu Plzeň 1, který byl schválen po drobné korekci ze strany ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň otevřela expozici Filipíny
Expozice Filipíny přináší do Zoo Plzeň motýly a krokodýly
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň má novou šimpanzici a další novinky
Do plzeňské zoologické zahrady dorazila ze švýcarské Walter Zoo v Gossau v polovině března nová samice šimpanze Brigitte. Chovatelé doufají v úspěšný odchov mláděte. Otcem by měl být plzeňský samec Bask.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Přestavba a modernizace železničního uzlu Plzeň je v polovině
Správa železniční dopravní cesty zahájila přestavbu celého železničního uzlu Plzeň v roce 2011 přípravnou stavbou Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. tranzitního železničního koridoru. Během ní stanice dostala nový podchod, který vyřešil bezbariérové přístupy na nástupiště a umožnil cestujícím snadněji přestupovat na městskou a regionální dopravu v ulicích Šumavská a Železniční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
FN Ostrava: JIP má novou klimatizaci
Čtyři boxy metabolické jednotky intenzivní péče (JIP) a dva boxy transplantační JIP Interní kliniky Fakultní nemocnice Ostrava mají novou klimatizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist